Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 119

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 13:24
Konkrét javaslat egy-egy kábelre? Csak a feleségeddel otthon végzett vaktesztjeitekről olvastam (jelentsen is ez bármit is, lekapcsolt világítás, halk zene, egy pohár portói stb.). Amikor pedig mérési eredményekre kérdeztem rá nálad konkrétumokkal, akkor gyorsan visszakoztál, meg már nem is voltak egyértelműek a mérési adatok.
:D A provokáción kívül ennek a posztodnak az ég világon semmi értelme nincs, semmi közöm a benne szereplő dolgokhoz. Nem adok, nem is adhatok konkrét kábelekre tippet, mert egyrészt senki nem is kérdezte, másrészt rohadtul NEM az volt a téma a hozzászólásaim idején, hogy konkrétan ki milyen kábelt ajánl a másiknak. Másrészt 0, azaz nulla azoknak az eseteknek a száma, amikor a feleségemmel elvégzett vaktesztekről írtam, te valami alternatív univerzumban olvashattál ilyet, ahol én is egy más ember voltam. Soha nem a feleségemmel vakteszteltem, hiába a visszatérő gunyoros stílus, amiből bátran visszavehetsz! Harmadrészt a mérési eredmények amire rákérdeztél, az megintcsak olyan téma idecitálása volt, amit még csak véletlenül sem érintettem, és tökéletesen indifferens volt az akkor szóban forgó tematikához. De már válaszoltam egyébként, és már lejátszottuk. Érdemes lett volna visszaolvasni, mielőtt szaporítod a kínos félreértéseidből és erőltetett provokálási szándékodból táplálkozó irreleváns hozzámszólásaidat:

Te: "Conductor resistance (mΩ/m) 9
Capacitance (pF/m) 187.5
Inductance (μH/m) 0.51
Milyen szakmai kovetkeztetest kellene levonnunk ezekbol a meresi eredmenyekbol, amik az osszekoto kabelek kozotti auditiv kulonbsegeket egyertelmuen, kovetkezetesen, megismetelheto modon jellemzik?
ensandor megteszed, hogy valaszolsz erre a pofon egyszeru kerdesre?"


Én: "De ezt miért tőlem kérdezed? :) Még csak nem is érintettem ezt a témát. Egy árva betűt sem vetettem fórumba készülékek, kábelek, vagy bármi mérési eredményeiről. Más a téma. A rendszer hangjában bekövetkező változásról beszéltem, nem az egyes komponensek mérési eredményeiről. A hangjel különbségeit, változásait pontosan ki lehet mérni, meg lehet jeleníteni. Állítólag sokkal kisebb változásokat is, mint amit ember képes meghallani."

Te: "Azert kerdezem, mert -remelem nem leplek meg ezzel- ez itt a Kabelezzunk topik, ahol lelkesen hirdeted a meresek fontossagat. Gondoltam egyet, es kiturtam neked egy kabel meresi eredmenyeit, es kivancsi lettem volna mire mesz veluk. Ezek szerint semmire?"

Én: "Semmire, és nekem pont semmire sem kell mennem kábelek mérési eredményeivel. Soha nem írtam olyat, hogy méregessenek az emberek otthon kábeleket. A "mérések fontossága" nem az userek szintjén értendő. Az userek szintjén a vaktesztek értendők, az műszer és szaktudás nélkül, otthoni kellemes környezetben is végezhető, és a méréstől hasznosabb eredmény érhető el vele felhasználói szinten. Az, hogy a jelenleg szóban forgó tápkábelek nem rendelkeznek a hatásosságukat igazoló mérésekkel, az azt jelenti, hogy két tápkábel hangban okozott különbsége méréssel nem kimutatható, holott mérhető a hang legkisebb, emberi füllel nem is érzékelhető változása is. Ennek 0 azaz nulla köze van ahhoz, amit te kérsz rajtam számon. Felteszel egy olyan kérdést provokatíve, amire nyilvánvalóan nincs válasz, és a leghozzáértőbb hivatásosak sem tudnak válaszolni, hogy szakértsek már egyet kábelek ellenállásáról, kapacitásáról, induktivitásáról, mindezek hogy korrelálnak a kábelek "auditív különbségeivel". :D Nem szakértek, nem értek hozzá, de nem is érdekel, mert nem téma felhasználói szinten. Fontos téma, de nem nekem. :)"

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

ensandor írta:
2023.03.20., hétf. 13:07
viri írta:
2023.03.20., hétf. 11:39
ezt a topikot annak idején még azért hoztuk létre, egy ostoba szubkultúra kábelfetisisztái, hogy próbáljunk egymásnak legalább támpontokat adni kábel ügyben. Ki mit tapasztalt, különböző árkategóriában, stb..
A számotokra ostoba "kábelhitetlenek" is pont úgy támpontokat próbálnak adni "kábel ügyben". Ki mit tapasztalt, különböző árkategóriában, stb. A különbség köztünk, hogy "mi" objektív vaktesztek, neadjisten mérések eredményeit is belevesszük az értékelésbe, nem csak a szubjektív, pillanatnyi és talmi élmény-faktort.

"Hidd el, hogy a legtöbb idejáró túljutott már azon, hogy hallom, tehát úgy van."

Elhiszem, de akkor sokan ezt igen jól titkolják. :) Folyamatosan az ellenkezőjét lehet tapasztalni.
Fel tudnál sorolni néhány támpontot, amit az elmúlt X hétben felbukkanásod óta iránymutattál a kábeles voodoo elnyomásban szenvedők tehermentesítése érdekében? Konkrét javaslat egy-egy kábelre? Csak a feleségeddel otthon végzett vaktesztjeitekről olvastam (jelentsen is ez bármit is, lekapcsolt világítás, halk zene, egy pohár portói stb.).
Amikor pedig mérési eredményekre kérdeztem rá nálad konkrétumokkal, akkor gyorsan visszakoztál, meg már nem is voltak egyértelműek a mérési adatok.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 119

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

viri írta:
2023.03.20., hétf. 11:39
ezt a topikot annak idején még azért hoztuk létre, egy ostoba szubkultúra kábelfetisisztái, hogy próbáljunk egymásnak legalább támpontokat adni kábel ügyben. Ki mit tapasztalt, különböző árkategóriában, stb..
A számotokra ostoba "kábelhitetlenek" is pont úgy támpontokat próbálnak adni "kábel ügyben". Ki mit tapasztalt, különböző árkategóriában, stb. A különbség köztünk, hogy "mi" objektív vaktesztek, neadjisten mérések eredményeit is belevesszük az értékelésbe, nem csak a szubjektív, pillanatnyi és talmi élmény-faktort.

"Hidd el, hogy a legtöbb idejáró túljutott már azon, hogy hallom, tehát úgy van."

Elhiszem, de akkor sokan ezt igen jól titkolják. :) Folyamatosan az ellenkezőjét lehet tapasztalni.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Alex_Aston írta:
2023.03.20., hétf. 09:25
De akkor meg minek jár ide bárki is...? gondolkodik.gif
Házhoz megy a pofonért.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Alon írta:
2023.03.20., hétf. 11:10
Engem csodálattal tölt el amikor meglátok egy többmilliós kábelt a hirdetések között hatalmas buktával, kb. féláron, azzal az indokkal, hogy feljebblépés miatt eladó. Ilyenkor elgondolkodom, hogy vajon milyen rendszer kiálthat egy még drágább kábelért, és mit tudhat az a sokszoros árú kábel, amit a milliós se tud még. Hol rejtőzhet a kiaknázatlan tartalék abban a rendszerben? Mi hiányzik a felszín alatt abból az éltből, aminek az igényeit így lehet, így kell kielégíteni? Félreértés ne essék, senkitől sem sajnálok egy fillért sem, amit magára költ, ahogy egy kábelt, vagy készüléket sem irigylek.

Nyilván vannak kiegyensúlyozott rendszerek, közel azonos értékű készülékekkel, olyan kábelezéssel, ami nem rontja le a többi komponens képességeit. Aztán vannak olyan rendszerek is, ahol viszonylag szerény értékű készülékekhez vesznek aránytalanul drága kábeleket, mert azt egyszerűbb cserélgetni, könnyebb fejlesztgetni. Én most más úton járok. Közepes árkategóriájú (régen ez már high-end lett volna) készülékekhez választottam olcsó, de tisztességes kábelezést, és egyelőre úgy tűnik tudok ezekkel is zenét hallgatni. ;) Ettől még nem negligálom a kábelek hatását, én is jól hallom a különbségeket, más kérdés, hogy nekem ezek egy szint felett -ma már- nem szükségesek a nyugodt zenehallgatáshoz. Nem kell a még nagyobb felbontás, a még simább hang, ha egyébként jó a ritmus, dinamika, arányok, és hitelesek a hangszer hangok.

Nem ítélem el aki másik utat választ, én is kipróbáltam sokfélét az elmúlt évtizedekben. Találja meg mindenki a maga számára üdvözítő megoldást, és bátran merjen kísérletezni, változtatni, ha rájött, hogy tévuton járt. Más kérdés, hogy ha tehetném se vennék ultra drága készülékeket, kábeleket, ezerszer jobb helyre is tudnám tenni a pénzt, de nem vagyunk egyformák, ami megint csak nem baj. :)
Ez egy nagyon szimpatikus, racionális hozzáállás. A végletekkel és ítélkezésekkel van probléma, valamint amikor a jelenleg elérhető információkból próbálunk dekrétumokat faragni, megdönthetetlen(nek gondolt) falakat emelve fel. A tudomány egy olyan dolog, ami akkor, az adott pillanatban igaz. Rengeteg dolgot nem tudunk még 100%-osan megmondani. Ez nem jelenti azt, hogy egy digitális kábelnek valamilyen módon nincsen hatása, csak jelenleg nem vagyunk képesek műszerekkel megdönthetetlen módon igazolni az auditiv hatásukat (illetve sokminden születik fejlesztő műhelyekben, de nem publikálják azokat a gyártók ... laikusnak érthetetlen módon, de tényleg nem érdekük). Tehát ha most minden egyforma, amin digit információk szaladgálnak, lehet minden diskurzus erről 20 év múlva nevetség tárgya lesz, annyira egyértelmű lesz a magyarázat, miért számít. Nem tudhatjuk...

A fentiekre tekintettel nem mondanám, hogy egy olcsó kábel ront a rendszeren, egy drága kábel meg mindenre megoldás. Találkoztam már drága kábellel, ami egyszerűen nem illett abba a környezetbe és féláron sokkal jobb eredményt lehetett elérni. Magam is javasoltam nálam érdeklődőnek az ő rendszeréhez fél áron inkább kábeleket, mert totál felesleges lett volna a kiadás.

Azzal is tisztában kell(ene) lenni, hogy nem vagyunk egyformák. Vannak, akiknek az autóvezetés teher (pl. nekem), és van aki megragad minden pillanatot, hogy kormányt markoljon és este egy kicsit kocsikázzon a városban. Ez ugyanúgy levezethető a hifire, kábelekre is. Van, akit még a fázishiba sem tántorít el attól, hogy bömböltesse a Reptér c. számot, míg mások hatalmas összegeket áldoznak (nekik általában 5 MFt kiadás kisebb teher, mint másnak 50.000 Ft egy használt XLR IC-ért) azért, hogy Beethoven 5. szinfóniáját a rendszerükön jobban élvezhessék. Számukra jobban. Lehet én odaülök teljesen ismeretlenül, és számomra az 50.000 Ft-os XLR bekötve is fantasztikus lesz, de a másik pedig kap annyi pluszt a drága kábel használatával, hogy nem kérdés: megteheti és megteszi. Sznobizmus? Dehogyis... Költhetné 1000 másik helye, amivel jobban kitűnhetne, mint a háza eldugott sarkában lévő zeneszobájának állványai mögött fekvő szinte láthatatlan drága fekete kábellel. Teljes tévút, amikor valaki úgy gondolja, hogy egy másik ember a drága kábeleivel akar kitűnni, mert ha valami, akkor a kábelezés az egyik legkevésbé látványos része egy audio rendszernek...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

Bocs, de esetleg nem térhetnénk vissza az optikai kábelekhez?
Szerintem meglehetősen izgalmas téma. Főleg az ár/minőség összefüggés része - ebben a kérdésben a amagam részéről, a SAJÁT tapasztalataim alapján elég szélsőséges esetekbe szaladtam bele.
Van itthon százéves noname optikaim, ami olyan régi, hogy még nem is a szabványos "házikó" alakú csatlakozóvég van rajta, hanem egyszerű kör alakú perem oxt jónapot. Szerintem százforintos nagyságrend lehetett az ára, a hangja tipikusan az az alul-felül kerekített toslink hang, amivel az ilyen kábeleket azonosítani szokás, de a közepei annyira rendben vannak, hogy sok rendszerben gyakran ma is ezt használom. De vettem az MM-ben csicsás Hama kábelt (vastagot, harisnyásat, aranyozott csatival), aminek iszonyú döglött volt a hangja és vettem olcsó, nem díszdobozos Avinityt a tévéhez, aminek teljesen rendben van a hangja (főleg Mezzo és YT komolyzenei streamek / MÜPA, BFZ, stb.)
Izgalmas lehet még az a kérdés, hogy az üvegszál biztosan jobb-e, mint a minőségi műanyag? Egyáltalán, mi az a "minőségi" műanyag? Volt HiDiamond üvegkábelem, ami erősen (bár nagyon kellemesen) színezett - tehát az üveg sem egyértelműen semleges. Azután volt alap QED, ami egész tisztességes sávszéleket hozott, egyáltalán nem volt kerekített, bár bizonyos részleteket elnyelt. Nagyobb QED nem volt, vettem viszont nemrég egy Supra ZAC toslinket (bevallottan műanyag), aminek döbbenetesen jó a felbontása, és plyan magasai vannak, hogy sok koax megirigyelhetné. Tehát akkor a lekerekített magas sem egyértelmű gondolkodik.gif
Mivel az első streamerem egy Chromecast Audio volt, amiből mini toslinken keresztül jött ki a digit jel, így kellett fordítódugót használnom. Pl érdekelne, hogy valaki kipróbálta-e ugyanazon kábelből a gyárilag mini jack szerelésűt a fordító dugós változattal összehallgatva, és ha igen, hallott-e valamit?
És igen, engem is érdekel, van-e bejáratása és iránya az optikai kábelnek?
Lehet gúnyolódni az AI-n, de valamiért azt a választ adta, amit ... márpedig "Ő" biztosan nem a "fülére" hallgat, pláne nem az ízlésére, hanem folyamatosan tanul a netről és a neki feltett kérdésekből. Ha nem is venném készpénznek, de az mégis elgondolkodtató, hogy a válasza szerint VAN iránya és bejáratása az optikainak, de persze óvatosan hozzáteszi, hogy nem mindig, és nem mindenhol egyforma mértékben.
Szóval ezeket szívesen kitárgyalnám, ha esetleg még van, akit érdekelne .... :rolleyes:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7236
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

A legtöbben hallanak/hallunk különbséget kábelek között, persze. Hogy valójában ebből mennyi a valós különbség és mennyi az újdonság ereje, a vágyakozás, az egy másik kérdés. Ennél komolyabb kérdés, hogy a különbséggel, amit hall(unk), mire megy(ünk). Legtöbbször semmire. Legtöbbünknek volt már sokféle rendszere, akár elég/nagyon/nagyon-nagyon különbözőek is és akkor épp mindet jónak hallottuk, ha másnem árkategóriájában. Ebből látszik, ez a hanghűség meg az így jó, úgy jó, valójában nem ér semmit, nemhogy fórumtársi viszonylatban, még saját magunk esetében sem.
Élménybeszámolókat lehet írni, ez tetszik, az nem tetszik, a többi csak mellébeszélés, sajnos. Tudom-tudom, van aki hallja, hogy a kondinak hány centis lábakat hagyott, ezeket a hozzászólásokat szépen átgörgetem csak. :)
Jó szélsőséges marhaságokat kell csinálni, és akkor azt nagyon hallani, ha maradunk a kábeleknél.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 10:47

Úgy tűnik (sokadjára) más az értékrendünk... szóval amikor megy a burkolt ítélet egy szépen megkomponált, színes, szagos, ropogós kommentben a birkákról, akik túlárazott cuccokat vásárolnak MIKÖZBEN ugyanezen személy egy ilyen rendszer mögül írja mindezt, számomra meglehetősen visszás. Bort iszom és vizet prédikálok kategória.
Oh, most már értem miért hozod fel harmadjára is a sok éves hirdetésem egyes elemeit.
Nos, ha drága "gyémántos" túlárazásnak próbálsz feltünteti egy ipari készítményt, aminek a valóban felárazott ékszer kövekhez semmi köze, az egyedül téged minősít. Ahogy az is, miként a német szakmunkás bér 1.5x-ért megvásárolható erősítőt is luxuscikknek állítod be. Az első videoton tv-m egy havi fizetésembe került, ebből látszik, hogy már akkor is urizáltam.

A kábeleim is rendkívül drágák voltak, hiszen igazodtak a képmutató luxusrensszer elemeihez. 2015-ig a régi lomis készülékekhez kapott "márkás" kábeleket használtam, csak meguntam, hogy a szigetelés ragadt, az ofc-ként feltüntetett vezető meg látványosan oxidálódik.
Megnéztem hol árulnak a studiókban, hangosításban is széles körben használt kábeleket és óriási 25E Ft-os beruházással mindent lecseréltem. Nagy küzdelem volt, mert magánszemélyként nem akartak kiszolgálni.
Az optikai kábeleket már ebayről kellett beszerezni. Szerencsére nagy segítség az "ár + szállítás legalacsonyabb elöl" szűrő, így a választás a 600Ft + Free shipping prémium márkára esett. Ódákat tudnék írni milyen szépen zenél az ingyenes spotify accos tv-re kötött dac.

Mikor a "kategóriákat ugrott a rendszer hangja" című panelek futottak, szóltam az illetékes kábeleseknek, hogy szintén kategóriát szeretnék lépni, kábel árban, ahogy a többiek. Azóta sem jelentkezett senki. Pedig tartom, hogy pl. a D2-D3-D4 vagy 802-800-801 közötti árkülönbségeknél alacsonyabb összegeket fizetem a kábelekre. Win-win.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Alon írta:
2023.03.20., hétf. 11:10
Engem csodálattal tölt el amikor meglátok egy többmilliós kábelt a hirdetések között hatalmas buktával, kb. féláron, azzal az indokkal, hogy feljebblépés miatt eladó. Ilyenkor elgondolkodom, hogy vajon milyen rendszer kiálthat egy még drágább kábelért, és mit tudhat az a sokszoros árú kábel, amit a milliós se tud még. Hol rejtőzhet a kiaknázatlan tartalék abban a rendszerben? Mi hiányzik a felszín alatt abból az éltből, aminek az igényeit így lehet, így kell kielégíteni? Félreértés ne essék, senkitől sem sajnálok egy fillért sem, amit magára költ, ahogy egy kábelt, vagy készüléket sem irigylek.
......
A legszebb a hangfal kábeles dologban, hogy a legdrágább hangfal kábeleket is banán vagy villás csatlakozókkal forgalmazzák, miközben ezek elhagyásával (tapasztalatom szerint) szintén nagy előre lépést lehet elérni "hang" tekintetében, különösen drágább rendszerek esetén. De ezt érdekes mód nem vállalják be sem a gyártók sem a felhasználók. Pedig ezzel az egyszerű, költés hatékony módszerrel garantált az előre lépés. (Ok van olyan eset amikor sajnos kell, de az esetek nagy részében azért nem)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

ensandor írta:
2023.03.20., hétf. 09:48
viri írta:
2023.03.20., hétf. 07:44
Lehet, hogy tényleg kéne még egy topik, egy anti kábeles, a különbséget nem halló, placebo hívőknek is. :D

Teljesen nonszensz, hogy kellene még egy topik az "antikábeleseknek". Miért nem a "kábelfetisisztáknak"? :D
Azért, mert ezt a topikot annak idején még azért hoztuk létre, egy ostoba szubkultúra kábelfetisisztái, hogy próbáljunk egymásnak legalább támpontokat adni kábel ügyben. Ki mit tapasztalt, különböző árkategóriában, stb.. Hidd el, hogy a legtöbb idejáró túljutott már azon, hogy hallom, tehát úgy van.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 119

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 10:47
...amikor megy a burkolt ítélet egy szépen megkomponált, színes, szagos, ropogós kommentben a birkákról, akik túlárazott cuccokat vásárolnak MIKÖZBEN ugyanezen személy egy ilyen rendszer mögül írja mindezt, számomra meglehetősen visszás. Bort iszom és vizet prédikálok kategória. Egyszerre szűznek is maradni, meg nagyokat is élvezni meg ugye minimum nehéz feladat! Tehát jó nagyokat élvezni extraprofit tömkelegével készült trendi márkák megvételekor, de lefelé rúgni egyet a kábeles topikban azok felé, akik 5000 Ft/m árú termékeknél többet költenek kábelre... számomra ez nagyon visszás, persze együtt tudok élni vele....
Szerintem nagyon rosszul értelmezed. Idéznéd, melyik passzus az az írásában, ami arra utal, hogy ő nem tartozik bele abba a körbe, amiről beszél? Hol ír olyat, hogy ő nem, bezzeg mások? Az, hogy tisztában vagyunk ezekkel a folyamatokkal, beszélünk róla és elemezzük, az nem azt jelenti egy egészséges és intelligens önkritikával megáldott embernél, hogy ő kivétel. Ha én írok és beszélek a konzumidiotizmusról, akkor miből gondolod, hogy én nem tartom magamat is annak? :D Lehet beszélni a hibákról akkor is, ha mi is elkövetjük őket.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.20., hétf. 11:02
Megértelek, de ez a tipikus "mert még nem volt megfelelő rendszered/nem volt lehetőséged kipróbálni az igazán jót" érveket dönthetné meg.
Csak ha ensandor vaktesztelt a felesegevel diagnetnel, es az MI lektoralta.
Mas esetet nem tudnek most hirtelen elkepzelni!
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Megértelek, de ez a tipikus "mert még nem volt megfelelő rendszered/nem volt lehetőséged kipróbálni az igazán jót" érveket dönthetné meg.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2023.03.20., hétf. 10:29
wittao írta:
2023.03.20., hétf. 10:24

Mindezt meg mindig egy gyemantos B&W elott feszengve irod, Accuphase elektronikakkal? Csak hogy a trendeket es az iromanyodat helyen tudjam kezelni, azert kerdezem…
Pont ettől hiteles, nem? :rolleyes:
Úgy tűnik (sokadjára) más az értékrendünk... szóval amikor megy a burkolt ítélet egy szépen megkomponált, színes, szagos, ropogós kommentben a birkákról, akik túlárazott cuccokat vásárolnak MIKÖZBEN ugyanezen személy egy ilyen rendszer mögül írja mindezt, számomra meglehetősen visszás. Bort iszom és vizet prédikálok kategória.
Egyszerre szűznek is maradni, meg nagyokat is élvezni meg ugye minimum nehéz feladat! Tehát jó nagyokat élvezni extraprofit tömkelegével készült trendi márkák megvételekor, de lefelé rúgni egyet a kábeles topikban azok felé, akik 5000 Ft/m árú termékeknél többet költenek kábelre... számomra ez nagyon visszás, persze együtt tudok élni vele :) . Ha neked ez ok, nekem ez sem okoz gondot.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 10:24

Mindezt meg mindig egy gyemantos B&W elott feszengve irod, Accuphase elektronikakkal? Csak hogy a trendeket es az iromanyodat helyen tudjam kezelni, azert kerdezem…
Pont ettől hiteles, nem? :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

diagnet írta:
2023.03.20., hétf. 09:59
ensandor írta:
2023.03.20., hétf. 06:25

Van egy alapvető különbség az említett cégek és a hifi-házimozi üzletág nyerészkedői között. Az említett cégek bevallottan életérzést árulnak, prémium-fílinget. Azt árulják, hogy ha belépsz valahová egy guccival, akkor mindenki látni fogja, hogy te a ranglétra melyik fokán állsz. Aki megveszi, ezt veszi meg.
Ennél némileg árnyaltabb a kép, de jó helyen kapizsgálsz.
Az említett cégek (és még van egy pár) ~100 éve a top 10.000 világelit személyi szabóságát jelentették. A 90-es évekig ezt a kihalófélben lévő, elérhetetlen és teljes inkognitóban élő kört szolgálták un. "old money aesthetic" stílusban. Prémium anyagok, sehol egy giccs, vagy logo, csak a letisztult minőség. Később a fennmaradásuk érdekében muszáj volt nyitniuk a plebs felé.
Mivel nem akarták lejáratni a törzsközönségük, létrehozták az utca embere által is elérhető, üzletekben árusított, logo-val ellátott, kihívóbb termékvonalakat. Egyből a celebek, "sztárok" kedvenc márkái lettek, mivel nekik volt rálátásuk és vonzódásuk az elit klub felé. Pontosan tudták, hogy a sztárgázsi és a reflektorfény csak egy múló illúzió, de pl. a rockefeller családhoz tartozni sokkal nagyobb értékkel bír. Őket követik a gucci, hermes üzletek előtt kígyózó újgazdag prolik, akiknek 15 perc életérzés is elég lenne az éppen aktuális márka arca életéből.
A maga elcseszett módján minden élőlény vágyik a jobbra, tökéletesebbre. 99.9%-ban persze evoluciós zsákutca a vége.
De a törzsfejlődés már csak ilyen. A hifista is hasonló célokat kerget.
Megveszi a 20+ éves kifutott készülékhez a legújabb kábelt, hátha esoterik lesz a marantz cd játszóból. Az új készülékhez pedig olyan felbrandelt kiegészítőt választ ami a hifis berkekben kialakított értékrendek szerint méltó marad láncához.
Megfelelni - megfeleltetni, Károsulni - kárt okozni. Örök körforgás.
Mindezt meg mindig egy gyemantos B&W elott feszengve irod, Accuphase elektronikakkal? Csak hogy a trendeket es az iromanyodat helyen tudjam kezelni, azert kerdezem…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

ensandor írta:
2023.03.20., hétf. 06:25

Van egy alapvető különbség az említett cégek és a hifi-házimozi üzletág nyerészkedői között. Az említett cégek bevallottan életérzést árulnak, prémium-fílinget. Azt árulják, hogy ha belépsz valahová egy guccival, akkor mindenki látni fogja, hogy te a ranglétra melyik fokán állsz. Aki megveszi, ezt veszi meg.
Ennél némileg árnyaltabb a kép, de jó helyen kapizsgálsz.
Az említett cégek (és még van egy pár) ~100 éve a top 10.000 világelit személyi szabóságát jelentették. A 90-es évekig ezt a kihalófélben lévő, elérhetetlen és teljes inkognitóban élő kört szolgálták un. "old money aesthetic" stílusban. Prémium anyagok, sehol egy giccs, vagy logo, csak a letisztult minőség. Később a fennmaradásuk érdekében muszáj volt nyitniuk a plebs felé.
Mivel nem akarták lejáratni a törzsközönségük, létrehozták az utca embere által is elérhető, üzletekben árusított, logo-val ellátott, kihívóbb termékvonalakat. Egyből a celebek, "sztárok" kedvenc márkái lettek, mivel nekik volt rálátásuk és vonzódásuk az elit klub felé. Pontosan tudták, hogy a sztárgázsi és a reflektorfény csak egy múló illúzió, de pl. a rockefeller családhoz tartozni sokkal nagyobb értékkel bír. Őket követik a gucci, hermes üzletek előtt kígyózó újgazdag prolik, akiknek 15 perc életérzés is elég lenne az éppen aktuális márka arca életéből.
A maga elcseszett módján minden élőlény vágyik a jobbra, tökéletesebbre. 99.9%-ban persze evoluciós zsákutca a vége.
De a törzsfejlődés már csak ilyen. A hifista is hasonló célokat kerget.
Megveszi a 20+ éves kifutott készülékhez a legújabb kábelt, hátha esoterik lesz a marantz cd játszóból. Az új készülékhez pedig olyan felbrandelt kiegészítőt választ ami a hifis berkekben kialakított értékrendek szerint méltó marad láncához.
Megfelelni - megfeleltetni, Károsulni - kárt okozni. Örök körforgás.

Online
Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 119

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

viri írta:
2023.03.20., hétf. 07:44
Lehet, hogy tényleg kéne még egy topik, egy anti kábeles, a különbséget nem halló, placebo hívőknek is. :D
A megfogalmazásid, "antikábeles" meg "placebo-hívő" elég rosszak, de mivel népszerű rossz megfogalmazások, és nem is sértőek különösebben, így nem érdemes foglalkozni velük. A "különbséget nem halló" is nagyon népszerű ostobaság egy bizonyos szubkultúrában, de mivel ez sértő is, így foglalkozom vele. :) Nem csak a magam nevében, aki már sokszor leírtam, hogy azon a szinten ahogy itt is nagyon sokan, úgy én is simán "hallottam" a "különbségeket". És még nagyon sokan a "nem halló"-baromsággal sértegetettek közül "hallották, hallják". Úgy ahogy ti, bármikor. Egyeseknek közülük bizonyítottan, igazoltan, levaktesztelve is kiváló a hallása, nem csak bemondásra és belső hitre, ahogy a "hívők" többségének. (A "hívő" is rossz szó.) A baj (igazság, valóság) akkor üt be, amikor továbblépünk a banális "hallom, tehát ez az igazság"-ból az elemző "hallani vélem, kíváncsi vagyok mi az igazság" területére. Ugye érted, mire gondolok, hiszen ki is hangsúlyoztad, hogy "van a másik oldalnak is sok igazsága, pl. a vakteszt létjogosultsága". :)

Teljesen nonszensz, hogy kellene még egy topik az "antikábeleseknek". Miért nem a "kábelfetisisztáknak"? :D A megoldás nagyon egyszerű, többen alkalmazták sikerrel. Ha valakik olyan tanokat hirdetnek, amik a műszaki tudománnyal és objektív humán kísérletekkel sem igazolhatóak, azok előbb-utóbb olyan fórumokat nyitottak maguknak, ahol a moderációt és a tagok összetételét saját hatáskörben intézhetik. Erre manapság legjobb egy zárt, vagy az alapítók által szabadon moderált facebook-csoport. Az ilyen jellegű nyilvános fórumok, topikfüggetlen moderálással, mint AVX, PH, Index, stb. mindig magában hordozzák a lehetőséget az egyet nem értésre, ami egyébként az értelmét és hajtómotorját jelenti az ilyen fórumoknak. Ki akar olyan fórumot, ami csak olyanokból áll, akikkel egyetértek? Az egész csak egymás nemi szervének szájjal kényeztetése lenne. :) És ha az egyet nem értés a szokásos meg nem értéssel párosul, akkor jön a konfliktus. Az itteni Kábelezzünk! topik nevében vagy alapelveiben semmi olyat nem találok, ami az egyik, vagy másik oldal elkötelezettjeinek okot adna kirekesztésre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ensandor 2023.03.20., hétf. 10:01-kor.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2023.03.20., hétf. 09:05
Total megertem Virit ha azt mondja neki nem hianyzik, hogy ezekkel a hullamokkal kelljen megkuzdenie a mindennapokon tul…
Mi ebben a küzdelem? gondolkodik.gif

Lehet teljesen máshogy vagyok összerakva, vagy (szerencsére?) nem vagyok elég érzékeny erre, viszont szerintem, ha valaki leír ide valamit, mert ez egy fórum, és gondolom szívesen jár ide, akkor mi a probléma azzal, ha valaki nem ért vele egyet? Miért kell ezen fennakadni? Simán tovább lehet lépni, és azokkal foglalkozni, akit érdekel az adott téma. Mert szerintem ez utóbbi lehet a többség.

Persze lehet rosszul gondolom, ezt nem vitatom. De akkor meg minek jár ide bárki is...? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Alex_Aston írta:
2023.03.20., hétf. 08:55
viri írta:
2023.03.20., hétf. 08:10
Hiszen ebben a légkörben azért elég nehéz lenne kitárgyalni konkrét kábeleket. Pl. nemrég hallgattam egymás mellett egy Transparent reference hangfalkábelt, kontra stealth dream, nagyon érdekes élmény volt, (tanulságosnak nem mondanám, mert szerintem ez csak az adott rendszerre vonatkozik,) de itt ilyenről beszélni.. Inkább megtartom magamnak, mint ahogy már mindenki más is.

Tehát lehet, hogy tényleg jó lenne 2 topik, mint ahogy az ezo topikban is felvetődött. Persze tudom, kevésbé lenne izgalmas konfliktus nélkül :D
Most őszintén. Ha írsz az említett tapasztalatodról (vagy bármilyen másról), és ezt valaki elkezdi fikázni, mi történik? Nem kell fel másnap a Nap, vagy te nem fogsz felébredni többet, ciki lenne egy olyan embertől, akiről esetleg még azt sem tudod, tényleg ember e? gondolkodik.gif ;)
Én hiszem, hogy a nagy többséget érdekli, és a fórumot az viszi előre, ha folyik az eszmecsere. Szerintem a fórum halála nem az, ha esetleg valaki ellenkező véleményen van, (bármilyen hangnemben is teszi), hanem az, ha nem történik semmi.
Lehet ignorálni dolgokat, ez elvileg ilyen egyszerű.
Véleményem szerint legalább is.
Olvass vissza egy kicsit. Az egyik legutolso reakcio, hogy a divattargy jobban magyarazhato a digi kabelek kozotti kulonbsegeknel, a masikuk pedig egy boven fejlesztesi stadiumban levo mesterseges inteligenciaval beszelget, es a kikert velemenyet de facto tenykent allitja be. Bevallom eleg eros a merites, de most ez jutott. Total megertem Virit ha azt mondja neki nem hianyzik, hogy ezekkel a hullamokkal kelljen megkuzdenie a mindennapokon tul…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

viri írta:
2023.03.20., hétf. 08:10
Hiszen ebben a légkörben azért elég nehéz lenne kitárgyalni konkrét kábeleket. Pl. nemrég hallgattam egymás mellett egy Transparent reference hangfalkábelt, kontra stealth dream, nagyon érdekes élmény volt, (tanulságosnak nem mondanám, mert szerintem ez csak az adott rendszerre vonatkozik,) de itt ilyenről beszélni.. Inkább megtartom magamnak, mint ahogy már mindenki más is.

Tehát lehet, hogy tényleg jó lenne 2 topik, mint ahogy az ezo topikban is felvetődött. Persze tudom, kevésbé lenne izgalmas konfliktus nélkül :D
Most őszintén. Ha írsz az említett tapasztalatodról (vagy bármilyen másról), és ezt valaki elkezdi fikázni, mi történik? Nem kell fel másnap a Nap, vagy te nem fogsz felébredni többet, ciki lenne egy olyan embertől, akiről esetleg még azt sem tudod, tényleg ember e? gondolkodik.gif ;)
Én hiszem, hogy a nagy többséget érdekli, és a fórumot az viszi előre, ha folyik az eszmecsere. Szerintem a fórum halála nem az, ha esetleg valaki ellenkező véleményen van, (bármilyen hangnemben is teszi), hanem az, ha nem történik semmi.
Lehet ignorálni dolgokat, ez elvileg ilyen egyszerű.
Véleményem szerint legalább is.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Hiszen ebben a légkörben azért elég nehéz lenne kitárgyalni konkrét kábeleket. Pl. nemrég hallgattam egymás mellett egy Transparent reference hangfalkábelt, kontra stealth dream, nagyon érdekes élmény volt, (tanulságosnak nem mondanám, mert szerintem ez csak az adott rendszerre vonatkozik,) de itt ilyenről beszélni.. Inkább megtartom magamnak, mint ahogy már mindenki más is.

Tehát lehet, hogy tényleg jó lenne 2 topik, mint ahogy az ezo topikban is felvetődött. Persze tudom, kevésbé lenne izgalmas konfliktus nélkül :D
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Lehet, hogy tényleg kéne még egy topik, egy anti kábeles, a különbséget nem halló, placebo hívőknek is. :D
De tényleg.
Bár nem mondom, van a másik oldalnak is sok igazsága, pl. a vakteszt létjogosultsága, meg szinte mindennek van valami igazság csírája, de ebben a formában, számomra ez már nagyon szélsőséges.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 119

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

ZolaBA írta:
2023.03.20., hétf. 03:13
Aki Gucci, Chanel vagy Dior t-shirt-öt vesz azt éri anyagi kár? Szerintem nem.
Van egy alapvető különbség az említett cégek és a hifi-házimozi üzletág nyerészkedői között. Az említett cégek bevallottan életérzést árulnak, prémium-fílinget. Azt árulják, hogy ha belépsz valahová egy guccival, akkor mindenki látni fogja, hogy te a ranglétra melyik fokán állsz. Aki megveszi, ezt veszi meg. Ez így tisztességes, nem csapnak be senkit. Ellentétben a hifi-házimozi üzletág nyerészkedőivel, akik konkrét hazugságokat terjesztenek vagy a saját platformjukon, vagy tesztoldalnak álcázott marketing-weboldalak segítségével, akik szintén haszonélvezői ennek a biznisznek, például AV-Online és tettestársaik. :) És ebben hatalmas segítségükre vannak az audio/video hobbikkal kapcsolatos fórumok is, ahol szinte akadály nélkül jelennek meg az eladásokat nagyban segítő placebo-tapasztalatok. Azzal semmi baj nem lenne, ha például a sokszázezres, vagy akár több milliós, példának okáért digit kábelek prémium-fílingel lennének hirdetve, például: "Aki számít, ezt veszi!!!" És egy bombanő-modell hiányos öltözékben a csípője köré tekerne egy audioquest dragon-t. De nem ez történik, hanem azt hazudják róla fórumok és weblapok segítségével, hogy javítja a kontrasztot és szebbek tőle a színek. Hát ez a baj, nem a prémium-fíling. :)

Online
Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 119

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ensandor »

diagnet írta:
2023.03.19., vas. 21:33
A fórumra belépve egy privát üzenet fogadott, melyben megköszönték az általam tegnap feltöltött ismeretanyag publikálását...(tájékoztattam az irónia tartalmáról)
:D Hihetetlen, komolyan mondom. Persze nem csodálkozok, fórumokon rengeteg esetben tapasztalom, hogy az irónia nem jön át, ennek szerintem köze van az írott internetes nyelvben nagy mértékben eluralkodott smile-hoz is. Én régebben tudatosan nem használtam őket, aztán rádöbbentem, hogy sok esetben a legegyértelműbb stiláris és tartalmi jelekből sem képesek értelmezni az iróniát. Így kénytelen voltam rászokni én is, hogy eljusson a mondanivaló. Lehet, ha te is raktál volna jónéhány röhögő fejecskét, mindjárt leesett volna fent említett fórumtársnak is. :) Persze a smile használat is csak egy tünet, nem maga a probléma gyökere.

"Mivel a szoftvernek nincs erkölcsi érzéke és társadalmi felelősség tudata ez a rész még mindig az emberre hárul...
Csakhogy ezek a jegyek bizonyos audio témakörök születésétől fogva a valósággal együtt mellőzve vannak.
Azért az ilyen szubkultúrákból kicsírázott hazugságok éveken-évtizedeken át tartó ismételgetése igazsággá és alapvető kiindulóponttá vált. Az audio világ első generációs, magukat amúgy analógpártinak valló polihisztorai kitartó munkájuk izzadságcseppjeivel -némelyek tudtukon kívül- sikeresen átfertőzték az előttük elhaladó digitális világ rendszereit és felhasználóit...(...). Ez élesben évente néhány ezer magyar vásárlót jelent. Globálisan milliós nagyságrend. Az említett kábelek átlagára 75E Ft. Az anyagi kár jelentős."


++++1

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”