Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szerintem ez az enyém volt. :smile29:
Nekem anno jobban bejött, mint az S3.4 :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Hifipiacon felbukkant egy 72 SE, ami ritka mint a fehér holló. Contour hangszórókészlet, Contour váltó...ennyiért szerintem kihagyhatatlan...már rég lecsaptam volna rá, ha nem lenne itthon egy S3.4.

https://apro.hifipiac.hu/category-table ... -se,102242
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Egyik dobozt sem hallottam sajnos, de már hallottam pár dynot. Ez alapján azt sejtem, hogy minél jobb lánc (+ akusztika)végén csücsülnek ezek a dobozok, annál nagyobb lesz köztük a különbség.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: voges »

nagyatt írta:
2022.01.30., vas. 10:31
FarkasFeri75 írta:
2022.01.28., pén. 13:39
Nálam a C20i 22 négyzetméteren zenél, de hallottam jóval nagyobb helyiségben is szólni, és ott is nagyon jó volt. Hallotta esetleg valaki egymás mellett a Heritage Special-t és a C20i-t? Ha igen, miben jobb/más a Heritage? Ahogy olvastam, magasabb minőségű hangszórókkal van szerelve.
Nem hallgattam meg Heritaget, de kulfoldi forumokon fokent a kozep es magas szekcioban emlitenek szignifikans elorelepest a C20ihez kepest.
Viszont cserebe, sokkal komolyabb kiszolgalast igenyel, viszonylag alacsonyabb erzekenyseguek a HT dobozok.
Neztem valamikor egy osszehasonlitast egy tesztelotol o a kovetkezo rangsort allitotta fel:

Evoke20- 5 pont
Special40- 7pont
C20i- 8pont
Heritage- 10pont
Én is láttam azt a tesztet!
Nekem volt szerncsém meghallgatni a saját rendszeremben az Sp40-et és az Evoke20-at!Én meg azt mondom, 1-10 pontig,ha az Sp40 10pont az Evoke20 9pont ezért nem szabad tesztekre adni!Meg kell hallgatni.
Sokan az Evoke20-at viszik el a több mélyhang miatt..szerintem az Evoke 20 kicsit melegebb hangzás.
Az,hogy ki milyen erősítővel hajtja,kinek milyen hangzás jön be ízlés dolga..nekem pl az Electro-k hangja jön be,másnak a Hegel stb,stb...

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Research írta:
2022.01.29., szomb. 19:33
Ma meghallgattam a contour 20i-t egy electrocompaniet-el(nem tudom a tipusát, mert a produkció után legkevésbé sem érdekelt:).
Sajnos nem tudtam vinni a saját erősítőmet, és az akusztika sem lehetet optimális, bár nálam sem volt még foglalkozva azzal a részével, de nekem nagyon gyenge volt az az előadás. Megmutatot mindent eléggé hatásosan , de élettelenül, mélységében nulla térrel, háttérbe “fuldokló” énekhanggal, és “rendetlen” mélyekkel “tolta” a zenét, de egy pillanatra sem “vitt/húzott magával. Mégegszer modnom, biztos vagyok benne, hogy nem volt kiszolgálva az a gyönyörűség, sajnálom, hogy így kellett hallanom.
Igen, ezert emlitettem korabban hogy a kiszolgalast nem szabad felvallrol venni.
Sokan ugy vannak vele, hogy van egy komoly dobozuk, akkor el van intezve minden. Sajnos nem feltetlen mukodik igy. Szukseges foglalkozni minden massal is elektornikakon at kabelektol kezdve az akusztikaig, ahhoz hogy megismerhessuk az optimails produktumat a komponenseknek.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

FarkasFeri75 írta:
2022.01.28., pén. 13:39
Nálam a C20i 22 négyzetméteren zenél, de hallottam jóval nagyobb helyiségben is szólni, és ott is nagyon jó volt. Hallotta esetleg valaki egymás mellett a Heritage Special-t és a C20i-t? Ha igen, miben jobb/más a Heritage? Ahogy olvastam, magasabb minőségű hangszórókkal van szerelve.
Nem hallgattam meg Heritaget, de kulfoldi forumokon fokent a kozep es magas szekcioban emlitenek szignifikans elorelepest a C20ihez kepest.
Viszont cserebe, sokkal komolyabb kiszolgalast igenyel, viszonylag alacsonyabb erzekenyseguek a HT dobozok.
Neztem valamikor egy osszehasonlitast egy tesztelotol o a kovetkezo rangsort allitotta fel:

Evoke20- 5 pont
Special40- 7pont
C20i- 8pont
Heritage- 10pont
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Ma meghallgattam a contour 20i-t egy electrocompaniet-el(nem tudom a tipusát, mert a produkció után legkevésbé sem érdekelt:).
Sajnos nem tudtam vinni a saját erősítőmet, és az akusztika sem lehetet optimális, bár nálam sem volt még foglalkozva azzal a részével, de nekem nagyon gyenge volt az az előadás. Megmutatot mindent eléggé hatásosan , de élettelenül, mélységében nulla térrel, háttérbe “fuldokló” énekhanggal, és “rendetlen” mélyekkel “tolta” a zenét, de egy pillanatra sem “vitt/húzott magával. Mégegszer modnom, biztos vagyok benne, hogy nem volt kiszolgálva az a gyönyörűség, sajnálom, hogy így kellett hallanom.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Most barkinek lehet igazi Dynaudio potom arert.
Dynaudio Consequence + Sub mert lehet keves a 17Hz valakinek. :)

https://www.roundtheclockmall.com/products/581080824788
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Mivel ősszel lemaradtam egy c30i demo-ról, megpróbálom a c20i-t, gondolom 26-28m2-t bezenél semmi hiány nélkűl.
Köszi.

FarkasFeri75
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2020.11.25., szer. 10:58
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: FarkasFeri75 »

Nálam a C20i 22 négyzetméteren zenél, de hallottam jóval nagyobb helyiségben is szólni, és ott is nagyon jó volt. Hallotta esetleg valaki egymás mellett a Heritage Special-t és a C20i-t? Ha igen, miben jobb/más a Heritage? Ahogy olvastam, magasabb minőségű hangszórókkal van szerelve.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Korábban mintha láttam volna itt C20i-t, akkor 1M körül ment. Azóta jócskán emelkedett az új listaára is, így ez az összeg már nem valószínű, hogy releváns. Külföldön a sima C20 szokot 1,2M körül menni.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

nagyatt írta:
2022.01.26., szer. 17:06
Nem kis küldetésre vállalkoztál. Azért Contour i széria nem nagyon szokott pörögni használtan.
Egyébként 30-35nm2-es szobába a C20i szépen bezenéli magát, hiányérzet nélkül nálam.
Persze sose baj ha van plusz tartalék. Ami még tetszik ebben a szériában, hogy kisebb hangerőn is hozza a finomságot és dinamikát, nem szükséges kihajtani a szuszt is belőle. Persze azt is tudja ha éppen arra lenne szükség
:napsut: :napsut:
És még egy dolog amit tapasztaltam, hogy sokan azt mondják nem számít a kábelezés, mert úgy is jól szól, ha olcsóbb körítést kap. Ez így is van, de azért meghálálja a minőségi kábelezést, akkor egy másik szintre emelkedik a produktum.
Szerintem itt is fontos a szinergia betartása mint sok más dologgal kapcsolatban az életben.
Önmagában ha van egy jó doboza az embernek, de a többi elem pocsék, akkor a végeredmény is olyan lesz amilyen.
36_1_11.gif
Mi lehet most a reális használt ára egy c20i-nek?

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Nem kis küldetésre vállalkoztál. Azért Contour i széria nem nagyon szokott pörögni használtan.
Egyébként 30-35nm2-es szobába a C20i szépen bezenéli magát, hiányérzet nélkül nálam.
Persze sose baj ha van plusz tartalék. Ami még tetszik ebben a szériában, hogy kisebb hangerőn is hozza a finomságot és dinamikát, nem szükséges kihajtani a szuszt is belőle. Persze azt is tudja ha éppen arra lenne szükség
:napsut: :napsut:
És még egy dolog amit tapasztaltam, hogy sokan azt mondják nem számít a kábelezés, mert úgy is jól szól, ha olcsóbb körítést kap. Ez így is van, de azért meghálálja a minőségi kábelezést, akkor egy másik szintre emelkedik a produktum.
Szerintem itt is fontos a szinergia betartása mint sok más dologgal kapcsolatban az életben.
Önmagában ha van egy jó doboza az embernek, de a többi elem pocsék, akkor a végeredmény is olyan lesz amilyen.
36_1_11.gif
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Köszönöm.
Nem nyugszom ha nem próbálok ki egy újabb dynót is, az a52se, c1.3mk2, majd egy hosszabb elac-os kitérő után, ami egyébkent már “majdnem”:)) megfelelt minden elvárásomnak.
c30i-t keresek amúgy használtan.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

SF40tol nalam igen. Sot a C20i-nek testesebb a hangja sok allo sugarzotol is ami nalam jart korabban...
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Én meg arra lennék kíváncsi, hogy a contour 20i-nek testesebb a hangja, contour 1.3mk2/1.3se és speciál 40-től?:)

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Több külföldi oldalon olvastam,ami számomra meglepő (igaz egyiket sem hallottam),hogy a régi Contour 1.3se hangminősége vetekszik az Sp40-el!Ez igaz lehet???
Most Emit 20 (2021) van amit imádok,de később biztos cserélem egy "komlyabb" Dynaudio-ra...de ugye itt jön a pénz kérdés,hogy megéri e az Sp40 vagy tényleg elég a régi Contour 1.3 se!
Szerintem (nem vagyok benne biztos) az Evoke20 nem lenne nagy előrelépés.

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Még egy gondolat: tapasztalatom szerint minél jobb egy rendszer, ez annál könnyebben előfordul.

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Máté84 írta:
2022.01.14., pén. 23:27
Érdekes hogy a Special 40-val jobb páros. Nem gondoltam volna, mivel a Contour20 magasabb kategória és sokan arra váltanak SF-ról.
Velem előfordult már nem egyszer, hogy egy jobb komponens beiktatásával az eredmény rosszabb lett.
Ilyenkor levontam a következtetést,
hogy ez egy átvágás a gyártó részéről, csere vissza és boldogság,
vagy hagytam, had álljon össze, de mégsem változott semmi. Aztán egy másik komponens cseréjénél hirtelen nagy javulás történt. Ekkor döbbentem rá, hogy a jobb komponens egy gyengébb hibáját előhozta.

Szóval egy jobb komponens beiktatása könnyen lehet, hogy sok mindent borít és elégedettség esetén érdemes alaposan (nem hifis fejjel) átgondolni azt az előrelépést :)

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

ktamas írta:
2022.01.13., csüt. 13:46
Máté84 írta:
2022.01.09., vas. 14:36
Szia!

Külföldi fórumok alapján úgy tudom hogy nagyon jó párosítás Dyno-val a Simaudio, csakúgy mint a Plinius. Kevés esélyt látok rá hogy itt találsz olyat aki ezzel használja, de ha jól megy az angol javaslom a 12000 taggal rendelkező Dynaudio Enthusiasts facebook csoportot, mert ott igen sokan használják és perceken belül szoktak válaszolni a konkrét kérdésekre.
Ezen a szintén biztos vagyok benne hogy egyéni ízlés kérdése hogy Simaudio / Plinius / Pass / McIntosh stb. elektronikával használod, nem lehet kijelenteni hogy az egyik jobb lenne a másiknál.
Ár/érték arányban nekem a Plnius 8200/9200 integrált erősítő a tippem, az előbbi nekem is van, az utóbbira pedig nagyon fáj a fogam mivel az elmondások alapján fantasztikusan jó párosítás a márkával, csak sajnos nem lehet fellelni (itthon) használtan.
Én egy Plinius Hautongával hajtom a Dyno SF-et. Nekem ez a páros jobban bejött mint a Contour 20. Tényleg jó páros :)
Érdekes hogy a Special 40-val jobb páros. Nem gondoltam volna, mivel a Contour20 magasabb kategória és sokan arra váltanak SF-ról.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ktamas »

Special Forty

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: theo »

Máté84 írta:
2022.01.13., csüt. 13:56
ktamas írta:
2022.01.13., csüt. 13:46
Máté84 írta:
2022.01.09., vas. 14:36
Szia!

Külföldi fórumok alapján úgy tudom hogy nagyon jó párosítás Dyno-val a Simaudio, csakúgy mint a Plinius. Kevés esélyt látok rá hogy itt találsz olyat aki ezzel használja, de ha jól megy az angol javaslom a 12000 taggal rendelkező Dynaudio Enthusiasts facebook csoportot, mert ott igen sokan használják és perceken belül szoktak válaszolni a konkrét kérdésekre.
Ezen a szintén biztos vagyok benne hogy egyéni ízlés kérdése hogy Simaudio / Plinius / Pass / McIntosh stb. elektronikával használod, nem lehet kijelenteni hogy az egyik jobb lenne a másiknál.
Ár/érték arányban nekem a Plnius 8200/9200 integrált erősítő a tippem, az előbbi nekem is van, az utóbbira pedig nagyon fáj a fogam mivel az elmondások alapján fantasztikusan jó párosítás a márkával, csak sajnos nem lehet fellelni (itthon) használtan.
Én egy Plinius Hautongával hajtom a Dyno SF-et. Nekem ez a páros jobban bejött mint a Contour 20. Tényleg jó páros :)
Szia! Milyen típus az a Dyno SF?
Vlaszeg egy special forty :rolleyes: gondolkodik.gif

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

ktamas írta:
2022.01.13., csüt. 13:46
Máté84 írta:
2022.01.09., vas. 14:36
Szia!

Külföldi fórumok alapján úgy tudom hogy nagyon jó párosítás Dyno-val a Simaudio, csakúgy mint a Plinius. Kevés esélyt látok rá hogy itt találsz olyat aki ezzel használja, de ha jól megy az angol javaslom a 12000 taggal rendelkező Dynaudio Enthusiasts facebook csoportot, mert ott igen sokan használják és perceken belül szoktak válaszolni a konkrét kérdésekre.
Ezen a szintén biztos vagyok benne hogy egyéni ízlés kérdése hogy Simaudio / Plinius / Pass / McIntosh stb. elektronikával használod, nem lehet kijelenteni hogy az egyik jobb lenne a másiknál.
Ár/érték arányban nekem a Plnius 8200/9200 integrált erősítő a tippem, az előbbi nekem is van, az utóbbira pedig nagyon fáj a fogam mivel az elmondások alapján fantasztikusan jó párosítás a márkával, csak sajnos nem lehet fellelni (itthon) használtan.
Én egy Plinius Hautongával hajtom a Dyno SF-et. Nekem ez a páros jobban bejött mint a Contour 20. Tényleg jó páros :)
Szia! Milyen típus az a Dyno SF?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ktamas »

Máté84 írta:
2022.01.09., vas. 14:36
Szia!

Külföldi fórumok alapján úgy tudom hogy nagyon jó párosítás Dyno-val a Simaudio, csakúgy mint a Plinius. Kevés esélyt látok rá hogy itt találsz olyat aki ezzel használja, de ha jól megy az angol javaslom a 12000 taggal rendelkező Dynaudio Enthusiasts facebook csoportot, mert ott igen sokan használják és perceken belül szoktak válaszolni a konkrét kérdésekre.
Ezen a szintén biztos vagyok benne hogy egyéni ízlés kérdése hogy Simaudio / Plinius / Pass / McIntosh stb. elektronikával használod, nem lehet kijelenteni hogy az egyik jobb lenne a másiknál.
Ár/érték arányban nekem a Plnius 8200/9200 integrált erősítő a tippem, az előbbi nekem is van, az utóbbira pedig nagyon fáj a fogam mivel az elmondások alapján fantasztikusan jó párosítás a márkával, csak sajnos nem lehet fellelni (itthon) használtan.
Én egy Plinius Hautongával hajtom a Dyno SF-et. Nekem ez a páros jobban bejött mint a Contour 20. Tényleg jó páros :)

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Linner írta:
2022.01.11., kedd 18:05
wwwolfman írta:
2022.01.11., kedd 15:48
Én most hallottam egymás után azonos erősítőről egy ML-t és egy Special 25-öt.... Hááát, megértem a fejvakarást, pedig a Special25 nagyon jól szólt.
Megkérdezhetem melyik ML volt? és milyen erősítőről?
Pontos típusszámot nem tudok mondani, annyit mondott nekem a Gábor az Akusztikában, hogy ez már új széria, sokka-sokkal könnyebben hajtható, mint a régebbiek...

Igazából egy erősítőt mentem meggallgatni, az árát nem is mondom, mert annyira nevetséges, Neukomm a márkája, svájci, kézi összeszerelésű, egyszerű vonalvezetésű. Én kértem, hogy ha van nekik Dynohoz hasonló cucc, kössék már rá, mert annak legalább nagyjából sejtem a hangját.... Erre mikor odaérek, ott áll egy Special 25 egy Stand6-os állványon... 😳

Nem hittem a fülemnek, hogy nem igazán óhajtott kifogyni alóla (persze biztis, hogy nem futotta ki magát, de azé na, ez mégis csak egy Dyno...)

Na és ott állt a Martin Logan is, én meg életembe egyeszer hallottam tök idegen környezetben, mondom lehetne-e... Lehetett.

Az első, amin meglepődtem (de miért is), hogy nincs a hangnak irányultsága. Egyből a helyiséget hallod a felvételen (akár mesterséges, akár nem). Rögtön jön a kép a hangszerek-énekes elrendezéséről, és rögtön stembeörlő volt, hogy ezt nem kell küldeni, teljesen jól eldudorog egy beszélgetés mellett aláfestésnek, nem akarsz folyton vele valamit csinálni (mondjuk leginkább abbahagyni a társalgást és egy kicsit odafigyelni). De ha odafigyelsz, teljes értékű élményt ad.

Amiben nem szerepelt ott és akkor olyan jól, az meglepő módon a mély szekció: nem vert úgy gyomorszájon a pincemély, mint ami a 25-ösökből kiszaladt, de ami volt, az nagyon szép, konrúros, cizellált volt. Szerintem egy garnitúra tüskével a Dynok is megtáltosodtak volna, de ott és akkor a ML valahogy jobban szólt.

Árát nem is mertem megkérdezni, mondom jobb a békesség, meg hát nem azért mentem. Nem a kínálat teteje volt, ez biztos.

Rákukkantva a honlapjukra Electromotion ESL vagy ESL X lehetett. A középkategória.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”