Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nagyon kedves ismerősöm, aki régi motoros az audióban kért tőlem tesztre egy Live 2 hálózati kábelt és felvetette, hogy neki van egy ezüst Sonarquest dugója és szeretné hallani azzal is a hangját. Tegnap adtam neki egy kábelt azzal, hogy szakember lévén lecserélheti a szokásos Legrand dugót a Sonarquestre, hogy meghallja a különbséget. De mondtam neki, hogy szerintem jobb a sokkal olcsóbb Legrand dugó. Ma már vissza is írt.

Live 2 hálózati kábel vélemény.jpg
Live 2 hálózati kábel vélemény.jpg (47.18 KiB) Megtekintve 6714 alkalommal
A Live 2 hálózati kábel.jpg
A Live 2 hálózati kábel.jpg (96 KiB) Megtekintve 6714 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Ez a hangfal is szereti a Live Magnumot! Tegnap írta a tulaj:

" Két napja hallgatom az új kábelt (Magnum) amit vettem Tőled kedden. Saját tapasztalataim:
Valóban azt hozza a kábel amit mondtál, rádob egy lapáttal a hangszerek testességére, a jelenlét érzetre, részletekre.
És az a finom meleg levegős basszus .... kíváló!
"

Realistic Nova 8B.jpg
Realistic Nova 8B.jpg (81.84 KiB) Megtekintve 6925 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Ez a két gyönyörű hangfal is nagyon szereti a Live Magnumot!

Finom hangfalak 6.jpg
Finom hangfalak 6.jpg (55.35 KiB) Megtekintve 7356 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Ezeknek a hangfalaknak nem a mérete nagy, hanem a hangja :) De ezt nyilván csak az tudja, aki hallotta ezeket!

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

cables írta:
2022.10.16., vas. 18:43
---
Ezek a hangfalak is kedvelik a Live Magnum hangfal kábelt


Finom hangfalak 5.jpg
Hűha! Ha ekkora ,,falaim" lennének, nem férnék be a házamba :smile29: Bocs :smile51:
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Ezek a hangfalak is kedvelik a Live Magnum hangfal kábelt

Finom hangfalak 5.jpg
Finom hangfalak 5.jpg (72.55 KiB) Megtekintve 7125 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Finom hangfalak, amelyek szeretik a Live Magnum hangfal kábelt

Finom hangfalak 1.jpg
Finom hangfalak 1.jpg (51.62 KiB) Megtekintve 6919 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Ma érkezett ...
Usher CP8571 II Berillium.jpg
Usher CP8571 II Berillium.jpg (33.95 KiB) Megtekintve 6696 alkalommal
---

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Mai levele alapján ma folytatódott az új kábelek tesztje az alábbi kedves ügyfélnél. Én 2L zenéket csak lemezről hallottam, de biztos vannak itt streamelők, akiknek jól jön az ajánlása.

Antal teszt vélemény stream anyagról.jpg
Antal teszt vélemény stream anyagról.jpg (70.81 KiB) Megtekintve 6786 alkalommal
Antal ajánlása.jpg
Antal ajánlása.jpg (66.31 KiB) Megtekintve 6786 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Tegnap este érkezett egy kedves vélemény Felsőtárkányból, egy Live2 hálózati kábel vált be a végfokhoz

Antal.jpg
Antal.jpg (79.66 KiB) Megtekintve 6871 alkalommal
Antal1.jpg
Antal1.jpg (73.39 KiB) Megtekintve 6871 alkalommal

queue
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.10.03., hétf. 12:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: queue »

Néhány hónapja vásároltam Radnai Rudolftól egy garnitúra Live Magnum hangfal kábelt.
A kábeltől pontosan azt kaptam, amit vártam és amit korábban a különböző fórumokon olvastam.
Nagyon meg vagyok vele elégedve, ár érték arányban messze felülmúlják a korábban kipróbált kábeleim, biztos, hogy maradnak a rendszeremben.
Amit még külön megemlítenék az Rudolf segítőkészsége és korrektsége. Jó olyan eladótól vásárolni, akinek a termékét vásárlási kényszer nélkül kipróbálhatod a saját rendszeredben, aki tanácsaival, szakmai ismeretei és tapasztalatai megosztásával is segít a döntésben.
Csak javasolni tudom mindenkinek aki a zenét és a szép hangot szereti.

Online
Avatar
Falco62
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2015.04.19., vas. 20:47
Értékelés: 27

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Falco62 »

Tisztelt Fórumtársak!

Megkaptam tesztelésre Radnai úrtól a Live Magnum S hangfalkábelt.
A személyes átvételkor, majd telefonbeszélgetésünk során is többször kiemelte, ha nem fog tetszeni a hangfalkábel hangja, minden probléma nélkül vissza veszi.
Az első zenei percek után már tudtam, hogy eszem ágában sincs vissza vinni.
Szerintem,a Magnum S hangfalkábel eddig a legjobb hangú kábel, amit eddig hallottam, pedig megfordult a rendszeremben már nagyon drága hangfalkábel is.
Nem akarok ódákat írni róla, kötelező kipróbálni.
Ha, nem jön be vissza lehet vinni,Rudolf nagyon korrekt.
Az biztos, hogy Nálam sokáig MARADNI fog.
Köszönöm hogy elolvastad.
Jó zenehallgatást kívánok mindenkinek.
Üdv. Falco62

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Ma beszéltem egy vidéki ügyféllel, aki szóbeli kiegészítést kért az augusztus végi levélváltásunkkal kapcsolatban. Az engedélyével közlöm a levélváltást, ami hálózati zaj témájú, és ez a kérdéskör mindannyiunkat érinti.

RAntal_zajszűrés kérdés.jpg
RAntal_zajszűrés kérdés.jpg (55.82 KiB) Megtekintve 6762 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Power-R Live Magnum S hangfal kábel.jpg
Power-R Live Magnum S hangfal kábel.jpg (89.32 KiB) Megtekintve 6926 alkalommal
---

Pepito
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2020.01.06., hétf. 12:42
Értékelés: 11

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Pepito »

Két éve vettem a Live 2 hangfalkábelt Rudolftól.
Próba után megírtam neki miben jobb, miben gyengébb a meglévő Chord kábelemnél. Beleegyezésemmel közzé is tette a fórumon. A zeneiség gyözött, a Live maradt.

A Magnumról a fórumon szereztem tudomást. Olvastam a pozitívan nyilatkozók és a negatívok sorozatos hozzászólásait.
A pozitívak kiemelték a hifis tulajdonságok jelentős javulását és a zeneiséget. Az ellenlábasok - bár nem próbálták - , finoman fogalmazva is kitartó lelkesedéssel hasogatták a szőrszálakat.

Drága és jónak mondott gyári kábelekhez saját rendszeremben, hosszú távon nem volt szerencsém. Az elérhetőkkel viszont általában az volt a tapasztalatom, hogy a jobb hifis tulajdonságok a zeneiség rovására mentek.
Elmentem Rudolfhoz, kaptam próbára egy Magnumot, bekötöttem.

Nyitott, levegős. Nem színez, de jó értelemben véve színes ( úgy mint, coloratura, vagy a koloraturszoprán). Nem emel ki, nem szedi szét a zenét frekvenciákra. Hagyja szabadon áramolni. Engedi azt az illúziót, hogy nem a hangfal hozza létre a hangokat, hanem azok a levegőben keletkeznek. A hangoknak textúrájuk van. Átjön a zene szervezettsége. Hagyja, hogy eljuthasson hozzád az a plusz, amit a kedvenc zenéid hordoznak. Széppé teszi azt, örömöt okoz!
Marad!

Tesztelhető, visszavihető. Nem ad okot a negatív hozzáálásra.

Jó zenehallgatást és pozitív energiákat kívánok!

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Alex_Aston írta:
2022.08.26., pén. 10:01
chord_ írta:
2022.08.26., pén. 09:33

vagy ott vannak a régi építésű csembalók, amelyeket soha de soha nem fogsz élőben hallani, és azt gondoltad, hogy a hangmérnök egy rosszarc, mert a felvétel konkrétan sz#r, és jött, igen, pontosan egy hangfalkábel, mint most nálam, és kiderül, hogy megint csak a hifi volt sz#r, és a felvétel nagyon is jó.
Lehet rosszul tudom, és javítsatok ki, de nem úgy van, hogy sz@r hifin semmi sem segít? Legalább is nem a kábel, hanem mondjuk a komponens csere.
Nem a már elégségesen jó, vagy a nagyon jó cucc az, amin tovább lehet finomítani a megfelelő kábellel?
Visszafelé valóban nem működik a dolog. Rossz cuccból a jó kábel nem csinál jót. A jó szettből sem mindig jobbat; a kérdés, ami minden hifist izgat, hogy van-e még 'tartalék' a rendszerben, pl. drótilag. Nem biztos. De lehet.

De sajnos a jó cuccnál a rossz / elégtelen kábel nagyot tud rontani.
Rontani jóval könnyebb, mint érdemben javítani.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Egy sz@r hifinél nyilván vannak korlátok, de ott is sokat javulhat a hang jó hálózati és jel kábelekkel.

De mi az, hogy sz@r hifi?

Nincsenek éles határok. Erre így nem lehet igazi választ adni

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

chord_ írta:
2022.08.26., pén. 09:33

vagy ott vannak a régi építésű csembalók, amelyeket soha de soha nem fogsz élőben hallani, és azt gondoltad, hogy a hangmérnök egy rosszarc, mert a felvétel konkrétan sz#r, és jött, igen, pontosan egy hangfalkábel, mint most nálam, és kiderül, hogy megint csak a hifi volt sz#r, és a felvétel nagyon is jó.
Lehet rosszul tudom, és javítsatok ki, de nem úgy van, hogy sz@r hifin semmi sem segít? Legalább is nem a kábel, hanem mondjuk a komponens csere.
Nem a már elégségesen jó, vagy a nagyon jó cucc az, amin tovább lehet finomítani a megfelelő kábellel?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

asebestyen írta:
2022.08.25., csüt. 20:01
cables írta:
2022.08.25., csüt. 18:59
Ha jobb énekest hallunk az új eszközzel, akkor érdemes azt megtartani!
Értem én, hogy magasan van az ingerküszöb és marha nagyokat kell mondani, de azért mielőtt ilyeneket leírsz, érdemes lenne átgondolni.
2 eset van, ha ezt tapasztalná bárki:
1. csoda történt (ennek az esélye viszonylag kicsi)
2. agyára ment a tesztelés
Amikor sok zenét hallgatsz, van úgy, hogy elég nagy lemezgyűjteményed van. Nem mindig persze, de lehetséges. Nekem pl. van. És ilyenkor van úgy, hogy sok női énekest hallasz lemezről. És van úgy, hogy ezeket, bizony, nem hallottad élőben soha, nem csak azért, mert nem jutottál el a koncertjeikre, hanem leginkább azért, mert aránylag ismeretlenek. Nincsenek ömlengő kritikák, nincsenek blogbejegyzések róla. Ilyenkor a megítélés, hogy mennyire jó az énekes, számodra, az a lemezről jön le. Amely megítélésnek egy jelentős tényezője a 'lejött' hang. És azt képzeld el, hogy előfordul nem egyszer és nem kétszer,hogy valami változik a hifiben, és hopp, kiderül, hogy nem is annyira nazális az a mezzó, hanem egy finom akcentus van rajta, vagy hogy nem is annyira éles és szűk spektrumú az a kontratenor, hanem teli van szép felhangokkal. Bizony.
Vagy az az eset, amikor nyomod, hogy a Jaroussky, bármennyire is híres, meg szeretik, de neked nem tetszik, mert egyszerűen túlságosan középre tolódott hang, egy idegesítő falzett, és eltelik pár év, lett egy rendes CD játszód, vagy igen, egy normális kábeled, és egyszerűen megszeretted a hangját, de nagyon, és ha van vér a pucádban, le is írod, hogy tévedtél, igen, mert rossz hifivel nyomultál, és fa@zságokat írtál,

vagy ott vannak a régi építésű csembalók, amelyeket soha de soha nem fogsz élőben hallani, és azt gondoltad, hogy a hangmérnök egy rosszarc, mert a felvétel konkrétan sz#r, és jött, igen, pontosan egy hangfalkábel, mint most nálam, és kiderül, hogy megint csak a hifi volt sz#r, és a felvétel nagyon is jó. Nyilván, ez nem mindegyik lemezre igaz, mert van olyan is, aminek a hangját valószínűleg semmilyen varázslattal nem fogod helyrehozni,

de a kiinduló felvetés, amelyben némi humor is volt, csak neked nem jött le, teljességgel helytálló.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2022.08.25., csüt. 18:59

Ha valamit változtatunk az audió rendszerünkben, és ennek során készüléket, kábelt vagy bármi mást tesztelünk nem a Hi-Fi-s paraméterekre érdemes figyelni, hanem például egy női ének szépségére. ...
-----
Egy ajánlott női ének CD
Mary Black.jpg
Mary Black.jpg (31.71 KiB) Megtekintve 7495 alkalommal

https://www.youtube.com/watch?v=XmVzinUAt4c
------

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2022.08.25., csüt. 18:59
Ha jobb énekest hallunk az új eszközzel, akkor érdemes azt megtartani!
Értem én, hogy magasan van az ingerküszöb és marha nagyokat kell mondani, de azért mielőtt ilyeneket leírsz, érdemes lenne átgondolni.
2 eset van, ha ezt tapasztalná bárki:
1. csoda történt (ennek az esélye viszonylag kicsi)
2. agyára ment a tesztelés
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Gondolatok az alábbi vélemény kapcsán


Egy nagyon neves és drága hangsugárzó kábelt cseréltem először egy Live kábelre. Nagyon jó csere volt, mert sikerült eladnom a drága kábelt, amelyből úgy 8 Live 2-őt vehettem volna. Nagy örömmel hallgattam és nyugodt voltam milyen jó vásárt csináltam. De kb. egy év múlva jött a Magnum és kénytelem voltam lecserélni, mert még az addig megszokott természetes hanghoz is hozzáadott. Sokszor nézek TV-t a hifim hangjával. A beszéd érthetősége még sokkal jobb lett, mint az előző Live 2-vel.

Első olvasatra ez egy fura vélemény, mert a kábelek minőségét a zene kifogástalan átvitelével szoktuk jellemezni. A legtöbbet hallott "zene" fülünknek az emberi beszéd, a napi kommunikációnk alapvető módja. Az emberi hangképzés csodálatos kifinomult rendszer, ugyanis a szöveg mellett mindenkor ott van a beszélő érzelmi állapota. Harag, izgalom, düh vagy éppen kedveskedés érezhető ki a hallott beszédből, és ezt ösztönösen érzékeljük, mert ez ugyanolyan fontos, mint maga a mondandó. Ezt az érzelmi információt, a hang felharmonikusainak finom változásait nem könnyű átvinni. Ezért örültem nagyon ennek a véleménynek!

Ha valamit változtatunk az audió rendszerünkben, és ennek során készüléket, kábelt vagy bármi mást tesztelünk nem a Hi-Fi-s paraméterekre érdemes figyelni, hanem például egy női ének szépségére. Ha jobb énekest hallunk az új eszközzel, akkor érdemes azt megtartani!

Mary Black.jpg
Mary Black.jpg (35.67 KiB) Megtekintve 7315 alkalommal
-----

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

cables írta:
2022.08.20., szomb. 22:48
****
Az ízlés szerencsére szubjektív. Iszonyatos lenne, ha mindenkinek ugyanaz tetszene. Viszont vannak kivételek, mint a Power-R Live Magnum hangfal kábel. Az úgy tűnik mindenkinek tetszik. Persze ez nem véletlen. Ugyanis minden, ami közelít a természeteshez, mint a Live Magnum hangja, az mindenkinek tetszik. Most nem beszélnék azokról, akiknek valamilyen okból nem tetszhet ennek a kábelnek a hangja. Az ő indulatos posztjaikat olvashattuk alább. Olyanok, mint egy-egy bemutatkozás, egy-egy vélemény önmagukról! A lényege: Nem hallottam a kábelt, de nem hiszem, hogy jó!

Viszont nem szeretném eltitkolni, hogy a Live Magnum nem egyedül az én munkámat dicséri. Rengeteget köszönhetek az itt alább szereplő néhány topik társnak: chord_, buffo, chopper, AccuphaseFan és olaca segítségének. Sok ötlettel és véleménnyel segítették a fejlesztést, ha lehetne egy tapsot kérnék nekik.

Tisztelettel javaslom mindenkinek, hogy tesztelje ezt a hagyományostól nagyon eltérő hangfal kábelt a saját rendszerében és utána írja meg itt a véleményét, mindenki hasznára.

Egy nagyon neves és drága hangsugárzó kábelt cseréltem először egy Live kábelre. Nagyon jó csere volt, mert sikerült eladnom a drága kábelt, amelyből úgy 8 Live 2-őt vehettem volna. Nagy örömmel hallgattam és nyugodt voltam milyen jó vásárt csináltam. De kb. egy év múlva jött a Magnum és kénytelem voltam lecserélni, mert még az addig megszokott természetes hanghoz is hozzáadott. Sokszor nézek TV-t a hifim hangjával. A beszéd érthetősége még sokkal jobb lett, mint az előző Live-val. Rudi tud valamit és azt nagyon! :D

Egy jó hangfal kábel nem így néz ki.JPG
****
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

****
Az ízlés szerencsére szubjektív. Iszonyatos lenne, ha mindenkinek ugyanaz tetszene. Viszont vannak kivételek, mint a Power-R Live Magnum hangfal kábel. Az úgy tűnik mindenkinek tetszik. Persze ez nem véletlen. Ugyanis minden, ami közelít a természeteshez, mint a Live Magnum hangja, az mindenkinek tetszik. Most nem beszélnék azokról, akiknek valamilyen okból nem tetszhet ennek a kábelnek a hangja. Az ő indulatos posztjaikat olvashattuk alább. Olyanok, mint egy-egy bemutatkozás, egy-egy vélemény önmagukról! A lényege: Nem hallottam a kábelt, de nem hiszem, hogy jó!

Viszont nem szeretném eltitkolni, hogy a Live Magnum nem egyedül az én munkámat dicséri. Rengeteget köszönhetek az itt alább szereplő néhány topik társnak: chord_, buffo, chopper, AccuphaseFan és olaca segítségének. Sok ötlettel és véleménnyel segítették a fejlesztést, ha lehetne egy tapsot kérnék nekik.

Tisztelettel javaslom mindenkinek, hogy tesztelje ezt a hagyományostól nagyon eltérő hangfal kábelt a saját rendszerében és utána írja meg itt a véleményét, mindenki hasznára.

Egy jó hangfal kábel nem így néz ki.JPG
Egy jó hangfal kábel nem így néz ki.JPG (59.39 KiB) Megtekintve 7472 alkalommal
****

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

avl2 írta:
2022.08.20., szomb. 14:16
chord_ írta:
2022.08.20., szomb. 09:38
... talán majd Bachot kellene végigszenvedni?, mert az semmilyen láncon nem fog tetszeni...
ez Neked szégyen nem Bach-nak

…nem hiheted, hogy az “arisztokrácia” is így vélekedik (ennyire ízléstelen lenne)


brrrrr: Bachról így egy drótról meg úgy ?? :smile30:
Nem tehetek most róla, hogy túl sokat ismerek, amit jobbnak gondolok....
Ja, a B-A-C-H problémák, régi vesszőparipa, ott a blogon ezer éve.

De hogy témánál maradjunk, Bach - billentyűsök - régi billentyűsök - régi csembalók - Rameau lemez, az Alpha-s,

Kép

ezeknél, ez a vezeték, valami egészen különleges varázslatot hoz.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”