Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zöld topik

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Alex_Aston írta:
2023.02.20., hétf. 16:59
Talán itt elfér, mert maga az alap cikk a környezetvédelemről szól(na).

https://criticalbiomass.blog.hu/2023/02 ... _viz_esete
Ebből a blog írásból az derül ki, hogy a Gödi gyár körüli talajvízből ásványvizet lehetne palackozni?
Azt nem is értem, amikor az Óbudai Buszesz ásványvíz üzememébe jártunk gépeket beüzemelni ahol elmondták, a vizet kb 600m mélyről emelik fel, több fokozatú mechanikus, ionos szűrés után töltik palackba. De ez a víz hetente csak egy napon tölthető "babavíz" minőségben, akkor amikor egy nappal korábban 24órás rendszer átmosás, tisztítás, fertőtlenítés történik. Ők valamit mégis tudnak, mi számít ásványvíz minőségnek.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Talán itt elfér, mert maga az alap cikk a környezetvédelemről szól(na).

https://criticalbiomass.blog.hu/2023/02 ... _viz_esete
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Lesz itt rend! A libsi fotelforradalmárok ismét készítettek egy végletesen elfogult, a világhatalomra törő érdekcsoportok által pénzelt propaganda filmet szeretett kormányunk szerelem projektjéről:


youtu.be/JUhUuDWz9Zs

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Ezeket a többlethalálozási adatokat azért raktam ide be, mert néhány hónapja itt páran sápitoztak, hogy "jaj sokan vagyunk a földön", meg, hogy ennek meglesz a böjtje és ehhez hasonló érzelmi kitörések fogalmazódtak meg.
Na ők most fellélegezhetnek!

Ez a panasz kultúra, ez az áldozat szerepben való vergődés, a mások hibáztatása, az önmarcangolás, a múlt hibáinak kantálása és annak eltörlésre való törekvése, az ismeretlen jövöbe átgondolatlanúl gyorsvonat sebességgel való száguldása a progresszió jegyében, az új divatoknak behódoló konformista világpolgár viselkedés, a kiüresedett városi élet miatti forradalmi hangulatú aktivizmus vagy fotel forradalmárkodás...

...nos ezek mind a liberalizáció álcájába csomagolt kultúrális-Marxizmus vívmányai. Egy hivatalosan 1968-ban indúlt világméretű pszihológiai hadviselés és társadalom mérnökség kemény munkával elért eredményét láthatjuk viszont a fent említett kortünetekben. "The long march through the Institutes"

A tökéletesen nárcisztikus, irányítható, identitás vesztett társadalom megvalósulni látszik.

Néhányatok itt számolgatja a giga Wattokat, siránkozik a népesség robbanásról, az autósokról és még hosszasan lehetne sorolni mikről. Mintha ezeknek bármi gyakorlati haszna lenne. Ha a legszennyezőbb kamion szállítja a műanyagba csomagolt kaját a boltba és éhes vagy, úgy is megveszed. PERIOD!

Amit tehettek, siránkozás helyett: összefogással vagy egyedűl, egy hajóval összeszeditek a szemetet a Dunából mint az a fiatal egyetemista aki az óceánokat takarítja önszorgalomból. Vagy az olajfoltokat semlegesítitek szakember segítségével és az önkormányzat bevonásával a Dunán. De ültethettek fákat vagy bokrokat minden évben.
Vagy olyan kezdeményezéseket indíthattok, hogy a városban is legyen komposztálásra lehetőség. Támogassátok a magyar méhészeket, stb. Ehhez hasonló ötleteket kellene megvalósítani, mert az egy valóban alulról jövő hasznos kezdeményezés és nem kirakat aktivizmus.

A biciklizés nagyon derék dolog, de az alföldön egész családok bringáznak át egy életet és mégsem segít a városban vagy a Dunán összegyűlt szemét mennyiségén.
Mutassatok példát!

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

pali923 írta:
2023.02.13., hétf. 12:38
alfaati írta:
2023.02.13., hétf. 11:59
Emésszétek!
- Mennyi?
- Harminc!
- Mi harminc?
- Miért, mi mennyi?
:D
Bocs, de erről csak ez jutott eszembe, talán nem véletlenül.
Forrás; OUR WORLD IN DATA weboldal. (Földünk számadatokban). Egyesült államokbeli elemző intézet Palkó! Jahh, tudom nem telex, tehát akkó nem is hiteles!
Na haladjunk! Ez az elemző cég a föld problémát próbálja számosítani, országokra, hónapokra lebontva!

A belinkelt kép az utolsó feldolgozott adatok, vagy is a tavalyi (2022) utolsó két hónap! November és December átlaga összehasonlítva a pandémia előtti időszak átlagával.
A hangsúly itt a November és Decemberen van! Akkor már eltűnt a csúnya vírus, elmúlt hivatalosan is a veszély!
Aztán még is nő a többlethalálozás tovább? Megnéztem én is a grafikonokat. Szerintem magyarországé inkább a 14-16%-hoz közelít a fent említett időszakban.

Na akkó mennyi az annyi?

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: pali923 »

alfaati írta:
2023.02.13., hétf. 11:59
Emésszétek!
- Mennyi?
- Harminc!
- Mi harminc?
- Miért, mi mennyi?
:D
Bocs, de erről csak ez jutott eszembe, talán nem véletlenül.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Ha cinikus akarnék lenni, akkor azt mondanám: Az ügy jókezekben van. Minden a tervek szerint halad. Aggodalomra semmi ok, mert az üvegházhatás állítólagos forrása és legfőbb okozója egyre kevésbé jelent veszélyt!
Emésszétek!
Csatolmányok
Screenshot_20230213-115507_Telegram.jpg
Screenshot_20230213-115507_Telegram.jpg (186.43 KiB) Megtekintve 2963 alkalommal

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

fapaci írta:
2023.02.13., hétf. 11:32
alfaati írta:
2023.02.13., hétf. 10:56
Mégegyszer leírom ide; te is hivatkoztál már ebben a topikban érdekcsoportra akik érvényesítették az akaratukat. Szívesen készítek róla képernyőmentést ha már nem emlékeznél rá. Ezekszerint elismered, higy léteznek ilyen befokyásos csoportok?!
Valós gazdasági, pénzügyi és tudományos érdekcsoportok megléte nem igazolja a lázálmaidat és az általad emlegetett sötét árnyak létezését. De bizonyára másként gondolod ezt is, én pedig nem akarom ezt (sem) megvitatni veled, ezért részemről az átmeneti oldás után továbbra is ignorálom a hozzászólásaidat.
Én is valós létező pénzügyi ès gazdasági csoportokról írok.
Ott vannak minden évben Davoszban és a klíma csúcsokon is egy ideje. BlackRock vagyonkezelő és befektetési alap. Ott volt a COP 26-on és COP 27-en is. Ott van minden évben Davoszban és az érdekeit próbálja érvényesíteni mèghozzá nagyon sikeresen. Hallgass bele Larry Fink riportjaiba! Feltàrúl előtted a sötét jövő. Bár tudom, feleslegesen koptatom az ujjaim. Soha nem jársz ezeknek utána! Tiltja az önreflexiód!
Említhettem volna más neveket is. De úgygondolom, ha leírom a legnagyobbat az elég lesz. Ha nem elég, azon sem fogom csodálkozni. Már megszoktam!

"There is a thin line between confidence and arrogance. "
Én ezt Dr Brené Brown-tól tanultam, persze lehet, hogy mástól idézte ő is.
Nagyon vékony a határ a magabiztosság és arrogancia között!
Magabiztosan állítani valamiről, valakikről hogy nem létezik/léteznek de még is látható, hallható módon megnyilatkozik időről-időre, kinyilatkoztatják akaratukat.
Nos ezt te minek neveznéd? Biztos, hogy ez még magabiztosság?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alfaati írta:
2023.02.13., hétf. 10:56
Mégegyszer leírom ide; te is hivatkoztál már ebben a topikban érdekcsoportra akik érvényesítették az akaratukat. Szívesen készítek róla képernyőmentést ha már nem emlékeznél rá. Ezekszerint elismered, higy léteznek ilyen befokyásos csoportok?!
Valós gazdasági, pénzügyi és tudományos érdekcsoportok megléte nem igazolja a lázálmaidat és az általad emlegetett sötét árnyak létezését. De bizonyára másként gondolod ezt is, én pedig nem akarom ezt (sem) megvitatni veled, ezért részemről az átmeneti oldás után továbbra is ignorálom a hozzászólásaidat.

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

pali923 írta:
2023.02.13., hétf. 08:10
alfaati írta:
2023.02.13., hétf. 00:06
Árnyakkal hadakoznék?
Állandóan összeesküvés-elméletek ellen hadakozol, miközben észre sem veszed, hogy egy másik összeesküvés-elmélet propagandistája vagy, ami elméletileg az összeesküvés-elméletek ellen akar fellépni. 31_1_21.gif

A BBC Earth műsorán megy egy sorozat: A vademberek Ben Fogle-al. Olyan emberekről szól, akik feladták a korábbi életüket, és kivonultak a társadalomból, hogy a saját kezük által megtermelt javakat fogyaszthassák, a civilizáció legtöbb vívmánya nélkül. Ott vannak a példák, lehet követni, ha valaki tenni akar a bolygóért. Kb. annyi embernek sikerülhet is, akik ebbe a sorozatba beleférnek. :rolleyes:
A maradék 8Md ember meg majd elintézi a többit, és ezen sem ilyen-vagy olyan tudóscsoportok, sem sötét szobában összeesküvéseket szövögető gonosz emberek nem fognak változtatni.

Ettől függetlenül sokféleképpen lehet élni, és sokféleképpen lehet valamit tenni saját hatáskörben is a bolygóért, még egy nagyvárosban is.
Palkó! A BBC-nek van egy olyan négy részes dokumentum filmje is aminek az a címe, hogy "the century of the self"
Arról szól, hogy egy kis pénzügyi érdekcsoport illetve a giga korporációs vállalatok, hogyan aknázták ki Edward Bernays propaganda elméletét. Ő találta ki a tömegmanipulációt (mass psychosis), a prediktív programozást, és egyéb kifinomúlt pszihológiai hadviselés alapelveit. A szociális érzékenyítés, feminizmus is hozzá köthető.
Úgy tudott behatolni az agyakba TV csatornákon, plakátokon keresztűl, hogy a legtöbb ember birkaként követte a szlogeneket. Képzeld, sok esetben tekintélyes orvosokat, tudósokat, közgondolkodókat bízott meg, hogy hatásos legyen az ideológia amit megbízásra alkotott meg. Már megint a tekintély elvűség! Ugye? Képzeld ezek a megbízók sok esetben bizonyíthatóan baloldali, radikális, kultúra romboló ideológiákat rendeltek meg tőle!
Ő az agymosás ős atyja, a modern propaganda megalkotója!
A NETFLIX a Bernays család kezében van, tehát senki ne csodálkozzon, ha radikális erkölcstelen ideológiák jelennek meg a Netflix kreációkban. Megrendelèsre dolgoznak!

Ui.: Aldous Huxley nagysikerű művében, a Szép új világban, a cselekmény végére kiderűl, hogy a vademberek, akikről a tekintélyelvűséget és önbiráskodást gyakorló vezér professzor tudós azt gondolta, hogy semmire sem jók és akiket kitaszítottak a társadalomból sokkal érzőbb lények, sokkal tudatosabbak és fogékonyabbak az igényes művészetekre mint a belterjes transzhumán világpolgárok. Titokban már tőlük tanul.
Lehetne ez egy tanulság is neked. De tudom hatástalan!

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

fapaci írta:
2023.02.13., hétf. 09:10
alfaati írta:
2023.02.13., hétf. 00:06
Ami nekem veled kapcsolatban eddíg lejött, az az, hogy egyetelen olyan követendő példát sem láttam ami modnjuk téged piedesztára emel erkölcsileg. Viszont rengeteg lamentálást olvastam a részedről ami a másik embert hibáztatja közvetlen vagy közvetve, mert te aggódsz az emberiségért. A nagy károsanyag kibocsájtó milliárdosokat akik DAVOS-ban és a klíma csúcsokon pózolnak szemérmetlenűl és a föld megmentője szerepben tetszelegve hazudoznak, nos azokról soha egyetlen szót sem szólsz! Pedig ők azok akik egyfolytában azon mesterkednek, hogy te meg én egymásnak ugorjunk.
nincs már mögöttük globális küldetéstudat.
Írj egy könyvet és ott tudod gyakorolni az önreflexióidat, az ön és mások ostorozását zavartalanúl. Ez a topik a példamutatásról kell, hogy szóljon nem az emberiség hibáinak felemlegetéséről.
Azzal mindenki tisztában van. OK? Nem kell ide "echo chamber".
Nekem pedig úgy tűnik elő-elő tör belőled a globális küldetés tudat! Persze koncepciók nélküli, és teljesen semmit mondó módon. Senki sem tudja a megoldást technológia szemszögéből nézve. Csak rossz és kevésbé rossz megoldások léteznek. Az önsanyargatás sem segít.
Ezt a játszmát nem egy hidegfúziós enerigia forrás fél másodperces sikersztorija fogja megmenteni amit az Index tudomány rovat úgy állít be mint szenzációs áttörés. Ez a beetetés része.

Mégegyszer leírom ide; te is hivatkoztál már ebben a topikban érdekcsoportra akik érvényesítették az akaratukat. Szívesen készítek róla képernyőmentést ha már nem emlékeznél rá. Ezekszerint elismered, higy léteznek ilyen befokyásos csoportok?!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

robi20064.png
robi20064.png (10.97 KiB) Megtekintve 2704 alkalommal
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alfaati írta:
2023.02.13., hétf. 00:06
Ami nekem veled kapcsolatban eddíg lejött, az az, hogy egyetelen olyan követendő példát sem láttam ami modnjuk téged piedesztára emel erkölcsileg. Viszont rengeteg lamentálást olvastam a részedről ami a másik embert hibáztatja közvetlen vagy közvetve, mert te aggódsz az emberiségért. A nagy károsanyag kibocsájtó milliárdosokat akik DAVOS-ban és a klíma csúcsokon pózolnak szemérmetlenűl és a föld megmentője szerepben tetszelegve hazudoznak, nos azokról soha egyetlen szót sem szólsz! Pedig ők azok akik egyfolytában azon mesterkednek, hogy te meg én egymásnak ugorjunk.
Miért kellene engem piedesztálra emelni? Egyszerűen nem értem, honnan veszed ezeket. Ahogy írtam, árnyakkal hadakozol és ezt minden sorod megerősíti. Elképzelsz engem valami érdekcsoport bérencének, miközben én nem tudok ilyen szerepemről. Mit jelent az összeesküvés elméletek létrehozása? Összeesküvéseket vélünk felfedezni egymástól teljesen független jelenségek mögött. Szerinted kettőnk közül ez melyikünkre jellemző inkább? Én úgy látom, a te hozzászólásaidban térnek vissza rendszeresen a misztikus "tudjukkik" érdekcsoportok, akik szerinted 24 órában próbálják megnyomorítani az emberiséget. Kifogásolod, hogy az ENSZ és tudományos csoportok álláspontjára hivatkozom néha, cáfolatul nevesincs okoskodók tanait idézed, akik között nem egy bűnöző, fajgyűlölő és náci is akad. Szerinted mit érsz el vele?

A Földet nem kell megmenteni, mert nincs veszélyben. Bajban az emberiség van, de értük sem aggódom, ez a hajó már elment, maximum az aktuális társadalom végjátékának módján és mélységén lehet elmélkedni. A közel 25 éves önkéntes aktivista tevékenységemet is elengedtem már, maximum privát vitákban veszek részt, egyéb akciókban nem. Az én életem maradék 2 évtizede már különösebb zavarok nélkül fog lezajlani; a jövő nemzedék problémáin lehetne sajnálkozni, de ez leginkább az ő feladatuk lesz, ám sokunk forog majd a sírjában, mikor a generációnkat úgy emlegetik majd, akik az utódaikat katasztrófahelyzet elé állították a saját kényelmük érdekében.

A globális problémákhoz viszonyítva pitiáner kifogásaim leginkább a mindennapos eseményekről és az emberi hülyeségről szólnak, nincs már mögöttük globális küldetéstudat. Ahogy ez az ország, úgy az emberiség is eldöntötte, milyen irányba szeretne haladni. Ezt nekem nincs jogom és lehetőségem megvétózni, próbálom kívülállóként szemlélni a történéseket, miközben persze veled együtt én is része vagyok a rendszernek, ami a vesztébe rohan.

Eszem ágában sincs neked ugrani, jó ideje letettem már az ilyen reménytelen (ál)ideológiai harcokról, amikben valójában nem az ideológiák, hanem az egok csapnak össze. A problémám veled inkább stílusbeli és erkölcsi, de valójában szóra sem érdemes. Kifogásolhatnám a feltételezéseidet, hogy miért pakolsz be agresszív módon egy sötét csoportba mindenkit, akik nem értenek egyet veled, de ez is egy olyan gyakori jelenség már ebben az országban, ami ellen szintén reménytelen a küzdelem. És e mögött kivételesen valóban egy konkrét hatalom és érdekkör áll, akiket csak a hatalom és a pénz éltet. Számukra a zöld szín szinte nem is létezik, ezért említésük itt erősen off-topic, pedig a fajsúlyos döntéseket ők hozzák, nem én és nem is te.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: pali923 »

alfaati írta:
2023.02.13., hétf. 00:06
Árnyakkal hadakoznék?
Állandóan összeesküvés-elméletek ellen hadakozol, miközben észre sem veszed, hogy egy másik összeesküvés-elmélet propagandistája vagy, ami elméletileg az összeesküvés-elméletek ellen akar fellépni. 31_1_21.gif

A BBC Earth műsorán megy egy sorozat: A vademberek Ben Fogle-al. Olyan emberekről szól, akik feladták a korábbi életüket, és kivonultak a társadalomból, hogy a saját kezük által megtermelt javakat fogyaszthassák, a civilizáció legtöbb vívmánya nélkül. Ott vannak a példák, lehet követni, ha valaki tenni akar a bolygóért. Kb. annyi embernek sikerülhet is, akik ebbe a sorozatba beleférnek. :rolleyes:
A maradék 8Md ember meg majd elintézi a többit, és ezen sem ilyen-vagy olyan tudóscsoportok, sem sötét szobában összeesküvéseket szövögető gonosz emberek nem fognak változtatni.

Ettől függetlenül sokféleképpen lehet élni, és sokféleképpen lehet valamit tenni saját hatáskörben is a bolygóért, még egy nagyvárosban is.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A hidrogén-témához egy nagyon jó összefoglaló egy hiteles youtube csatornáról, amely egyik kedvencem. Csak az angol nyelvet bíróknak ajánlom.


youtu.be/Zklo4Z1SqkE


Akik nem ismernék, Sabine Hossenfelder elméleti fizikus, a szigorúan tudományos megközelítések feltétlen híve, aki a tudományos körökben is valószínűleg sokaknak csípi a szemét nagyon szigorú tudományosság-kritériumaival, amivel kategóriákba sorolja a tudományos(nak tűnő) elméleteket, mint pl. tudományos elméletek (science), rossz tudományos elméletek (bad science), és tudománytalan elméletek (non-science, nála ide tartoznak pl. a párhuzamos világegyetem-elméletek, bármennyire is matematikai modellekre épülnek). A csatornáján közölt tartalmak teljes megértéséhez kellenek alapvető ismeretek és komoly odafigyelés, de nagyon érthetően, összeszedetten, és sokszor viccesen magyaráz. Két nagyközönségnek szánt ismeretterjesztő könyve is jelent meg eddig, az egyik magyarul is, "Fizikusok útvesztőben" - komoly fricska a fizikus társadalomnak (olvastam), a másikat még nem ismerem: “Existential Physics:...”, de a címe alapján igencsak kritikus lehet ez is a fizikus társadalommal szemben.

A Youtube-csatornáján igen átfogó és komoly tudományos ismeretterjesztésre válalkozik, és minden kiszemelt témát nagyon alaposan körbejár.

A fenti videó lényege zanzásítva:
Hidrogén mint energiahordozó sajnos nem fogja megváltani a világot belátható időn belül, az alábbi alapvető problémák miatt:
- a hidrogén előállítása és kompresszálása a Földön jelenleg szinte kizárólag fosszilis energiahordozók felhasználásával történik, aminek a karbon-lábnyoma enyhén szólva nem "rózsás". Megújuló energiaforrásokkal való előállítása a jelen tudományos és technikai keretek között igen gazdaságtalan, és nem csökkenti jelentősen (szerinte) a folyamat karbon-lábnyomát. A nukleáris energia felhasználásával előállított hidrogénnek lenne a legkisebb környezeti ártalma, de a nukleáris energia "nagyon népszerűtlen"
- a hidrogén a legkisebb molekulájú anyag, amely szeret mindenen "átmenni", ez igen komoly kihívásokat jelent a jövendőbeli hidrogén-infrastruktúra és nagy mennyiségű tárolás számára
- az üzemanyagcellás technológia nem fenntartható (a hozzá nélkülözhetetlen platina és iridium rendkívüli ritkasága miatt), és mellesleg nem is szereti a fagypont alatti környezeti hőmérsékleteket
(érdekes módon nem említi a hidrogénüzemű belső motort, ami pl. a BMW terveiben szerepel)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

fapaci írta:
2023.02.12., vas. 17:38
alfaati írta:
2023.02.12., vas. 11:32
Csak nagyon visszatetsző a zõld prédikáció egy metropoliszból.
Ahogy írtam, a logikáddal komoly problémák vannak és árnyakkal hadakozol. Én pl. biztosan nem érveltem a CO kibocsátással soha, mert szerintem félreviszi a témát, ez inkább a média kedvenc hivatkozási alapja. Amit te zöld prédikációnak látsz, az részemről önreflexió és önkritika, de évek óta tapasztalom, hogy ez a műfaj sokak számára érthetetlen. Pl. ha leírom egy kerékpáros fórumon, hogy milyen idiótát láttam tegnap a körúton tekerni, akkor ezt a mai egy bites fekete/fehér, ellenség/barát viszonylatban csak úgy tudják értelmezni, hogy biztosan elvakult autós vagyok, pedig valójában ott tekertem hősünk mögött néhány méterre a bringámon. Sokat kerékpározom, ennek dacára ezt a csoportot sem szoktam kímélni a kritikáimtól.

Lehet a nagyvárosi emberből aktuális bűnbakot kreálni, ahogy a falusiból is, de ennek nincs sok értelme, hiszen a siklósi szőlősgazdákkal együtt mindannyian ott vagyunk a mai helyzet elszenvedői és felelősei között. Éltem azon a környéken 40 évig, telkem is volt a hegyen, így bátran kijelenthetem, hogy a mintaszerű természetbarát viselkedés emlékművét nem ott fogják megépíteni, de nem is Budapesten.
fapaci írta:
2023.02.12., vas. 17:38
alfaati írta:
2023.02.12., vas. 11:32
Csak nagyon visszatetsző a zõld prédikáció egy metropoliszból.
Ahogy írtam, a logikáddal komoly problémák vannak és árnyakkal hadakozol. Én pl. biztosan nem érveltem a CO kibocsátással soha, mert szerintem félreviszi a témát, ez inkább a média kedvenc hivatkozási alapja. Amit te zöld prédikációnak látsz, az részemről önreflexió és önkritika, de évek óta tapasztalom, hogy ez a műfaj sokak számára érthetetlen. Pl. ha leírom egy kerékpáros fórumon, hogy milyen idiótát láttam tegnap a körúton tekerni, akkor ezt a mai egy bites fekete/fehér, ellenség/barát viszonylatban csak úgy tudják értelmezni, hogy biztosan elvakult autós vagyok, pedig valójában ott tekertem hősünk mögött néhány méterre a bringámon. Sokat kerékpározom, ennek dacára ezt a csoportot sem szoktam kímélni a kritikáimtól.

Lehet a nagyvárosi emberből aktuális bűnbakot kreálni, ahogy a falusiból is, de ennek nincs sok értelme, hiszen a siklósi szőlősgazdákkal együtt mindannyian ott vagyunk a mai helyzet elszenvedői és felelősei között. Éltem azon a környéken 40 évig, telkem is volt a hegyen, így bátran kijelenthetem, hogy a mintaszerű természetbarát viselkedés emlékművét nem ott fogják megépíteni, de nem is Budapesten.
Árnyakkal hadakoznék? Én tisztán emlékszem, hogy már többször is próbáltál itt bűntudatot kelteni ebben a topikban embertársaidban. Páran annyira magukra vették néhány esetben, hogy rögtön elkezdtek mentegetőzni. Aztán hivatkoztál már IPCC-re és ENSZ-re is ebben a topikban mint referencia, ezek pedig a CO2-t illetve annak mostani értékét tartják a globális felmelegedés okának. Korábban beraktam egy táblázatot abból jól látszik a CO2 értéke a légkörben. Érdemes megnézni milyen alacsony a koncentráció a többi gázhoz képest.
Már rég ki van találva, hogy lesz megmentve a föld a - 'nem bizonyítható ember okozta' - globális felmelegedéstől. Neked ezen nem kell aggódni. Mindenkinek meg lesz a saját szerepe a nagy mentő akcióban. Igazából már mindenki a szerepét játsza egy ideje, csak van aki nem tud róla.
Van aki a kapu őr (gate keeper) szerepet kapja egy fórumon, vagy közösségi média felületen, hogy megvédje a hivatalos főáramú narratívát és elfolytsa a vita lehetőségét a témában még csírájában. Ezek jól beazonosítható két mondatos hozzászólásokkal operálnak, ami felszínes, full tagadó és ignoráns módon, mert csak erre lett kiképezve. Ez a GATE KEEPING a pszihológiában. Érted? Ha nincs vita akkor a másik oldal véleménye nem is létezik.
Van aki odaragasztja magát az úttesthez, műalkotásokhoz és nem riad vissza a nagyobb kár okozástól sem.
Lesz olyan aki agresszív mozgalmakhoz csatlakozik, esetleg az élére áll valamelyiknek és a sztohasztikus terrorizmuson túl testi erőszakot fog alkalmazni a másként gondolkodókon vagy akire kiképzői rámutatnak.
Lesz olyan is aki csak jelentget másokat mert előnyt remél. Van olyan ország, ahol ez egy rövid idelye már működik is.
Lesznek akik parancsokat osztogatnak, döntenek más magántulajdona felett, vagy épp mások sorsa felett. Ezek a kiváltságosok akiket nem szabad kritizálni, és az ökológiai lábnyomuk titkosítva lesz. Nekik szabad repkedni magán repülőgépekkel.
Aztán lesznek akik az olyanok mint én akik nem állnak be a hazug klíma katasztrófa narratíva mozgalmárjai közé. Én és a hozzám hasonlóak a CBDC bevezetésével a társadalom peremére lesznek szorítva jobb esetben, és olyan béllyegeket kapok majd mint "klíma tagadó", ja meg "náci". Valószínű részt kell majd vennem ESG, SDG átnevelő táborok oktatásain és magamévá tenni a kollektív klíma hazugságot.

A világgazdasági fórum weboldalán le van írva részletesen a nagy terv! A megoldás! Az úgy nevezett 4. Ipari forradalom, másnéven The Great Reset. A föld megmentésének a levezénylését egy senkik által meg nem választott kis számú elit csoport vállalta magára akik szimpatizálnak az Eugenikával, transzhumanizmussal és posthumanizmussal, szóval mindenkinek a fantáziájára bízom milyen radikális eszközhöz nyúltak ezek a jóemberek, ezek az álhumanisták, hogy a népesség drasztikusan csökkenjen. Ha sikerül lecsökkenteni akkor már nem jelentünk veszélyt rájuk.

És kérlek ne gyere nekem azzal, hogy ez összeesküvés mert visszanéztem pár régebbi hozzászólásodat és te is hivatkozol atom energia apropóján egy kis létszámú de nagyon befolyásos érdekcsoportra! Vagy is beismered, hogy ezek bizony léteznek!

Ami nekem veled kapcsolatban eddíg lejött, az az, hogy egyetelen olyan követendő példát sem láttam ami modnjuk téged piedesztára emel erkölcsileg. Viszont rengeteg lamentálást olvastam a részedről ami a másik embert hibáztatja közvetlen vagy közvetve, mert te aggódsz az emberiségért. A nagy károsanyag kibocsájtó milliárdosokat akik DAVOS-ban és a klíma csúcsokon pózolnak szemérmetlenűl és a föld megmentője szerepben tetszelegve hazudoznak, nos azokról soha egyetlen szót sem szólsz! Pedig ők azok akik egyfolytában azon mesterkednek, hogy te meg én egymásnak ugorjunk.

Emlékeztetsz Karl Marxra aki elfelejtett kitérni Tőke című művében a bankárokra. Megpróbálta beállítani bűnbaknak a tőkés vállakozókat, de a bankárokról akik a pénzből csináltak pénzt, azokról meg hallgatott. Jó oka volt elhallgatni a bankárok bűnét, hisz azok bízták meg Marxot egy új világot letaglózó ideológia megalkotásával ahol egy társadalmi különbség váltja ki a feszültséget ami világméretű mozgalommá szélesedik és permanens forradalomként égeti fel a nemzetállamokat. A globalizáció prototípusa. Akkor még internacionalizmusnak hívták.

Akkor is kivoltak osztva a szerepek! Ugyan úgy mint most. Ugyan azok irányították a folyamatokat mint most. Akkor nem sikerűlt, na de majd most. Gondolom már mindenki nagyon várja, higy Bill Gates szintetikus laborban növesztett marhahúsát rághassa? Mer' az olyan bio meg öko, meg ESG, meg SDG. Meg ő biztos jobban tudja mint mi, mert ő olyan jó. Ő egy megmentő! Ő meg a barátai csak a javunkat akarják!

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

ZolaBA írta:
2023.02.12., vas. 18:50
alfaati írta:
2023.02.12., vas. 11:32
Oswald Spengler filozófus
Amúgy az ilyen random nevek bedobása mi célt szolgál? :D

"Oswald Spengler német idealista filozófus, az életfilozófiák egyik kiemelkedő képviselője, politikai író, a nacionalista és antidemokratikus konzervatív forradalom elméletének egyik teoretikusa, a fasizmus ideológiai előfutára."
(wikipédia)

Ugye nem baj, ha ezekután nem vágyunk műveinek olvasására?

Amúgy persze bárkinek lehet jó gondolata. Neki is, neked is. Csak akkor itt jó lenne inkább a konkrétumról beszélni, nem arról, hogy random ember random művét olvassátok el. A tudás komplex dolog, nálam az is érték ha valaki pár mondatban le tudja írni mire gondol, ez itt nem történt meg. ;)
Nem volt a fasizmus előfutára. Egyszerűen rávilágított a pénzhatalm elit azon törekvéseire, hogy a kommunizmus ideológiájának a világmertű elterjesztésének egyetlen célja van. Totális kontroll minden és mindenki felett. A wikipédiában ezt az oldalt valószínűleg megrendelésre készítette valaki, és nem is olyan nehéz kitalálni, hogy kik rendelték meg, vagy, hogy hová húz a szíve annak aki szerkesztette.
Van egy magyar filozófus emeritus, aki nagy Spengler szakértő. Monográfiát írt róla a feleségével. Európa szerte elismert és több társaság tagja. Egy szót sem hallasz tőle a fasizmusról. Kitaláció az egész. Ha elolvasod a nyugat alkonyát akkor megérted kiknek és miért érdeke, hogy lejárassák.

Na most a világ proletárjai a 20. szd. első felében nem egyesűltek mert a nemzeti érzelem és az univerzális erkölcs akkor még erősebb volt mint az internacionalizmus életérzés és az olyan hívószavak mint világpolgár, imperializmus, csúnya nagytőkések, szabadság-egyenlőség, stb.

Az utóbbi 40 évben rákapcsoltak és az egyetemeken, fősulikon, médián keresztűl sikerült a szociális érzékenyítés egy olyan szintjét elérni, hogy a kritikai elmélet alapjain megszületett az új világpolgár. Az új proletár aki beáll az ember okozta globális felmelegedés elleni mozgalom mögé. Még nem is tudja milyen feladatra lett kiválasztva. Pedig elvtársi szerepet szántak neki, csak most valami egészen másnak fogják hívni és sokkal nemesebb a cél látszólag.

Indoktdináció minden mennyiségben. Tömeg pszihózis, manipuláció, propaganda. Ezek az eszközök amikkel dolgoznak a háttérben azok akiknek érdeke az, hogy társadalmi feszültség legyen ebből.
Persze vannak kivételek, akik nem befolyásolhatóak. Nos, nem belőlük van a több.

Mond meg milyen média felületeket olvasol Zola és megmondom mit gondolsz a világról!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

alfaati írta:
2023.02.12., vas. 11:32
Oswald Spengler filozófus
Amúgy az ilyen random nevek bedobása mi célt szolgál? :D

"Oswald Spengler német idealista filozófus, az életfilozófiák egyik kiemelkedő képviselője, politikai író, a nacionalista és antidemokratikus konzervatív forradalom elméletének egyik teoretikusa, a fasizmus ideológiai előfutára."
(wikipédia)

Ugye nem baj, ha ezekután nem vágyunk műveinek olvasására?

Amúgy persze bárkinek lehet jó gondolata. Neki is, neked is. Csak akkor itt jó lenne inkább a konkrétumról beszélni, nem arról, hogy random ember random művét olvassátok el. A tudás komplex dolog, nálam az is érték ha valaki pár mondatban le tudja írni mire gondol, ez itt nem történt meg. ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alfaati írta:
2023.02.12., vas. 11:32
Csak nagyon visszatetsző a zõld prédikáció egy metropoliszból.
Ahogy írtam, a logikáddal komoly problémák vannak és árnyakkal hadakozol. Én pl. biztosan nem érveltem a CO kibocsátással soha, mert szerintem félreviszi a témát, ez inkább a média kedvenc hivatkozási alapja. Amit te zöld prédikációnak látsz, az részemről önreflexió és önkritika, de évek óta tapasztalom, hogy ez a műfaj sokak számára érthetetlen. Pl. ha leírom egy kerékpáros fórumon, hogy milyen idiótát láttam tegnap a körúton tekerni, akkor ezt a mai egy bites fekete/fehér, ellenség/barát viszonylatban csak úgy tudják értelmezni, hogy biztosan elvakult autós vagyok, pedig valójában ott tekertem hősünk mögött néhány méterre a bringámon. Sokat kerékpározom, ennek dacára ezt a csoportot sem szoktam kímélni a kritikáimtól.

Lehet a nagyvárosi emberből aktuális bűnbakot kreálni, ahogy a falusiból is, de ennek nincs sok értelme, hiszen a siklósi szőlősgazdákkal együtt mindannyian ott vagyunk a mai helyzet elszenvedői és felelősei között. Éltem azon a környéken 40 évig, telkem is volt a hegyen, így bátran kijelenthetem, hogy a mintaszerű természetbarát viselkedés emlékművét nem ott fogják megépíteni, de nem is Budapesten.

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

robi20064 írta:
2023.02.12., vas. 13:32
alfaati írta:
2023.02.12., vas. 12:26
robi20064 írta:
2023.02.12., vas. 11:34


Veletlenul nem Pecsen elsz/dolgozol jelenleg? gondolkodik.gif


Azert majd kuldj kepet ha mar a sajat nevelesu bio marhabol keszult huslevest eszed a sajat vetemenyesben termelt sargarepaval es sajat aramforrasbol hallgatod hozza a Kossuth radiot. Elso kezbol szeretnenk latni a kovetendo utat.
Tévedèsben vagy! Nekem nem kell bizonyítanom semmit senkinek ebben aa topikban. Nem én prédikálok itt arról, hogy változnunk kell, meg, higy ez így nem jó, meg ember okozta globális felmelegedés van.
Én mindössze rámutatok arra a hibára amit az ilyen másik embertársunkra ujjal mutogató viselkedés okozhat.
Ne éld bele magad, hogy lesz pozitív változás. Akik a folyamatokat irànyítják, már réges-régen elintézték, hogy teljesen senki se tudjon függetlenedni a rendszertől Ezért a természettel harmóniában élő tanyasira ugyanúgy lehet mutogatni mint a városira. A tehén metánt bocsájt ki és az mennyire káros, meg ehhez hasonló hülyeségek. Ki van ez találva. Kollektív bűnösség! Hallottuk már ezt valahol nem?
Nagy Britanniában ennek a zöld kommunizmus jegyében tavaly előtt átírták a human rights law-t, vagy is az emberi jogok deklarációját! Már nem számít az egyén! Már csak a a közérdek számít.
Épül a kommunizmus aminek az alappilére egy hamis narratíva, az ember okozta felmelegedés amiben mindenki hibás! Közérdek leredukálni a CO2 emissziót ezért az emberi jogok megszűnnek szép lassan a közjó érdekében.
Ez volt az egyik haza települtem 15 év után. Itt is megfog történni csak ide lassa ban ér el.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Csak egy aktuális példa. Besz@rt az elektromos főzőlapunk a konyhában. Bekapcsolás után az egyik mező full gázzal üzemel kiválasztása nélkül. Szétszedtem a vezérlő panelban van valami grimbusz. Ahhoz nem értek, 5x20 cm-es zárt kis doboznak néz ki, de gondolom kis naivan cserélni csak lehet. Kis googlizás után hurrá meg is van. 193 Eur. Kb ennyiért lehet venni új komplett főzőlapot. Alkatrész van hozzá, csak éppen nem éri meg kicserélni. Nem mondhatja senki, hogy nem adnak hozzá. Egy egyszerű árazás és hipp-hopp máris el lehet adni egy új terméket. Ezt a trükköt előszeretettel alkalmazzák nagyon nagyon sok helyen. Ja hogy mennyi szemét keletkezik ok nélkül, mennyi energiát meg lehetne spórolni, kit érdekel.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

robi20064 írta:
2023.02.12., vas. 11:34
alfaati írta:
2023.02.12., vas. 09:44
Mindíg ámulattal olvasom a nagyvárosban élő bölcsemberek és zöld aktivisták mélyenszántó gondolatait.

Amíg nagyvárosban éltek és ezáltal függőségben szinte mindentől amit fogyasztotok, addíg ezek a nagy szavak és "bölcsességek" a képmutatás határát súrolják.

Mindent boltba vesztek műanyagba vagy papírba csomagolva! Amit megvesztek mind úgy kèszűlt, hogy valamilyen formában szennyezi a környezetet. Ha másként nem akkor úgy, hogy hagyományos úton cipelték neked oda a boltba! A táblagép vagy telefon amiről osztjátok az észt épp úgy tartalmaz lítiumot, úgyhogy ti sem vagytok különlegesek.

Majd ha visszatesztek annyit vagy közel annyit a természetbe amennyit kivesztek hiteles lesz az aggódásotok!

Addíg mindezek szélbekiáltott szavak, vagy ahogy a pszihológusok mondják "nárcisztikus gázlángozás".

Majd ha már a teafilterből is komposztáljátok a teafüvet és megtermelitek az élelmiszeretek egy részét organikus módon, akkor már lesz némi alapja a magasba emelt ökölbe feltartott kéznek!
Veletlenul nem Pecsen elsz/dolgozol jelenleg? gondolkodik.gif
Pécsen dolgozom és Harkánban élek. A siklósi szőlőhegyen pedig elkezdtem kialakítani egy részben önfenttartó mezőgazdasági területet 2200 négyzetméteren. Ellentétben sok nárcisztikus zöld aktivistával szemben akik egy metropolisz emeleti lakásának a foteljéből akarják megmenteni a földet én nem prédikálok. Hanem rámutatok ezen emberek képmutató magatartására.
Írok még egy tudós nevet! Ezt most Robinak dedikálom! JUDITH CURRY - klímakutató 35 év tapasztalattal!
Hallgasd meg, olvasd el a riportokat, tanulmányokat tőle. Szemfelnyitó!
Én már vagy 10 szakembert felsoroltam ebben a topikban akik megcáfolják az antropogén golbális felmelegedés narratívát. A másik oldalról egy olyan IPCC-t tudtatok beböfögni amit a nagy politika és a pénz irányít. Az mennyire független?
Judith Curry egy pillanat alatt összetöri a hamis narratíva kristálypoharát. Az egész IPCC modell úgy van kialakítva, hogy alátámassza egy szűk pénzügyi elit akaratát és kiszolgálja érdekeit. A tekintélyelvűséget alkalmazzák mint fegyver, amit a média-propaganda juttat el mindenkihez. Aki megkérdőjelezi az pedig ki lesz közösítve! Nem igaz Robi?

alfaati

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: alfaati »

fapaci írta:
2023.02.12., vas. 10:20
alfaati írta:
2023.02.12., vas. 09:44
Majd ha már a teafilterből is komposztáljátok a teafüvet és megtermelitek az élelmiszeretek egy részét organikus módon, akkor már lesz némi alapja a magasba emelt ökölbe feltartott kéznek!
Tehát ha nem kuporgok egész életemben a világ egy távoli szegletében kizárólag fénysugárral táplálkozva és azáltal megvilágosodva, közben bűnöző áltudósok tanait mormolva, akkor nem örülhetek a tiszta levegőnek és az élhetőbb városoknak. Valami nagyon nagy baj van a logikáddal az én elveim szerint, ezért inkább maradok a sajátomnál és ahogy eddig, továbbra sem zavarom a köreidet.
Természetesen nem kell kuporognod tanyákon, farmokon bár azok azért elég tágas helyek szoktak lenni.
Ott élsz ahol neked jó és KÉNYELMES! Csak nagyon visszatetsző a zõld prédikáció egy metropoliszból.

Ha majd valóban együtt élsz a természettel és olyan példaértékű életet folytatsz mint a fentartható visszafejlődés csatorna, vagy az Amish Dough and Stacy, akkor teljesen elfogadható lenne ez az extrém szintre emelt aggodalom amit itt részedről és a téged áhitattal követő tanítványoktól lehet olvasni.

Az igazi farmerek téged körberöhögnének! Persze az egyik szemük sírna közben.

Tudod faló az összes nagy civilizáció akkor kezdett el hanyatlani mikor elérte azt a szintet, hogy nagyvárosokat kezdett el felhúzni és beterelte oda az embereket mindenféle csellel. Az ilyen helyeken mindíg megjelent azonnal a kiszolgáltatottság és ezáltal a kapzsiság, bűnözés, a pénz, a kamat, a kamatos kamat, a rabszolgaság vagy az ahhoz közelítő munkaerő kihasználása fizikailag, anyagilag. Persze tudom, most azt mondod, "de hát a kultúra meg az innováció is az ilyen nagyvárosokban jelent meg". Igen, de a belekódolt bukás miatt a kultúra is hanyatlott egy bizonyos pont után, a technológia pedig egy szűk de meggazdagodott kisebbség kezébe kerűlt. Tikal, Uruk, Heliopolis, Cusco, Machu-Picu, stb. Megbuktak! Ezekre nem foghatod rá a CO2 túlzott kibocsájtást, sem a szemetelèst vagy túlzott kobalt és líthium bányászatot. Még is...!
Ahol a központosítás megjelenik, ott megjelenik a tekintélyelvűség amit egy szűk de tehetős csoport, esetleg uralkodó magához ragad mint politikai eszközt és onnantól kezdve nincs megállás. A metropolisz napjai megvannak számlálva.
Téged ha baleset ér és elveszted az eszméleted és nem lélegzel, akkor egy arra járó járókelő a szádba-tüdődbe fújt CO2-vel megmentheti az éltedet!
Az emberiséget nem a CO2 fogja kipusztítani. A bukás ebbe a civilizációba is bele van kódolva. Az oka pedig épp a városokban keresendő. Nagyon komplex, leegyszerüsítettem de alapvetően a lényegre törekedtem mert nem fogok regényt írni.
Oswald Spengler filozófus rámutat erre a tényre grandiózus 2 kötetes művében. Spenglert a mai iskola rendszer megpróbálja marginalizálni. Ennek kézenfekvő okai vannak amibe nem mennék bele mert az politika.
Csatolmányok
Screenshot_20221203-143912_Twitter.jpg
Screenshot_20221203-143912_Twitter.jpg (565.97 KiB) Megtekintve 2189 alkalommal
Screenshot_20221122-111915_Twitter.jpg
Screenshot_20221122-111915_Twitter.jpg (652.88 KiB) Megtekintve 2189 alkalommal
Screenshot_20221122-112255_Twitter.jpg
Screenshot_20221122-112255_Twitter.jpg (672.6 KiB) Megtekintve 2189 alkalommal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alfaati írta:
2023.02.12., vas. 09:44
Majd ha már a teafilterből is komposztáljátok a teafüvet és megtermelitek az élelmiszeretek egy részét organikus módon, akkor már lesz némi alapja a magasba emelt ökölbe feltartott kéznek!
Tehát ha nem kuporgok egész életemben a világ egy távoli szegletében kizárólag fénysugárral táplálkozva és azáltal megvilágosodva, közben bűnöző áltudósok tanait mormolva, akkor nem örülhetek a tiszta levegőnek és az élhetőbb városoknak. Valami nagyon nagy baj van a logikáddal az én elveim szerint, ezért inkább maradok a sajátomnál és ahogy eddig, továbbra sem zavarom a köreidet.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zöld topik

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2023.02.12., vas. 01:45
Ezek szép dolgok, de amíg 8milliárd ember él ezen a bolygón, nem lehetnek illúzióink arról, hogy ez hosszú távon is így marad. sad.gif
Nagyon elvakultnak kellene ahhoz lenni, hogy azt gondoljuk, ki lehet zárni az autókat a belvárosokból. Ez nem lehet reális cél, de a jelenlegi helyzet is egy abszurd véglet. 1-2 évtizedig még biztosan kapaszkodunk a saját autóinkba, aztán szépen ki fog ez kopni az életünkből és utólag bizarr időszakként emlékszünk vissza a századfordulóra, mikor parkoló és araszoló személyautók lepték el az utcákat.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”