Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Csak hogy érthető legyen...
.
Elektromosság.jpg
Elektromosság.jpg (16.94 KiB) Megtekintve 5084 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
geller
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 11:07
Értékelés: 39

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: geller »

A zene rovat Ákosé, de azért ne feledkezzünk meg az egyik legnagyszerűbb gitárosról


youtu.be/_fDhiLnyFoo
Forrás:OPPO BDP-93(NuForce upgrade) Denon DCD 1450AR / Nakamichi CDP-2E
DAC : S.M.S.L D300 Erősítő : Copland CSA28 Mozi  Emotiva UMC-200/Emotiva UPA-700
Front/sztereó: ELAC FS 68.2 Center: ELAC CC 61.2 Surround: Monitor Audio M4 Sub:Mission
Kábelek:  Valhalla/Audioquest/Furutech

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Egy kis élménybeszamoló!
Egész véletlenül sikerült szereznem Szlovákiából egy Graphene X Xlr kábelt. Ami elsőre, de második nekifutásra is komoly összeg!
Annyira komoly hogy a stremer és az erősítő együtt nem képvisel ilyen összeget! Meg is kérdeztem hogy biztos kell ez nekem! Pont volt annyi eurom itthon azt úgy is utaztam ki zakopanéba azt vissza felé beugrodtam érte. Itthon xlr átalakítóval tudtam kiprobálni.
Azért nem ültem seggre amit hallottam mert már ültem! Nem gondoltam volna hogy ekkorát fog javulni a hang ettől a kábeltől ami átalakítóval van bekötve. A zene elől 3 függönyt lehúztak volna, az a gyorsaság, természetesség, folyekonyság valamit a mély hangok felbontása pazar!
Ákos említette hogy ez a kábel komolyabb rendszerben tudja kifutni magát, nálam még egyenlőre csak megmutatja magát. Ki próbáltam már szinte mindent volt Aura referenc xlr kábel meg az én Draco Xlr referenc kábel is, de a graphene kábel még nálam is komoly ugrást jelentett előre!
Úgy hogy a Graphene X kábel marad a Draco referenc xlr megy eladásra. Most már csak jó stremert kell vadászni amin van xlr kimenet.
IMG_20230321_160646.jpg
IMG_20230321_160646.jpg (5.73 MiB) Megtekintve 5037 alkalommal
Egyre inkább nem azon töröm a fejem hogy tudnék előre lépni hanem egyszerűen csak zenét hallgatok!

Köszönöm Ákos!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Michael Caine , Quincy Jones happybday.gif Mindkét óriás a mai napon tölti a kilencvenet! leborulok.gif


youtu.be/UCKPpYYLtbM



youtu.be/EYgxnHZV9hE
Csatolmányok
2.jpg
2.jpg (317.65 KiB) Megtekintve 5496 alkalommal
1.jpg
1.jpg (98.73 KiB) Megtekintve 5496 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Ma harminc esztendős, Sting negyedik stúdióalbuma a Ten Summoner's Tales! happybday.gif

Az utolsó Sting lemez, amely valóban minőségi tartalmat hordoz és feltételek nélkül meghallgatásra ajánlok!
Innentől kezdve, frontvonalas celebünk erős lejtmenetbe kapcsolt és a semmitmondóan közepestől a vállalhatatlanig máig ontja magából a nagy huzatos semmit.
Nem is elégedetlenkedem tovább, hiszen az a négy stúdióalbum és a 86-os Bring on the Night dupla koncert, közel zseniálisra sikerült.
Másoknak még ennyi sem jött össze...


youtu.be/7km4EHgkQiw



youtu.be/PEDSiTCw3kI


https://hu.wikipedia.org/wiki/Ten_Summo ... %99s_Tales
Csatolmányok
Sting.jpg
Sting.jpg (276.91 KiB) Megtekintve 5662 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Today marks the 40th anniversary of the release of one of the all-time great debut albums, The Hurting by Tears for Fears featuring the hit singles ‘Mad World’, ‘Change’ and ‘Pale Shelter’."

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Hurting
Csatolmányok
Tears for Fears.jpg
Tears for Fears.jpg (169.58 KiB) Megtekintve 5535 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ma 37 esztendős a legjobb Metallica album!
Az albumnak, vastagon Cliff Burton(R.I.P.) zsenialitása a talapzata és talán ez a magyarázat arra, hogy a későbbiekben már soha nem sikerült megugrani ezt a szintet.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Master_of_Puppets


youtu.be/c8qrwON1-zE



youtu.be/kbyGHDMPA7E
Csatolmányok
Metallica.jpg
Metallica.jpg (170.76 KiB) Megtekintve 5570 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

skeez_aka_redeye
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.11.05., pén. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Pusztazámor

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: skeez_aka_redeye »

Tisztelt Fórumtársak,

Egy újabb élménybeszámolót szeretnék megosztani Veletek egy álom megvalósulásáról. Természetesen Ákos munkáiról/munkájáról van szó. Tavaly írtam már egy nagyívű beszámolót arról, hogy hogyan kerültem kapcsolatba Ákossal, mit tapasztaltam a kábeleivel/szakmaiságával/személyiségével kapcsolatban és hogy hogyan építettem fel, építettem újra a rendszeremet Valhalla kábelekkel.

Ma már alapvetésként hivatkozok a Draco táp/IC és Aurora tápokra, hiszen már sok órát eltöltöttek a rendszeremben.

Most, kb. fél év várakozás után ez a szett kiegészült egy Leviathan V2-es hangfalkábellel, amellyel a legfőbb kábelek a rendszerben mind Valhalla kábelek. A kábel érkezése annak köszönhető, hogy Ákos megalkotta a Poseidon Anniversary-t és így egy kedves fórumtárs lecserélte a Leviathanját az új Poseidon-ra. Hálás vagyok neki.

Mikor betettem a Leviathant a rendszerbe, akkor kb. fél óra után írtam Ákosnak, hogy “most már tudom, hogy te egy földönkívüli vagy”…

Azt szeretném leszögezni, hogy a rendszerem a Leviathan előtt sem volt éppen átlagosnak mondható reprodukcióban, felbontásban, de ahogy bekerült a hangfalkábel, a hangkép olyan lett mintha egy nagy gömbben ülnék a világűrben. A tér még nagyobb lett, a felbontás megint új szintre került, a mélytartomány még kontrolláltabb lett, az egyes hangszerek még jobban elkülöníthetők. Megjelentek új, eddig kevésbé észrevehető hangok, az effektek bizonyos zenékben még tisztábbak. Az énekről nem is beszélnék.. felfoghatatlanul pontos, tiszta, transzparens.

Ha egy szóval kellene jellemeznem az egészet, akkor a holografikus a legjobb szó rá.

Most járok a Leviathannal az 5. órában, de tudom, hogy a rendszerben lévő 2 nem Valhalla kábelem is Valhalla lesz. Már írtam Ákosnak, hogy a jumper és az ethernet kábelt is leakarom váltani. Remélem még az idén meglesz.

Ismét szeretném megköszönni az alkotónak a lehetőséget.

Maradok őszinte híve,

Sanyi
B63C481D-49D2-4494-8A1F-0080B6222F67.jpeg
B63C481D-49D2-4494-8A1F-0080B6222F67.jpeg (2.79 MiB) Megtekintve 5606 alkalommal
01D45CD8-EB7C-46C0-8BBE-FEEB513521B7.jpeg
01D45CD8-EB7C-46C0-8BBE-FEEB513521B7.jpeg (2.07 MiB) Megtekintve 5606 alkalommal
B63C481D-49D2-4494-8A1F-0080B6222F67.jpeg
B63C481D-49D2-4494-8A1F-0080B6222F67.jpeg (2.79 MiB) Megtekintve 5606 alkalommal
Csatolmányok
899A0094-E1D5-4E15-90E6-D630C6A102D9.jpeg
899A0094-E1D5-4E15-90E6-D630C6A102D9.jpeg (2.69 MiB) Megtekintve 5606 alkalommal

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

sad.gif R.I.P. Wayne Shorter, 1933 - 2023 sad.gif

"Today at 4am, Wayne Shorter peacefully continued on his immense journey into the unknown. He was surrounded by loving family. In his words, “It’s time to go get a new body and come back to continue the mission.” Nam Myoho Renge Kyo."

https://www.npr.org/2023/03/02/76887432 ... dies-at-89


youtu.be/smcuxI3WveM



youtu.be/j8yQUuahsEs
Csatolmányok
wayne-shorter-1.jpg
wayne-shorter-1.jpg (44.04 KiB) Megtekintve 5581 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Tragédia a tragédiában! Árvíz káros TAD R1-TX, JBL DD66000 és egy halom High-End kábel... sad.gif
Csatolmányok
Árvíz TAD+JBL.jpg
Árvíz TAD+JBL.jpg (454.21 KiB) Megtekintve 5743 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: supravox »

ValhallA írta:
2023.02.27., hétf. 11:42
Némi csúszással, de végre testet öltött a huszadik évforduló alkalmából készülő Poseidon!
Innye.
A szó amit legszívesebben ideírnék: Aztak...a!!
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Némi csúszással, de végre testet öltött a huszadik évforduló alkalmából készülő Poseidon!
Csatolmányok
P6.jpg
P6.jpg (368.3 KiB) Megtekintve 5827 alkalommal
P3.jpg
P3.jpg (214.22 KiB) Megtekintve 5827 alkalommal
P4.jpg
P4.jpg (297.09 KiB) Megtekintve 5827 alkalommal
P5.jpg
P5.jpg (446.5 KiB) Megtekintve 5827 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

geller írta:
2023.02.18., szomb. 15:15
Sikerült összehozni: tápkábel/ic fronton már csak Valhalla, ebben nem kis szerepe volt Ákos rugalmas, segítőkész hozzáállásának.

Már a múlt homályába vész, mikor kaptam az első tápkábelt kipróbálásra, de az már letette a névjegyét, akkor erősen elgondolkodtam hogy ez lesz az irány.
Majd idővel megérkezett az első interconnect aztán a következő...
És mikor felhagytam a komponensek cseréjével (erősítő) mert sikerült kifognom egy vágyott darabot vissza a gyenge láncszemekhez: kábel.

Mivel a készülékeket régóta hallgattam, ismerve a hangjukat a megszólalásban történő változás a kábelek számlájára írható, hozzátéve hogy eddig sem gyári 'telefonzsinóron' nyelték a delejt, hanem már minőségibb (vagy márkás)
kábelen - tehát nem a készülékhez csomagolt drót szintjét kellet megugrani.

Először az erősítő kapott egy Cu-X VIII kábelt.Az első reakció: elhúzták a függönyt és a dinamika pedig nem kopogott, hanem berúgta az ajtót.
Ugyanazon a hangerőn hangosabb, lendületesebb zene, erősebb mélytartomány, nagyobb színpad.
Az énekes közelebb jött és az eddig eldugott hangszerek többet mutatnak magukból, új részletek bújtak elő.

Utolsó versenyzőként az Oppo tápellátás upgrade, Ákossal történő egyeztetés után AgPt-RXF HC, és mivel itt az ic is az AgPt családból származik vártam a varázslatot.
Meg is érkezett, már az első hangoknál feltűnt hogy a lejátszó szedi a vitamint - sokkal erőteljesebb lett a hangja. És amikor pörögtek sorban a finom zenék: Eagles, Clapton, Dave Brubeck
kiderült hogy más is változott: lényegében minden a felbontás, a tér, testes basszus, finomabb magasak főleg a fúvosoknál.És egy rafinált muzsika, csak dob és gitár mikor melyik viszi a prímet, na teljesen más tér és megszólalás.
De a hab a tortán még hátra volt, bekerült egy olyan album ami tartalmát tekintve is zseniális és meg tudja izzasztani a rendszert, lévén progresszív szimfónikus rock (Rick Wakeman). Ez már a megdöbbenés szintje volt, különösen az egyik tétel
Ozzy énekével és hipersebsségű vonós szólamokkal, én fagytam le kicsit nem a lejátszó. És ha már lúd legyen kövér SACD és egy olyan album amelyet Ákos még nem halott rosszul szólni: Brothers In Arms. Hát nem szólt rosszul, sőt...
Mikor a Money for Nothing-ban megszólalt Knopfler kezében a gitár, vagy hogy a címadó szám első percében mi minden szólal meg, mindez egy olyan láncon ami nagyon messze van a felső kategóriától.

Igazat kell adnom Ákosnak, cserélgetheti az ember a készülékeket, pedig nem biztos hogy ott a hiba. A lánc-elmélet az audióban is érvényes, ezeknek a kábeleknek köszönhetően kezdem már megismerni a készülékeim képességét, ezért is
megéri áldozni rájuk. Ráadásul egy minőségi kábel a következő komponenst is jól kiszolgálja.
,,Ráadásul egy minőségi kábel a következő komponenst is jól kiszolgálja."
Ebben nem vagyok biztos! A kábelek is rendszer függőek.... Egy rendszer jó vagy kellemetlen hangját a többi egység legalább annyira befolyásolja, mint a drótok....
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
geller
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 11:07
Értékelés: 39

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: geller »

Sikerült összehozni: tápkábel/ic fronton már csak Valhalla, ebben nem kis szerepe volt Ákos rugalmas, segítőkész hozzáállásának.

Már a múlt homályába vész, mikor kaptam az első tápkábelt kipróbálásra, de az már letette a névjegyét, akkor erősen elgondolkodtam hogy ez lesz az irány.
Majd idővel megérkezett az első interconnect aztán a következő...
És mikor felhagytam a komponensek cseréjével (erősítő) mert sikerült kifognom egy vágyott darabot vissza a gyenge láncszemekhez: kábel.

Mivel a készülékeket régóta hallgattam, ismerve a hangjukat a megszólalásban történő változás a kábelek számlájára írható, hozzátéve hogy eddig sem gyári 'telefonzsinóron' nyelték a delejt, hanem már minőségibb (vagy márkás)
kábelen - tehát nem a készülékhez csomagolt drót szintjét kellet megugrani.

Először az erősítő kapott egy Cu-X VIII kábelt.Az első reakció: elhúzták a függönyt és a dinamika pedig nem kopogott, hanem berúgta az ajtót.
Ugyanazon a hangerőn hangosabb, lendületesebb zene, erősebb mélytartomány, nagyobb színpad.
Az énekes közelebb jött és az eddig eldugott hangszerek többet mutatnak magukból, új részletek bújtak elő.

Utolsó versenyzőként az Oppo tápellátás upgrade, Ákossal történő egyeztetés után AgPt-RXF HC, és mivel itt az ic is az AgPt családból származik vártam a varázslatot.
Meg is érkezett, már az első hangoknál feltűnt hogy a lejátszó szedi a vitamint - sokkal erőteljesebb lett a hangja. És amikor pörögtek sorban a finom zenék: Eagles, Clapton, Dave Brubeck
kiderült hogy más is változott: lényegében minden a felbontás, a tér, testes basszus, finomabb magasak főleg a fúvosoknál.És egy rafinált muzsika, csak dob és gitár mikor melyik viszi a prímet, na teljesen más tér és megszólalás.
De a hab a tortán még hátra volt, bekerült egy olyan album ami tartalmát tekintve is zseniális és meg tudja izzasztani a rendszert, lévén progresszív szimfónikus rock (Rick Wakeman). Ez már a megdöbbenés szintje volt, különösen az egyik tétel
Ozzy énekével és hipersebsségű vonós szólamokkal, én fagytam le kicsit nem a lejátszó. És ha már lúd legyen kövér SACD és egy olyan album amelyet Ákos még nem halott rosszul szólni: Brothers In Arms. Hát nem szólt rosszul, sőt...
Mikor a Money for Nothing-ban megszólalt Knopfler kezében a gitár, vagy hogy a címadó szám első percében mi minden szólal meg, mindez egy olyan láncon ami nagyon messze van a felső kategóriától.

Igazat kell adnom Ákosnak, cserélgetheti az ember a készülékeket, pedig nem biztos hogy ott a hiba. A lánc-elmélet az audióban is érvényes, ezeknek a kábeleknek köszönhetően kezdem már megismerni a készülékeim képességét, ezért is
megéri áldozni rájuk. Ráadásul egy minőségi kábel a következő komponenst is jól kiszolgálja.
Forrás:OPPO BDP-93(NuForce upgrade) Denon DCD 1450AR / Nakamichi CDP-2E
DAC : S.M.S.L D300 Erősítő : Copland CSA28 Mozi  Emotiva UMC-200/Emotiva UPA-700
Front/sztereó: ELAC FS 68.2 Center: ELAC CC 61.2 Surround: Monitor Audio M4 Sub:Mission
Kábelek:  Valhalla/Audioquest/Furutech

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2023.02.17., pén. 21:42
Néha ilyen írások is jönnek az emberrel szembe a neten.:

https://vdnaudio.blogspot.com/2023/01/v ... d-egy.html
Hát igen. Ez az a "plusz", amit kap a vásárló a kábeleidtől, hogy a zene élettel telik meg. ;)
Nem véletlenül fejlesztem a rendszeremet a kábeleiddel és minden fejlesztés nem mellé lépés, hanem telitalálat.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: petimre »

Mert megérdemled! leborulok.gif
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Néha ilyen írások is jönnek az emberrel szembe a neten.:

https://vdnaudio.blogspot.com/2023/01/v ... d-egy.html
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Nemrég fejlődött a rendszer egy ValhallA AgPt RXF HC tápkábellel, ami a mélyláda tápellátását biztosítja. A változások: Alacsony hangerőn már olyan mélyek lettek hallhatóak, amik eddig csak nagyobb hangerőn. Ami változott még, hogy tisztább, dinamikusabb és precízebb lett a mély. Röviden: Megérte fejleszteni. ;peace;
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nap képe! :photograph:
Csatolmányok
Muhammad Ali.jpg
Muhammad Ali.jpg (145.46 KiB) Megtekintve 6233 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: earforce »

Ha már szóba jött az egyik kedvenc 'nénim' azért azt megjegyezném hogy Helen igen szépen öregszik!

Kép
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Sade néni 1985-ben, mikor még nem is volt "néni" egy vintage, DualConcentric, Tannoy monitorral.
Gondolom abban a stúdióban, ahol rögzítették az 1984-es, Smooth Operator albumot, ott ilyen technikát használtak és elirigyelte...

youtu.be/4TYv2PhG89A


Ma már Sade megkérdőjelezhetetlenül néni a monitor azóta pedig sokkal de sokkal vintidzsebb. :rolleyes:
https://musictech.com/reviews/vintage-r ... oncentric/
Csatolmányok
Sade.jpg
Sade.jpg (50.33 KiB) Megtekintve 6384 alkalommal
DualConcentric-Hero-min-683x1024.png
DualConcentric-Hero-min-683x1024.png (1.03 MiB) Megtekintve 6384 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif 91. happybday.gif
Csatolmányok
john w.jpg
john w.jpg (35.5 KiB) Megtekintve 6295 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Másodrendszer agymenés V3
Avagy, mennyi beygir gücü-vel lehet "agyonverni" egy T800-ast?

Bevezetés nincs, folytatás van! :napsut:

Meghajtási igény tekintetében a Spire jelesre vizsgázott, mert meghajtja a Cyrus III, amely már abban az időben megvolt, amikor az Aerius-omat vásároltam a kilencvenes évek derekán. Nehezebb volt hajtani, mint a Spire-t, de elvitte és egész élvezetesen is szólt, bár nem voltam maradéktalanul elégedett...
Később vásároltam egy Electrocompaniet AW250 végfokot, amivel végre az Aerius és a későbbiekben birtokolt, nagyobb, ML hibridek is képesek voltak szárnyra kélni.
A lánc építésénél a prekoncepcióm az volt, hogy nagy teljesítményű, minimum 2Ohm stabil, class D végfokot szeretnék elsődlegesen.
Próbára sikerült a Nuforce Reference 9 V3-at kölcsönkérnem, illetve áthoztam az olcsóbb rendszereből , a Harman Kardon - Citation Amp-ot, amely szintén Class-D. Igazi kis méregzsák, mert méretei ellenére, 2x125W/8 Ohm teljesítménnyel gazdálkodik.
Egy kedves ismerős rendszeréből érkezett még, Dénes Péter monoblokk, ami 2X35W, KT88 végcsövekből kifacsarva.
Negyedik versenyzőként, visszakerült hozzám az Acoustic Reality – eAR One+, amely a kétezres évek egyik titkos favoritja. Akkoriban a gyártó, szinte minden kritikai elismerést bezsákolt amit lehetett. A komolyabb Acoustic Reality monók, nagyon ritkák és hiába volt kiváló sajtója a gyártmányaiknak, valahogy mégis megrekedtek, alacsony példányszámú, manufakturális szinten.
Az Acoustic Reality az egyik első cég volt, amely a PC alapú zenehallgatásban látta a jövőt, legalább tizenöt évvel a tényleges divatja előtt, már kínáltak készülékeket a témában... Akkoriban az eAR One-ért kemény tízezer USD kellett leszurkolni és közvetlenül a csúcsmodell alá pozicionálták.

A DP csöves erősítővel kiegészülve, külsőre nagyon kívánatosan mutatott a Thivan és a Logan.
Azonnal megvette a hifiskedős énemet kilóra!
Sajnos a felbontás csökkenése árán szépítette, egységesítette a felvételeket, ami számomra nem elfogadható, még a másod rendszerben sem!
Hallgattam ezt a felállást napokig, de csak nem akart tetszeni ez a verzió...
Az is lehetséges, hogy a Thivan, ami szintén csöves, már túl sok volt a “jóból” a DP-el együtt.
Jelentősen fellágyult, felpuhult, be is lassult a hangzás, amit a sztatikus villámgyors tranziensei sem voltak képesek ellensúlyozni...
A Spire, egyik legnagyobb erősségét pedig nem akartam azonnal kukázni egy kevésbé illeszkedő erősítő választással.
Ne értse senki félre, nagyon kellemes, hosszan hallgatható, de kerekített hangok jöttek a DP erősítőn keresztül.
Bizonyos típusú, ének központú, kevés hangszeres zenékkel talán ez szólt a legjobban a Thivan-al házasítva. Amolyan, nagyon kellemes, láblógatós jelleg volt erre az összeállításra jellemző. Viszont a felvételek közti minőségi különbségeket összemosta, eltüntette, ami nem túl jó ha alapvetően felbontás mániában szenvedő hifis vagy!

A Thivan a relatíve olcsó Citation Amp-al nagyon tisztességesen szólt és nem is érzékeltem, hogy bármilyen helyzetben kevés lenne a teljesítmény, még az extrém hangerő szinteket is igen jól kezelte, bár ekkor már erőszakossá vált, vékonyítva, elkeményítve a hangképet.
A készülék tartalmaz beépített, DAC-ot, ami megsüvegelendő egy relatíve olcsó, műanyag házas készüléknél.
Ami nagyon furcsa volt, hogy nem akart a bemenetek közt váltani, egész addig, amíg nem csatlakoztattam a LAN kábelt. Még most is értetlenül pislogok, mert nem igazán értem, hogy mit akart itt a „költő-műfordító” aki tervezte…!?
Ár/teljesítmény viszonyban a kis harman/kardon Citation AMP egyértelműen a teszt legjobbja, szinte bármit képes meghajtani.
Aki nem igazán hallgat bonyolultabb zenéket, inkább csak elektronikus pumpogtatást, meg szütymörgést, vagy kevés hangszeres audiofil jellegű teszteket, annak még a sokkalta drágább készülékek mellett is simán megállja a helyét.

Ezek után jöttek a nehézsúlyú class-D monók.
Bár csak az eAR One+ esetében beszélhetünk nehéz súlyról, ugyanis a rozsdamentes acél háznak és nagyméretű toroid tápnak köszönhetően tíz kiló körül alakul a súlya.
A Nuforce Reference 9 V3 egy kis méretű, kapcsi tápos, vágódeszka méretű készülék, teljesítménye, felbontása, minősége a legtöbb rendszer kiszolgálásához több mint elegendő.
Már az első hangok után érthető, hogy a Nuforce készülékeknek akkora divatja, rajongótábora és zajos sajtója volt az ezredfordulón.
Hangja az első tíz perces, hűha típusú, igazi vérbő, NAGY hang, frontális jellegű, sok levegővel, főleg az ESS chipre épített DAC-okkal nagyon hangsúlyos, amelyekkel zömében párosítottam.
A csöves analóg kimenetű DAC-okkal nagyon jó párost alkotott, akkor az ESS-jelleg, némileg háttérbe szorult, kiegyenlítve a két készülék, erős saját jellegét.

Az eAR teljesen más állatfajta, mint a Nuforce...
Sokkal inkább háttérben marad, kevésbé van jelen, nem „arctámadó”, engedi áramlani a zenét az előadás egészére koncentrál, nem nagyít, nem hangsúlyozza a szólistákat.
Az eAR bár class-D, sokkal inkább egy kidolgozott hangú, AB osztály jellegét ölti, megspékelve kivételesen jó hatásfokkal, nagy teljesítménnyel.
Mivel ez az erősítő régebb óta pihen, első bekapcsolásakor csalódást okozott, de pár nap után magára talált és egy hét elteltével már tudtam, hogy megtalálta stabil társát a Spire!
Az eAR van annyira jó, hogy az általam sztatikusokhoz sokáig használt, szintén class-D Spectron Musician IIImkII(Monoblokk üzemben, hidalva!) fölé helyezem, minden kritikus versenyszámban.
Az eAR esetén egyedül a kábelek csatlakoztatása került feláldozásra az extrém design oltárán, ami egy komoly monoblokk kialakításnál, több mint bosszantó. Rendes méretű összekötő, hangsugárzó, hálózati kábelt lehetetlen csatlakoztatni a készülékhez!
Referencia minőségű saját kábelek ezért szóba sem jöhettek a lánc felkábelezésénél.
A kábelezés zömében középkategóriás AgPt, valamint a turkálóban fellelt, gyári kábelekből állt.

A rendszer elemei a következők lettek.:
forrás: Mutec MC3 + Gustard D70Pro
erősítő: eAR One+ monoblokkok
hangsugárzó: Martin Logan – Spire
kábelek: random minden, ami volt

Bátran kijelenthetem, hogy a fenti rendszer túlteljesítette az elvárásaimat!
A Spire csodálatosan hangzik, legalábbis 320Hz fölött, alatta meg, gyors, pumpálós jellegű, pont olyan, mint egy középkategóriás, alu hangszórós ML szub.
Kicsit olyan az összhatása, mint egy igazán kiváló minőségű szub-sat rendszer.
Persze beállításokkal, tologatással, ráolvasással, minőségi alkohollal, sokat javíthatunk, de sosem lesz tökéletes!
Kritikusan hallgatva, mindig jelen van a technológiák összefércelésének enyhe érzete, amit le kell nyelnünk.
Attól viszont, hogy a sztatik-dinamikus integráció ezen az árszinten, még nem tökéletes, egy nagyon szerethető kompromisszumot alkot.
A középkategóriás ML-től sokkal gyengébb, tisztán dinamikus dobozok is körbe vannak rajongva a szaksajtó által, méghozzá a Spire árának sokszorosáért!
Amennyiben megfelelő meghajtásról gondoskodunk, akkor sztatikhoz mérten, meglepő dinamizmusban, hangerőben lehet részünk. Nem csoda, hogy házimozi alkalmazásokban is teret nyertek a cég termékei.

Felbontás, tisztaság és ezen az árszinten kivételes ritmika az igazi erőssége ennek az összeállításnak.
Jazz és komolyzenét is egész magas nívón képes játszani, de ami az igazi erőssége az a popzene!
A popzenét a referencia láncomtól is sokkal élvezetesebben tálalja, pedig ott lényegesen komolyabb készülékek dolgoznak.
Talán a pumpálós jellegű, kis méretű, gyors, zárt szubwoofer az amitől jobban megindul a láb ezen a műfajon, legalábbis jobban, mint a hatalmas, több száz literes bass-reflex dobozoktól.
A ML referencia hibridénél a Neolith-nál pont ezért egy nagyon ügyes megoldást alkalmaztak, hogy ne kelljen választanunk a zárt és portolt dobozok előnyös tulajdonságai között, ezért mindkettő megoldást csatasorba állították.
Előre egy 12”os karbon membrános hangsugárzó dolgozik 60Hz-ig egy zárt kabinetben, míg alatta egy portolt kabinetben egy szokványosabb 15”-os alu membrános egység. Szerintem ez egy igazán zseniális tervezői húzás!
Többek között, ezért is az egyik kedvenc mérnököm Joe Vojtko, aki régi motoros a Logan-nél.
A Statement Evolution 2-t közösen tervezték a cégalapító Gayle Sanders-el.
Persze minden tegnapelőtt alapított sztatikus gyártó jobb dipólokat gyárt a a ML-nél, de ezt már megszoktuk. Aki tudja csinálja, aki meg nem a holdat ugatja!

Van kifejezetten sztatik demonstrációs zenei pakk a gépemen, még azokból az időkből, amikor jó mókának tűnt, elektrosztatik szűz, kezdő hobbisták bokáját lefosatni. Isten bocsássa meg nekem, már nem gyakorlom ezt az egykori, bűnös kedvtelést!
Dead Can Dance - The Wind Shakes the Barley, Andreas Vollenveider - Caverna Magica, Nils Lofgren - Keith Don’t Go, Jan Garbarek – Twelve Moon, Officium és sorolhatnám…
Az audiophile tesztlemezek, főleg a közel mikrofonozottak, kiválóan hangzanak és persze minden sztatik demonstrátor alap lemeze a Dire Straits – Brothers In Arms! Mondjuk aki a Brothers In Arms-al demózik méregdrága hangsugárzókat az nem nagyon bízhat a saját termékében, mert én még olyan hangkeltő eszközt nem hallottam, amelyen ez a lemez csapnivalóan, vagy akár csak közepesen szólt volna és ebben a társaságban már az Orion HS280 is benne van!

Ahogy említettem a Pop az igaz erőssége ennek az összeállításnak.:
Sade – Soldier Of Love , Sting - The Lazarus Heart, Mark Ronson – Uptown Funk, Bruno Mars – 24K Magic, IU – Lilac, Youha – Island, London Grammar -Hey Now, Philip Bailey/Phil Collins – Easy Lover, Chaka Khan – Ain’t Nobody, Glenn Frey – The Heat Is On, Luther Vandross – Never Too Much, Marcus Miller – My Best Friend Girlfriend, Michael Jackson – Thriller.
A lánc ezeken a felvételekben brillírozott, szinte lubickolt, mint egy felajzott, benarkózott delfin!

Az agyonverte, lealázta embereknek is a kedvére szeretnék tenni, ha már eddig eljutottak az agymenésben...
Tehát a fenti felvételeken megkínozta, meggyalázta, megszégyenítette, kigúnyolta, szétrúgta, kerékbe törte a jóval drágább láncomat!
No de amikor előkerült Coltrane, Carter, korai Zawinul és Miles, valamint mindezek tetejébe a komolyzene, azon belül is, hangsúlyosan a nagyzenekari művek, akkor a fejlesztői láncom, aminek egy behemót hagyományos dinamikus trónol a végén, úgy fújta el az amúgy kiváló sztatikus alapú láncot, mint egyszeri sekrestyés az oltárgyertyát!

Kicsit az agyonvertézés emlékezetet arra a szellemi nívóra, amikor az általános isiben a tíz perces szünetben, Bécsből a szőlők által a kvarcjátékkal és hűtőládával együtt, karton számra behordott Turbo rágó papírjait csereberéltük.
Az a "gyűretlen papír" volt az menő, legtöbbet érő, amelyiken a legtöbb lóerővel rendelkező, legnagyobb végsebességű autó pózolt!
A mai napig emlékszem a Török feliratokra: azami sürat, beygir gücü!
Most akkor ki vert agyon kit? KITT? Mennyi is lenne a láncod beygir gücü-je!?
Amíg ezen gondolkodtok én eldöntöm, hogy Bruce Lee vagy Arnold Schwarzenegger lenne erősebb egy párhuzamos univerzumban, túrós palacsinta evésben!


youtu.be/GaDIMS-mRU4


A High-End Audio, nagyon bonyolult dolog, ahol senkinek és mindenkinek lehet igaza, méghozzá egy időben!
Pár alapigazságon és fizikai törvényszerűségen túl, nincsenek csak személyes (rész)igazságok!
Csatolmányok
Turbo.jpg
Turbo.jpg (115.06 KiB) Megtekintve 6414 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
VC.jpg
VC.jpg (87.62 KiB) Megtekintve 6389 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"On this day in 1977, Fleetwood Mac released the album : Rumours! "

https://en.wikipedia.org/wiki/Rumours_(album)
Csatolmányok
rumours.jpg
rumours.jpg (48.74 KiB) Megtekintve 6435 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”