Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok.
Még 1 kérdésem lenne:
RCA IC kábel készítésénél a fém árnyékolást be kell forrasztani a negatív cucchoz vagy nem?

Köszi!

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tomrider »

nagygabor1982 írta:
2021.06.08., kedd 13:13
Sziasztok!

Kellene nekem kb 5 méter RCA interconnect kábel a DAComból az erölködőbe. Van 4 db normális rca dugóm, összeraknám, a kérdésem csak annyi, hogy ezt miféle kábelből kellene készítenem? Mert kábelt méterre kellene vennem. Nem kell semmi hájend herce hurca több 10 ezerért, csak valami normálisabb cucc legyen, ne a hajszálvékony hama és társai....
Van tippetek?

Köszi!
Itt is válogathatsz:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kabel- ... ofon-kabel
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: freongee »

nagygabor1982 írta:
2021.06.08., kedd 13:13
Sziasztok!

Kellene nekem kb 5 méter RCA interconnect kábel a DAComból az erölködőbe. Van 4 db normális rca dugóm, összeraknám, a kérdésem csak annyi, hogy ezt miféle kábelből kellene készítenem? Mert kábelt méterre kellene vennem. Nem kell semmi hájend herce hurca több 10 ezerért, csak valami normálisabb cucc legyen, ne a hajszálvékony hama és társai....
Van tippetek?

Köszi!
Ez egy elég jó választás szerintem:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/sztere ... -vezetovel

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok!

Kellene nekem kb 5 méter RCA interconnect kábel a DAComból az erölködőbe. Van 4 db normális rca dugóm, összeraknám, a kérdésem csak annyi, hogy ezt miféle kábelből kellene készítenem? Mert kábelt méterre kellene vennem. Nem kell semmi hájend herce hurca több 10 ezerért, csak valami normálisabb cucc legyen, ne a hajszálvékony hama és társai....
Van tippetek?

Köszi!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fülelek írta:
2021.05.22., szomb. 19:54
...Dugónak verhetetlen ár/érték arányú a Kácsa BP-303G vagy S...
Zoli,
a verhetetlen ár-érték arány és az abszolút ár felkeltette az érdeklödésemet... bár 8 darab már 2800 Ft :)

Nálam hangsugárzók mellett REL T2 sub is megy az erösítö (hangsugárzó) kimenetéröl.

2féle hangsugárzó kábelem van, egyik ónozott végü (erre is javasolt - pl. kontaktminöség szempontból - szerinted dugó ? ...amit én látok: avval könnyebb cserélgetni [de minek cserélgetni ??? :) ] ), a másik több rézszálból álló (2013-ban használtan vett 4PR), szerintem erre kontakt szempontból lenne értelme dugónak. A REL gyári kábele is ónozott végünek tünik.

Ideális esetben tetszés szerinti - akár új, további :) - hangfalkábellel együtt a REL is becsatlakoztatható lenne, azaz együtt forrasztása egy ilyen banánhegybe nem az ideális megoldás.
A banánhegy mellett a REL drótjának beszuszakolása barbár, kivitelezhetetlen, nem jó megoldás ? ...mert akkor vagy marad ahogy van, vagy az egyikkel együtt beleforrasztódik (ha ónozott végünél is van értelme), vagy csak a réz 4PR-re menne banánhegy, de akkor az csak REL nélkül használható (ami kompromisszum, de ahogy én érzékelem, avval úgyis "húsosabb", nem annyira szikár a hangzás).
Esetleg a banánhegy mellett simán rögzíthetö a sub drótja (pl. Evergreen A30-ba) ?

Érdekel a véleményed, gondolatok, javaslatok. Köszi a választ, ha nem itt, akkor pü-ben.

KakalakiAkka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.07.25., szomb. 19:28
Értékelés: 2

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: KakalakiAkka »

Sziasztok!

hangfal: Monitor Audio Bronze 6

Eddig bejött. Magasra van kötve és nincs mosás, elég pontos, nem torzít hangosan sem, elég tisztán és "élesen"(precízen) szól vele a magas(nem csilingelős). Mélyek maradtak a régi kábelen. A héten, ha nem leszek rest, megnézzük, mit szólunk az ezüstözött kábelhez képest.

Ez BKT CAT7SFTP (Draka gyártja), és meglepődtem, nem vártam ezt, a hozzászólások alapján. A hétvégén majd tovább folytatom ez irányú kísérleteket, kíváncsi vagyok most már, melyik kábel lesz a befutó (hétvégére szereztem ezüstözött, tömör monokristályos meg különböző vastagságú szálas kábelt).

Hifipajtinál is meglessük majd. Mindketten "tranzisztorosak" vagyunk. :D Majd összehasonlítunk ugyanazon youtube videóval. Így akkor mindkettőnknél ugyanaz fog szólni, hisz a youtube ott is ugyanazt a videót fogja adni mit itt. :D

De komolyra fordítva, visszük az erősítőt, meg a dac-ot ide-oda, így csak a kábel és a hangfalak lesznek a tényezők, ha vannak különbségek, akkor azok gyorsan kiderülnek. (hangzásban, természetesen, mert akusztikailag teljesen más nála a zeneszoba mint nálam).

Egyébként azért gondoltam erre a kábelre s nem valami gyári dologra, mert eddig a kész dolgokkal nem volt túl jó tapasztalatom. Gondolok itt arra, hogy vettem ic-t majd 100 ezer pénzekért és nem jött be a hangja a kicsit olcsóbban kihozott, épített ic-hez képest (ami anyagköltségben kijött kb 30 alatt). Pedig adtam neki időt, hogy összesimuljon a technikával, nem ment neki. Mindegy, egy hifipajtinál viszont álom volt neki(ugye ki milyen zenét hallgat és kinek milyen hangzásvilág jön be...), így odament, a diy kábel meg maradt itt és jó. De ahogy korábban írtam, mindenhonnan van feljebb is és itt sok az "ezotéria", ezért próbálkozom, nem feltétlen legyen a legolcsóbban megoldva minden, mert bizonyos keretek közt nem érdekel mi mennyibe kerül, de lepődtünk már meg mindannyian dolgokon eme hobbi kapcsán... (pl én is hülyeségnek tartottam kb 1 évvel ezelőttig, hogy költsünk el 100 ezreket tápkábelekre, aztán... :D )

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Nekem a teljesen roncs DIY rendszeremben teljesített részben jól az mcu, de ezeket a készülékeket igazából nehéz belőni, semmi közük nincs semmilyen gyári készülékhez. Ha valamihez mégis kéne, akkor van egy normális (szűrt kimenetű) multibites dac, mondjuk hogy egy Single Ended csöves erősítő és egy szélessávú hangfal.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

goldhang
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2021.04.24., szomb. 17:38
Értékelés: 60

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: goldhang »

Az akkori rendszerem:
-Szabó Zoltán mester által full tuningolt Technics CD lejátszó
-Szentgyörgyi úr nagyrabecsült Gemini erősítője
-Szén kábel IC-ként bekötve
-400.000,-Ft-os kategóriájú Dynaudio hangsugárzó
Ebben a rendszerben cseréltem próba képen VDH D352 hangsugárzó kábelt.
Nem egyedül voltam a meghallgatáskor, amikor én hangosan visítottam az örömtől a biwire módon bekötött 2 m-es CAT7 kábel javára, mikor is segéd meghallgató nagy tapasztalattal bíró hifista társam elismerő bólogatással méltatta a sikeres próbát.
A narancssárga külső szigeteléssel borított CAT7 kábel most is a garázsomban figyel, nincs szívem megválni tőle.
Csak saját idiótaságom és "presztízs márka lehet csak jó" fusztrációs, globalizált és fertőzött lelkivilágom miatt nem kísérletezek vele tovább. Bár ne ez lenne az igazság, akkor most nem nézne mindenki hülyének.
Remélem elég részletes voltam.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: kupecke »

(talán) a véleményeket olvasók előbbre jutnának az olyan posztokkal, hogy x és y komponens között jobbnak hallottam ezt és ezt, barátaim is megerősítették, azóta ők is ezt hallgatják
mondhatni szerencsés vagyok, hogy otthonomban még senki és semmi nem vert meg senkit és semmit, persze tudom a hatás miatt írjuk(ják) ezeket a kifejezéseket, mert a jobban tetszik már elsikkad, átugorják
van itthon klotz ly225t hs kábelem 690 métere, hasonlókat írnék róla jellemzésképpen, mint alább, de ez valóban egy hs kábel, őszinte, de nem verhető, inkább taposható (és persze már nálam sem ez van bekötve ;) )
azt viszont érdekesnek találom, hogy 6 számjegy alatt nem talált jobbat, indulnom kellene vásároni gondolkodik.gif
(előre is bocs az alábbi posztolónak :smile53: , nem neki és vitázni szántam, csak jött...)

goldhang
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2021.04.24., szomb. 17:38
Értékelés: 60

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: goldhang »

Persze, hogy nem, mert pont tápkábelnek és IC-nek nem jó, ahogy tanult kollégánk is megjegyezte előbb.
Nálam sem ez szól már, de hangsugárzó kábelként egy Cat7-es 800 mhz-es kábel 3 száll a mélyhez és 1 száll a magashoz bekötéssel (nem írok márkát, nehogy megbántsak valakit) 12000,-/m árkategóriájú nagynevű kábelt nagyon csúnyán megvert. Aztán évekig maradt is használatban, mert 6 számjegy alatt nem találtam jobbat. Nem színezett, őszinte kábel, rendkívül informatív, normális térrel. Aki a meleg hangzásvilágot kedveli, annak kissé hűvös lesz. Meg a jó kis torz hangú erősítőket kíméletlenül leleplezi, nem szépít az előadáson. Verhető, de bolti árcédulát használva nem könnyen.

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: xilop »

Teljesen mindegy melyik CAT kábellel próbálkozol, egyik sem jó sehova, volt már belőle táp ösvényem meg tápkábelem és ic kábelem is, de zsákutca bárhova teszed.
Ennél sokkal jobb választás a mezei villanyboltos 3x1.5m2 tömör rézkábel, tápkábelnek, hangfalkábelnek lehet venni szálanként, max összesodorva könnyebb kezelni.
Ilyen olcsó pénzen nem találsz jobbat. 31_1_21.gif

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

MCU-val próbálkoztam én is. Sehogy sem sikerült normális mély átvitelt összehozni. Ettől eltekintve tűrhető hangja van. És igen, szerintem is forrás készülékekhez való, erősítőkhöz kevésbé.

A CAT7 kábelek megítélése sem egyszerű. Azzal szokott lenni a gond, hogy ha egyszer valaki kipróbál 1-2 félét, könnyen azt gondolhatja, már hallotta mindet, ill. ismeri őket. Nagyon sokféle alapanyag létezik a 600mhz-estől az 1,2Ghz-eseig és ezeken beül tömérdek gyártó terméke. Az Unitronic Stuttgart 1,2Ghz-esből például elég jó HS kábelt lehet faragni. A legtöbb CAT kábel gyengéje - audio célokra - a magas tartomány. Kicsit fakó a hangjuk, cserébe nagyon jó, megfogott mélyei vannak és gyors, dinamikus a megszólalás. (IC és tápkábel alapanyagnak felejtős. szvsz.)
.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: kupecke »

cables írta:
2021.05.23., vas. 07:27
A DIY csapdája, hogy amit az ember maga csinál, dolgozik vele, azt jónak akarja hallani. De csodák nincsenek!
Cimbi rámcsörrent csütörtökön, ott áll egy boltban, ahol méterre tud vásárolni Canare kábelt, kell-é? Gyorsam mondtam, 2 pár ic és 2x2m hs kábelnek valót hozzon. Persze szerelje ki, nálam az a diy, ha más készíti nekem, mivel fakezű és tudatlan vagyok, csapdát így kikerültem, csodát sem várok, de szánok erre a játékra 7,5 ft-ot :D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cables írta:
2021.05.23., vas. 07:27
Ha még megengedtek egy megjegyzést az alábbiakhoz, meg a DIY kábelezéshez. A CAT és az MCU vezetékekből készített kábelek szólnak. De a zenei részleteket, ami a szépség a zenében nem viszik át. Előbb utóbb kikerülnek a rendszerből, mert a részletek hiánya idegesítő. Ezeknek a vezetékeknek sok bajuk van, pl. a nem megfelelő szigetelő vagy a túl sok sodrat.
Sokan azt hiszik, ha több vezetéken, nagyobb átmérőn mennek a jelek a hangszóró felé, akkor jobb lesz a hang. Ez tévedés.
A szükségesnél több huzal anyag egy kábelben több anyaghibát jelent, szóval nem jobb lesz a hang, hanem rosszabb.
A DIY csapdája, hogy amit az ember maga csinál, dolgozik vele, azt jónak akarja hallani. De csodák nincsenek!
A tömör vezetőjű kábel soha nem lesz részlettelen, ha nem öklömnyi vastag. Sem ha monokristályos ezüst, sem ha 50Ft-os mcu. Persze vannak különbségek részletezésben, de ha kell a felbontás, úgy hogy az nem torzításból származik, akkor szerintem nem jöhet más számításba. Ugyanis sok olyan sodort pl ezüstözött vezeték van, aminek “álfelbontása” van, a részletgazdagsága nem a valódi tartalomból származik, hanem abból hogy szénné torzulnak rajta a magas hangok.

A tömör vezetékeknél inkább az a kihívás, hogy a mélytartomány jó legyen. Míg egy sodort vezetéknél már egy relativ vekony is jó mélyátvitelt eredményez, addig a tömörnél szenvedni kell a megfelelő -szerintem inkább vezetőfelület, mint keresztmetszet- elérésével.

Abban igazad van, hogy nem lehet büntetlenül növelni a keresztmetszetet, mert egy pont után romlik a hang. Ennek feloldására viszont jó megoldás a több vékonyabb szál. A lényeg, hogy a szálak külön szigeteltek legyenek. A másik megoldás pedig hogy a keresztmetszetet nem növelik, csak a felületet. Ezért használnak néhol nem kör keresztmetszetű vezetéket, hanem téglalap keresztmetszetűt. Ez utóbbinak a végletes manifesztálódása a réz/ezüst szalag.

Egyébként nem mindenhol kerül ki a rendszerből az mcu vezeték. Ismerek olyat, aki évek óta azt használja, de nálam is a dac pl még mindig azzal van megtápolva, igaz csak azért, mert még lusta voltam megcsinálni Neotech SOCT vagy SOCP-bol.

Viszont gyári párszázezres/1-2milliós erősítőhöz nem nagyon javasolnék semmilyen tömör tápkábelt, mert torzítanak és csak a torzítás lesz tőle “jobb”. Ezeknél sokszor jobb eredményt ad egy picit maszatoló, de jó folyékony hangú sodort madzag.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

Ha még megengedtek egy megjegyzést az alábbiakhoz, meg a DIY kábelezéshez. A CAT és az MCU vezetékekből készített kábelek szólnak. De a zenei részleteket, ami a szépség a zenében nem viszik át. Előbb utóbb kikerülnek a rendszerből, mert a részletek hiánya idegesítő. Ezeknek a vezetékeknek sok bajuk van, pl. a nem megfelelő szigetelő vagy a túl sok sodrat.
Sokan azt hiszik, ha több vezetéken, nagyobb átmérőn mennek a jelek a hangszóró felé, akkor jobb lesz a hang. Ez tévedés.
A szükségesnél több huzal anyag egy kábelben több anyaghibát jelent, szóval nem jobb lesz a hang, hanem rosszabb.
A DIY csapdája, hogy amit az ember maga csinál, dolgozik vele, azt jónak akarja hallani. De csodák nincsenek!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Úgy látom, meg lettem említve.

Igen én csináltam mcu kábelt hangszorokabelnek, tapkabelnek és összekötőnek is.

Hangszóró madzagnak volt próba 4-4ér összesodorva simán 0.75mm2-es (1mm atmeroju) vezetekbol es volt probalva 3-3érből hármasfonat is. A hármasfonat nyer egyértelműen. Mélyben is jobb és tisztább a közép/magastartomány is. Audioquest közepes madzagjainak a szintjét szerintem kb hozza vagy jobb.

Összekötőnél hármasfonatban ugyanez a helyzet, szerintem nem jobb egy mackenzie pl.

Tápkábel érdekesebb, ott szintén a hármasfonat a nyerő, de az mcu csak forráshoz vált be igazabol, erősítőhöz már kevéske.

Én mondjuk nem sajnáltam rá a dugókat, simán rátettem a 938Ft-nyi vezetekre a 40ezres Furutech rodiumos dugokat mindket vegere, de ezek hasonloan sima és tiszta hangú kábelek lettek, mint a questek vagy mint kb barmi, ami tömör.
Persze van jobb, mint az mcu, csak egyből beugrik egy sokszoros szorzó az árba.

Szóval én alapvetően elégedett vagyok az mcu-val, egészen jó dolgot ki lehet hozni belőle, de nem bármihez. Ha valami torzít vagy nyers azt kíméletlenül az arcodba fogja tolni és a mélye is inkább feszes, mint testes.

A cat kabel szerintem alapvetoen vekony. Én ha ilyennel szorakoznek, akkor biztosan azt csinalnam, hogy 1cat kábel a plusz, egy másik a minusz. Az már úgy kiadja a sima tömör réz vezetékből szukseges felületet (szerintem), de nem próbáltam.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cables írta:
2021.05.22., szomb. 22:00
fapaci írta:
2021.05.22., szomb. 18:54
KakalakiAkka írta:
2021.05.22., szomb. 18:27
Cat7sftp mint összekötő kábel bi kábel kiépítésben?
Ez a téma 2 évtizede rendszeres ciklusban visszatér. Alapszintű csodaváró megoldás, amit nagyon könnyű meghaladni.
Egyetértek Fapacival. Kár vele kínlódni, audio célra nem alkalmasak.
Hát persze, aki kábelekkel (is)kereskedik, illetve házal, annak még a DIYer is lehetséges kuncsaft :D
Én sem cat kábelt hallgatok már elég régóta, az elmúlt évtizedekben hallgattam több gyengén sikerült cat alapanyagú kábelt, meg néhány igen jól sikerültet is, az ár/érték arány meg nagyon jó, ha rendesen készítik el.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Alex_Aston írta:
2021.05.22., szomb. 20:35
Korábban itt volt téma, az MCu kábel sodrás. Az ugye tiszta réz, és olcsó.
Az nem jó ilyen budget célra, elfogadható hangminőségre?
Igazából azokat kérdezem, akik próbálták.
SÜtiTamás szerint jó, szerintem meg nem jó, különösen a magastartomány sínyli meg, a cat7/8 szerintem jobb választás, de tessék próbálkozni.
(a malacoknak meg majdnem mindegy, hangosan így is úgy is visítanak :noproblemo: )

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2021.05.22., szomb. 18:54
KakalakiAkka írta:
2021.05.22., szomb. 18:27
Cat7sftp mint összekötő kábel bi kábel kiépítésben?
Ez a téma 2 évtizede rendszeres ciklusban visszatér. Alapszintű csodaváró megoldás, amit nagyon könnyű meghaladni.
Egyetértek Fapacival. Kár vele kínlódni, audio célra nem alkalmasak.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nem mindegy, melyik fajta cat kábel. A cat5 és cat6-nál hallhatóan jobb a cat7 és cat8, amelyek mind LSOH (low smoke zero halogen) szigetelésűek.
Ha rendes áron megvásárolja valaki a cat kábelt, akkor a 4m kábel kb.1600Ft, hozzá a 8 dugó még 3000, kis zsugorcső, forraszanyag, 5 ezernél tartunk, és nem 25 ezernél. (Ha jól láttam, DIY szekcióban vagyunk :D)
Lehet szarozni, hogy annyit is ér, de a szarozás még annyit sem.
Pl. a Cable Talk3.1 kábel után felüdülés egy ilyen DIY cat kábelt hallgatni.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lacy »

KakalakiAkka írta:
2021.05.22., szomb. 18:27
Üdvözletem! Kérdésem lenne hangfal összekötő témában. Igazából tapasztalatok érdekelnének. Cat7sftp mint összekötő kábel .
A nick neved kissé lerövidíted, akkor már a válasz is meg van :) (segítek az 5-ik betűtől hagyd el a többit ) :)

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

R.G. írta:
2021.05.03., hétf. 21:16
Marcika123 írta:
2021.05.03., hétf. 12:39
Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy a hangsugárzó összekötő kábelnél a kígyóbőr tényleg befolyásoló tényező-e hangzás ügyileg.Köszi
Biztos vannak nalam okosabbak es mas lehet a velemenyuk is azoknak, de NEM a valasz erre a kedesre
Minden, ami a fémhuzalon van az ront a kábel hangján. Persze szigetelni kell, de minél egyszerűbb a szigetelés, annál jobban szól a kábel.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KakalakiAkka írta:
2021.05.22., szomb. 19:13
Könnyű meghaladni=kb ugyan annyira olcsón vagy inkább 100 ezrekben mérve? :) Továbbá mekkora mértékben? Viszonyításként, kb, mert nyilván minden rendszer és szoba más, mindenkinek más méretben kell kábel, stb. Komolyan kérdem! (azzal kezdenék, nagyon, de nagyon olcsón hozzá tudok jutni cat7sftphez munkám miatt)
A CAT verzióknak egyetlen előnyük van: az áruk, pláne ha olcsón hozzájutsz. Szerintem 20-25 ezerért már jobb opciók vannak. Mondom ezt úgy, hogy egykoron több száz méter CAT kábellel játszadoztam hónapokon át, aztán meguntam, mert sehogy sem lett elég jó. De próbáld ki bátran és akkor nem kell senkire sem hallgatnod!

KakalakiAkka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.07.25., szomb. 19:28
Értékelés: 2

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: KakalakiAkka »

fülelek írta:
2021.05.22., szomb. 19:54
4 színes a plusz és 4 fehér a minusz, 2 méternél lehetőleg ne legyen hosszabb. Nem kell bikábelezni, de ha a hangsugárzó csatlakozása bikábeles, akkor az összekötő lemezt ki kell venni, helyére meg 4-4szál cat kábelt összesodorva. A hangfalkábelt ilyenkor nem az alsó (mély) hanem a felső lyukba dugjuk. Az árnyékolással lehet játszani, hogy hová kössük az egyik végét (az erősítő felőlit), gázcső, vízcső, (ezek le vannak keményen földelve általában), de lehet játszani dc tápfeszültség rákötésével is. Dugónak verhetetlen ár/érték arányú a Kácsa BP-303G vagy S, ezeket muszáj forrasztani.
A magas hangok igazán szépek sose lesznek (a cat szigetelése kitűnő, de a vezető anyaga nem elég jó), de egy szokásosan elterjedt malac/denon/yamaha/stb. elektronikához nagyon is megfelel, kb. >ötszörös ár arányig.
Holnap begurulok raktárba, adok neki egy esélyt és majd kiderül, köszi!

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Korábban itt volt téma, az MCu kábel sodrás. Az ugye tiszta réz, és olcsó.
Az nem jó ilyen budget célra, elfogadható hangminőségre?
Igazából azokat kérdezem, akik próbálták.
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”