Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pointe tulajdonosok klubja

Moderátor: Pointe

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Ebből van(lesz) MkII változat vagy nincs szükség javítani rajta?


 
Ebből van MkIII is, legalábbis nálam egy olyan van :-)
 
De sajnos elfelejtettem ma megkérdezni Tibort, hogy mi a különbség. Már azon kívül, hogy az Mk III világos szürke házban van, és szemmel láthatóan mások az aljzatok benne...

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Augusztusban meglátogatom a Imrét egy kis hallgatózásra, milyenek az új fejlesztések, és még az is lehet, hogy nem üres kézzel jövök haza. Amúgy a forgalmazóban egy kedves, segítőkész, a Pointe felé elhivatott embert ismertem meg!


 

 
De nem Imre, hanem István :-)

Avatar
Nyolc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 17:36
Értékelés: 26

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Nyolc »


Üdv Mindenkinek!
Ma találtam ide, s gondoltam írok a tapasztalatomról, mint Pointe tulajdonos. Igen, elégedett vagyok a Sima Mk2 erősítőmmel. Második rendszerben gondoltam, amikor megvettem, de azt vettem észre, hogy egyre többet hallgatom. Hatalmas szívvel zenél. Az Infiniy Kappáimat gond nélkül meghajtja. Az érzelmekre hat, bevon a zenébe. Emelett a hibái megbocsáthatók.
Ma kapott egy Pointe 1.5-ös tápkábelt. Szkeptikus voltam a tápkábel ügyében, de egy óra alatt meggyőzött, megérte a befektetés. Még jobb a hang, az egész hangkép feszesebb lett. Most egy Pointe elosztó megvételén gondolkodom. Augusztusban meglátogatom a Imrét egy kis hallgatózásra, milyenek az új fejlesztések, és még az is lehet, hogy nem üres kézzel jövök haza. Amúgy a forgalmazóban egy kedves, segítőkész, a Pointe felé elhivatott embert ismertem meg!

Vendég

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ebből van(lesz) MkII változat vagy nincs szükség javítani rajta?


Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: vm69 »



 
A bemenetválasztó kapcsoló már elég kontaktos, néha egyszerűen elmegy az egyik oldal - pedig hozzá sem érek - és jó pár percig tekergegtni kell, amíg normális lesz és nem recseg... :S
 


 
marci81: Köszi a kérdéseimre adott válaszod!
 
 
Ha gondolod ebben tudok segíteni,már mint egy nagyon komoly jó szakit tudok neked ajánlani és ráadásul nagyon elfogatható áron dolgozik. Nekem 2hónapja Ő szedte ráncba a kicsikét, nekem is recsegett a bemenet választó és még sok más gondom is volt vele,de rendesen helyre pofozta,most már csak csöveket kellene benne cserélgetnem.Egyébként ( katonai milspec ezüstözött kerámia Yaxley bemenet választóra cserélte a régit.
 
Üdv!vm69
 
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Vendég

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Vendég »


[quote name='Pointe' timestamp='1337544794' post='1307303
 
A JJ csöveknek egyébként -- szerintem -- teljesen jó a hangjuk, de hajlamosak extrém rövid idő alatt kipurcanni :-(
 

Nekem is idő előtt purcant ki a JJ csövem. !36_7_11.gif


Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Új bemenetválasztó majdnem filléres tétel. Én viszont úgy oldottam meg, hogy leredukáltam a bemeneteket 2-re. A többi lekötve és a két bemenet között az RCA-k közé beszerelve egy kis billenőkapcsoló. Nincs kontakt probléma és recsegés.
Ha ennyi bemenet nem elég akkor 2 kapcsolóval négyet is működtethetsz Egy kapcsoló 2-300 Ft és van elég lik a hátulján.
 
Én meg nem válnék a Mediumomtól. Annyi fejlesztés van már benne, hogy egy akár többszörös árú készülék is visszalépés lenne.
Üdv,
NL

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Köszi az info-kat!
 
Nekem még egy sérelmem van a mediumommal kapcsolatban:
A bemenetválasztó kapcsoló már elég kontaktos, néha egyszerűen elmegy az egyik oldal - pedig hozzá sem érek - és jó pár percig tekergegtni kell, amíg normális lesz és nem recseg... :S
Biztos meg lehetne csináltatni, de én már nem költök rá, valszeg nyáron eladom, ha valakit érdekel, jelezze.

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Mintha csak az én sztorimat olvasnám. Régi összevissza csövekkel vettem és is a Mediumot. Ezután Tungsram ECC83-asok. Az eredetileg 10ezer órás 6P3SZE-ket simára cseréltem, ezek jobban terhelhetők de csak 1000 órásak voltak. Ezeket 800-1000 Ft környékén lehet venni.
 
Aztán Tungsram TAD-ra cserélve a CZ jelzésű cseh csövekre. Sejtettem, hogy a gép többet is tud, ezért vettem az ebayről Sylvaniákat, Azok egyből leelőzték a Tungikat meg a TAD-ot is (sajnos) Tavaly nyáron meg rám mosolygott a szerencse, a mostani árszinthez képest egész jó áron (és árfolyamon) szereztem 4 válogatott GE NOS 6L6GC-t. Hanyattesés a hangjától. Mivel az ebay hemzseg a használt de még sokáig jó bemért csövektől elkezdtem kísérletezni más nyugati csövekkel is az előfokba és a fordítóba. A végén minden pozícióba megtaláltam a legjobbat. Az előfokban Amperexek vannak, a fázisfordítóban meg Telefunken (itt az avx-en vettem marha olcsón :-)
Ez a 8 cső olyan szépen muzsikál, hogy csak na. Sokat kell vadászni a neten a jó kapásért.
Az orosz csöveket sajnos mindig valahogy egy kicsit "piszkos hangúnak" érzem de marha olcsók. A nyugati csövek sokkal drágábbak, de annyival jobbak is sajnos.
 
A Pointénél vigyázni kell a foglalatokkal. Ha az orosz csövek sokáig vannak benne az érintkező gyenge lemezei felveszik a formát és új csöveknél érintkezési problémák lehetnek a lötyögés miatt. Többször meg kellett mozgatni GE-ket mire beindultak. Idővel ellenőrizni kell a kontaktot mert ha gyenge akkor a lábakon erős oxidréteg alakulhat ki. Nálam a balansz teljesen elment az átmeneti ellenállás megnövekedése miatt. Kaparászás meg deoxit után helyrebillent az egyensúly.
Most lesz upgrade, teflonos foglalatokkal, annál a lábakat nem 2 lemez, hanem körben 5 erős rugó fogja.
 
A végfokcsöveknél, ha oroszokat teszel be nem kell nagyon válogatottat venni. Ha van 8-10 db akkor lehet méricskéni a cső melletti porcelánon. A legközelebbi értéküek jók lesznek.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



 
Jelenleg nekem ei ecc83 és JJ6L6GC-k vannak benne,de valami még "megfizethető", jobb hangú csöveket szeretnék bele......


 
 
Az előző hozzászólásomban írt Tung Sol-okat szívesen megmutatom neked, illetve van egy szett szovjet cső is, amit szintén kölcsön tudok adni.
 
A JJ csöveknek egyébként -- szerintem -- teljesen jó a hangjuk, de hajlamosak extrém rövid idő alatt kipurcanni :-(
 
Dobj egy privátot a számoddal, és felhívlak.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Szia!
 
Hát az én történetem az volt, hogy már vásárlás után nem sokkal előjött egy hiba, konkrétan, hogy egyik oldal egy idő után berecsegett. Kiderült, hogy az egyik előfok cső volt (ei), ami azért is meglepő, mert az eladó (Stewe W.) szerint friss csövekkel volt felszerlve a készülék. Ezeket némi keresgélés után tunsgram csövekre cseréltem. Már akkor sokat javult a hang. Aztán tavaly augusztusban az egyik végfokcső is meghibásodott.


 
Hát igen, sajnos éppen erről írtam korábban: mind az EI, mind a JJ-csövek (ami neked a végfokcső volt) hajlamosak betegeskedni, mindkét gyártó csöveivel voltak minőségi problémáink.
 
Az Amplificában már csak NOS szovjet végfok csöveket használ a Tibor, illetve felárért Tung Sol-okat. Ezeknek kifejezetten illik a hangja a Pointe-okhoz, de kb dupla az áruk a szovjet csövekhez képest.

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Szia!
 
Hát az én történetem az volt, hogy már vásárlás után nem sokkal előjött egy hiba, konkrétan, hogy egyik oldal egy idő után berecsegett. Kiderült, hogy az egyik előfok cső volt (ei), ami azért is meglepő, mert az eladó (Stewe W.) szerint friss csövekkel volt felszerlve a készülék.
Ezeket némi keresgélés után tunsgram csövekre cseréltem. Már akkor sokat javult a hang.
Aztán tavaly augusztusban az egyik végfokcső is meghibásodott. De ugye kvartett-ben kellett venni hozzá a csöveket.
Akkor már egy kissé elegem lett, hogy kb. fél évig tudom csak csőcsere nélkül hallgatni a készüléket.
Vettem 6p3sz csöveket, és azokat az előfok csöveket is lecseréltem, amik még nem voltak lecserélve -> tanács hatására TAD csövekre. Ezek válogatott csövek, info itt:
http://stageshop.hu/webaruhaz/tad-amp-p ... cfafa2847c
Amiket vettem régi svetlana csövek voltak. Még egy kategóriát javult a hang, és nincs semmi probléma, remélem nem is lesz...
 

Szia!
 
Meg kérdezhetem,hogy milyen NOS csövekre cserélted?
 
Én is egy Medium-al élek együtt és nagyon szeretem a hangját, a közeljövőben szeretnék elő és végcsöveket cserélni benne.
 
Jelenleg nekem ei ecc83 és JJ6L6GC-k vannak benne,de valami még "megfizethető", jobb hangú csöveket szeretnék bele......
 
Köszi előre is válaszod!
 
Üdv!vm69



Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Én is a klub tagja vagyok egy Mediummal és csak jókat tudok mondani róla.
 
Bár hozzá kell tenni, hogy kicseréltem a csöveket NOS csövekre és kategóriákkal jobb lett a hang. Főleg az előfok csövek hoztak nagy változás a hulladék ei-vel szemben, azokat nagyon hanyagolni kéne...
Kb. 1 óra után már rendesen belegszik és akkor még egy szintet ugrik a hangja, megtelik a hangja élettel, nő a mélyhang kiterjedés is. (De ez jellemző a csövesekre úgy tudom)


 
Szia!
 
Meg kérdezhetem,hogy milyen NOS csövekre cserélted?
 
Én is egy Medium-al élek együtt és nagyon szeretem a hangját, a közeljövőben szeretnék elő és végcsöveket cserélni benne.
 
Jelenleg nekem ei ecc83 és JJ6L6GC-k vannak benne,de valami még "megfizethető", jobb hangú csöveket szeretnék bele......
 
Köszi előre is válaszod!
 
Üdv!vm69
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Vendég

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én is a klub tagja vagyok egy Mediummal és csak jókat tudok mondani róla.
 
Bár hozzá kell tenni, hogy kicseréltem a csöveket NOS csövekre és kategóriákkal jobb lett a hang. Főleg az előfok csövek hoztak nagy változás a hulladék ei-vel szemben, azokat nagyon hanyagolni kéne...
Kb. 1 óra után már rendesen belegszik és akkor még egy szintet ugrik a hangja, megtelik a hangja élettel, nő a mélyhang kiterjedés is. (De ez jellemző a csövesekre úgy tudom)


Jó kis zenei hangú erősítő.Egy cimborámnak sokáig megvolt.A mélyhang kiterjedés meg még jól is jöhet egy állványos doboznál.

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Én is a klub tagja vagyok egy Mediummal és csak jókat tudok mondani róla.
 
Bár hozzá kell tenni, hogy kicseréltem a csöveket NOS csövekre és kategóriákkal jobb lett a hang. Főleg az előfok csövek hoztak nagy változás a hulladék ei-vel szemben, azokat nagyon hanyagolni kéne...
Kb. 1 óra után már rendesen belegszik és akkor még egy szintet ugrik a hangja, megtelik a hangja élettel, nő a mélyhang kiterjedés is. (De ez jellemző a csövesekre úgy tudom)

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Vendég

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én amikor beillesztettem a rendszerbe,először az tűnt fel,hogy a tér mélysége megnőtt.
Amikor volt lemezjátszóm,akkor a kék(digitális forráshoz)aljzatba kötöttem mert szebben muzsikált.Akinek van ilyen elosztója,annak tudom ajánlani,hogy a lemezjátszót a kék aljzatba próbálja ki.

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: robert »


Pici elfogultsággal bírok a Pointe termékek iránt de azt kell mondjam,hogy árkategóriáját tekintve nagyon jó.Talán a belső vezetékek tekintetében lehetne némi előrelépés bár a Cassik belső kábelezése is ezekkel a kábelekkel van megoldva mégis jól szól.
Én a Pointe vonalat a Médiummal kezdtem majd volt egy ideig Sima MKII (pár poszttal lentebb belinkelt fotó az én készülékemről készült)és a sort a Classik zárta.Voltak kábeleim az elosztót ma is elégedetten használom és bevallom erősen szemezgetek az itt hirdetett 672SE-vel is.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



És neked hogy vált be?


 
A válasz engem is érdekel :-)

Vendég

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igen.Pl:én


És neked hogy vált be?

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: robert »



Használ még valaki ilyet rajtam kívül?


 
 
Igen.Pl:én

Vendég

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Használ még valaki ilyet rajtam kívül?


Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Legyen egy kép a Sima mkII-ről is-ha már szó esett róla az elején.

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



biztos tutti kis gép 1 kérdés: milyen hálózati- és kimenőtrafók vannak benne?


 
 
Jók :-) Ezek Tibor legújabb fejlesztései. Nem annyira kompromisszummentesek, mint a Sixty (Exception 2, 672SE) trafói, de bennük van a tudás.
 
Ha részletekre vagy kíváncsi, rákérdezek.
 
 
1 megjegyzés: én az Ei ECC81-88 csöveket mindig 'jobb' hangúaknak hallottam, mint a Tungsramokat , hiába kapcsolás-függő is a dolog

 
Az Ei csövek alapvető problémája a gyártási szórás, és a -- relatíve -- rövid élettartam. Egy előfok cső esetén ez nyilván kevésbé szembetűnő, jó pár évig elparázslanak így is :-)
 
Ei csövek kerülnek így is az újabb erősítőkbe, de viszonylag drágák, mert nehéz összepárosítani őket. 10 csőből lesz 2-3 pár, a többi dísztárgy :-)

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Üdv!
Innen hova lett a csevegő?


 
Én kértem, hogy inkább egy ilyen klub legyen a helyén.
 
Azt tudod, hogy az összes Pointe erősítő kedveli az avatárodban látható hangfalat? :-)
 
Aki most jön hallgatózni, annak én is egy Charión mutatom meg a hangot. Az én Academy 2-mnek elég zűrös a hajthatósága (86 dB, 4 ohm), de még a legkisebb Sima is egész jól elboldogult vele.
 
Most a 672SE van beállítva magamnak zenehallgatásra, azzal egészen kiváló párost alkotnak...

Vendég

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv!
Innen hova lett a csevegő?

Válasz küldése

Vissza: “Pointe”