Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Na, ez nem is kis különbség
Ki kell nyomoznom hol kerül bele a butulás
Azt nem tudom, hogy azok az értékek jobb oldalon hogy kerülnek bele. Ha kinullázom, roszabb lesz
Szinprofil talán ..
Csatolmányok
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (457.41 KiB) Megtekintve 5106 alkalommal
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (187.22 KiB) Megtekintve 5106 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2022.02.19., szomb. 16:17
Tag-elést is használsz Lightroom-ban? Én mindig elkummantom, aztán turkálva keresgélek, pedig milyen egyszerü lenne a kulcsszavak szerinti keresés.
Tagelést csak a táncfotóimnál használok (az előadókat írom be), amúgy csak csillagozok. Én események szerint, dátumozott mappákban tárolom a képeimet, ezt a Lightroom is szereti, számomra is könnyen átlátható így a gyűjtemény. Persze kegyetlenül törölgetni kell az értéktelen képeket, hogy ne szívassam feleslegesen a LR-t. Egy barátom ezt úgy oldotta meg, hogy minden évhez külön LR katalógust használ, ez sem hülyeség.

Családi, meg bulifotókat csak mobillal csinálok, azok nem kerülnek be a fotós rendszerembe, maradnak a Google Drive-on, ahova automatikusan felkerülnek.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

marconi írta:
2022.02.19., szomb. 10:53
Ha nem akarsz nef et tárolni a nagy helyigény miatt, érdemes az Adobe dng konverterrel (ingyenes) DNG be konvertálni, kipipálod hogy ne ágyazza be a jpg-t (nef esetében ez alapból ott van, csak növeli a fileméretet), gyors betöltésű legyen és simán mehet veszteséges tömörítésbe, gyakorlatilag nem lehet észrevenni a különbséget, a végeredmény pedig alig nagyobb egy tisztességesen elmentett jpg nél, de sokkal jobban utómunkázható. Ha még kissebbet akarsz akkor le lehet konvertálni a felbontást is, 20, 15, 10 stb. Mpixelre. Én a legtöbb esetben ezt első lépésként megteszem 20mpx re, csak a nagyon fontos munkákat, fotókat hagyom meg 45mpix ben.
Köszi, ezt megnézem :napsut:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2022.02.19., szomb. 13:22
tamagaba írta:
2022.02.19., szomb. 09:07
Amikor nézem a ViweNX-ben a nef-et és a Raw konverterrel átrakott jpg-t + a ViweNX beépített konverterével átrakott raw-ot máshogy néz ki árnyalatra a kép. Csak kicsi a különbség, ha nem látja az ember az eredetit, nem tünik fel, de engem zavar. Azt szeretném visszakapni, ahogy nef-ben kinéz. Jpg-ben tárolok minden képet, nem tartogatom raw-ban csak abban fényképezek. Ha kell valami utómunka, mindenképp jobb a nagy bitmélység, több vizben jobban lehet mosogatni :)
A RAW ugye nem képfile, hanem egy teljesen nyers adatcsomag. Ezért ahány szoftver, annyiféle módon jelenítik meg (már amelyik képes RAW adatokat kezelni). Én a képeim nagy részét törlöm, így lehet leginkább kímélni a tárhelyet és átlátható szinten tartani a gyűjteményt (ezzel párhuzamosan szoktatom rá magam az exponálógomb ritka nyomogatására). Ami marad, azt RAW-ban tárolom Lightroom katalógusban kidolgozva. Ha publikálnom kell, csinálok belőle TIF, JPG vagy PNG konverziót az aktuális elvárásoknak megfelelően, de ezeket nem tartom meg.

Amúgy a Canon-nál szerencsére van már tömörített CRAW formátum, ami kb. fele akkora helyet foglal, de ez észrevehetetlen a minőségen, utómunkában is ugyanolyan lehetőségeket ad, mint a nagy RAW. Úgy tudom, a Nikonnál is van tömörített RAW.
Igen, van veszteségmentesen tömöritett RAW, azt használom. 30MB/kép
De nálam sok olyan családi, meg egyéb ez+az kategóriába rakott kép van, ami jpg-ben bőven jó, ha archivba kerül. Kiirom úgy, ahogy van folder struktúrában, a DVD bármin kezelhető-lejátszható.
Tag-elést is használsz Lightroom-ban? Én mindig elkummantom, aztán turkálva keresgélek, pedig milyen egyszerü lenne a kulcsszavak szerinti keresés.
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2022.02.19., szomb. 09:07
Amikor nézem a ViweNX-ben a nef-et és a Raw konverterrel átrakott jpg-t + a ViweNX beépített konverterével átrakott raw-ot máshogy néz ki árnyalatra a kép. Csak kicsi a különbség, ha nem látja az ember az eredetit, nem tünik fel, de engem zavar. Azt szeretném visszakapni, ahogy nef-ben kinéz. Jpg-ben tárolok minden képet, nem tartogatom raw-ban csak abban fényképezek. Ha kell valami utómunka, mindenképp jobb a nagy bitmélység, több vizben jobban lehet mosogatni :)
A RAW ugye nem képfile, hanem egy teljesen nyers adatcsomag. Ezért ahány szoftver, annyiféle módon jelenítik meg (már amelyik képes RAW adatokat kezelni). Én a képeim nagy részét törlöm, így lehet leginkább kímélni a tárhelyet és átlátható szinten tartani a gyűjteményt (ezzel párhuzamosan szoktatom rá magam az exponálógomb ritka nyomogatására). Ami marad, azt RAW-ban tárolom Lightroom katalógusban kidolgozva. Ha publikálnom kell, csinálok belőle TIF, JPG vagy PNG konverziót az aktuális elvárásoknak megfelelően, de ezeket nem tartom meg.

Amúgy a Canon-nál szerencsére van már tömörített CRAW formátum, ami kb. fele akkora helyet foglal, de ez észrevehetetlen a minőségen, utómunkában is ugyanolyan lehetőségeket ad, mint a nagy RAW. Úgy tudom, a Nikonnál is van tömörített RAW.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: marconi »

tamagaba írta:
2022.02.19., szomb. 09:07
fapaci írta:
2022.02.18., pén. 21:04
tamagaba írta:
2022.02.18., pén. 20:28
Miért van az, hogy ViewNX-ben átrakom Nef-ből jpg-re - jobban tartja az árnyalatokat, mintha raw konverterből csinálom ugyanezt gondolkodik.gif
Mit jelent, hogy "jobban tartja az árnyalatokat"? Amúgy szerintem nem tudom a választ, mert én csak Adobe csomaggal (LR+PS+NIK) dolgozom.
A nef az a Nikon raw-ja. Canon-nak is van ilyen csak máshogy hívják gondolom (14 bites)
Én is Adobe Raw convertert használok és PS-ot

Amikor nézem a ViweNX-ben a nef-et és a Raw konverterrel átrakott jpg-t + a ViweNX beépített konverterével átrakott raw-ot máshogy néz ki árnyalatra a kép. Csak kicsi a különbség, ha nem látja az ember az eredetit, nem tünik fel, de engem zavar. Azt szeretném visszakapni, ahogy nef-ben kinéz. Jpg-ben tárolok minden képet, nem tartogatom raw-ban csak abban fényképezek. Ha kell valami utómunka, mindenképp jobb a nagy bitmélység, több vizben jobban lehet mosogatni :)
A naplementés kép jó példa, majd csinálok mintákat
Ha nem akarsz nef et tárolni a nagy helyigény miatt, érdemes az Adobe dng konverterrel (ingyenes) DNG be konvertálni, kipipálod hogy ne ágyazza be a jpg-t (nef esetében ez alapból ott van, csak növeli a fileméretet), gyors betöltésű legyen és simán mehet veszteséges tömörítésbe, gyakorlatilag nem lehet észrevenni a különbséget, a végeredmény pedig alig nagyobb egy tisztességesen elmentett jpg nél, de sokkal jobban utómunkázható. Ha még kissebbet akarsz akkor le lehet konvertálni a felbontást is, 20, 15, 10 stb. Mpixelre. Én a legtöbb esetben ezt első lépésként megteszem 20mpx re, csak a nagyon fontos munkákat, fotókat hagyom meg 45mpix ben.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2022.02.18., pén. 21:04
tamagaba írta:
2022.02.18., pén. 20:28
Miért van az, hogy ViewNX-ben átrakom Nef-ből jpg-re - jobban tartja az árnyalatokat, mintha raw konverterből csinálom ugyanezt gondolkodik.gif
Mit jelent, hogy "jobban tartja az árnyalatokat"? Amúgy szerintem nem tudom a választ, mert én csak Adobe csomaggal (LR+PS+NIK) dolgozom.
A nef az a Nikon raw-ja. Canon-nak is van ilyen csak máshogy hívják gondolom (14 bites)
Én is Adobe Raw convertert használok és PS-ot

Amikor nézem a ViweNX-ben a nef-et és a Raw konverterrel átrakott jpg-t + a ViweNX beépített konverterével átrakott raw-ot máshogy néz ki árnyalatra a kép. Csak kicsi a különbség, ha nem látja az ember az eredetit, nem tünik fel, de engem zavar. Azt szeretném visszakapni, ahogy nef-ben kinéz. Jpg-ben tárolok minden képet, nem tartogatom raw-ban csak abban fényképezek. Ha kell valami utómunka, mindenképp jobb a nagy bitmélység, több vizben jobban lehet mosogatni :)
A naplementés kép jó példa, majd csinálok mintákat
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2022.02.18., pén. 20:28
Miért van az, hogy ViewNX-ben átrakom Nef-ből jpg-re - jobban tartja az árnyalatokat, mintha raw konverterből csinálom ugyanezt gondolkodik.gif
Mit jelent, hogy "jobban tartja az árnyalatokat"? Amúgy szerintem nem tudom a választ, mert én csak Adobe csomaggal (LR+PS+NIK) dolgozom.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Miért van az, hogy ViewNX-ben átrakom Nef-ből jpg-re - jobban tartja az árnyalatokat, mintha raw konverterből csinálom ugyanezt gondolkodik.gif
Csatolmányok
002_01.JPG
002_01.JPG (2.88 MiB) Megtekintve 3942 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2022.02.17., csüt. 14:00
Akkor pfujj DSLR, éljen MILC?
Részemről biztosan nem. Egy Canon 6D, 5D, vagy Nikon D850 még sok évig jó szerszám marad annak, aki nem szabadul meg tőle pánikszerűen, vagy most vesz féláron.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2022.02.17., csüt. 14:21
Azért én Keszin az agárfuttató pályán kipróbálnám sréhen szemből egy telével, kontraszt szegény sprint közben bólogató fejen, mögötte a szintén hasonszinű test és az elmosódott környezet és por ;) szenyó vagyok tudom
Nem kell mindent lefotózni.

Múlt héten egy 4 napos fotóstáborban voltam a Bakonyban. 10 helyszínen fényképeztünk, kb 15 képet csináltam, felét azonnal töröltem, a maradékból 2 díjat kapott. Tehát még mindig sokat kattintok feleslegesen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2022.02.17., csüt. 14:39-kor.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2022.02.17., csüt. 13:34
tamagaba írta:
2022.02.17., csüt. 10:37
Amindenit, nem gondoltam volna, hogy így le tudja dobni a láncot ...
Canon-nál ugyanez a helyzet, még az 5D4-ben is sokat téveszt az AF, sorozatnál minden 2. kép életlen. Az R5 MILC viszont ha egyszer elkapja, nem ereszti el, ráadásul a teljes képen leköveti, nem csak a középső harmadban. Ég és föld.
Azért én Keszin az agárfuttató pályán kipróbálnám sréhen szemből egy telével, kontraszt szegény sprint közben bólogató fejen, mögötte a szintén hasonszinű test és az elmosódott környezet és por ;) szenyó vagyok tudom
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Akkor pfujj DSLR, éljen MILC?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2022.02.17., csüt. 10:37
Amindenit, nem gondoltam volna, hogy így le tudja dobni a láncot ...
Canon-nál ugyanez a helyzet, még az 5D4-ben is sokat téveszt az AF, sorozatnál minden 2. kép életlen. Az R5 MILC viszont ha egyszer elkapja, nem ereszti el, ráadásul a teljes képen leköveti, nem csak a középső harmadban. Ég és föld.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

marconi írta:
2022.02.16., szer. 10:59
tamagaba írta:
2022.02.16., szer. 07:29
marconi írta:
2022.02.16., szer. 01:42
Azért (még) nem olyan vészes... én egy hét alatt eladtam egy komplett dslr szettet 4 objektívvel 2 db D850 vázzal, elfogadható áron. Nem 1 vevőnek, mindegyikre külön jelentkező volt.
Az igen, akkor te sem hokedlin ülve nyomod az ipart :tutiok:
Lehet tudni miért kellett a 850-eseknek menni?
Milc ide-oda, az még ma is elég ütős cucc
Az ok a sportfotózás volt, a D850 el el lehet lenni minden területen, sportnál is úgy ahogy (mivel néha jól jön ha van felbontás meg dinamika), és ha valami 60-70 el közelít azt is szépen leköveti, de csak az első expóig, a többi már vagy jó vagy nem jó, hiába markolat és 9fps... A Z9 váz és S obik viszont ígéretesebbek ezen a téren.
Amindenit, nem gondoltam volna, hogy így le tudja dobni a láncot
Pedig van benne 3D fókusz követő bizgerentyű. A 780-ban is van, de mire átállítottam az üzemódot és próbáltam volna bejelölni kiinduló pozit, elszaladt a ló :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: marconi »

tamagaba írta:
2022.02.16., szer. 07:29
marconi írta:
2022.02.16., szer. 01:42
Azért (még) nem olyan vészes... én egy hét alatt eladtam egy komplett dslr szettet 4 objektívvel 2 db D850 vázzal, elfogadható áron. Nem 1 vevőnek, mindegyikre külön jelentkező volt.
Az igen, akkor te sem hokedlin ülve nyomod az ipart :tutiok:
Lehet tudni miért kellett a 850-eseknek menni?
Milc ide-oda, az még ma is elég ütős cucc
Az ok a sportfotózás volt, a D850 el el lehet lenni minden területen, sportnál is úgy ahogy (mivel néha jól jön ha van felbontás meg dinamika), és ha valami 60-70 el közelít azt is szépen leköveti, de csak az első expóig, a többi már vagy jó vagy nem jó, hiába markolat és 9fps... A Z9 váz és S obik viszont ígéretesebbek ezen a téren.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

marconi írta:
2022.02.16., szer. 01:42
Azért (még) nem olyan vészes... én egy hét alatt eladtam egy komplett dslr szettet 4 objektívvel 2 db D850 vázzal, elfogadható áron. Nem 1 vevőnek, mindegyikre külön jelentkező volt.
Az igen, akkor te sem hokedlin ülve nyomod az ipart :tutiok:
Lehet tudni miért kellett a 850-eseknek menni?
Milc ide-oda, az még ma is elég ütős cucc
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: marconi »

A DSLR-nak valóban befellegzett
De jó hogy nem vettem D850-et anno. Mekkora értékvesztése lehet már most

[/quote]

Azért (még) nem olyan vészes... én egy hét alatt eladtam egy komplett dslr szettet 4 objektívvel 2 db D850 vázzal, elfogadható áron. Nem 1 vevőnek, mindegyikre külön jelentkező volt.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2022.02.15., kedd 09:18
A masina jól mutatja, hol tart és micsoda lehetőségek vannak a MILC technikában, amik nagy része a DSLR vázaknál lehetetlen volt.
800 ezer Ft. lesz, az nem is olyan vészes. 20 Mpixel viszont kevés
Ahogy a képszenzor elérhető lesz mások számára - ezt is a Sony csinálja?
úgy a többi gyártó is fel fogja építeni a mindent tudó vázát
A képfeldolgozó procik is egyre keményebbek
A DSLR-nak valóban befellegzett
De jó hogy nem vettem D850-et anno. Mekkora értékvesztése lehet már most
.. volt OM-10-esem is :rolleyes:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Egészen elképesztő masina érkezik a napokban: Olympus OM-1

A masina jól mutatja, hol tart és micsoda lehetőségek vannak a MILC technikában, amik nagy része a DSLR vázaknál lehetetlen volt.

Kép

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2022.02.01., kedd 11:19
Ha stábtag, akkor igen, bármit kérhet, plusz a helyszínen van egy Canon CPS szervízpont is. Leginkább R5 és R3 vázak vannak kint, meg egy kamionnyi objektív. A legtöbb fotóst az olimpia hivatalos képügynöksége, a Getty Images alkalmazza ezúttal is
A verseny elkezdődött a fotóriportereknek is, nem csak a sportolóknak
Nem véletlenül kapják a cuccost. Már a konyha asztalon mehet otthon a lencseválogatás és a tesztelés
Hop itt egy 600/4-es 5 millió, 800/5.6 a sísánchoz szintén 5 guriga, 70-200 több darab tarcsiba, mint standard vario, egy pár széleslátó a közelihez
Milc váz meg dslr ebből is abból is egy pár - 20 millió lehet az asztalon kiterítve
.. ja, meg a milcekhez akksipakk :)
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2022.02.01., kedd 10:51
Kint munka közben összetöri a pakkot, mert elcsúszik - bemegy bódéba és kivesz egy másik 400/2.8-ast meg egy EOS nemtommit a legújabb vázat
Ha stábtag, akkor igen, bármit kérhet, plusz a helyszínen van egy Canon CPS szervízpont is. Leginkább R5 és R3 vázak vannak kint, meg egy kamionnyi objektív. A legtöbb fotóst az olimpia hivatalos képügynöksége, a Getty Images alkalmazza ezúttal is, már kint vannak pár napja.

Kép

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2022.02.01., kedd 09:12
Canon fegyvertár a hamarosan kezdődő téli olimpián Pekingben.


Canon Peking 2022.jpg
Kint munka közben összetöri a pakkot, mert elcsúszik - bemegy bódéba és kivesz egy másik 400/2.8-ast meg egy EOS nemtommit a legújabb vázat
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Canon fegyvertár a hamarosan kezdődő téli olimpián Pekingben.

Canon Peking 2022.jpg
Canon Peking 2022.jpg (269.42 KiB) Megtekintve 2287 alkalommal

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

stx írta:
2022.01.15., szomb. 17:21
tamagaba írta:
2022.01.15., szomb. 16:20
Solid Steel
Csinál valaki valamit? Mutissa :smile29:
Ugyan, mire gondolt a költő? :rolleyes:
Háthogy ki mit fotózott a héten :rolleyes:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”