Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2023.01.24., kedd 08:54
Nem minden rólad és a Deezer-ről szól, én a streaming szolgáltatások árszintjéről írtam. Számomra döbbenet, ha egy hifista (most sem csak te) havi 3e forintot is sokall a zenehallgatásért és még ezt is meg akarja spórolni.
[/quote]
Írtam ilyet? Egyiket sem, amiket itt leírtál.
Tehetek én róla, hogy a Deezer ennyibe kerül? Ráadásul amikor regisztráltam kb. másfél éve, akkor többe került 5-600Ft-al, mint most, ha jól emlékszem.
Mit akarok megspórolni? Fizetek érte. De miért fizessek többet, ráadásul kacifántosabb módon, ha itt is mindent megkapok, CD minőségben? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2023.01.24., kedd 08:44
Megkapom én is ugyanezt a zene mennyiséget a Deezeren. Miért fizessek bő 3x többet, ha nem muszáj?
Nem minden rólad és a Deezer-ről szól (amiről már félszázszor leírtuk, sokunknál miért nem játszik), én a streaming szolgáltatások árszintjéről írtam. Számomra döbbenet, ha egy hifista (most sem csak te) havi 3e forintot is sokall a zenehallgatásért és még ezt is meg akarja spórolni.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

viri írta:
2023.01.24., kedd 08:39
Alex_Aston írta:
2023.01.24., kedd 07:30
viri írta:
2023.01.24., kedd 07:14

E gondolatmenet mentén tovább menve, az ingyenes spoti is elég, nem?
Amennyiben a Spoty 16 bit, 44,1kHz FLAC formátumot adna ingyen, reklámok nélkül, akkor igen. Viszont tudtommal az nem ilyen.

Én csak azért írtam, mert Aszpirin 2x-es árkülönbséget írt a Tidal és a Qobuz közé. Én pedig ezt kiegészítettem egy olcsóbb opcióval, ami CD minőséget ad, és még nem futottam bele gyatra felvételekbe, mint a Tidal esetében igen, ráadásul egyik pont Aszpirinnál történt. Legutóbb pedig Huszti Zsoltnál.

Szóval nem, nem jó a példád ;)
Én elolvastam újra, Aspirin alapos leírását a deezerről, szerintem abszolút jó a példa.
Én nem láttam benne a tömörített, reklámokkal tűzdelt, korlátozott zene lejátszást, mint amit te írsz ;)
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2023.01.24., kedd 08:36

Lehet ilyen összehasonlításokat végezni, de sok értelmét nem látom. Havi 15 fontot fizetek a Qobuz Studio szolgáltatásért, ez kb 6e Ft/hó. Ezért az összegért egy átlagos magyar emberke kb 2 órát dolgozik havonta. Gondolkodjunk el egy kicsit, mennyit ér nekünk az, hogy a világ (majdnem) összes hangfelvételéhez hozzájutunk... Én biztosan sokkal magasabb összeget mondanék.
Megkapom én is ugyanezt a zene mennyiséget a Deezeren. Miért fizessek bő 3x többet, ha nem muszáj?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alex_Aston 2023.01.24., kedd 08:47-kor.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »

Alex_Aston írta:
2023.01.24., kedd 07:30
viri írta:
2023.01.24., kedd 07:14

E gondolatmenet mentén tovább menve, az ingyenes spoti is elég, nem?
Amennyiben a Spoty 16 bit, 44,1kHz FLAC formátumot adna ingyen, reklámok nélkül, akkor igen. Viszont tudtommal az nem ilyen.

Én csak azért írtam, mert Aszpirin 2x-es árkülönbséget írt a Tidal és a Qobuz közé. Én pedig ezt kiegészítettem egy olcsóbb opcióval, ami CD minőséget ad, és még nem futottam bele gyatra felvételekbe, mint a Tidal esetében igen, ráadásul egyik pont Aszpirinnál történt. Legutóbb pedig Huszti Zsoltnál.

Szóval nem, nem jó a példád ;)
Én elolvastam újra, Aspirin alapos leírását a deezerről, szerintem abszolút jó a példa.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2023.01.24., kedd 06:50
Ezt csak azért írtam, mert így már nem 2x-es, hanem 3x-os a havi díj különbség.
Lehet ilyen összehasonlításokat végezni, de sok értelmét nem látom. Havi 15 fontot fizetek a Qobuz Studio szolgáltatásért, ez kb 6e Ft/hó. Ezért az összegért egy átlagos magyar emberke kb 2 órát dolgozik havonta. Gondolkodjunk el egy kicsit, mennyit ér nekünk az, hogy a világ (majdnem) összes hangfelvételéhez hozzájutunk... Én biztosan sokkal magasabb összeget mondanék.
denesdr írta:
2023.01.24., kedd 07:50
Ez nyilván egyéni megítélés kérdése, de tapasztalatom szerint teljesen jó a hangja az ingyenes Spotinak (egyébként Ogg Vorbis 160kbps, ha jól be van állítva az app). Ha valakinek nincs csillapíthatatlan "veszteségmentes stream fixációja", akkor szerintem simán vállalható.
Spotify-t eddig az autóban használtam, de ott is átálltam Qobuz-ra. Bár a kocsim lejátszó rendszere nem igazán nevezhető komoly minőségűnek, részemről még ott is érezhető a Qobuz előnye, de tény, hogy éveken át elvoltam a Spotify minőségével is.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: denesdr »

viri írta:
2023.01.24., kedd 07:14
Alex_Aston írta:
2023.01.24., kedd 06:50
Aszpirin írta:
2023.01.24., kedd 05:25


... és venni kell pl. hozzá egy Lindemann Limetree-t, hogy jó alternatíva legyen, mert... és most már tényleg unom n-edszer leírni.

Gumicsont? Lerágva: viewtopic.php?p=2653265#p2653265
Igen, nálad ez a lejátszó lánc. Másnál meg nem kell ennyi flanc, csak a zene ;)

Ezt csak azért írtam, mert így már nem 2x-es, hanem 3x-os a havi díj különbség.
És, ha tényleg nem kell ilyen összetett lejátszó, amit sosem értettem mire jó, de biztos van értelme, hisz te is használod, akkor tökéletesen megfelelő a Deezer is, főleg ennyi pénzért. Szerintem.
E gondolatmenet mentén tovább menve, az ingyenes spoti is elég, nem?
Ez nyilván egyéni megítélés kérdése, de tapasztalatom szerint teljesen jó a hangja az ingyenes Spotinak (egyébként Ogg Vorbis 160kbps, ha jól be van állítva az app). Ha valakinek nincs csillapíthatatlan "veszteségmentes stream fixációja", akkor szerintem simán vállalható. Ami inkább zavaró benne, az a zenék közti reklám és a korlátozott track léptetés, nem a hangzás.
Tudom, hogy ezzel most nem leszek túl népszerű itt, de akkor is tartom a véleményem.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

viri írta:
2023.01.24., kedd 07:14

E gondolatmenet mentén tovább menve, az ingyenes spoti is elég, nem?
Amennyiben a Spoty 16 bit, 44,1kHz FLAC formátumot adna ingyen, reklámok nélkül, akkor igen. Viszont tudtommal az nem ilyen.

Én csak azért írtam, mert Aszpirin 2x-es árkülönbséget írt a Tidal és a Qobuz közé. Én pedig ezt kiegészítettem egy olcsóbb opcióval, ami CD minőséget ad, és még nem futottam bele gyatra felvételekbe, mint a Tidal esetében igen, ráadásul egyik pont Aszpirinnál történt. Legutóbb pedig Huszti Zsoltnál.

Szóval nem, nem jó a példád ;)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Aszpirin írta:
2023.01.23., hétf. 22:22
Azt hiszem, mindig elfelejtődik az ár összevetésénél néhány lényeges dolog:
Nyilván igazad van, és azt sem vitatom, hogy jobb a hangminőség is. A Tidal is próbálkozik, vannak leírások az előadókról, és most fedeztem fel tök véletlenül, hogy magyar szöveget is lehet olvasni a dalok alatt. Lehet, hogy ez sem ugyanaz. Meg azt is írtam, hogy a hifiben havi 3-4000Ft (kb. ennyi lehet a különbség, ha jól gondolom) nem tétel. Biztosan ki is próbálnám, ha lehetne, de valahogy itt a lenézett keleten van bennem egy olyan érzés, hogy cseszd meg róka a fűnyíródat. :D

Meg lehet magyarázni ezt az üzletpolitikát, de én akkor sem fogom megérteni. Lehet, hogy nem lenne annyi ügyfél, mint Németországban, de azért lenne, Tidal meg Deezer ellenére is. Mit tudnának ezzel veszteni? Nagy beruházás kéne hozzá, vagy mi? Ezt én nehezen tudnám elképzelni, a bevétel meg mégis csak nőne.

Na, azt hiszem, az offolást meg be kéne itt fejezni, mert jön a csősz. :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »

Alex_Aston írta:
2023.01.24., kedd 06:50
Aszpirin írta:
2023.01.24., kedd 05:25
Alex_Aston írta:
2023.01.23., hétf. 23:50

Deezer egyéni havi díja viszont 1.659.-Ft, és itt is nagyobb a választék valamivel, mint Tidalon. Illetve én itt még nem futottam bele "nyávogós" felvételbe, míg Tidalon többször is.
... és venni kell pl. hozzá egy Lindemann Limetree-t, hogy jó alternatíva legyen, mert... és most már tényleg unom n-edszer leírni.

Gumicsont? Lerágva: viewtopic.php?p=2653265#p2653265
Igen, nálad ez a lejátszó lánc. Másnál meg nem kell ennyi flanc, csak a zene ;)

Ezt csak azért írtam, mert így már nem 2x-es, hanem 3x-os a havi díj különbség.
És, ha tényleg nem kell ilyen összetett lejátszó, amit sosem értettem mire jó, de biztos van értelme, hisz te is használod, akkor tökéletesen megfelelő a Deezer is, főleg ennyi pénzért. Szerintem.
E gondolatmenet mentén tovább menve, az ingyenes spoti is elég, nem?
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2023.01.24., kedd 05:25
Alex_Aston írta:
2023.01.23., hétf. 23:50
Aszpirin írta:
2023.01.23., hétf. 22:22
Qobuz a tavaly drasztikus árcsökkentést hajtott végre a nyugati árainál is, pl. Németországban havi 25€-ről havi 15€-ra csökkentette az egyéni havi előfizetéses csomagját, és minden csomagjánál hasonló mértékű árcsökkentést hajtott végre - változatlan ill. továbbfejlesztett szolgáltatás mellett)
Deezer egyéni havi díja viszont 1.659.-Ft, és itt is nagyobb a választék valamivel, mint Tidalon. Illetve én itt még nem futottam bele "nyávogós" felvételbe, míg Tidalon többször is.
... és venni kell pl. hozzá egy Lindemann Limetree-t, hogy jó alternatíva legyen, mert... és most már tényleg unom n-edszer leírni.

Gumicsont? Lerágva: viewtopic.php?p=2653265#p2653265
Igen, nálad ez a lejátszó lánc. Másnál meg nem kell ennyi flanc, csak a zene ;)

Ezt csak azért írtam, mert így már nem 2x-es, hanem 3x-os a havi díj különbség.
És, ha tényleg nem kell ilyen összetett lejátszó, amit sosem értettem mire jó, de biztos van értelme, hisz te is használod, akkor tökéletesen megfelelő a Deezer is, főleg ennyi pénzért. Szerintem.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2023.01.23., hétf. 23:50
Aszpirin írta:
2023.01.23., hétf. 22:22
Qobuz a tavaly drasztikus árcsökkentést hajtott végre a nyugati árainál is, pl. Németországban havi 25€-ről havi 15€-ra csökkentette az egyéni havi előfizetéses csomagját, és minden csomagjánál hasonló mértékű árcsökkentést hajtott végre - változatlan ill. továbbfejlesztett szolgáltatás mellett)
Deezer egyéni havi díja viszont 1.659.-Ft, és itt is nagyobb a választék valamivel, mint Tidalon. Illetve én itt még nem futottam bele "nyávogós" felvételbe, míg Tidalon többször is.
... és venni kell pl. hozzá egy Lindemann Limetree-t, hogy jó alternatíva legyen, mert... és most már tényleg unom n-edszer leírni.

Gumicsont? Lerágva: viewtopic.php?p=2653265#p2653265
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2023.01.23., hétf. 22:22
Qobuz a tavaly drasztikus árcsökkentést hajtott végre a nyugati árainál is, pl. Németországban havi 25€-ről havi 15€-ra csökkentette az egyéni havi előfizetéses csomagját, és minden csomagjánál hasonló mértékű árcsökkentést hajtott végre - változatlan ill. továbbfejlesztett szolgáltatás mellett)
Deezer egyéni havi díja viszont 1.659.-Ft, és itt is nagyobb a választék valamivel, mint Tidalon. Illetve én itt még nem futottam bele "nyávogós" felvételbe, míg Tidalon többször is.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

pali923 írta:
2023.01.23., hétf. 16:17
fapaci írta:
2023.01.23., hétf. 15:48
Ezeket a véleményeket azért némi fenntartással olvasd!
Igyekeztem némi iróniát belevinni a szövegembe, főleg ebbe a részbe. Az itteni olvasmányélményeim alapján azt hiszem, hogy nem vágnék bele akkor sem a Quobuzba, ha nem lennék elzárva előle. Legalábbis nekem az jött le, hogy nem jobb annyival, mint amennyivel drágább. Igaz, hogy ez az összeg elvileg ebben a "szakmában" nem számottevő, de akkor is. Még akkor sem, ha nincs mqa-s dac a birtokomban.
Kipróbálni azért kipróbálnám nyilván, ha lehetne.
Azt hiszem, mindig elfelejtődik az ár összevetésénél néhány lényeges dolog:
- a Qobuz nem csak hangminőségben nyújt valamivel többet, hanem pl. csúcsminőségben digitalizált CD-bookleteket is ad a zenék zöméhez - azoknak, akik esetleg a CD-ket azért sírják vissza, mert ilyen jó volt forgatgatni zenehallgatás közben a hozzámellékelt nyomtatott anyagokat - a Qobuznál ezeket is megkapják
- a Qobuz Magyarországon épp azért nem elérhető, mert nem akart versenyezni a Tidal itteni árpolitikájával (amihez még vegyük hozzá a magyaros fillérbaszást, amit a Tidal-"családok" művelnek - elnézést az érintettektől). Így aztán ha meg akarod rendelni, akkor - ha egyáltalán sikerül - mindenképp a nyugati árát kell fizetned, nyugati valutában. Ez jelenleg forintban épp a dupláját eredményezi a Tidal összehasonlítható egyéni csomagja magyarországi árának. Bár nem tudom, milyen mértékegységben mérik a hangminőséget, azt elfogadom, hogy ha csak a hangminőséget nézed, a dupla ár már sok embernél eléri a "diminishing return" pontot, vagyis az, ahol a hangbél előny már nem érdekes az ártöbblethez viszonyítva. Ha a bookleteket, a valamivel nagyobb választékot, stb is hozzávesszük, akkor árnyalódik a kép, de még akkor is. Valószínűleg ezért tart ki a Qobuz amellett, hogy Kelet-Európában nem szolgáltat, és minden általa megvalósítható eszközzel megpróbálja ellehetetleníteni a szolgáltatása használatát a világ eme tájékán. HA viszont a Qobuz nyugati árait a Tidal nyugati áraihoz hasonlítod, azt veszed észre, hogy a Tidal itthoni hatalmas árelőnye elenyészik. Ez persze nem kell érdekeljen, mert mi itthonról hallgatjuk őket, és itthoni füllel és pénztárcával ítéljük meg. Ez rendjén van, mindenki dönthet. Ugyanakkor vagyunk egy páran, akik a Qobuz javára döntöttünk - konkrétan én épp a tegnap váltottam éves előfizetésre, vagyis a döntésem immár hosszabb távú.
(ebben a döntésben nálam nem kis szerepet játszott az is, hogy a Qobuz a tavaly drasztikus árcsökkentést hajtott végre a nyugati árainál is, pl. Németországban havi 25€-ről havi 15€-ra csökkentette az egyéni havi előfizetéses csomagját, és minden csomagjánál hasonló mértékű árcsökkentést hajtott végre - változatlan ill. továbbfejlesztett szolgáltatás mellett)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

cables írta:
2023.01.23., hétf. 08:31
Ilyen fent van a Tidalon?
Radici Music RMR-127 Ecchite maje

Aztán megkerestem a netten: https://www.youtube.com/watch?v=fnerPGTQgQs

Pont a szépség veszik el a zenéből és az énekből! Nem hat rám, sőt kicsit irritáló.
Evidens, hogy a YouTube messze nem egyenlő a HiFis igényeket kiszolgálni igyekvő streaming szolgáltatások hangminőségével. A YouTube is élvezhető/szerethető sok szempontból..., (a feltöltés "rátájában" egyébként nagy a szórás...), de ne akarjuk az LP/CD minőséggel versenyeztetni. A CD minőséget garantáló streaming cégek egy megfelelő "konzervnyitóval" sztem számodra is elhoznák az élményt. Egy ilyesféle vaktesztre javaslom beülni. Kivételesen nem kábelek okán... :napsut:
.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2023.01.23., hétf. 15:48
Ezeket a véleményeket azért némi fenntartással olvasd!
Igyekeztem némi iróniát belevinni a szövegembe, főleg ebbe a részbe. Az itteni olvasmányélményeim alapján azt hiszem, hogy nem vágnék bele akkor sem a Quobuzba, ha nem lennék elzárva előle. Legalábbis nekem az jött le, hogy nem jobb annyival, mint amennyivel drágább. Igaz, hogy ez az összeg elvileg ebben a "szakmában" nem számottevő, de akkor is. Még akkor sem, ha nincs mqa-s dac a birtokomban.
Kipróbálni azért kipróbálnám nyilván, ha lehetne.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2023.01.23., hétf. 12:43
Aztán hiába fizettem elő a Tidalra, mindenhol azt olvasom mostanában, hogy a Qubuz sokkal jobb...
Ezeket a véleményeket azért némi fenntartással olvasd! Bár a Tidal velem együtt egyre többeknek ellenszenves, nincs akkora különbség a streaming szolgáltatók műsorának minősége között, mint néhányan nagy lelkesedésükben leírják (már ha van MQA dekódoló eszközöd).

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2023.01.23., hétf. 12:18
A Tidal kínálatát már nem látom, a Qobuz-on fent van az album, de gyanítom, ide is egy speciális irritáló verzióban töltötték fel.
Mostanában nagyon el vagyok keseredve. Eddig csak az okozott frusztrációt, hogy nem tudtam megvenni a Mark Levinson vagy az AN legdrágább termékeit, és kénytelen voltam beérni az én kis szerény rendszerem korlátos hangzásával.

Aztán hiába fizettem elő a Tidalra, mindenhol azt olvasom mostanában, hogy a Qubuz sokkal jobb, de itt a vasfüggöny mögött el vagyok zárva tőle. Még ez is. Azt hiszem, el is adom az egész rendszeremet a fenébe, így nem lehet élvezni a zenehallgatást. Mert itt is milyen minőség már ez egy vacak Auralicon?!
https://tidal.com/browse/album/73003122

:D :smile29: 31_1_21.gif :fekverohog:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

dixie-chicken írta:
2023.01.22., vas. 09:57
fenyő írta:
2023.01.22., vas. 09:48
Jó lett volna, de én úgy olvasom az apró betűs részt, hogy tavaly dec. 31-ig volt érvényes.
:smile51:
bocsi,jogos :smile51:
jah a rendszercsősz,nem a lejártára hivatkozott amikor én fel akartam használni,hanem hogy a Qobuznak nincs támogatott szolgáltatása MO-ra...gondoltam DEU ban vásárolt készülék,nézzük meg :smile53:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

fenyő írta:
2023.01.22., vas. 09:48
Jó lett volna, de én úgy olvasom az apró betűs részt, hogy tavaly dec. 31-ig volt érvényes.
:smile51:
bocsi,jogos :smile51:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Jó lett volna, de én úgy olvasom az apró betűs részt, hogy tavaly dec. 31-ig volt érvényes.
:smile51:

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

Mi baráti körben a Qoubuzt a Tidallal, full analog Audio pc-n, kicsontozott Win10-en (Core audio usb átalakító master clockja összekötve az audio pc-ben lévő core audio kártyával) J-play alatt hasonlítottuk össze, minden más készülék is referencia szintű volt, és sajnos tényleg jobb a qoubuz. Tisztább, pontosabb, és dinamikusabb. Ezek voltak a fő különbségek. Azért (főleg, hogy nem itthon hallottam ezt a különbséget) továbbra is együtt tudok élni a tidallal, de ha egyszerűbb lenne a váltás, akkor én is váltanék.
Hozzáteszem a teljesség kedvéért, hogy szerintem egy átlag rendszeren azért igen csak összezsugorodna ez a különbség, lehet, hogy egy nyüansznyivé. Persze minden nézőpont kérdése. De hogy van különbség, és nem a tidal javára, az már nem kérdés számomra.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: marconi »

Aszpirin írta:
2023.01.19., csüt. 14:01
marconi írta:
2023.01.17., kedd 15:21
Nekem is lett Qobuzom a Tidal mellé, sebtében én is csináltam pár összehallgatást azonos albumokkal és bizony nálam is a Qobuz fölénye jött ki a természetesebb megszólalásával. Koscsó Feri szokta emlegetni hogy valószínűleg a zenei fileok ugyan arról a tárhelyről származhatnak, én ezt azzal látom alátámasztottnak hogy sebtiben 2 olyan albumot is találtam amiknek nem volt elérhető/lejátszható az utolsó trackjuk, és ez megegyezett Tidalnál is Qobuznál is. Ennek ellenére mégsem szólnak egyformán, ami csak azt jelentheti hogy valamelyik platform esetleg a lejátszás folyamata közben beleavatkozik az adatfolyamba, vagy valamit máshogy csinál...
Lenne egy kérésem, szerintem többünket is érdekel: az ilyen véleményekhez mindig tegyük hozzá, hogy milyen forráshardver-konfiguráción ill. - ha PC vagy PC-k - milyen oprendszeren és milyen lehátszóprogrammal, milyen kimenetre irányítva jött ki a hallott eredmény.

Ez azért lényeges, mert - ahogy mishow és audioline is írta - ugyanaz a szolgáltató másként tud szólni a saját lejátszójával mint pl. Roon-nal vagy Audirvanával, illetve ha a két szolgáltatást két különböző lejátszóprogrammal hallgatjuk, akkor elég nagy esélye van, hogy a lejátszóprogramok közötti különbséget (is) halljuk. Az oprendszerek azért érdekesek, mert ha a lejátszóprogram az oprendszer keverőjére küldi a jót, akkor bizony az egyes oprendszerek keverői közötti különbség is képbe jöhet (ill. torzíthatja a képet).

(ettől függetlenül, nekem is meggyőződésem, hogy sok esetben valamivel jobb a Qobuz, mint a Tidal hangja, de enek a magyarázatát érteni vélem - nem nem ugynazokat a biteket hallgatjuk, igen sok esetben, és ez a fő eltérés - szerintem).
A hardver az ami az aláírásomban olvasható, a szoftver a Core Audio kicsontozott windowsa, a lejátszóprogram Roon, ott is minden kikapcsolva, csak a magasabb felbontások lekonvertálása van a dac felé ahol a max az 16bit 48khz.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

marconi írta:
2023.01.17., kedd 15:21
Nekem is lett Qobuzom a Tidal mellé, sebtében én is csináltam pár összehallgatást azonos albumokkal és bizony nálam is a Qobuz fölénye jött ki a természetesebb megszólalásával. Koscsó Feri szokta emlegetni hogy valószínűleg a zenei fileok ugyan arról a tárhelyről származhatnak, én ezt azzal látom alátámasztottnak hogy sebtiben 2 olyan albumot is találtam amiknek nem volt elérhető/lejátszható az utolsó trackjuk, és ez megegyezett Tidalnál is Qobuznál is. Ennek ellenére mégsem szólnak egyformán, ami csak azt jelentheti hogy valamelyik platform esetleg a lejátszás folyamata közben beleavatkozik az adatfolyamba, vagy valamit máshogy csinál...
Lenne egy kérésem, szerintem többünket is érdekel: az ilyen véleményekhez mindig tegyük hozzá, hogy milyen forráshardver-konfiguráción ill. - ha PC vagy PC-k - milyen oprendszeren és milyen lehátszóprogrammal, milyen kimenetre irányítva jött ki a hallott eredmény.

Ez azért lényeges, mert - ahogy mishow és audioline is írta - ugyanaz a szolgáltató másként tud szólni a saját lejátszójával mint pl. Roon-nal vagy Audirvanával, illetve ha a két szolgáltatást két különböző lejátszóprogrammal hallgatjuk, akkor elég nagy esélye van, hogy a lejátszóprogramok közötti különbséget (is) halljuk. Az oprendszerek azért érdekesek, mert ha a lejátszóprogram az oprendszer keverőjére küldi a jót, akkor bizony az egyes oprendszerek keverői közötti különbség is képbe jöhet (ill. torzíthatja a képet).

(ettől függetlenül, nekem is meggyőződésem, hogy sok esetben valamivel jobb a Qobuz, mint a Tidal hangja, de enek a magyarázatát érteni vélem - nem nem ugynazokat a biteket hallgatjuk, igen sok esetben, és ez a fő eltérés - szerintem).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: mishow »

audioline írta:
2023.01.17., kedd 07:19
Gyakran szó esik a különböző streaming szolgáltatók nyújtotta hangminőségről. A Tidal-al való tapasztalatomat megosztanám. Primare NP5 Prisma járt nálam vendégségben. A Tidal-tól megszokott hang (pl. Mac mini Audirvana) tompának tűnt. Hmmm mondom, ez elég gyenge. Az NP5 a Tidal saját app-ját használja, Tidal connect, jól mondom? Nem hagyott nyugodni a dolog, váltottam a korábban OPPO-hoz használt Mconnect app-ra (upnp) ami ugye Tidal képes. A hang egyértelműen jobb lett. Szóval, ha lehetséges, érdemes többféle módon kipróbálni egy adott streaming szolgáltató produkcióját, mert érhetik az embert meglepetések. (A Tidal saját app-jával egyébként korábban sem voltak jó tapasztalataim.)
Az Auralic Mini is jól hallhatóan másképp szólt a Lightning DS appal, mint a Tidal Connecttel.
Zenéje válogatta, melyiknek melyik feküdt.
A DS finomabb hang volt, több részlettel de kicsit “angolos” visszafogottsággal, a Connect nyomulósabb, jobb ritmikával.
Szóval +1 = tényleg érdemes próbálgatni a szoftvereket is, mert van különbség, egyazon hardver esetében is!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”