Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Egy kábel és egy vélemény

Érezze közelebbről a zenét.jpg
Érezze közelebbről a zenét.jpg (78.93 KiB) Megtekintve 5693 alkalommal
----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nemrég érkezett vélemény...
MTibor vélemény2.jpg
MTibor vélemény2.jpg (18.51 KiB) Megtekintve 5794 alkalommal
---

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Az alábbi véleményhez pár gondolat. Én nem hallottam Laci rendszerében (AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal) a kábelt, de hallottam egy másik topiktársnál és nagyjából ugyanazt éreztem, amit ő leírt. Szóval a Live Magnum S-t érdemes kipróbálni talán másoknak is. Olyanoknak is, akik tökéletesen elégedettek a jelenlegi hangfal kábelükkel, mert ki tudja, lehet, hogy még jobb hangot fognak hallani.

Még egy gondolat. Sokszor hallani azt az érvelést, hogy a kábeleknek be kell járódni. Hát az alábbi vélemény úgy született, hogy a Lacinál lévő kábelen akkor haladt át először áram. Nem kellett bejáratni, se zenével, se kábel beégetővel.
----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nem is tudom mivel kezdjem, mert ma meg volt az első Neotech csatis kábel teszt. De előbb egy nagyon friss vélemény a Power-R Live Magnum S legujabb hangfal kábelről. Tegnap vitte el egy kedves vidéki vevő, most írt róla!

MagnumS Laci.jpg
MagnumS Laci.jpg (47.74 KiB) Megtekintve 6185 alkalommal
----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Pár perce érkezett...

Live Magnum 2,2 m vélemény.jpg
Live Magnum 2,2 m vélemény.jpg (56.48 KiB) Megtekintve 6582 alkalommal
----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Speaker Cables – What You Need To Know

A címet a Cambride Audio honlapról kölcsönöztem ott található ez az oktató szöveg, amiben az alábbi sorok olvashatók:

"Speaker cable is the wire used for the electrical connections between speakers and amplifier sources. It has three key electrical properties: resistance, capacitance and inductance. Resistance is by far the most important property to look at. Low-resistance wire allows more of the source’s power through to the speaker coil, meaning more power and more sound. Simple enough."

Nagyon röviden: A hangfal kábel legfontosabb jellemzője az ellenállása.

Ez egy hatalmas tévedés. Egyáltalán az is tévedés, ha kábelek minőségét ellenállás, kapacitás és induktivitás jellemzőkkel akarjuk meghatározni. A kábelezés témaköre ennél sokkal bonyolultabb.

Még valami a hangfal kábel témához. Ma reggel láttam egy képet amiből alább látható egy részlet, amelyhez azt szeretném hozzáfűzni, hogy ha bi-kábelezhető a hangfalunk, akkor mindenképp teljesen azonos kábellel kössük be a hangfal két részét, hogy azonos hangjelet kapjon minden hangszóró. A képen pont eltérő kábellel történik a két rész meghajtása. Ez semmiképp nem jó.

Hangfal eltérő kábelekkel bikábelezve.jpg
Hangfal eltérő kábelekkel bikábelezve.jpg (18.65 KiB) Megtekintve 6959 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
A Noise killer MAX-ról írták ma reggel:

"...Az új killer elképesztő változást okoz, még nem tudom egyértelműen az előjelét, nagy dinamikát, basszust, felbontást, de még szokni kell, néha jóbol is megárt a sok :)..."

A Noise killer MAX egyetlen dolgot csinál: azon a hálózati ponton (abban hálózati csatiban ahova dugtuk) nagyon drasztikusan elnyomja az elektromos zajt. A hangjelre közvetlenül nem hat. Tehát, ha nem tetszik a hatása, akkor a rendszerben valamilyen hang torzító elem van és annak a hatását most meghalljuk. De "a jóból" sohase árt a sok.

Noise killer MAX jobban hat.jpg
Noise killer MAX jobban hat.jpg (14.73 KiB) Megtekintve 7164 alkalommal
----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Az AVX, meg talán az egész audió világ sajátossága, hogy új termék vásárlásakor a már megismert forrást keresik a vevők.
Engem is elsősorban a régi vevők keresnek meg, ha van valami újdonság nálam. De azért vannak kivételek. Az elmúlt héten tápkábelt kér tőlem valaki, akivel még nem találkoztam. Adtam neki, de megkérdeztem, hogy esetleg nincs kedve kipróbálni az új Live Magnum hangfal kábelemet? Kipróbálhatja mondta, de nála az megoldott kérdés van egy nagyon jó kábele.
De azért elvitte, másnap írt:
Live Magnum vélemény.jpg
Live Magnum vélemény.jpg (33.26 KiB) Megtekintve 7436 alkalommal
----

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »

Évek óta vásárlom Radnai Rudolf kábeleit. Nem mondom, hogy nem próbáltam ki más gyártók (gyárak) kábeleit, de végülis melette maradtam. És nemcsak azért, mert kedvező áron adja a kábeleit. Rudolfot a hifibogár hajtja abban az értelemben, hogy a természetes hangzást szeretné mindjobban megközelíteni, amiben rokon lelkek vagyunk, mert nekem is ez a célom. Minden új kábele jobb, mint az azt megelőző volt. Én legalábbis ezt figyeltem meg az évek során. Nála nincsenek különféle ár vagy minőségbeli kategóriák szerényebb vagy komolyabb rendszerekhez, bár sokat kísérletezik és így módja volna kategórizálni.
Legújabb hangfalkábele a Live Magnum, amelyet néhány hete hallgatok. Előtte a Live 2S-t használtam, amiről az volt a véleményem, hogy ésszerű anyagi kereteket figyelembe véve lehetetlen túlszárnyalni. De Rudolf rácáfolt erre, mert megalkotta a Live Magnumot, amely természetességével koncert szerű hangzást varázsol a szobámba. Nem véletlen, hogy sokszoros árú, nagy nevű márkákat is maga mögé utasít, mert azok gyártói nem az egyetlent, a legjobbat akarják, hanem csak kiszolgálni a vásárlói rétegeket.
Ez úton is ajánlom Rudolf kábeleit azoknak, akiknek nem korlátlanok az anyagi lehetőségei mégis - velem együtt - a természetes, valóságot közelítő hangzást szeretnék reprodukálni otthonukban.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Egy ma érkezett vélemény a hálózati zajt csökkentő eszközről és a Live2 hálózati kábelről

Azért örültem nagyon ennek a véleménynek, mert a Noise killer Max hatását eddig csak a saját rendszeremben hallottam.
Kicsit félve küldtem el ezért Miklósnak, és örülök annak, hogy pontosan azt hallotta, amit én egy egész más rendszerben, teljesen más hálózati zaj környezetben.

Noise killer MAX és Live2 hálózati vélemény.jpg
Noise killer MAX és Live2 hálózati vélemény.jpg (37.44 KiB) Megtekintve 7874 alkalommal
---

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Jó dolog a zajszűrő, ha valóban szűri a zajt és csak azt szűri!

Érdekes levelet kaptam pár napja egy régi kedves vevőmtől. Azzal keresett meg, hogy tett a rendszere elé egy Isotek zajszűrőt amitől éles lett a hang és akkor javult meg, amikor egy üres helyre betette az én virtuális földemet ld. ábra.
Nagyon sokan használnak valamilyen zajszűrőt, vagy zajszűrős elosztót a rendszerük táplálására, mert azt úgy szokás.

Egy dolgot érdemes szem előtt tartani: nagyon kritikusan kell meghallgatni a szűrő hatását. Ha nem érezzük a hatását, vagy tompít a hangon, vagy éppen élesít, mint a felhozott példában, akkor nem kell megvenni.

Persze ez nemcsak a tápszűrőkre igaz, Az audió termékek reklám szövegei és a leírások tele vannak olyan pozitív jelzőkkel, amelyek vagy nem igazak, vagy közük sincs a működéshez.

Szóval csak a fülünknek kell hinni, mert azzal hallgatjuk a zenét!

Power-R Virtuális föld.jpeg
Power-R Virtuális föld.jpeg (89.51 KiB) Megtekintve 8149 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Írtam mailt...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 290
Tartózkodási hely: Szada

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

A Live kábelt beszámítod csere esetén?
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Kellemest a hasznossal...
Őrült ütemben terjed az on-line lemezhallgatás, de azért még sokan úgy gondoljuk, hogy a CD és főleg az LP lemezek hangja az igazi, az van legközelebb az élő zene élményéhez.
Vasárnap lemezbörze, gondolom sokan felkerekednek vidékről is, hogy csemegézzenek a kínálatból. Így ez egy alkalom lehet arra is, hogy megismerjék miért olyan különleges hangfal kábel a Power-R Live Magnum.

Lemezbörze.jpg
Lemezbörze.jpg (43.52 KiB) Megtekintve 8169 alkalommal

Ha valakit érdekel egy teszt hallgatás, vagy elvinne letét ellenében egy Live Magnumot írjon nekem a cables@freemail.hu címemre, összehozzuk a dolgot!

Magnum kérdés.jpg
Magnum kérdés.jpg (143.71 KiB) Megtekintve 8169 alkalommal
-----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
A hét végén készítek vintage hangszóró terminálhoz tökéletesen illeszkedő Live Magnum hangfal kábelt.

Ha valakinek kell ilyen csatlakozójú kábel, és tesztelné a Live Magnumot írjon nekem a cables@freemail.hu címemre!

MC30 hangfal kábel terminál.jpg
MC30 hangfal kábel terminál.jpg (63.93 KiB) Megtekintve 8315 alkalommal
(A kép csak illusztráció)
-----

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2022.05.02., hétf. 07:47
... A hangfal se kutya....
Roy Audio The Sorcerer.jpg
...
Royd -> külön topicja is van: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php? ... 7&start=25

(96 táján írogattam Neki)

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---

Este még utána olvastam ennek a McIntosh erősítőnek... szóval ez nem akármi.

What makes the McIntosh MC30 so great? What's better?- Vinyl Engine

https://www.vinylengine.com/turntable_f ... ?p=1070795

McIntosh MC30.jpg
McIntosh MC30.jpg (11.77 KiB) Megtekintve 7985 alkalommal

A hangfal se kutya. Egy rég megszűnt kis angol cég pár éves működése alatt készült 1995-ben. Fantasztikus a hangja.
A céget azóta az eredeti sikerekre alapozva újraélesztette egy vállalkozó, de ez a modell még az alapító Joe Akroyd keze munkáját dicséri.
Roy Audio The Sorcerer.jpg
Roy Audio The Sorcerer.jpg (12.76 KiB) Megtekintve 7985 alkalommal

Büszke vagyok rá, hogy Live Magnum bevált ebben a csodás rendszerben!

-----

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Több rendszerben hallottam szólni a Live Magnum hangfal kábelemet, ezek közül volt egy rendszer, amelynek a hangja szinte lenyűgözött. Egy operaénekes hosszú évek alatt, sok kitérővel épített, cseppet sem látványos, de annál szebben szóló rendszere. Képek az erősítőről (McIntosh monoblokkok) és a hangfal címkéjéről.

IMG_20220422_150906_resized_20220422_051735258.jpg
IMG_20220422_150906_resized_20220422_051735258.jpg (160.48 KiB) Megtekintve 8017 alkalommal
IMG_20220422_151007_resized_20220422_051626523.jpg
IMG_20220422_151007_resized_20220422_051626523.jpg (234.93 KiB) Megtekintve 8017 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Szia!

Az Ethernet csatik és általam használt huzalok sajnos nem kompatibilisek. Legalább is a kommersz csatik, amiket láttam, próbáltam.

De van egy jobb ötletem a hangzás javításhoz: Power-R Live Magnum. Nagyon nagy előrelépés a Live 2S-hez képest.

Magnum 700px.jpg
Magnum 700px.jpg (138.99 KiB) Megtekintve 8296 alkalommal
----

Avatar
olaca
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009.06.03., szer. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: olaca »

Hát tényleg fontos a geometria de éppen ezért szívesen hallgatnánk már egy Power-R live2 ethernet kábelt is. :smile53:
AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal,Audioquest diamond lan, Power-R kábelek.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Tapasztalatok egy tegnapi tesztelés során

Tegnap délután egy 6 éve épült modernnek mondható társasházban teszteltünk kábeleket. Forrás Primare np30 Tidal Masters-ről, erősítő Electrocompaniet eci 80d, hangfal típusra nem emlékszek, de hasonló színvonalú polcsugárzó. Színvonalas kábelezés elismert gyártók nem éppen olcsó kábelei, IC pl. 300e.

Ami érdekes volt és tanulság lehet, hogy hangfal, IC, Digit IC helyére bekerülve a legújabb Power-R kábelek nyugalmat és jobb felbontást hoztak, a forrásba tett Power-R Live2S viszont akkor mutatta meg igazán magát, amikor a 150 e Ft-os neves hálózati szűrő/elosztóból átdugtuk egy fali aljzatba. Erre elég nehezen tudtam a tulajt rábeszélni, mert nagyon bízott az elosztóban, de aztán örült az eredménynek. Többször írtam már arról, hogy az elosztók összecsatolják zaj szempontból a készülékeket, ami ront a hangzáson. Most is kiderült, hogy nem érdemes egy elosztóból táplálni a rendszereket!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Ma délután érkezett mail
20220413 tápkábelek.jpg
20220413 tápkábelek.jpg (56.08 KiB) Megtekintve 8523 alkalommal

Megnéztem mit írt az első levelében ezekről a méregdrága kábelekről

"...Jelenleg forrásnál Nordost Heimdall2, csöves végfoknál - Lessloss C-Marc van...."

Hát tényleg nem olcsó kábeleket vált le a Live2s!
Power-R Live2S.jpg
Power-R Live2S.jpg (40.14 KiB) Megtekintve 8517 alkalommal

Avatar
meggyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2014.08.10., vas. 11:32
Értékelés: 24

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: meggyi »

Rudit hosszú évek óta ismerem. Az audio rendszeremben levő tápkábelek tőle származnak, jó nevű gyári kábeleket cseréltem le anno miattuk. Az erősítő tápkábelét egyszer már frissítettem Live-ra, de a CD tápkábele ezidáig ellenállt az újabb példányoknak. Egyszerűen nem lett jobb a hangzás, mindíg maradt a jól bevált ős-kábel.

Évente, két évente azért szoktunk találkozni. A napokban megint elhívtam Rudit, és kértem kipróbálásra egy Live2S tápkábelt az erősítőbe. A CD kábelt már meg sem említettem neki, gondoltam úgyse találok jobbat.

Néha szeretem mással is meghallgattatni a rendszert, "több fül többet hall" alapon. Én már eléggé hozzászoktam a saját rendszerem hangjához, nem biztos hogy észreveszem azt, amit más esetleg egyből hall. Igy is történt, Rudi mintha hallott volna valami maszatot a női énekesek hangjának alján. Nekem persze nem tűnt fel. Javasolta, hogy cseréljük ki először a CD kábelét. Nem nagyon hittem benne, de azért "egye fene", gondoltam lássuk. Na, mintha tisztább lenne valami... majd visszaraktuk a régi kábelt. Attól kezdve már én is hallottam egyfajta "búgást" ott, ahol Rudi is kifogásolta. Szóval megtört a jég, a jó öreg CD tápkábel megérett egy cserére...

Következett az erősítő kábele. Ez már nem volt olyan látványos, de mindenképpen előnyére vált a hangzásnak. Ok, akkor két Live2S rendel... Közben elővett egy Noise killer dugót is. Na, ez már számomra a "csiribú-csiribá" kategória, de azért meghallgatom - gondoltam magamban. Elsőre sok változást nem is tapasztaltam. Azért itt hagyja, hallgassam még. Hát nem bánom, "majd meglátjuk" - aztán Rudi elköszönt. A dugóról el is feledkeztem, csak este tűnt fel, hogy a kivetítőnek kontrasztosabb lett a képe, mintha nagyobb lenne a színdinamika, feketébb a fekete, fehérebb a fehér. Nocsak, meglepő...

A dolog vége az lett, hogy maradt a dugó is. A két tápkábel (és a dugó?) jól hallhatóan emelt a hangzás minőségén, élettelibb lett minden. Pedig a CD kábelét eszembe sem jutott volna lecserélni...

Nem reklám céllal írtam, csak szerettem volna megosztani a tapasztalataimat másokkal is. Hátha valakinek hasznára válik...

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Múlt szombaton kicsit gyanakodva nézegette a tesztre átadott kábeleket és a zajgátat a kedves Győr közeléből érkezett érdeklődő, de amikor szóban is biztosítottam arról, hogy ha nem válnak be a rendszerében, akkor az előleget természetesen visszaadom megnyugodva vitte el a csomagot. Ma írt a kábelekről. Az engedélyével teszem közzé!

20220407 Vélemény.jpg
20220407 Vélemény.jpg (94.94 KiB) Megtekintve 8536 alkalommal
------

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”