Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Aszpirin írta:
2021.06.11., pén. 19:01
revox írta:
2021.06.11., pén. 18:43
Ezt írják,de nekem ez semmit nem mond :D de ha bicajozni kell, arra jó.

Vízállóság
1 ATM nyomásig (cseppálló)
Nyilván bicajhoz tökéletes, ezt már korábban is ajánlottad nekem. leborulok.gif
Mivel a Garminnak is van olcsóbb, nem úszáshra szánt pántja (Garmin HRM Dual pl.), de lacee a Garmin HRM Swim-re kérdezett rá, gondoltam a biztonság kedvéért megemlítem, hátha lényeges szempont lacee-nak, ha már az úszós változatot kérdezte...
Persze,jogos kérdés, de szerintem Lacee csak azért nyomta ezt,mert ezttalálta,de tudja fenw,lehet elmeghy teiathlonos irányba :rolleyes:

Gaemin pánt nemtom mennyi,mert mikor garmint vettünk,már megvolt a decathlonos,de sanszos,hogy többe fáj. Valamikor egy sigma futóóránk volt. A pánt vagy 20 ezer volt hozzá, jó 7-8 éve... Persze,azóta nem akkora kiunszt a pánt és már kompatibilisek összevissza. Másnem,arra jó a deca,az tényleg minden xarral kompatibilis, ami a garminokról nem mindig mondható el. De csak egy ötlet volt :)
Most inkább a láncokra fókuszálok. Axxem visszateszem a DA láncot a bringára,hátha az idegen kmc(dlc) is bekavar, bár axxony bnringájan csak sima SL van, mégis üt,mimt Papp Laci.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

revox írta:
2021.06.11., pén. 18:43
Ezt írják,de nekem ez semmit nem mond :D de ha bicajozni kell, arra jó.

Vízállóság
1 ATM nyomásig (cseppálló)
Nyilván bicajhoz tökéletes, ezt már korábban is ajánlottad nekem. leborulok.gif
Mivel a Garminnak is van olcsóbb, nem úszáshra szánt pántja (Garmin HRM Dual pl.), de lacee a Garmin HRM Swim-re kérdezett rá, gondoltam a biztonság kedvéért megemlítem, hátha lényeges szempont lacee-nak, ha már az úszós változatot kérdezte...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Aszpirin írta:
2021.06.11., pén. 18:15
revox írta:
2021.06.11., pén. 18:02
lacee írta:
2021.06.11., pén. 17:55
Van esetleg valakinek Garmin hrm-swim pulzuspántja valakinek használaton kívül,érdeklne megvételre…..?
Decathlonos jó hozzá. Ha van nekik, szerintem min félár.
https://www.decathlon.hu/pulzusmero-ant ... 34795.html

... tegyük hozzá: csak az nem biztos, hogy jó úszáshoz is (ha esetleg ez a funkciója érdekes lenne a HRM Swim-nek).
Ezt írják,de nekem ez semmit nem mond :D de ha bicajozni kell, arra jó.

Vízállóság
1 ATM nyomásig (cseppálló)

Valaki írja,hogy neki hülyeséget mutat. Nekem kb 5 évig jó volt, volt használva nem keveset.
Aztán mára a pánt is már szerintem megkopott,szakadhatott, elem lemerült. Tettem bele másik elemet,de azzal már xar(igaz,vagy 2 évig le volt dobva a szerszámosdobozba). Hol mér, hol nem. De axxem 2014-ben vettem. De pl nem csinálta azt, amit AAtinak néha bemér a pántja. Sose láttam olyat,ami abnormális adat ill. működés lett volna. Nyúlni se nyűlt szerintem. Egyszer beállítottam és valsz mai napig úgy áll a pánt, csak lerongyolódott.p, vagyis meggyűrődött.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

Aszpirin írta:
2021.06.11., pén. 18:15
revox írta:
2021.06.11., pén. 18:02
lacee írta:
2021.06.11., pén. 17:55
Van esetleg valakinek Garmin hrm-swim pulzuspántja valakinek használaton kívül,érdeklne megvételre…..?
Decathlonos jó hozzá. Ha van nekik, szerintem min félár.
https://www.decathlon.hu/pulzusmero-ant ... 34795.html

... tegyük hozzá: csak az nem biztos, hogy jó úszáshoz is (ha esetleg ez a funkciója érdekes lenne a HRM Swim-nek).
Ez úszáshoz szerintem nem jó...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

revox írta:
2021.06.11., pén. 18:02
lacee írta:
2021.06.11., pén. 17:55
Van esetleg valakinek Garmin hrm-swim pulzuspántja valakinek használaton kívül,érdeklne megvételre…..?
Decathlonos jó hozzá. Ha van nekik, szerintem min félár.
https://www.decathlon.hu/pulzusmero-ant ... 34795.html

... tegyük hozzá: csak az nem biztos, hogy jó úszáshoz is (ha esetleg ez a funkciója érdekes lenne a HRM Swim-nek).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

revox írta:
2021.06.11., pén. 18:02
lacee írta:
2021.06.11., pén. 17:55
Van esetleg valakinek Garmin hrm-swim pulzuspántja valakinek használaton kívül,érdeklne megvételre…..?
Decathlonos jó hozzá. Ha van nekik, szerintem min félár.
Megsasolom a webshop-ot ,nemrég voltam kétszer is,néztem de nem igazán volt tele a fal,pedig Békéscsabán néztem ott sokkal jobb a felhozatal mint a Debreceni üzletben…balfax voltam nem kérdeztem meg.A mai óranyomkodás kikészített inkább veszek egy pántot…
Köszi!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

lacee írta:
2021.06.11., pén. 17:55
Van esetleg valakinek Garmin hrm-swim pulzuspántja valakinek használaton kívül,érdeklne megvételre…..?
Decathlonos jó hozzá. Ha van nekik, szerintem min félár.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lacee »

Van esetleg valakinek Garmin hrm-swim pulzuspántja valakinek használaton kívül,érdeklne megvételre…..?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2021.06.11., pén. 11:23
Szerintem pl. Reviné biztosan jönne, de nem tudom hozná-e Revit is. :kapdelm: Bár arrafelé nincsenek felüljárók.
Horpaszt... Szerda,csütörtök kimentünk kellemes szélben bicajozni... Kicsit megfáradt. Volt szó hétvégi bükkről,de lehet túlsóztuk tegnap, nem lehet tudni,hogy kelünk fel :D most én is ásítozok rendesen...

De az mekkora. Bementünk bicajboltba, mondom hátha van DA csapágykiszedő adapterük. Na, ott megkaptam, hogy amit keresek,az nem létezik... :D hiába mondtam, hogy az ultegra és XT kiszedője nagy a DA-ra, de nyilván nem hitték el :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pärt írta:
2021.06.11., pén. 11:35


Igen, Sram I-motion 9. Ezen a Hebie-n sokat goldolkoztam, aztán úgy döntöttem, hogy mégsem kell. De lehet, hogy adok neki egy esélyt. Az zavar, hogy egy kicsit biztosan hozzáér a futó lánc a műanyag "cső" belső falához. Te mit tapasztalsz?
Persze némiképp hozzáér, de szerintem abszolúte nem zavaró mértékben.Még kézzel hajtva sem érezhető, hogy visszafogna hajtás közben-a hangja sem egy kereplő.Ha spray bázisú kenőanyagot akarsz felvinni akkor van rajta befúvónyílás, így csak akkor kell leszedni ha a láncod feszességét akarod ellenőrizni vagy ki akarod mosni a láncot. Nekem több a pro mint a kontra vele, ezért gondoltam, hogy felteszem.Ha jól emlékszem 15.000 km élettarttamot jósol neki a Hebie.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

avl2 írta:
2021.06.11., pén. 07:23

nna, egy kis ilyen irány is van!
nekem is van egy “városim”, mostoha körülmények között is megy, pl. bevásárlás is, nekem van emelkedő, ami a 28 fog elöl hátul esetén sem esik jól. Agyváltó(ból van, ami) tud hasonlót vagy még enyhébbet ? …ha ez a gép lecserélődne, lehetne-e agyváltós helyette. Jelige: really low cost bike (a mostanit 14e Ft-ért vettem 8-10 éve, nem csili-vili “butikbringa” :)))
Az agyváltó is igényel némi karbantartást. Tudtommal két típus van, ami teljesen zárt: a Rohloff és a Sh. Alfine 11, de ez egyik sem filléres holmi. Olcsón a Sram7, Nexus7 elérérhetők. Ezek robosztusabbak is mint a 8-as verziók.
Áttételtartományt magad igényére alakíthatod elöl, hátul játszva a fogszámokkal. Hátul általában 18-22 tartományban vannak, elöl meg amit gusztusod diktál. Az előző városi agyváltósomon az áttétel vastagabbik vége kb. 53/11-nek felelt meg, a mászósabbra már nem emlékszem. (Csúnyán meg lehetett vele tréfálni gyanútlan országútisokat, mikor az enyhén klaffogó sárvédőjű csotrogánnyal előztem. :D) Mivel elköltöztünk egy dombosabb utcába, már másik gépet használok. Ennek kellemesebbre hangoltam a mászós tartományát, mivel van felénk két kb. 18-20%-os emelkedő. Már egy hetes váltó is egész használható tartományt ad.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

tonee73 írta:
2021.06.11., pén. 07:55

Értem, köszi.A "hangoskodást" nem decibelben meghatározva gondoltam-csak a hajtás közben egyébként is hallható láncfutás hang esetleges erősségére gondolva.
Gondolom akkor valamilyen Sram agyváltóval mégy. A nejemnek pont most dobtam fel egy ilyen Hebie Chainglider szettet az itteni 8-as Shimano agyváltósára, mert már meguntam hogy mindig hót retek a hajtás meg a lánc. Ő megy télen-nyáron hóban (már amennyi abból itt akad Angliában) sárban, esőben, a gép csak akkor az "enyém" ha valami zörög /nem működik esetleg már szó szerint csimbókokban lóg róla a dzsuva...


HG.jpg


youtu.be/v_xOiku_rUQ
Igen, Sram I-motion 9. Ezen a Hebie-n sokat goldolkoztam, aztán úgy döntöttem, hogy mégsem kell. De lehet, hogy adok neki egy esélyt. Az zavar, hogy egy kicsit biztosan hozzáér a futó lánc a műanyag "cső" belső falához. Te mit tapasztalsz?

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

gianni321 írta:
2021.06.11., pén. 09:53
pärt írta:
2021.06.10., csüt. 21:24
redbulova írta:
2021.06.10., csüt. 21:18

Waxolás eredménye. Nagyon hasznos dolog...
Nálam némi elszürkült viaszpehely látszik, de tapintásra továbbra sem koszol. Szeretem!
Biztosan írtad már, hogy mit használsz a lánc kenésére, de olyan termékeny ez a topik, hogy képtelen vagyok kimazsolázni.
Szóval, kedves Part, mit használsz a lánc kenésére?
Tennék vele egy próbát, mert bár amit most használok Soudal kenőanyagot szeretem, de 3 tekerés után tele van mocsokkal a lánc. Hátha lehetne nyújtani ezen az időn egy kicsit.
A múlt hét vasárnap én is mentem egy kerek százast, ami olyan jól sikerült, hogy a héten még tegnap ültem először bringára.... :D Talán 10-15 km ment volna még, de asszem az már fájt volna, úh inkább annyiban hagytam.
Hogy áll most a Mátra kör, alakul, szerveződik valami?
Molten speed vaxot használok, de szerintem bármelyik paraffinos cucc ugyanazt tudja. Olyannyira, hogy az adalék nélküli sima étkezési paraffin is csak valami 0.7 Wattal volt gyengébb egy tesztben a neve is van verzióknál. Annyit érdemes tudni a vaxolásról, hogy a láncot (meg persze a teljes hajtást) új korában teljesen tisztára kell mosni, de annyira tisztára, hogy ha a kávédat azzal kevered, akkor utána meg tudd inni. :D Ez biztosítja, hogy a a forró viasz tökéletesen megtapadjon a felületen. Továbbá szükséged lesz egy ún. lassú főzőre, ami biztonságosan egyenletes hőmérsékleten tartja az olvadt viaszt. Ez párezres tétel; az enyém valami 6e. körül volt. És érdemes több láncot hadrendben tartani, mert így párszáz km után levéve azonnal újat rakhatsz fel, és elég a melegítős, mártogatós procedúrát akkor elvégezni, ha már mind lefutotta a rászabott kilométerét.

Egy bővített mátrai kört egyszemélyes verzióban letoltam a hétvégén: nevezzük pályabejárásnak. Nagyon jó volt, még szívesen mennék a közeljövőben a csapattal. Szerintem pl. Reviné biztosan jönne, de nem tudom hozná-e Revit is. :kapdelm: Bár arrafelé nincsenek felüljárók.

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

Aszpirin írta:
2021.06.11., pén. 10:21
Motorex Dry Lube az itteni - nálam bicikliügyben összehasonlíthatatlanul nagyobb tudású - fórumtársak körében milyen megítélésben részesül? (én száraz körülmények között azt használom /ha nem feltétlenül muszáj, nem kínozom magam esőben vagy sáros/nedves úton tekeréssel, bár van amikor elkerülhetetlen/ a dzsuvásodást nem oldja meg, de jelentősen csökkenti).
hosszú évek óta én is ezt használom...nálam bevált, havonta 1X mosás+kompresszor és újrakenés...
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

gianni321 írta:
2021.06.11., pén. 09:53
pärt írta:
2021.06.10., csüt. 21:24
redbulova írta:
2021.06.10., csüt. 21:18

Waxolás eredménye. Nagyon hasznos dolog...
Nálam némi elszürkült viaszpehely látszik, de tapintásra továbbra sem koszol. Szeretem!
Biztosan írtad már, hogy mit használsz a lánc kenésére, de olyan termékeny ez a topik, hogy képtelen vagyok kimazsolázni.
Szóval, kedves Part, mit használsz a lánc kenésére?
Tennék vele egy próbát, mert bár amit most használok Soudal kenőanyagot szeretem, de 3 tekerés után tele van mocsokkal a lánc. Hátha lehetne nyújtani ezen az időn egy kicsit.
A múlt hét vasárnap én is mentem egy kerek százast, ami olyan jól sikerült, hogy a héten még tegnap ültem először bringára.... :D Talán 10-15 km ment volna még, de asszem az már fájt volna, úh inkább annyiban hagytam.
Hogy áll most a Mátra kör, alakul, szerveződik valami?
Part nem ken, feketeöves waxmester...biciklilánfőzésből diplomázott.. :D :smile53:
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Motorex Dry Lube az itteni - nálam bicikliügyben összehasonlíthatatlanul nagyobb tudású - fórumtársak körében milyen megítélésben részesül? (én száraz körülmények között azt használom /ha nem feltétlenül muszáj, nem kínozom magam esőben vagy sáros/nedves úton tekeréssel, bár van amikor elkerülhetetlen/ a dzsuvásodást nem oldja meg, de jelentősen csökkenti).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

pärt írta:
2021.06.10., csüt. 21:24
redbulova írta:
2021.06.10., csüt. 21:18
revox írta:
2021.06.10., csüt. 16:32
körbenézem a gépet,de ilyet nem láttam és minden belül fut. a nyeregcsőben nem tudom, mi van. eleinte nem érdekelt, most, hogy beállt, nem akarom kihúzni, de egyszer erőt veszek magamon, ha a bekapcsolt módban se megy fel.
youtube-on teljesen máshol volt a rendszerben (az akksinál, vázon belül), de akkor úgy tűnik, bárhova betehető,csak legyen bent a jelútban valahol...
köszi, futok egy kört

ja, mégoszt csillog-villog az a lánc és sor 36_1_11.gif
Waxolás eredménye. Nagyon hasznos dolog...
Nálam némi elszürkült viaszpehely látszik, de tapintásra továbbra sem koszol. Szeretem!
Biztosan írtad már, hogy mit használsz a lánc kenésére, de olyan termékeny ez a topik, hogy képtelen vagyok kimazsolázni.
Szóval, kedves Part, mit használsz a lánc kenésére?
Tennék vele egy próbát, mert bár amit most használok Soudal kenőanyagot szeretem, de 3 tekerés után tele van mocsokkal a lánc. Hátha lehetne nyújtani ezen az időn egy kicsit.
A múlt hét vasárnap én is mentem egy kerek százast, ami olyan jól sikerült, hogy a héten még tegnap ültem először bringára.... :D Talán 10-15 km ment volna még, de asszem az már fájt volna, úh inkább annyiban hagytam.
Hogy áll most a Mátra kör, alakul, szerveződik valami?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Mit lehet csinálni egy nevelés nélküli óvodai napon...? :D

.
20210611_094614.jpg
20210611_094614.jpg (3.8 MiB) Megtekintve 1346 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pärt írta:
2021.06.10., csüt. 22:25

Kisebb súrlódás mellett tartósabb is a lánc, mint a hagyományos, koszolós gutymákkal. Nem érzem hangosabbnak, persze ez szubjektív, mivel nem mértem.
Hátránya, hogy ugyan tűri az esőt, de hamarabb kiszedi a víz a viaszt, mint normál használat mellett. Országútimon ez nem gond, mert nem megyek esőben, de a városi az kap esőt, havat, sólét, sárlét. Ráadásul nem teljesen zárt rendszerű az agyváltóm; egy kis olajat mindig izzad magából, tehát úgysem tudnám tisztán tartani a hajtást. Szóval országútira, szárazabb időre van kitalálva, de ott tökéletes.
Értem, köszi.A "hangoskodást" nem decibelben meghatározva gondoltam-csak a hajtás közben egyébként is hallható láncfutás hang esetleges erősségére gondolva.
Gondolom akkor valamilyen Sram agyváltóval mégy. A nejemnek pont most dobtam fel egy ilyen Hebie Chainglider szettet az itteni 8-as Shimano agyváltósára, mert már meguntam hogy mindig hót retek a hajtás meg a lánc. Ő megy télen-nyáron hóban (már amennyi abból itt akad Angliában) sárban, esőben, a gép csak akkor az "enyém" ha valami zörög /nem működik esetleg már szó szerint csimbókokban lóg róla a dzsuva...

HG.jpg
HG.jpg (66.2 KiB) Megtekintve 1365 alkalommal

youtu.be/v_xOiku_rUQ
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

pärt írta:
2021.06.10., csüt. 22:25
… a városi az kap esőt, havat, sólét, sárlét. Ráadásul nem teljesen zárt rendszerű az agyváltóm; egy kis olajat mindig izzad magából, tehát úgysem tudnám tisztán tartani a hajtást. ….
nna, egy kis ilyen irány is van!
nekem is van egy “városim”, mostoha körülmények között is megy, pl. bevásárlás is, nekem van emelkedő, ami a 28 fog elöl hátul esetén sem esik jól. Agyváltó(ból van, ami) tud hasonlót vagy még enyhébbet ? …ha ez a gép lecserélődne, lehetne-e agyváltós helyette. Jelige: really low cost bike (a mostanit 14e Ft-ért vettem 8-10 éve, nem csili-vili “butikbringa” :)))

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

tonee73 írta:
2021.06.10., csüt. 21:30
pärt írta:
2021.06.10., csüt. 21:24

Nálam némi elszürkült viaszpehely látszik, de tapintásra továbbra sem koszol. Szeretem!
Ad annyi kenést mint a hagyományos olaj vagy urambocsá zsír, nem hangosabb a hajtás?
Kisebb súrlódás mellett tartósabb is a lánc, mint a hagyományos, koszolós gutymákkal. Nem érzem hangosabbnak, persze ez szubjektív, mivel nem mértem.
Hátránya, hogy ugyan tűri az esőt, de hamarabb kiszedi a víz a viaszt, mint normál használat mellett. Országútimon ez nem gond, mert nem megyek esőben, de a városi az kap esőt, havat, sólét, sárlét. Ráadásul nem teljesen zárt rendszerű az agyváltóm; egy kis olajat mindig izzad magából, tehát úgysem tudnám tisztán tartani a hajtást. Szóval országútira, szárazabb időre van kitalálva, de ott tökéletes.

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Szalon írta:
2021.06.09., szer. 17:18
redbulova írta:
2021.06.08., kedd 20:58
A Bringalandban volt egy...
IMG_20210608_121502_resized_20210608_085157962.jpg
Várjuk a beszámolót majd, hogy tetszik, milyen az utakon!
Ma egy 80 kilis próba után a tapasztalatom hasonló mint a Tiéd vagy egyéb "jutubos" vélemény - a nyereg kiváló.
Azt hiszem ez a technológia a jövő és hamarosan olcsóbb lesz, mert az ára meredek és talán annyival nem is jobb mint a sorban utána következő. Valahol 100.000 HUF lenne az arányos ár. Végig kényelmesen tudtam alsó fogásban tekerni minden kellemetlen nyomásérzet nélkül, sőt inkább a nadrág bélés volt útban (mindig vastag és puhát kerestem, gondolva hogy az kényelmesebb) lehet jobb lesz vékonyabb betéttel. Nagyon kényelmes és tényleg extra érzés a hátsórésznek. Nem bántam meg a vételt, nem minden hónapban vagy évben kell befektetni az árát, nekem ez fontosabb mint a pillanatnyi kiadás mértéke.
Majd még érdekel a performance egy 5 óra körüli tekerés után is (100 kili fölött)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pärt írta:
2021.06.10., csüt. 21:24

Nálam némi elszürkült viaszpehely látszik, de tapintásra továbbra sem koszol. Szeretem!
Ad annyi kenést mint a hagyományos olaj vagy urambocsá zsír, nem hangosabb a hajtás?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

redbulova írta:
2021.06.10., csüt. 21:18
revox írta:
2021.06.10., csüt. 16:32
körbenézem a gépet,de ilyet nem láttam és minden belül fut. a nyeregcsőben nem tudom, mi van. eleinte nem érdekelt, most, hogy beállt, nem akarom kihúzni, de egyszer erőt veszek magamon, ha a bekapcsolt módban se megy fel.
youtube-on teljesen máshol volt a rendszerben (az akksinál, vázon belül), de akkor úgy tűnik, bárhova betehető,csak legyen bent a jelútban valahol...
köszi, futok egy kört

ja, mégoszt csillog-villog az a lánc és sor 36_1_11.gif
Waxolás eredménye. Nagyon hasznos dolog...
Nálam némi elszürkült viaszpehely látszik, de tapintásra továbbra sem koszol. Szeretem!

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: redbulova »

revox írta:
2021.06.10., csüt. 16:32
körbenézem a gépet,de ilyet nem láttam és minden belül fut. a nyeregcsőben nem tudom, mi van. eleinte nem érdekelt, most, hogy beállt, nem akarom kihúzni, de egyszer erőt veszek magamon, ha a bekapcsolt módban se megy fel.
youtube-on teljesen máshol volt a rendszerben (az akksinál, vázon belül), de akkor úgy tűnik, bárhova betehető,csak legyen bent a jelútban valahol...
köszi, futok egy kört

ja, mégoszt csillog-villog az a lánc és sor 36_1_11.gif
Waxolás eredménye. Nagyon hasznos dolog...

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”