Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

tonee73 írta:
2023.03.14., kedd 12:10
...Nem tök mindegy, hogy hangmérnökként, akusztikával foglalkozó szakemberként vagy csak szimplán zeneszerető emberként hallgat zenét?
De. Sőt, gyógymasszőrként, árufeltöltőként vagy grafológusként is hallgathat zenét. :rolleyes:
De nem is tőlem pattant ki a kérdés, csak leírtam, hogy szerintem másoknak miért számít ez bármit.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pärt írta:
2023.03.14., kedd 12:03
tonee73 írta:
2023.03.14., kedd 10:29
Egyébként csak én látom fingfűrészelésnek ezt, hogy ki a hifista vagy ki nem?
Én inkább polírozásnak mondanám.
Ha jól emlékszem, onnan indult, hogy faló valljon színt; hifista vagy kém. :D
A virslirajongók fórumát folyamatosan bomlasztja egy szintén virslirajongó, aki viszont gyakran jár virsligyárba, ezért nem osztja azt a véleményt, hogy jó virsli titka a legkitűnőbb alapanyagok minél kíméletesebb, lehető legkevesebb művelettel történő feldolgozásában rejlik. Hogy ebben kinek van igaza - ha ugyan létezik egyáltalán a Nagy Végső Virsli-Igazság - azt nem tudom, de nekem semmi bajom azzal, ha a hobbista mellett a szakmázós közelítés is megjelenik.
Értem én, hogy motor, de mi hajcsa ? (sic) gondolkodik.gif
Nem tök mindegy, hogy hangmérnökként, akusztikával foglalkozó szakemberként vagy csak szimplán zeneszerető emberként hallgat zenét?
Tulajdonképp azt sem értem, hogy én is minek foglalkozom ezzel, pont a szabadnapomon.
Megyek is vissza inkább zenét hallgatni, annak több értelmét látom. szia.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

tonee73 írta:
2023.03.14., kedd 10:29
Egyébként csak én látom fingfűrészelésnek ezt, hogy ki a hifista vagy ki nem?
Én inkább polírozásnak mondanám.
Ha jól emlékszem, onnan indult, hogy faló valljon színt; hifista vagy kém. :D
A virslirajongók fórumát folyamatosan bomlasztja egy szintén virslirajongó, aki viszont gyakran jár virsligyárba, ezért nem osztja azt a véleményt, hogy jó virsli titka a legkitűnőbb alapanyagok minél kíméletesebb, lehető legkevesebb művelettel történő feldolgozásában rejlik. Hogy ebben kinek van igaza - ha ugyan létezik egyáltalán a Nagy Végső Virsli-Igazság - azt nem tudom, de nekem semmi bajom azzal, ha a hobbista mellett a szakmázós közelítés is megjelenik.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Egyébként érdekes, hogy pl. az alkoholistáknak milyen kevés százaléka kész bevallani, hogy ő az. Egy leheletnyi párhuzamot vélek felfedezni... :D

Szerintem a - nyilvám nem nagy jelentőségű - téma nem volt teljesen fingfűrészelés, mivel emlékeim szerint az elmúlt 10 évben itt erről még nem volt iszó. Tudtok még egy HiFihez vagy a felhasználóikhoz kapcsolódó témát "újként" említeni? :smile29:

Jó zenehallgatást és további jó kütyüzést a függőknek! :D :smile53:
.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »

gomolalaci írta:
2023.03.13., hétf. 20:51
,,Vagy úgy vagy vele, mint szegény nagypapám aki bement a cipőboltba és mondta, hogy kérek egy cipőt."
Nagyapád egyáltalán nem volt ,,szegény", csak tudta, hogy mit akar venni....
:D (tudta)
A Papi 1899-ben született. Akkoriban a szegények nem is nagyon telhették meg, hogy cipő boltba menjenek. Ők is 11 gyermeknek adtak életet, tehát valóban nem a divatozás volt a legfontosabb. Dohány és dinnyeföldjük volt, Nyíregyháza környékén, egyszerű parasztemberek voltak.

Bocsánat az "OFF"-ért.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Alex_Aston írta:
2023.03.14., kedd 10:34
tonee73 írta:
2023.03.14., kedd 10:29

Én 5 éve cseréltem az utolsó bekerült komponenst a rendszeremben, de azt sem azért meg "bogár" volt, hanem azért mert felbukkant egy olyan cd játszó a piacon amelynek nagyjából tisztában voltam a képességeivel.
Most pedig felbukkant a CD-7 a láthatáron... ;)
Az tény hogy felbukkant, s nem a bankszámlámon lévő összeg tart vissza tőle, hogy megvegyem.(S itt nem terelni vagy nagyképűsködni akarok).A mechanika, amivel szerelték - sajna már nem tudok a CDM4 utáni mechával szerelt gép iránt érdeklődést mutatni, úgyhogy minden sóvárgás nélkül marad a CD16. :smile52:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tonee73 írta:
2023.03.14., kedd 10:29

Én 5 éve cseréltem az utolsó bekerült komponenst a rendszeremben, de azt sem azért meg "bogár" volt, hanem azért mert felbukkant egy olyan cd játszó a piacon amelynek nagyjából tisztában voltam a képességeivel.
Most pedig felbukkant a CD-7 a láthatáron... ;)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Egyébként csak én látom fingfűrészelésnek ezt, hogy ki a hifista vagy ki nem?
Én 5 éve cseréltem az utolsó bekerült komponenst a rendszeremben, de azt sem azért meg "bogár" volt, hanem azért mert felbukkant egy olyan cd játszó a piacon amelynek nagyjából tisztában voltam a képességeivel.
Mindezt impulzus vásárlásként, hiszen ha nem kerül fel az apróba akkor a mai napig boldogan hallgatom az előző gépet.
Szóval akkor 2018-ig hifista voltam, utána meg csak zenehallgató vagyok mert elégedetten tudom hallgatni a rendszerem azóta?
gondolkodik.gif gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Miért kell mindig mindennek / mindenkinek skatulyát találni?
Hallgassatok zenét 'oszt jó napot! :napsut: ;peace;
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

mishow írta:
2023.03.14., kedd 08:45
Szóval lehet itt címkézni, meg tanakodni azon, mi legyen a címkén, de lássuk be (ezt nem most írom először, és tippem szerint nem is utoljára) MI ITT MIND "hifisták" vagyunk, mert mindannyiunkat ez a "hifizés" nevű hobbi érdekel, annak ezernyi ága közül valami. És ez a "valami" mindegy is mi, bele se kezdenék felsorolni, mert annyi minden belefér. A lényeg, hogy itt vagyunk, regisztráltunk, írunk és még többen olvasunk erről...
Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki ezt így érti és gondolja. :smile32:
.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

denesdr írta:
2023.03.14., kedd 09:31

De nem az igaza/nem igaza miatt jár a figyelmeztetés. Különben meg teljesen off-topic, amit Cables írt, mert gyakorlatilag személyeskedés az egész.
Pontosan - így meg is kapta érte a figyelmeztetést.A felesleges kardozás pedig átkerült az off-ba.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

mishow írta:
2023.03.14., kedd 08:45
Ugyanígy az sem igaz, hogy a "nemhifisták" biztosan gagyi cuccokon hallgatnak zenét.
Ez szerintem is így van. Olvasva a hifista lét sokféle meghatározását egyre inkább arra jutok, hogy ezt a csoportot csak az különbözteti meg a többi felhasználótól és a többmilliárd zenehallgatótól, hogy a hifisták beszélni is szeretnek a berendezésekről, míg mindenki más csak használja őket. Ráadásul ez talán senkinek sem sértő meghatározás.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Sokféleképpen lehet megélni ezt a hobbit. Az eltérő / nagyon eltérő hozzáállású, fókuszú hobbisták néha nem szeretik, ha ugyanabba a halmazba terelik őket. Én sem. :smile29: De azért kibírom. :smile29: :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mishow »

Olvasom a "termést" és látom, szokás szerint lassan megint körbeérünk. Igazából mindenki kb ugyanazt mondja, néha kicsit más szemszögből közelítve, vagy más dolgokat emelve ki.

Szerintem ha a "hifistát" bármilyen random "hobbistára" cseréljük, akkor rájövünk, hogy minden területnek megvannak azok a rajongói, akik szeretnek az adott témában elmélyedni, és szeretik a saját hobbijuk művelését a pénztárcájukhoz képest a legjobban kimaxolni.
Azzal pedig nem értek egyet, hogy a nem hifista, vagy nem hobbista ellentéte az igénytelen felhasználó lenne.
A nem hobbista ellentéte az egyszerű júzer, azaz a "használó".
Pont, mint @Voyager fórumtárs nagypapája.
Ha a kedves nagypapa szeretett volna "divatozni", akkor vélhetően konkrét igénnyel megy be a boltba, adott fazont, stílust keresve. Az pedig, hogy az igényét egyszerűen egy adott méretben jelölte meg, még nem jelenti azt, hogy megvette az első vacakot, amit a boltos a kezébe nyomott. Nyilván felpróbálta, hogy kényelmes legyen, és azt is megnézte, hogy legyen jó minőségű, legyen benne abban az ársávban, amit ő egy cipőért elgondolt, és abban is biztos vagyok, hogy a fazon se volt teljesen mindegy, hiszen ha esetleg olyan volt, ami neki nem tetszett, akkor azt nem vette meg.
Én magam is így vásárolok egy csomó dolgot, nem görcsölök rá, de megnézem, mit veszek. Szeretem, ha a tárgyaim jól szolgálnak, de egy "nemhifi" műszaki cikk megvétele előtt max végigpörgetek néhány tesztet, és nem agyalok azon, hogy a mosógép tápkábelét kicserélve vajon mennyivel lesznek fehérebbek a trikóim? :D

Ugyanígy az sem igaz, hogy a "nemhifisták" biztosan gagyi cuccokon hallgatnak zenét. Számos barátom van, akinél komoly zenegépek szólnak, néha magam is belefutok meglepően nagy hifikbe itt-ott - a gazdája pedig sokszor még a márkáját se tudja. Bement egy szalonba, gyakran random, elmondta mit szeretne, és a kereskedő segített neki összerakni valamit az igényei, zenehallgatási szokásai és pénztárcája szerint. És nem, nem sóztak rá semmi elfekvő gagyit, és nem, nem húzták le, mert aki ma még a pályán maradt kereskedő, az (többnyire) már nem érdekelt ebben (OKOK, van talán ellenpélda, de erre most ne lőjetek PLS, mert nem ez a mondandóm lényege).
Mi például pont így vettük a párommal a bringáinkat, és a kereskedő értő kérdéseket feltéve (!) olyan típusú, felszerelésű, stílusú, méretű és árú kerékpárokat adott nekünk, amiken azóta is nagy örömmel tekerünk. És nem vettünk csak azért gagyi holmit, mert nem vagyunk megszállott "bringások".
Persze az is megvan, amiről sokan írtatok: láttam már zeneértő és -rajongó ismerősnél gagyi áruházi hifit, vagy még azt sem. A gyermekeim korosztálya (30 körül) többnyire elvan a BT cuccokkal, vagy egy jobb fülessel (ebben érdekes módon egészen igényes ez a generáció).
Szóval a "használók" közt is sok az igényes, de őket (többnyire) csak a funkció érdekli, nem a bindzsizés - és ez minden hobbinál így van. Fotós, autós, horgász, kerékpáros, motoros, túrázó, végtelen satöbbi - dettó!

Szóval lehet itt címkézni, meg tanakodni azon, mi legyen a címkén, de lássuk be (ezt nem most írom először, és tippem szerint nem is utoljára) MI ITT MIND "hifisták" vagyunk, mert mindannyiunkat ez a "hifizés" nevű hobbi érdekel, annak ezernyi ága közül valami. És ez a "valami" mindegy is mi, bele se kezdenék felsorolni, mert annyi minden belefér. A lényeg, hogy itt vagyunk, regisztráltunk, írunk és még többen olvasunk erről a hobbiról, ami számunkra nyilván kedves, de mindenképp érdekes - hisz egyébként nem lennénk itt.

Amúgy pedig válaszolva a saját korábbi kérdésemre: fel se tudnám sorolni, hány olyan rendszert tettem tönkre azzal, hogy "még jobbra" akartam fejleszteni, pedig egyébként teljes örömmel és elégedettséggel hallgattam, és minden további hozzányúlás nélkül tudtam (volna) bármeddig használni - de valami mindig befittyent, sokszor csak egy ártatalan baráti "figyi_hallgasd_meg_majd_visszadod" módon kezedbe nyomott kütyü formájában.
Szóval nekem ez a hobbim, a súlyok az évek során sokat változtak, de itt vagyok, olvasok, posztolok - részemről tehát hifista vagyok, nem kérdés, jelentsen ez bármit is ;)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

"Anyád tudja, hogy bu hifista vagy?" :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Hifista: aki meghallja a különbségeket.
Nem, nem feltétlenül fontos, hogy jobb legyen, a lényeg, hogy képes legyen meghallani, amit a többség nem.
Talán már volt, de örökké aktuális:
C16F1B4C-AA28-42E7-AC8A-AC046DE20875.jpeg
C16F1B4C-AA28-42E7-AC8A-AC046DE20875.jpeg (471.97 KiB) Megtekintve 1082 alkalommal
(Volt családom, jó állásom, otthonom, aztán egy nap felfedeztem, hogy képes vagyok meghallani az audio berendezések közti különbségeket)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »

fapaci írta:
2023.03.13., hétf. 21:29
tonee73 írta:
2023.03.13., hétf. 18:03
Engem meg gyakorlatilag nem annyira érdekel, hogy ki hová sorol be ebből a szempontból, csak hallgatom a zenét.
Könnyű neked, tőled nem kérdezik meg hetente, hifista vagy-e.

youtu.be/bhjTTgj6xyU

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Voyager írta:
2023.03.13., hétf. 20:15
ANDS írta:
2023.03.13., hétf. 20:05
Nem tudom. Először mondd meg nekem, mit jelent az a szó, hogy hifista?
Én így definiálnám: A hifista olyan személyt, aki nagy figyelmet fordít a magas minőségű zenei hallgatás élményére. A hifistának fontos, hogy a zenét a lehető legjobb minőségben, a lehető legjobb hangsugárzón, erősítőn vagy fejhallgatón keresztül hallgassa.
No, az a kedves ide látogató "nemvagyokhifista" tegye fel a kezét, akinek ez egyáltalán nem szempont. Ha nem is a legleg, de... Szóval teljesen kommersz cuccokon hallgat zenét, és boldog, mert csak a zene a lényeg, a hogy hogyan szól, teljesen mindegy. :smile53:
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Snipi írta:
2023.03.13., hétf. 13:56
mishow írta:
2023.03.13., hétf. 12:18
ANDS írta:
2023.03.12., vas. 02:48

Én csak leírtam a véleményemet. Ez nem egyenlő azzal, hogy nekem van igazam.
A válasz nem neked szólt, Faló egy másik kommentre reagált.
Szerintem aki az aláírásod második sorát be tudja tartani, az NEM hifista ... tegye fel a kezét gyorsan, ha van itt ilyen! 31_1_21.gif
Én is! 2007 vagy 2008 (már nem emlékszem olyan régen volt) óta nem mókoltam a cuccommal. Ami pénzt belefeccöltem a rencerbe azok a hanglemezek (meg a lemezeket tároló szekrények) voltak. Új beszerzés csak javíthatatlan meghibásodás miatt volt.
Akkor már csak egy valami nem világos. Mit kerösöl itt? :D
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tonee73 írta:
2023.03.13., hétf. 18:03
Engem meg gyakorlatilag nem annyira érdekel, hogy ki hová sorol be ebből a szempontból, csak hallgatom a zenét.
Könnyű neked, tőled nem kérdezik meg hetente, hifista vagy-e.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

,,Vagy úgy vagy vele, mint szegény nagypapám aki bement a cipőboltba és mondta, hogy kérek egy cipőt."

Nagyapád egyáltalán nem volt ,,szegény", csak tudta, hogy mit akar venni....
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: alto »

ANDS írta:
2023.03.13., hétf. 20:30
Voyager írta:
2023.03.13., hétf. 20:15
ANDS írta:
2023.03.13., hétf. 20:05
Nem tudom. Először mondd meg nekem, mit jelent az a szó, hogy hifista?
Én így definiálnám: A hifista olyan személyt, aki nagy figyelmet fordít a magas minőségű zenei hallgatás élményére. A hifistának fontos, hogy a zenét a lehető legjobb minőségben, a lehető legjobb hangsugárzón, erősítőn vagy fejhallgatón keresztül hallgassa.

Tudom, nem engem kérdeztél. :smile29:
Nehéz ügy, amíg 100 hifista százféleképpen értelmezi a hifista szó jelentését. :D

Te is kb. ugyanazt írtad le, amit én.
Nem az a fontos, hogy ki a karmester, vagy ki az előadó, a felvétel legyen jó.
Nekem elsősorban az a fontos, hogy a felvétel zeneszerzői és előadóművészi értelemben legyen kiváló, de majdnem ilyen fontos az is, hogy a felvétel hangminősége is jó legyen. Akkor vagyok igazán boldog, ha mindkettő stimmel. Ha csak a hangminőség jó, de művészetileg gyenge a produkció, az semmit se ér. Hogy mondjak konkrét példát is, Bogányi Chopin lemeze szépen szól, de minek hallgatnék Chopint egy maximum közepes képességű zongoristával, amikor hallgathatom jópár igazi zsenivel is, pl. Agerich-el, Kocsissal...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »

ANDS írta:
2023.03.13., hétf. 20:30
Voyager írta:
2023.03.13., hétf. 20:15
ANDS írta:
2023.03.13., hétf. 20:05
Nem tudom. Először mondd meg nekem, mit jelent az a szó, hogy hifista?
Én így definiálnám: A hifista olyan személyt, aki nagy figyelmet fordít a magas minőségű zenei hallgatás élményére. A hifistának fontos, hogy a zenét a lehető legjobb minőségben, a lehető legjobb hangsugárzón, erősítőn vagy fejhallgatón keresztül hallgassa.

Tudom, nem engem kérdeztél. :smile29:
Nehéz ügy, amíg 100 hifista százféleképpen értelmezi a hifista szó jelentését. :D

Te is kb. ugyanazt írtad le, amit én.
Nem az a fontos, hogy ki a karmester, vagy ki az előadó, a felvétel legyen jó.
Nem igazán, de tényleg lehetett így érteni!
Én mindig szánok időt arra, hogy utána nézzek mit is hallgatok. Ki az előadó, karmester, melyik kiadó stb... Viszont mindig a lehető (és számomra elérhető) legjobb hangminőségben szeretném visszahallgatni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Voyager 2023.03.13., hétf. 20:50-kor.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Voyager írta:
2023.03.13., hétf. 20:15
ANDS írta:
2023.03.13., hétf. 20:05
Nem tudom. Először mondd meg nekem, mit jelent az a szó, hogy hifista?
Én így definiálnám: A hifista olyan személyt, aki nagy figyelmet fordít a magas minőségű zenei hallgatás élményére. A hifistának fontos, hogy a zenét a lehető legjobb minőségben, a lehető legjobb hangsugárzón, erősítőn vagy fejhallgatón keresztül hallgassa.

Tudom, nem engem kérdeztél. :smile29:
Nehéz ügy, amíg 100 hifista százféleképpen értelmezi a hifista szó jelentését. :D

Te is kb. ugyanazt írtad le, amit én.
Nem az a fontos, hogy ki a karmester, vagy ki az előadó, a felvétel legyen jó.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »

ANDS írta:
2023.03.13., hétf. 20:05
Nem tudom. Először mondd meg nekem, mit jelent az a szó, hogy hifista?
Én így definiálnám: A hifista olyan személyt, aki nagy figyelmet fordít a magas minőségű zenei hallgatás élményére. A hifistának fontos, hogy a zenét a lehető legjobb minőségben, a lehető legjobb hangsugárzón, erősítőn vagy fejhallgatón keresztül hallgassa.

Tudom, nem engem kérdeztél. :smile29:

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

pali923 írta:
2023.03.13., hétf. 15:13
mishow írta:
2023.03.13., hétf. 12:18
Szerintem aki az aláírásod második sorát be tudja tartani, az NEM hifista ... tegye fel a kezét gyorsan, ha van itt ilyen!
Szerintem meg ez ennél bonyolultabb. Én mindig elégedetten hallgatom itthon a zenét, akármilyen eszközökkel is éppen. …..

Egyébként meg ha már: miért ne lehetne az hifista, aki egyszer rászánt sok időt, pénzt, energiát, és kialakított otthon egy (szerinte) jó rendszert, és azóta azt hallgatja lelkesen? ……
Nem tudom. Először mondd meg nekem, mit jelent az a szó, hogy hifista?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”