Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Blu-Ray lejátszók

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Aszpirin írta:
2019.12.05., csüt. 12:14
audioline írta:
2019.12.05., csüt. 12:08
Aszpirin írta:
2019.12.05., csüt. 11:53
Ja, hogy a Media Control mobil app... figyelmetlen voltam, félreértettem :smile51:
Na, az nekem is csak a könyvtárnézetben jeleníti meg apró ikonként az albumborítót, a lejátszás nézetben sajnos nem.
Minden bizonnyal a Media Control app bugja ez, nem hinném, hogy lenne erre beállítás.
Köszi szépen az infókat! :smile53:

Sajnálatos, hogy a 10x controll után a 20x ebben visszalépés. sad.gif
Nincs mit...

És most mégis megjeleníti!
Nem tudom mi volt, lehet, csak várni kellett egy kicsit...
(azért lehet valami bug, de úgy tűnik az a folder.jpg-s trükk használ. Próbáld ki Te is!)
Ja, az iOS-es Media Control for Oppo UDP-20x appot használtam a screenshot-okhoz, iPad-en.
No, bizakodom. :) Utána olvasva még a menüt is meg kell nézzem..., a 103D-n ezt sosem állítottam, a 203-an most lehet, hogy ki van kapcsolva. gondolkodik.gif

Network Setup
Player Name [ OPPO UDP-203 ]

........

Media Info Lookup [ On | Off ]
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

eric.cartman írta:
2019.12.05., csüt. 12:29
audioline írta:
2019.12.05., csüt. 07:50
Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék. Oppo udp-203 media controll alkalmazása, zenei albumok lejátszáskor nem jeleníti meg a mappában található CD borítót. A 103D app-ja szépen tette a dolgát, akár a netről letöltve az album borítóját. Kérdésem, van erre megoldás, valamilyen beállítás módosítása...? Köszi a választ!
Nálam 20x klónnál is rendben van :

A96224E9-4B2C-4E13-B315-B31A53D729A7.png
Úgy látom ez a 10x media controll. :rolleyes: Akkó' este kipróbálom, működik e vele.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioline 2019.12.05., csüt. 12:46-kor.
.

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

audioline írta:
2019.12.05., csüt. 07:50
Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék. Oppo udp-203 media controll alkalmazása, zenei albumok lejátszáskor nem jeleníti meg a mappában található CD borítót. A 103D app-ja szépen tette a dolgát, akár a netről letöltve az album borítóját. Kérdésem, van erre megoldás, valamilyen beállítás módosítása...? Köszi a választ!
Nálam 20x klónnál is rendben van :
A96224E9-4B2C-4E13-B315-B31A53D729A7.png
A96224E9-4B2C-4E13-B315-B31A53D729A7.png (264.95 KiB) Megtekintve 7732 alkalommal
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

audioline írta:
2019.12.05., csüt. 12:08
Aszpirin írta:
2019.12.05., csüt. 11:53
Ja, hogy a Media Control mobil app... figyelmetlen voltam, félreértettem :smile51:
Na, az nekem is csak a könyvtárnézetben jeleníti meg apró ikonként az albumborítót, a lejátszás nézetben sajnos nem.
Minden bizonnyal a Media Control app bugja ez, nem hinném, hogy lenne erre beállítás.
Köszi szépen az infókat! :smile53:

Sajnálatos, hogy a 10x controll után a 20x ebben visszalépés. sad.gif
Nincs mit...

És most mégis megjeleníti!
Nem tudom mi volt, lehet, csak várni kellett egy kicsit...
(azért lehet valami bug, de úgy tűnik az a folder.jpg-s trükk használ. Próbáld ki Te is!)
Ja, az iOS-es Media Control for Oppo UDP-20x appot használtam a screenshot-okhoz, iPad-en.
Csatolmányok
IMG_1550.PNG
IMG_1550.PNG (385.91 KiB) Megtekintve 7935 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Aszpirin írta:
2019.12.05., csüt. 11:53
Ja, hogy a Media Control mobil app... figyelmetlen voltam, félreértettem :smile51:
Na, az nekem is csak a könyvtárnézetben jeleníti meg apró ikonként az albumborítót, a lejátszás nézetben sajnos nem.
Minden bizonnyal a Media Control app bugja ez, nem hinném, hogy lenne erre beállítás.
Köszi szépen az infókat! :smile53:

Sajnálatos, hogy a 10x controll után a 20x ebben visszalépés. sad.gif
.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ja, hogy a Media Control mobil app... figyelmetlen voltam, félreértettem :smile51:
Na, az nekem is csak a könyvtárnézetben jeleníti meg apró ikonként az albumborítót, a lejátszás nézetben sajnos nem.
Minden bizonnyal a Media Control app bugja ez, nem hinném, hogy lenne erre beállítás.
Csatolmányok
IMG_1548.PNG
IMG_1548.PNG (80.9 KiB) Megtekintve 7902 alkalommal
IMG_1547.PNG
IMG_1547.PNG (398.31 KiB) Megtekintve 7902 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

audioline írta:
2019.12.05., csüt. 07:50
Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék. Oppo udp-203 media controll alkalmazása, zenei albumok lejátszáskor nem jeleníti meg a mappában található CD borítót. A 103D app-ja szépen tette a dolgát, akár a netről letöltve az album borítóját. Kérdésem, van erre megoldás, valamilyen beállítás módosítása...? Köszi a választ!
Szia!

Ha a médiaszerveren SMB megosztást használsz (vagyis "szokványos" hálózati fájlmegosztást), az album-mappákban az albumok borítókép-fájlját nevezd át folder.jpg-re (pontosan ez legyen a neve), és legyen a mappában a lejátszandó fájlok mellett. Nálam így működik az Oppo 203-ason, lásd mellékelt képernyőfotókat.

DLNA megosztás esetében a DLNA-szerver beállításaitól függ a dolog, nem az Oppótól, nekem így is sikerült előcsalogatnom az album borítóképeket az Oppo 203-on (a Plex DLNA szerverét használva Mac-en).
Csatolmányok
IMG_3727.jpg
IMG_3727.jpg (1.44 MiB) Megtekintve 7703 alkalommal
IMG_3724.jpg
IMG_3724.jpg (1.99 MiB) Megtekintve 7703 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék. Oppo udp-203 media controll alkalmazása, zenei albumok lejátszáskor nem jeleníti meg a mappában található CD borítót. A 103D app-ja szépen tette a dolgát, akár a netről letöltve az album borítóját. Kérdésem, van erre megoldás, valamilyen beállítás módosítása...? Köszi a választ!
.

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Úgy tűnik, hogy a régebbi lejátszók Netflix képessége hamarosan megy a kukába... :smile51:
Így valószínűsíthető, hogy az Oppo-n sem fog menni :angry:
netflx1.jpg
netflx1.jpg (165.27 KiB) Megtekintve 8150 alkalommal
netflx2.jpg
netflx2.jpg (182.46 KiB) Megtekintve 8150 alkalommal
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

No, még mindig nézegetem a pár hozzászólással lentebb említett célra a lejátszót.

Boltban megnéztem a Sony UBP-X700-t.
Izé, lehet, hogy műszakilag egy hibátlan lejátszó, de egy pillekönnyű műanyag vacaknak tűnik, amit az ember már ránézésre kizár a lehetséges opciók közül.
(Ha nem látnám a Sony honlapján, el se hinném, hogy Sony termék.)

Egy kb. 20.000,-Ft-tal drágább, de ránézésre is masszívabb és elsőre is lejátszó kinézete van a Sony UBP-X800M2-nek.

Keresgélés közben belebotlottam ebbe: Goldmund EIDOS 36U 4K.
https://goldmund.com/eidos-36u4k-player/
Ár nincs is hozzá ("ha kérdezned kell, hogy mennyi, meg sem engedheted magadnak"-kategória).
Ezen oldal szerint:
https://www.themasterswitch.com/best-blu-ray-players
kb. 40.000,-USD.

Asszem' keresgélek még egy kicsit... :D
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

dzsonaszshred
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.04.09., kedd 06:24
Értékelés: 1

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: dzsonaszshred »

Sziasztok,

még mindig nincs lejátszóm 36_1_5.gif
Sztem olyat már nem is fognak kiadni ami 3 rétegű lemezt fog játszani. Max ha egyesül a szabvány (bd xl és uhd ahogy a kolléga írta h van már utóbbi író)
Van az oppon kívül olyan ami lejátszik isot vagy m2tst?
Az android tvm lejatsza minden további nélkül csak ugye az a fránya hang...(sajnos nem tudom letesztelni ha lenne egy earc os erősítőm arra kimenne e a hd hang - gyanítom nem).
Van még az amazonon pl az egreat a11 két hdmi kimenettel de az is 500 eur. És persze kérdés h ez boldogul e minden hd hanggal.
Teljesen tanácstalan vagyok.
Leginkább arra hajlok h veszek egy olcsóbb lejátszót pl sony 800m2 és egy earcos denont és addig ütöm az androidot amíg kimegy róla a hd hang:)
A sony 800m2 olvassa a 3 rétegűt két rétegig amúgy?
Köszönöm szépen az eddigi segítségeteket

h.andrew
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.07.12., pén. 20:09
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oppo blu-ray lejátszó

Hozzászólás Szerző: h.andrew »

h.andrew írta:
2019.10.19., szomb. 08:45

Köszönöm a helyreigazítást,ha lehetséges kérem töröljék az előző hibás változatot.

Tisztelt Szakértők!

Oppo blu-ray lejátszókkal kapcsolatban szeretnék szakértői segítséget kérni.
A lejátszók fejlesztései (hardver,szoftver) illetve az eladásra kínált "95-103-105-203-205" típusú kiadások közötti különbségek tekintetében, ha csak "gyári" dvd,blu-ray,cd lemezek lejátszására szeretném használni a készüléket,melyik lehet az ideális választás?
Analóg kimenetre is szükség van,régebbi hm. erősítő miatt.
A meglévő lemezek aránya 70/30 ( dvd/blu-ray), a dvd lemezek 4k-s felkonvertálása mennyire hozza az elvárható szintet?
Igen tudom az eredeti 4k-s lemezzel nem hasonlítható össze a minőség.
A 103-as típus tűnik nekem ideális választásnak,mostanában többen is hirdetik de nem kapkodnak érte.
Okát lehet valószínűsíteni?
Használt készülék vásárlásakor (még nem vettem semmit használtan,csak autót) mire kell figyelni?
Esetleges alternatívák más márkákból?
Előre is köszönöm tisztelt válaszukat.

Harsányi András

Online
Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

junior19 írta:
2019.10.19., szomb. 19:53
Hali!
Nem a Nas-t és a lejátszót kell fizikailag összekötni, hanem a NAS-t is a router-re, illetve a lejátszót is a routerre kell kötni, s a lejátszón bekonfigurálni a hálózati kapcsolatot. Hogy hogyan kezeli a lejátszó, arról majd ír az, akinek van tapasztalata ezzel a konfiggal.
Én a Synology DS218-ast ajánlanám ilyen felhasználásra, kábelt kapsz a Nashoz.
Köszi!
Persze én is így értettem az összeköttetést,csak belekeveredtem a NAS kérdésbe!
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: junior19 »

Hali!
Nem a Nas-t és a lejátszót kell fizikailag összekötni, hanem a NAS-t is a router-re, illetve a lejátszót is a routerre kell kötni, s a lejátszón bekonfigurálni a hálózati kapcsolatot. Hogy hogyan kezeli a lejátszó, arról majd ír az, akinek van tapasztalata ezzel a konfiggal.
Én a Synology DS218-ast ajánlanám ilyen felhasználásra, kábelt kapsz a Nashoz.

Online
Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Tisztelt szakértők!
Oppo 105D CFW lejátszóhoz szeretnék NAS-t és összekötő kábelt vásárolni,de hálózatos lejátszással kapcsolatban nincsenek tapasztalataim.
Kétlemezesben gondolkodom (talán),jelenleg van egy 4TB-os WD Red-em amin már van bőven anyag. Kellene még egy tárhely amit a NAS-ba helyezve,átmásolható rá a már meglévő gyűjteményem.Ehhez kérnék tanácsot,hogy milyen NAS-t ajánlanátok ami két lemezes és 4TB feletti vinyókat is kezel.
BD ISO, MKV 1080p felbontásig tervezek jelenleg HD hangsávokkal.
A NAS és a lejátszó közé is ajánlhattok CAT kábelt,ami elbír minimum ezekkel az anyagokkal és jó minőség!
Az sem baj ha már megy neki a 4K tartalmak minőségi továbbítása.
Falon kívül lenne összekötve (tehát nem védőcsőben),de a hifi szekrény mögött,így a porszívó nem lesz rajta áthúzogatva.
Tisztelettel várom a válaszokat,típus megjelöléssel!
köszi leborulok.gif
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Oppo blu-ray lejátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

h.andrew írta:
2019.10.19., szomb. 08:45
Tisztelt Szakértők!

Oppo blu-ray lejátszókkal kapcsolatban szeretnék szakértői segítséget kérni.

MIvel tanácsot a fórum általános részén szokásos kérni, nem pedig a hirdetések között-a kérdésed átkerült a megfelelő helyre.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

h.andrew
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.07.12., pén. 20:09
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Oppo blu-ray lejátszó

Hozzászólás Szerző: h.andrew »

Tisztelt Szakértők!

Oppo blu-ray lejátszókkal kapcsolatban szeretnék szakértői segítséget kérni.
A lejátszók fejlesztései (hardver,szoftver) illetve az eladásra kínált "95-103-105-203-205" típusú kiadások közötti különbségek tekintetében, ha csak "gyári" dvd,blu-ray,cd lemezek lejátszására szeretném használni a készüléket,melyik lehet az ideális választás?
Analóg kimenetre is szükség van,régebbi hm. erősítő miatt.
A meglévő lemezek aránya 70/30 ( dvd/blu-ray), a dvd lemezek 4k-s felkonvertálása mennyire hozza az elvárható szintet?
Igen tudom az eredeti 4k-s lemezzel nem hasonlítható össze a minőség.
A 103-as típus tűnik nekem ideális választásnak,mostanában többen is hirdetik de nem kapkodnak érte.
Okát lehet valószínűsíteni?
Használt készülék vásárlásakor (még nem vettem semmit használtan,csak autót) mire kell figyelni?
Esetleges alternatívák más márkákból?
Előre is köszönöm tiszteletteljes válaszukat.

Harsányi András

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: junior19 »

A lejátszónak kell tudnia a hdr-sdr konverziót, a tévé csak olyan jelet jelenít meg, amilyet kap. Mivel a mostani tévé feltehetőleg 1080p-ét tud és sdr szabványt ismer(REC709 színtér, 8 bites színmegjelenítés), a hdr jelel nem tud mit kezdeni, szürke kép lesz. Ezért kell a hdr jelet átalakítania a lejátszónak sdr jellé.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

junior19 írta:
2019.10.14., hétf. 19:38
...
A 2.pontodhoz is reagálva, a kép beállításoknál olyan videofelbontási kimenetet kell megadni, amit biztosan tud a tévé. Ez ha nem túl régi, akkor lehet az 1080p-ét választani, s biztosan lesz kép.
Itt még egy dologra lenne érdemes figyelni, hogy megfelelően dolgozza fel a hdr jelet sdr-re, mert ha véletlenül tényleg egy hdr-es BD kerül a lejátszóba, s nem tudja az átalakítást, akkor lesz ugyan kép, csak szürke lesz.
...
Köszönöm!

A tévé egy 2015. évi gyártású Sony full hd tévé (pontos típust fejből nem tudom), de feltételezem, hogy az 1080p felbontással megbirkózik.

Az általad említett "hdr jel megfelelő feldolgozás sdr-re" funkciót a lejátszónak vagy a tévének kellene tudnia?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: erica »

scaurus írta:
2019.10.14., hétf. 19:27
Nagyon primitíveket fogok kérdezni, tovább egy tanácsot kérni - leginkább, mert nem értek hozzá.

1.) Ha adott egy bluray lejátszó, amelynek van hdmi kimenete azzal a jelzéssel, hogy hdmi (video/audio), akkor azzal csatlakoztatva KÖZVETLENÜL egy tévéhez, akkor kép és hang is lesz a tévén?

2.) Ha egy 4k/UHD lejátszó hdmi-vel KÖZVETLENÜL egy full hd tévéhez van csatlakoztatva, akkor lesz kép a tévén (és nem a nagy semmit fogjuk bámulni)?

Magyarázat: egy filmet szerető (és értő), magáról gondoskodni tudó, de részben fogyatékkal élő személynek (olvasás és logók felismerése gondot okoz) bedöglött a 17 éves, dolgát eddig remekül teljesítő Panasonic dvd lejátszója, és szüksége lenne egy új lejátszóra, ami közvetlenül tévére lenne kötve.
A 4k/UHD lejátszás egyelőre kizárólag azért lenne érdekes, hogyha film vásárlásnál mellé nyúl (épp nincs, aki segítsen neki), akkor se járjon úgy, hogy a megvett lemezt nem tudja lejátszani (tudom, hülyén hangzik, de ez van) - 4k tévé és egy minimál házimozi kialakítása tervben van, de még nagyon terv.

Funkció gazdagság mellékes, 99%-ban gyári cd/dvd/bluray korongokat játszik le.

Ami jó lenne: 100.000,-Ft alatt megúszni, de a keret valamennyire alkuképes felfelé.

Hozzáértés nélkül, én a Sony UBP-X700-t néztem ki, úgy kb. 60.000,-Ft körül kapható.

Egyetértés, ellenjavallat, jobb ötlet?

Előre is köszönök minden segítő szándékú választ!
Szerintem nincs primitiv kérdés!
Nálam volt hang és kép is hdmin keresztül.
Rem lesz tapasztaltabb hozzászoló is.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: junior19 »

1, Igen, lesz kép és hang megfelelően beállítva.
A 2.pontodhoz is reagálva, a kép beállításoknál olyan videofelbontási kimenetet kell megadni, amit biztosan tud a tévé. Ez ha nem túl régi, akkor lehet az 1080p-ét választani, s biztosan lesz kép.
Itt még egy dologra lenne érdemes figyelni, hogy megfelelően dolgozza fel a hdr jelet sdr-re, mert ha véletlenül tényleg egy hdr-es BD kerül a lejátszóba, s nem tudja az átalakítást, akkor lesz ugyan kép, csak szürke lesz.
A hangkimenetnél is érdemes pcm-re állítani, mert akkor biztosan lesz hang a tévén.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Nagyon primitíveket fogok kérdezni, tovább egy tanácsot kérni - leginkább, mert nem értek hozzá.

1.) Ha adott egy bluray lejátszó, amelynek van hdmi kimenete azzal a jelzéssel, hogy hdmi (video/audio), akkor azzal csatlakoztatva KÖZVETLENÜL egy tévéhez, akkor kép és hang is lesz a tévén?

2.) Ha egy 4k/UHD lejátszó hdmi-vel KÖZVETLENÜL egy full hd tévéhez van csatlakoztatva, akkor lesz kép a tévén (és nem a nagy semmit fogjuk bámulni)?

Magyarázat: egy filmet szerető (és értő), magáról gondoskodni tudó, de részben fogyatékkal élő személynek (olvasás és logók felismerése gondot okoz) bedöglött a 17 éves, dolgát eddig remekül teljesítő Panasonic dvd lejátszója, és szüksége lenne egy új lejátszóra, ami közvetlenül tévére lenne kötve.
A 4k/UHD lejátszás egyelőre kizárólag azért lenne érdekes, hogyha film vásárlásnál mellé nyúl (épp nincs, aki segítsen neki), akkor se járjon úgy, hogy a megvett lemezt nem tudja lejátszani (tudom, hülyén hangzik, de ez van) - 4k tévé és egy minimál házimozi kialakítása tervben van, de még nagyon terv.

Funkció gazdagság mellékes, 99%-ban gyári cd/dvd/bluray korongokat játszik le.

Ami jó lenne: 100.000,-Ft alatt megúszni, de a keret valamennyire alkuképes felfelé.

Hozzáértés nélkül, én a Sony UBP-X700-t néztem ki, úgy kb. 60.000,-Ft körül kapható.

Egyetértés, ellenjavallat, jobb ötlet?

Előre is köszönök minden segítő szándékú választ!
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Nincs más MT8581 alapú, átalakított OPPO CFW-t használó médialejátszó.

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Jaja - rosszul fogalmaztam.
Azt szerettem volna tudni, hogy létezik-e szerinted másik MT8581-es optikai meghajtó nélküli médialejátszó?
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”