Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 187

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Sziasztok,

Jöjjön egy kis "Tourinform" az audio és a barátság jegyében.

Egy nagyon jó barátom rátalált a neten - itt Angliában - egy régóta "vadászott" komponensre. Megkért, hogy le tudnám-e vezényelni a vételt. Mi sem természetesebb ez, másnap föl is hívtam az eladó céget, ami tőlünk kb. 250 mérföldre van - nem messze a Skót határtól. Szóval kellemeset a hasznossal, egy kicsit kirándultunk is :) Visszafelé jövet útba ejtettük York városát ahol nem jártunk még, szerencsére szép időnk volt és találtam egy érdekes helyet is - az első képen láthatjátok :)
01.jpg
01.jpg (447.53 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
02.jpg
02.jpg (415.19 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
03.jpg
03.jpg (453.16 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
04.jpg
04.jpg (382.23 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
05.jpg
05.jpg (433.07 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
06.jpg
06.jpg (395.74 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
07.jpg
07.jpg (376.89 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
08.jpg
08.jpg (420.34 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
13.jpg
13.jpg (345.58 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
15.jpg
15.jpg (520.33 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
16.jpg
16.jpg (456.28 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
17.jpg
17.jpg (395.98 KiB) Megtekintve 6124 alkalommal
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Fogalmam nincs, hogy melyik a nagyobb modortalanság, ha válaszolok, vagy ha nem… :smile29:

Abban teljesen biztos vagyok, hogy mindegy mit írok, mert eleve lehet érezni bizonyos hozzászólásoknál a vegytiszta utálatot irányomban, ami erősen emlékeztet a nyuszika+sapka viccre.
Aki nem ismerné:
Találkozik a róka meg a farkas az erdőben.
- Te farkas, verjük meg a nyulat!
- Na és miért?
- Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs, akkor meg azért!
Így is tesznek, jól elverik a nyulat. Egy hét múlva megint találkoznak.
- Te farkas, verjük már meg megint a nyulat!
- Na és most miért?
- Kérünk tőle cigarettát. Ha füstszűrőset ad, akkor azért, ha füstszűrő nélkülit, akkor meg azért.
Így is tesznek, megkeresik a nyulat és eléállnak.
- Te nyúl, aggyál már egy cigit nekünk.
- Na és milyet kértek, füstszűrőset, vagy füstszűrő nélkülit?
- Hmm... Nézd már farkas... ezen már megint nincs sapka!

Bemelegítés gyanánt leszögezném, hogy az agymenéseimet a saját topikomban osztom meg egy maréknyi, baráttal, jó ismerőssel és nem mindenhol szennyezem az AVX-et, mint itt a legtöbben, akik szintén saját topik felett bábáskodnak.
Azon sem kellene meglepődni, hogy a "ValhallA Világa" topikban a ValhallA nevezetű egyén a saját gondolatait taglalja hosszasan. Olyan ez, mintha azért lenne valaki zabos, mert Ford Fairlane Kalandjai-ban túl sokat szerepel a címszereplő Andrew Dice Clay! Erre szokták azt mondani a nagy Távol-keleti tanítók, “ha nem tetszik ne nézd”!
"a legfontosabb egy lánc építésénél és hallgatásánál az önismeret!"
azt hol kapni, melyik hifiboltban árulják?
Nagyon rossz úton jársz, ha anyagi oldalról közelíted az önismeretet, hacsak nem pénzimádó vagy, mert akkor ez a felismerés az elfogadás része, ami egyféle önismereti, gyógyulási folyamat kezdete lehet.
Lehet anyagi aspektusa is az önismeretnek!
Minél több nyelvet megismerve utazgat(Ami komoly pénzbe kerül!) az ember úgy szerez új impulzusokat, idegen kultúrákban, értékes emberi kapcsolatokat, ezáltal jobban megismerve a világ sokszínűságén keresztül önmagát, abban betöltött szerepét.
"minél kevesebb az anyagi ráfordítás, annál több kompromisszummal számolhatunk"
ezt lehet szűkíteni konkrétabb összegekre?
mert e matek szerint elég komoly kompromisszummal számolhatok, ha 150 helyett csak 120 millió forintból építek hifiláncot. söt, 100 millióból meg még annál is több a kompromisszum..
Ezer darabra szét tudnám trollkodni és cincálni a saját agymenéseimet, mert a legtöbb monológom nem túl erős lábakon áll és igazán könnyen támadható. Viszont pont egy olyan evidens dologba tudtál belekapaszkodni, miszerint a drágább készülék jobb, mint az olcsóbb...!? gondolkodik.gif
Igazából nem is tudom, hogy lehet-e, vagy kell(ene) túlmagyarázni a dolgot.
No de akkor liftezzünk le Technic Lego szintről Duplo szintre.
Az emberek többsége nem többszáz millióból épít láncot Magyarországon! Reméltem ez köztudott...!?
Mivel a láncok által szolgáltatott minőség erőssen szubjektív, képtelenség általánosan forintosítani. Itt jön a képbe ismételten az önismeret, készülék valamint piacismeret és az egyéni hallgatási tapasztalat, amely alapján ha matekozni támad kedved az említett tényezőkből erdeztethető a vételár.
továbbá az ár kérdésénél elég messzire elkerülted a kapott minőséget,
így nem marad más állandó tényező, mint a profittartalom. minél magasabb tehát a profitráta, annál kevesebb a kompromisszum...
Kezdjük az alapoknál.:
A piacgazdaságnak, vagy más néven kapitalizmusnak nevezzük azt a gazdasági rendszert, amelyben a következő tényezők érvényesülnek:
- a termelési tényezők többnyire magántulajdonban vannak,
- a termelési tényezőket haszon elérésének céljáből működtetik,
- a verseny biztosítja a hatékonyságot,
- a megtermelt javak és szolgáltatások eloszlásáról nagyrészt a szabad piac gondoskodik,
- megvalósul a vállalkozás és a döntés szabadsága,
- a kormányzatnak korlátozott beavatkozási lehetősége van.

Lassan kezdem azt hinni, hogy valamiféle Dagobert McCsip-el társalgok, mert minden mondatod a financialitásban fürdőzik.
Gondolataidból az sugalmazódik, mintha az olcsó, egyéb termékeken nem lenne profit, kizárólag az Ultra High End termékeken... gondolkodik.gif
Egy Tesco gazdaságos, kínai fogyáron 4999-be kerülő vízforraló előállítási költsége nagyságrendileg 325Ft lkörül mozog a többi mind járulékos költség, lépcsős árrés.
Nyilván egy sok(tíz)milliós anyagköltségű Ultra High-End dobozt nem fognak anyag árában értékesíteni, mert egyetlen gyártó sem szeretetszolgálat.
A piacgazdaság így működik, legyen gumicsirke, óra, poszter, kakasos nyalóka, tanga bugyi, dezodor vagy High End készülék, jelentős különbség nincsen!
"nagyon könnyű helyzetben vagyok készülék, illetve doboz választásnál, hiszen alig van egy maréknyi gyártó az egész, egyébként folyamatosan bővülő, híguló és értéktelenedő High-End piacon, amely eleget tesz ezeknek az (alap)kritériumoknak"
a "saját hang" kifejezés engem is zavar, ha az alapcél a felvételen lévő hangzás (minél inkább) hű visszaadása.
melyik az a maréknyi gyártó, amiben megbízol?
Teljesen lényegtelen mások számára, hogy melyek a kedvenc gyártóim.

Sok dologban nem vagyok biztos, abban viszont igen, hogy a saját topikomban én vagyok Ford Fairlane! :napsut:

youtu.be/Ogq-cWM37LI
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Kilencven éve született a huszadik század egyik legikonikusabb színésze!

https://hetediksor.hu/2023/04/09/90-eve ... KNMv5HCQrY


youtu.be/SY2nukins-o
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (95.54 KiB) Megtekintve 6166 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Mostone
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015.12.16., szer. 14:49
Értékelés: 37

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Mostone »

nossvagyok írta:
2023.04.07., pén. 15:57
ValhallA írta:
2023.03.29., szer. 00:23
Agymenés ON
Pszichoakusztika, Strucc és GT-R NISMO GT500...
... nagyon könnyű helyzetben vagyok készülék, illetve doboz választásnál, hiszen alig van egy maréknyi gyártó az egész, egyébként folyamatosan bővülő, híguló és értéktelenedő High-End piacon, amely eleget tesz ezeknek az (alap)kritériumoknak.
Sajnos a legtöbb gyártó a színezetre, egyféle, „saját hang”-ként,(Sound Signature) hivatkozik.

Szerintem a legfontosabb egy lánc építésénél és hallgatásánál az önismeret!
... minél kevesebb az anyagi ráfordítás, annál több kompromisszummal számolhatunk.
...
Agymenés OFF

"a legfontosabb egy lánc építésénél és hallgatásánál az önismeret!"
azt hol kapni, melyik hifiboltban árulják?

"minél kevesebb az anyagi ráfordítás, annál több kompromisszummal számolhatunk"
ezt lehet szűkíteni konkrétabb összegekre?
mert e matek szerint elég komoly kompromisszummal számolhatok, ha 150 helyett csak 120 millió forintból építek hifiláncot. söt, 100 millióból meg még annál is több a kompromisszum..

továbbá az ár kérdésénél elég messzire elkerülted a kapott minőséget,
így nem marad más állandó tényező, mint a profittartalom. minél magasabb tehát a profitráta, annál kevesebb a kompromisszum... gondolkodik.gif

"nagyon könnyű helyzetben vagyok készülék, illetve doboz választásnál, hiszen alig van egy maréknyi gyártó az egész, egyébként folyamatosan bővülő, híguló és értéktelenedő High-End piacon, amely eleget tesz ezeknek az (alap)kritériumoknak"
a "saját hang" kifejezés engem is zavar, ha az alapcél a felvételen lévő hangzás (minél inkább) hű visszaadása.
melyik az a maréknyi gyártó, amiben megbízol?
Csak tömören:
Dunning–Kruger-hatás
(De lehet, hogy tévedtem. :lol:)

nossvagyok
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2022.08.27., szomb. 04:38
Értékelés: 5

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: nossvagyok »

ValhallA írta:
2023.03.29., szer. 00:23
Agymenés ON
Pszichoakusztika, Strucc és GT-R NISMO GT500...
... nagyon könnyű helyzetben vagyok készülék, illetve doboz választásnál, hiszen alig van egy maréknyi gyártó az egész, egyébként folyamatosan bővülő, híguló és értéktelenedő High-End piacon, amely eleget tesz ezeknek az (alap)kritériumoknak.
Sajnos a legtöbb gyártó a színezetre, egyféle, „saját hang”-ként,(Sound Signature) hivatkozik.

Szerintem a legfontosabb egy lánc építésénél és hallgatásánál az önismeret!
... minél kevesebb az anyagi ráfordítás, annál több kompromisszummal számolhatunk.
...
Agymenés OFF

"a legfontosabb egy lánc építésénél és hallgatásánál az önismeret!"
azt hol kapni, melyik hifiboltban árulják?

"minél kevesebb az anyagi ráfordítás, annál több kompromisszummal számolhatunk"
ezt lehet szűkíteni konkrétabb összegekre?
mert e matek szerint elég komoly kompromisszummal számolhatok, ha 150 helyett csak 120 millió forintból építek hifiláncot. söt, 100 millióból meg még annál is több a kompromisszum..

továbbá az ár kérdésénél elég messzire elkerülted a kapott minőséget,
így nem marad más állandó tényező, mint a profittartalom. minél magasabb tehát a profitráta, annál kevesebb a kompromisszum... gondolkodik.gif

"nagyon könnyű helyzetben vagyok készülék, illetve doboz választásnál, hiszen alig van egy maréknyi gyártó az egész, egyébként folyamatosan bővülő, híguló és értéktelenedő High-End piacon, amely eleget tesz ezeknek az (alap)kritériumoknak"
a "saját hang" kifejezés engem is zavar, ha az alapcél a felvételen lévő hangzás (minél inkább) hű visszaadása.
melyik az a maréknyi gyártó, amiben megbízol?

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

:photograph: :napsut:
Csatolmányok
nap képe.jpg
nap képe.jpg (161.19 KiB) Megtekintve 6073 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
zsozsone
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2010.02.24., szer. 13:23
Értékelés: 5

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: zsozsone »

Ákos a szerethető iróniájával tökéletesen összefoglalta sokunk gondolatát. Addig nincs is baj amíg a zene iránti szeretet, tisztelet viszi az hifistát előre, mert a "hifibogár" zümmögésének az anyagi korlát úgy is határt szab, de amikor már egy koppanás, egyéb zörej a "hang" na ott már baj van. (ismerek ilyet :D )

Az élet gyorsan múlik, ezért élvezzük az éppen hallgatott dallamokat és becsüljük a pillanatot, a rendszerünket ami előttünk azon fáradozik, hogy örömet okozzon és boldog élményekben legyen részünk... :smile29:

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Itt van egy kis adalék a múltkori hobbis gyűjtögetős témához. Szerintem sok sorstársunknál ismerős a helyzet. :D
339801548_578733784214962_1838556936604297907_n.jpg
339801548_578733784214962_1838556936604297907_n.jpg (46.37 KiB) Megtekintve 5968 alkalommal
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ami szép az szép!


youtu.be/oYiyurKqnSo
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif
Csatolmányok
PF.jpg
PF.jpg (55.18 KiB) Megtekintve 6016 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Az Agymenéshez kapcsolódva.

Nálam az működik a láncban, hogyha az adott készüléket már nincs kedvem nyomorgatni, átalakítani (abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy saját magamnak építem a cuccaimat) akkor azt jónak minősítem és a későbbiek folyamán nem foglalkozom vele. Sajnos ettől függetlenül nálam is elő szokott jönni az ámokfutás (szerencsére egyre ritkábban :D ) ,de ezt én a türelmetlenségemnek tudom be. Az előfokot egy kínai kitből kb. 2 évig építettem és ha jól emlékszem háromszor cseréltem benne komplett alkatrész készletet, úgy, hogy volt alkalman bele próbálni egy nagyon nívós láncba is. Ezután már megértem a pl.az Audio Note (bármelyik márkával helyettesíthető) egekig érő árát, bár nem tudom megfizetni. Ettől függetlenül a mottóm: a hifi soha nem áll meg!
Ja és még egy fontos dolog, szinergia, szinergia. Ha ez nincs meg, akkor reménytelen az ügy.
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: pali923 »

ValhallA írta:
2023.03.30., csüt. 09:02
Eddig annyit sikerült elérnem, hogy már tudom türtőztetni magam készülékek esetén, viszont visszaeső lánchalmozó vagyok, szóval sok esetben meg sem szabadna nyikkannom... No de akkor mit írnék ide? :rolleyes:
Valószínűleg ez valami örök emberi tulajdonság, ne kárhoztasd érte magad, mi sem tesszük. 31_1_21.gif

Ott vannak a horgászok, akik milliós tételeket tudnak elkölteni botokra, orsókra, miközben egyikkel sem fognak több vagy nagyobb halat, de a birtoklás vágya nagyon erős náluk is. Hobbiasztalosok közt is téma, hogy miért is vesz valaki 5db fúró-csavarozó gépet, amikor kettővel is mindent meg lehetne oldani. Biztosan van még sok más hasonló hobbi.

Mielőtt azt gondolná az ember, hogy ez valami férfitulajdonság, tessék azokra a nőkre (vagyis az összesre) gondolni, akiknek nincs hely a gardróbban, mégsincs egy rongyuk, amit hétfőn reggel felvehetnének. Nem is beszélve a cipőkről. :D

Szóval a hifibogár szóban csak a "hifit" kell kicserélni, aztán bárkire ráhúzható. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

pali923 írta:
2023.03.30., csüt. 08:00
ValhallA írta:
2023.03.29., szer. 00:23
Egyetlen hifista sem tud örülni a láncának jelen időben...
Sajnos igazad van, de ezt az egyetlen mondatot cáfolom: szerintem nem vagyok egyedül, aki minden nap élvezi a rendszerét, illetve inkább a zenét, ami szól rajta.
Vagy mi nem vagyunk hifisták? :D
Igazad van!

Nyilván szerencsésebb lenne sok esetben a hifisták ötven árnyalatát lágyabban érzékeltetni, vagy odaszúrni, hogy "általánosságban", de úgy gondolom nem olyan jelentős a kivétel...
Az "elégedettek" között is sokan akadnak, akik a határmezsgyén kóborolnak, vagyis azt kommunikálják kifelé, hogy totálisan elégedettek, de csak arról van szó, hogy financiális okok miatt nem tudnak lépni, viszont fejben a cserén agyalnak minden üres percükben.
Jómagam egy évtizede próbálom előléptetni magam hifistából, hardvermentes zeneélvezővé, de ez sokkal nehezebb mint gondoltam, mivel a fertőzés már teljesen eluralta az egész lényemet...
Eddig annyit sikerült elérnem, hogy már tudom türtőztetni magam készülékek esetén, viszont visszaeső lánchalmozó vagyok, szóval sok esetben meg sem szabadna nyikkannom... No de akkor mit írnék ide? :rolleyes:

Az írásaim által jellemzett hifisták többségétől, magam sem különbözőm, talán még rosszabb is vagyok! Az írásaimat nem valamiféle kobakra hamuzásnak, kioktatásnak, vagy sértegetésnek szánom, hiszen általánosságban próbálok fogalmazni, még ha néha, oly nehezemre esik is. :D
Aki pedig mégis magára ismer a büdös hónaljú, fosozó, mindent is tudó, rosszindulatú űbermájsztróban az már régen rossz, és ideje lenne önkritikát gyakorolnia.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: pali923 »

ValhallA írta:
2023.03.29., szer. 00:23
Egyetlen hifista sem tud örülni a láncának jelen időben...
Sajnos igazad van, de ezt az egyetlen mondatot cáfolom: szerintem nem vagyok egyedül, aki minden nap élvezi a rendszerét, illetve inkább a zenét, ami szól rajta.
Vagy mi nem vagyunk hifisták? :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Bécó »

ValhallA írta:
2023.03.29., szer. 00:23
Agymenés ON
Jól összefoglaltad Ákos! Gratula! :tutiok:

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Agymenés ON
Pszichoakusztika, Strucc és GT-R NISMO GT500...

Szinte minden alkalommal amikor meghallgatásokon jártam magánszemélyeknél, miután átvettem a műhelyszagot, szabadkozni kezdett a házigazda, hogy “pedig még nincs is meg ez vagy az a kábel, készülék, majd akkor hallgassam meg, mert akkor lesz csak hűűű meg háááá” és folytathatnám.
Egyetlen hifista sem tud örülni a láncának jelen időben...
Olyan ez, mint amikor az ember folyamatosan kerget egy kótyagos álmot, amely megvalósulása nem datálható, vagy erősen kétséges.
Meg kellene tanulni értékelni a pillanatot és a hangsúlyt majd-ról a most-ra helyezni!
Nagy valószínűséggel akinek az a legnagyobb gondja, hogy még nincs meg a legnagyobb CH Precision monoblokk, annak az embernek nincs semmi gond az egészségével és minden rendben van a magánéletében.
Bizonyára már mindenkinek volt valamilyen krónikus betegsége, így pontosan tudja, hogy milyen könnyedén megváltozhatnak a prioritások, ha akár egy kicsit is meginog az egészségünk...
Nem tudni, hogy mikor üt az utolsó óránk, így talán megérné a rendszereinket is úgy hallgatni, jelen állapotában, nyitott elmével-lélekkel, mintha ez a mostani lenne a végső lélegzetvételekhez társuló zenei élményünk!

Mondani szokás, hogy az elégedetlenség, jobbra vágyás a folyamatos fejlődés motorja, de a legtöbb hifista sajnos azzal sincs tisztában, hogy konkrétan milyen hangzásideált szeretne, azzal meg pláne nem, hogyan kell szinergikus rendszert építeni.
Hozzáteszem, erre nagyon kevesen képesek még szakmai berkeken belül is!
A miérteket nem firtatnám, de többségük nyilván üzleti alapokon nyugvó, míg másik része ízlésficam.
Persze minden szubjektív így az én felbontás, színezetlenség mániám, mint egyféle alapkritérium bármiféle hangkeltő eszközzel szemben, mások számára lehet visszatetsző.
Erről az oldalról vizsgálva, nagyon könnyű helyzetben vagyok készülék, illetve doboz választásnál, hiszen alig van egy maréknyi gyártó az egész, egyébként folyamatosan bővülő, híguló és értéktelenedő High-End piacon, amely eleget tesz ezeknek az (alap)kritériumoknak.
Sajnos a legtöbb gyártó a színezetre, egyféle, „saját hang”-ként,(Sound Signature) hivatkozik.

Szerintem a legfontosabb egy lánc építésénél és hallgatásánál az önismeret!
Nagyon pontosan tudni kell, hogy mit szeretnél, különben évtizedekig tartó készülékcserélgetéssel járó pénzszórás következik!
Másik dolog, hogy tudni kell elfogadni, kompromisszumokat kötni, minél kevesebb az anyagi ráfordítás, annál több kompromisszummal számolhatunk.
Kicsit olyan ez mint egy rosszabb párkapcsolat, vagy házasság, ott aztán az ember megtanulja az elfogadást és a kompromisszumokat... Vagy nem! :D
Az óriásölő, olcsó készülékek csak a mesében léteznek az "üveghegyeken is túl"! Nincs “mindenverő” kínai DAC és a hamisított AudioQuest sem ott készül, mint az eredeti! Amúgy melyik instant mindenttudó terjeszti ezt..!? gondolkodik.gif
A “mindentisverő” kínai DAC pont háromszor annyiba kerül, mint amit “ver”!
Minél olcsóbb egy hifi készülék, eszköz, bizonyos embertípusoknál előtérbe kerül(het) a vak hit, ahol a tudatlanság, vastag, puha takarója védelmez a kegyetlen, gonosz világ igazságától. Strucc & homok!
Ahogyan az élet egyéb más területén, úgy a hifi-ben sincs semmi ingyen!
A High End talán legtöbbet előráncigált metaforája az autózás, amely ötlettelenség hiányában felhasználható lehet ide.: Lelakott Opel Corsa árában nincs GT-R Nismo GT500!


youtu.be/4EePDS_0ECE


A másik ami az imént a fórum egyes hozzászólásai olvasása közben megfogalmazódott bennem, hogy a kereskedőknél fellelhető készülékeket hasonlítják sokan, saját készülékekhez, méghozzá két-három-négy különböző meghallgatáson tapasztalt akusztikai környezetben. (Persze ez utóbbi hatásáról tudomást sem véve!)
Már hagyomány "szarozni" a kereskedésekben, kiállításokon hallott demonstrációs láncokat, amelyekben rendre sokkal drágább, minőségibb készülékek találhatók, mint a legnagyobb alfahím megmondó, tuningoló, DIY űbermájsztrók láncaiban.
Általában minél olcsóbb valaki lánca, annál nagyobb szarozási, bizonyos személyek esetén, nekifutás nélkül, alapból rosszindulati rátával kell számolni.
A vak hit, óriásölés, ahogy azt fentebb taglaltam, hazai népbetegség.
Tapasztalatból állítom, hogy beülni egy ismeretlen lánc elé, majd ugyan azokat a készülékeket meghallgatni, otthon nyugodt körülmények között, teljesen más!
Akkor érti meg az ember igazán, hogy mit tud adott készülék, amikor egy jól ismert láncában alkalma nyílik kipróbálni.
Kicsit talán ahhoz hasonló egy kiállításon meghallgatott lánc, mint moziban filmet nézni, amikor egy izzadt, sudribunkó kosárlabdázó méretű ember mögött ülsz. Kizökken az ember egy szag, zaj, illetlen megnyilvánulás, kényelmetlen ülőhelyzet miatt.
Otthon teljesen más megtapasztalni magányunkban, tökéletes kényelemben és nyugalomban, esti meghitt órákban egy csúcs készüléket, referencia kábelt!
Talán ebből eredhet az a tévképzet, hogy sokszor jobbnak gondolják az otthoni, legtöbbször lényegesen szerényebb képességű készülékeket, láncokat a tulajok.
Sok esetben a láncok leggyengébb eleme ,maga a tulajdonos!
Gyakran ugyan azt a minőséget produkálja a rendszer minden alkalommal, de mi teljesen máshogyan éljük meg fiziológiai és lelki állapot függvényében a lánc által létrehozott prezentációt.
Hiszen mi nem vagyunk gépezetek, legalábbis nem abban az értelemben, mint készülékeink... Az emberi szervezet teljesen máshogyan működik!
A modern orvostudomány által is értelmezhetetlen, bonyolult biokémiai folyamatok zajlanak és elektromos impulzusok milliárdjai cikáznak bennünk minden másodpercben.
Szóval ismételni tudom magam, nagyon fontos az önismeret!
Pontosan tudni kell, hogy mikor vagy vevő a zene mély megélésére és csak abban az esetben szabad kritikusan megítélni bármilyen kábelt, tuning eszközt vagy gépet.
A pszichoakusztikus tényezőt soha nem szabad figyelmen kívül hagyni, ha szubjektíven egy sokkal objektívebb álláspontot szeretnénk képviselni!

Figyeljetek oda magatokra és maradjatok egészségesek! :napsut:
Agymenés OFF
Csatolmányok
112233.jpg
112233.jpg (202.95 KiB) Megtekintve 5480 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

:photograph:
Csatolmányok
Kronos.jpg
Kronos.jpg (124.26 KiB) Megtekintve 5408 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Kodolko miniszobor a Müpánál.
.
kolodko-mupa.exact1980w.jpeg
kolodko-mupa.exact1980w.jpeg (247.66 KiB) Megtekintve 5356 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Csak hogy érthető legyen...
.
Elektromosság.jpg
Elektromosság.jpg (16.94 KiB) Megtekintve 5054 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
geller
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 11:07
Értékelés: 39

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: geller »

A zene rovat Ákosé, de azért ne feledkezzünk meg az egyik legnagyszerűbb gitárosról


youtu.be/_fDhiLnyFoo
Forrás:OPPO BDP-93(NuForce upgrade) Denon DCD 1450AR / Nakamichi CDP-2E
DAC : S.M.S.L D300 Erősítő : Copland CSA28 Mozi  Emotiva UMC-200/Emotiva UPA-700
Front/sztereó: ELAC FS 68.2 Center: ELAC CC 61.2 Surround: Monitor Audio M4 Sub:Mission
Kábelek:  Valhalla/Audioquest/Furutech

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Egy kis élménybeszamoló!
Egész véletlenül sikerült szereznem Szlovákiából egy Graphene X Xlr kábelt. Ami elsőre, de második nekifutásra is komoly összeg!
Annyira komoly hogy a stremer és az erősítő együtt nem képvisel ilyen összeget! Meg is kérdeztem hogy biztos kell ez nekem! Pont volt annyi eurom itthon azt úgy is utaztam ki zakopanéba azt vissza felé beugrodtam érte. Itthon xlr átalakítóval tudtam kiprobálni.
Azért nem ültem seggre amit hallottam mert már ültem! Nem gondoltam volna hogy ekkorát fog javulni a hang ettől a kábeltől ami átalakítóval van bekötve. A zene elől 3 függönyt lehúztak volna, az a gyorsaság, természetesség, folyekonyság valamit a mély hangok felbontása pazar!
Ákos említette hogy ez a kábel komolyabb rendszerben tudja kifutni magát, nálam még egyenlőre csak megmutatja magát. Ki próbáltam már szinte mindent volt Aura referenc xlr kábel meg az én Draco Xlr referenc kábel is, de a graphene kábel még nálam is komoly ugrást jelentett előre!
Úgy hogy a Graphene X kábel marad a Draco referenc xlr megy eladásra. Most már csak jó stremert kell vadászni amin van xlr kimenet.
IMG_20230321_160646.jpg
IMG_20230321_160646.jpg (5.73 MiB) Megtekintve 4996 alkalommal
Egyre inkább nem azon töröm a fejem hogy tudnék előre lépni hanem egyszerűen csak zenét hallgatok!

Köszönöm Ákos!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Michael Caine , Quincy Jones happybday.gif Mindkét óriás a mai napon tölti a kilencvenet! leborulok.gif


youtu.be/UCKPpYYLtbM



youtu.be/EYgxnHZV9hE
Csatolmányok
2.jpg
2.jpg (317.65 KiB) Megtekintve 5453 alkalommal
1.jpg
1.jpg (98.73 KiB) Megtekintve 5453 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Ma harminc esztendős, Sting negyedik stúdióalbuma a Ten Summoner's Tales! happybday.gif

Az utolsó Sting lemez, amely valóban minőségi tartalmat hordoz és feltételek nélkül meghallgatásra ajánlok!
Innentől kezdve, frontvonalas celebünk erős lejtmenetbe kapcsolt és a semmitmondóan közepestől a vállalhatatlanig máig ontja magából a nagy huzatos semmit.
Nem is elégedetlenkedem tovább, hiszen az a négy stúdióalbum és a 86-os Bring on the Night dupla koncert, közel zseniálisra sikerült.
Másoknak még ennyi sem jött össze...


youtu.be/7km4EHgkQiw



youtu.be/PEDSiTCw3kI


https://hu.wikipedia.org/wiki/Ten_Summo ... %99s_Tales
Csatolmányok
Sting.jpg
Sting.jpg (276.91 KiB) Megtekintve 5622 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”