Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peterson »

AVX írta:
2021.09.12., vas. 09:21

Nincs semmi szükség 1-es kifolyóra. A Lelit féle lekerekített 2-es kifolyó annyira szűk, hogy bármelyik csészéhez jó. Én is ilyet használok más géphez.
Igen, mióta megvettem tőletek (3-4 éve) így használom, egy csészébe engedve a kávét, de egyessel jobban tetszene! Szóval létezik hozzá egyes kifolyó? Vagy ne is keressek...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

peterson írta:
2021.09.11., szomb. 18:08
AVX írta:
2021.09.11., szomb. 15:34
peterson írta:
2021.09.10., pén. 20:03
Sziasztok!
Lelit Victoria-hoz szeretnék 1-es kifolyót vásárolni. Az AVX webshopban nem találtam. Létezik ilyen egyátalán? Esetleg más karé is jó lehet hozzá (végül is menet kérdése...)?

Előre is kösz a választ! Laci
Akár 0,5g eltérés is számít. Meg kell nézni a FB oldalunkon azt a sok filmet, amit készítettem.
Azt hiszem ez Dorian-nak ment... gondolkodik.gif
Kár, pedig én is Bélától várnám a megoldást! ;)
Nincs semmi szükség 1-es kifolyóra. A Lelit féle lekerekített 2-es kifolyó annyira szűk, hogy bármelyik csészéhez jó. Én is ilyet használok más géphez.
Csatolmányok
_vyrn_10885.jpg
_vyrn_10885.jpg (51.59 KiB) Megtekintve 17637 alkalommal

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peterson »

AVX írta:
2021.09.11., szomb. 15:34
peterson írta:
2021.09.10., pén. 20:03
Sziasztok!
Lelit Victoria-hoz szeretnék 1-es kifolyót vásárolni. Az AVX webshopban nem találtam. Létezik ilyen egyátalán? Esetleg más karé is jó lehet hozzá (végül is menet kérdése...)?

Előre is kösz a választ! Laci
Akár 0,5g eltérés is számít. Meg kell nézni a FB oldalunkon azt a sok filmet, amit készítettem.
Azt hiszem ez Dorian-nak ment... gondolkodik.gif
Kár, pedig én is Bélától várnám a megoldást! ;)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

peterson írta:
2021.09.10., pén. 20:03
Sziasztok!
Lelit Victoria-hoz szeretnék 1-es kifolyót vásárolni. Az AVX webshopban nem találtam. Létezik ilyen egyátalán? Esetleg más karé is jó lehet hozzá (végül is menet kérdése...)?

Előre is kösz a választ! Laci
Akár 0,5g eltérés is számít. Meg kell nézni a FB oldalunkon azt a sok filmet, amit készítettem.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

fülelek írta:
2021.09.08., szer. 16:04
Most jött meg egy 10gr. IMS 57mm szűrő, kipróbáltam, a Lelit egyszemélyes szűrőhöz képest nagy előrelépés. Igaz, hogy kicsit több fér bele (12g), de húztam (9bar) mindkettőből direkt egy 10grammosat is, és utána a régit jó mélyen eltettem...
2/3AVXGold + 1/3BrazilRioMinas, saját francia++ pörkölés, nagyon finom lett.
A rendelésre való reagálás és gyors szállítás most is mintaszerű volt, leborulok.gif
Darálós kérdésem a következő: Melyik 1Z kézidaráló a leginkább ajánlott? Kizárólag eszpresszót iszunk. Hol helyezkedik el az ajánlott kézidaráló pusztán darálási minőség szempontjából a villanyosokhoz képest? Mennyit kellene költeni, hogy villanyossal ugyanolyan minőséget kapjunk? A főzőm egy régebbi Lelit Anna, utólag tuningolva (pid is).
Bocs mindenkitől, de egyre kevesebb időm van fórumozni.
Kéziőrlők:
Eszpresszóra a legnépszerűbb a JX-PRO
Univerzális a kése és jó az állítója is.
Eszpresszóra a legjobb a JE és a JE-PLUS, de jövő héten érkezik a J-MAX. Szerintem ez lesz a sláger. 79990 Ft lesz az ára.
Ha csak alap kávékat iszol, nem túl világosakat, akkor JX-PRO.
Ha tudsz várni 1 hónapot, akkor pedig Kingrind K4.
A FB oldalunkra most raktam fel sok infót róla:
https://www.facebook.com/avx.hu
2 héten belül fog érkezni AVX kéziőrlő 48-as késsel. 34990 Ft lesz az ára. A kés ugyanaz, mint a JX-PRO-ban.
Remélem sikerült jól összezavarni téged. :D

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Dorian írta:
2021.09.03., pén. 12:54
Megérkezett a kávégép, őrlő, kiegészítők, kávék.
Aztán kicsomagolás után kicsit megijedtem, hogy ehhez valami tanfolyam is kellene, azt hiszem megvenni volt a legegyszerűbb
Most hétvégén újra elővettem, azt hiszem rájöttem miért sem sikerült korábban: A megőrölt kávét újra kell mérnem, mert akárhogy ütögettem az őrlőt, sosem volt pontos a mennyiség (és elengedhetetlen a nagy pontosság). Így már egyből sikerülnek a kávék, eddigi életem kávéi elbújhatnak. :smile53: Pedig bevallom, hogy múlt hétvégén első indulatomban majdnem feltettem eladni az egész cókmókot :D
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peterson »

Sziasztok!
Lelit Victoria-hoz szeretnék 1-es kifolyót vásárolni. Az AVX webshopban nem találtam. Létezik ilyen egyátalán? Esetleg más karé is jó lehet hozzá (végül is menet kérdése...)?

Előre is kösz a választ! Laci

Avatar
jsk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.06.11., hétf. 20:34
Értékelés: 20

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: jsk »

A sima JE változatot használom presszóra. Ha kell akkor a francia pörkölést is ledarálod vele. Kicsit nehéz belőle kiszedni az őrleményt, mert ragaszkodik hozzá, de nagyon szépen darál. Ha nagyon finomra állítód, akkor hajlamos rögösíteni. Egyébként meg vagyok elégedve vele.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Most jött meg egy 10gr. IMS 57mm szűrő, kipróbáltam, a Lelit egyszemélyes szűrőhöz képest nagy előrelépés. Igaz, hogy kicsit több fér bele (12g), de húztam (9bar) mindkettőből direkt egy 10grammosat is, és utána a régit jó mélyen eltettem...
2/3AVXGold + 1/3BrazilRioMinas, saját francia++ pörkölés, nagyon finom lett.
A rendelésre való reagálás és gyors szállítás most is mintaszerű volt, leborulok.gif
Darálós kérdésem a következő: Melyik 1Z kézidaráló a leginkább ajánlott? Kizárólag eszpresszót iszunk. Hol helyezkedik el az ajánlott kézidaráló pusztán darálási minőség szempontjából a villanyosokhoz képest? Mennyit kellene költeni, hogy villanyossal ugyanolyan minőséget kapjunk? A főzőm egy régebbi Lelit Anna, utólag tuningolva (pid is).

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Dorian írta:
2021.09.03., pén. 12:54
Megérkezett a kávégép, őrlő, kiegészítők, kávék. A csomagolást nem bíztátok a véletlenre, alig bírtam hozzá jutni :D
Aztán kicsomagolás után kicsit megijedtem, hogy ehhez valami tanfolyam is kellene, azt hiszem megvenni volt a legegyszerűbb :D
Már ott elakadtam, hogy van a karban egy szűrőkosár, volt a gép mellett még egy, és a barista csomagban is van kettő, amiből a vakszűrőt azért felismertem. A három lyukacsosból melyiket kell használni? gondolkodik.gif
Van egy alap kosár + egy 1 lyukú, ami akkor segtt valamennyit, ha nincs őrlő. Azt kell használni, ami a külön csomagban volt. Az egy precíziós szűrőkosár.
A FB-on a KVX csoportban kb 30 TB1 tulajjal lehet beszélgetni a helyes használatról.
https://www.facebook.com/groups/423671354643501

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Megérkezett a kávégép, őrlő, kiegészítők, kávék. A csomagolást nem bíztátok a véletlenre, alig bírtam hozzá jutni :D
Aztán kicsomagolás után kicsit megijedtem, hogy ehhez valami tanfolyam is kellene, azt hiszem megvenni volt a legegyszerűbb :D
Már ott elakadtam, hogy van a karban egy szűrőkosár, volt a gép mellett még egy, és a barista csomagban is van kettő, amiből a vakszűrőt azért felismertem. A három lyukacsosból melyiket kell használni? gondolkodik.gif
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Vinkler írta:
2021.08.29., vas. 10:28
Sziasztok!

Ilyen emelőgyűrűt hol lehet kapni? Én csak külföldi oldalakat találtam.

FAA06870-4D81-4DB0-9585-0D8B66B64A52.jpeg
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/45 ... 8mm-fekete

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Sziasztok!

Ilyen emelőgyűrűt hol lehet kapni? Én csak külföldi oldalakat találtam.
FAA06870-4D81-4DB0-9585-0D8B66B64A52.jpeg
FAA06870-4D81-4DB0-9585-0D8B66B64A52.jpeg (33.99 KiB) Megtekintve 17345 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2010.01.18., hétf. 13:21
Értékelés: 71

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: primaluna »

kempa írta:
2021.04.06., kedd 12:03
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Gyakran a mellékelt fotón látható "lyuk" van a kávépogácsán. A helye mindig ugyanaz, így kizárnám a tömörítés hibáját. Ha a felső szűrőt leveszem, a vízterítőből minden lyukon jön vízsugár, nincs eltömődve. Eredeti még a vízterítő, renszeresen tisztítom. Lehet olyan kopás rajta amit nem veszek észre és ezt okozhatja? Más ötlet?
Gaggia Classic 2015
kempa írta:
2021.04.06., kedd 12:03
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Gyakran a mellékelt fotón látható "lyuk" van a kávépogácsán. A helye mindig ugyanaz, így kizárnám a tömörítés hibáját. Ha a felső szűrőt leveszem, a vízterítőből minden lyukon jön vízsugár, nincs eltömődve. Eredeti még a vízterítő, renszeresen tisztítom. Lehet olyan kopás rajta amit nem veszek észre és ezt okozhatja? Más ötlet?
Gaggia Classic 2015
ez csatornásodás.
nagyon nagy szemű az őrlemény szerintem, próbáld apróbbra őrölni a kávét, meg kell szűnnie a jelenségnek!
sokkal apróbbra!
meg talán túl sok a szűrőben az őrlemény.
kevesebb kávé, sokkal apróbra őrölve.
ezt próbáld ki!

Avatar
Turulmadár
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.07., kedd 13:26
Értékelés: 0

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Turulmadár »

Sziasztok! Van egy Wega mininova kávéfőzőm, ám nem nyom ki vizet a szűrőkosárnál, hanem elkezd pittyegni pár másodperc után. Leszedtem a burkolatát, s azt látom, hogy a szivattyú levegős vizet szív, nagy buborékokkal, ám az nem megy el a szűrőkig. A forró víz s a gőz funció azonban működik. Van ötletetek, mi lehet a probléma, ki ismeri ezt a gépet?

Avatar
kempa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.08.19., kedd 10:22
Értékelés: 0

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: kempa »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Gyakran a mellékelt fotón látható "lyuk" van a kávépogácsán. A helye mindig ugyanaz, így kizárnám a tömörítés hibáját. Ha a felső szűrőt leveszem, a vízterítőből minden lyukon jön vízsugár, nincs eltömődve. Eredeti még a vízterítő, renszeresen tisztítom. Lehet olyan kopás rajta amit nem veszek észre és ezt okozhatja? Más ötlet?
Gaggia Classic 2015
Csatolmányok
IMG_20210324_080939.jpg
IMG_20210324_080939.jpg (3.67 MiB) Megtekintve 8173 alkalommal

Avatar
jsk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.06.11., hétf. 20:34
Értékelés: 20

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: jsk »

Amikor 20 éve áttértem nagyjából ugyanezt éltem át. Én inkább úgy mondanám harsányabbak és markánsabbak lettek az ízek.
Azt javaslom, hogy viszonyítási alapként inkább egy jó "kávéházi presszó kávét" vegyünk alapul. Ha közelebb kerülsz hozzá az jó, ha nem az baj.

Nekem sima karos kávéfőzőm van, és akkor szokott keserű lenni a kávé, ha nagyon finomra darálom a kávét és annak nagy része a csészémbe landol.

A kávét lehet keverni, annak idején az Omniát házasítottam a Pellinivel, de én pont nem a selymes ízt kerestem.
Szerintem kísérletezz bátran, megéri.

Avatar
Pacsek
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2013.01.09., szer. 09:36
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Hejőkeresztúr

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Pacsek »

Sziasztok!

Mint tapasztalatlan vagy inkább "komolytalan :)" kávés kérném a véleményeteket.

Tegnap használtam megvettük az első "komolyabb" kávégépünket.
Egy hibátlan 4 éves Philip Saeco Intellia Evo gépet adott el egy ismerősünk 30eFt-ért.
A párom már régóta szeretett volna örlős gépet, ami frissen őrölt babkávéból készít kávét, csak újra keret nem volt, így ezt most nem hagyhattuk ki.

Eddig a klasszikus Szarvasi Cafe Lux kávéfőzőnket használtuk.

És itt jönnek a kérdéseim:
Kipróbáltuk az új gépet ugyanazzal a chibo family őrölt kávéval amit eddig ittunk és van otthon, (ráadásul még jó sok) és sokkal kesernyésebb lett a végeredmény.
Ez normális és csak eddig nem éreztük igazán a valódi ízét vagy lehet, hogy a klasszikus kávéfőző ebben jobb?

A másik kérdésem:
Elsőnek milyen babkávéval próbálkozzunk ha a "selymesebb" ízvilágot szeretjük?
A kommersz elérhető árú kategóriában gondolkodom egyenlőre. Drágát max. kis mennyiségben próbaként.
(Régebben olvastam egy tesztet a kommersz arabica kávékat hasonlították össze és ott egy Auchanos saját márkás kávé volt a nyerő.)

Köszönettel:
Pacsek.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Ha nem idevaló, akkor elnézést, más helyet nem találtam:
https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=607E6CD9
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

BB8DBDF6-F583-4867-AC19-4CEA0DBDFEEA.jpeg
BB8DBDF6-F583-4867-AC19-4CEA0DBDFEEA.jpeg (1.81 MiB) Megtekintve 8465 alkalommal
Ezzel lepett meg a fiam ma reggel😀
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

mackohaz írta:
2021.01.07., csüt. 16:32
lacee írta:
2021.01.04., hétf. 19:50
Sziasztok!

Leszedtem ma az E61 fejből a felső szűrőt+gumit (elsőnek) nem igazán tudtam visszatenni tökéletesen, a szűrőkart nem tudtam visszahúzni rendesen.Mi lehet a gond a szilikon tömítést be kell kenni valamivel,ha igen háztartásban mivel lehet?
Nálam ugyanez volt, nincs gond ha nem ereszt, majd idővel bejáratódik.Elején kb 80 fokig tudtam csak ráhúzni és koppon volt, két hét lett merőleges a gépre.
Nem kell, hogy merőleges legyen. Nem szabad eröltetni. Az újabb tömítések vastagabbak.

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

Válasz a szövegben :D
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

lacee írta:
2021.01.04., hétf. 19:50
Sziasztok!

Leszedtem ma az E61 fejből a felső szűrőt+gumit (elsőnek) nem igazán tudtam visszatenni tökéletesen, a szűrőkart nem tudtam visszahúzni rendesen.Mi lehet a gond a szilikon tömítést be kell kenni valamivel,ha igen háztartásban mivel lehet?
Nálam ugyanez volt, nincs gond ha nem ereszt, majd idővel bejáratódik.Elején kb 80 fokig tudtam csak ráhúzni és koppon volt, két hét lett merőleges a gépre.
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: lacee »

Sziasztok!

Leszedtem ma az E61 fejből a felső szűrőt+gumit (elsőnek) nem igazán tudtam visszatenni tökéletesen, a szűrőkart nem tudtam visszahúzni rendesen.Mi lehet a gond a szilikon tömítést be kell kenni valamivel,ha igen háztartásban mivel lehet?

Köszi!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

lacee írta:
2020.12.23., szer. 08:11
Sziasztok,
Koffeinmentes kávét tudtok esetleg ajánlani,már ha fogyassza valaki egyáltalán....
Ez a kettő van még akciós áron:
Brazil Santos Koff.ment. P. Kávé 1000g-Akció!
Honduras Organic Koff.ment. P. Kávé 1000g-Akció!

Legközelebb január közepén pörkölünk ilyet is.

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”