Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jazz

Avatar
marvib
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.04.02., szer. 23:42
Értékelés: 0

Jazz

Hozzászólás Szerző: marvib »


És ha már a vibrafon szóba került, hadd idézzem ide a legnagyobb (sajnos,már nem élő) magyar vibrafonosát és dobosát. Ő Beamter "Bubi" Jenő:
Magyar vonatkozásban van egy másik vibrafonos jelenleg, Szaniszlo Richárd.
www.myspace.com/richardszaniszlo
 
 


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Jazz

Hozzászólás Szerző: AVX »


Mi a zenekar neve?

Special EFX

Ennek örülök,hogy ismered.
Nagyon sokszor hallgattam ezeket a CD-ket otthon.

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ma 22.25-kor a Váczi Eszter Quartett lesz a Duna TV-n a Kortárs magyar jazz az A38-on sorozat keretén belül.
És amint vége, rögtön át lehet kapcsolni a Mezzo-ra, mert ott meg Glenn Gould koncertje megy.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jazz

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Mi a zenekar neve?

Special EFX
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ma 22.25-kor a Váczi Eszter Quartett lesz a Duna TV-n a Kortárs magyar jazz az A38-on című sorozat keretén belül.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Jazz

Hozzászólás Szerző: AVX »


Azóta nem gyûjtök bélyeget.
 


De CD-t azt igen.
Nagyon büszke vagyok a GRP és a DMP kiadó gyüjteményemre.
Hozzám a GRP lemezeken található előadók állnak közel.
Régebben Szakcsi is ezzel a kiadóval dolgozott.
Volt egy közös zenekaruk amerikai zenészekkel.
Kb 10 lemezem van ettől a társaságtól.
Mi a zenekar neve?

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jazz

Hozzászólás Szerző: GTomi »


 
pl.: pizzarelli, m. alexander, r.brown (trio), peterson, j.loussier, b.green, r.malone, m tyner, c.byrd, l. hampton, s.hamilton, t.scott, d.grusin, h.allen, grappelly, g.burton, jobim, g.malligen, scofield, petrucciani, buckshot lefonque és különböző jazz válogatások, miami, bebop, red hot, afro és samba jazz...és akkor a különböző lemezeken levő neves előadók, vendégzenészek ill. b.ferry: as time goes by lemeze, ha már a jazz területére tévedt....


Otthon nagyon komoly jazz gyüjteményem van.


erről ez a svéd gyerekvers jutott az eszembe:
 
 
Siv Widerberger: Bélyeg
 
Bélyeget gyûjtöttem.
Papa hozott egyszer egy kilót.
Azóta nem gyûjtök bélyeget.
 
 

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Rákerestem... Ő volna az? Még nem hallottam, de tetszik
Igen Ő az!
Ezen a lemezen van egy "virtuális" duett rég elhunyt édesapjával, természetesen ügyes technikusok segítségével!
Nagyon kellemes zene, örülök hogy tetszett, és ajánlom meghallgatásra az egész lemezt!

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Jazz

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


Ehhez a párbeszédhez hadd ajánljak egy jó kis smooth-jazzt, ha már ezen a totyikon vagyunk 
 
Rákerestem... Ő volna az? Még nem hallottam, de tetszik
 
Natalie Cole and Nat King Cole

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Jazz

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Ehhez a párbeszédhez hadd ajánljak egy jó kis smooth-jazzt, ha már ezen a totyikon vagyunk
Be gyönyörű néni!
Nekem is van Tőle egy lemezem.

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ehhez a párbeszédhez hadd ajánljak egy jó kis smooth-jazzt, ha már ezen a totyikon vagyunk
Ezt én is nagyon szeretem. Tessék meghallgatni!
 
korrekt énekes család

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ehhez a párbeszédhez hadd ajánljak egy jó kis smooth-jazzt, ha már ezen a totyikon vagyunk


Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elég lesz egy kis bűbájos nyájaskodás is

 
Olyat nem tudok.....

 
 
Most elszomorított!
 
Félek, akkor nem tudja meg a születési dátumomat.

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Jazz

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


Elég lesz egy kis bűbájos nyájaskodás is muha.gif

 
Olyat nem tudok.....

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igen, én is úgy emlékszem, hogy éveink száma közel azonos, de hogy pontosíthassuk, én 44 éves vagyok.
Én is! A nevemre kattintva bárki ellenőrizheti a pontos dátumot

 
 
Én meg titokban tartom, just sem fog tudni senki boldog születésnapot kívánni. pumukli gif.

 
Azt csak Ön úgy gondolja majd én a táltos erőmmel kitalálom és juszt is felköszöntöm!

 
 
Elég lesz egy kis bűbájos nyájaskodás is, és lehet, hogy elárulom.
De csak lehet. muha.gif

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Jazz

Hozzászólás Szerző: Bíbor »



Igen, én is úgy emlékszem, hogy éveink száma közel azonos, de hogy pontosíthassuk, én 44 éves vagyok.
Én is! A nevemre kattintva bárki ellenőrizheti a pontos dátumot

 
 
Én meg titokban tartom, just sem fog tudni senki boldog születésnapot kívánni. pumukli gif.

 
Azt csak Ön úgy gondolja majd én a táltos erőmmel kitalálom és juszt is felköszöntöm!

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Jazz

Hozzászólás Szerző: Bíbor »



Erre találták fel a videót illetve a dvd-t, az ember csak beprogramozza, az ügyes kis masina pedig felveszi a műsort, aztán a gazdija akkor és annyiszor nézi meg kedve szerint, ahányszor és amikor csak akarja
Ez annyira nagyon igaz, kedves Kaporka, hogy itthon a lakásban 3 VHS magnó (köztük egy egykor vagyont érő csúcs készülék) valamint egy spéci merevlemezes Pionner DVD felvevő várakozik jobb sorsára.
De valahogy leszoktam a használatukról: nem tudom az okát, de egy ideje azt vettem észre, hogy soha nem nézem vissza a felvett anyagokat.
Talán mert már alig érdekel a TV, talán csak örexem

 
Kedves mishow!
 
Ezzel magam is pont ugyan így vagyok.
Néha nagyon megörülök, ha valami olyan film megy a TV-ben, amit szeretek, és akkor meg is nézem, miközben általában ugyan az a film megvan kazettán is, de valahogy soha nem veszek magamon erőt, hogy csak úgy betegyek egy filmet, miközben azon mérgelődöm, hogy milyen ócska a TV-k műsora.
Valószínűleg tényleg megöregedtünk, és borzasztó házsártos vénemberek lettünk.
Na jó, ez az utóbbi csak én.

 
Öregszünk??? Ugyan Uraim! Éltünk már pár évet, megtudtuk/megtapasztaltuk az évek folyamán mi is az igazi zene, ami még a nálunk fiatalabbakra vár.
Isten éltessen bennünket és a többi hasonló korút, még jó sokáig

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, én is úgy emlékszem, hogy éveink száma közel azonos, de hogy pontosíthassuk, én 44 éves vagyok.
Én is! A nevemre kattintva bárki ellenőrizheti a pontos dátumot

 
 
Én meg titokban tartom, just sem fog tudni senki boldog születésnapot kívánni. pumukli gif.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Igen, én is úgy emlékszem, hogy éveink száma közel azonos, de hogy pontosíthassuk, én 44 éves vagyok.
Én is! A nevemre kattintva bárki ellenőrizheti a pontos dátumot

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


A zenével viszont nem vagyok így. ha látok egy jó koncertet akkor sokkal többször hallgatom utána az előadó vagy a zeneszerző lemezeit.
Igen-igen!
SŐT, én mostanában arra szoktam rá, hogy ha a Mezzon, vagy akár az "Új-Petőfin" meghallok valami nekem tetszőt, azonnal felírom, és később rákeresek a neten a többi dalukra is (a dalok címe éselőadója folyamatosan "ki van írva" az MR2 azonos nevű honlapjára - ma már 3 új nevet írtam fel)
Egy csomó új lemezt vettem mostanában ezen a módon!

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Ja, amúgy az egyik oldalon elejtett valamelyik megjegyzéséből ítélve asszem mi pont egyidősek vagyunk! Már ha jól értettem...

 
 
Igen, én is úgy emlékszem, hogy éveink száma közel azonos, de hogy pontosíthassuk, én 44 éves vagyok.

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valószínűleg tényleg megöregedtünk, és borzasztó házsártos vénemberek lettünk.Na jó, ez az utóbbi csak én.

Nem is vagyok házsártos!


 
 
Én is ezt mondtam, hogy csak én vagyok házsártos, másokról ezt nem feltételezem.

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Jazz

Hozzászólás Szerző: Hifritz »


Nahát én is pont így vagyok! Ha megy a TV-ben valami ok, de a video nem volt bekapcsolva már réges régen.
De fura...
A zenével viszont nem vagyok így. ha látok egy jó koncertet akkor sokkal többször hallgatom utána az előadó vagy a zeneszerző lemezeit.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Valószínűleg tényleg megöregedtünk, és borzasztó házsártos vénemberek lettünk.Na jó, ez az utóbbi csak én.

Nem is vagyok házsártos!
 
Ja, amúgy az egyik oldalon elejtett valamelyik megjegyzéséből ítélve asszem mi pont egyidősek vagyunk! Már ha jól értettem...

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Erre találták fel a videót illetve a dvd-t, az ember csak beprogramozza, az ügyes kis masina pedig felveszi a műsort, aztán a gazdija akkor és annyiszor nézi meg kedve szerint, ahányszor és amikor csak akarja
Ez annyira nagyon igaz, kedves Kaporka, hogy itthon a lakásban 3 VHS magnó (köztük egy egykor vagyont érő csúcs készülék) valamint egy spéci merevlemezes Pionner DVD felvevő várakozik jobb sorsára.
De valahogy leszoktam a használatukról: nem tudom az okát, de egy ideje azt vettem észre, hogy soha nem nézem vissza a felvett anyagokat.
Talán mert már alig érdekel a TV, talán csak örexem

 
 
 
Kedves „mishow”!
 
Ezzel magam is pont ugyan így vagyok.
Néha nagyon megörülök, ha valami olyan film megy a TV-ben, amit szeretek, és akkor meg is nézem, miközben általában ugyan az a film megvan kazettán is, de valahogy soha nem veszek magamon erőt, hogy csak úgy betegyek egy filmet, miközben azon mérgelődöm, hogy milyen ócska a TV-k műsora.
Valószínűleg tényleg megöregedtünk, és borzasztó házsártos vénemberek lettünk.
Na jó, ez az utóbbi csak én.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”