Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2023.01.25., szer. 10:08
Radar+1

Persze vannak olyanok, mint REVI, akinek olyan a füle, hogy mezőnyben a 60 méterrel mögötte tekerő 5 fős bolyból kihallja,hogy az egyik éppen köpött, a másik éppen leváltott 2-t,a harmadik éppen kiborított,míg 2 csak szimplán nehezen veszi a levegőt :fekverohog: , de nekünk,földi halandóknak nagyon hasznos tud lenni. ;peace;
:fekverohog:
de-ja, aki hifin szocializálódott és füllel cent(r)íroz :D (ez komoly. amikor már a szemem kevés a pontos beállításhoz, a felnin érintőfogást veszek az állvány tapintószárával és hallgatom, hol súrol erősebben és kevésbé erősen 31_1_21.gif )
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2023.01.25., szer. 09:56
zwifterek!

ha belájkol valami külfődi vadidegen az úton (amit annyira nem értek, mert többnyire magányosan kóválygok, nem cimbizek, nem is szoktam beállni se mögé,se elé, max rövid időre,de ha nem egy a tempónk,vagy leszakadok,vagy elmegyek...) de mostanában elkezdtek lájkolgatni (kudolni) idegenek a straván. ezt illik visszakudolni? ezt tettem, de remélem ez nem olyan, mint a facen a bökés :D
Jaj Revi,csak húzd őket jobbra :fekverohog:

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Radar+1

Persze vannak olyanok, mint REVI, akinek olyan a füle, hogy mezőnyben a 60 méterrel mögötte tekerő 5 fős bolyból kihallja,hogy az egyik éppen köpött, a másik éppen leváltott 2-t,a harmadik éppen kiborított,míg 2 csak szimplán nehezen veszi a levegőt :fekverohog: , de nekünk,földi halandóknak nagyon hasznos tud lenni. ;peace;

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

zwifterek!

ha belájkol valami külfődi vadidegen az úton (amit annyira nem értek, mert többnyire magányosan kóválygok, nem cimbizek, nem is szoktam beállni se mögé,se elé, max rövid időre,de ha nem egy a tempónk,vagy leszakadok,vagy elmegyek...) de mostanában elkezdtek lájkolgatni (kudolni) idegenek a straván. ezt illik visszakudolni? ezt tettem, de remélem ez nem olyan, mint a facen a bökés :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Vinkler írta:
2023.01.25., szer. 09:24

A hajtókar wattmérős rajta.
akkor ez rövidre lett zárva :napsut:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Vinkler írta:
2023.01.25., szer. 09:24
A hajtókar wattmérős rajta.
Jogos, nem vettem észre... :smile53:
Akkor egy jó kis Shimano Ultegra vagy Dura Ace pedál
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ha több bicajon is használja az ember, pl montin és navigál is vele, akkor jól jöhet az érintőképernyő. Főleg ha eltéved az ember, ez tapasztalat. :D Nekem az 530 gombos, lemész a képernyőn lévő útvonalról, mert mondjuk már nincs meg a track, akkor szívás van, jól jött volna a tapi képernyő.
Pedálból meg az Assiomának van olyan W-mérő tengelye, amit a Shimano pedálokba be lehet szerelni. Így akár utólag is fejleszthető egy Shimano pedál W-mérővel.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szalon írta:
2023.01.25., szer. 09:04

Pedálból 2 nagyobb rendszer van, Look és Shimano. Én sokkal jobban szeretem a Shimano rendszert, de Assioma wattmérős pedálom van, ami Look rendszerű... mikor vettem, akkor a Garmin pedálok még nem voltak annyira megbizhatóak, ezért választottam az Assiomát, ami amúgy hihetetlenül megbizható, maximálisan meg vagyok vele elégedve! Viszont úgy néz ki mára már sikerült kiküszöbölnie a Garminnak is hibákat, de Ákos majd kijavit, ha tévednék.
Szóval én Shimano rendszerű pedálra szavaznék, akár sima, akár wattmérős.
Cipőben érdemes minél keményebb talpút nézni, persze árban eléggé drágák is tudnk lenni, de egyszer kell egy jó cipőt megvenni!
A hajtókar wattmérős rajta.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2023.01.24., kedd 23:59
revox írta:
2023.01.24., kedd 23:50
én telefonon vaksizok...
Én is ;peace;

Úgyis utánanéz majd a tuti beállításoknak. Amúgy én csak javasolni tudom Balázst, a Bringaland emeletén "rendel". Nagyon tuti bikefittinget csinál. Időpontot kell egyeztetni, de készülj, hogy nem 10 perc lesz, mire minden be lesz állítva, de nagyon megéri. Utána megkapod a dokumentációt is, tehát ha másik bicajt veszel, akár Te is el tudod dönteni, hogy méretileg jó-e számodra, be tudod-e állítani olyanra,mint a mostani.
főleg,hogy oda kapott beutalót :tutiok:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2023.01.25., szer. 08:59
néha arra használom a térképnézetet, hogy lássam,még mennyit kell szenvednem,hogy felérjek a hegyen :kapdelm:
Bryton 450 volt ezelőtt, azért vettem a garmin 530-t, mert van benne egy olyan nevezetű, hogy ClimbPro (vagy valami ilyesmi) és az mutatja mindig az adott dombot,hegyet, grafikusan és számokkal segít, hogy mennyi van még vissza ;peace;

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Szalon »

mechazseni írta:
2023.01.24., kedd 21:20
A mai próba alkalmával nem éreztem sem közel, sem távol. Kényelmes volt, bár tényleg igen rövid próba volt. Bízom benne, hogy hamar jó idő lesz egy hosszabb tekerésre.
Addig pedál vadászat lesz meg vmi Garmin kijelző. Ha van ötletek szívesen fogadom.
Gratula a bicajhoz, sok-sok balesetmentes kilométert!

+1 Szavazat a garminra, nekem 1030 Plus van, én szeretem a nagyobb kijelzőt, valamint a tényleg hosszú aksiidőt, ami télen, navigációt is használva jól tud jönni. Van már 1040 is, abból van már napelemes kijelzős is, ami kicsit még rá tud segiteni napsütéses napokon. Asszonnynak meg 830-as Garmin van, neki bőven elég a kisebb kijelző, ő nem is szeretne nagyobbat... Érdemes amúgy rendszerben gondolkozni szerintem, Garmin mellet az elején azért tettem le a voksom, mert tudtam, hogy Varia radaros lámpát is szeretnék és ezzel működik a legjobban együtt. Amúgy ha nem is most, de a későbbiekben javaslom beszerzését a radarnak!
Valamint szerintem érdemes csomagban megvenni, olcsóbban jössz ki, mintha külön-külön vásárolod meg a dolgokat, valamint hasznos dolog a pulzuspánt és a pedálfordulat mérő is, főleg az elején!
2. helyen szerintem a Wahoo computerek vannak szerintem, igazából azokra sem tudok semmi rosszat mondani, kicsit talán egyszerűbb beállitani az elején, de utána szerintem nehézkesebb a mindennapokban, de teljesen jó/megbizható készülékek azok is.
Vannak még más márkák is, pl Hammerhead, aminek pl az aksija nagyon gyenge, télen egy hosszabb tekerést se bir ki... én Garmin, vagy Wahoo közül választanék. Nekem semmi problémám az érintő kijelzővel, ok persze, esőben kesztyűvel nem az igazi, de az esetek 99%-ban számomra kényelmesebb/gyorsabb, de van aki a sima gombosra esküszik.

Pedálból 2 nagyobb rendszer van, Look és Shimano. Én sokkal jobban szeretem a Shimano rendszert, de Assioma wattmérős pedálom van, ami Look rendszerű... mikor vettem, akkor a Garmin pedálok még nem voltak annyira megbizhatóak, ezért választottam az Assiomát, ami amúgy hihetetlenül megbizható, maximálisan meg vagyok vele elégedve! Viszont úgy néz ki mára már sikerült kiküszöbölnie a Garminnak is hibákat, de Ákos majd kijavit, ha tévednék.
Szóval én Shimano rendszerű pedálra szavaznék, akár sima, akár wattmérős.
Cipőben érdemes minél keményebb talpút nézni, persze árban eléggé drágák is tudnk lenni, de egyszer kell egy jó cipőt megvenni!
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

azt gondolom, bármelyik jó. bőven sokkal többet tudnak,mint amit használunk. Esetleg Szalon lehet tud olyan speciális dolgokat, ami csak a nagyobbakon leledzik és esetleg MechaZs igényli, részemről amit írtam, 5%-át használom :D Amikor vettem, tyűűű,térképes tervezés, stb.. .aztán rájöttem, úgyis olyan helyen járok,ahol ismerem az utakat, de jó,hogy van :D néha arra használom a térképnézetet, hogy lássam,még mennyit kell szenvednem,hogy felérjek a hegyen :kapdelm:

amúgy akksi rendben, menük rendben. annyi,vettem hozzá szilikontokot .remélhetőleg nem esik le,de picit tompít,de inkább a gombok miatt,hogy a por ne álljon be a réseken.

ja,vettem hozzá műanyag tartót, bár az MZs-nek speciális,xal mindegy is. Ha borulok,az törjön el,ne a karbonkormány
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Nekem 530 van. Szerintem több mint elég. Az akksija is jó, elég sokáig bírja. Párszor már ejtettem is el, semmi baja. Lehet letölteni rà különböző felületeket, így teljesen személyre és egyedire állíthatóak az oldalak.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

A Garmin computerekre nagyon jó akció van most a Decathlonban. Az 530 gombos 100e, 830 tapis képernyővel 130e. :smile32:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2023.01.24., kedd 23:50
én telefonon vaksizok...
Én is ;peace;

Úgyis utánanéz majd a tuti beállításoknak. Amúgy én csak javasolni tudom Balázst, a Bringaland emeletén "rendel". Nagyon tuti bikefittinget csinál. Időpontot kell egyeztetni, de készülj, hogy nem 10 perc lesz, mire minden be lesz állítva, de nagyon megéri. Utána megkapod a dokumentációt is, tehát ha másik bicajt veszel, akár Te is el tudod dönteni, hogy méretileg jó-e számodra, be tudod-e állítani olyanra,mint a mostani.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2023.01.24., kedd 23:22
revox írta:
2023.01.24., kedd 23:19
trane írta:
2023.01.24., kedd 20:44


asszem, revi kifelejtette a 'nyereg' szót :rolleyes: > mer'hogy azon, annak hátrább-tolásával tudsz csak állítani a(z ún.) 'kormány-távolság'on (megj.: szvsz egyébként is meglehetősen előre van húzva a nyerged) - vagy egy hosszabb stucnival leborulok.gif
Szándékosan nem írtam, így majd érzésre megy :)
De, ha már lelőttük,mivel a stucni elég fix és ránézésre teljesen arányos a vázmérettel, én a nyereg előre/hátra tologatásra gonfolok, illetve lehet távolítani a kormányt a hézagolók kivételével. Van még a rendszerben potenciál 36_1_11.gif
Akkor csak zavarjuk már össze egy kicsit :D : a nyerget sem lehet csak úgy tologatni előre-hátra, mert a térdnek "illik" egyvonalban lenni, különben jöhet a jó kis fájdalom ;)
Ezt olvasd el :rolleyes:
Tom mire gondolsz, de az ebből nem derül ki. Kellene egy ábra,de én telefonon vaksizok... nameg ugye a belsö lábhossz × 0,883

Jómár más fa, izé bringájával verni a csalánt :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

mechazseni írta:
2023.01.24., kedd 21:20
trane írta:
2023.01.24., kedd 20:44
revox írta:
2023.01.24., kedd 20:35
...Viszont, ha úgy érzed, közel van a kormány, nagyobb tempón majd még közelebb fogod érezni. Hordj magadnál kulcsot,mert lesz ez még állítva :tutiok: ...
asszem, revi kifelejtette a 'nyereg' szót :rolleyes: > mer'hogy azon, annak hátrább-tolásával tudsz csak állítani a(z ún.) 'kormány-távolság'on (megj.: szvsz egyébként is meglehetősen előre van húzva a nyerged) - vagy egy hosszabb stucnival leborulok.gif
A mai próba alkalmával nem éreztem sem közel, sem távol. Kényelmes volt, bár tényleg igen rövid próba volt. Bízom benne, hogy hamar jó idő lesz egy hosszabb tekerésre.
Addig pedál vadászat lesz meg vmi Garmin kijelző. Ha van ötletek szívesen fogadom.
Szerintem Garmjnból az 520tól a 1030ig van itt mindenféle. Nekem 820 van axxem, de kb a tudása 5%-át hadználom. Szerintem szedd össze,mut várdz el tőle és lex rá megfejtés. Pedál ugyanez a szitu. Az egydzerü alupedáltól a Garmin wattmérősig minden van a társaságnak. Spec én kicsit nehezebb, de alukeretest kedvelem. Másnak ugyanennyi tömeggel wattmérője is van :D Look vagy Shimano (ez a két fö csapás jellemző). Aztán a stopli lehet full fix, vagy valamennyire engedékeny. Nekem pl xar a térdem, a 6° mozgásút használom, így tudom néha változtatni a hajtást, kevésbé fájdul meg. De Pärtnak elég szorosra emlèxem.
Cipő. A talp merevségét egy számmal jellemzik. 10-12 jóerős, felső- közepes, 14-16 már a legprofibb, ultramerev talpú.
Egy lengyel webshopban negyedáron vannak 14-15ös talpú cipők, afféle outlet.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

revox írta:
2023.01.24., kedd 23:19
trane írta:
2023.01.24., kedd 20:44
revox írta:
2023.01.24., kedd 20:35
...Viszont, ha úgy érzed, közel van a kormány, nagyobb tempón majd még közelebb fogod érezni. Hordj magadnál kulcsot,mert lesz ez még állítva :tutiok: ...
asszem, revi kifelejtette a 'nyereg' szót :rolleyes: > mer'hogy azon, annak hátrább-tolásával tudsz csak állítani a(z ún.) 'kormány-távolság'on (megj.: szvsz egyébként is meglehetősen előre van húzva a nyerged) - vagy egy hosszabb stucnival leborulok.gif
Szándékosan nem írtam, így majd érzésre megy :)
De, ha már lelőttük,mivel a stucni elég fix és ránézésre teljesen arányos a vázmérettel, én a nyereg előre/hátra tologatásra gonfolok, illetve lehet távolítani a kormányt a hézagolók kivételével. Van még a rendszerben potenciál 36_1_11.gif
Akkor csak zavarjuk már össze egy kicsit :D : a nyerget sem lehet csak úgy tologatni előre-hátra, mert a térdnek "illik" egyvonalban lenni, különben jöhet a jó kis fájdalom ;)

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

trane írta:
2023.01.24., kedd 20:44
revox írta:
2023.01.24., kedd 20:35
...Viszont, ha úgy érzed, közel van a kormány, nagyobb tempón majd még közelebb fogod érezni. Hordj magadnál kulcsot,mert lesz ez még állítva :tutiok: ...
asszem, revi kifelejtette a 'nyereg' szót :rolleyes: > mer'hogy azon, annak hátrább-tolásával tudsz csak állítani a(z ún.) 'kormány-távolság'on (megj.: szvsz egyébként is meglehetősen előre van húzva a nyerged) - vagy egy hosszabb stucnival leborulok.gif
Szándékosan nem írtam, így majd érzésre megy :)
De, ha már lelőttük,mivel a stucni elég fix és ránézésre teljesen arányos a vázmérettel, én a nyereg előre/hátra tologatásra gonfolok, illetve lehet távolítani a kormányt a hézagolók kivételével. Van még a rendszerben potenciál 36_1_11.gif
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

pärt írta:
2023.01.24., kedd 13:36
Vinkler írta:
2023.01.24., kedd 13:08

Hoppácska! Éreztem én, hogy sértődés közeli állapot lehet ebből az oldtimer kerékpárt használók körében. :D
DE!
Szerintem elkerülte a figyelmedet, hogy végig a karbon vázakról beszéltünk és az is, hogy az elején írtam, hogy egy Colnago Master (acél) elférne nálam is!

Nem kell eljátszani a hattyú halálát, senkinek nem volt szándékában fikázni még gondolatban sem a másik, esetleg öreg bringáját (nekem is az van, három is és a legfiatalabb is 10 a legidősebb 25 éves).
Nem jól érezted, nagyon nem vagyok egy drama queen. Basszus, néha kijön, hogy nem használok elég emojit! (Egyébként Te szoktál lelépni innen azzal, hogy: "Elézést, hogy szólni mertem!" ;) )
Bennem volt már előtte, hogy megkérem a tisztelt publikumot, hogy senki ne gondolja túl az egészet. Ha egyszer majd összejövünk egy közös tekerésre, ne méricskéljük már egymást, hogy: "Ott a mindenféle marketing bullshitet benyaló"/"Régenmindenjobbvót nosztalgiás".
Relax, urak! :rolleyes: Ne baxxa be senki az ajtót; ez a fórum legjobb bringás topikja! ;peace;
Én még egyik közös tekerésünkön sem vettem észre, hogy bárki bringájára negatív megjegyzést tettünk volna. Szerencsére jól megfértek egymás mellett a patinás titántól, a vadiúj karbonig. A tudásunk pedig szintén ilyen terjedelemben ;peace; De annyira jó volt közben dumcsizni és utána beülni kajálni. Igazi, őszinte csapatnak éreztem a társaságot (akár menetközben is visszamaradtunk segíteni egymásnak,ha kellett) és szeretnék még ilyeneket. :tutiok:

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

mechazseni írta:
2023.01.24., kedd 21:15
Köszönöm Szépen!
Szívesen bármikor! Szervezhetnénk már egy AVX Tourt :D
Most már Te is tervezgethetsz velünk. Tervezgetésben nagyon erősek vagyunk. :kapdelm:

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

trane írta:
2023.01.24., kedd 20:44
revox írta:
2023.01.24., kedd 20:35
...Viszont, ha úgy érzed, közel van a kormány, nagyobb tempón majd még közelebb fogod érezni. Hordj magadnál kulcsot,mert lesz ez még állítva :tutiok: ...
asszem, revi kifelejtette a 'nyereg' szót :rolleyes: > mer'hogy azon, annak hátrább-tolásával tudsz csak állítani a(z ún.) 'kormány-távolság'on (megj.: szvsz egyébként is meglehetősen előre van húzva a nyerged) - vagy egy hosszabb stucnival leborulok.gif
A mai próba alkalmával nem éreztem sem közel, sem távol. Kényelmes volt, bár tényleg igen rövid próba volt. Bízom benne, hogy hamar jó idő lesz egy hosszabb tekerésre.
Addig pedál vadászat lesz meg vmi Garmin kijelző. Ha van ötletek szívesen fogadom.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

revox írta:
2023.01.24., kedd 20:35
mechazseni írta:
2023.01.24., kedd 17:50
Nna Sziasztok! :D
Megvan a bici. ;peace; Reggel 9-kor már ott voltam, csillogott villogott, minden szó igaz volt amit leírt a hirdetésben. Ritka szép állapot, pár perc beszélgetés és nyereg állítás után már ki is próbálhattam. 1 perc használati utasítás :D után (nekem ez még teljesen új pálya…) már azt vettem észre, hogy két utcányira vagyok :D Mindene hibátlanul működik, a fék még picit tétova, de ezt be tudom annak, hogy ez még be sincs kopva és kb ilyen pozícióban még sosem fékeztem.
Minden új nekem, ilyen közel még sosem fogtam kormányt, de NEM volt kényelmetlen.
Nyilván pár száz méter után még…….majd alakul. De jó volt!
Szóval örülök!
Kaptam még két (másik SPD, de kb olyan szintű mint a képeken, de az is új) ULTRA RARE HIGH END pedál szettet :D (de legalább nem a csupasz hajtókar van), adás-vételit irtunk, töltőket, gyári kézikönyvet, illetve egy kontaktot a Bringaland-ba ha esetleg van vmi bajom :D
Azt gondolom sikerült egy modern, abszolút költségmentes bicit vennem.
Köszönöm Nektek is, sok okosat tanultam!
Akkor csak megérte felkelni bravo.gif
Viszont, ha úgy érzed, közel van a kormány, nagyobb tempón majd még közelebb fogod érezni. Hordj magadnál kulcsot,mert lesz ez még állítva :tutiok:
Ja, nem úszod meg mostmár a közös tekeréseket :napsut:
Köszönöm Szépen!
Szívesen bármikor! Szervezhetnénk már egy AVX Tourt :D
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

mechazseni írta:
2023.01.24., kedd 17:50
Nna Sziasztok! :D
Megvan a bici. ;peace; Reggel 9-kor már ott voltam, csillogott villogott, minden szó igaz volt amit leírt a hirdetésben. Ritka szép állapot, pár perc beszélgetés és nyereg állítás után már ki is próbálhattam. 1 perc használati utasítás :D után (nekem ez még teljesen új pálya…) már azt vettem észre, hogy két utcányira vagyok :D Mindene hibátlanul működik, a fék még picit tétova, de ezt be tudom annak, hogy ez még be sincs kopva és kb ilyen pozícióban még sosem fékeztem.
Minden új nekem, ilyen közel még sosem fogtam kormányt, de NEM volt kényelmetlen.
Nyilván pár száz méter után még…….majd alakul. De jó volt!
Szóval örülök!
Kaptam még két (másik SPD, de kb olyan szintű mint a képeken, de az is új) ULTRA RARE HIGH END pedál szettet :D (de legalább nem a csupasz hajtókar van), adás-vételit irtunk, töltőket, gyári kézikönyvet, illetve egy kontaktot a Bringaland-ba ha esetleg van vmi bajom :D
Azt gondolom sikerült egy modern, abszolút költségmentes bicit vennem.
Köszönöm Nektek is, sok okosat tanultam!
Akkor csak megérte felkelni bravo.gif
Viszont, ha úgy érzed, közel van a kormány, nagyobb tempón majd még közelebb fogod érezni. Hordj magadnál kulcsot,mert lesz ez még állítva :tutiok:
Ja, nem úszod meg mostmár a közös tekeréseket :napsut:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

CDCB7446-716C-4EB9-BCDD-AEC77772C93F.jpeg
CDCB7446-716C-4EB9-BCDD-AEC77772C93F.jpeg (2.42 MiB) Megtekintve 566 alkalommal
74CD05DA-0590-412B-A097-0E0A44209F86.jpeg
74CD05DA-0590-412B-A097-0E0A44209F86.jpeg (2.03 MiB) Megtekintve 566 alkalommal
1783E73E-A59B-46B5-928E-BE1D02B0BBEF.jpeg
1783E73E-A59B-46B5-928E-BE1D02B0BBEF.jpeg (4.04 MiB) Megtekintve 566 alkalommal
1F014095-E6D0-4AED-85DA-8FA2327C8AFC.jpeg
1F014095-E6D0-4AED-85DA-8FA2327C8AFC.jpeg (3.8 MiB) Megtekintve 566 alkalommal
35ECFF70-1F3E-409D-BB04-5A68DF7B2D4B.jpeg
35ECFF70-1F3E-409D-BB04-5A68DF7B2D4B.jpeg (3.68 MiB) Megtekintve 566 alkalommal
A87D2998-76EF-40E6-93B7-3A30E00FBEC9.jpeg
A87D2998-76EF-40E6-93B7-3A30E00FBEC9.jpeg (3.74 MiB) Megtekintve 566 alkalommal
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”