Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

akvapark írta:
2022.01.21., pén. 10:32
Kérdezném, hogy androidon hogy tudom e két címkét elővenni?
"Témák új hozzászólásokkal" " Saját témák listája"
Az ikonok ugyanúgy ott vannak, csak szöveg nincs...
Bal oldali a "Témák új hozzászólásokkal" jobb a "Saját témák listája"
Csatolmányok
1642761009947.jpg
1642761009947.jpg (137.72 KiB) Megtekintve 1732 alkalommal

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

akvapark írta:
2022.01.21., pén. 10:32
Kérdezném, hogy androidon hogy tudom e két címkét elővenni?
"Témák új hozzászólásokkal" " Saját témák listája"
Jobb felső sarokban, a három pont ikonra koppintasz, majd legörgetsz, és az asztali nézet módot választod.
Elméletileg akkor láthatóvá válnak.
A tabletem alapból ezt a nézetet használja, de a telefonnál így tudom átváltani egyszerüsített nézetből.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Kérdezném, hogy androidon hogy tudom e két címkét elővenni?
"Témák új hozzászólásokkal" " Saját témák listája"
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: -CB- »

zoli73 írta:
2022.01.14., pén. 10:34
Alex_Aston írta:
2022.01.14., pén. 10:17
zoli73 írta:
2022.01.14., pén. 09:59
Szeretném kérdezni, hogy nincs arra mód, hogy az eladókat valahogy rászorítani, hogy az eladó portékájukról készült képet/képeket, és ne valami netről belinkelt gyári, promóciós, stb. képet mellékeljen?
Egyre nagyobb számban látom ezt a megoldást, ami nem fedi a valóságot, már-már megtévesztő.
Továbbá azt sem tartom korrektnek, ha belinkeli a készülék korábbi(akár több éves) hírdetését saját képek helyett, mert az egyáltalán nem tükrözi a készülék jelenlegi állapotát.
Sokszor látom, hogy hosszú ideig ostromolják a hírdetőt, hogy tegyen már be aktuális képeket az eladó készülékről, néha hiába.
Magam is jártam már úgy, hogy a hírdetett készülék, ügyes autónepperes módon úgy volt fotózva, hogy az esztétikai hibái ne látszódjanak, persze megemlítve sem voltak.
Elutaztam érte közel 150 km-t, és ott szembesültem vele, hogy a készülék bizony nem olyan állapotú, mint ahogyan azt a fotók bemutatták.
Ez utóbbi panaszt/problémát sajnos már több fórumtártól is hallottam...
Ha meg van saját fotó, sok esetben 20 évvel ezelőtti fényképező képes telefonkészülék minőségű, homályos, sötét, felesleges szögekből, nem a lényeget mutatva, stb.
Sajnos emberi igénytelenség, lustaság is szerepet játszhat ebben.

Egyetértek egyébként a lényeggel, saját, normális fotó kötelező kéne legyen. Manapság bármivel lehet olyan tisztességes képet készíteni, ami alkalmas a hirdetésre.
Igen, sokszor ha van is saját fotó, de silány minőségű, amiről kb. semmi nem látszik.
Talán igénytelenség, mint az, aminek már korábban hangot adtam, hogy rengeteg, koszos, mocskos, vastagon poros készülék, amit lefotóznak.
Kérdem én, ennyire tisztelik meg a vevőt, akitől elvárják, hogy a zsebébe nyúljon, néha elég mélyen?
Elszomorító.
A Stílus maga az ember.
Ha azt látod, hogy retkesen árulja, mire számítasz, megkímélt, nagy becsben tartott készülékre?
Ha azt látom, hogy a padlóra, vagy sokszor az udvarra, a betonra leb@szva fotóz valaki egy sérülékeny dolgot (pl hangfal), el sem megyek megnézni.
Harmadsorban pedig a fotózás normális kivitelezése meghaladja sokak értelmi szintjét.
Utoljára: a fórummotor lebutítja a képeket, sokszor célszerű a nagy képet előtte lekicsinyíteni, kiélesíteni, és úgy feltenni. De ez ugye plusz munka, sokszor én sem teszem meg pedig sok évig a fotózás volt a hobbim.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2022.01.14., pén. 10:17
zoli73 írta:
2022.01.14., pén. 09:59
Szeretném kérdezni, hogy nincs arra mód, hogy az eladókat valahogy rászorítani, hogy az eladó portékájukról készült képet/képeket, és ne valami netről belinkelt gyári, promóciós, stb. képet mellékeljen?
Egyre nagyobb számban látom ezt a megoldást, ami nem fedi a valóságot, már-már megtévesztő.
Továbbá azt sem tartom korrektnek, ha belinkeli a készülék korábbi(akár több éves) hírdetését saját képek helyett, mert az egyáltalán nem tükrözi a készülék jelenlegi állapotát.
Sokszor látom, hogy hosszú ideig ostromolják a hírdetőt, hogy tegyen már be aktuális képeket az eladó készülékről, néha hiába.
Magam is jártam már úgy, hogy a hírdetett készülék, ügyes autónepperes módon úgy volt fotózva, hogy az esztétikai hibái ne látszódjanak, persze megemlítve sem voltak.
Elutaztam érte közel 150 km-t, és ott szembesültem vele, hogy a készülék bizony nem olyan állapotú, mint ahogyan azt a fotók bemutatták.
Ez utóbbi panaszt/problémát sajnos már több fórumtártól is hallottam...
Ha meg van saját fotó, sok esetben 20 évvel ezelőtti fényképező képes telefonkészülék minőségű, homályos, sötét, felesleges szögekből, nem a lényeget mutatva, stb.
Sajnos emberi igénytelenség, lustaság is szerepet játszhat ebben.

Egyetértek egyébként a lényeggel, saját, normális fotó kötelező kéne legyen. Manapság bármivel lehet olyan tisztességes képet készíteni, ami alkalmas a hirdetésre.
Igen, sokszor ha van is saját fotó, de silány minőségű, amiről kb. semmi nem látszik.
Talán igénytelenség, mint az, aminek már korábban hangot adtam, hogy rengeteg, koszos, mocskos, vastagon poros készülék, amit lefotóznak.
Kérdem én, ennyire tisztelik meg a vevőt, akitől elvárják, hogy a zsebébe nyúljon, néha elég mélyen?
Elszomorító.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2022.01.14., pén. 09:59
Szeretném kérdezni, hogy nincs arra mód, hogy az eladókat valahogy rászorítani, hogy az eladó portékájukról készült képet/képeket, és ne valami netről belinkelt gyári, promóciós, stb. képet mellékeljen?
Egyre nagyobb számban látom ezt a megoldást, ami nem fedi a valóságot, már-már megtévesztő.
Továbbá azt sem tartom korrektnek, ha belinkeli a készülék korábbi(akár több éves) hírdetését saját képek helyett, mert az egyáltalán nem tükrözi a készülék jelenlegi állapotát.
Sokszor látom, hogy hosszú ideig ostromolják a hírdetőt, hogy tegyen már be aktuális képeket az eladó készülékről, néha hiába.
Magam is jártam már úgy, hogy a hírdetett készülék, ügyes autónepperes módon úgy volt fotózva, hogy az esztétikai hibái ne látszódjanak, persze megemlítve sem voltak.
Elutaztam érte közel 150 km-t, és ott szembesültem vele, hogy a készülék bizony nem olyan állapotú, mint ahogyan azt a fotók bemutatták.
Ez utóbbi panaszt/problémát sajnos már több fórumtártól is hallottam...
Ha meg van saját fotó, sok esetben 20 évvel ezelőtti fényképező képes telefonkészülék minőségű, homályos, sötét, felesleges szögekből, nem a lényeget mutatva, stb.
Sajnos emberi igénytelenség, lustaság is szerepet játszhat ebben.

Egyetértek egyébként a lényeggel, saját, normális fotó kötelező kéne legyen. Manapság bármivel lehet olyan tisztességes képet készíteni, ami alkalmas a hirdetésre.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szeretném kérdezni, hogy nincs arra mód, hogy az eladókat valahogy rászorítani, hogy az eladó portékájukról készült képet/képeket, és ne valami netről belinkelt gyári, promóciós, stb. képet mellékeljen?
Egyre nagyobb számban látom ezt a megoldást, ami nem fedi a valóságot, már-már megtévesztő.
Továbbá azt sem tartom korrektnek, ha belinkeli a készülék korábbi(akár több éves) hírdetését saját képek helyett, mert az egyáltalán nem tükrözi a készülék jelenlegi állapotát.
Sokszor látom, hogy hosszú ideig ostromolják a hírdetőt, hogy tegyen már be aktuális képeket az eladó készülékről, néha hiába.
Magam is jártam már úgy, hogy a hírdetett készülék, ügyes autónepperes módon úgy volt fotózva, hogy az esztétikai hibái ne látszódjanak, persze megemlítve sem voltak.
Elutaztam érte közel 150 km-t, és ott szembesültem vele, hogy a készülék bizony nem olyan állapotú, mint ahogyan azt a fotók bemutatták.
Ez utóbbi panaszt/problémát sajnos már több fórumtártól is hallottam...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek28912

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2022.01.05., szer. 13:27
robi20064 írta:
2022.01.05., szer. 11:28
Igy mar ertheto es valahol logikus is. Gondolom teljes felhasznalo torlesnel minden hozzaszolas fizikailag is torolve lesz, jelen esetben meg nem.
Amint azt más topikban is beszéltük (és onnan átkerült az off-ba), a probléma létezik, és reprodukálható.
Szerintem egyértelműen a fórummotorban van a hiba, ami azt jelenti, hogy korábban is létezett, csak most került felszínre (ennyire sok hozzászólást ezzel a fórummotorral emlékeim szerint még nem tettünk láthatatlanná (logikai törlés) egy-egy topikból úgy, hogy a teljes topik is ne került volna törlésre).
A hiba miatt most az topikoldalak számozásánál anomáliák merülnek fel, amelyek a felkeresendő oldal számának növekedésével kumulálódnak, vagyis egyre nagyobbak...
Egyyelőre azt tudom javasolni, hogy akinél ez a probléma súlyos, az - amíg megoldás születik - állítsa át a hozzászólások megjelenítését időrendben csökkenőre (így a legfrisebb hozzászólások mindig az első olda(ak)on lesznek, és nagyságrendekkel ritkábban jelentkezik majd a probléma.
Tudom, ez majd megszokást igényel egyeseknél... (sokunknál - pl. nálam mis - ár régóta ez a csökkenő időrendi sorrend az alap, tehát ezt szoktuk meg, ezért nem észleltük a problémát).
Sziasztok,

nem gondoltam, hogy ez ekkora galibat is okozhat.
Ha ez segiti a munkatokat, a felhasznaloi fiok/osszes hozzaszolas/teljes ceges topik - osszes hozzaszolassal torlese reszemrol teljesen ok. Remelem, hogy ez megoldas lesz a fennallo problemara.
Legfeljebb utana visszaregisztralok egy wittao2 felhasznaloval.

Szep napot, jo munkat!
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

csandaz írta:
2022.01.05., szer. 13:38
Erre nem igazán van "megoldás" ez nem egy probléma.
Teljesen törölni kéne azt amit törölni akarunk és/vagy időrendi sorrendben a legfrissebbek legyenek legelöl
Azért hogy nem probléma az egy kicsit erős...
A logikai törlés a fórumgép egy feature-je, és az anomáliák egyértelműen bug, ami a felhasználóknak problémát okoz.
Amit javasolsz, azok "workaround"-ok, vagyis a probléma megkerülése.
Azzal pedig, hogy azonnal mindent visszaálíthatatlanul töröljünk az adatbázisból, én vigyáznék, legalábbis amíg nem csekkoltuk a retention-re vonatkozó jogszabályokat.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Erre nem igazán van "megoldás" ez nem egy probléma.
Teljesen törölni kéne azt amit törölni akarunk és/vagy időrendi sorrendben a legfrissebbek legyenek legelöl

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2022.01.05., szer. 11:28
Igy mar ertheto es valahol logikus is. Gondolom teljes felhasznalo torlesnel minden hozzaszolas fizikailag is torolve lesz, jelen esetben meg nem.
Amint azt más topikban is beszéltük (és onnan átkerült az off-ba), a probléma létezik, és reprodukálható.
Szerintem egyértelműen a fórummotorban van a hiba, ami azt jelenti, hogy korábban is létezett, csak most került felszínre (ennyire sok hozzászólást ezzel a fórummotorral emlékeim szerint még nem tettünk láthatatlanná (logikai törlés) egy-egy topikból úgy, hogy a teljes topik is ne került volna törlésre).
A hiba miatt most az topikoldalak számozásánál anomáliák merülnek fel, amelyek a felkeresendő oldal számának növekedésével kumulálódnak, vagyis egyre nagyobbak...
Egyyelőre azt tudom javasolni, hogy akinél ez a probléma súlyos, az - amíg megoldás születik - állítsa át a hozzászólások megjelenítését időrendben csökkenőre (így a legfrisebb hozzászólások mindig az első olda(ak)on lesznek, és nagyságrendekkel ritkábban jelentkezik majd a probléma.
Tudom, ez majd megszokást igényel egyeseknél... (sokunknál - pl. nálam mis - ár régóta ez a csökkenő időrendi sorrend az alap, tehát ezt szoktuk meg, ezért nem észleltük a problémát).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2022.01.05., szer. 11:12
Teoretikusan meg lehetne nezni hogy akinel ez elojon az olyan temanal tapasztalja ahol Viktornak voltak hozzaszolasai de ez meg a problemat nem oldja meg.

Nalam pl a halozati audio lejatszok temanal a 227-es oldalra dob vissza a 235 helyett es ennel a temanal aktiv volt anno Viktor is.
Robi, szerintem is ez lesz a probléma...
De ez nem indexelési hiba, hanem logikai probléma... a törölt hozzászólások ugyanis egy ideig nem lesznek valóban törölve (logikai törlés), és mi moderátorok látjuk őket, és adott esetben vissza is tudjuk őket állítani (ehhez ugye indexelve kell legyenek és úgy is kell maradjanak).
Valószínűleg - bár a lekérdezésbe belevette - de az oldalszám-aritmetikába elfelejtette belevenni a phpBB programozója a logikai törlések szűrését...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

csandaz írta:
2022.01.05., szer. 10:30
robi20064 írta:
2022.01.05., szer. 10:27
Csandaz, az nem lehetseges hogy Viktor torolt hozzaszolasai bekavarnak a dologba es ujra kellene indexelni valamit? Nalam is hasonlo jelenseg van tegmap ota.
Lehet, nem tudom... nem kéne ilyennek lenni, mert azonosító alapján megy a dolog. azt, hogy hogyan számolja ki az oldalszámot abból, azt passzolnám...
Na, akkor másnál is. Lehet, ez lesz a ludas.
Mondjuk lehet e nélkül élni, csak gondoltam jelzem, hátha más is tapasztalt ilyet, és ezek szerint igen.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

robi20064 írta:
2022.01.05., szer. 10:27
Csandaz, az nem lehetseges hogy Viktor torolt hozzaszolasai bekavarnak a dologba es ujra kellene indexelni valamit? Nalam is hasonlo jelenseg van tegmap ota.
Lehet, nem tudom... nem kéne ilyennek lenni, mert azonosító alapján megy a dolog. azt, hogy hogyan számolja ki az oldalszámot abból, azt passzolnám...

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Tedd be ide a linket, had nézzem...

Igen lehet más sorrend, felhasználói vezérlőpultban találod. Nekem az első oldal a legfrissebb és az oldal tetején van az utolsó hozzászólás

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

csandaz írta:
2022.01.05., szer. 09:30
Értesítés hozzászólás azonosítóval dolgozik, nem oldalszámmal.
Amikor kaptad azt az értesítést akkor arról a hozzászólásról kaptad ahova vezet

Nekem mindkét értesítés amit te hozzászólásaid váltottak ki a megfelelő helyre küldenek

ahova visz az értesítés az ugyanúgy apacuka?
Milyen sorrendben nézed a fórumot, minél nagyobb az oldalszám annál frissebb?
Igen, úgy van a nézet, hogy minél frissebb, annál nagyobb az oldalszám. Van más nézet is? Ezt nem is láttam eddig :D

Most megnéztem megint, mert az előbb kaptam egy értesítést, akkor frissiben jó helyre vitt. De megnézem most a te 9:10-kor íródott válaszodat itt ebben a topikban, és 2 oldallal korábbra dob. Nem értem... gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Értesítés hozzászólás azonosítóval dolgozik, nem oldalszámmal.
Amikor kaptad azt az értesítést akkor arról a hozzászólásról kaptad ahova vezet

Nekem mindkét értesítés amit te hozzászólásaid váltottak ki a megfelelő helyre küldenek

ahova visz az értesítés az ugyanúgy apacuka?
Milyen sorrendben nézed a fórumot, minél nagyobb az oldalszám annál frissebb?

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

csandaz írta:
2022.01.05., szer. 09:10
Alex_Aston írta:
2022.01.05., szer. 09:02
Tegnap vettem észre telefonon, és most számítógépen is, hogy ha kapok egy értesítést, csengettyű ikonra kattintva a listában a kérdéses témát választva bejön az adott topik, de nem a konkrét válasz, hanem 1-2 oldallal előrébb dob.

Másnál is van ilyen? Eddig jól működött nálam.
Előfordulhat, ha nagy a forgalom a topik-ban. Nem kapsz értesítést minden darab hozzászólásról, csak az elsőről ami azóta történt, hogy elolvastad az adott topic-ot. Ha az 2 oldallal régebbi, akkor ott.

Pl.: most 2x szóltál hozzá ehez a topic-hoz, az értesítés a neveddel és a topik nevével az elsőhöz irányít
Én arra gondolok, hogy amikor pl. valaki válaszol, mint ma reggel 7:31-kor a "kezdő hifi Tanács kéne" topikban, ha most erre az értesítésre kattintok, akkor a topik második oldalára ugrik, 2021.11.02. dátumra.
Vagy ennél a Topiknál apacuka tegnapi 22:05 válaszáról szóló értesítésre kattintok, akkor a 140. oldal jön be, miközben a válasz 142. oldalon található.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Alex_Aston írta:
2022.01.05., szer. 09:02
Tegnap vettem észre telefonon, és most számítógépen is, hogy ha kapok egy értesítést, csengettyű ikonra kattintva a listában a kérdéses témát választva bejön az adott topik, de nem a konkrét válasz, hanem 1-2 oldallal előrébb dob.

Másnál is van ilyen? Eddig jól működött nálam.
Előfordulhat, ha nagy a forgalom a topik-ban. Nem kapsz értesítést minden darab hozzászólásról, csak az elsőről ami azóta történt, hogy elolvastad az adott topic-ot. Ha az 2 oldallal régebbi, akkor ott.

Pl.: most 2x szóltál hozzá ehez a topic-hoz, az értesítés a neveddel és a topik nevével az elsőhöz irányít

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tegnap vettem észre telefonon, és most számítógépen is, hogy ha kapok egy értesítést, csengettyű ikonra kattintva a listában a kérdéses témát választva bejön az adott topik, de nem a konkrét válasz, hanem 1-2 oldallal előrébb dob.

Másnál is van ilyen? Eddig jól működött nálam.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

robi20064 írta:
2022.01.04., kedd 22:17
Teljesen felesleges talalgatni meg hasonlo faszsagokat feltetelezni. Par napja a Core-os temaknal eleg hosszan kifejtette hogy miert dontott igy. Akit erdekelt az ott elolvashatta, akit nem annak meg most is teljesen irrelevans az ok.
Én azért úgy vettem észre, hogy a saját fórumán kívül is igen aktív volt. Így aki a saját témáját nem követte napi szinten, az akkor szerinted nem érdeklődhet őszintén az okokról?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Alex_Aston írta:
2022.01.04., kedd 18:17
Most olvasom a Wittao fórumtárs törlését. Sajnálom.
Ha jól tudom, elég régi és normális tag volt. Mi visz rá valakit, hogy így törölje magát? Lehet tudni, esetleg nyilvános az oka
Én is sajnálom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2022.01.04., kedd 19:54-kor.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Alex_Aston írta:
2022.01.04., kedd 18:17
Most olvasom a Wittao fórumtárs törlését. Sajnálom.
Ha jól tudom, elég régi és normális tag volt. Mi visz rá valakit, hogy így törölje magát? Lehet tudni, esetleg nyilvános az oka?
Ha valaki nem akar írni, stb., akkor csak nem ír, de saját kérésre törölni minden múltját, az miért szükséges? gondolkodik.gif
A végén kaptad el jól a dolgot!
Magát nem, csak múltját töröltette…
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Most olvasom a Wittao fórumtárs törlését. Sajnálom.
Ha jól tudom, elég régi és normális tag volt. Mi visz rá valakit, hogy így törölje magát? Lehet tudni, esetleg nyilvános az oka?
Ha valaki nem akar írni, stb., akkor csak nem ír, de saját kérésre törölni minden múltját, az miért szükséges? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »

Kritika vagy észrevétel helyett inkább értékelésemnek adnék hangot az adminok/moderátorok felé - nem, nem, félre értés ne essék, nem pedálozás :) -, hogy önkéntes erővel, idő, áldozatok stb. árán működtetitek a fórumot, ami lehetőséget ad tájékozódásra, adás-vételre, szórakozásra és így tovább. Köszönet! Sok erőt, kitartást a folytatáshoz! :smile32:
.

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”