Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó

Moderátor: pj-

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Palm »

petimre írta:
2021.06.23., szer. 22:56
Tisztelt Fórumtagok!

Barátom, Puklics József 2021. június 22-én késő este örökre lehunyta szemét.

Szakértelme, szerénysége, s végtelen tisztességessége halhatatlan legendává emelte a szememben.

Az Ethosz Audio-t, Puklics Józsefet örökre szívembe zártam!

Viszlát Barátom!!!!!!!
Most értesültem erről a szomorú hírről innét a fórumról.
A héten akartam felhívni Józsit, hogy mi újság, rég beszélgettünk, de sajnos már nem fogunk. sad.gif
Sok évvel ezelőtt találkoztunk és egy nagyon rendes embert ismertem meg személyében.
A világ sajnos egy nagyon jó emberrel lett szegényebb.
Nyugodj békében Józsi!
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: kammerer »

Részvétem a családnak, a hifis társadalomnak.
Mindig számítani lehetett Józsira, nem csak mint kulturált hangvételű, jó ár-érték arányú készülékek-kiegészítők fejlesztőjére-gyártójára, hanem szakmai kérdések megbeszélésében is, műszaki segítségben is, DIY-ban is. Vagy csak zenéről beszélgetni. Vagy bármiről, amikor kislányával sétált. Helyi szakmai összejöveteleket is szervezett, közéletet gondozott.
Hagyján, hogy a hangja miről árulkodott mostanában, ettől még nem lehetett elhinni, hogy ővele igazán baj lehet. Jó "ürügy" volt a felhívásához, hogy szokás szerint szükségem volt egy kis ezüstös forrasztóónra, mert szokás szerint elfogyott. Sajnálja, de most ne ugorjak át, most nem tud segíteni. Ilyen tőle elképzelhetetlen, nyilvánvaló volt, hogy tényleg nagyon nagy a baj. Adni szokott segítséget, kérni nem, szokásos szemérmességével ment végig a végső úton is. Ilyenkor lelkiismeretfurdalása van az embernek, hogy nem tud már visszaadni a sok kapott segítségből. Késő.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Rengeteg történet ugrik be, aminek tükrében hosszasan méltatni tudnám, de szerintem mindenki így van ezzel...

Talán mégis megosztanék egyetlen dolgot, ami igazán jól rávilágít különleges személyiségére, ebben az embertelenné silányult anyagias világban.
Szerintetek létezhet olyan "fejlesztő", "gyártó" a hazai audio lábvízben, aki a saját maga által készített, azok eladásában anyagilag érdekelt termékek ellenében ajánlaná a vásárlóinak az én kábeleimet...??!!!
Nos... ? Senki... ? Túl nehéz kérdés... ?
Segítek!
Puklics József ilyen ember volt!

A végtelenségig korrekt, szakmailag felkészült, segítőkész, szerethető emberi lény, tele álmokkal, tervekkel!
Isten veled Józsi!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Altec
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.12.20., pén. 21:54
Értékelés: 17

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Altec »

Sok évvel ezelőtt ismertem meg Józsit, hogy pontosan mikor, az már homályba vész. Többször jártam nála a régi és új helyén, ennek részeként volt hallgatózás és vásárlás éppúgy, mint kiadós párbeszéd. Mindig jó volt vele beszélgetni, volt stílusa, humora és tartalma a mondandójának. Számtalanszor társalogtunk telefonon is, néhányszor csak tanácsot vagy épp segítséget kértem tőle. Soha nem hárított, számíthattam rá, segítőkészsége példa nélküli volt.
Meghallgatáskor nem tolta rád a termékeit, mint egyetlen üdvözítő megoldást, hagyta, hogy te magad dönts. Nem kritizált más gyártókat, forgalmazókat, nem becsmérelte mások portékáját, nem dobálta sárral a konkurenciát. Nemcsak vérbeli hifista volt, hanem igazi úriember. Sokak számára szolgálhat példaként.
Nyugodjék békében!

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Töki »

Jópár alkalommal találkoztunk és egy maximálisan korrekt, segítőkész, szerény embert ismerhettem meg személyében.
Isten nyugosztalja.

@Imi, Ha van szükség segítségnyújtásra, összefogásra a család részére e nehéz időben - élnék a lehetőséggel.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Koriori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 19:45
Értékelés: 106
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Koriori »

petimre írta:
2021.06.23., szer. 22:56
Tisztelt Fórumtagok!

Barátom, Puklics József 2021. június 22-én késő este örökre lehunyta szemét.

Szakértelme, szerénysége, s végtelen tisztességessége halhatatlan legendává emelte a szememben.

Az Ethosz Audio-t, Puklics Józsefet örökre szívembe zártam!

Viszlát Barátom!!!!!!!
Ma tudtam meg. Mellbevágott a hír. Két hete beszéltem vele. Mondtam is, "Józsi olyan rossz a hangod" . Azt ígérte visszahív......erre a hírre nem számítottam. Egykorúak vagyunk.... A jó Isten nyugosztalja. Nagyon de nagyon sajnálom.
Ha a plázacicák tudnák, hogy mennyibe kerül egy traktor, akkor a farmer fiúkra buknának...

Avatar
Bzoli63
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2014.07.25., pén. 19:14
Értékelés: 17

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bzoli63 »

Nyugodj békében Józsi. Őszinte részvétem a családnak.

Avatar
Lago
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2009.09.07., hétf. 20:50
Értékelés: 17

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Lago »

Borzalmas hír, Józsi elment, nem akarom felfogni. Egy rendkívül korrekt, jó mérnök volt. Őszinte részvétem a családnak.

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bécó »

Őszinte részvétem a családnak. Nyugodj békében Józsi. leborulok.gif

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Nyugodjon Békében
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
hifidoki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2015.04.15., szer. 20:50
Értékelés: 36

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: hifidoki »

2003.kora nyara volt,megérkezett Németországból,a már nagyon vágyott Audiomeca Roma lemezjátszó,természetesen a motor tengelye elgörbült...
Érdeklődés tartős és kitartó:van-e valaki,aki Veszprémben ilyesfajta problémával foglalkozik..
Valahol,valaki azt mondja nekem:van egy Puklics nvű fószer ,most nyitott műhelyt és foglalkozik javitással is...
Internet,honlap,akkor még elég szerény,de telefonszám...
Telefon és délután már ott is álltam, a talán négy emeletes lakótelepi ház előtt...
Csöngetek,pár perc és jött Puklics űr,kérdezi mit szeretnék,mondom,Ő mondja vigyük fel,megnézi...
Megnézte,hümmögött,majd azt mondta:nem egyszerű,de természetesen megoldja...Beszélgetni kezdtünk: hi-fi.high end,csöves elektonikák,tranyósok,tervek,az Élet,sok minden szóba került...
Ez a beszélgetés meghatározta az eljövendő 18 évem zeneeszköz irányultságát... Csövesek és Ethosz..
Ettől kezdve gyakori vendég voltam a Puklics rezidencián,úgy a lakótelepi,mind később a családiházas birtokon.Volt.hogy csak úgy beszaladtam beszégetni,megnézni,meghallgatni,ha volt valami újdonsága,esetleg ha volt pénzem,venni valamit
Sok minden került hozzám,CD játszó,csöves phono,több féle DAC,előfok,hangfalak...Egy részük még meg van s a történtekre tekintettel, egy -két kivételtől eltekintve ,most már meg is maradnak,tisztelgésem jeléül a Készítő felé!
Tudtam,hogy beteg,azt is tudtam,hogy nagyon nehéz a helyzet...
Április végé,május elején,még megcsinálta a CD játszómat,amikor elhoztam,annyit mondott,hogy a referencia ugrade-et majd nyáron összehozzuk...Van pár ötlete az alaplapi hiba kijavitására...
Barátom,a jó Isten vigyázzon Rád ott fönnt,Szent Péternek építsél valami zseniális Ethosz cuccot...
Legyen Neked könnyű a föld...

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Megdöbbenve olvastam a hírt, amit magam is nehezen tudok elhinni. Sajnos Józsit és az Ethosz Audio-t csak pár éve ismertem meg és sosem volt szerencsém élőben találkozni vele, de írásain, hozzászólásain keresztül egy rendkívül segítőkész, korrekt ugyanakkor szerény embernek ismertem meg, aki véleményem szerint nagyon értette a dolgát, hiszen termékei rendkívüli minőséget képviselnek és fejet hajthat előtte az audio társadalom. Titkon reméltem, hogy jobban lesz, újra megnyit az Ethosz Audio és lehetőségem lesz megismerkednem vele illetve bemutatótermében egy komplett láncot meghallgatnom.
Nagy veszteség ez számunkra! Nyugodjon békében és az örök világosság fényeskedjék neki!
gyertya.jpg
gyertya.jpg (13.37 KiB) Megtekintve 5690 alkalommal
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Nyugodjék békében! Sok zenehallgató életét tette szebbé a munkájával. leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Veszprémi létemre én is csak innen és most tudtam meg... döbbenet!
Három hete még beszéltem vele, előtte hónapokig nem, nem akartam zavarni, tudtam hogy beteg.
Korábban viszont éveken keresztül szinte hetente találkoztunk, beszéltünk, most meg... nem is tudom elhinni.
Nyugodjon békében!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: petimre »

Tisztelt Fórumtagok!

Barátom, Puklics József 2021. június 22-én késő este örökre lehunyta szemét.

Szakértelme, szerénysége, s végtelen tisztességessége halhatatlan legendává emelte a szememben.

Az Ethosz Audio-t, Puklics Józsefet örökre szívembe zártam!

Viszlát Barátom!!!!!!!
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Ha figyelmesebben megnézed a szüneteltetés június 30-ig szólt, de én is érdeklődnék az Ethosz Audio terveiről és nem utolsó sorban Józsi hogylétéről...
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

hi-fun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2020.07.05., vas. 23:29
Értékelés: 39

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: hi-fun »

Meg szeretném kérdezni, higy ismét aktív e az ethos audio?
Köszönettel

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: kammerer »

Szóval jó, hogy nem megszűnik.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

A felesleg az off-ban, ott lehet kardozni tovább. :smile50:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Micsoda jó hír! :)
Ezek szerint mindannyian megnyugodhatunk!
Köszönjük és bízunk benne hogy nem tart sokáig a szüneteltetés!
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »

pj- írta:
2021.04.16., pén. 12:23
Tisztelt Ügyfeleink, Érdeklődők!

Cégünk 2021.06.30. bezár.
Köszönöm a megértést.

Üdvözlettel: Puklics József
Elnézést, hogy félre érthetően fogalmaztam, cégünk 2021.06.30-ig szünetelteti tevékenységét.
Azaz nem szűnik meg a cég, munkáját természetesen folytatni fogja.

Üdvözlettel: Puklics József

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: kammerer »

Kedves Józsi!

Erre mondják, hogy derült égből villámcsapás. A szűkszavú közleményből ítélve nem akarod részletezni az okokat, de ha mégis, érdekelne sokakat.
Majd kérdezlek, hogy van-e kivágva CD-rátét.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Kedves József!

Gondolom mint mások is megdöbbentem a bejelentésedet olvasva. Végleges bezárásról van szó? Ennél rosszabb hírt nem igen tudok elképzelni egy ilyen topikban. Nagyon sajnálom a döntést, de feltételezem hogy nyomós ok áll a háttérben. Felmerül bennem a kérdés hogy meghibásodással, garanciális problémákkal kapcsolatban a cég bezárása után lehet -e majd valakihez fordulni?

Köszönettel,
Homola Máté
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: pj- »

Tisztelt Ügyfeleink, Érdeklődők!

Cégünk 2021.06.30. bezár.
Köszönöm a megértést.

Üdvözlettel: Puklics József

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Kép

:cheers1:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”