Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd/Sacd javítás

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Avatar
project6
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2017.04.20., csüt. 14:54
Értékelés: 27

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: project6 »

Pelikán69 írta:
2022.04.02., szomb. 20:19
Sziasztok!
Van egy Exposure 2010S CD játszóm. A tálcát nem tudja rendesen behúzni. Többször vittem emiatt a Totel szervizbe. Ott kiderült, hogy csöpög az olaj az ékszíjra, ezért az csúszik és nem tudja teljesen behúzni a tálcát. Mindig megtisztítják az olajtól, kicserélik a szíjat, fizetek tizenvalahány ezer forintot és mehetek Isten hírével. Sajnos az olaj csöpögését nem tudják elhárítani. Azt mondják, hogy a mechanikát nem tudják kicserélni, mert ilyet már nem lehet kapni, más pedig nem tehető bele. Nehéz ezt elfogadnom. Tudtok olyan szervizt, szerelőt, aki esetleg segíthetne a CD játszóm problémáján?
Előre is köszönöm a segítséget!
Isten mentsen meg a Töteltől lehúzós dumacsapat
Erősítő: Kenwood KAF 3030 R
CD:Philips 624
LP: Pink Triangle LPT Empire 8000 hangszedő
Casette deck: AIWA ADF 880
Hangsugárzó:TDL Studio 1 M
Az első benyomásra nincs második lehetőség!

Avatar
veba
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2007.01.06., szomb. 21:27
Értékelés: 16

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: veba »

Kedves Fórumtársak,
Oppo BDP-105D HDMI kimenetei elromlottak, kép és hang sem jön egyikből sem.
Úgy tűnik, hogy egyébként működőképes. Pl CD-t lejátszik és analóg RCA-n jön is belőle a hang.
Tanácsot szeretnék kérni, hova lehet érdemes elvinni javításra. Ha lehet még egyáltalán javítani a lejátszót...
Helyileg Pest Megye- Budapest környékén.
SAMSUNG UE65HU7500
MARANTZ PM-KI Ruby / ONKYO TX-SR 875 AVreceiver / MARANTZ SACD30n
TRIANGLE MAGELLAN QUATUOR / TRIANGLE MAGELLAN DUETTO / TRIANGLE GENESE VOCE / YAMAHA 515 sub, WalhallA Posseidon hagfalkábelek
Furutech e-TP80E betáp & elosztó, AgPt-RXF & AgPt-R (AMP) WalhallA tápkábelek

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: vm69 »

vm69 írta:
2022.04.11., hétf. 16:20
Sziasztok!
Esetleg tud valaki olyan szakit aki egy iFi ZEN DAC ot megtudna javítani? Jobb oldalt elnémult.
Vagy egyáltalán érdemes vele foglalkozni,dobjam ki... gondolkodik.gif
Megoldótott a probléma IC kábel hiba volt. :)
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: vm69 »

Sziasztok!
Esetleg tud valaki olyan szakit aki egy iFi ZEN DAC ot megtudna javítani? Jobb oldalt elnémult.
Vagy egyáltalán érdemes vele foglalkozni,dobjam ki... gondolkodik.gif
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
Pelikán69
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013.07.11., csüt. 09:59
Értékelés: 1

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Pelikán69 »

Sziasztok!
Van egy Exposure 2010S CD játszóm. A tálcát nem tudja rendesen behúzni. Többször vittem emiatt a Totel szervizbe. Ott kiderült, hogy csöpög az olaj az ékszíjra, ezért az csúszik és nem tudja teljesen behúzni a tálcát. Mindig megtisztítják az olajtól, kicserélik a szíjat, fizetek tizenvalahány ezer forintot és mehetek Isten hírével. Sajnos az olaj csöpögését nem tudják elhárítani. Azt mondják, hogy a mechanikát nem tudják kicserélni, mert ilyet már nem lehet kapni, más pedig nem tehető bele. Nehéz ezt elfogadnom. Tudtok olyan szervizt, szerelőt, aki esetleg segíthetne a CD játszóm problémáján?
Előre is köszönöm a segítséget!

Online
Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Csömör

Audio Note CD

Hozzászólás Szerző: gnagy »

Sziasztok!

Tudtok ajánlani Budapesten szerelőt, aki Audio Note CD-t szervizelne nekem?

Előre is köszönöm: ng
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
ottoisis
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 498
Csatlakozott: 2014.09.22., hétf. 12:36
Értékelés: 76
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Mission Cyrus DAD-7

Hozzászólás Szerző: ottoisis »

ottoisis írta:
2021.05.29., szomb. 19:10
Üdv Mindenkinek!
Mission Cyrus dAD-7 cd játszóm kiolvasójának (Philips cdm-9) cseréjéhez keresek avatott szakembert.
Válaszokat kérlek privátban vagy sottoisis@gmail. email címemre küldjetek.
Köszönet előre is!
üdv
ottoisis
Eunos fórumtárs révén találtam szakavatott szerelőt, aki csodát tett a géppel. Ez uton is köszönöm mindkettőjüknek a segítséget.
LPj: Townshend Elite Mk II Rock + Moth-RB-250/AN-Ai karkábel + Roksan Corus Blue
CD: Cyrus dAD-7, Erősítő: Palotás phono, TMP ANT, Dobozok: Audio Note AX-Two
Kábelek, kiegészítők: Fapaci, Belden 8402, YBA Glass, 47 Lab OTA Stratos

Avatar
dellmann
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 09:03
Értékelés: 5

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: dellmann »

Sziasztok!

Pioneer BDP-170 mindenjátszónk sajnos letérdelt. Nem tudom bekapcsolni. Illetve néha bekapcsolódik, akkor megy szépen. Ha kikapcsolom, újra nem tudom életre kelteni. Kérdésem: Van e ötlet, hogy mi lehet a baja? Érdemes vele bajlódni? Ha igen, hová forduljak? Tudom, hogy nem sokat ér, de ha pótolni kell, az nagy fejvakarást okoz. Köszönöm szépen előre is!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Mission Cyrus DAD-7

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

ottoisis írta:
2021.05.29., szomb. 19:10
Üdv Mindenkinek!
Mission Cyrus dAD-7 cd játszóm kiolvasójának (Philips cdm-9) cseréjéhez keresek avatott szakembert.
Válaszokat kérlek privátban vagy sottoisis@gmail. email címemre küldjetek.
Köszönet előre is!
üdv
ottoisis
A hsz-ed átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
ottoisis
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 498
Csatlakozott: 2014.09.22., hétf. 12:36
Értékelés: 76
Tartózkodási hely: Savaria

Mission Cyrus DAD-7

Hozzászólás Szerző: ottoisis »

Üdv Mindenkinek!
Mission Cyrus dAD-7 cd játszóm kiolvasójának (Philips cdm-9) cseréjéhez keresek avatott szakembert.
Válaszokat kérlek privátban vagy sottoisis@gmail. email címemre küldjetek.
Köszönet előre is!
üdv
ottoisis
LPj: Townshend Elite Mk II Rock + Moth-RB-250/AN-Ai karkábel + Roksan Corus Blue
CD: Cyrus dAD-7, Erősítő: Palotás phono, TMP ANT, Dobozok: Audio Note AX-Two
Kábelek, kiegészítők: Fapaci, Belden 8402, YBA Glass, 47 Lab OTA Stratos

Online
Avatar
kináz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2009.01.03., szomb. 10:05
Értékelés: 64
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: kináz »

Egy ősrégi Meridian MCD átnézésére Budapesten vagy környékén keresnék egy szakembert. Az egyik csatorna egy kicsit torzan szól. Ha valaki tud egy megbízható szakembert kérem privátban üzenjen. Köszönöm szépen

hi-fun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2020.07.05., vas. 23:29
Értékelés: 39

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: hi-fun »

Sziasztok,
Tudnátok e segiteni, Meridian cd lejátszó javításával ki foglalkozhat?
Köszi a segítséget, Márk

Avatar
lipe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.05.03., csüt. 20:47
Értékelés: 3

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: lipe »

Akkor mégsem jó helyen járok....

Avatar
lipe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.05.03., csüt. 20:47
Értékelés: 3

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: lipe »

Sziasztok!
Remélem jó helyen járok.....
Van egy California Audio Labs Icon ll cd lejátszóm, aminek a hangzását nagyon szeretem, de az idő vas foga.....Túl hangos a trafó és bekapcsoláskor hatalmasat reccsen!
Orvosolható-e a probléma?
Üdv

Online
Avatar
smogmachine
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 451
Csatlakozott: 2019.03.12., kedd 09:20
Értékelés: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: smogmachine »

prando írta:
2021.01.14., csüt. 07:35
Szia prando!
Köszi a tippet! Az a baj neten nem nagyon találtam, azért írtam ide hátha van valakinek infója.
Ez segítség, este neki ugrok, megírom majd mi a tapasztalat.
Üdv
A lényeg, ne siess. Ha egy este, egy, ha három, akkor meg három.
[/quote]

Meg is van. Magát a cd meghajtót egy lemez fedi, azt két csavar tartja, eltávolítás és láthatóvá válik a tálca. A tálcán van egy ütköző, azt le kell szedni és annyira kijön a tálca, hogy elérhető három fogaskerék, meg a szíj. A két nagyobbik fogaskerék zégergyűrűjét le kell venni kicsit megemelni a fogaskerekeket és lesz annyi hely, hogy a szíjat rá lehessen tenni a hajtó és hajtott tárcsára. Jó lett!
Köszi a bátorítást!
Legjobbakat!

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: prando »

Szia prando!
Köszi a tippet! Az a baj neten nem nagyon találtam, azért írtam ide hátha van valakinek infója.
Ez segítség, este neki ugrok, megírom majd mi a tapasztalat.
Üdv
[/quote]

A lényeg, ne siess. Ha egy este, egy, ha három, akkor meg három.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
smogmachine
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 451
Csatlakozott: 2019.03.12., kedd 09:20
Értékelés: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: smogmachine »

prando írta:
2021.01.13., szer. 20:26
smogmachine írta:
2021.01.11., hétf. 21:28
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok! Van egy Marantz SA-8400 lejatszom és azt csinálja, hogy amikor kiadná a tálcát, akkor meglöki, kiugrik fél centit és hallom, hogy pörög a motor kézzel rá kell segíteni, majd kitolja teljesen. Ugyanez vissza, amikor már majdnem behúzta, akkor megakad, motor pörög és kézzel belököm. Akitől vettem azt állítja sokat állt és öreg lehet a szíj, mert ritkán volt használva. Vettem Szíj készletet, mennyire nagy meló ezt kicserélni? Mindent is meg javítok, de ezek az apró mechanizmusok hát..
Valaki csinált már hasonlót?

Az én tapasztalatom: levenni a készülék tetejét, ott már látni kell a futóművet. Ki kell szedni a házból, pár csavar tarthatja és a kábeleket is lekötheted róla. Ha így màr a kezedben van a futómű, megláthatod a további bontás lehetőségét. Nálam a tálcát kellett (ami ki-bejár) még kiakasztani, hogy ki lehessen húzni a futóműről, az egy müa pöcök és csavarhúzóval arrébb lehetett "feszíteni". Itt már látható volt a szíj, nálam egy kipattintható müa fedelet kellett még leszedni fölüle és kész. Óvatosnak kell lenni, mert nagyon könnyen törnek ezek a mütyürök. Keress rá a neten, én ott találtam a szétszedéshez infót.
Szia prando!
Köszi a tippet! Az a baj neten nem nagyon találtam, azért írtam ide hátha van valakinek infója.
Ez segítség, este neki ugrok, megírom majd mi a tapasztalat.
Üdv

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: prando »

smogmachine írta:
2021.01.11., hétf. 21:28
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok! Van egy Marantz SA-8400 lejatszom és azt csinálja, hogy amikor kiadná a tálcát, akkor meglöki, kiugrik fél centit és hallom, hogy pörög a motor kézzel rá kell segíteni, majd kitolja teljesen. Ugyanez vissza, amikor már majdnem behúzta, akkor megakad, motor pörög és kézzel belököm. Akitől vettem azt állítja sokat állt és öreg lehet a szíj, mert ritkán volt használva. Vettem Szíj készletet, mennyire nagy meló ezt kicserélni? Mindent is meg javítok, de ezek az apró mechanizmusok hát..
Valaki csinált már hasonlót?

Az én tapasztalatom: levenni a készülék tetejét, ott már látni kell a futóművet. Ki kell szedni a házból, pár csavar tarthatja és a kábeleket is lekötheted róla. Ha így màr a kezedben van a futómű, megláthatod a további bontás lehetőségét. Nálam a tálcát kellett (ami ki-bejár) még kiakasztani, hogy ki lehessen húzni a futóműről, az egy müa pöcök és csavarhúzóval arrébb lehetett "feszíteni". Itt már látható volt a szíj, nálam egy kipattintható müa fedelet kellett még leszedni fölüle és kész. Óvatosnak kell lenni, mert nagyon könnyen törnek ezek a mütyürök. Keress rá a neten, én ott találtam a szétszedéshez infót.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: murasake »

Marantz UD7007 sacd-blu ray lejátszómnak (ha hinni lehet az okosoknak) szoftver frissítésre van szüksége.
A kijelzője sötét, a tv-n is csak a Marantz felirat látható. Így nehéz bármit is csinálni, ha nem látható semmi. Csak a fiók mozgatás működik rajta.
Persze az is lehet, hogy egész más baja van...
Hozzáértő szerviz ill szerelő kellene. Én bajai vagyok, ha kell elviszem, vagy elpostázom.
Köszönöm előre is a segítséget.
DSCF25011.jpg
DSCF25011.jpg (184.48 KiB) Megtekintve 4727 alkalommal

Online
Avatar
smogmachine
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 451
Csatlakozott: 2019.03.12., kedd 09:20
Értékelés: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: smogmachine »

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok! Van egy Marantz SA-8400 lejatszom és azt csinálja, hogy amikor kiadná a tálcát, akkor meglöki, kiugrik fél centit és hallom, hogy pörög a motor kézzel rá kell segíteni, majd kitolja teljesen. Ugyanez vissza, amikor már majdnem behúzta, akkor megakad, motor pörög és kézzel belököm. Akitől vettem azt állítja sokat állt és öreg lehet a szíj, mert ritkán volt használva. Vettem Szíj készletet, mennyire nagy meló ezt kicserélni? Mindent is meg javítok, de ezek az apró mechanizmusok hát..
Valaki csinált már hasonlót?
Ha sikerül kicserélni és bejönne, akkor eladó lesz a lejátszó, de ezt már másik topikban!
Köszönet előre is.

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Sziasztok!
Philips cd635 lejátszónak gyönyörű hangja van, de a cd lejátszása közben folyamatosan “mocorogtatja” a fejet, ami eléggé hallható és zavaró. Főleg az első számoknál csinálja ezt, utána már kevésbé. Mi lehet erre a megoldás? Fejtisztítás segíthet vagy eleve ilyen ennek a masinának a működése?
Köszönöm...

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: prando »

És a ver1.1 következő csatija, van rajta olyan ami névre egyezik a ver1.3-mal, de utóbbinál szám szerint több a csati. Mit hova, vajon?
Csatolmányok
IMG_20210107_194831.jpg
IMG_20210107_194831.jpg (2.32 MiB) Megtekintve 4224 alkalommal
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: prando »

sutemenyx írta:
2021.01.07., csüt. 16:02
sutemenyx írta:
2021.01.07., csüt. 16:00
prando írta:
2021.01.06., szer. 14:16



Az árnyékolással ne törődjek?
Ne, mert csak koax kabellel lehet csinalni, különben tul nagy lesz a kapacitasa kabelnek. Ha makod van a külön álló ereken szépen fog működni a dolog.
A Teac D500-as DAC-ban például külön panelen van a digi rész, és külön a DAC meg az analog rész. Az I2S jel van átkötve egyikről a másikra egy fóliakábellel, ami ugye nem árnyékolt. Igaz, hogy azért úgy van, hogy test|jel|test|jel|test|jel|test.
Amúgy van egy új panelom, amire ver1.3 van írva, a régi ver1.1, de látszik, hogy a feliratok nem egyeznek, bár ami ezen CL16, a ver1.1-nél 16M (gondooom én, csak logika alapján ugyanaz). 8 db kábelt is adtak hozzá. Nem merek belevágni, hogy bekössem.
Csatolmányok
IMG_20210107_193249.jpg
IMG_20210107_193249.jpg (3 MiB) Megtekintve 4097 alkalommal
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

sutemenyx írta:
2021.01.07., csüt. 16:00
prando írta:
2021.01.06., szer. 14:16
sutemenyx írta:
2021.01.06., szer. 13:42
Cat7-ből szedd ki az ereket, és vidd minél inkabb külön, de minel szabalyosabban egymashoz kepest.



Az árnyékolással ne törődjek?
Ne, mert csak koax kabellel lehet csinalni, különben tul nagy lesz a kapacitasa kabelnek. Ha makod van a külön álló ereken szépen fog működni a dolog.
A Teac D500-as DAC-ban például külön panelen van a digi rész, és külön a DAC meg az analog rész. Az I2S jel van átkötve egyikről a másikra egy fóliakábellel, ami ugye nem árnyékolt. Igaz, hogy azért úgy van, hogy test|jel|test|jel|test|jel|test.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2021.01.07., csüt. 16:24-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

prando írta:
2021.01.06., szer. 14:16
sutemenyx írta:
2021.01.06., szer. 13:42
Cat7-ből szedd ki az ereket, és vidd minél inkabb külön, de minel szabalyosabban egymashoz kepest.



Az árnyékolással ne törődjek?
Ne, mert csak koax kabellel lehet csinalni, különben tul nagy lesz a kapacitasa kabelnek. Ha makod van a külön álló ereken szépen fog működni a dolog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2021.01.07., csüt. 16:23-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”