Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mishow írta:
2021.07.29., csüt. 16:21
cannonball írta:
2021.07.29., csüt. 15:41
Ezt már én is pedzegettem, le lettem hurrogva
Akkor mondjuk együtt. Hátha úgy mélyebb a hangunk 31_1_21.gif
Szerintem nem az elvvel van/volt gond akkor sem, hanem a technikai megvalósítással.
A fórummotorban tudtommal nincs olyan funkció, ami egy idő után automatikusan lezárogatná a hirdetések topikjait (a fórumtopikokat nem hirdetésre találták ki elsősorban, hogy mi erre is használjuk, egy saját adottság). Ha le is akarná ezt valaki progrmozni, a technikai megvalósítás bár nem túlzottan bonyolult, de nem is triviális - viszont a fórummotorba való ilyen szintű beavatkozásra nincs sem emberi sem anyagi erőforrás - és a fórummotor karbantartását (pl. biztonsági frissítések elvégzését) nehezíti minden egyszerűen hozzáprogramozott beavatkozás.
Fentiekből az következik, hogy egy ilyen szabály betartása (a reégi hirdetés lezárása) a hirdetőre háruló kötelezettség lenne, a betarttatása viszont a moderátorokra hárulna. Mivel ma sem tudunk minden hirdetést és uppot átnézni, az ilyenek lezárása főleg jelentés alapján történhetne - vagyis a tagság segítségét kellene kérnünk abban, hogy az esetleges ilyen szabályt be tudjuk tarttatni.

A fentieket azért írtam feltételes módban, mert egymagam nem tudom eldönteni, de a fenti megkötésekkel a moderátori grémium elé vihetném a javaslatot. Én benne lennék. A fél évet biztosan rövidnek érzem, mert nekem is volt cuccom, ami több, mint fél év után kelt el (pedig csökkentettem az árat rendesen, de vannak "uborkaszezonok"...) - mondjuk egy évet határidőnek már megcélozhatnunk. Ha a grémium többi tagja is erre a következtetésre jut.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: mishow »

cannonball írta:
2021.07.29., csüt. 15:41
Ezt már én is pedzegettem, le lettem hurrogva
Akkor mondjuk együtt. Hátha úgy mélyebb a hangunk 31_1_21.gif

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: mishow »

robi20064 írta:
2021.07.29., csüt. 14:40
Es mi akadalyozna meg oket hogy fel ev utan uj temat nyissanak ugyan annak az eszkoznek?
"6.7.8. Tilos ugyanannak a terméknek új Témát nyitni, főleg akkor, ha még az előző is nyitva van. Ezeket a Témákat a Moderátoroknak jogában áll nem összevonni, hanem azokat minden előzetes figyelmeztetés nélkül törölni."

Ezen kívül létezik a téma újranyitása opció, amikor a Moderátor kérésre megnyitja a már lezárt hirdetést. Ezt lehetne szabályozni úgy, hogy újranyitás esetén a fél éves időtartam számítása szempontjából a hirdetési időtartamokat össze kell számítani. Ezt lehetne méltányosságból kiegészíteni azzal, hogy amennyiben az újranyitásig a fél év már eltelt volna, ÚJ körülményre hivatkozással EGY alkalommal EGY hónapra engedélyezhető az újranyitás. Utána bezár a bazár ... szó szerint :D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: -CB- »

mishow írta:
2021.07.29., csüt. 14:35
Teljesen más téma: az jutott eszembe, hogy nem kellene időhatárt szabni a hirdetéseknek?
Van pár hirdető, aki akár több éve tolja ugyanazokat a cuccokat, agyhalott árakon.
Persze nem kell a kutyának sem, de ez őket nem zavarja (őszintén, nem is értem ...) csak tolják az UP-okat.
Nem tudom, kinek mi erről a véleménye, de én simán húznék a jövőre nézve egy féléves határt, a most fennlévő befagyott cuccokat meg mindet törölném, ami egy éven túli. Ezzel menne a levesbe a sok ittfelejtett hirdetés is, oxt jónapot!
Feleslegesen telik a tárhely, és egy csomó bosszúság - lehet én vagyok túlérzékeny, de már lever a víz, amikor meglátom UP-olni a "legendákat" irreális aranyáron :smile51:


Szóljatok, ha szerintetek túlreagálom, de engem tényleg dühít!
Ezt már én is pedzegettem, le lettem hurrogva. Mert minden idiótának joga van bármeddig hirdetni...

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.07.29., csüt. 14:40
Es mi akadalyozna meg oket hogy fel ev utan uj temat nyissanak ugyan annak az eszkoznek?
Jelenleg a fórumszabályzat.

De mishow felvetését teljesen jogosnak érzem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Teljesen más téma: az jutott eszembe, hogy nem kellene időhatárt szabni a hirdetéseknek?
Van pár hirdető, aki akár több éve tolja ugyanazokat a cuccokat, agyhalott árakon.
Persze nem kell a kutyának sem, de ez őket nem zavarja (őszintén, nem is értem ...) csak tolják az UP-okat.
Nem tudom, kinek mi erről a véleménye, de én simán húznék a jövőre nézve egy féléves határt, a most fennlévő befagyott cuccokat meg mindet törölném, ami egy éven túli. Ezzel menne a levesbe a sok ittfelejtett hirdetés is, oxt jónapot!
Feleslegesen telik a tárhely, és egy csomó bosszúság - lehet én vagyok túlérzékeny, de már lever a víz, amikor meglátom UP-olni a "legendákat" irreális aranyáron :smile51:


Szóljatok, ha szerintetek túlreagálom, de engem tényleg dühít!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Adott egy mozi, ami külön épületben foglal helyet. Ki lett mérve a helye, le lett betonozva az alap, ahogy illik. Fel lett építve a fala, megcsinálták a kábelezést, szigetelést, légkondícionálást, kárpitozást, dekorációt mindent (nem sorolom tovább mi mindent és mennyi ideig tartott mire elkészült). Aztán jön Den és egy laza mozdulattal azt mondja, hogy verje szét az egészet és csináljon nagyobbat. Komolyan agyrém. Természetesen nem gondolja hogy kilóg a lóláb. Ha meg valaki szóvá teszi(egyébként rohadtul nem ő gondolja egyedül, hanem sokan mások is), akkor jön a hattyúk halála, amit láthatunk. Ja meg hogy dobják ki az xyz fórumost, mert hogy merészeli megkérdőjelezni a nagy Dent. Komolyan vicc. Nem csak alpári bunkó pökhendi stílusú a reakció, ami önmagában is egy nagy személyeskedés, de még igaza sincs. A projectiondesign vetítő a Monitor Audio Gold hangrendszerrel és a Dayton Ultimax és Klipsch R115 SW szubbal full EQ APO Cavern kalibrációszerintem eléggé kimeríti a házimozi fogalmát. Szóval az első feltevés hogy nincs házimozija, kapásból megdőlt. Nem mellesleg rengeteg embernek segített REW-es mérésekben, Equalizer Apo-Cavern kalibrációkkal itt is és a prohardver fórumon is. Úgyhogy ebben sincs igaza, a másik feltevésében sem. Ha valaki pont hiányozna, az pont Tamoo lenne.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Den írta:
2021.07.16., pén. 13:06
Nagyon komoly emberek hozzászólásait olvashatjuk pl: Magyarország talán legkomolyabb házimozi építőjét, a D.C. első emberét és akkor jön egy kötözködő, egy saját maga által is elismerten állandóan személyeskedő Tamoo, aki nekem se hiányozna egyáltalán, ha nem gyilkolná a hm fórumát!
Egy darabig IGNORÁLOM, aztán kijelentkezem én is.
Most komolyan azt kéred, hogy dobjunk ki valakit, mert nem ért egyet azzal, amit írtál, és ennek kissé viccesen adott hangot? Mert bocs, de itt most mi modik nem tudjuk megállapítani, kinek van igaza, és a felénk érkezett jelzésekből úgy tűnik, nem csak egyvalaki nem ért egyet az írásoddal. (félreértés ne essen, én teljesen semleges vagyok a kérdésben, mert nincs meg a megfelelő szaktudásom véleményt alkotni).
Direkt végigolvastam a mostani esetet, és nekem most csak az jött le, hogy komoly személyes konfliktusod lehet vele, mert most az egyetlen (valamelyest személyes megjegyzést tartalmazó) mondatára Te magad válaszoltál egy egész litánia személyeskedéssel... Szerintem ezt egymás között kellene lerendeznétek, méghozzá privátban, és nem idejönni "árulkodni", amiről most inkább nem írnám le, hogy mi jutott még eszembe. Vagy ha úgy érzed, ignoráld. Hadd ne a moderátoroknak kelljen eldönteniük, hogy ki(nek) nagyobb...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Den írta:
2021.07.16., pén. 13:06
Nagyon komoly emberek hozzászólásait olvashatjuk pl: Magyarország talán legkomolyabb házimozi építőjét, a D.C. első emberét és akkor jön egy kötözködő, egy saját maga által is elismerten állandóan személyeskedő Tamoo, aki nekem se hiányozna egyáltalán, ha nem gyilkolná a hm fórumát!
Egy darabig IGNORÁLOM, aztán kijelentkezem én is.
Szerintem fizikailag is tudod ignorálni, akkor nem látod a hozzászólásait. Bár ezt én sosem próbáltam még senkivel.
Ugyanakkor Tamoo eléggé aktív tag és nem sok panasz van rá.
A személyes dolgokat le kell tenni, elengedni.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Den »

Nagyon komoly emberek hozzászólásait olvashatjuk pl: Magyarország talán legkomolyabb házimozi építőjét, a D.C. első emberét és akkor jön egy kötözködő, egy saját maga által is elismerten állandóan személyeskedő Tamoo, aki nekem se hiányozna egyáltalán, ha nem gyilkolná a hm fórumát!
Egy darabig IGNORÁLOM, aztán kijelentkezem én is.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Den írta:
2021.07.16., pén. 12:27
Megint egyfolytában kivégzi Tamoo a Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról a-z- ig fórumot!

Tisztelt Fórumgazdák- adminisztrátorok! Szeretnénk normális mederben egymásnak írni, gondolatokat cserélni! Tamoo miatt nem lehet!
Ti döntitek el, ha ő ezt megteheti egyfolytában, akkor én egyáltalán nem fogok hozzászólni, pedig az én hsz- im miatt indulnak be a fórumtársak klaviatúrái!

Várom a reagálásotokat!
Ha valami nem tetszik neked, az ignorálás nem megoldás?
Saját magaddal (és ezek szerint másokkal is) tolsz így ki, ha magadra veszed.

Persze ez csak az én véleményem.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Den »

Megint egyfolytában kivégzi Tamoo a Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról a-z- ig fórumot!

Tisztelt Fórumgazdák- adminisztrátorok! Szeretnénk normális mederben egymásnak írni, gondolatokat cserélni! Tamoo miatt nem lehet!
Ti döntitek el, ha ő ezt megteheti egyfolytában, akkor én egyáltalán nem fogok hozzászólni, pedig az én hsz- im miatt indulnak be a fórumtársak klaviatúrái!

Várom a reagálásotokat!
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Den »

Tisztelt AVX!

Én is mint sokan, itt vagyok jelen online, de nem szólok hozzá ezerből csak egyszer, mert tönkre teszik a fórumot már vagy egy évtizede a kekeckedők. Nekem azért van 259 hsz- om és nem 5777, mert jönnek a rossz szándékkal, minden normális hozzáállást tönkre tévők. Most is így történt. Jön Tamoo és elmegy a kedve az embernek bármiféle értelmes kommunikációtól.
A házimozi a mindenem, fanatikusan szeretem és ezzel együtt nem szólok hozzá, mert jön Tamoo.
A múltkor TSanyi hozzászólása után elismerte Tamoo és Fish, hogy csak beszólnak és irigyek.

A Home Movie- val beszélgettem és Szabó úr szerint-is- rengetegen ilyenek, mint Tamoo miatt végleg elhagyták az AVX- et.
Több fórum a kihalás szélén áll, DeLorian is írt erről pár szót, aki meghatározó egyéniség, sokat szól hozzá, a szakértelme példa értékű.
Én itt vagyok már vagy 15 éve legalább, ha nem teszitek helyre az AVX- en a szórakozásra és rombolásra használó fórumtársakat, akkor tovább fog zsugorodni a még meglévő törzsközönség is.
Életet lehetne lehelni Tamoo nélkül a házimozis fórumokba napi több tucat hsz- al. Vagy pedig jön Tamoo és pont, szóljon hozzá a többi hasonló.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Mostanában többször belefutottam egy hibába. Ha hosszasan írok egy hozzászólást, és közben születik egy új a témában, akkor jön a szokásos "A témába érkezett legalább egy új hozzászólás. Ennek fényében érdemes átnézned a hozzászólásod." Aztán ha ilyenkor rányomok a küldés gombra, akkor duplán küldtem el a hozzászólást. Most pár perce direkt leellenőriztem. Jött megint a "A témába érkezett legalább egy új hozzászólás. Ennek fényében érdemes átnézned a hozzászólásod" hibaüzenet, de a hozzászólásom már el lett küldve igazából.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Alex_Aston írta:
2021.06.17., csüt. 06:41
kupecke írta:
2021.06.16., szer. 21:43
Sok-sok oka lehet ennek, sok-sok olvasatban.
Pl: fórumgazdánk korábbi aktív hifis időszakábán többeket "eltanácsolt" e fórumtól. Egyesek más néven visszatértek, mások nem. Nekem is van olyan barátom, aki nem, de mivel sok segítséget kaptam tőle így, a jelenlegi szabályzatban foglaltak szerint -felelősséget is vállalva az általa hirdetettekért-, néha terhelem az adás-vételi részt.
Nem regisztrál vissza, azért sem, viszont ha ezzel csak kicsit is előmozdíthatom e hobbi területén még mozdolódó kapcsolatokat, már megérte.
Szűk ez a honi hifis közösség, ma te segítesz pl Győrből lejuttatni egy hs-t Szegedre, de hamarosan Pécsről hozzák neked egy köszönömért ;) ( és ezek le sincsenek írva egy topicban sem, de megtörténnek :smile32: )
Ez érthető.
Viszont miért nem ő hirdeti, miért te? Mi az, ami baj lenne számára, ha ő rakná fel, akár régi, akár új néven? Én ezt nem értem. Mert úgy több a macera, meg másik emberen keresztül megy a dolog, és majd ő adja meg az eladó nevét, ha kell, stb. Tényleg nem tudom, mi az értelme.
Engem ez persze kicsit sem zavar, ha valaki így hirdet, csak nem értem a dolgot... gondolkodik.gif
Így döntött. Nem kell mindenkit megérteni, (néha magamat sem értem ;) )
Az általad leírtak miatt én pl visszaregisztráltam, régi nicknevek sokmindennel együtt a :trash:

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

kupecke írta:
2021.06.16., szer. 21:43
Sok-sok oka lehet ennek, sok-sok olvasatban.
Pl: fórumgazdánk korábbi aktív hifis időszakábán többeket "eltanácsolt" e fórumtól. Egyesek más néven visszatértek, mások nem. Nekem is van olyan barátom, aki nem, de mivel sok segítséget kaptam tőle így, a jelenlegi szabályzatban foglaltak szerint -felelősséget is vállalva az általa hirdetettekért-, néha terhelem az adás-vételi részt.
Nem regisztrál vissza, azért sem, viszont ha ezzel csak kicsit is előmozdíthatom e hobbi területén még mozdolódó kapcsolatokat, már megérte.
Szűk ez a honi hifis közösség, ma te segítesz pl Győrből lejuttatni egy hs-t Szegedre, de hamarosan Pécsről hozzák neked egy köszönömért ;) ( és ezek le sincsenek írva egy topicban sem, de megtörténnek :smile32: )
Ez érthető.
Viszont miért nem ő hirdeti, miért te? Mi az, ami baj lenne számára, ha ő rakná fel, akár régi, akár új néven? Én ezt nem értem. Mert úgy több a macera, meg másik emberen keresztül megy a dolog, és majd ő adja meg az eladó nevét, ha kell, stb. Tényleg nem tudom, mi az értelme.
Engem ez persze kicsit sem zavar, ha valaki így hirdet, csak nem értem a dolgot... gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Kupecke érvelését értem, elfogadható.
Köszönöm a felvilágosítást.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Sok-sok oka lehet ennek, sok-sok olvasatban.
Pl: fórumgazdánk korábbi aktív hifis időszakábán többeket "eltanácsolt" e fórumtól. Egyesek más néven visszatértek, mások nem. Nekem is van olyan barátom, aki nem, de mivel sok segítséget kaptam tőle így, a jelenlegi szabályzatban foglaltak szerint -felelősséget is vállalva az általa hirdetettekért-, néha terhelem az adás-vételi részt.
Nem regisztrál vissza, azért sem, viszont ha ezzel csak kicsit is előmozdíthatom e hobbi területén még mozdolódó kapcsolatokat, már megérte.
Szűk ez a honi hifis közösség, ma te segítesz pl Győrből lejuttatni egy hs-t Szegedre, de hamarosan Pécsről hozzák neked egy köszönömért ;) ( és ezek le sincsenek írva egy topicban sem, de megtörténnek :smile32: )

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Egy valamit nem értek. Illetve sok mindent, de az nem ide tartozik.
Miért is kell sógornak, komának, hifi barátnak, le és felmenő rokonnak, haragosnak dolgait hirdetni ?
Olyan nehéz ide regisztrálni ? Meghívó levél kell ?
Inkognitóban akar maradni? Ne tegye. Legalább is itt ne.
Segíteni lehet barátainknak, de szerintem ne így.
Adja már a saját -legalább nick- nevét a saját portékájához.
Van , akit a forgalmazók magán eladásai bőszítenek, nálam ez kezdi kiverni a biztosítékot.
Tudom, mivel én írtam, lapozzak, de akkor is.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fülelek írta:
2021.06.11., pén. 20:15
EZt nem lehetne erről a technikai/esztétikai fórumról eltüntetni, kitiltani?
3,14tschába vele! :smile51: :smile51:
Ezt nem az AVX oldal csinálja ;) Ez egy relatív új baromság, weboldalak engedélyt kérhetnek értesítések megjelenítésére, amire jóhiszeműen rákattintasz és az lesz a vége, hogy felugró ablakokat tehetnek a böngésződbe akkor is, ha nincs az az oldal megnyitva. A felugró ablak fejlécében látszik, hogy ez a linstersbig.com.
Itt nézd meg mik vannak engedélyezve és töröld ki: chrome://settings/content/popups
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Ide is beteszem, hogy csökkennyen a tesztoszteron szint és az agresszió grádiens.
Hahó Magyarország !
A világ legszebb jószága .
Csatolmányok
Hahó, Magyarorszag !
Hahó, Magyarorszag !
20210607_073113.jpg (2.25 MiB) Megtekintve 1659 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

EZt nem lehetne erről a technikai/esztétikai fórumról eltüntetni, kitiltani?
3,14tschába vele! :smile51: :smile51:
Csatolmányok
hirhedttv.png
hirhedttv.png (172.62 KiB) Megtekintve 1690 alkalommal

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

bitrograde írta:
2021.06.11., pén. 18:19
Vinkler írta:
2021.06.11., pén. 06:33
bitrograde írta:
2021.06.10., csüt. 22:37


Akkor csendben megkérdezem: van-e arra moderátori szándék, hogy - ha már te is így nevezted - a "probléma" orvoslására megfelelő megoldás szülessen, és mit tesztek, tehettek az ügy érdekében, és mikor fogjátok azt megtenni?
Nem tervezünk ilyen irányú változtatást. Szerencsére a többség kulturált módon hirdet és pláne szerencsére a többség átlép ezen. Javaslom a számodra érdektelen hirdetéseket egyszerűen görgesd át. :smile29:
Örülök, hogy a legtöbb moderátor jól végzi a dolgát, és nincs szükség arra, hogy a fórum tagsága belekotyogjon a dolgukba, és ha mégis megteszik, hát ők elegánsan átléphetnek a kellemetlenkedőkön.
Rossz helyen puffogtatod a puskaport szvsz. Úgy gondolom, mi partnerek vagyunk abban, hogy közösen hozzunk döntéseket. Egyszerűen nem érezzük akutnak ezt a problémát.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Vinkler írta:
2021.06.11., pén. 06:33
bitrograde írta:
2021.06.10., csüt. 22:37
Aszpirin írta:
2021.06.10., csüt. 21:53


A fórumszabályzat szerint erre jogod van. Ugyanakkor ezúttal felhívnám a figyelmedet arra, hogy a fórumszabályzat 2.8 pontja értelmében a netikett szabályainak betartása is kötelező. Ezt csak azért írom most le, hogy az is egyértelmű legyen, hogy legközelebb (is) miért lesz törölve, és miért kapsz warningot, ha ismét ORDÍTOZVA teszed szóvá a problémát.
Akkor csendben megkérdezem: van-e arra moderátori szándék, hogy - ha már te is így nevezted - a "probléma" orvoslására megfelelő megoldás szülessen, és mit tesztek, tehettek az ügy érdekében, és mikor fogjátok azt megtenni?
Nem tervezünk ilyen irányú változtatást. Szerencsére a többség kulturált módon hirdet és pláne szerencsére a többség átlép ezen. Javaslom a számodra érdektelen hirdetéseket egyszerűen görgesd át. :smile29:
Örülök, hogy a legtöbb moderátor jól végzi a dolgát, és nincs szükség arra, hogy a fórum tagsága belekotyogjon a dolgukba, és ha mégis megteszik, hát ők elegánsan átléphetnek a kellemetlenkedőkön.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Nem a termékek a zavaróak ebben a kérdésben, hanem pofátlanság. Tény és való, hogy szerencsére a többség nem ilyen, milyen lenne az adás vétel rovat, ha az összes kereskedő elkezdene minden általa értékesített drótdarabot egyesével feltöltögetni, mert "lehet"...
Továbbá nem emlékszem a szabályzatban olyan pontra, hogy mondjuk a hanghordozókat köteles az eladó 1 topicba összegyűjteni, mégis ezt kell tennie, ami szerintem teljesen jogos és a tárgyalt esetnél is elvárható lenne.
Szerintem itt azért a következő pont pl megvalosul: 6.8.8. Amennyiben a Téma nyitója nyilvánvaló haszonszerzés céljával kíván hirdetni, vagy a törvényekbe, jó erkölcsbe ütköző terméket kíván értékesíteni, akkor kérjük, hogy azt haladéktalanul jelezzék a Moderátoroknak a „Jelent” gomb alkalmazásával.
Szerintem meg lehetne kérni a tisztelt hirdetőt, hogy legyen kedves márkánkénti csoportokba összegyűjteni a kábeleket, szerintem ez egy jó kompromisszum lehetne. Továbbá javaslom bitrograde forumtárs VIP csoportba sorolását.
Ákos
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”