Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Moziszoba építés

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 723

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Nèmi változás a mozimban, vègre vègleges formát kaptak a surround back fali dobozaim.
IMG_20230318_211148.jpg
IMG_20230318_211148.jpg (3.15 MiB) Megtekintve 1546 alkalommal
A frontoldal változatlan.
IMG_20230219_135922.jpg
IMG_20230219_135922.jpg (3.69 MiB) Megtekintve 1541 alkalommal
Csatolmányok
IMG_20230318_211016.jpg
IMG_20230318_211016.jpg (3.14 MiB) Megtekintve 1546 alkalommal
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Xtras5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 19:08
Értékelés: 30

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Xtras5 »

Igen, kalkuláltam vele, a felirattal és a nézési idővel is. Feliratot tekintve nem félek, mert nem szeretem, ugyanakkor mondjuk egy sorozat nézésénél lehet sokra futja ki magát pár óra hossza. 5m a max távolság, ha szeretnék hagyni mögöttem 1m-t. Bízom benne jó lesz. Ha nem, már meg van a B-C terv.

B: jön egy 350-es vászon és ez megy.
C: veszek egy maszkolhatót, és állítgatom mint egy jó gépész.

Ha kitapasztaltam, akkor megmondom Nektek majd én a tutit!
DeLorean írta:
2023.03.17., pén. 10:46
Xtras5 írta:
2023.03.17., pén. 10:22
Köszönöm a válaszod. 1m-t szeretnék hagyni a hátsó sugárzók és a hallgatási pozi között minimum, amennyire engedi én hátrahúzom a nézőkét. Kitapasztalom melyik esik a legjobban, az itthoni felállás szerint elvileg jól esik majd :)
A baj, hogy nem az egyszeri élmény számít, hanem a folyamatos, nem fárasztó filmezés. Akár feliratokkal is.
Ezek, bármit is mond KP tudományosan, orvosilag és mindenféle szempontból kitalált távolságok.

A 40 fokos szög tényleg ideális szerintem. Úgy még mindent látsz, nem fárasztó a szemnek és a 4m vászon piszok nagy élmény.
nekem két pozi van. Az első előrébb, a hátsó (ami a fő) hátrább. Az első sorból nekem nem tetszik. Vagyis jó, de fárasztó.

A surround és back surround elhelyezése tökéletes így a kép alapján.
Ha a fő pozi az első sor lesz, akkor az fontos, hogy akármennyire is jó az akusztika a hátsó sorban ülőknél a basszus tuti sok lesz, ha azt majdnem a falra tolod. SZVSZ.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Xtras5 írta:
2023.03.17., pén. 10:22
Köszönöm a válaszod. 1m-t szeretnék hagyni a hátsó sugárzók és a hallgatási pozi között minimum, amennyire engedi én hátrahúzom a nézőkét. Kitapasztalom melyik esik a legjobban, az itthoni felállás szerint elvileg jól esik majd :)
A baj, hogy nem az egyszeri élmény számít, hanem a folyamatos, nem fárasztó filmezés. Akár feliratokkal is.
Ezek, bármit is mond KP tudományosan, orvosilag és mindenféle szempontból kitalált távolságok.

A 40 fokos szög tényleg ideális szerintem. Úgy még mindent látsz, nem fárasztó a szemnek és a 4m vászon piszok nagy élmény.
nekem két pozi van. Az első előrébb, a hátsó (ami a fő) hátrább. Az első sorból nekem nem tetszik. Vagyis jó, de fárasztó.

A surround és back surround elhelyezése tökéletes így a kép alapján.
Ha a fő pozi az első sor lesz, akkor az fontos, hogy akármennyire is jó az akusztika a hátsó sorban ülőknél a basszus tuti sok lesz, ha azt majdnem a falra tolod. SZVSZ.

Avatar
Xtras5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 19:08
Értékelés: 30

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Xtras5 »

Köszönöm a válaszod. 1m-t szeretnék hagyni a hátsó sugárzók és a hallgatási pozi között minimum, amennyire engedi én hátrahúzom a nézőkét. Kitapasztalom melyik esik a legjobban, az itthoni felállás szerint elvileg jól esik majd :)
DeLorean írta:
2023.03.17., pén. 09:56
Xtras5 írta:
2023.03.17., pén. 07:52
Sziasztok. A hátsó surround-okat így helyeztem el egyelőre képzeletben, teszek is fel róla egy képet. A kérdésem, hogy véleményetek szerint rendben lehet így, van valami amit figyelembe kellene vennem? A vászon 4m-es lesz, a kanapét vagy inkább mondjuk első sornak, azt 4m-re szeretném a vászontól, de ha kell, egy picit hátrébb viszem, ezt majd meglátom milyen lesz élesben, hátsó sort nem tervezek feltétlenül. Az első sor szélessége igazodna valamelyest a szoba szélességéhez, de gondolom amúgy is a középpont számít.
Vannak azért ajánlások erre.
A THX ideális nézési távolságot javaslom neked - az 40 fokot jelent és egyszerű a kiszámítása - a vászon álóját kell venni és annyira tenni a nézési pontot. Úgy lesz 1:1 a nézési távolság. Ennél a többi ajánlás, szabvány távolabbi.
Egy 3m széles vászon átlója 459cm.
:smile32:

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

-KP- írta:
2023.03.17., pén. 10:11
Miért a THX az etalon? Az IMAX pl. 90-120fok-ot ajánl. Szerintem a thx ajánlások betartása abszolút nem eredményez impresszív moziélményt, mikor azt mondja, hogy 2.5 méter széles vásznat nézzek 4méterről vagy messzebb.
Igen. De nem értem minek írtad a 2,5 métert és a 4 méteres távolságot, amikor pontosan leírtam a THX ideális nézési távolságot, ami nem annyi.
Az IMAX teljesen más.
A 40 fok korrekt. Sokaknak már az is túlzás.
Én közelebb nem ülnék az biztos, mert nem lehet belátni a teljes képet és ha felirat is van, akkor meg totál össze-vissza mozog a szemed, hogy olvasni is tudj és láss is valamit.

Én például a 36 fokot használom, nekem az a tuti.
:smile32:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: -KP- »

DeLorean írta:
2023.03.17., pén. 09:56
Xtras5 írta:
2023.03.17., pén. 07:52
Sziasztok. A hátsó surround-okat így helyeztem el egyelőre képzeletben, teszek is fel róla egy képet. A kérdésem, hogy véleményetek szerint rendben lehet így, van valami amit figyelembe kellene vennem? A vászon 4m-es lesz, a kanapét vagy inkább mondjuk első sornak, azt 4m-re szeretném a vászontól, de ha kell, egy picit hátrébb viszem, ezt majd meglátom milyen lesz élesben, hátsó sort nem tervezek feltétlenül. Az első sor szélessége igazodna valamelyest a szoba szélességéhez, de gondolom amúgy is a középpont számít.
Vannak azért ajánlások erre.
A THX ideális nézési távolságot javaslom neked - az 40 fokot jelent és egyszerű a kiszámítása - a vászon álóját kell venni és annyira tenni a nézési pontot. Úgy lesz 1:1 a nézési távolság. Ennél a többi ajánlás, szabvány távolabbi.
Egy 3m széles vászon átlója 459cm.
:smile32:
Miért a THX az etalon? Az IMAX pl. 90-120fok-ot ajánl. Szerintem a thx ajánlások betartása abszolút nem eredményez impresszív moziélményt, mikor azt mondja, hogy 2.5 méter széles vásznat nézzek 4méterről vagy messzebb.

Avatar
Xtras5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 19:08
Értékelés: 30

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Xtras5 »

Előfogom természetesen, ezt csak azért szerkesztettem hogy ne improvizáljak az építéskor, hanem valami alapján haladjak, a vászon mögött ki van szerkesztve az előtétfalam is, na meg persze így tudom mi az anyagigény, és eszerint rendeltem.

Ezzel csináltam:
https://home.by.me/en/
TSanyi írta:
2023.03.17., pén. 09:46
Front wideoknak nem készíted elő a helyet, kábelcsövezést?

Mivel rajzoltad?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Vagyis a 4m vászon átlója annyi természetesen.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Xtras5 írta:
2023.03.17., pén. 07:52
Sziasztok. A hátsó surround-okat így helyeztem el egyelőre képzeletben, teszek is fel róla egy képet. A kérdésem, hogy véleményetek szerint rendben lehet így, van valami amit figyelembe kellene vennem? A vászon 4m-es lesz, a kanapét vagy inkább mondjuk első sornak, azt 4m-re szeretném a vászontól, de ha kell, egy picit hátrébb viszem, ezt majd meglátom milyen lesz élesben, hátsó sort nem tervezek feltétlenül. Az első sor szélessége igazodna valamelyest a szoba szélességéhez, de gondolom amúgy is a középpont számít.
Vannak azért ajánlások erre.
A THX ideális nézési távolságot javaslom neked - az 40 fokot jelent és egyszerű a kiszámítása - a vászon álóját kell venni és annyira tenni a nézési pontot. Úgy lesz 1:1 a nézési távolság. Ennél a többi ajánlás, szabvány távolabbi.
Egy 3m széles vászon átlója 459cm.
:smile32:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Front wideoknak nem készíted elő a helyet, kábelcsövezést?

Mivel rajzoltad?

Avatar
Xtras5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 19:08
Értékelés: 30

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Xtras5 »

Sziasztok. A hátsó surround-okat így helyeztem el egyelőre képzeletben, teszek is fel róla egy képet. A kérdésem, hogy véleményetek szerint rendben lehet így, van valami amit figyelembe kellene vennem? A vászon 4m-es lesz, a kanapét vagy inkább mondjuk első sornak, azt 4m-re szeretném a vászontól, de ha kell, egy picit hátrébb viszem, ezt majd meglátom milyen lesz élesben, hátsó sort nem tervezek feltétlenül. Az első sor szélessége igazodna valamelyest a szoba szélességéhez, de gondolom amúgy is a középpont számít.
Csatolmányok
img001.jpg
img001.jpg (275.83 KiB) Megtekintve 1361 alkalommal

Neger
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020.07.19., vas. 17:40
Értékelés: 1

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Neger »

köszi a választ :)

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Neger írta:
2023.03.07., kedd 06:47
Köszi igazad van 120 az a 90cm, rosszul emlékeztem. Viszont a hangszóró beépített így is marad 140-140cm. Hátul ferde fal van sajnos ennyire nem tudom hátra vinni. Ilyen esetben inkább szimmetrikusan legyen kevesebb vagy az első menjen 45 fokra, a hátsó 35re? Illetve érdemes megdönteni a hallgató felé az egészet, vagy elég az állítható magassugárzó?
Bocs, csak én válaszolok.
Úgy látszik, itt az AVX fórumon már senki sincs, aki venné a fáradtságot a válaszra és esetleg szakértő lenne a témában.
Sajnos én nem vagyok az.

De - azért az a legjobb, ha tudod tartani az egyforma távolságot.
Ezért 55 fokig előrébb hozhatod az első atmos sugárzókat. Annál közelebb szerintem ne tedd!
A hátsó meg ha nincs több hely, akkor nincs mit tenni.
A magassugárzók megdöntése jó megoldás, azokat fordítsd az MLP felé!

A legtöbb helyen van kompromisszum - annyira rossz nem lesz, de ha van lehetőség a szabványokat, ajánlásokat érdmes betartani. Ha nincs...

:tutiok:

Neger
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020.07.19., vas. 17:40
Értékelés: 1

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Neger »

Köszi igazad van 120 az a 90cm, rosszul emlékeztem. Viszont a hangszóró beépített így is marad 140-140cm. Hátul ferde fal van sajnos ennyire nem tudom hátra vinni. Ilyen esetben inkább szimmetrikusan legyen kevesebb vagy az első menjen 45 fokra, a hátsó 35re? Illetve érdemes megdönteni a hallgató felé az egészet, vagy elég az állítható magassugárzó?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Neger írta:
2023.03.05., vas. 19:45
Sziasztok, atmos elhelyezésben kérnék segítséget, a dolby ajánlás szerint 45-55fokos elhelyezés a kívánatos, tehát egy 260as belmagasságú szobában 45fokkal számolva 170cm előre 170cm hátra 4 atmos hangsugarzó esetén, így 340cm-re vannak egymástól. Ezzel szemben amit olvastam itt - ott ülő pozícióban térd távolsában legyen előttem,és ennek megfelelően mögöttem. Az viszont nagyon nem 170cm. Melyik a helyes?
Érdekes kérdés!

Ha a 45 fokos szöget vesszük alapul.
A fülmagasság 1,2m.
Így a fülmagasságtól a plafon 140 centire van.
Itt viszont nem a plafont kell nézni, hanem a hangfalat, ami kicsit lentebb lesz - ez a hangfal méretétől, kialakításától függ. Mondjuk 15 centivel megy lentebb a hangfal - akkor a magasság 125cm. (ha beépíthető hangfal, akkor marad a plafon magassága)
A két távolság 125cm előre, 125cm hátra.

Ide kell tenni a hangfal akusztikai közepét.

Ha 55 fokos szöget szeretnél, akkor ez 125x0,7, tehát 87,5cm. Ez a minimum.

Az ajánlás szerint 0,5-0,7 a szoba szélességének a két hangfal távolsága.
Ha 4m a szoba szélessége mondjuk, akkor ez (0,6) 240cm. Ennek a fele 120cm.
A középvonaltól ennyire kell tenni a hangfalakat.

Én térd távolságot nem hallottam még, akkor azért nagyon közel lennének egymáshoz a hangfalak, bár van ahol 50 centitől 0 méter ideális távolságot írnak, de talán inkább nappaliban, vagy ahol a hátsó fal közel van az MLP-hez lehet érdekes.

Lehet rosszul számoltam, de akkor majd kijavítanak mások!
Ha megteheted a 45 fokos szöget érdemes megcsinálni SZVSZ.
:smile32:

Neger
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020.07.19., vas. 17:40
Értékelés: 1

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Neger »

Sziasztok, atmos elhelyezésben kérnék segítséget, a dolby ajánlás szerint 45-55fokos elhelyezés a kívánatos, tehát egy 260as belmagasságú szobában 45fokkal számolva 170cm előre 170cm hátra 4 atmos hangsugarzó esetén, így 340cm-re vannak egymástól. Ezzel szemben amit olvastam itt - ott ülő pozícióban térd távolsában legyen előttem,és ennek megfelelően mögöttem. Az viszont nagyon nem 170cm. Melyik a helyes?

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

A vezérléstechnikai rendszerek legfontosabb jellemzője a kompatibilitás vagy másnéven a driverek mennyisége. Hiába van egy jónak kinéző vezérlőrendszer, amely “ezer eszközzel együttműködik”, ha pont az Epson projektoromat, az Apple TV-t vagy a Lexicon erősítőmet nem tudja vezérelni. Ezért jobbak a nagyobb, drágább rendszerek, mert szinte minden eszközt tudnak működtetni. Sőt, mivel ebből adódóan piacképesek, megjelennek a third party megoldások, melyek megsokszorozzák a driverek számát, így nem kell aggódni, hogy valamelyik eszköz nem fog működni. Nekem a TP-Link okoskonnektoromhoz és a redőnyöm reléjéhez nem volt gyári Control4 driver, de meg tudtam venni egy független marketplace-en. Pénzbe került, de legalább volt.

Az IR megoldások (a távirányítók jelét fogják össze) olcsó és alap szinten működő eszközök, de nem minden esetben működnek megfelelően (az IR technológia velejárójaként) nem beszélve azokról az eszközökről, amelyeknek nincs távirányítójuk vagy nem IR alapú a távjuk.

Egy Control4 szintű vezérlőrendszer nem csak a mozit tudja IP alapon vezérelni a helyi hálózaton, hanem az összes többi szobát, a világítást, a fűtést, az öntözőrendszert, a kaputelefont, a riasztót és mindent. És persze mindezeket rendszerbe is tudja fűzni, automatizálni. Nyilván más árkategóriát képvisel, de aki a komplett háza okosításán gondolkodik, az pluszban jóféle mozivezérlést is kaphat mellé.

Szerintem egyébként a Crestron a legmagasabb szintű (és legdrágább) rendszer, szóba került a vezérlő felület testreszabhatósága, ebben a Control4 nem erős, a Crestron viszont teljesen személyre szabható.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Hali. Nekem Home Assistant van az integrációknak a modulokhoz és távirányítóknak, benne Node Red az automatikának. Igényes webes felöletet lehet létrehozni és van mobil appja is. Hangvezérelni is lehet Alexaval, Google-al vagy Sirivel. Csak ajánlani tudom
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

+ 1 szavazat a C4 mellett. Nálam (itthon) komplett AV rendszer ki-bekapcs, automatikus play-pause-stop világításvezérlés mellett SDR és HDR preset mód váltás van felprogramozva.

Avatar
Xtras5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 19:08
Értékelés: 30

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Xtras5 »

Köszönöm a válaszod, ebből is kimazsolázgattam értékes infókat :) jó megoldással vagy Te is, pazar (y)
Spiky03 írta:
2023.03.03., pén. 12:54
Esetleg ott van még a Broadlink eszközök.
Én pl azt használom (BroadLink RM4 Pro), kb hasonlóan konfigurálható, mint a BoRRoNeo eszköze.
Fel lehet benne vinni az össze távirányítót, így egy felületen van az összes, valamint itt is lehet Sceene-ket csinálni.
Nálam van kb mindenre egy On és egy OFF sceene. :D
Pl FireStick sceene, ami aból áll, hogy megnyomok én is egy "gombot" és utána lejön a vászon, bekapcsol a projektor, bekapcsolol az erősítő, majd az a megfelelő bemenetre áll, majd bekapcsol a végfok.
A stick vagy épp a kodinak én is a külön saját appjukat használom.
Annyi "bibi" van, hogy pl a Broadlinkba a Xioami okos égőt nem tudtam beletenni, így azt külön kell kapcsolni, de az csak egy plusz app. :D Biztos valahogy bele lehetne azt is varázsolni, de annyira nem ástam bele magam. :)

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Esetleg ott van még a Broadlink eszközök.
Én pl azt használom (BroadLink RM4 Pro), kb hasonlóan konfigurálható, mint a BoRRoNeo eszköze.
Fel lehet benne vinni az össze távirányítót, így egy felületen van az összes, valamint itt is lehet Sceene-ket csinálni.
Nálam van kb mindenre egy On és egy OFF sceene. :D
Pl FireStick sceene, ami aból áll, hogy megnyomok én is egy "gombot" és utána lejön a vászon, bekapcsol a projektor, bekapcsolol az erősítő, majd az a megfelelő bemenetre áll, majd bekapcsol a végfok.
A stick vagy épp a kodinak én is a külön saját appjukat használom.
Annyi "bibi" van, hogy pl a Broadlinkba a Xioami okos égőt nem tudtam beletenni, így azt külön kell kapcsolni, de az csak egy plusz app. :D Biztos valahogy bele lehetne azt is varázsolni, de annyira nem ástam bele magam. :)
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
Xtras5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 19:08
Értékelés: 30

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Xtras5 »

Szia, köszönöm szépen a részletező hozzászólásod, sok hasznos infó volt benne számomra. Gratulálok a rendszeredhez, ügyesen megcsináltad!

BoRRoNeo írta:
2023.03.02., csüt. 22:44
Vezérlésre olyan sok variáció nincs szerintem. Control4, AMX, Crestron.
Én Control4-t használok, mobiltelefonos applikációval. Két start gombot csináltam, egyet a HTPC-nek és egyet az Apple TV-nek. Ha megnyomom a HTPC gombot, akkor a Control4 bekapcsolja a projektort és a HDMI1 bemenetre állítja. Bekapcsolja az AVR-t és a HTPC bemenetre állítja. Felhúzza a redőnyt, ami azon az ablakon van ami elválasztja a vetítőt a moziszobától. Bekapcsolja a Crown erősítőt, ami a mélysugárzót hajtja. És persze bekapcsolja a HTPC-t, ami bebootolja a Kodit. Magyarán a semmiből egy gombnyomásra komplett mozi lesz. Majd jön még ehhez, hogy a többivel együtt leereszti a moziszobában és a technikai helyiségben is a redőnyt. A világítások még nincsenek vezérelve, meg lehetne csinálni, hogy a három lámpából a két közlekedőfény maradjon és a Play megnyomására az is elaludjon (majd a Pause megnyomására vissza és a Stop megnyomására az összes lámpa ON).

(Az Apple TV gomb ugyanaz, csak akkor nem a HTPC, hanem az Apple TV kapcsol be és az AVR az Apple TV bemenetre vált.)

Ezek után a Control4 paneljén tudom szabályozni a hangerőt, mást nem is kell. A forrás oldalon az Apple TV-nek van egy szimpla távirányító felülete: https://www.intrinsicdev.com/wp-content ... ppletv.png
A Kodi-t is lehetne egy hasonló felülettel vezérelni, de én jobban szeretem a gyári Kodi applikációt, ami nagyon szép és nagyon könnyen kezelhető. https://apps.apple.com/us/app/official- ... d520480364

Ennek egy hátránya van, hogy egy applikáción belül nem lehet a lejátszást és a hangerőt állítani. Persze erre is van megoldás, a Control4 alá be lehet tenni modult, de nekem 80 ezer Ft-ot nem ért.

Ha valaki nem szereti a mobilos vezérlést, az hagyományos távot is vehet hozzá, szintén elég borsos áron.

Nekem egyébként nem úri huncutságból van vezérlésem, ugyanis a technikai eszközök nem a moziszobában vannak. Így a vezérlésüket vagy a hozzájuk adott távval és infra továbbítóval lehetett volna megoldani (ami a legkevésbé sem stabil dolog) vagy így. Ez lett, ez hibátlanul és feleségbarát módon működik.

Avatar
Xtras5
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 19:08
Értékelés: 30

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Xtras5 »

Nem nem, semmi képpen sem Alexáznék...

Bemegyek a helyiségbe, lehuppanok a fotelbe, kezemben a tablet aminek egy képernyőjén be tudom kapcsolni és állítgatni tudom a ledeket, spotokat stb, be tudom kapcsolni a projektort, tudok hangerőt változtatni illetve közben látom a filmlistámat jukebox jelleggel. Mintha minden kütyühöz tartozó irányító legfontosabb gombjai egy lapra kerülnének.
Valahogy így szeretném. Elvileg ez össze is tud állni, és működőképes is, de a lentebb vázolt gondjaim vannak, ezért érdekel más tapasztalata.
DeLorean írta:
2023.03.02., csüt. 20:39
Xtras5 írta:
2023.03.02., csüt. 18:03
Okos otthon rendszerbe szeretném foglalni a dolgaimat a moziszobát illetően, egy céggel már el is kezdtem dolgozni. De a kezelőfelület annyira nem tetszik, mert a PLEX felületét látom, ott mindenféle számomra irreleváns dologgal, és mivel böngészőből nyílik az irányítás, így természetesen olyan is a kinézete, szintén felesleged dolgokkal. Amúgy tetszetős, de nem szeretnék látni semmilyen sallangot. Aki használ ilyet, megosztaná a tapasztalatát velem? Nincs saját app-ja ezeknek a rendszereknek? Most behívok egy másik céget is, hátha más megoldásokat kínál, megosztom majd veletek ha akárkinek is érdekes lehet.
Mi az elképzelésed? Mit szeretnél elérni?
Alexa - movie time! Alexa, play Terminator4!

Alap, nem smart home - bemész, felkapcsolod a világítást.
Bekapcsolod megfelelő sorrendben az elektronikát, projektort.
Lekapcsolod a világítást.
A lejátszó kezelő felületén kikeresed a kívánt filmet és elindítod. Kiválasztod a hangot, feliratot.
Na esetleg, ha HD és 4K filmnél külön beállítás kell, akkor azt beállítod.
Megnézed a filmet.
Felkapcsolod a világítást, amíg a vendégek kimennek.
Lekapcsolod az elektronikát.
Lekapcsolod a világítást.

Ez az alap.
Ez kicsit fokozódik, ha valami beállításra van szükséged a projektoron, erősítőn.

Ehhez képest te hogy képzeled el a folyamatot?

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Vezérlésre olyan sok variáció nincs szerintem. Control4, AMX, Crestron.
Én Control4-t használok, mobiltelefonos applikációval. Két start gombot csináltam, egyet a HTPC-nek és egyet az Apple TV-nek. Ha megnyomom a HTPC gombot, akkor a Control4 bekapcsolja a projektort és a HDMI1 bemenetre állítja. Bekapcsolja az AVR-t és a HTPC bemenetre állítja. Felhúzza a redőnyt, ami azon az ablakon van ami elválasztja a vetítőt a moziszobától. Bekapcsolja a Crown erősítőt, ami a mélysugárzót hajtja. És persze bekapcsolja a HTPC-t, ami bebootolja a Kodit. Magyarán a semmiből egy gombnyomásra komplett mozi lesz. Majd jön még ehhez, hogy a többivel együtt leereszti a moziszobában és a technikai helyiségben is a redőnyt. A világítások még nincsenek vezérelve, meg lehetne csinálni, hogy a három lámpából a két közlekedőfény maradjon és a Play megnyomására az is elaludjon (majd a Pause megnyomására vissza és a Stop megnyomására az összes lámpa ON).

(Az Apple TV gomb ugyanaz, csak akkor nem a HTPC, hanem az Apple TV kapcsol be és az AVR az Apple TV bemenetre vált.)

Ezek után a Control4 paneljén tudom szabályozni a hangerőt, mást nem is kell. A forrás oldalon az Apple TV-nek van egy szimpla távirányító felülete: https://www.intrinsicdev.com/wp-content ... ppletv.png
A Kodi-t is lehetne egy hasonló felülettel vezérelni, de én jobban szeretem a gyári Kodi applikációt, ami nagyon szép és nagyon könnyen kezelhető. https://apps.apple.com/us/app/official- ... d520480364

Ennek egy hátránya van, hogy egy applikáción belül nem lehet a lejátszást és a hangerőt állítani. Persze erre is van megoldás, a Control4 alá be lehet tenni modult, de nekem 80 ezer Ft-ot nem ért.

Ha valaki nem szereti a mobilos vezérlést, az hagyományos távot is vehet hozzá, szintén elég borsos áron.

Nekem egyébként nem úri huncutságból van vezérlésem, ugyanis a technikai eszközök nem a moziszobában vannak. Így a vezérlésüket vagy a hozzájuk adott távval és infra továbbítóval lehetett volna megoldani (ami a legkevésbé sem stabil dolog) vagy így. Ez lett, ez hibátlanul és feleségbarát módon működik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BoRRoNeo 2023.03.02., csüt. 22:55-kor.

Avatar
konok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.05.22., hétf. 08:38
Értékelés: 57

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: konok »

aki komolyan gondolja magát, ezt tudja igazolni
Az építőiparban ez nem attól függ, hogy a gyártó mit gondol, hanem attól, hogy a termék CE tanusítványát milyen szabványokra hivatkozva adta ki. Ezeknek a szabványoknak történő megfelelést kell igazolni akreditált laborbab elvégzett típusvizsgálattal és a minősítési és mintavételi tervnek megfelelő gyártásközi ellenőrzéssel. A gyártó a termékhez alkalmázási szakmai anyagot biztosít a tervezők számára, akik ezeket csomópont, rétegrend stb szinten alkalmazzák a tervezés során. A kivitelező feladata, hogy a minősítési doksikkal és a kivitelezői nyilatkozattal igazolja a terv szerinti megvalósulást. Adott esetben ennek a része a helyszíni teljesítmény mérés, ha ezt előírják. Tehát a szálak a tervezőnél futnak össze velső körben, neki kell megtervezni a fal rétegrendjét, kiválasztani a nyílászárót és a megadni a beépítés módját, hogy meglegyen a rendszer szinergia.
Ideális esetben persze.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”