Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

El is süllyedtem volna szégyenemben, ha nem 10/10 lett volna az eredményem :D

https://divany.hu/offline/bud-spencer-filmek-kviz/
Csak a Marantz! :-D

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

zx07 írta:
2023.01.25., szer. 13:50
Fauda 4. évad

Aki szerette az első három évadot, az ebben sem fog csalódni. Ravasz felütéssel kezdődik, mondhatni mesés, de ettől még nagyon izgalmas, tele adrenalinnal. Azért szeretem ezt a sorozatot, mert bemutatja mind az arab, mind az izraeli oldalt és motivíciókat. Senki nem fehér-fekete. A környezet ezúttal néhány részben Belgium híres arab negyede, de a Budapesthez szokott szem gyorsan észreveszi, hogy sok snittet nálunk forgattak (pld. amikor "Brüsszelben" elhúz egy 50 éves sárga cseh villamos) Kb. a felénél járunk, de nehéz letenni a távirányítót.
Ezt valamikor elkezdtem, de nem folytattam.
Egyre jobb a sorozat? Lehet nekiugrok újra!
:smile32:

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

JUNG_E.

Megnéztem. Vegyesek az érzelmeim. Sajnos ebből a filmből ki lehetett volna hozni jóval többet. Kicsit sajnálom,, mert néhol a látvány is egész jó volt, a történet is szerintem kicsit elgondolkodtató. (Meddig tart egy emberi élet? Ameddig a tudat? A robot lehet ember? Anya-lánya , ember robot kapcsolat stb stb) E mellett tényleg voltak benne baromságok, és a színészi képességek is távol keleti ízlésre lettek szabva, európai szemmel néha bugyutaságokkal, de a film szerintem "belpiacra" készült elsődlegesen. Így viszont megnézős gyorsan felejtős lett.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

-KP- írta:
2023.01.25., szer. 09:35
-KP- írta:
2023.01.24., kedd 22:58
robi20064 írta:
2023.01.24., kedd 22:47
Ezt esetleg valaki nezte mar?
Néztem. Borzasztó.
Mivel már aludni készültem tegnap, kissé szűkszavú voltam. Szóval, a borító és trailer alapján valami jó kis low budget scifi cyberpunk robotos filmet vártam. De az egész egy nagy beetetés. Kb. két akciójelenet van az egész filmben, ahol az egyik jelenet nagy részét már ellőtték a trailerben. Mivel az is alig pár perc. De nem is ezzel van a fő baj. Nem kell akció, vagy hentelés legyen minden, ha amúgy összeraknak egy jó sztorit. De sajna egy nagy nyűglődés az egész. Egy scifi köntösbe álcázott dráma kb. Férfi főszereplőnk pedig olyan színészi "teljesítményt" produkál, hogy minden jelenetében szó szerint ütném. Végig full komolytalan, mint egy infantilis gyerek, folyamatosan a gagyi geek poénjait nyomja és vihog saját magán(mert rajta kívül senki más nem röhög az übergagyi poénjain, nem véletlen), mint aki nem százas agyilag. Persze lehet, hogy a koreai kultúrában ez viccesnek számít és én hülye euróoai nem érek fel a nagyságukig. A film végén meg kb. amit megkérdezel magadtól, az az, hogy "ennyi?". Kb. mintha félbe lett volna hagyva. Az biztos, ha lesz is folytatás, én nem fogom tűkön ülve várni.
Nem ilyen a dél-koreai poén, ez a faszi ilyen hibbant és kész, kényszerpoénokat gyárt!
A film valóban nem akciódús, anya-lánya kapcsolat szájberkiborgszájfáj jelmezbe öltöztetve.
Részemről az inkább NE nézd meg kategória.
Ja, a főszereplő hölgy tavaly hunyt el! sad.gif

Bezzeg a Little Woman.... :fekverohog:

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Fauda 4. évad

Aki szerette az első három évadot, az ebben sem fog csalódni. Ravasz felütéssel kezdődik, mondhatni mesés, de ettől még nagyon izgalmas, tele adrenalinnal. Azért szeretem ezt a sorozatot, mert bemutatja mind az arab, mind az izraeli oldalt és motivíciókat. Senki nem fehér-fekete. A környezet ezúttal néhány részben Belgium híres arab negyede, de a Budapesthez szokott szem gyorsan észreveszi, hogy sok snittet nálunk forgattak (pld. amikor "Brüsszelben" elhúz egy 50 éves sárga cseh villamos) Kb. a felénél járunk, de nehéz letenni a távirányítót.
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

-KP- írta:
2023.01.24., kedd 22:58
robi20064 írta:
2023.01.24., kedd 22:47
Ezt esetleg valaki nezte mar?
Néztem. Borzasztó.
Mivel már aludni készültem tegnap, kissé szűkszavú voltam. Szóval, a borító és trailer alapján valami jó kis low budget scifi cyberpunk robotos filmet vártam. De az egész egy nagy beetetés. Kb. két akciójelenet van az egész filmben, ahol az egyik jelenet nagy részét már ellőtték a trailerben. Mivel az is alig pár perc. De nem is ezzel van a fő baj. Nem kell akció, vagy hentelés legyen minden, ha amúgy összeraknak egy jó sztorit. De sajna egy nagy nyűglődés az egész. Egy scifi köntösbe álcázott dráma kb. Férfi főszereplőnk pedig olyan színészi "teljesítményt" produkál, hogy minden jelenetében szó szerint ütném. Végig full komolytalan, mint egy infantilis gyerek, folyamatosan a gagyi geek poénjait nyomja és vihog saját magán(mert rajta kívül senki más nem röhög az übergagyi poénjain, nem véletlen), mint aki nem százas agyilag. Persze lehet, hogy a koreai kultúrában ez viccesnek számít és én hülye euróoai nem érek fel a nagyságukig. A film végén meg kb. amit megkérdezel magadtól, az az, hogy "ennyi?". Kb. mintha félbe lett volna hagyva. Az biztos, ha lesz is folytatás, én nem fogom tűkön ülve várni.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

-KP- írta:
2023.01.24., kedd 22:58
robi20064 írta:
2023.01.24., kedd 22:47
Ezt esetleg valaki nezte mar?
Néztem. Borzasztó.
Tegnap este végigszenvedtem...semmi izgalom egyszerű történet egyszernézős film....
Még jó.,hogy nem kölcsönöztem hanem a Netflix-en néztem meg... sad.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

robi20064 írta:
2023.01.24., kedd 22:47
Ezt esetleg valaki nezte mar?
Néztem. Borzasztó.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

The Last of Us második rész.

Alakul a dolog, itt most inkább a megváltozott világ bemutatásán van a hangsúly, ami szerintem remekül sikerült. Nagyon látványos, és aprólékos módon figyelhetjük meg a poszt apokaliptikus Bostont. Egészen apró részekig ki van dolgozva minden. Alien nyál helyett itt mindent gombák borítanak :D
Kicsit megismerjük a fertőzést, és annak működését, és többféle fertőzési végeredményt is.
Inkább a személyes dráma van továbbra is előtérben, és nem a mindent elárasztó zombi áradat, ami nekem tetszik.
Továbbra is várós a következő rész, jó lesz ez szerintem.
TheLastOfUsS01E02-8.png
TheLastOfUsS01E02-8.png (2.85 MiB) Megtekintve 2296 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Alex_Aston írta:
2023.01.21., szomb. 15:19
Aszpirin írta:
2023.01.21., szomb. 15:06

Hiába nagy név Colin Farrell, ebben a filmben kb nulla (mondjuk most hirtelen nem jut eszembe nagy alakítása, csak az, hogy szerintem anno botrányosan szar választás volt Nagy Sándor szerepéhez).
Amikben szerintem jó volt:
A sziget szellemei
Förtelmes főnökök
Úriemberek
Erőszakik
A félkész
Az új Batmanban sem volt rossz szerintem.
A fülke - nekem anno tetszett, lehet hogy valahol meg is van…

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Lemmy9.1 írta:
2023.01.22., vas. 13:45
Nagyon sokszor pozitív meglepetést okoznak a távolkeleti filmek, főleg ha komolyabb a téma, és nem a fák tetején repkednek.
Ebben a sorozatban elsősorban a 3 leányzó egyszerűsége, hétköznapisága fogott meg illetve a történet az orránál fogva vezeti a nézőt. :smile32:

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Nagyon sokszor pozitív meglepetést okoznak a távolkeleti filmek, főleg ha komolyabb a téma, és nem a fák tetején repkednek.
Szerintem!

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Simán Brugge/Brűzs/ lett volna szerintem megfelelő cím. Így pont nem tudod mire is számíts, de mégis felkelti az érdeklődést, főleg, ha meglátod a szereposztást.
Erőszakik nálam is elviszi a nem kicsit gagyi/nevetséges irányba. Hiába van benne fekete humor, 99%-ban kőkemény dráma.

De vissza a korábbi dél-koreai kerékvágásba ;peace; , befejeztem a Little Woman sorozatot.
Epizódonként 1ó15p, szóval nem az a simán darálós 40-45perces szösszenet.
Utóbbi 3-4 hétben lecsúszott pár "távoli" film, de ez elég magasra teszi a lécet.
Aki már megszokta dél-koreai stílust, annak erősen ajánlott.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2023.01.22., vas. 10:29
A Totál szívás az nem annyira gáz szerintem. Mondjuk arra nem emlékszem a soriból, hogy az amfetamint szívják vagy eszik vagy mittomén. De te mondjuk milyen magyar címet adtál volna a BB-nek?
De az Erőszakik egy szóvicc a rosszabbik fajtából, és maga film nem egy vidám alkotás. Lehetett volna mondjuk: Egy brugesi történet, Brugesben voltak, Egy sztori Brugesben...
Ez az Erőszakik cím egy Adam Sandler valami zs sz@rjára lehetne jó. :D

https://www.mafab.hu/article/top30-a-le ... ditasok-08
A Breaking Bad azt jelenti, hogy valaki a rossz útra, a bűn útjára tér.
A Totál Szívás nem adja vissza pont ezt és inkább egy vicces vminek tűnik.

Út a bűnbe, vagy Bűnös út, vagy A Bűn útján - mondjuk ezek talán jók fordításnak is és a lényeget is megmutatja.

Kémek Bruges-ben - ez egyszerű és elmond mindent.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

DeLorean írta:
2023.01.21., szomb. 17:48
Lemmy9.1 írta:
2023.01.21., szomb. 17:42
Az erőszakik baromság elmond a film jellegéről bármit? bravo.gif A véleményem tartom. Ha te anno ráugrottál az Erőszakik címre, akkor nincs több kérdésem. :fekverohog: . Miért volt elvont? gondolkodik.gif
OK, lehet igaz, de nekem az Erőszakik olyan, ami jobb, mint az eredeti.

A film bár már megfakultak az emlékeim a fekete humor egyik gyöngyszeme és emiatt kicsit elvont.

De ha már itt tartunk érdekes lehet - ki milyen gagyi/sz@r fordításokra emlékszik?

Nekem a Breaking bad - Totál Szívás az egyik ilyen érdekesség.

A másik kedvencem - A nagy dobás - The Big Short.
Szegény fordító Shot-nak gondolta, fogalma sem volt a Short jelentéséről.
A Totál szívás az nem annyira gáz szerintem. Mondjuk arra nem emlékszem a soriból, hogy az amfetamint szívják vagy eszik vagy mittomén. De te mondjuk milyen magyar címet adtál volna a BB-nek?
De az Erőszakik egy szóvicc a rosszabbik fajtából, és maga film nem egy vidám alkotás. Lehetett volna mondjuk: Egy brugesi történet, Brugesben voltak, Egy sztori Brugesben...
Ez az Erőszakik cím egy Adam Sandler valami zs sz@rjára lehetne jó. :D

https://www.mafab.hu/article/top30-a-le ... ditasok-08
Szerintem!

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

fcsfelix írta:
2023.01.21., szomb. 18:49
De ha másokat tényleg nem zavar a folyamatos bazdmegezés egy film alatt ok nélkül, akkor bennem van a hiba.
Na béke.
Bmeg nem tudom miért, de bmeg, engem nem zavar! De te bmeg nem várod a második részt?
:D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fcsfelix írta:
2023.01.21., szomb. 18:49

De ha másokat tényleg nem zavar a folyamatos bazdmegezés egy film alatt ok nélkül, akkor bennem van a hiba.
Na béke.
Akkor a Ponyvaregényt ne nézd meg, ha még esetleg nem láttad ;)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

DeLorean írta:
2023.01.21., szomb. 17:15
Aszpirin írta:
2023.01.21., szomb. 15:06
:D :D
Tegnapelőtt nekifutottunk a Búcsú Yangtól (Without Yang) c. 2021-es filmnek.
After Yang a film címe, de szerintem én megleszek without yang, ha még Te is így lepontoztad!
:smile32:
Nah, bocs, ügy tűnik, rosszul emlékeztem a főcímre, te pedig kigugliztad :D
Igen, After Yang.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1346
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 586

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »

Apaci72 írta:
2023.01.19., csüt. 09:48
fcsfelix írta:
2023.01.18., szer. 20:42
DeLorean írta:
2023.01.18., szer. 16:22


Hát, ez szerinted hogy néz ki a mai fiataloknál?
Egy Való Világot tudok ajánlani megnézésre. Sokat ne nézd, mert káros. :D
De nem csak manapság. OK, az úttörő táborban még nem ez ment, de emlékeim szerint később azért könnyű volt rászokni erre a beszédre.

De simán hallani ilyet is nem fiataloktól:
B@mmeg, b@zd már ide azt a b@szadékot!

Sajnos ez a "normális".
Totál igazad van. Mint mindig. :rolleyes:
De ennek nincs mégsem értelme, ami már egyre jobban beépül a filmekbe így. Ha napi 10x hallják a gyerekek naponta, vicces. Ha 50x akkor már tananyag számukra és követendő példa tudat alatt, akaratlanul is. És ez nem jó. Nem véletlen van itt a VV utalásod is. Igen, ez lett ma már a normális a fiatal generációknál. De mi is tehetünk ellene, hogy a saját gyerekeink ne ezt kövessék.
Érdekes, ha eredeti nyelven nézek egy filmet nem zavar annyira, de szinkronosnál sokkal jobban.
Az utolsó gondolatodra pedig csak a még 5-6 éve amcsiknál látott hallott dolog jut ismét csak eszembe. Ami ahogy írtad is, ma már itt is megszokott és trendi lett. Na mitől is lett annyira természetes szóhasználat mára már? gondolkodik.gif
Azért nem mellékes, hogy 18+-os besorolású a sorozat.
Anno a Deadpool-ra is kisgyerekekkel ültek be a moziba az "okos" szülők...
Azért meglepett, hogy senki nem látja ennyire komornak a helyzetet és mindenki számára tök természetes jelenség ez az ész nélküli káromkodás átvitele az életbe? gondolkodik.gif
Korhatáros. Igen. És? Nem lehet minden gyereket folyamatosan kontrollálni. Megnézik ők is 16 sőt 12 évesen is amikor módjuk van a barátokkal ha alkalmuk nyílik rá sunyiban.
Ja.....annak idején mi nem sunnyogtunk be az Aliens és Predator korhatáros filmre csak ha betöltöttük az adott évet?
Nem azt mondom, hogy felelőtlenül ültessük korhatáros film elé a gyerekeinket. Hiába a korhatár, az régen is és most is kijátszható volt.

De ha másokat tényleg nem zavar a folyamatos bazdmegezés egy film alatt ok nélkül, akkor bennem van a hiba.
Na béke.
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2023.01.21., szomb. 17:42
Az erőszakik baromság elmond a film jellegéről bármit? bravo.gif A véleményem tartom. Ha te anno ráugrottál az Erőszakik címre, akkor nincs több kérdésem. :fekverohog: . Miért volt elvont? gondolkodik.gif
OK, lehet igaz, de nekem az Erőszakik olyan, ami jobb, mint az eredeti.

A film bár már megfakultak az emlékeim a fekete humor egyik gyöngyszeme és emiatt kicsit elvont.

De ha már itt tartunk érdekes lehet - ki milyen gagyi/sz@r fordításokra emlékszik?

Nekem a Breaking bad - Totál Szívás az egyik ilyen érdekesség.

A másik kedvencem - A nagy dobás - The Big Short.
Szegény fordító Shot-nak gondolta, fogalma sem volt a Short jelentéséről.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

DeLorean írta:
2023.01.21., szomb. 17:08
Lemmy9.1 írta:
2023.01.21., szomb. 16:11
In Bruges.
Az Erőszakik címet le se engedném írni. Dilettáns balf@sz :D volt aki ezt kitalálta.
Brüzs-ben.
Ez jobb?

A filmben sok az erőszak és mivel elég sok a fekete humor és egy kicsit elvont az egész - erőszakik.
Szerintem találó.
Az eredeti cím semmit sem mond el a film jellegéről. A magyar igen.
Az erőszakik baromság elmond a film jellegéről bármit? bravo.gif A véleményem tartom. Ha te anno ráugrottál az Erőszakik címre, akkor nincs több kérdésem. :fekverohog: . Miért volt elvont? gondolkodik.gif
Szerintem!

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Aszpirin írta:
2023.01.21., szomb. 15:06
Tegnapelőtt nekifutottunk a Búcsú Yangtól (Without Yang) c. 2021-es filmnek.
After Yang a film címe, de szerintem én megleszek without yang, ha még Te is így lepontoztad!
:smile32:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2023.01.21., szomb. 16:11
In Bruges.
Az Erőszakik címet le se engedném írni. Dilettáns balf@sz :D volt aki ezt kitalálta.
Brüzs-ben.
Ez jobb?

A filmben sok az erőszak és mivel elég sok a fekete humor és egy kicsit elvont az egész - erőszakik.
Szerintem találó.
Az eredeti cím semmit sem mond el a film jellegéről. A magyar igen.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 590

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

In Bruges.
Az Erőszakik címet le se engedném írni. Dilettáns balf@sz :D volt aki ezt kitalálta.
Szerintem!

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

Aszpirin írta:
2023.01.21., szomb. 15:06
fehér apa, fekete anya, és egy örökbefogadott kínai gyermek (khm…, ja, polkorrektség
Előrevetít mindent, Netflix kvóta szint.

Vélhetően tinédzsereknek szánt film, a mivaan-faktor ott tarol nagyon jól. A családszereplős filmeknél visszatérő bosszanatom, hogy finoman szólva több mint elégszer sikerül genetikailag láááááátványosan eltérő, szerepük szerint családtagokat 1 képen megjeleníteni. Ordít a különbség képernyőről, de úgy, hogy még a szomszéd is átkopog, hogy mi megy már megint. Valamiért úgy érzik a készítők stúdiótól, költségvetéstől függetlenül, hogy ezt ismételniük kell. Kevésbé virító különbséggel érthető, így nem. Legyen ebben változás.

A Celine Dion felemás műfajú félfikciós életrajzi - de jó kis képzavar - filmben meg 40+-os néni játszotta a 12 éves lányt. Nagy sikerrel? Nem állítanám. A mai napig fáj, ha beugrik. Ilyeneket ne már.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”