Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2010.12.23., csüt. 22:20
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Hat Te »

Hétvégi steak party+Stroganoff ragu, annak aki nem szereti véresen.
E313F324-03FE-4B3B-B0D0-E8454A32EABB.jpeg
E313F324-03FE-4B3B-B0D0-E8454A32EABB.jpeg (3.38 MiB) Megtekintve 4006 alkalommal

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: akvapark »

cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:31
Beszéljünk a SÜLT CSÜLÖKRŐL is!

Szvsz. a legjobb a bécsi Práterben van a Schweizerhausban. Már ha az állagát nézzük. Fűszerezése viszont nem extra. Budapesten a Kaltenberg és a Ferdinand söröző vált be nekünk, illetve a Zöldkapu a 3. kerületben. Utóbbiban rengeteg féle elkészítési mód van az étlapon, az adag is hatalmas. Viszont az előző kettőben ropogósabb az állag.
Hát ebben az egységben volt egy csúnya, ételmérgezéses történet, pont csülök témában. De szerencsére azóta csak rendelésre van csülök. ;peace;
Szerk.: https://www.origo.hu/itthon/20060714csulok.html
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:31
Beszéljünk a SÜLT CSÜLÖKRŐL is!

Szvsz. a legjobb a bécsi Práterben van a Schweizerhausban. Már ha az állagát nézzük. Fűszerezése viszont nem extra. Budapesten a Kaltenberg és a Ferdinand söröző vált be nekünk, illetve a Zöldkapu a 3. kerületben. Utóbbiban rengeteg féle elkészítési mód van az étlapon, az adag is hatalmas. Viszont az előző kettőben ropogósabb az állag.
Schweizerhause! 88-ban ettem ott először. Azóta is a legjobb!

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 11:37
cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:33
Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 11:28


Ha már 13. kerület, ott van a Pozsonyi úton is. Azt ismered? Az is kiváló, bár már belvárosi ár. Viszont cserébe tényleg kifogástalan.
A Pozsonyin sok cukrászda van, melyikre gondolsz? A Jászainál ami van? A rétes már sehol nem olcsó. De sztem menj el a Domushoz, mert oktávval ver el minden mást.
Ez az, kifejezetten rétes bolt:

https://www.google.com/search?client=fi ... yi+%C3%BAt


Nekem amúgy ez esik közel, és ez is kiváló, amilyen egyszerűen néz ki, olyan jó. És árban is jobb, mint a belvárosiak:

A Pozsonyin majd megnézem, csak az a baj, hogy nem igazán kellene cukrot ennem, mer' a zorvos aszonta. Meg persze a piálás is ellenjavallt. Lassan a levegőről is le kell mondani...

https://www.google.com/search?safe=stri ... CAw&uact=5

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: earforce »

Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 12:15
earforce írta:
2021.02.26., pén. 11:55
Innen:
https://welovebudapest.com/toplista/aki ... -retesezoi

a Strudel Hugót emelném ki :smile53:
Nálam a Normafán taláható örökre leírta magát, és nem is ajánlom senkinek. Egyedüli pozitívum, hogy ott van, ahol, ezért veszi az ember, mert nincs más. Mondjuk én már nem tartozom közéjük...
Az teljesen a 'futottak még' kategória, semmi xtra.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

earforce írta:
2021.02.26., pén. 11:55
Innen:
https://welovebudapest.com/toplista/aki ... -retesezoi

a Strudel Hugót emelném ki :smile53:
Nálam a Normafán taláható örökre leírta magát, és nem is ajánlom senkinek. Egyedüli pozitívum, hogy ott van, ahol, ezért veszi az ember, mert nincs más. Mondjuk én már nem tartozom közéjük...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: earforce »

Innen:
https://welovebudapest.com/toplista/aki ... -retesezoi

a Strudel Hugót emelném ki :smile53:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:33
Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 11:28
cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:18
Ha rétes, akkor Budapesten a 13.k. Lehel úton (A volt Domus mögött) van egy régi üzlet, na az verhetetlen. Mindig friss, és ropogós az áru.
Ha már 13. kerület, ott van a Pozsonyi úton is. Azt ismered? Az is kiváló, bár már belvárosi ár. Viszont cserébe tényleg kifogástalan.
A Pozsonyin sok cukrászda van, melyikre gondolsz? A Jászainál ami van? A rétes már sehol nem olcsó. De sztem menj el a Domushoz, mert oktávval ver el minden mást.
Ez az, kifejezetten rétes bolt:

https://www.google.com/search?client=fi ... yi+%C3%BAt


Nekem amúgy ez esik közel, és ez is kiváló, amilyen egyszerűen néz ki, olyan jó. És árban is jobb, mint a belvárosiak:

https://www.google.com/search?safe=stri ... CAw&uact=5
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 11:28
cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:18
Ha rétes, akkor Budapesten a 13.k. Lehel úton (A volt Domus mögött) van egy régi üzlet, na az verhetetlen. Mindig friss, és ropogós az áru.
Ha már 13. kerület, ott van a Pozsonyi úton is. Azt ismered? Az is kiváló, bár már belvárosi ár. Viszont cserébe tényleg kifogástalan.
A Pozsonyin sok cukrászda van, melyikre gondolsz? A Jászainál ami van? A rétes már sehol nem olcsó. De sztem menj el a Domushoz, mert oktávval ver el minden mást.

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Beszéljünk a SÜLT CSÜLÖKRŐL is!

Szvsz. a legjobb a bécsi Práterben van a Schweizerhausban. Már ha az állagát nézzük. Fűszerezése viszont nem extra. Budapesten a Kaltenberg és a Ferdinand söröző vált be nekünk, illetve a Zöldkapu a 3. kerületben. Utóbbiban rengeteg féle elkészítési mód van az étlapon, az adag is hatalmas. Viszont az előző kettőben ropogósabb az állag.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:18
Ha rétes, akkor Budapesten a 13.k. Lehel úton (A volt Domus mögött) van egy régi üzlet, na az verhetetlen. Mindig friss, és ropogós az áru.
Ha már 13. kerület, ott van a Pozsonyi úton is. Azt ismered? Az is kiváló, bár már belvárosi ár. Viszont cserébe tényleg kifogástalan.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Ha rétes, akkor Budapesten a 13.k. Lehel úton (A volt Domus mögött) van egy régi üzlet, na az verhetetlen. Mindig friss, és ropogós az áru.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Vasti írta:
2021.02.25., csüt. 23:34
Alex_Aston írta:
2021.02.24., szer. 06:25
Cukrászdákat az islerrel szoktam tesztelni. Ha az nem jó, akkor jó eséllyel más "flancos" süti sem lesz az. Eddig bevált.
A cukrászda kényes téma ;-)
Ritkán veszek - eszek bármit is, mert otthon (Zalaegerszeg) talán 1-2 cukrásza van, ahol nem felfújt, műanyag, egy hónap után is ugyanúgy kinéző, és ugyanolyan vacak ízű, sütinek látszó valaminket árulnak ;-)
Ha valaki arra jár, az Esztrol a kertvárosban igen jó (egyszerű, "házias") szerintem: csak ott rendelünk tortát, ha otthon vagyunk, stb. Nem túl modern, de cserébe tényleg jó :-)
Ausztriában élünk, itt van a kisvárosunkban is rendes süti a cukrászdákban, csak khm... egy kicsit drága. Nem is: inkább nagyon drága ;-)
Ha sütire fáj a fogunk, akkor a Merkur-ban lehet egészen ehetőket kapni, nem is vészesen drága.
Ó, de ha kint élsz, akkor bizonyára tele vagy lével, és nem számít mennyibe kerül... :D

Pesten pár cukrászati van, amit ajánlani tudok jó szívvel:
Ahol a legjobb az isler, az a Nosztalgia, Erzsébeten található. Kis egyszerű, házias cukrászda. Viszont minden kifogástalan.
Ezen felül van a flancos, viszont tényleg jó, az meg XVIII. kerben a Zilah.
A Bakáts terén is nagyon jó a Nándori, bár ez már igencsak belvárosi ár, viszont tényleg jó is legalább minden, amit ott próbáltam.
A mindenki "kedvence" a III. kerületi Daubner speciel szerintem nem akkora szám. Nem rossz, de nem is kiemelkedő.
Illetve Zebegényben van a számomra legfinomabb rétes. Ha arra járunk, mindig betérünk enni párat, meg vinni egy tálcával :napsut:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Alex_Aston írta:
2021.02.24., szer. 06:25
Cukrászdákat az islerrel szoktam tesztelni. Ha az nem jó, akkor jó eséllyel más "flancos" süti sem lesz az. Eddig bevált.
A cukrászda kényes téma ;-)
Ritkán veszek - eszek bármit is, mert otthon (Zalaegerszeg) talán 1-2 cukrásza van, ahol nem felfújt, műanyag, egy hónap után is ugyanúgy kinéző, és ugyanolyan vacak ízű, sütinek látszó valaminket árulnak ;-)
Ha valaki arra jár, az Esztrol a kertvárosban igen jó (egyszerű, "házias") szerintem: csak ott rendelünk tortát, ha otthon vagyunk, stb. Nem túl modern, de cserébe tényleg jó :-)
Ausztriában élünk, itt van a kisvárosunkban is rendes süti a cukrászdákban, csak khm... egy kicsit drága. Nem is: inkább nagyon drága ;-)
Ha sütire fáj a fogunk, akkor a Merkur-ban lehet egészen ehetőket kapni, nem is vészesen drága.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Vasti írta:
2021.02.23., kedd 23:03
cannonball írta:
2021.02.23., kedd 14:07
Még 3 kaja tőlük. Nem spórolnak semmivel.
Mindegyik úgy néz ki, ahogy egy egyszerűen jó kajának ki kell nézni!
Beírom a helyet abba a listába, amiben a "ha arra járunk, ott együnk" éttermek vannak :-)

Én az ilyen ételeket szeretem, étteremben is az egyszerű dolgokat keresem: egyszer meg is kaptam talán pont itt a magamét, mert azt mondtam, hogy én szívesebben eszek egy JÓ rántott husit, mint egy akármilyen menő vackot ;-)

Egyébként úgy vagyok vele, hogy egy egyszerű, pár összetevős dolgot nehezebb jól elkészíteni, mint egy színes-szagos akármint: pl. egy rakott krumpli alig van fűszerezve, az a pár összetevő, meg az elkészítés határoz meg mindent. Egy "költeményből" meg, amiben van 32 különböző alapanyag, meg 15 fajta fűszer, tuti lesz valami, úgysincs nagyon mihez viszonyítani - ehető, érdekes, oszt annyi ;-)

A romák jól tudnak főzni, én is így vettem észre. Régen Keszthelyen melóztam évekig (~25 éve) , minden nap menüt ettünk egy étteremben évekig, ha nem tetszett a menü, akkor meg lehetett választani pár "sztenderd" kaját. Két idősebb cigány asszony volt a konyhán, nem emlékszem rá, hogy egyszer is elégedetlenek lettünk volna!
Hasonlóan látom.

Cukrászdákat az islerrel szoktam tesztelni. Ha az nem jó, akkor jó eséllyel más "flancos" süti sem lesz az. Eddig bevált.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Vasti »

cannonball írta:
2021.02.23., kedd 14:07
Még 3 kaja tőlük. Nem spórolnak semmivel.
Mindegyik úgy néz ki, ahogy egy egyszerűen jó kajának ki kell nézni!
Beírom a helyet abba a listába, amiben a "ha arra járunk, ott együnk" éttermek vannak :-)

Én az ilyen ételeket szeretem, étteremben is az egyszerű dolgokat keresem: egyszer meg is kaptam talán pont itt a magamét, mert azt mondtam, hogy én szívesebben eszek egy JÓ rántott husit, mint egy akármilyen menő vackot ;-)

Egyébként úgy vagyok vele, hogy egy egyszerű, pár összetevős dolgot nehezebb jól elkészíteni, mint egy színes-szagos akármint: pl. egy rakott krumpli alig van fűszerezve, az a pár összetevő, meg az elkészítés határoz meg mindent. Egy "költeményből" meg, amiben van 32 különböző alapanyag, meg 15 fajta fűszer, tuti lesz valami, úgysincs nagyon mihez viszonyítani - ehető, érdekes, oszt annyi ;-)

A romák jól tudnak főzni, én is így vettem észre. Régen Keszthelyen melóztam évekig (~25 éve) , minden nap menüt ettünk egy étteremben évekig, ha nem tetszett a menü, akkor meg lehetett választani pár "sztenderd" kaját. Két idősebb cigány asszony volt a konyhán, nem emlékszem rá, hogy egyszer is elégedetlenek lettünk volna!

Online
Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5160
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: AAttila »

cannonball írta:
2021.02.23., kedd 13:00
Budapesten pedig egy Portugál kifőzdében, ahol egy roma lány főz, így néz ki a rakott krumpli:
Ez számomra pontosan úgy néz ki, mint A rakottkrumpli :smile32:

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: -CB- »

cannonball írta:
2021.02.23., kedd 14:04
https://www.facebook.com/picantekifozde/

Csak ajánlani tudom, 10 éve eszem náluk...Jó kombinációja a 3 konyhának.
Még 3 kaja tőlük. Nem spórolnak semmivel.
Csatolmányok
paprikás.JPG
paprikás.JPG (776.33 KiB) Megtekintve 2303 alkalommal
bito.JPG
bito.JPG (619.27 KiB) Megtekintve 2303 alkalommal
jardi.jpg
jardi.jpg (711.06 KiB) Megtekintve 2303 alkalommal

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cannonball írta:
2021.02.23., kedd 13:00
Budapesten pedig egy Portugál kifőzdében, ahol egy roma lány főz, így néz ki a rakott krumpli:
Ez melyik hely? Gyűjtöm a jó pesti kifőzdéket, jó tudni alapon.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Budapesten pedig egy Portugál kifőzdében, ahol egy roma lány főz, így néz ki a rakott krumpli:
Csatolmányok
Rakrum.JPG
Rakrum.JPG (624.02 KiB) Megtekintve 2304 alkalommal

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Sziasztok!

Mivel már többször jártunk ott, és a minőség eléggé állandó (ha nem egy világcsúcs ;-) , ezért bátran ajánlom Graz-ban a Dimitra görög éttermet. Ha valaki arrafelé kocsikázik (Graz mellett az autópályán)

ÉS HÚST AKAR ENNI HÚSSAL ;-)

akkor érdemes letérni, pár perc a nyugati kihajtótól.
Én valamilyen vegyes cuccot szoktam enni, pl. Poseidon-Teller-t, hááát... Nem gyenge ;-) Egy nagy tányér tele mindenféle hússal, mellette mutatóban egy kis rizs meg Tzaziki, hagyma, és annyi. De mennyi! :-) Más köretet nem is szoktam kérni, mert így is halálos, egy Pita azért elkel mellé, és utána csak pislog az ember, húsmérgezést kap ;-)

Tényleg jó, még a finnyás tini lányaim is szeretik: örülnek, ha felajánlom, hogy ebédeljünk ott. Piszok nagy a forgalmuk is, minden friss, finom, a pincérek általában vidámak, poénkodnak, csak a forgalom miatt a múlt hétvégén pl. szerintem kb. 45 perc volt, mire megkaptuk a főételt - bár azért némi előétellel eltöltöttük az időt ;-)

Szóval aki szereti a húst, annak érdemes oda tervezni a kaját, ha arra visz az útja :-)

Üdv: Vasti

ui: ugyanakkor nem ajánlom kategóriába esett nálunk a Vapiano, legalábbis a Graz-i, belvárosi éttermük...
Alapjában véve, a helyén kezelve (gyorsétterem) tök jó lenne, és régen az is volt, elég rendszeresen eszünk ott. De az utóbbi pár alkalommal valahogy mindig sikerült nem úgy elkészíteni a kajákat, ahogy kell, akár egy Carbonara-ból is kihagy a "szakács" alapvető dolgokat, és a végén kap a gyerek egy tésztát, valamivel, ami alig ehető :-( Nem tudom hogy csinálják, ennyire figyelmetlennek már nehéz lenni, inkább csak "lesz*rom" lehet a dolog mögött.
Sajnálom, mert amúgy egyszerű és jó kajáik lennének, olcsó is, csak néha már szinte ehetetlen a kotyvasztott akármi...
Bár az asszony a legutóbb valami egyszerű gombás spagettit evett, az szerintem igen el volt találva!
Cserébe az én kedvenc Reef'n Beef-em nem tudom mi volt, de kimaradt belőle minden, amitől finom szokott lenni :-(

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Aki Pécsett jár, ne hagyja ki a Krédlit. Családi vállalkozás, rövid étlap, ízig-vérig házi koszt, épp' hogy továbbgondolva, helyben és frissen.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Sziasztok!

Ismeri valaki Hévízen az Öreg Harang Borozót?
Annyi jót olvastam róla, hogy bakancslistára tettem ;-)
De azért mielőtt elviszem a családot, gondoltam megkérdezem, hátha valakinek van vele tapasztalata.

Üdv: Vasti

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

huszti-zsolt írta:
2019.09.20., pén. 20:18
A Bock Bistro Balatont ismeri e valaki?
A pesti (budai, KisBíró) Bockot igen-igen kedvelem, van a balatoni (Vonyarcvashegy) is olyan jó?
Nos, megesett a "próba"! :)
Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni a helyről! Nagyszerű konyha, közvetlen, de nem tolakodó kiszolgálás, nagyszerű és nagyon jó árú(!) borlap... mi kell még? :D 5/5!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Terzo Cerchio, Dohány utca.

Előző este srácbuli folytán innen rendeltünk és tökjó volt, nem kimondottan olcsó, a 2 pizza darabja 2750 volt, ami egyszerre 1 pizzáért nem alapár. Viszonyítva pl Pizza Me-hez, ahol szeletenként fizetsz 500+ Forintot, már nem is rossz (1/8 pizza).

Utánavaló este, gondoltam, akkor vmi thai legyen, mondjuk a kedvencem, a sárga curry, de sajna, spontán pont korábban zárt a Kis Parázs a Kazinczyban (ottevés 10/10, de műszakfüggő, házhozszállítás Kazinczyból nincs), így Naccságos Asszonnyal bementünk Terzo Cerchioba, az előző napi pozitív tapasztalat hatására.

A kaja jó volt, de bazi nagy zaj, asztal pont olyan, h nem tudsz közel hajolni a társadhoz, ha esetleg nem ordítoznál, mint a szabin lévő min. félrészeg turisták a bulinegyedben, akik szerint egy olasz étteremben mindent szabad, sőt, gyakorlatilag ordítozni autentikus, rengeteg turista (kicsit tele van velük a puttonyom), asztalra is várni kellett, magyar felszolgálószemélyzet is, Puhl Sándor klasszikus kifejezésével élve "véleményes" volt. A számláBAN 10% szervízdíj... (nekem nem szimpi, konkrét lehúzás). Meghitt, kettesben elképzelt alkalomra alkalmatlan, a pizza nagyon jó, de akkor inkább meggyújtok otthon 2 gyertyát és megterítek, ha nem dobozból kajálás lesz. És inkább jattolok a pizzafutárnak, aki 1000x jobban megérdemli.

Ottkajálás: 4/10
Otthon kajálás: 10/10

Válasz küldése

Vissza: “Gasztro”