Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Engem meg gyakorlatilag nem annyira érdekel, hogy ki hová sorol be ebből a szempontból, csak hallgatom a zenét.
Mishow felvetésére is csak azért reagáltam, mert gyakorlatilag nyugodtan hátradőlve tudok zenét hallgatni bogár nélkül.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: rTom »

Nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar!
Akit már megrágott egyszer a hifibogár, az a hifista.
Aki még csak zenét hallgat az a műkedvelő.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »

pali923 írta:
2023.03.13., hétf. 15:13
Egyébként meg ha már: miért ne lehetne az hifista, aki egyszer rászánt sok időt, pénzt, energiát, és kialakított otthon egy (szerinte) jó rendszert....
Így van! Ha érdekel a jobb hangminőség, akkor az vagy és kész!

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Nehogymá' szitokszó legyen a hifista jelző!
Aki ezt a hobbit űzi, alapból az... persze ezen belül vannak szintek, de szerintem mindenki akit érdekel ez a hobbi hifista.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

mishow írta:
2023.03.13., hétf. 12:18
Szerintem aki az aláírásod második sorát be tudja tartani, az NEM hifista ... tegye fel a kezét gyorsan, ha van itt ilyen!
Szerintem meg ez ennél bonyolultabb. Én mindig elégedetten hallgatom itthon a zenét, akármilyen eszközökkel is éppen.

Viszont ahogy az ember olvasgat, elmegy a hifisóra vagy valakihez hallgatózni, elkezd dolgozni a hifibogár, és keres valami újat. 1-2 évvel ezelőtt elképzelni sem tudtam, hogy foglalkozni fogok a streamerekkel, most meg 90%-ban ezt hallgatom. Nem gyakran cserélgetek dolgokat, csak ha szembejön valami jó ajánlat. Lehet, hogy ettől már hifista vagyok, de élvezem, a zenehallgatást meg még jobban. :D

Egyébként meg ha már: miért ne lehetne az hifista, aki egyszer rászánt sok időt, pénzt, energiát, és kialakított otthon egy (szerinte) jó rendszert, és azóta azt hallgatja lelkesen? Ez már nem ugyanaz, mint telefonról hallgatni a zenéket, bármilyen forrás is legyen rajta.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Snipi »

mishow írta:
2023.03.13., hétf. 12:18
ANDS írta:
2023.03.12., vas. 02:48
fapaci írta:
2023.03.11., szomb. 14:29
Mit tehetek, ha naponta változik a hifisták definiciója?
Én csak leírtam a véleményemet. Ez nem egyenlő azzal, hogy nekem van igazam.
A válasz nem neked szólt, Faló egy másik kommentre reagált.
Szerintem aki az aláírásod második sorát be tudja tartani, az NEM hifista ... tegye fel a kezét gyorsan, ha van itt ilyen! 31_1_21.gif
Én is! 2007 vagy 2008 (már nem emlékszem olyan régen volt) óta nem mókoltam a cuccommal. Ami pénzt belefeccöltem a rencerbe azok a hanglemezek (meg a lemezeket tároló szekrények) voltak. Új beszerzés csak javíthatatlan meghibásodás miatt volt.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

mishow írta:
2023.03.13., hétf. 12:18

Szerintem aki az aláírásod második sorát be tudja tartani, az NEM hifista ... tegye fel a kezét gyorsan, ha van itt ilyen! 31_1_21.gif
jelentkezem.jpg
jelentkezem.jpg (75.73 KiB) Megtekintve 1031 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mishow »

Aszpirin írta:
2023.03.13., hétf. 10:38
Egy hifis fórum tagjai mély egyetértésben fikázzák a hifistákat.
Hogy Vonnegutot idézzem: "Hehe."
"Itt mindenki hifista? Itt? Mindenki!"
Hogy én meg az Üvegtigrist idézzem, szabadon :P

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mishow »

ANDS írta:
2023.03.12., vas. 02:48
fapaci írta:
2023.03.11., szomb. 14:29
Mit tehetek, ha naponta változik a hifisták definiciója?
Én csak leírtam a véleményemet. Ez nem egyenlő azzal, hogy nekem van igazam.
A válasz nem neked szólt, Faló egy másik kommentre reagált.
Szerintem aki az aláírásod második sorát be tudja tartani, az NEM hifista ... tegye fel a kezét gyorsan, ha van itt ilyen! 31_1_21.gif

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Aszpirin írta:
2023.03.13., hétf. 10:38
Egy hifis fórum tagjai mély egyetértésben fikázzák a hifistákat.
Hogy Vonnegutot idézzem: "Hehe."
:kapdelm:
Ez mindent visz. :smile29:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: akvapark »

tonee73 írta:
2023.03.12., vas. 21:02
gomolalaci írta:
2023.03.12., vas. 20:39

Ne általánosíts! Vannak mások is :D
De azok nem hifisták, azok (konzerv-atív)zenehallgatók. gondolkodik.gif ;peace;
leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Aszpirin írta:
2023.03.13., hétf. 10:38
Egy hifis fórum tagjai mély egyetértésben fikázzák a hifistákat.
Hogy Vonnegutot idézzem: "Hehe."
:kapdelm:
Freud is biztos fogná a fejét ha be tudna nézni ide. 36_1_5.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Egy hifis fórum tagjai mély egyetértésben fikázzák a hifistákat.
Hogy Vonnegutot idézzem: "Hehe."
:kapdelm:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

gomolalaci írta:
2023.03.12., vas. 20:39

Ne általánosíts! Vannak mások is :D
De azok nem hifisták, azok (konzerv)zenehallgatók. gondolkodik.gif ;peace;
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

,,A hifisták a zenehallgatás során hangszerhangokra figyelnek, arra, mennyire valósághűen szólnak a hangszerek, az ének, milyen széles a tér. Fontosabb nekik a jó felvétel, mint a jó előadó."

Ne általánosíts! Vannak mások is :D
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

fapaci írta:
2023.03.11., szomb. 14:29
….

Mit tehetek, ha naponta változik a hifisták definiciója? Pár napja azt írtad, minden hangmérnök hifista is egyben, ám ha a csoporthoz tartozás - a mai meghatározás alapján - nem fér össze a koncertlátogatással, akkor mégsem vagyok hifista. Nehéz ezt követni.
Én csak leírtam a véleményemet. Ez nem egyenlő azzal, hogy nekem van igazam.

A hifista az én szememben főleg a cuccokkal szeret foglalkozni.

Nagyon sok ember elégedetten hallgatja a zenét, a mi szemünkben igénytelen eszközökön, gyenge felbontásban. Ők vannak szerintem többségben.

A hifisták a zenehallgatás során hangszerhangokra figyelnek, arra, mennyire valósághűen szólnak a hangszerek, az ének, milyen széles a tér. Fontosabb nekik a jó felvétel, mint a jó előadó.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Sokakkal ellentétben, akik a saját szilárdnak hitt véleményüket próbálják meg érvekkel körbebástyázni, én inkább kérdéseket teszek fel, pro és kontra tényeket próbálok felsorakoztatni. Ahhoz kevésnek érzem a tudásom, hogy állításokat fogalmazzak meg. Az előbbiekben is egy jelenségre hívtam fel a figyelmet, de ebből nem akartam általánosítani.
Az offolásból visszakanyarodva az előbbiekben arra próbáltam rávilágítani, hogy az élő és koncerttermi zene és a hifi kapcsolata annál már sokkal bonyolultabb, kultúrába ágyazottabb, mintsem jó pozitivista módszer szerint a rétegeket lehántva csak a lényeges kérdést tegyük fel. Kezdetben volt a személy saját előadású zenéje (dal, taps, hangszer), utána jött profi zenekarok, énekesek kora, majd a konzervzene kora. Sokat veszítettünk, de sokat is nyertünk. Ahogy írtam, elveszítettük a jelenlétet (nem csak fizikai értelemben), de nyertünk mennyiségileg rengeteg információt. Megérte? Szerintem értelmetlen kérdés, a változások sorozata (fejlődés?) így hozta. Igyekezzünk minél több élő zenéhez jutni, de ha konzervre szorulunk, ne a bádog ízére koncentráljunk, hanem a finom barackkompótra!

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fapaci írta:
2023.03.11., szomb. 15:21
No de ahhoz nagyon elvetemültnek (extrém hifistának?) kell lenni, hogy valaki csak a hangzás miatt hallgasson zenét.
Erről eszembe jut az az eset, amikor az egyszeri hifista lesajnálta a koncert hangzását, mert szerinte ott "nem volt elég mély". :)

Szerk.: de lehet, hogy az egész koncertet (mint élményt) sajnálta le emiatt, erre már nem emlékszem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára denesdr 2023.03.11., szomb. 16:02-kor.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

PgSpa írta:
2023.03.11., szomb. 14:55
Te még nem jártál úgy, hogy egy fotókról, magazinokból ismert helyszínre érve csalódtál, és a tehetséges művész által készített fotó többet mutatott az adott táj lényegéből, mint a valós jelenlét? -Ez a művészi ábrázolás lényege...
Az "adott táj lényege" szerintem nagyon szubjektív, ettől függetlenül jó a kérdésed, bizonyára sokan jártak már így, talán én is. Ha egy helyszínre készülök (pl. fotózni), előre fel szoktam készülni belőle, de szándékosan közönséges fotókat szoktam nézni a Google Earth szolgáltatásban, oda nem töltenek fel művészi képeket, azok amúgy sem a helyszínről, sokkal inkább az alkotóról szólnak. A bővebb válasznak valamelyik fotós topikban lenne a helye.

Ha arra akarsz kilyukadni, hogy egy jól sikerült, magas színvonalú kreatív eszközökkel operáló zenei kiadvány adhat többet egy élő koncertnél, akkor nyilván egyetértek. De hogy az otthoni zenehallgatás általánosságban nagyobb élmény, mint a koncertre járás, az nálam biztosan nem állja meg a helyét. Az álláspontok közötti eltérés megint azt jelzi, mennyire mást várunk el a zenehallgatástól. Ha csak a hangzás a szempont, akkor a koncertek sokszor elvéreznek, leginkább a helyszínek és a technika alkalmatlansága, meg az élő produkció fogyatékai miatt. No de ahhoz nagyon elvetemültnek (extrém hifistának?) kell lenni, hogy valaki csak a hangzás miatt hallgasson zenét.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

" Hogy melyik tevékenység mennyire siralmas(abb), arról bizonyára sokféle vélemény létezik, de ugyanúgy egy illúziót próbálnak szolgálni." Ezt filozófiai szempontból sokan vitatják. -Pl. lásd Heidegger: A műalkotás eredete c. esszéje "A műalkotás eredete a lét lényegére irányuló kérdés útját járja, mert a művészet a lét-értelem-meghatározó esemény"

"A fotografálás kreatív alkotótevékenység, a zenehallgatás (szerintem) nem az, ezért nem igazán vethetők össze, a fényképezés inkább a hangfelvétel készítésre rímel." -Én a fotográfiát nem az alkotói, hanem ugyanúgy a befogadói szempontból vizsgáltam.
"De ha már vizuális párhuzamot keresünk az otthoni zenehallgatás / koncertlátogatás témában, akkor esetleg gondoljunk egy távoli táj valós bejárása és a róla készült tájfotók közötti kapcsolatra. Mindkettő ugyanazt szolgálja, de a kapott élmény mélységében igencsak eltérnek. Ha ezt átfordítom Rudibá logikája szerint, akkor a tájképek nézegetése " nagyobb élmény lehet, mint egy" valós kirándulás a helyszínre." -Te még nem jártál úgy, hogy egy fotókról, magazinokból ismert helyszínre érve csalódtál, és a tehetséges művész által készített fotó többet mutatott az adott táj lényegéből, mint a valós jelenlét? -Ez a művészi ábrázolás lényege...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

PgSpa írta:
2023.03.11., szomb. 11:55
Gondoljunk csak a képalkotás forradalmára a fotográfia, a film esetében. Jöttek létre új értékek? Igen. (Veszítettünk valamit? Igen, a jelenlét élményét, de erről már sok filozófus elmélkedett).
...
A mi szenvedélyünk meg hab a tortán: arra törekszünk, hogy a koncertélmény illúziója minél teljesebb legyen otthonunkban. Ettől még a koncertélmény az igazi, és szerintem rossz a szexuális segédeszköz hasonlat, ennyire nem siralmas zenepótlék a hifizés.
Hogy melyik tevékenység mennyire siralmas(abb), arról bizonyára sokféle vélemény létezik, de ugyanúgy egy illúziót próbálnak szolgálni.

A fotografálás kreatív alkotótevékenység, a zenehallgatás (szerintem) nem az, ezért nem igazán vethetők össze, a fényképezés inkább a hangfelvétel készítésre rímel. De ha már vizuális párhuzamot keresünk az otthoni zenehallgatás / koncertlátogatás témában, akkor esetleg gondoljunk egy távoli táj valós bejárása és a róla készült tájfotók közötti kapcsolatra. Mindkettő ugyanazt szolgálja, de a kapott élmény mélységében igencsak eltérnek. Ha ezt átfordítom Rudibá logikája szerint, akkor a tájképek nézegetése "nagyobb élmény lehet, mint egy" valós kirándulás a helyszínre.
audioline írta:
2023.03.11., szomb. 11:57
Látom kerülöd az állásfoglalást! Ciki Hifistának lenni...?
Mit tehetek, ha naponta változik a hifisták definiciója? Pár napja azt írtad, minden hangmérnök hifista is egyben, ám ha a csoporthoz tartozás - a mai meghatározás alapján - nem fér össze a koncertlátogatással, akkor mégsem vagyok hifista. Nehéz ezt követni.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

fapaci írta:
2023.03.11., szomb. 10:07
ANDS írta:
2023.03.11., szomb. 02:36
A hifista a cuccaival van elfoglalva... Nem jár koncertre, nem jár a Zeneakadémiára, Operába, hiszen ezeken a helyeken nem jók a körülmények.
Pár napja azt írta egy fórumtársunk, hogy én igenis hifista vagyok, de ez most megdőlni látszik.
cables írta:
2023.03.11., szomb. 06:41
.
.
Látom kerülöd az állásfoglalást! Ciki Hifistának lenni...? :D Lehet, hogy itt szinte senki sem az, és csupán unalom ellen kattintunk az "Általában a hifiről" témára. :D
.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Szerintem nem érdemes megint ellentétet látni ebben a két élményben.
Egyrészt klasszikus zenét hallgatóként teljesen egyet tudok érteni Juliush előbbi gondolataival, de felmerül bennem a kérdés: tisztán elektronikus zenék esetében ez az egymásra hatás működik-e, és ha igen, milyen módon? Erre őszintén kíváncsi vagyok.
A másik gondolatom az, ahogy az emberi természet lényege, hogy minden tevékenységből civilizációs-kulturális jelenséget teremt, így felesleges megkérdőjelezni az otthoni zenehallgatás értékét azzal, hogy mi az "igazi". Gondoljunk csak a képalkotás forradalmára a fotográfia, a film esetében. Jöttek létre új értékek? Igen. (Veszítettünk valamit? Igen, a jelenlét élményét, de erről már sok filozófus elmélkedett). Az egy nagyon jó dolog, hogy most gyakorlatilag bármilyen zenéhez hozzá tudunk jutni egy kattintással! Képzeljük el, hogy milyen lehetett egy magyar kisnemesnek olvasni az újságban arról, hogy Beethoven bemutatta valamelyik szimfóniáját? Lehet, hogy életében nem jutott el egy élő előadására a műnek, max. a pártában maradt lánya kalimpálta esténként a fő témákat egy rozzant fortepianón....
A mi szenvedélyünk meg hab a tortán: arra törekszünk, hogy a koncertélmény illúziója minél teljesebb legyen otthonunkban. Ettől még a koncertélmény az igazi, és szerintem rossz a szexuális segédeszköz hasonlat, ennyire nem siralmas zenepótlék a hifizés. Én pl. ma este Capella Savaria hangversenyre megyek, és előtte az általam nem ismert cseh mesterek munkáira rákeresek, hogy jobb értsem azt, amit hallok.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Néhány alkalommal már megfogalmaztam, hogy szerintem az élőzenével szerzett élmények teszik lehetővé az elménk számára, hogy az otthoni berendezéseink többé-kevésbé tökéletlen reprodukciója is elegendő stimulus legyen koncertszerű kognitív élmény kiváltására. Ilyen élmények hiányában agyunk nyilván más "referencia" után néz és egyéb mesterséges pótlékokkal helyettesíti az élőzenét, másutt hallgatott rendszerekével, vagy épp évtizedek alatt berögződött, korábbi technológiák egyedi prezentációjával, hangzásával. És többnyire ezek azok a "hifisták", amelyek a leghangosabban kérik számon a hibás, de legalábbis erősen szubjektív berögződéseiket az egyébként már jóval nagyobb transzparenciára szert tevő technológiákon.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

mishow írta:
2023.03.11., szomb. 10:28
Alex_Aston írta:
2023.03.11., szomb. 08:36
zoli73 írta:
2023.03.11., szomb. 08:20
Ugye ez most valami vicc?
Remélem ez komoly, mert viccnek durva lenne
Nyugodjatok meg, komoly. A tudatlanság önigazolása.
Vagy épp a tudatosság "zsenialitása".

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”