Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Alapvetően a fejlesztési koncepciót nálam az jelenti, hogy minél több információt engedjen át a kábel, minél kevésbé érvényesüljön a saját hangja ha lehet így fogalmazni, persze házilag ezt lehetetlen összehozni, de törekedni lehet rá. Viszont emiatt a gyenge, vagy rosszul összeállított egymás hibáit kompenzálgató elemekből álló rendszerekben bizony sokszor a hibákat is megmutatja, és ez nyilván nem szerencsés, de ez nem a kábel hibája, mégha végeredményben az összkép negatív is.
Ha valaki rászánja magát, hogy elejétől a végéig kiszedje a rendszeréből, legalább a próba erejéig, az egymás hibáit kompenzáló kábeleit, (legtöbb helyen sajnos ez a helyzet) pláne az alsó-közép kategóriában, és egyirányba mutató szinergikus kábelezésre cserélve több kategóriát lehet ugrani a rendszer hangját illetően, az addig használt kábelei használt piaci értékéért, vagy még annyiért sem cserébe.
Sajnos szinte mindenki érthetően anyagi okokból, csak egy-egy komponenst próbál a rendszerébe beilleszteni, és a legtöbb esetben egy színezetlen, eszköztelen hangú kábel nem fogja magát kifutni, és megmutatni azt amire voltaképpen képes. Bár mutathat valamit, de ez a befogadó személy tapasztalatán és rendszerén is múlik, mennyire ismeri ezeket föl.

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért is írtam nyíltan :foto:
Csak jó támpont lehet másoknak, hogy ki milyen rendszerben, mit tapasztalt.


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Engem speciel érdekelne ki milyen rendszerben próbálta... csak engem?
Nagyon sokféle rendszerben, alaptól a high-end-ig. De nem lenne etikus ha felsorolnám a privát levelek tartalmát amiket kaptam/kapok. Sokan nem írják le a hallottakat, mert attól félnek, hogy a lecserélendő saját kábeleiket akkor nem tudják eladni, ha kiderül az enyém esetleg jobb, én meg már nem másolgatok ide kommenteket, ha akarja leírja, ha nem nem, ez ellen nem tehetek semmit.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


- néhai féle kábel (igaz nem a Furutech dugós, hanem néhai maistro saját Neutrik Profi csatis bejáratott kábele), hogy ez már mkI-es, azt nem tudom..
 


Nálam is járt egy ilyen, nehai által készített IC, éppen Neutrik dugókkal! Nagyon szeretett Nordost Red Dawnomat cserélgettem a hallgatózás közben vele, és NEM TUDTAM MARKÁNS KÜLÖNBSÉGET megállapítani, sőt, leginkább csak eseti nüanszokat hallottam, de ezek nem a jobb-rosszabb-tengelyen helyezkedtek el, hanem inkább a picit itt más, picit ott más-tengelyen.
 
1 szó, mint 100, az én rendszeremben (a Nordost hangfalkábel és IC szinergiát is beleértve !!!) kapásból tartotta a szintet a 70E Ft-os Red Dawn-nal.
 
Egy tápkábel viszont véglegesre nálam maradt, nagyon szépen kitisztította a hangképet, kristálytiszta lett a zene tőle. Le a kalap! (Ja, ezt meg is vettem! ).

Nagyon köszönöm az elismerő szavakat. Mivel nálam is megejtettük a próbát, én jobbnak találtam a sajátomat, persze tényleg rendszer és ízlés kérdése kinek melyik jönne be.
 
Sajnos elég sok a munkám és nincs sok időm kábelezni, és a tápkábellel sem szeretnék addig "kijönni" amíg nem végleges. Mostmár megvan az alap, csak a kinézetét kell véglegesíteni, remélem a hétvége folyamán tudok képet föltenni róla.
 
Az IC-vel is sokat kísérleteztem közben, mivel rengeteg különböző rendszerben járt, és lassan alakult ki a végleges kép róla, de azt hiszem a legújabb verziónál, az MKI-es tovább fejlesztésétől, ebben az árban nem tudok jobbat, ebben ennyi van kész.
 
Erről is lesz kép, remélhetőleg a hétvégén. A hangfalkábel is készülőben.

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Engem speciel érdekelne ki milyen rendszerben próbálta... csak engem?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: lehoako »


- néhai féle kábel (igaz nem a Furutech dugós, hanem néhai maistro saját Neutrik Profi csatis bejáratott kábele), hogy ez már mkI-es, azt nem tudom..
 


Nálam is járt egy ilyen, nehai által készített IC, éppen Neutrik dugókkal! Nagyon szeretett Nordost Red Dawnomat cserélgettem a hallgatózás közben vele, és NEM TUDTAM MARKÁNS KÜLÖNBSÉGET megállapítani, sőt, leginkább csak eseti nüanszokat hallottam, de ezek nem a jobb-rosszabb-tengelyen helyezkedtek el, hanem inkább a picit itt más, picit ott más-tengelyen.
 
1 szó, mint 100, az én rendszeremben (a Nordost hangfalkábel és IC szinergiát is beleértve !!!) kapásból tartotta a szintet a 70E Ft-os Red Dawn-nal.
 
Egy tápkábel viszont véglegesre nálam maradt, nagyon szépen kitisztította a hangképet, kristálytiszta lett a zene tőle. Le a kalap! (Ja, ezt meg is vettem! ).

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Szia,
 
Kétméteres, és elviheted. Írj légyszíves email-t a jfilkor@gmail.com-ra
 
Köszi.

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


milyen hosszú az az usb kábel? nem adnád kölcsön?
ha igen írj privát, thx

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: contaxg »


néhai féle kábel (igaz nem a Furutech dugós, hanem néhai maistro saját Neutrik Profi csatis bejáratott kábele), hogy ez már mkI-es, azt nem tudom.. 
Mindenesetre ez utóbbit tapasztaltuk a legjobbnak összességében. Ár/érték arányban azt tudom mondani, hogy aki tényleg csak "pár ezret" tud rászánni, annak a Gotham a kábele, aki viszont kicsit többet (kb egy tizessel), az néhai kábelével nagyon jól jár

Köszi, hogy írtatok a kábelekről és gratulálok néhainak az IC-hez.
 
A Gotham kábelhez még keresem az árban elfogadható és hangban megfelelő csatlakozót.
 
Mivel elég vékony és hajlékony a kábel a bumszli hájend dugókkal elég viccesen néz ki!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Igen, az már az Virgo MKI-es, egyébként a Furutech dugós a jobb. Az eddigi meghallgatások alapján nagyon sok idegen rendszerben szerepelt jobban, nálánál többszörte drágább kábelekkel összevetve, az MKI-es pedig még följebb van legalább egy kategóriával. A tápkábellel (Hádész) együtt meg igazán ütős páros

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Egyik fórumtárs cimborámnál volt kölcsönben két jóféle kábel, nálam is volt kettő, úgyhogy összehoztunk egy (sajnos valóban rövid kis) gyorstesztet.
 
A kábelek:
 
- Alisca Orange (új ára kb. 25e ha jól tudom)
- Gotham GAC-3 ultraflexibilis mikrofonkábel (dugókkal szerelve 5600 Ft)
- VibaVoice pocket DAC IC (nem kapható külön, de amúgy 1600 Ft volt a szettben képviselt ára)
- néhai féle kábel (igaz nem a Furutech dugós, hanem néhai maistro saját Neutrik Profi csatis bejáratott kábele), hogy ez már mkI-es, azt nem tudom..
 
Mindenesetre ez utóbbit tapasztaltuk a legjobbnak összességében. Ár/érték arányban azt tudom mondani, hogy aki tényleg csak "pár ezret" tud rászánni, annak a Gotham a kábele, aki viszont kicsit többet (kb egy tizessel), az néhai kábelével nagyon jól jár :foto:
 
Majd a cimborám bővebben kifejti (remélem)
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Pagrus írta még az alapváltozatról, igaz ő jobb dugóval hallotta, a drágább OCC Furutech-el.
 
forrás,
 
"Na próbálgatom Néhai IC-jét, persze nem itt Pesten akartam, hanem Tatabányán, de hát fúrta az oldalamat, milyen ha beteszem a kis rendszerbe...
Ami tetszik - mert most is hallgatom -, hogy a másik kábel nem rontott a hangon, tehát sikerült a rendszert úgy összeállítani, hogy nem egyik hiba kompenzálta a másikat, viszont artikuláltabb lett a hangzás, kb. mintha valakinek nem értem jól a beszédét és megkérem, ismételje meg amit mondott, akkor másodszor érthetőbben próbálja mondani, de legalább is felém fordulva. Az a gonosz dolog ebben, hogy nem akkor jó amikor beteszem, hanem akkor rossz amikor kiveszem.
A kis rendszer elemei: Pio PL-200 + Corus Blue, KD-féle passzív fono, NAD 3020i integrált erősítő és a Puttó hangfalak, a zene pedig finn ARR LP-n templomi kórusok."

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Ami még fontos, hogy a tiéd már nem az alapváltozat, hanem az mkI-es, hangban nem kicsit sikerült följebb lépni, pedig csak egy gyenge pont kiküszöbölése volt a cél, persze azért nem bánom, hogy így sikerült :foto:
Hozzám is került egy mkI-es IC, csak szépeket és jókat tudok mondani róla. Anélkül hogy részletezném, úgy gondolom hogy nagyon megéri az árát, azt sajnálom hogy nem tud eljutni pl. egy ilyen profi IC tesztre, ahol szerintem nem is a 0-30e kategóriában kellene versenyeznie...
 
Szóval le a kalappal a kábel előtt
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Zoliii »


Szia,  
Igen, de kérek egy email-t (jfilkor@gmail.com), a részleteket megbeszéljük.

Oké, foglak keresni mailben.
Zoli

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Szia,
 
Igen, de kérek egy email-t (jfilkor@gmail.com), a részleteket megbeszéljük.

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Zoliii »


Szia nehai!
Akkor ez most hogy működik? Mailben kérek Tőled 1 pár kábelt, postázod (ennek fizetem az árát), ha tetszik marad, és utalom a 15pénzt, ha meg nem nyerte el a tetszésem visszaküldöm, és a posta természetesen engem terhel?
Zoli

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Ami még fontos, hogy a tiéd már nem az alapváltozat, hanem az mkI-es, hangban nem kicsit sikerült följebb lépni, pedig csak egy gyenge pont kiküszöbölése volt a cél, persze azért nem bánom, hogy így sikerült :foto:


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Ami még fontos, hogy a tiéd már nem az alapváltozat, hanem az mkI-es, hangban nem kicsit sikerült följebb lépni, pedig csak egy gyenge pont kiküszöbölése volt a cél, persze azért nem bánom, hogy így sikerült

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: shanahan »


:foto: 
Járasd be, pár nap múlva jelentős változás fog bekövetkezni.

folyamatba van
a házigazda örömére
a szomszéd meg ...

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »



 
Járasd be, pár nap múlva jelentős változás fog bekövetkezni. Sokat finomodik majd, apró részletek a legtetején, finomságok jelennek meg, hosszabb lecsengések stb.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: shanahan »


hozzám is megérkezett az IC :foto:
 
Egy idő után meguntam s elkezdtem keresni a hibákat
de nem találtam bocsi ... :vazeg:
talán a magasak (mintha kevésbé fényes lenne mint amennyire telt a mélye) ... mármint az egészhez képest, de nem tenném rá max a kezed
 
ja s első benyomás nálam is megvolt
szép szellős hang, megfogott pontos mélyek (talán egy kicsit többnek is érzem ...)
 
de mindez csak viszonyítási arány az eddig hallottakhoz képest
szal lehet a többi volt különb ettől :lol!:
de összességébe ennél jobban nem hallottam
 
egy élmény volt a zenehallgatás
szerintem a holnap is ezzel fog telni
 
KÖSZI :lol!:
 
ez az első óra benyomása
folyt köv. holnap :taps:
 
innen is köszi a lehetőséget :kiraly:

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Tesztelés alatt áll. Árat ennek lezárultával tudok mondani.

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Az értékelést kíváncsian várom.
Esetleg irányár?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Csináltam egy jó kis USB kábelt. EMU 0202USB hangkártyámmal teszteltem, akinek van jó minőségű USB kábele, és szívesen megfülelné az enyémet jelentkezzen. Jó lenne egy kis összehasonlítás gyári darabokkal, pozitív-negatív észrevétel egyaránt fontos. Köszönöm.
 
Egyelőre még nincs rajta "burkolat" de valószínű fekete vagy fehér kígyóbőrt kap. Ez egy 2méteres darab, 2x18AWG monokristályos 7N tiszta réz PE szigeteléssel a tápra, és 2x24AWG 7N tiszta réz a jelre, sűrűszövésű OFC réz árnyékolóharisnyával. USB A és USB B aranyozott érintkezőjű csatikkal.


Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”