Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vigyázat, hamisítvány!

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: pepi »


Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: vigyázz, nigériai átverés!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Gergo22 írta:
2021.05.20., csüt. 18:15
Érdemes lenne egy külön topicot nyitni ezeknek, ahol számon lennének tartva ezek, én is tudnék hozzárakni.

Ennyi pénzért ezek is átverések, AliExpress-en fillérekért lehet megkapni ezeket:

https://www.jofogas.hu/budapest/Accupha ... 445877.htm

https://www.jofogas.hu/budapest/Krell_C ... 473307.htm

Az Accuphase és a Krell sem gyárt tápkábelt.
Az egyik fórumtárs múltkor megjegyezte, hogy azon felül hogy hamisítványok, elvileg nem rossz vételek, viszont nyílván az AliExpress-es áron értendő ez!
Tessék, csak 10 éve van nyitva a topik, úgyhogy a hsz-ed át is került.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Gergo22

Re: vigyázz, nigériai átverés!

Hozzászólás Szerző: Gergo22 »

Érdemes lenne egy külön topicot nyitni ezeknek, ahol számon lennének tartva ezek, én is tudnék hozzárakni.

Ennyi pénzért ezek is átverések, AliExpress-en fillérekért lehet megkapni ezeket:

https://www.jofogas.hu/budapest/Accupha ... 445877.htm

https://www.jofogas.hu/budapest/Krell_C ... 473307.htm

Az Accuphase és a Krell sem gyárt tápkábelt.
Az egyik fórumtárs múltkor megjegyezte, hogy azon felül hogy hamisítványok, elvileg nem rossz vételek, viszont nyílván az AliExpress-es áron értendő ez!

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: mgus »

Mivel megvettem az usa szabványú konnektorokat nem akartam szétvágni, csak azután vágtam szét miután nem hozta a megfelelő hangzást.  
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4222
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1573
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Itt a fórumon vásároltam ezt a kábelt,neveket nem írnék mert már nem is tudom kitől vettem,nem a meggazdagodás reményében hogy kinyerem belőle az ezüstöt és nyakláncot csinálok belőle,csak érdekelt a hangra gyakorolt hatása.
Mivel usa szabvány a kábel adtak hozzá egy átalakítót amivel be tudtam dugni itthon is,bár tudtam hogy nem ez fogja a legjobb minőséget produkálni ezért elindultam hogy a legjobb körülményt tudjam biztosítani számára.
Eltelt egy kis idő mire rászántam magam beszereztem majd beszereltem  az usa szabványú konnektorokat a legjobb minőségben.Aztán elkezdtem tesztelni a réz kábelekkel összehasonlítani.Itt valami nem stimmel mondom magamban,hiányoltam már a megszokott teret és arra jutottam megnézem mit rejteget a kábel.Ez a látvány fogadott amit a képen látni lehet.

 
Nem a csatlakozót szeretted volna lecserélni? Illetve, ha hamisítvány, akkor miért nem írsz neveket. Számomra meglepő, hogy egy ilyen drága kábelt veszel és nem érdekel, hogy kitől, ráadásul szétvágod pikk-pakk. 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: mgus »


Kösz az infót! Elmeséled a sztorit?
Itt a fórumon vásároltam ezt a kábelt,neveket nem írnék mert már nem is tudom kitől vettem,nem a meggazdagodás reményében hogy kinyerem belőle az ezüstöt és nyakláncot csinálok belőle,csak érdekelt a hangra gyakorolt hatása.
Mivel usa szabvány a kábel adtak hozzá egy átalakítót amivel be tudtam dugni itthon is,bár tudtam hogy nem ez fogja a legjobb minőséget produkálni ezért elindultam hogy a legjobb körülményt tudjam biztosítani számára.
Eltelt egy kis idő mire rászántam magam beszereztem majd beszereltem  az usa szabványú konnektorokat a legjobb minőségben.Aztán elkezdtem tesztelni a réz kábelekkel összehasonlítani.Itt valami nem stimmel mondom magamban,hiányoltam már a megszokott teret és arra jutottam megnézem mit rejteget a kábel.Ez a látvány fogadott amit a képen látni lehet.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: earforce »


Most ez hogy derült ki ennek is van egy története.
Kösz az infót! Elmeséled a sztorit?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: mgus »


A ps-audio gyári kábelén  látható az ezüst a képen, míg a szétvágott csatlakozónál a hamisítványnál nem találtam ilyet. Most ez hogy derült ki ennek is van egy története. A fehérnek látszó drót erősen vonzódik a mágneshez.
 


MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Csak azt nem tudom, miért, hiszen a legilletékesebb személy, Zsolt (aki tudomásom szerint személyes jóbarátod is) teljesen egyértelmű választ adott erre a kérdésre már több nappal ezelőtt.
 
Szó szerint ezeket írta:
 
"NEM került forgalomba Heed termékként H&T termék, nem is lett volna értelme. Az egy külön, önálló dolog volt"
 
továbbá:
 
"A képen látható doboz semmiképpen nem Heed termék, esetleg egy néhai H&T kit, amire valaki (mi biztosan nem) rányalta a Heed emblémát"
 
A többit privátban megírtam Neked, és a magam részéről itt valóban befejeztem a gittrágást.

Megint nem figyeltél a kérdésre.
"legyen szívesek elvonatkoztatni a konkrét márkától, mert ez egy általános, azonban itt és most a párbeszédek által szvsz legitimmé vált kérdés"
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: mgus »

A vége már megint rosszra sikeredett hisz úgy tűnik mintha a kácsa-audio-t reklámoznám, bocs.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: mgus »


Úgy hiszem én is belefutottam hasonló dolgokba itt a fórumon azért kell ennyit tesztelnem is.A szóban forgó kábel egy bizonyos ps-audio kábelei, neveket nem írnék. Hamarosan teszek fel képeket is.
Ezért nem is nagyom merek már kábelt venni csak kácsa-audió forrásból.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: -KP- »

nem lehetne csinálni egy jogi topicot és ott tárgyalni ezt ? 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: tollact »


csak nem sikerült elvonatkoztatnod a Heed-től, Ember
Szerintem a két dolog teljesen különböző is. A Heed elektronikák tudtommal nem voltak kit-ben elérhetők. A H&T újságban publikált dolgok teljesen mások voltak, talán a lemezjátszó tápegységnek lehetett némi köze az Orbithoz. Az AN kitekhez előlapot stb is lehet venni, de ők is deklarálják, hogy az így megépített csöves elektronikák nem egyeznek meg egyik modellel sem. A hangsugárzók sem teljesen ugyanazok. Amúgy engem abszolút nem zavarna ki, mit ragasztgat a saját cuccára, csak ne akarja a jól csengő névvel eladni....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: mishow »


Én igennek gondolom a választ!
 
 
Csak azt nem tudom, miért, hiszen a legilletékesebb személy, Zsolt (aki tudomásom szerint személyes jóbarátod is) teljesen egyértelmű választ adott erre a kérdésre már több nappal ezelőtt.
 
Szó szerint ezeket írta:
 
"NEM került forgalomba Heed termékként H&T termék, nem is lett volna értelme. Az egy külön, önálló dolog volt"
 
továbbá:
 
"A képen látható doboz semmiképpen nem Heed termék, esetleg egy néhai H&T kit, amire valaki (mi biztosan nem) rányalta a Heed emblémát"
 
A többit privátban megírtam Neked, és a magam részéről itt valóban befejeztem a gittrágást.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: akvapark »


annyi naiv kérdést azért csak föltennék , hogy ha egy gyártó - és itt most a nagyon érzékeny Heed(on)isták legyen szívesek elvonatkoztatni a konkrét márkától, mert ez egy általános, azonban itt és most a párbeszédek által szvsz legitimmé vált kérdés - KIT-ben árul valamit, azt csak lehet a gyártó nevével jelzetten (akár) árulni is, nemdehogynem?   - mer'hogy külföldön ez és így nem gond
Én igennek gondolom a választ, l. KEFKITT hangsugárzókat. (Nyilván jelölni illik - szerintem a gyárban jelölik is, hogy kittről van szó, nem minden egység gyári, van benne DIY komponens. Jelen - KEFKITT - esetben maga a doboz.)
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Nem lettünk okosabbak abban a kérdésben, hogy ha én kereskedelmi következmény nélkül felteszek egy nem eredeti portéka képét, akkor szabálytalan voltam-e.
Kizártnak tartom, hogy ez szabálytalan lenne. Gondolj bele, hányféle - akár esetleges - módon kerülhet fel a netre egy dolog képe. A nettel kapcsolatban ennél jóval egyértelműbb dolgok sincsenek még szabályozva jogilag, és ennek sztem nem is lenne értelme.
(Amúgy bölcs döntés a moderátoroktól, hogy nem töröltek. Elvégre érdekes dolgokról folyt a (nagyjából) higgadt diskurzus, ráadásul olyanokról, amik még nem voltak 234762348 x átrágva akár ugyanitt is. Az meg, hogy egy-ketten értelmetlenül felidegesítették magukat, nem számít. Nincs olyan területe az életnek, ahol ez ne esne meg. Az életet meg csak nem akarjuk már törölni vagy moderálni, nem?)

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Feladom ...
Kár ! (Nem lettünk okosabbak abban a kérdésben, hogy ha én kereskedelmi következmény nélkül felteszek egy nem eredeti portéka képét, akkor szabálytalan voltam-e.)
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Szerintem ide is kelle egy kis törlés,nem gondoljátok?
Nem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: mgus »

Szerintem ide is kelle egy kis törlés,nem gondoljátok?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: mishow »

Feladom ...

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Ahogyan korábban leírtam: a törvény szerint az oltalom tárgyának utánzásával vagy átvételével előállított áru forgalomba hozatala a büntetendő. 
Tudom én, hogy a jogi szakszöveg megértése néha nehéz, de ez pont eléggé egyértelmű ...
Ha otthon nagy nevekkel felmárkázott fémdobozokkal veszem magam körbe, az maximum pszichiátriai eset. Ha azok a dobozkák felkerülnek egy hirdetési oldalra, az már büntetőjogi kategória lehet, nyilván valamennyi körülmény ismeretében.
 
 
De azt gondolom, Zsolt már lentebb pontosan elmondta, mi és hogyan történhetett jelen esetben, ezért ezt tovább csócsálni ... Floki kutya esete a lábtörlővel 

Nem emlékszem, hogy árulta volna valaki is. Csak tanácsot kért.
(Régebben sok hamis klf. kábel került be az országba, sokan kértek képről ITT a Fórumon tanácsot - hol máshol is ? Akkor az is törvénytelen volt, ha kiderült, hogy hamis a kérdezett portéka ?)
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: mishow »


Kedves Laca!
 
Nem tudom, és nem is érdekel, hogy valóban nem érted, nem akarod érteni, vagy csak úgy vagy összerakva, hogy muszáj mindig neked kimondani az utolsó szót. Az pedig, hogy éreztehetően növekvő indulattal egyre nagyobb butaságokat írsz, az csak téged minősít!
 
DE! Ennek a topicnak itt nem ez a stílusa, így tisztelettel megkérlek, hogy moderáld magad, és ezzel a hozzáállással ne mérgezd a Heed topic - az időnként előforduló viták ellenére - közismerten békeszerető és barátságos légkörét!
 
Peace & Love!
Legyen Béke és Szeretet!
 
Üdvözlettel:

Mishow
 
 
Ui: Kérlek, ne fáraszd magad, az "én csak a véleményemet akartam elmondani, már az is baj?" típusú válasszal. Természetesen minden vélemény szabad, és helye van itt, különösen ha nem indulatok (például mindenki leh*lyézése, mint az előző kommentedben) hanem érvek párosulnak mellé, na és mindenképpen megfeleő stílus! Üdv: M

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Klaca »



Ha már ilyen részletesen boncolgatjuk ezt...és ha valaki saját magának gyárt termékeket, aztán saját magának "felmatricázza", nem kínálja eladásra de tesz ki fotókat a készülékekről a netre? Még az sem biztos, hogy segít az egyértelműsítésben, hogy a kép alá (akár egy fórumon) odaírja, hogy nem eredeti. A kép ugyanis képkeresővel szöveg nélkül is felbukkanhat, kirakhatják máshova is stb...
 
Sőt, akár úgy is érheti kár az eredeti gyártót, hogy egy "ismerőse" elmegy hozzá, meghallgatja a DIY cuccait (amik fel vannak matricázva), ismerősnek nem tetszik (na ilyet nem veszek), gyártó meg úgy esett ki a prakszisból, hogy nem is tud róla. Nem ördögtől való példa, mert ilyen esetekben általban a bütykölő azt mondja, hogy ugyan nem eredeti, de tökéletes másolat, ergo ha ez nem tetszik az eredeti sem fog. (Sőt, ugye a DIY jobb, mert nem spórolt két alkatrésszel).
 
Én egy kicsit szögletesebben látom ezt a dolgot.

Ebben biztos igazad van, de hát, ahogy a klasszikus mondja, "nem lehet minden pofon mellé forgalomirányító rendőrt állítani", és hát erre a jog sem képes, és nem is lesz az soha (mindig szükség lesz a szabályok alkalmazására). Nem lehet mindent szabályozni, ami miatt kár érheti a gyártót. Ha nagyon komolyam vennénk, amit mondasz, akkor pl. azt is büntetni kellene, ha valaki rosszat mond egy eredeti termékről, mondjuk azért, mert nem megfelelő akusztikai környezetben hallgatta (vagy szimplán mert hülye. Én mondjuk nem lennék ellenére, hogy büntessük jogilag a hülyeséget, de hát ki döntene erről. Annyi hülye jogász és bíró van...).

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: b_t »


Ha már ilyen részletesen boncolgatjuk ezt...és ha valaki saját magának gyárt termékeket, aztán saját magának "felmatricázza", nem kínálja eladásra de tesz ki fotókat a készülékekről a netre? Még az sem biztos, hogy segít az egyértelműsítésben, hogy a kép alá (akár egy fórumon) odaírja, hogy nem eredeti. A kép ugyanis képkeresővel szöveg nélkül is felbukkanhat, kirakhatják máshova is stb...
 
Sőt, akár úgy is érheti kár az eredeti gyártót, hogy egy "ismerőse" elmegy hozzá, meghallgatja a DIY cuccait (amik fel vannak matricázva), ismerősnek nem tetszik (na ilyet nem veszek), gyártó meg úgy esett ki a prakszisból, hogy nem is tud róla. Nem ördögtől való példa, mert ilyen esetekben általban a bütykölő azt mondja, hogy ugyan nem eredeti, de tökéletes másolat, ergo ha ez nem tetszik az eredeti sem fog. (Sőt, ugye a DIY jobb, mert nem spórolt két alkatrésszel).
 
Én egy kicsit szögletesebben látom ezt a dolgot.
 

Ahogyan korábban leírtam: a törvény szerint az oltalom tárgyának utánzásával vagy átvételével előállított áru forgalomba hozatala a büntetendő. 
Tudom én, hogy a jogi szakszöveg megértése néha nehéz, de ez pont eléggé egyértelmű ...
Ha otthon nagy nevekkel felmárkázott fémdobozokkal veszem magam körbe, az maximum pszichiátriai eset. Ha azok a dobozkák felkerülnek egy hirdetési oldalra, az már büntetőjogi kategória lehet, nyilván valamennyi körülmény ismeretében.
 
 
De azt gondolom, Zsolt már lentebb pontosan elmondta, mi és hogyan történhetett jelen esetben, ezért ezt tovább csócsálni ... Floki kutya esete a lábtörlővel 

http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Vigyázat, hamisítvány!

Hozzászólás Szerző: Klaca »



Ahogyan korábban leírtam: a törvény szerint az oltalom tárgyának utánzásával vagy átvételével előállított áru forgalomba hozatala a büntetendő. 
Tudom én, hogy a jogi szakszöveg megértése néha nehéz, de ez pont eléggé egyértelmű ...
Ha otthon nagy nevekkel felmárkázott fémdobozokkal veszem magam körbe, az maximum pszichiátriai eset. Ha azok a dobozkák felkerülnek egy hirdetési oldalra, az már büntetőjogi kategória lehet, nyilván valamennyi körülmény ismeretében.
 
 
De azt gondolom, Zsolt már lentebb pontosan elmondta, mi és hogyan történhetett jelen esetben, ezért ezt tovább csócsálni ... Floki kutya esete a lábtörlővel 

Hát lehet, hogy ez floki kutya esete a lábtörlővel, de akkor az, hogy "azt hiszem, mindenki jobban járt, hogy poénra vettük a figurát, mert amúgy egy komoly jogsértéssel állunk szemben!" meg egy enyhe túlzás (de inkább hamis állítás) volt, és éppen ezért floki kutya esete valójában az utána következő hosszú  - az előbbiek szerint  az adott esetre egyáltalán nem vonatkoztatható - felesleges jogi magyarázattal kezdődött.

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”