Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó

Moderátor: pj-

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 885
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Messor »

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy volt-e már valakinek Ethosz Audio LA-4S előfoka?
Konkrétan a benne lévő csőkészlet érdekelne.
Illetve nem tudom, hogy létezik-e hozzá kézikönyv, vagy kapcsolási rajz?

Köszönettel!

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Sziasztok!

Anno Józsit és a készülékeit a lemez/LP mosással kapcsolatban ismertem meg, egy barátom hívta fel rá a figyelmemet.
Évekig tisztította a lemezeimet, sajnálatos elhunyta miatt ez a lehetőség megszűnt.
Pár hete vettem egy folyadékos/vákuumos készüléket, amit nagy megelégedéssel használok.
Ha vki szeretne Veszprémben, vagy a környékről mosatni tudok rá kapacitást biztosítani.
Természetesen nem üzletszerűen és nem több száz darabokat (mivel nem ebből élek és elég idő igényes...), de alkalmanként max 15-20db-ot szívesen megtisztítok másnak is, ha van rá igény.
Ez konkrétan kétszeri mosást és kétszeri vákuumos leszívatást jelent, igény szerint új antisztatikus belső tasakkal (részemről ajánlott). Helyileg Veszprémben, a mosás nem azonnali és nem megvárható, de darab számtól függően 3-4 napos átfutással megoldható.
Ha a régi barátokat vagy ügyfeleket érdekli a dolog, keressetek bátran.
PÜ-ben itt, vagy zbodnar485@gmail.com, vagy +36304642937 .
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: prando »

wittao írta:
2021.11.17., szer. 11:08
Nrm tartjatok meltatlannak ezt a diskurzust itt, ebben a topikban?
Ha eljott az ideje, akkor majd elerheto lesz egy lista, addig turelem es tisztelet. Szerintem.
Lista már nem hiszem, hogy lesz, viszont van róla ami már el is adó mástól.
R.I.P. PJ
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Attilag001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2016.11.21., hétf. 12:06
Értékelés: 55

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Attilag001 »

Sziasztok!

Az utolsó új Mc phonót én vettem meg az özvegyétől, ezt saját magának gyártotta Józsi, pár anyagon javítva a szeria keszülékekhez képest.

Ha valakit érdekel akkor átadó, mert nekem sajnos nem futja a kábelhosszaimból, hogy bekössem, elmértem magam, pedig jó lett volna ezt a csöveset és a régit is megtartanom.

Komoly darab, van benne rendesen anyag, igazi vaskos, öblös hangja van, nagy térrel, mély és közép hangjai igazán dícséretesek, a magasak precízek, igazán kívánja a boogiet.


Akciósan 320.000 huf , pár napja van nálam, ennyiért vettem én is, sajnos hamar rájöttem, hogy nem ér el a kábelem...

Gyöngyösön meghallgatható, de még egy ideig nem hirdetem meg, hátha egy lelkes rajongó innen rácsap.

Érdeklődni privát üzenetben.

Természetesen a mostani vétel leinformálható, nem egy régi készülékről van szó, doboz is van hozzá.

Üdv.
Attila
Csatolmányok
20211223_103106.jpg
20211223_103106.jpg (2.87 MiB) Megtekintve 14503 alkalommal
FocalSm9,Electra1027Be, CC1000,DaliIkon7.2.4, JBL4341

AudiaFlightPre, Phono, McIntoshMA9000, AudiomatArpege

RegaRP10/P10APHETA2/3, VincentPho701,Dac7

LessLoss, AQSky,Wild Blue
Y.HidiamondD5, D7Kondo KSL-VzII

BodorPc+PP4

Oppo105D, L.Bridge

StaxSRM-007tII,SR-009

SonyHw65 ,LGOled77",

Avatar
hifidoki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2015.04.15., szer. 20:50
Értékelés: 36

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: hifidoki »

Nyilván igazad van ,ez több szót nem igényel… :ohnoohnoohno:

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Palm »

hifidoki írta:
2021.11.16., kedd 18:19
:noproblemo: "Igen, sajnos csak jövő hét közepétől"
Azért ez elég konkrét...
Szerintem mindenkinek van magánélete és teendői. Amikor majd lesz ideje rá megcsinálja.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
hifidoki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2015.04.15., szer. 20:50
Értékelés: 36

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: hifidoki »

:noproblemo: "Igen, sajnos csak jövő hét közepétől"
Azért ez elég konkrét...

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Palm »

hifidoki írta:
2021.11.16., kedd 14:04
Azért havonta 1x talán rákérdezhetünk... :quetionmark:
Főleg azért ,mert az Imre mindig ir dátumot is,hogy mikorra végez...
Konkrétumot nem írt az Imi.
Lehet kérdezni, de nincs értelme. Majd amikor felkerül ide, akkor úgyis látható lesz.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
hifidoki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2015.04.15., szer. 20:50
Értékelés: 36

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: hifidoki »

Azért havonta 1x talán rákérdezhetünk... :quetionmark:
Főleg azért ,mert az Imre mindig ir dátumot is,hogy mikorra végez...

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Palm »

hifidoki írta:
2021.11.15., hétf. 17:02
Elkelt minden...???? :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno:
Nem. Ide fog majd felkerülni valamikor minden, amikor lesz rá ideje az illetékesnek.
Felesleges ezt a kérdést újra és újra feltenni.
Célszerű bekapcsolni a téma követést és amikor van hozzászólás, akkor kap róla értesítést a felhasználó.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
hifidoki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2015.04.15., szer. 20:50
Értékelés: 36

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: hifidoki »

Elkelt minden...???? :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno:

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: petimre »

Igen, sajnos csak jövő hét közepétől, most annyira a szakmai elfoglaltságom irodában reggeltől estig, hogy nincs ilyenre időm.

Pár készülék lesz, hangszórók, trafók, egy csomó cső, stb...

Jövő héten igyekszem érthetően közzétenni.

Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Szia Imre!

Itt lesznek megtalálhatóak a készülékek?
viewtopic.php?f=84&t=21134

Köszi,
Máté
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: petimre »

Holnap jönnek folyamatosan a megmaradt készülékek, alkatrészek képekkel együtt.

üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Kedves Imre!

Elkészült azóta az a bizonyos lista?
Az Ethosz Audio honlapján szereplő információ szerint email-ben van mód a megmaradt termékekkel kapcsolatos érdeklődésre, de ha jól sejtem ez is Nálad köt ki.

Üdv,
Máté
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: petimre »

Szia,

Az irodában rengeteg a munkám mostanában, augusztus végére igyekszem megalkotni, s közzétenni..

Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Szia Imi!

Előreláthatólag mikorra várható a megmaradt termékek leltározása és meghirdetése?
Felmerült bennem még egy olyan kérdés, hogy lesz -e valaki a jövőben, akire rá lehet bízni egy Ethosz készülék esetleges javítását vagy módosítását? Úgy gondolom hogy ez jelentős mértékben befolyásolhatja bármilyen Ethosz készülék eladhatóságát illetve használt piaci árát.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
psuser
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2010.03.17., szer. 15:42
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Acsád

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: psuser »

Hát totál le vagyok törve, sajnos nem tudtam ezt a szomorú hírt nem nagyon néztem rá az AVX-re , csak ma eszembe jutott, hogy megnézem működik e már az Ethosz.

Régebben sokszor találkoztunk személyesen, nagyon sokáig én csináltam a paneleket amiket használt. A Horváth Tibi barátunkkal is én hoztam össze anno....

Az Ő tudása és segítőkészsége inspirált ebben az audio világban, rengeteget tanultam Tőle mind szemléletben, mind anyagismeretben. Sose felejtem az első több órás telefon beszélgetésünk, mikor egy hangfal belső kábelezésével kapcsolatban meggyőzött, hogy a Belden CAT5-öst használjam (só sokat egyben) kb. abból az időkből indult a barátságunk. Sajnos pár éve már nem találkoztunk személyesen csak telefonon beszéltünk.

Mindenképp hiányozni fogsz a magyar-palettáról !

Nyugodj békében !

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Máté84 írta:
2021.07.12., hétf. 16:37
Titkon azért reméltem, hogy volt Józsinak egy társa/segítője, aki rendelkezett annyi műszaki tudással és elhivatottsággal hogy életben tudja tartani az Ethosz Audio-t de sejtettem hogy ennek nagyon kicsi az esélye...
Sajnos igen.
Asztalos, CNC-s csapat és ahogy én tudom a tápregenerátorhoz egy veszprémi egyetemi oktató/villamos-mérnök barátja volt aki segítette.
A készülékei "lelkét" viszont egyes egyedül tervezte, szerelte, építette össze. Egy személyben volt fejlesztő, összeszerelő, marketinges és ügyvezető, ja és sales/takarító személyzet/szakszervíz is.
És természetesen Apa és Férj is!
Talán ezért is volt, hogy a hozzászólásokban jórészt királyi többest használt, mikor róla/Ethosz Audio-ról volt szó, és ezért tudta ezt az árszintet is tartani a megszokott minőség mellett!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Titkon azért reméltem, hogy volt Józsinak egy társa/segítője, aki rendelkezett annyi műszaki tudással és elhivatottsággal hogy életben tudja tartani az Ethosz Audio-t de sejtettem hogy ennek nagyon kicsi az esélye...
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Palm »

Ma voltam kint és vittem virágot. A szél mindig fúj és nagyon erős (mint Veszprém környékén), úgyhogy ha vázát vinne ki valaki, akkor rakjon bele valami nehezet, hogy el ne döntse a szél.
Fogok kivinni virágcserépben szép élő virágot, de valami szárazság tűrőt, mert sajnos nem tudok kijárni minden nap locsolni.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: petimre »

Íme egy élőkép a temetésről, Éva hozzájárulásával, egyben köszönetét fejezte ki a tagok diszkréciójáért, s kérésének elfogadásáért. A temetés szűk családi körben zajlott. Isten veled Barátom!


Puklics József sírja.png
Puklics József sírja.png (30.71 MiB) Megtekintve 10602 alkalommal
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Palm »

kammerer írta:
2021.07.07., szer. 21:17
Palm kolléga felvetette, hogy szívesen résztvenne egy közös(ségi) koszorúzásban. Én veszprémi lévén könnyen állok elébe, további esetleges jelentkezők esetén egyeztetni kéne a "vidékről" résztvenni akaróknak mindenki számára megfelelő időpontot. De ha ez nem jön össze, akkor is a közösség nevében helyezem el.
Találjunk ki egy szép, személyes szöveget szalagraírandólag.
"Hifis barátaid, éthoszodra emlékezve."
Ilyesmit. Vagy másfélét. (A Józsihoz és vállalkozásához jól illő, manapság főleg erkölcsösséget, moralitást jelentő ethosz-éthosz szó eredetileg szokásos helyet, tartózkodási helyet jelentett. Én szívesen szoktam tartózkodni Józsi auditóriumában.)
Környék beli vagyok.

Jó lenne egy hifis, baráti körű búcsúztató Józsinak. Kimenni a temetőbe, vinni virágot/koszorút a sírjára és utána kicsit összeülni beszélgetni valahol.

Aki szívesen jönne kérem jelezze vagy keressen meg privát üzenetben! Köszönöm!
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: kammerer »

Palm kolléga felvetette, hogy szívesen résztvenne egy közös(ségi) koszorúzásban. Én veszprémi lévén könnyen állok elébe, további esetleges jelentkezők esetén egyeztetni kéne a "vidékről" résztvenni akaróknak mindenki számára megfelelő időpontot. De ha ez nem jön össze, akkor is a közösség nevében helyezem el.
Találjunk ki egy szép, személyes szöveget szalagraírandólag.
"Hifis barátaid, éthoszodra emlékezve."
Ilyesmit. Vagy másfélét. (A Józsihoz és vállalkozásához jól illő, manapság főleg erkölcsösséget, moralitást jelentő ethosz-éthosz szó eredetileg szokásos helyet, tartózkodási helyet jelentett. Én szívesen szoktam tartózkodni Józsi auditóriumában.)
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: kammerer »

IMG_20210707_135915.jpg
IMG_20210707_135915.jpg (13.48 MiB) Megtekintve 9967 alkalommal

A József Attila út (régi Vámosi út) felől van a temető bejárata, azon belépvén látszik a ravatalozó szemben, kb. száz méter. A ravatalozót jobbról megkerülve kezdődik a fő belső út. Azon végig kell menni, egészen a kerítésig, ez párszáz méter. A vége felé balról katonai temető lesz jelképes kis egyensírkövekkel, abból láthatod, hogy jó felé mész. A katonai temetőrészt elhagyva már közel lesz az említett kerítés. Közvetlenül a kerítésnél, tehát a legutolsó kis keresztútnál kell jobbra fordulni, itt még vannak üres területek is. El kell menni a második sírcsoportig, ott vannak a legfrissebb sírok. Tehát a második sírcsoport "innenső" szélén nyugszik Józsi.
Ne azt nézzétek, hogy nincsenek koszorúhegyek, ha nem szűk családi kör lett volna kikötve, lennének - még lehetnek. Most sajnos nem volt alkalmam semmit vinni, de jövő hétvége felé vállalom, hogy az itteni kemény mag nevében kiviszek egy kis koszorút. Mondjátok meg, hogy mi legyen a szalagra írva. Például "Hifis barátaid nem felejtenek." Vagy ilyesmi. Lehetnek nevek is, de akkor nagyon sok lenne, akiket mindenképpen fontos lenne ráírni...
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”