Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csevegő

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

komarfamily írta:
2021.05.10., hétf. 16:23
Szia

Erdeklodom, hogy jamo concert 8 hangsugarzok atalakitasat vallalnad-e aktivra illetve teljesen uj hangszoro keszlettel? Tulajdonkeppen van egy oreg parom amit evek ota be sem kapcsoltam. A szuleimnel szeretnek valami hallgathatot de gyanitom, hogy csak a doboz elfogadhato a tobbi meg kuka. Ha nem fogllakozol ilyesmivel akkor jo szivvel tudnal ajanlani valakit?

Koszi es udv Laci
Szia! Segítek szívesen.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Szia

Erdeklodom, hogy jamo concert 8 hangsugarzok atalakitasat vallalnad-e aktivra illetve teljesen uj hangszoro keszlettel? Tulajdonkeppen van egy oreg parom amit evek ota be sem kapcsoltam. A szuleimnel szeretnek valami hallgathatot de gyanitom, hogy csak a doboz elfogadhato a tobbi meg kuka. Ha nem fogllakozol ilyesmivel akkor jo szivvel tudnal ajanlani valakit?

Koszi es udv Laci

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A műfaj kezdeti problémáinak leküzdése után egyre több nívós hálózati lejátszó jelenik meg a piacon és már nem feltétlenül kell egy autó árát fizetnünk értük. A Lindemann készüléke szerény kinézete és mérete ellenére komoly potenciált képvisel, mindennel fel van szerelkezve, amire manapság az új megoldásokra is nyitott zenehallgatónak szüksége lehet.

Lindemann Limetree Network

Lindemann_Audio_Limetree_NETWORK.jpg
Lindemann_Audio_Limetree_NETWORK.jpg (68.63 KiB) Megtekintve 12065 alkalommal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Boldog szülinapot fapaci! happybday.gif


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Néhány hete magabiztosan írtam, hogy a veszélyhelyzet idején is zavartalanul folyik a Luxor kábelek gyártása, mert minden alkatrészből bőséges készletem van. Ez azóta alaposan megcsappant hála a sok rendelésnek, ezért az elmúlt napokban értekeztem a beszállítókkal és nagykereskedésekkel, mi is változott az év eleje óta. A helyzet sajnos rosszabb, mint sejtettem. Nem akarom az amúgy sem fényes közhangulatot rombolni, én is kerülöm azokat, akik negatív hírekkel és összeesküvés elméletekkel durrogtatják tele a környezetüket, de a tények magukért beszélnek:

A nemzetközi szállítási díjak nagyjából háromszorosukra emelkedtek. Azt a csomagot, amit januárban még 25-30 USD áron hoztak el Magyarországra Ázsiából és Észak-Amerikából, jövő héten már csak 80 dollárért szállítják ide. Hong Kong-ból, Kínából, Taiwan-ról pár hónapja még napi 8-10 cargo repülő indult Európába, ez most napi 1-2 gépre csökkent. Ebből következően a magasabb szolgáltatási díj mellett a szállítási idők is alaposan megnőttek, már nem reménykedhetünk a 6-8 napos ügymenetben, inkább 2-3 hét lesz a standard szállítási idő.

A magyar forint árfolyamának zuhanása tovább rontja a helyzetet. Alig fél évvel ezelőtt 290 Ft volt egy USD, most 330 Ft körül van és elég nagy rá az esély, hogy tovább drágul (a 340 forintot is elérte pár nappal ezelőtt). De ez a helyzet az euró és a japán yen kérdésében is, 12-18 %-ot romlottak az árfolyamok.

Ha mindezt összeadjuk, eredményként komoly, 20-30 %-os áremelkedés elé nézünk a HiFi és házimozi piacon, miközben sokak fizetése, bevétele csökkenni fog, rosszabb esetben munkanélkülivé válnak. Attól tartok, rengeteg készülék fog megjelenni a használt piacon. Ennek jelei már most is érezhetőek, pár hónapos, nívós, sértetlen berendezéseket hirdettek meg nyomott áron a napokban. Világunk és értékrendünk e téren is átrendeződik.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Deadpool írta:
2020.04.04., szomb. 14:01
Szóljatok rám, ha rosszul értelmezem, de kis létszámú, jóformán hifista emberek jönnek össze...

Csak idő és távolság bajom van.
Hifisták és házimozisok nagyjából fele/fele arányban voltak eddig jelen. A maximális létszám eddig 6 fő volt, hogy jusson figyelem mindenkire.

Távolsági bajra gyógyír lehet az online oktatás. :D Az első két csoport már betelt, kizárólag vidékiek és külföldiek jelentkeztek.

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Nos én még nem voltam akusztikai oktatáson Fapacinál egyszer sem.

Valamikor régebben olvastam át a dolgot egyszer.

Szóljatok rám, ha rosszul értelmezem, de kis létszámú, jóformán hifista emberek jönnek össze és kapnak egy jóféle beszélgetést úgy, hogy közben jól is érzik magukat.
Azt hiszem, ha elmennék egy ilyenre, és ha jól emlékszem két jó ebédnek megfelelő összeggel támogatom érte az előadót, aki több tíz évnyi tapasztalatából segíti átlátni a káoszt. Ennek megértése pedig ezután főleg rajtam múlik.

Ez nekem akkor is jól hangzik, ha nem Fapaciról van szó.
Csak idő és távolság bajom van.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: R.G. »

De miert is baj, ha valaki indit egy tavoktatast penzert? Ha az embereket egy ilyen beszelgetes is erdekli es hajlandoak is fizetni erte, akkor hol itt a gond? Azt is meg kell erteni, higy valaki csak lelkes nulla, ismetlem nulla ismerettel es marhara orul egy ilyen beszelgetesnek. Azert jo ha elore tudjuk a temakat, mert vagy erdekel mindek, vagy nem. Sokan napi tobb uditot isznak es attol erzik jol magukat, valaki meg ha ilyen oktatason reszt vesz. En is voltam mar fizetos eloadason mashol es akkor most teljesen ki vagyok hasznalva es hulye vagyok? Vagy csak erdeklodtem a tema utan es megert anbyit? Kiallotasra is sokan jarnak es ott is kernek belepot. Pl nekem a kepi vilag nagyon messze allt az erdeklodesemtol, de mostanaban valahogy elkezdtem utana iovasni. Jol esne ha valaki felvilagositana sok dologrol, mert a legtobb dolog nekem kinai, pedig ha jol tudom nincs csokket ertelmi szintem, hogy ne fogjam fel, de egyszeruen a sok ev alatt ez a resz valahogy kimaradt, inkabb az audio erdekelt... Ezt is valahol valamikor el kell kezdeni higy tanulni tudjunk nem?
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2020.04.04., szomb. 11:50
De akkor minek vagyok egyáltalán itt?
Erre én nem tudok válaszolni, bármennyire is jó kérdés. Mikor ki voltál tiltva, 3 kiadós emailben írtad le nekem, miért nem akarsz visszajönni. (Bizony, önként kiadtad az emailcímed!)

OK, szerinted egy webshopban csak készülékeket lehet vásárolni és még nem találkoztál ilyen felületen megvásárolható oktatással, workshopokkkal, pedig ez egy évek óta elfogadott értékesítési forma és oktatási módszer. Én is számos online képzést vásároltam már ilyen módon, a párom meg évek óta így tanít, óráinak 80 %-a online felületen zajlik. Szerdán este több száz kollégával együtt én is részt vettem egy fizetős (25 USD, 2 óra) online előadáson egy amerikai fotós előadásában. Nagyszerű volt annak ellenére is, hogy senki nem ígérte, hogy onnan kezdve szakértője leszek az előadott témának, ahogy én sem teszem ezt a saját előadásaimmal kapcsolatban, hiába vádolsz ezzel már sokadszor. És kapaszkodj meg, egy fotós barátom a közelmúltban 1700 dollárt fizetett egy 2 napos workshop-ért és állítja, hogy élete egyik legjobb beruházása volt. Sorolhatnám a példákat, de nem változtat a tényen, hogy Te és én nagyon más világban élünk. Nincs ezzel baj, törődjünk bele!

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2020.04.04., szomb. 10:57
Ügyesen idéztél a Luxor webáruház szabályzatából, amihez hasonlót az összes online áruház alkalmaz, többek között a Limar partnerei is.
Te meg ügyesen terelsz, ha sarokba szorítanak.

De ha, már terelsz, a webáruházak több ezer terméket forgalmaznak, több ezer vevőt szolgálnak ki. Nem tartanak találkozókat, nem szerveznek személyes összejöveteleket, nem tartanak távoktatást semmiről. Pl. a Bartimex Audio, aki az egyetlen viszonteladónk, aki itt jelen van a fórumon. Nincs kiemelt partnere, kiemelt szolgáltatása meg pláne nincsen. Termékeket árul (3000+ db), amikből néhányat olykor akcióban kedvezménnyel lehet megvásárolni. Ezek közül néhányat feltesz a kereskedői fórumába és ennyi.

Azzal a szolgáltatásoddal semmi bajom nincs, eddig sem volt, hogy otthon akusztikai méréseket végzel, az alapján tanácsot adsz a szoba kezelésére. Ez mindenki számára hasznos és eddig is támogattam. Viszont egy ilyen "távoktatásnak" semmi kézzel fogható haszna nincs az azon résztvevőknek. Úgysem fogják ez alapján saját maguk megállapítani a szobájuk akusztikai állapotát, megoldást találni a problémák kezelésére meg pláne nem fognak tudni. Maximum arra jó nekik, hogy rájöjjenek, ehhez nem értenek. Vagy nem jönnek rá és ez a veszélyesebb.

Minden szakmának meg kell adni a kellő tiszteletet. Az akusztikus szakmának is. Nem lehet egy előadás keretén belül akusztikusokat kinevelni. Tévhitekben ringatni őket ezzel pedig felelőtlenség. Mert lesznek páran, akik ezután elhiszik, hogy már ehhez is értenek.

Részemről elengedem a témát. Nem szeretnék ezzel több időt tölteni. Már így is többet foglalkoztam vele, mint kellett volna, ahogyan a mindent megváltó és lemosó 30 dolláros D osztályú erősítőkkel is meg a negatív visszacsatolással csak rossz hangú erősítő létezik egy másik szakértő fórumán. Abba is kár volt belefolynom. Semmi értelme bármiféle véleményt nyilvánítani. Kussba kell maradni és akkor mindenkinek jobb.
Jobb?
De akkor minek vagyok egyáltalán itt?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tonee73 írta:
2020.04.04., szomb. 11:22
Ahogy látom van akinek még nehezebb a saját problémái okán. gondolkodik.gif
Mindenki úgy élvez, vagy unatkozik, ahogy tud.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

K P írta:
2020.04.04., szomb. 11:19
tonee73 írta:
2020.04.04., szomb. 11:16
:smile51: :smile51: :smile51:
Nehéz a moderátor élete..... :D
Ahogy látom van akinek még nehezebb a saját problémái okán. gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: K P »

tonee73 írta:
2020.04.04., szomb. 11:16
:smile51: :smile51: :smile51:
Nehéz a moderátor élete..... :D

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

:smile51: :smile51: :smile51:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2020.04.04., szomb. 10:42
"A személyes adatok megadása feltétlenül szükséges az adatbázisokban történő azonosítás és a kapcsolattartás miatt."
Ügyesen idéztél a Luxor webáruház szabályzatából, amihez hasonlót az összes online áruház alkalmaz, többek között a Limar partnerei is. Ha a Luxor esetében nem lenne ilyen szabályzat, akkor vélhetően abba kötnél bele.

Ám az általad firtatott online előadásra történő regisztrációhoz nem szükséges a webshop használata, emailben is lehet jelentkezni, sokan így is tették, miután képesek voltak a felhívásom szövegét értelmezni. Ha valaki titokban szeretné tartani az emailcímét, akkor az ilyen lehetőségekről lemarad, mert a belépéshez szükséges adatokat sem tudom neki elküldeni. Vagy esetleg bediktálhatom neki a kb 850 karakterből álló linket telefonban, de erre nem vállalkozom.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

R.G. írta:
2020.04.04., szomb. 09:18
itt lehet az e-mail a probléma, hisz rengetegen azért gyűjtik, hogy utána célzott margeting leveleket küldjenek a regisztrálóknak
a feltételezés még helyes is lehet, vagy nem?
de úgy gondolam a mai szabályozásnál egy "leiratkozás"-sal ez megoldható azonnal az első "kéretlen" levél után.
de ha megvan a "szabályok elfogadása" ahol ezt kértük, ott meg nem érheti vád a ház elejét, mert kértük
tévednék?
Igen, sokan élnek ezzel a lehetőséggel, én is szoktam 1-2 havonta hírleveleket küldeni az érdeklődőknek, törzsvevőimnek. Ezekről bármikor le lehet iratkozni egy kattintással. Aki tart az ilyesmitől, az bizonyára nem vásárol semmit online, hanem névtelenül besétál valamelyik boltba és megveszi a kinézett portékát. Nem értem, hol a probléma.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.04.04., szomb. 10:08
OFF
Lám lám, fórumok oldhatatlan problémája visszatér. Van aki elfogadja, van akit zavar, van aki pedig a szekerét gyarapítja nyáj effektussal (nem vírus nyájra gondoltam, de talán azzal is van kevés átfedés)
Vagy nyersebben fogalmazva, a hobbi szélsőségekben tévelygők elé hamar kiáll valaki, aki iránymutatást ad, elmagyarázza mit miért, persze zsebben mutatkozó előnyökért.
István, az ilyen felvetésekre én nem tudok mást reagálni, mint hogy visszakérdezek az illető felé, hogy ő esetleg ingyen végzi a munkáját a munkahelyén, vagy a vállalkozásában?

Hogy számomra a HiFi egy hobbi, az itt most lényegtelen, mert nem hifizni tanítom az embereket, hiszen ilyen szakma nem is létezik. Az akusztika és a hangfelvétel készítés viszont részemről nem hobbi, hanem foglalkozás. Mégis mivel keressen pénzt az ember, ha nem a szakmájával, foglalkozásával? Ennél többet erről nem lehet mondani, szóval próbáljunk már ezen a témán túllendülni!

Ha esetleg az okozott zavart a folyamatban, hogy éveken át sok ezer hozzászólást írtam erre a fórumra úgymond ingyen (bár ezt nehezemre esik pénzügyi alapon értelmezni), akkor ettől a jövőben szívesen eltekintek, amúgy sem áll szándékomban visszatérni a darálóba.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2020.04.04., szomb. 07:54
Továbbra sem értem az adathalászást firtató vádaskodást. Személyi adatot nem kell küldeni, csak egy email címet a kapcsolattartás miatt és esetleg egy nevet.....
Vádaskodás? Esetleg?

"A személyes adatok megadása feltétlenül szükséges az adatbázisokban történő azonosítás és a kapcsolattartás miatt."

https://luxoraudio.hu/index.php/103-hiv ... ajekoztato
Csatolmányok
Személyes adatok.jpg
Személyes adatok.jpg (133.85 KiB) Megtekintve 6500 alkalommal

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

istvan01 írta:
2020.04.04., szomb. 10:08
OFF

Vagy nyersebben fogalmazva, a hobbi szélsőségekben tévelygők elé hamar kiáll valaki, aki iránymutatást ad, elmagyarázza mit miért, persze zsebben mutatkozó előnyökért.
Akkor némi párhuzamot vonva:a kereskedők nem ezt teszik? Annyi a különbség csak annyi, hogy ők az általuk forgalmazott termékeket promotálják. Mi a különbség? Mindkét csoport tagjai azzal foglalkoznak amihez értenek, amiben / amivel tapasztalatuk van (optimális esetben) és megfizették a tanulópénzt érte ők is anno. gondolkodik.gif
Félreértés ne essék, nem konkrétan Falovat szándékozom védeni, hanem azon szolgáltatásokat kínálókat akiknek tényleg van szaktudás a tevékenységük mögött.
Ráadásul senki sem szegez fegyvert a jelentkezők halántékához, felnőtt emberek, akik eldöntik, hogy szerintük az adott hobbijukhoz / kedvelt szabadidős tevékenységükhöz mire van szükségük és mire nem.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

OFF
Lám lám, fórumok oldhatatlan problémája visszatér. Van aki elfogadja, van akit zavar, van aki pedig a szekerét gyarapítja nyáj effektussal (nem vírus nyájra gondoltam, de talán azzal is van kevés átfedés)
Vagy nyersebben fogalmazva, a hobbi szélsőségekben tévelygők elé hamar kiáll valaki, aki iránymutatást ad, elmagyarázza mit miért, persze zsebben mutatkozó előnyökért.

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: R.G. »

itt lehet az e-mail a probléma, hisz rengetegen azért gyűjtik, hogy utána célzott margeting leveleket küldjenek a regisztrálóknak
a feltételezés még helyes is lehet, vagy nem?
de úgy gondolam a mai szabályozásnál egy "leiratkozás"-sal ez megoldható azonnal az első "kéretlen" levél után.
de ha megvan a "szabályok elfogadása" ahol ezt kértük, ott meg nem érheti vád a ház elejét, mert kértük
tévednék?
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2020.03.31., kedd 17:49
Nem tartom etikusnak pénzt kérni másoktól a személyi adataikért cserébe...
Továbbra sem értem az adathalászást firtató vádaskodást. Pénzt az előadáson történő részvételért kérek. Személyi adatot nem kell küldeni, csak egy email címet a kapcsolattartás miatt és esetleg egy nevet, hogy meg tudjam szólítani az illetőt az összejövetelen. Emailcím nélkül az előadás online felületére sem tud belépni, hiszen nem kapja meg a meghívó linket és jelszót. Nem tudom, létezik-e olyan online vásárlási forma, ahol semmilyen adatot, információt nem kell megadni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

R.G. írta:
2020.04.01., szer. 11:44
azt írod haszontalan az ilyen fórumról szedett információ
Ez így nyilván nem állja meg a helyét, nem is ezt írtam. Én a pár szavas vásárlási tanácsokra gondoltam, amikből mostanában rengeteget látok a fórumokon. A részletes beszámolók már régen elfogytak az AVX-ről, a hifisták évekkel ezelőtt felhagytak ezzel a műfajjal, a házimozisok meg mostanra gyilkolták le a lelkesedést. Akinek még van közlendője, az blogot ír, vagy indított egy FB csoportot, tovább tagolva a közösséget. A folyamat gyümölcse most már jól látszik, de amikor elindult, még nem láttuk a következményeket. Tanulni kellene belőle.

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: R.G. »

egy részt én is kiragadnék
azt írod haszontalan az ilyen fórumról szedett információ
részben igen... de,
ezt egy picit másképp látom
mivel kicsi az országunk és könnyebb vándorolni, ezért a fent is bemutatott szobák, nappalik, készülékek konnyebben elérhetőek és sok esetben a gazdájuk is beenged érdeklődőket a szentélyébe
ebből a szempontból nem hiszem hogy haszontalan még úgy sem, hogy a tulaj véleményét hallottuk eddig csak, mert a sajt tapasztalat is meglesz az érdeklődőnek
ebből az infóbol már könnyebben tud várásolni, vagy nem. ez pl egy igen is jó segítség lehet, hisz sokszor nincs rá lehetőség, hogy otthon kipróbáljunk valamit, még sok bemutataó teremben sem, de így viszont igen. meg talán már annyira felkésuzülni sem lehet, hisz annyira szerteágazóak a készülékek, hogy kereskedő legyen a talpán, aki mindent ismer és kipróbált. most, hogy senki nem oszt meg semmit, meg leszarozzuk egymás portékáját, így tényleg nehéz. holott azt nem a felhasználó gyártotta. tehát kit is bírálunk ebben az esetben? gondolkodik.gif
ezért is jó a megosztás, hogy a használatról is kapjunk infót, mert a gyári adatokat el lehet olvasni, de a valós felhasználásra szánt készüléket valóságban nem ismerjük meg
pl projektor. mindent elolvasol róla, aztán otthon jössz rá, hogy a korrekció mégsem annyi amennyit te gondoltál, így nem tudod beállítani megfelelően, mert csak pár centiben tévedtél. olyankor mi van? élsz a visszaküldéssel? kontárkodsz valamit, hogy mégis megoldott legyen? lenyeled, hogy ez ilyen és kész. mégis csak jobb lett volna valós (nem bemutatótermi) körülmények között látni, vagy meghallgatni olyat aki használja azt a valamit?!?!?
sok mindenben egyet értek veled, de nem mindenben azért :rolleyes:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”