Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

revox írta:
2023.01.25., szer. 18:52
Lehet az elején egy kombi pedál akkor, pl decathlonból. Aztán ha már megy az spd, lehet upGradelni spd-SL-re.
Axxony is így használta: falun a flat oldalát, kint beakasztott
Szerintem ezt próbáld ki. Dokat nem buksz rajta és tanulni jó. Axxonynak ilyet vettünk a télibicóra. Sajna, ami ebből nagyon profi, már nem gyártják. Ja, a decás totál shimano kompatibilis, így nincs különösebb stopliigénye. Mellesleg kis karcsú, nem idétlen outin

https://www.decathlon.hu/p/felautomata- ... mc=8298318
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Itt van egy képen pár típus a hozzá tartozó stoplikkal. Mint már írták előttem, a két legelterjedtebb a Shimano SPD-SL (bal felső), illetve a Look (alatta). Nekem az elsővel van tapasztalatom, nagyon szeretem. Tekerd be és felejtsd el típusú alkatrész. Ehhez háromféle stopli létezik: a piros nulla holtjátékkal, ez semmi oldalirányú mozgást nem enged. Ezt nagyon pontosan kell beállítani vagy kicsinálja a térdet. A kék minimális mozgást enged, de jól belőve elégséges, a sárga (ezt mellékelik gyárilag a pedálokhoz) pedig a legnagyobbat. Ez utóbbi jól tolerálja a kevésbé precíz beállítást, illetve kezdőknek enyhítí a béklyó érzetet és ad egy kis lelki megnyugvást, hogy könnyebben kiold (ugyanúgy old mind, a holtjátékos típusok értelemszerűen pár fokkal nagyobb oldalsó bokacsavarást igényelnek).
pedal10-766x1024.jpg
pedal10-766x1024.jpg (207.13 KiB) Megtekintve 504 alkalommal
1573600288301.jpg
1573600288301.jpg (32.48 KiB) Megtekintve 504 alkalommal

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: geza123 »

mechazseni írta:
2023.01.25., szer. 18:32
Nekem most ezek a cipők vannak:
Olvasva a felmerült kérdéseidet, a cipő/pedál témában a következő ötletem támadt:
Úgyis van SPD ready cipőd, kezdésként a legköltséghatékonyabb az lenne, ha a montin próbálnád ki a becsatolós mutatványokat.
Hogy legyen még egy kis könnyebbség, SPD klipszből 2 fajta létezik (a Shimano palettán):
- SHIMANO SM-SH56 -ez nem csak oldalirányú mozgásra, hanem felfelé történő húzáskor is kiold (pánikszerűen ez szokott lenni az irány, ezzel még a kezdeti, mindekinek kötelező 1-2 borulást is ki tudod védeni)
-SHIMANO SM-SH51 - csak oldalra fordítva old

Javaslom, hogy az SH56-tal kezdd, és amikor megszoktad, akkor lehet átállni az SPD SL-re az új bicón (ez az outi rendszer). Így már nem lesz szerintem gond.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

A Mátrában sem versenyezni szoktunk. Együtt megyünk körbe és csak az utolsó szakasz, az utolsó 3km szokott egyéni lenni. Ott mindenki kipróbálja,hogy milyen állapotban van.
Biztosan tudunk ilyet a Pilisben is.
Aztán, ha úgy alakul, akár lehet Mecsek túra is, de az Pärt kollégának és Reviéknek igen messze lenne. (Hacsak nem egy hétvége lenne :rolleyes: )

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

A baleset, amit láttál, azt sejtteti, hogy: 1: A leányka csak szelíden eldőlt, mint búza nyári szellőtől, és nem volt elég nyomaték, ami kipattintsa a stoplit vagy 2: túl volt húzva a rugófeszességet állító csavar, és a nagyobb esésre sem oldott. A kötés lényege pont az, hogy nem kell agyalnod rajta, hogy vészhelyzetben hogyan szabadulsz ki belőle, mert a fizika ezt magától megoldja: adott erőre beállítva egy bizonyos nyomatékra kipattan a stopli és szabad a láb. Sokkal nagyobb galibát okozhat, ha nincs kötés és pl. egy kátyú miatt leugrik a lábad a pedálról. Ráadásul a hatékony tekeréshez nem elég nyomni, húzni is kell az alsó holtpont után

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

asebestyen írta:
2023.01.25., szer. 18:50
Ez egy MTB és egy túra cipő, amik mtb rendszerű pedálhoz jók. Az outi pedálhoz való stoplikat nem lehet ezekre felszerelni, tök más rendszer.
Szóval 1 outi pedál és outi cipő szett kell. Csak én vagyok olyan fillérb..., hogy nem vettem még külön W-mérőt az outiba is, így én mtb-s pedállal megyek outival is, egy olyan cipővel, ami nem durván montis kinézetű. :D
Mindkettő mtb-re lett kifejlesztve.
Ez volt a mondás vásárláskor :D :D :D
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Egyébként (tudom,minden BP. központú) itt van a Pilis. Kb mindenkinek egyforma távolságra. Mi lenne, ha felkérnénk a Pilist jól ismerő bringatársainkat, hogy nézzenek egy olyan 60-70 kilis karikát, persze Dobogókővel, és csapjunk itt is egy menetet, ne csak a Mátrában. ;peace;

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

mechazseni írta:
2023.01.25., szer. 18:30
Tudom: húzod, nyomod…nem mindegy.
Nem-nem. Kórbeforgatod :smile53: és tényleg nem mindegy.

Ahogy Ákos írja, először állíthatod nagyon könnyűre. Hamar ráérzel majd, meglátod.

De akár így,akár úgy, nagyon élvezetes tekeréseket kívánok. :tutiok:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Lehet az elején egy kombi pedál akkor, pl decathlonból. Aztán ha már megy az spd, lehet upGradelni spd-SL-re.
Axxony is így használta: falun a flat oldalát, kint beakasztott
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ez egy MTB és egy túra cipő, amik mtb rendszerű pedálhoz jók. Az outi pedálhoz való stoplikat nem lehet ezekre felszerelni, tök más rendszer.
Szóval 1 outi pedál és outi cipő szett kell. Csak én vagyok olyan fillérb..., hogy nem vettem még külön W-mérőt az outiba is, így én mtb-s pedállal megyek outival is, egy olyan cipővel, ami nem durván montis kinézetű. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

mechazseni írta:
2023.01.25., szer. 18:30
Köszi újra mindenkinek!

Szalon: Külön öröm számomra hozzászólásaid minden részletekre kiterjedő olvasása! Szuper!
De nyilván mindenkié is!
Ne hari, sajna én napközben meló miatt nem naon tudok irogatni, ezt kérlek kezeljétek így.
Nos: A hajtás watt mérős, az kb pipa.Köszi Vinkler!
Lámpám van…:Velotech 1600 lumen….szóval ez is pipa.
Kijelző: Nem kérdés számomra sem a Garmin.
Köszi Sebi az ajánlást, benézek Decoba.
Pedál és cipő…: Nna ez már nehezebb.
Valamiért félek az spd-től. Pár éve…egy óriási baleset volt a Velencei-tó körül, pont kb előttem 200 méterrel. Egy fiatal kiscsaj, szerintem akkor használt először spd-t, csak gondolom. A madárles előtt a birkák mind a kerékpár úton álltak meg úgy, hogy kb lesz@rták az érkezőket…és hát nem is kell tovább írnom mi lett belőle.
Amire oda értem, már csak annyit láttam, hogy a kiscsaj kb a bicivel együtt fekszik a földön rajta a pedálon, bicin, “becsatolva”. Nyilván mindenki segített! Szerencsére horzsoláson és ijedtségen kívül nem lett nagyobb baj. Számomra ez annyira elrettentő volt, hogy kb elkönyveltem….ilyen nekem biztos nem kell.
Szóval tényleg nemtom…. Nyilván lehet, hogy velem van a baj és én nem tudom jól a használatát és csak illúziókat kergetek.
Nálam a flat a nyerő, de egy ilyen bicihez azért kell az spd. Tudom: húzod, nyomod…nem mindegy.
Ki kell gyakorolni olyan helyen, ahol nincs veszély, akár montival, ha azon otthonosabban mozogsz. Ha már megy, sokkal jobban tudod irányítani a kerékpárt, ha be vagy csatolva. Másik hogy kezdeskepp ki kell tekerni a kicsatolasi erőt minimumra, így könnyen ki tudod rántani akkor is, ha még nem tudod zsigerből jól kicsatolni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Nekem most ezek a cipők vannak:
A Norhwave spd ready
5BE05B1F-50B4-4125-BC37-276989699665.jpeg
5BE05B1F-50B4-4125-BC37-276989699665.jpeg (4.08 MiB) Megtekintve 522 alkalommal
E1BAA937-40EC-46E9-B83C-BED23A11612E.jpeg
E1BAA937-40EC-46E9-B83C-BED23A11612E.jpeg (3.81 MiB) Megtekintve 522 alkalommal
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

revox írta:
2023.01.25., szer. 15:44
ha már lefele emlegetve volt... Felfelében az össztelóst lehet hátul lockolni? eddig ez sose jutott eszembe :rolleyes:
Általában lehet. Van amelyiken magán a hátsó tagon van 1 kis kar, és van amelyik remote lockoutos. Meg van a Speci Brain... 31_1_21.gif
Van aki utálja, pl akitől vettem a sajátom, ez pont arra van, hogy mászáskor ne libikókázzon.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Köszi újra mindenkinek!

Szalon: Külön öröm számomra hozzászólásaid minden részletekre kiterjedő olvasása! Szuper!
De nyilván mindenkié is!
Ne hari, sajna én napközben meló miatt nem naon tudok irogatni, ezt kérlek kezeljétek így.
Nos: A hajtás watt mérős, az kb pipa.Köszi Vinkler!
Lámpám van…:Velotech 1600 lumen….szóval ez is pipa.
Kijelző: Nem kérdés számomra sem a Garmin.
Köszi Sebi az ajánlást, benézek Decoba.
Pedál és cipő…: Nna ez már nehezebb.
Valamiért félek az spd-től. Pár éve…egy óriási baleset volt a Velencei-tó körül, pont kb előttem 200 méterrel. Egy fiatal kiscsaj, szerintem akkor használt először spd-t, csak gondolom. A madárles előtt a birkák mind a kerékpár úton álltak meg úgy, hogy kb lesz@rták az érkezőket…és hát nem is kell tovább írnom mi lett belőle.
Amire oda értem, már csak annyit láttam, hogy a kiscsaj kb a bicivel együtt fekszik a földön rajta a pedálon, bicin, “becsatolva”. Nyilván mindenki segített! Szerencsére horzsoláson és ijedtségen kívül nem lett nagyobb baj. Számomra ez annyira elrettentő volt, hogy kb elkönyveltem….ilyen nekem biztos nem kell.
Szóval tényleg nemtom…. Nyilván lehet, hogy velem van a baj és én nem tudom jól a használatát és csak illúziókat kergetek.
Nálam a flat a nyerő, de egy ilyen bicihez azért kell az spd. Tudom: húzod, nyomod…nem mindegy.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

revox írta:
2023.01.25., szer. 15:44
Felfelében az össztelóst lehet hátul lockolni?
Középkategória felett mindenképpen, akár kormányról is. De nagyon egyenetlen, pl. sziklás terepen felfelé sem érdemes lockolni, mert nem tudja szépen "lekövetni a lépcsőfokokat", pattoghat, könnyebben elforog a kerék. (Ilyen terepen a merevfarú felfelé is hátrányban van.)

A jobb rugóstagoknál a lockolás mellett lehet állítani pl. a visszaút csillapítást, beülést is.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

ha már lefele emlegetve volt... Felfelében az össztelóst lehet hátul lockolni? eddig ez sose jutott eszembe :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

asebestyen írta:
2023.01.25., szer. 14:50
És milyen a Lefty-s Cannondale amúgy? Valamilyen össztelóst próbáltál?
A Lefty mindent kimozog! ;peace;

Komolyra fordítva a szót, szerintem tényleg jó, de nem érzem azt, hogy jobb lenne, mint egy hasonló kategóriás "dupla". (Már régebben lecseréltem a Meridát erre, de határozottan emlékszem, hogy olyan keresztbedőlt fatörzseken is simán átmentem vele, amelyeknél korábban minimum ki kellett lépnem az egyik lábammal a pedálból és "átrúgni" magamat. Persze ehhez nyilván nagyban hozzájárult a 26-ról 29-re váltás is.)

Természetesen próbáltam fully-t is (a legtöbb csapattagnak az van, köztük (nem csak egy)milliós kategóriás is). Nálam a lustaság volt a döntő, előnyei (felfelében is!) ellenére nincs szükségem eggyel több karbantartást igénylő (és potenciális költségtöbbletet jelentő) alkatrészre. Számomra egyáltalán nem gond, ha lefelé a sor végén megyek...

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Rotox írta:
2023.01.25., szer. 13:57
revox írta:
2023.01.25., szer. 12:57
...
gyorszámolás,akkor 72-n ülsz? az aranymetszés azt dobja (lábhossz x 0,883)
...
apropó Pécs. Balás Attila? haver. régi motoros. de Gönczy Gergő is pécsi
Az outin 73 cm-en ülök, de elég "párnázott" a nyereg, középen, az "árokban" kb. stimmelhet a 72 cm. Viszont a - szintén érzésre beállított - montin érdekes módon 70 cm-t mértem (igaz, azon kemény, szinte sima "tetejű" nyereg van).

Sajna nem ismerem az említett urakat, nemigen forogtam itthoni outis körökben. Miskolci triatlonosok a '80-90-es évek fordulójáról inkább megvannak (Kropkó P., Kuttor Cs., Varga J., Siménfalvy Z., stb.). Utána itthon pedig már csak tömegsport, ;peace; ahol pedig a "leigazolt", vagy éppen csak kiöregedett ex-profi indulóknak leginkább csak a hátát tudtam nézni :kapdelm: - azt is kb. csak az első-második emelkedőig. (Asszem, nagyon is jól tudták, hogy síkon simán tudunk velük "utazni", ezért az emelkedőkön gondosan ügyeltek arra, hogy a végére szégyenszemre :rolleyes: nehogy amatőrök is együtt érkezzenek meg velük.)

Apropó profik; Pécsett érdekes módon 3 - és nem rokon - Hirth is van-volt: Józsi, Pista bácsi :smile53: (https://pecs.hu/a-pecsi-kerekparsport/), meg van egy kerékpárboltos Hirth (vagy Hirt? gondolkodik.gif) is - de őt inkább nem is reklámoznám... :ohnoohnoohno: :smile29:
És milyen a Lefty-s Cannondale amúgy? Valamilyen össztelóst próbáltál?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Rotox írta:
2023.01.25., szer. 13:57
revox írta:
2023.01.25., szer. 12:57
...
gyorszámolás,akkor 72-n ülsz? az aranymetszés azt dobja (lábhossz x 0,883)
...
apropó Pécs. Balás Attila? haver. régi motoros. de Gönczy Gergő is pécsi
Az outin 73 cm-en ülök, de elég "párnázott" a nyereg, középen, az "árokban" kb. stimmelhet a 72 cm. Viszont a - szintén érzésre beállított - montin érdekes módon 70 cm-t mértem (igaz, azon kemény, szinte sima "tetejű" nyereg van).

Sajna nem ismerem az említett urakat, nemigen forogtam itthoni outis körökben. Miskolci triatlonosok a '80-90-es évek fordulójáról inkább megvannak (Kropkó P., Kuttor Cs., Varga J., Siménfalvy Z., stb.). Utána itthon pedig már csak tömegsport, ;peace; ahol pedig a "leigazolt", vagy éppen csak kiöregedett ex-profi indulóknak leginkább csak a hátát tudtam nézni :kapdelm: - azt is kb. csak az első-második emelkedőig. (Asszem, nagyon is jól tudták, hogy síkon simán tudunk velük "utazni", ezért az emelkedőkön gondosan ügyeltek arra, hogy a végére szégyenszemre :rolleyes: nehogy amatőrök is együtt érkezzenek meg velük.)

Apropó profik; Pécsett érdekes módon 3 - és nem rokon - Hirth is van-volt: Józsi, Pista bácsi :smile53: (https://pecs.hu/a-pecsi-kerekparsport/), meg van egy kerékpárboltos Hirth (vagy Hirt? gondolkodik.gif) is - de őt inkább nem is reklámoznám... :ohnoohnoohno: :smile29:
lehet felétek a Hirt olyan, mint nálunk a Kis, Nagy, Kovács, stb... :D

az azér elég genyó, hogy a mézesmadzag ott megy előtted végig, hogy "itt vagyok a nagyokkal", aztán a végén beintenek :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

revox írta:
2023.01.25., szer. 12:57
...
gyorszámolás,akkor 72-n ülsz? az aranymetszés azt dobja (lábhossz x 0,883)
...
apropó Pécs. Balás Attila? haver. régi motoros. de Gönczy Gergő is pécsi
Az outin 73 cm-en ülök, de elég "párnázott" a nyereg, középen, az "árokban" kb. stimmelhet a 72 cm. Viszont a - szintén érzésre beállított - montin érdekes módon 70 cm-t mértem (igaz, azon kemény, szinte sima "tetejű" nyereg van).

Sajna nem ismerem az említett urakat, nemigen forogtam itthoni outis körökben. Miskolci triatlonosok a '80-90-es évek fordulójáról inkább megvannak (Kropkó P., Kuttor Cs., Varga J., Siménfalvy Z., stb.). Utána itthon pedig már csak tömegsport, ;peace; ahol pedig a "leigazolt", vagy éppen csak kiöregedett ex-profi indulóknak leginkább csak a hátát tudtam nézni :kapdelm: - azt is kb. csak az első-második emelkedőig. (Asszem, nagyon is jól tudták, hogy síkon simán tudunk velük "utazni", ezért az emelkedőkön gondosan ügyeltek arra, hogy a végére szégyenszemre :rolleyes: nehogy amatőrök is együtt érkezzenek meg velük.)

Apropó profik; Pécsett érdekes módon 3 - és nem rokon - Hirth is van-volt: Józsi, Pista bácsi :smile53: (https://pecs.hu/a-pecsi-kerekparsport/), meg van egy kerékpárboltos Hirth (vagy Hirt? gondolkodik.gif) is - de őt inkább nem is reklámoznám... :ohnoohnoohno: :smile29:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Rotox írta:
2023.01.25., szer. 11:51
Rotox írta:
2023.01.23., hétf. 11:50
pärt írta:
2023.01.23., hétf. 11:35
Én is a bike fittinget kezdtem írni elsőnek...
...
Viszont - addig is (ami magamat ismerve sosem lesz... :D) - akár tanulságos is lehet kicsit játszogatni pl. itt: https://bestbikeadvice.com/int/en/
A fenti linket gyorsan felejtsétek el (ha esetleg - rajtam kívül - bárkinek bármilyen szándéka is volt vele), "játszogattam" kicsit; 60 cm-es L-es, sőt XL-es vázakat javasolt nekem (178 cm, 82 cm belső lábhossz, emellett karhosszt, "gégemagasságot" :D és tömeget is kérdezi).
:D végülis,... boltbajárósnak biztos jó,másnem olyan kormánnyal, mint amit tegnap linkeltem a reakcióson :D

gyorszámolás,akkor 72-n ülsz? az aranymetszés azt dobja (lábhossz x 0,883)

Amúgy a méretezés is gyártónként eltér. Atiét néztem előbb, guugle kidobta, emlékeim szerint 540-es, ami a Dedánál csak egy S-re elég :D még az XS is akkora, hogy én a felsőcső alatt tekerném :D De Atinak is előre van bombázva a nyereg rajta, bikefitting úgy adta ki.

ez csak úgy fog menni, ha ráülsz. szerencsére elég általános méret vagy, válogathatsz kedvedre, csak vidék kísért téged is... elég BP központú a hobbi, vagyis inkább a nagyobb piaci mozgás.

apropó Pécs. Balás Attila? haver. régi motoros. de Gönczy Gergő is pécsi
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Rotox írta:
2023.01.23., hétf. 11:50
pärt írta:
2023.01.23., hétf. 11:35
Én is a bike fittinget kezdtem írni elsőnek...
...
Viszont - addig is (ami magamat ismerve sosem lesz... :D) - akár tanulságos is lehet kicsit játszogatni pl. itt: https://bestbikeadvice.com/int/en/
A fenti linket gyorsan felejtsétek el (ha esetleg - rajtam kívül - bárkinek bármilyen szándéka is volt vele), "játszogattam" kicsit; 60 cm-es L-es, sőt XL-es vázakat javasolt nekem (178 cm, 82 cm belső lábhossz, emellett karhosszt, "gégemagasságot" :D és tömeget is kérdezi).

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2023.01.25., szer. 10:34
revox írta:
2023.01.25., szer. 10:25
AAttila írta:
2023.01.25., szer. 10:08


Jaj Revi,csak húzd őket jobbra :fekverohog:
na,ez se tudom, mit jelent :D nem mélyedtem el nagyon a zwift adta szociális hálóban, így fődparasztba, csak megyek. menetközben is dobálnak lájkot,de azt se tudom,hogy kell visszaadni. volt már,hogy egy sráccal mentünk körbe, váltogatva vezettünk. Na,annak adtam volna szívesen egy lájkot,de nem tudtam,hogy kell :D cserébe úgy elnyomkodtam mindent, alig találtam vissza a páylára :D
Ez a jobbra húzás nem a zwiften van, hanem a zinderen 31_1_21.gif
Én visszanyomtam a like-okat.
hőőőjeee... :fekverohog: gondolom a jobbrahúzás az a "gyere a bokorba" :fekverohog: (ezekben se vagyok otthon annyira, de olllyann okoss vagyok, kitaláltam :D )
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2023.01.25., szer. 10:25
AAttila írta:
2023.01.25., szer. 10:08
revox írta:
2023.01.25., szer. 09:56
zwifterek!

ha belájkol valami külfődi vadidegen az úton (amit annyira nem értek, mert többnyire magányosan kóválygok, nem cimbizek, nem is szoktam beállni se mögé,se elé, max rövid időre,de ha nem egy a tempónk,vagy leszakadok,vagy elmegyek...) de mostanában elkezdtek lájkolgatni (kudolni) idegenek a straván. ezt illik visszakudolni? ezt tettem, de remélem ez nem olyan, mint a facen a bökés :D
Jaj Revi,csak húzd őket jobbra :fekverohog:
na,ez se tudom, mit jelent :D nem mélyedtem el nagyon a zwift adta szociális hálóban, így fődparasztba, csak megyek. menetközben is dobálnak lájkot,de azt se tudom,hogy kell visszaadni. volt már,hogy egy sráccal mentünk körbe, váltogatva vezettünk. Na,annak adtam volna szívesen egy lájkot,de nem tudtam,hogy kell :D cserébe úgy elnyomkodtam mindent, alig találtam vissza a páylára :D
Ez a jobbra húzás nem a zwiften van, hanem a zinderen 31_1_21.gif
Én visszanyomtam a like-okat.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2023.01.25., szer. 10:08
revox írta:
2023.01.25., szer. 09:56
zwifterek!

ha belájkol valami külfődi vadidegen az úton (amit annyira nem értek, mert többnyire magányosan kóválygok, nem cimbizek, nem is szoktam beállni se mögé,se elé, max rövid időre,de ha nem egy a tempónk,vagy leszakadok,vagy elmegyek...) de mostanában elkezdtek lájkolgatni (kudolni) idegenek a straván. ezt illik visszakudolni? ezt tettem, de remélem ez nem olyan, mint a facen a bökés :D
Jaj Revi,csak húzd őket jobbra :fekverohog:
na,ez se tudom, mit jelent :D nem mélyedtem el nagyon a zwift adta szociális hálóban, így fődparasztba, csak megyek. menetközben is dobálnak lájkot,de azt se tudom,hogy kell visszaadni. volt már,hogy egy sráccal mentünk körbe, váltogatva vezettünk. Na,annak adtam volna szívesen egy lájkot,de nem tudtam,hogy kell :D cserébe úgy elnyomkodtam mindent, alig találtam vissza a páylára :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”