Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pointe tulajdonosok klubja

Moderátor: Pointe

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Az Amplifica mellett a másik új termék egy tápkábel. A neve v3.0 AMP, ami úgy jön össze, hogy ez a Pointe tápkábelek sorában a hármas, azaz (jelenleg) a legmagasabb szintű, az AMP pedig az angol Amplifier (erősítő) szóra utal, mert ez a kábel elsősorban nagy teljesítményt felvevő erősítőkhöz illik.
 
Kétféle változata van, készül egyszerűbb, de jó minőségi csatlakozókkal, illetve csúcsminőségű csatlakozókkal is. Az egyszerűbb változatból a másfél méteres darab 99 EUR + áfa, a drágább csatlakozó 20 euró felárat jelent. Rövidebbet nem szívesen készítünk (mert a tápkábel akkor jó, ha hosszú), de hosszabbról lehet szó, egyéni ajánlat alapján.
 
A kábel saját hangjáról nem akarok hosszabb fejtegetésbe bocsátkozni, nyilván ultrafenomenális :-), a lényeg az, hogy a kábeleket is szívesen kölcsönadjuk kipróbálni. Az otthoni A-B-teszt gyors, tiszta, gazdaságos, és reményeink szerint egyértelmű eredményt hoz.
 
A topikolvasók hivatkozzanak arra, hogy ők topikolvasók, és jelentkezzenek 20 EUR kedvezményért :-)
 
 


Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: earforce »

Nagyon jó névválasztás, szép vas! Gratulálok!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Amíg nem indul el a saját weblap, addig hadd mutassam be az "új" Pointe erősítőt.
 
Amplifica a neve. A neve is az egyszerűséget sugallja: ez a 2010-es évek "Sima" erősítője. Sajnos ez már nem tud a Sima egykori 100-150 ezer forintos árszintjén megállni, infláció, forint árfolyam, satöbbi - 890 EUR a nettó ára.
 
2 x 24 W a teljesítménye, ezt 2 x 2 db 6L6 cső állítja elő. Az alapváltozatban ezek noname, de tisztességes Made in CCCP csövek, de 89 EUR felárért Tung-Sol csövekkel (és az előfokban a jugoszláv Ei helyett Tungsram csövekkel) is elérhető.
 
A 6L6 végfokcsövekre épülő kapcsolás már alkalmassá teszi arra, hogy ne válogasson a hangrendszerek és a műfajok között. A szeletelős technó persze továbbra sem a kedvence, inkább a finomabb zenéken tudja bemutatni a varázslatot: könnyed, magától értetődő megszólalás, szellős térérzet, nagyvonalú hangszerábrázolás. Nyugodt és szép hangzás.
 
A maga neutrális megszólalása képes kiegyensúlyozni a sok belépő szintű rendszerre jellemző harsányságot: kiabálós CD-játszók, magamutogató magassugárzók instant ellenmérge.
 
A próbák azt mutatják, hogy képes a rendszerrel együtt nőni: kíváncsiságból igen komoly rendszerekbe is bekötöttük, árban sokszoros erősítők helyére -- és nem fájt :-)
 
Szívesen megmutatjuk bárkinek.


Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: csövi »



Mint egy békés válás...
 
A gyerekek apjával továbbra is baráti a viszony, de tovább kellett lépni, mert a 20 év házasság alatt a kapcsolat egy kicsit elszürkült. (És előkerültek évtizedes apró tüskék, állítólag középen nyomjuk a fogkrémet, ilyesmi.)


 
Értjük és drukkolunk, hogy egyre nagyobb sikerek érjen el ez a remek produktum...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Mint egy békés válás...
 
A gyerekek apjával továbbra is baráti a viszony, de tovább kellett lépni, mert a 20 év házasság alatt a kapcsolat egy kicsit elszürkült. (És előkerültek évtizedes apró tüskék, állítólag középen nyomjuk a fogkrémet, ilyesmi.)


 

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Sixty modell portólió :-)
 



 
Csoda szép! Remélem egyszer lesz ilyenem is......
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Psszt! :-))))
 
 

 
 
www.arkitektor.hu

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Sixty modell portólió :-)
 


Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Ha már csevegő… Akkor most külön utakon, saját lábán… itthon l'auditeur nélkül él a márka. Nem vagyok, képbe csak régebbről rémlik valami.


 
Mint egy békés válás...
 
A gyerekek apjával továbbra is baráti a viszony, de tovább kellett lépni, mert a 20 év házasság alatt a kapcsolat egy kicsit elszürkült. (És előkerültek évtizedes apró tüskék, állítólag középen nyomjuk a fogkrémet, ilyesmi.)

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Huszonöt éve hifizem komolyan. Az első Pointe erősítőt 19 éve hallottam. Az első saját Pointe erősítőmet 5 éve vettem.
 
Ma az a fő feladatom, hogy ezeket a kiváló készülékeket minél többen megismerjék.
 
 
*****
 
Kb 10 éve vettem meg ifjúkorom álmainak hangfalát, a Chario régebbi csúcsmodelljét, az Academy 2-t. Az volt az elképzelésem, hogy a meglehetősen nehezen hajtható, 4 ohmos, 86 dB érzékenységű hangfalat csakis valami erőművel lehet meghajtani. Sokáig használtam egy Primare A30.1 erősítőt (2 x 180 W / 4 ohm), ám egy napon az egyik csatorna finoman súgni kezdett. Nem is súgott, inkább mintha valaki finoman egy papírzacskót gyűrögetett volna. Az erősítő megjárta az összes szóbajöhető erősítő-guru műhelyét, de az idegesítő zaj megmaradt.
 
Meghirdettem hibásként, persze jó olcsón, de senki nem jelentkezett. Egy jászberényi hifista viszont csereajánlatot tett: a hibás erősítőért ad egy hibátlan Pointe Mediumot. Gondoltam, egy hibátlan erősítőt még mindig könnyebb eladni, mint egy hibásat, így belementem a cserébe.
 
Jászberényből hazatérve persze bekötöttem az új jövevényt. Nem vártam tőle túl sokat, de már rég hallgattam a lemezeimet, gondoltam, egy próbát megér.
 
Nem ragoznám: egy új világ nyílt meg előttem aznap este.
 
A 2 x 24 wattra specifikált erősítőnek semmi oka nem volt jól szólni a Chariókkal, mégis életet lehelt a hangzásba. Valódi, minden irányban értékelhető kiterjedésű térben valódi, embernagyságú zenészek kezdtek játszani valódi hangszereken.
 
A fenébe a wattokkal!
 
Azóta szinte minden valaha gyártott Pointe erősítőből sikerült tesztpéldányt találnom, a régebbiekből néha úgy, hogy levadásztam egy second hand készüléket, használtam egy darabig, aztán -- egy szabadkai átnézés és ha szükséges volt, felújítás után -- én magam is elengedtem a kezét.
 
Alapvetően mindegyik Pointe erősítőt ajánlom meghallgatásra. Az iskola ugyanaz: nem klasszikus csöves megszólalás, inkább egy jó (!) tranzisztoros lendülete, dinamikája, kombinálva a csöves hangzás pozitívumaival, intimitásával, természetességével, felbontó képességévél.
 
A Sixty nyilván külön kategória, a büdzsé készülékeiről híressé vált Pointe végre lehetőséget kapott egy kompromisszummentes készüléket alkotni -- de a lassan 20 éves, belépő szintű Sima különböző generációi is meglepően muzikálisak. Amikor egy hétig egy Sima Jubilee dolgozott a rendszeremben, nem sírtam el magam. Nyilván nem tudta azt az élményt (nyíltságot, jelenlétérzetet, közvetlenséget) nyújtani, amit egy Exception 2 vagy egy 672SE, de a nagybetűs Zene szólalt meg a szobában, és ami az igazi értékmérő, akár egymás után több lemezt is végig lehetett élvezni.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: csövi »


Ha már csevegő… Akkor most külön utakon, saját lábán… itthon l'auditeur nélkül él a márka. Nem vagyok, képbe csak régebbről rémlik valami.
 
 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Esetleg tudja valaki a gyártó elérhetőségét?
Szeged környékén lehet,hogy egyszerűbb ha közvetlenül hozzá viszem szervizelni a gépet.


 
Mail ment :-)

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Esetleg elképzelhető,hogy egyszer lesz Single Ended kapcsolású erősítő is a Pointe kínálatában?
Szívesen meghallgatnék egy olyat.


 
Én már hallottam :-)
 
Tibor több deszkamodellt is készített (rengeteg idő és pénz ment rá el), de egyikkel sem volt maradéktalanul elégedett, így nem kerültek gyártásba.
 
Jelenleg az a terv, hogy legyen egy potens belépő-szintű erősítő (ez az Amplifica, már létezik, jópár darab zenehallgatókhoz került), illetve a Sixty kifutása után is legyen egy új zászlóshajó, egy felső kategóriás darab. (A 12 db Sixty közül az utolsó pár hete talált gazdára.) Ez utóbbi is készül már -- kívül-belül különleges lesz. De nem Single Ended :-)

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: nempisti »



Keress meg priviben,szívesen össze hozlak a szakemberrel,keni-vágja!


 
Esetleg tudja valaki a gyártó elérhetőségét?
Szeged környékén lehet,hogy egyszerűbb ha közvetlenül hozzá viszem szervizelni a gépet.

Vendég

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Esetleg elképzelhető,hogy egyszer lesz Single Ended kapcsolású erősítő is a Pointe kínálatában?
Szívesen meghallgatnék egy olyat.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Valóban kellemes meglepetéssel szolgált számomra is a kis Pointe Sima erősítőm.Elégedetten használtam egészen addig,míg a gyerek le nem rántotta az állványáról. Ha valaki a szervizelésével kapcsolatban segíteni tudna,folytathatná tovább a kis gép a pályafutását.


 
Keress meg priviben,szívesen össze hozlak a szakemberrel,keni-vágja!
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: vm69 »



 
 
Varga Miki (vm69) is most alakíttatta vissza gyárira a home tuninggal elfuserált Mediumját. Klang kolléga új életet lehelt belé. Biztos benéz Miki majd ide is...
 
 
 
Üdv,NL


 
Hi,már vagyok olvasgatom:)
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Sixty+Gemme Audio Vivace...

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Valóban kellemes meglepetéssel szolgált számomra is a kis Pointe Sima erősítőm.Elégedetten használtam egészen addig,míg a gyerek le nem rántotta az állványáról. Ha valaki a szervizelésével kapcsolatban segíteni tudna,folytathatná tovább a kis gép a pályafutását.


 
Keresd vm69-et, összehoz Klanggal és villámgyorsan megcsinálja.
Üdv,
NL

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Sziasztok! Hurrá! Végre. Örülök, hogy van ez a topik, visszatérő olvasója leszek. Már régóta gyűjtögetem az alkatrészeket a nagy átdobozoláshoz. Nagyon sokat várok tőle. Fodesz most csinálja az előlapját, már csak néhány húzós árú kondi jön és belevágok.
A Pointe Medium magában is nagyon jó készülék...
 
Stevie-től vettem még 2009-ben, nem bántam meg....
 
Varga Miki (vm69) is most alakíttatta vissza gyárira a home tuninggal elfuserált Mediumját. Klang kolléga új életet lehelt belé. Biztos benéz Miki majd ide is...
 
Várom az újdonságokat és sok sok képet!!!
 
Üdv,NL

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: nempisti »

Valóban kellemes meglepetéssel szolgált számomra is a kis Pointe Sima erősítőm.Elégedetten használtam egészen addig,míg a gyerek le nem rántotta az állványáról. Ha valaki a szervizelésével kapcsolatban segíteni tudna,folytathatná tovább a kis gép a pályafutását.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Pointe »



Erről lehetne esetleg bővebben beszélni ???
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... al-csoves/


 
Ó, ez egy régebbi, kis sorozatban készített készülék volt, talán egy fél tucat lett összeszerelve. A Grado fejhallgatóihoz lett optimalizálva, de 32 és 500 Ohm között minden dinamikus rendszerű fejhallgatót kiszolgál.
 
Természetesen csöves, de ellentétben a Pointe integrált erősítőkkel, ez OTL, azaz kimenő trafó nélküli kapcsolás.
 
Egyszeri projekt volt, több ilyen készülék nem várható, de természetesen az esetleges javításhoz szükséges dokumentáció, alkatrész utánpótlás rendelkezésre áll.

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Pointe tulajdonosok klubja

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Erről lehetne esetleg bővebben beszélni ???
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... al-csoves/
Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Válasz küldése

Vissza: “Pointe”