Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Moderátor: Hiccusz

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Fogadjátok szeretettel a "Nagini Cinema"-t, amelyet a közelmúltban építettünk.

2021. januárjára datálható, amikor először találkoztunk a megbízóval. Házának pincéjében mutatott egy majd 50 m2-es helyiséget, ami ideálisnak tűnt, hogy mozi lehessen belőle. Kb. fél évbe telt mire minden tervet véglegesítettünk (ültetési, alaprajzi, műszaki, világítási, falnézet, gépészeti, stb.), így tavaly ősszel bele is fogtunk a kivitelezésbe. A technika külön, erre a célre elkülönített helyiséget kapott, csakúgy, mint egy pici büfé is a moziba vezető folyosó túloldalán. Az alagsorba levezető lépcsőházban Harry Potter korlát segíti a lejutást, illetve lent is további HP tematikus relikviák fogadják a látogatót. Ezek után nem volt kérdés, hogy a fotelek háttámlájába is Voldemort hüllőjét hímeztük bele. A szakmai előírások, valamint ajánlások mentén haladva, illetve egy belsőépítész segítségével rajzolódott ki a belső dizájn. Mivel a mozi tekintélyes alapterületű lett még azok után is, hogy az oldalfali szerekezetek mindenhol csövezéseket, sugárzókat és akusztkai megoldásokat rejtenek, tudtuk, ide (is) mozi "szintű" eszközök és berendezések kellenek, amelyek könnyedén teljesítik a Dolby szabványt. Gondosan ügyeltünk arra, hogy minden aspektusa a projektnek kellő mértékű figyelmet kapjon, hogy minden tetintetben ballanszírozott eszközpark jöjjön össze. A Screen Research 4 métert is meghaladó ultimate felületére egy Barco 5K-s lézere szolgáltatja a képet, miközben az Ausztrál Krix nyomókamrás sugárzói felelnek a nagy felbontású hangok gömbszerű leképezéséért, hogy még a második sorban is mellbeverő legyen a hatás. A bekalibrált multicsatornás Storm Audio processzor és nagy teljesítményű erősítők a biztosíték arra, hogy minden ülés ugyanolyan hangzást nyújt, amire a szobaakusztika tette fel a koronát. Az eredmény önmagáért beszél. Gazdag színvilágú, nagy dinamika tartományú kép, s 7kW összteljesítményt is meghaladó meghajtás, ami a legjobb kereskedelmi mozikat idézi.

Szoba méret: 797x 595x 275 cm
Férőhely: 10 fő

Képrendszer
Projektor: Barco Balder CinemaScope
Vászon: Screen Research Fixed Supreme Design, 2.37:1, 4064 x 1715 mm, ClearPix 4K Ultimate, 0,75 gain

Hangrendszer 11.4.6 csatornás Dolby Atmos/DTS:X/Auro-3D
LCR: Krix Megaphonix Flat (3)
Szélességi front: Krix Phonix 45 (2)
Oldalsó effekt 1. sor: Krix Phonix Flat (2)
Oldalsó effekt 2. sor: Krix Phonix 45 (2)
Hátsó effekt: Krix Phonix 45 (2)
Mennyezeti effekt (első és hátsó): Krix Phonix 45 (4)
Mennyezeti effekt (fej feletti): Krix Phonix Flat (2)
Mélynyomó: Krix Cyclonix 18” Passive (4)

Elektronikák
Teljesítmény erősítő: Storm Audio PA-16 (1)
Teljesítmény erősítő 2: Artcoustic PDA 1000 hidalt mód (4)
Házimozi processzor: Storm Audio ISP 24 Mk2 (1)
Lejátszó: HDI Dune HD RealVision 4K (1)

Fotel: 10 db motoros mozgatású és egyedi logózással ellátott DREAMCINEMA házimozi fotel
Szobaakusztika: Artnovion Myron diffúzorok, DREAMCINEMA szélessávú elnyelők
Szőnyegpadló: Joy Carpets
Akusztikus fali kárpit: Camira Cara
Szövetbehúzó sín: Fabricmate
Vezérlés: telefonról, tabletről
NAS: Synology DiskStation RS1221+ 40TB tárhellyel
Kábelezés és egyéb kiegészítők: AudioQuest és KáCsa Audio
Műsorszolgáltató setup box: DVB-C

Köszönjük a bizalmat! Megtisztelő volt egy ilyen projekten dolgozni. Sok-sok filmet és nagyon jó szórakozást kívánunk a tulajdonosnak!


youtu.be/K90FuuR2278

Avatar
Kari8080
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017.01.24., kedd 21:40
Értékelés: 3

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Kari8080 »

Azért a képminőségéről nagyon jókat olvasok...
Felkerült a listámra...a jóféle képminőség és a 4K HDR kép kárpótolna...🙂
Jó lenne tudni mit tud a kisebbik gép... gondolkodik.gif

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Kari8080 írta:
2022.04.03., vas. 09:49
Sajnos az Epson EH-LS12000 és a kisebbik testvére sem tudja már a 3D-t...
Szerintem ezzel jó pár vásárlót veszítenek...
Például nekem is sok 3D-s Blu-ray kiadás van otthon...
Engem pl. sosem fogott meg a 3D. Anno mikor megjelentek filmek, magamon csodálkoztam hogy nem hozott lázba. Majd kiderült hogy nem vagyok ezzel egyedül.
Igaz ez erősen függ az egyéntől, ki mennyire látja, élvezi, én a szűk keresztmetszet lehettem.

Avatar
Kari8080
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017.01.24., kedd 21:40
Értékelés: 3

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Kari8080 »

Sajnos az Epson EH-LS12000 és a kisebbik testvére sem tudja már a 3D-t...
Szerintem ezzel jó pár vásárlót veszítenek...
Például nekem is sok 3D-s Blu-ray kiadás van otthon...

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Morph írta:
2022.03.04., pén. 19:57
Sajnos én is kielégítetlen vagyok, bár ez lehet az asszony hibája. :D
Sejtésem szerint, jópár fórumos hiperérzékenységének a hátterében, hasonló problémák húzódhatnak meg :kapdelm:

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Hiccusz írta:
2022.03.04., pén. 08:14
Az Epson lézer vetítőjét elsőként az országban - mint kiemelt házimozi partner - a DREAMCINEMA kapta meg, hogy tesztelje, azt publikálja, illetve demózza az érdeklődőknek, amely felajánlást ezúton is köszönünk az Epson Magyarországnak. A jövő hét elején a készüléket visszaadjuk, de rendeltünk belőle. Világszinten óriási a kereslet a projektorra, úgyhogy aki ebben gondolkodik, annak azt javaslom, hívjon, mert az igényeket az érkezés és rendelés sorrendjében áll módunkban kielégíteni.
Sajnos én is kielégítetlen vagyok, bár ez lehet az asszony hibája. :D
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Az Epson lézer vetítőjét elsőként az országban - mint kiemelt házimozi partner - a DREAMCINEMA kapta meg, hogy tesztelje, azt publikálja, illetve demózza az érdeklődőknek, amely felajánlást ezúton is köszönünk az Epson Magyarországnak. A jövő hét elején a készüléket visszaadjuk, de rendeltünk belőle. Világszinten óriási a kereslet a projektorra, úgyhogy aki ebben gondolkodik, annak azt javaslom, hívjon, mert az igényeket az érkezés és rendelés sorrendjében áll módunkban kielégíteni.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Átteszem ide is, hogy meglegyen, ha már Palink máshol fejtette ki véleményét. :D

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

TSanyi írta:
2022.03.02., szer. 21:00
Ha ezek után még Palink is dicsérni fogja, akkor befellegzett a DLP-nek! 31_1_21.gif
Tegnap ő is eljött…

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ha ezek után még Palink is dicsérni fogja, akkor befellegzett a DLP-nek! 31_1_21.gif

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Epson LS12000B – óriásölő?!

Hétfőn Budapesten volt dolgom, és ha már ott jártam egyeztettem Ivánnal egy időpontot. Nagyon kíváncsi voltam az Epson új készülékére.

A HKV fórumon már több felhasználói beszámolót olvastam róla és nagyon pozitív megítélés alá esik. Sokan a JVC lézeres gépeihez hasonlították. Ez nem azt jelenti, hogy jobb lenne, mint az NZ7 és NZ8, de mindenképp megér egy megtekintést.


Ezt én is így gondoltam, és ki is használtam az adódó lehetőséget. A demó közel 2 órásra sikeredett, de mondhatom, hogy szinte elrepült az idő. Iván ismét jó házigazdának bizonyult. Nagyon felkészült volt és a gépet is jól felkészítette. Az Epson nagyon csendes, a gépház nagyon kecses. Jól néz ki na! Az én Christie vetítőmhöz képest pláne… Elölről nagyon „vad”, érdekes, hogy a légterelőket egészen a gépház felső széléig vitték, és az objektív is kapott egy krómhatású, objektívet körül ölelő gyűrűt. Szerintem kicsit JVC-s lett… mintha hasonlítani akarna a „nagyokhoz”



SDR anyagokkal kezdtünk, 75% lézer beállítással


3 méteres vászonra vetítettünk, ha jól emlékszem 23 fL fényerővel. Ha őszinte akarok lenni, ezt át is ugorhattuk volna. Jó pár jelenetet megnéztünk. A teljesség igénye nélkül: Kincsem, Passengers, Lucy, Aquamen… Általánosan elmondható, hogy az Epson minden jelenetben jó képet vetített, de nem hozott számomra extrát. Mindent skáláz (rezegtet), így 1080p módja nincs. Ami nagyon feltűnő volt, hogy nincs csirkeháló, nincsenek pixelek. Vagyis vannak, de ahhoz, hogy látszódjanak, kb 1-1.5 méterre kellett megközelítenem a vásznat. A rec709 színtér és a 23 fL fényerő nem érte el az ingerküszöbömet, de ez nem a gép hibája. Nekem kicsit „fakó” volt, és az élessége is elmaradt az otthon megszokotthoz képest. Ennek ellenére nem volt rossz. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy nem nagyon volt viszonyítási alapom, mert itthon UHD release-ket nézek, madvr-rel alakítva, DTM2.0-val és mindent DCI P3-ban.



4K HDR, 100% lézer 27-28 fL fényerő, 9000:1 kontraszt


A demó 4K HDR anyagokkal folytatódott, azokból is a jobb fajtákkal. Itt aztán jött is a meglepetés. Az Aquaman hajós jeleneténél, mikor először jut el Atlantiszba (a láncra verés előtti jelenet) már csettintettem. Nagyon jó volt a kontraszt, nagyon éles a kép. Aquaman arcának barázdái és a hajón belül a fa deszkák struktúrái annyira jól néztek ki, hogy "visszatekertettem" a jelenetet.

Szintén Aquaman „Szicília” fejezet a piactér megint csak nagyon ütős volt. Ezt a jelentet aztán megnéztük a kisszobában az 590-es Sony-n is párhuzamosan. Ami egyszerre szembe tűnt, az a színtér. Az Epson sokkal szélesebb színteret tudott megjeleníteni, mint a Sony. A virágok színei, Mera ikonikus hajszíne… A fényerő is szemre jóval több volt az Epsonon a 3 méteres vásznon, mint a Sony-n a 270-en… mindkettő kalibrált állapotban. A sony felbontás előnye azért valamicskét látszott, de ennek ellenére sem mondanám élesebbnek. Ebben szerintem jó egyformák. Ha megnézné 10 laikus a 2 gépet egymás mellett, szerintem többen böknének rá az Epsonra a „színesebb” kép és a nagyobb fényerő miatt. Azt hozzá kell tennem, hogy HDR módban a lézer 100%-on megy, de még így is teljesen vállalható a hangja, nem zavaró.

Ezután jött még Lucy „kórházas, hazatelefonálós” jelenete. Lucy minden hajszála, bőrhibája gyönyörűen köszönt vissza a vászonról. Pár fejezettel később a fekete ruhája a fehér szobában szintén tökéletesen nézett ki. A fehér nagyon homogén volt, a kontraszt pedig szintén nagyot ütött.

Volt még Utazók, aztán Aladdin (55 perctől) rengeteg különféle bőrszín, a ruhák… huh, nehéz feladat, de a vetítő nagyon jól teljesítette a kihívásokat. Dinamikus, 3D-s kép, jó mélységgel.

A végére hagytuk a szerintem legnagyobb durranást, a Gemini Man motoros üldözés előtti 5-6 percét. Mondtam is Ivánnak, hogy írnia kell egy listát, hogy mely filmrészletekkel tudja egészen biztosan eladni a gépet. Az a jelenet annyira jól nézett ki, hogy egyből rendeltem volna, ha most állnék vásárlás előtt… :D

Nagyon sok jelentet néztünk meg, (az összeset fel sem lehetne sorolni) és a projektor szinte minden szituációban nagyon jó képet vetített a vászonra. A tonemapping-et rendkívül jól megoldották a japán mérnökök.


Ha véleményt kellene alkotnom az Epsonról, a következőképp nézne ki:
Jó vetítő az Epson? Jó.
Van jobb? Van.
Van csendesebb... Van élesebb... Van kontrasztosabb...

Amit viszont ár érték arányban tud, azt lehet, hogy csak kevesen tudják. Piaci szempontból nagyon veszélyesnek tűnik. Vannak még gyerekbetegségei, amiket szoftveresen még orvosolni kell. Automatikus forrás felismerés, menü elhelyezés, meg még lehetne 1-2 dolgot említeni… FI és lézer dimming például

Viszont a képe az tényleg nagyon jó ezért az árért. 1.7-1.8 millió forint azt hiszem. Ez sem kevés, de például összevetve a konkurenciával jóval kedvezőbb. És hogy miért tartom veszélyesnek?

Ha odaraknák az Epsont és pl a Sony-t (azért ezt írom, mert ezzel sikerült egy szobával odébb összevetni) egy 3 méteres 0.8 Gain vászon elé a Gemini Man-nel és el kellene döntenem, hogy „A” jelű 1.7 millióért, vagy „B” jelű közel 3 millióért… hát egyszerű lenne a döntésem…

Ha még hozzáveszem a lézer 20.000 órás élettartamát, az pedig még jobban tisztítaná a képet.
Sőt fel is tenném a kérdést, hogy mitől drágább a „B” jelű versenyző, mikor a vásznon ezt semmi nem indokolja… persze ez csak teoretikus kérdés…


Ahogy én látom, könnyen „slágertermékké” válhat, mint ahogyan a 9400-at is nagyon sokan szeretik/szerették. De ez nem csak ráncfelvarrás, hanem tényleg nagyot léptek előre.

Lehet ez az írás kissé marketing szagúnak tűnik, de próbáltam objektív maradni és leírni azt, amit tapasztaltam. De mindig hozzáteszem, ez az én szemem (én fülem) ezt így láttam és ez is csak egy vélemény a sok közül.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Ha valaki netán meg szeretné nézni, ezen a héten nálunk még megteheti. Időpontért kérek mindenkit, csörögjön rám! 06305906564

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Cseneles írta:
2022.02.27., vas. 21:30
Ha kipucoltatnád az f35 géped objektívjét máshogy vélekednél az éles kép fogalmáról. :D Nyílván a lézer fényforrás előnye visszaköszön a vászonról de 3panel illesztést,konvergenciát LCD technológiával nehéz elrejteni a vászonról. Jó objektív jobban megmutatja a hibákat. Nyílván ezek ellenére egy jó vetítő :smile29:
Nyilván a konvergencia(hiba) tettenérhető és írtam is, hogy nem F35 a kép, de a régi 9300 illetve 9400-hez képest látványosan javult a képélesség. Ez az első Epson vetítő, amit el bírnék nézegetni, és nem a kereskedő beszél belőlem!
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Ha kipucoltatnád az f35 géped objektívjét máshogy vélekednél az éles kép fogalmáról. :D Nyílván a lézer fényforrás előnye visszaköszön a vászonról de 3panel illesztést,konvergenciát LCD technológiával nehéz elrejteni a vászonról. Jó objektív jobban megmutatja a hibákat. Nyílván ezek ellenére egy jó vetítő :smile29:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Morph írta:
2022.02.27., vas. 12:25
Remélem jó helyre írok.
Gyorsan lecsekkoltam az aprót, van-e hírdetve egy jó kis F35? :D

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Morph »

Remélem jó helyre írok.
A héten volt szerencsém megtekinteni az új lézeres Epsont (EH-LS12000B). Kétkedve vonakodva, de belementem az invitálásba. Mondtam Ivánnak ne mondjon semmit előre, ne programozza az agyamat, szeretnék saját véredényt kialakítani a témában! Nos az elődökről megvolt a véleményem, nem is rejtettem véka alá, hogy kifejezettem utáltam a képét a 9400 és 300-nak is. nekem lágy életlen pixelhálós volt, amolyan LCD-s fátyolossággal. Sajnálom meg lehet ezen bántódni, de sajnos igaz.
Nos elmentem leültem jól belenéztem a vászonba és mit láttam? Basszus nem ezt! Valami egészen mást! Nos: Ezt látnotok kell. Egész jó élesség mondom magamban az elején. Fényerő gazdagon, basszus ez qrva jó! Vizsgáltam az élsségét tovább és azt kell mondanom, hogy ez már vállalható simán. Mondom ezt úgy, hogy az F35-öm itthon nem egy életlen gép. persze még nem teljesen DLP-s, de nagyon sokat faragott a hátrányból! Érdekes módon rezegtet, tehát nem natív, de mégis más a kép leképzése, mint az eddigi epsonoknak. Brutál fényerő és eszméletlenül jó szaturáltsággal párosuló színek. Aladdin és Aquaman, nagyon jól festettek a vásznon. Kalibrált jól végpontozott vetítő. A fehér tesztábrán, olyan szép hófehér a fehér, ami csak Dlp-s gépen láttam eddig! Nem sárgás, nem! És olyan homogén, hogy az hihetetlen. Ennek köszönhetően is az egyidejű ansi, szerintem közel 1:400-hoz van. Iszonyat jó dinamikus kép nyerhető ki. A natív kontraszt, ha jól emléxem olyan 3200 körüli sdr-ben, hdr-ben meg közel 10000. Na ez marha jól mutatott a Harry Potter varázslós jelenetnél. Tényleg bitang jó, nehéz felköhögnöm rossz véleményt a vetítőről. Az volt az érzésem, mintha egy jó minőségű LCD tv-t néznék, tökéletes homogenitással! Aki teheti nézze, majd meg valahol, valakinél, de akár vakon is megveheti, mert téglába nem rúg vele az tuti! Mire a végére értünk, és jópár jeleneten túl voltunk az élesség is azt mondom, kiemelkedő LCD-s viszonylatban. A hangja a gépnek 75% fényerő, vagy az alatt hallhatatlan! Felette pedig moderált. A Sony gépei maxon hajtva , szerintem hangosabbak, tehát nagyon jó ebből az aspektusból is! Nem ég és föld azért, de jobb.
Bakker evvel a vetítővel és árképzéssel, úgy fogja kannibalizálni a piacot az Epson, mint a sicc! Az input lagja 20ms-alatti, ami játszani is már egész jó, csak a dlp-k tudnak ennél kevesebbet, de azok elérhetetlen árban. Jelenleg 1.8 milliós bruttó listaárával ez a tipikus "ingyen ebéd" kategória, tekintve a vetélytársak árazását.
Köszönöm a meghívást ez most tényleg megérte, és melepő volt, erősen elgondolkodtató a lézeres LCD-ben rejlő potencia, illetve manifesztálódott erő!
M.O.R.P.H.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

mancsi1974 írta:
2022.02.15., kedd 15:24
Mikorra várható a teszt?
Időhiányban lassabban megy a vártnál. Jelenleg a kollégámnál van odahaza, s ő nyomogatja. Pénteken jön vissza hozzánk, s kezdünk neki a HDR kalibrációnak. Úgyhogy, szerintem a jövő hét legkorábban.

Avatar
mancsi1974
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 18:03
Értékelés: 13

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: mancsi1974 »

Mikorra várható a teszt?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Tesztelés alatt…
Csatolmányok
F485640C-EC4C-46FE-9901-AB46E30C69BA.jpeg
F485640C-EC4C-46FE-9901-AB46E30C69BA.jpeg (2.16 MiB) Megtekintve 30388 alkalommal
B85E6DCC-1C16-4C9E-8614-B5F5FF2FB115.jpeg
B85E6DCC-1C16-4C9E-8614-B5F5FF2FB115.jpeg (1.73 MiB) Megtekintve 30388 alkalommal
EF7651DC-3AB7-49F6-9E70-FAB81257E5E0.jpeg
EF7651DC-3AB7-49F6-9E70-FAB81257E5E0.jpeg (2.68 MiB) Megtekintve 30388 alkalommal
1C612727-7EFE-43ED-8936-0361DC9789D7.jpeg
1C612727-7EFE-43ED-8936-0361DC9789D7.jpeg (3.6 MiB) Megtekintve 30388 alkalommal
488BBDFB-1375-4A63-8AB3-2593DBBC8857.jpeg
488BBDFB-1375-4A63-8AB3-2593DBBC8857.jpeg (2.6 MiB) Megtekintve 30388 alkalommal
17C5DC23-68D8-4163-B877-4B8697496077.jpeg
17C5DC23-68D8-4163-B877-4B8697496077.jpeg (2.32 MiB) Megtekintve 30388 alkalommal
84CB7C44-1D69-4271-89F7-506DF403DE97.jpeg
84CB7C44-1D69-4271-89F7-506DF403DE97.jpeg (2.27 MiB) Megtekintve 30388 alkalommal
FE9AB316-6774-40CB-B164-F4FFF3268138.jpeg
FE9AB316-6774-40CB-B164-F4FFF3268138.jpeg (3.11 MiB) Megtekintve 30388 alkalommal
C87676F7-6BE2-417D-B978-3FED21F020DC.jpeg
C87676F7-6BE2-417D-B978-3FED21F020DC.jpeg (2.69 MiB) Megtekintve 30388 alkalommal

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: peterson »

Hiccusz írta:
2022.01.06., csüt. 22:47
peterson írta:
2022.01.06., csüt. 18:27
Hiccusz írta:
2022.01.06., csüt. 00:11
További “előtte-utána” fotók kerültek fel a honlapunkra a hajdúszoboszlói moziról, akit érdekel.
Gratulálok, nagyon átgondolt munka!
Mi az a "tapéta" ami a falakra került? Létezik más színekben is?
Köszönjük!
Az ügyfél adta, sajnos nem tudom.
Köszönöma választ!
Azt hittem valamilyen akusztikus kárpit, strukturáltnak tűnik. A képeken látható tapátázó asztal miatt írtam a "tapétát" (és ezek szerint tapéta is ...)

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

peterson írta:
2022.01.06., csüt. 18:27
Hiccusz írta:
2022.01.06., csüt. 00:11
További “előtte-utána” fotók kerültek fel a honlapunkra a hajdúszoboszlói moziról, akit érdekel.
Gratulálok, nagyon átgondolt munka!
Mi az a "tapéta" ami a falakra került? Létezik más színekben is?
Köszönjük!
Az ügyfél adta, sajnos nem tudom.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: peterson »

Hiccusz írta:
2022.01.06., csüt. 00:11
További “előtte-utána” fotók kerültek fel a honlapunkra a hajdúszoboszlói moziról, akit érdekel.
Gratulálok, nagyon átgondolt munka!
Mi az a "tapéta" ami a falakra került? Létezik más színekben is?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

További “előtte-utána” fotók kerültek fel a honlapunkra a hajdúszoboszlói moziról, akit érdekel.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Képek, termékek, beszámolók, újdonságok

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Hajdúszoboszló - moziszoba

2021. október elején keresett meg bennünket a tulajdonos, hogy a pinceszinten, ahol jelenleg több, kihasználatlan kisebb helyiség is van, egy mozit szeretne kialakítani a segítségünkkel. Felmérésünket követő egyeztetések, hosszas tervezés és fal bontások során egy kb. 30-35 m2-es helyiség képe kezdett kirajzolódni. A szoba mélysége és magassága ugyan adott volt, de a szélességét már mi határozhattuk meg figyelembe véve, mekkora lesz a vetített kép, illetve, hány főt kell leültetni majd egymás mellett. Mind a vetítőt, mind pedig a mozi elektronikáit a technikai helyiségbe telepítettük, hogy egyrészt ne legyenek szem előtt, se a fényük, se a működési zajuk ne kompromittálja az élményt, másrészt, hogy minimalizáljuk a mozi alapzaját, növelve ez által az elérhető dinamika tartományt. Mivel a belméret a mennyezeti sugárzók és diffúzorok eltakarását már sajnos nem tette lehetővé, az a döntés született, hogy az oldalfalakon sem tüntetünk el semmit sem a szem elől. Ehelyett inkább engedjük, hogy a funkcionalitás és az esztétika együttesen formálja az enteriőrt azáltal, hogy „on-wall” típusú sugárzókat és szoba akusztikai paneleket használunk. A fő nézési pont az első sor közepe, amely a 280 cm-es nézési távolságával és 64 fokos vízszintes betekintési szögével páratlan audio-vizuális élményt biztosít. Ebből a pozícióból már valódi értelmet nyer az UHD felbontású film. Ehhez persze elengedhetetlen egy jó vetítő-vászon kombó. 😊 A 40 cm-es szinteltolással kialakított, dupla lépcsős dobogón foglal helyet a második sor, ahonnan akadálytalanul és 44 fokos betekintési szög alatt látják a vetített képet az ott helyet foglalók. A DREAMCINEMA által kivitelezett majd minden mozira jellemzően, az LCR, valamint a szubbasszus sugárzók itt is az előtétfalba kerültek, az előbbiek az akusztikailag áteresztő szőtt felület mögé, míg az utóbbiak az alá. A stratégiai pontokon alkalmazott, szobaakusztikának köszönhetően a helyiség tonálisan nagyobbnak hat, mint amekkora valójában. A majd másfél tucat effektsugárzó páratlan térbeli felbontást tesz lehetővé, egyfajta „burkot” varázsolva a hallgatóság köré.

Szoba méret: 670 x 480 x 260 cm
Férőhely: 7 fő

Képrendszer:
Projektor: Sony VPL-VW790ES
Vászon: Screen Research Fixed Supreme Design, 3500 x 1489 mm, ClearPix 4K Ultimate, 0,75 gain,

Hangrendszer:
9.1.6 csatornás Dolby Atmos/DTS:X
LCR: Krix Megaphonix Flat (3)
Szélességi front: Krix Phonix 45 (2)
Oldalsó effekt: Krix Phonix 45 (4)
Hátsó effekt: Krix Phonix 45 (2)
Mennyezeti effekt: Krix Phonix 45 (6)
Mélynyomó: Krix Cyclonix 15” Passive (2)
Teljesítményerősítő: Artcoustic PDA 1000 (11)
Házimozi processzor: Anthem AVM 70 (1)
Lejátszó: HDI Dune HD Vision 4K (1)

Fotel: Egyedi méretre, komfort fokozattal (derék, nyak, vese ékhabozással) és víz lepergető szövetkárpitozással, steppeléssel, valamint dupla tűzéssel ellátott, 3 db motoros mozgatású és 4 db fix kialakítású DREAMCINEMA házimozi fotel.

Szobaakusztika: Artnovion Andrea absorber, Artnovion Lugano diffuser, Artnovion Myron diffuser

Vezérlés: telefonról, tabletről

NAS: Synology DiskStation

Kábelezés és egyéb kiegészítők: AudioQuest és KáCsa Audio

Játék konzol: Sony PS5, Sony PS3

További képek az oldalunkon hamarosan.
Ezúton szeretnénk megköszönni a bizalmat és a megbízást. Kívánunk hozzá sok-sok feledhetetlen pillanatot!
Csatolmányok
DSC_3805.jpg
DSC_3805.jpg (4.67 MiB) Megtekintve 32178 alkalommal
DSC_3804.jpg
DSC_3804.jpg (8.04 MiB) Megtekintve 32178 alkalommal
DSC_3801.jpg
DSC_3801.jpg (14.55 MiB) Megtekintve 32178 alkalommal
DSC_3800.jpg
DSC_3800.jpg (12.79 MiB) Megtekintve 32178 alkalommal
DSC_3799.jpg
DSC_3799.jpg (13.49 MiB) Megtekintve 32178 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”