Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jazz

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Valószínűleg tényleg megöregedtünk, és borzasztó házsártos vénemberek lettünk.Na jó, ez az utóbbi csak én.

Nem is vagyok házsártos!
 
Ja, amúgy az egyik oldalon elejtett valamelyik megjegyzéséből ítélve asszem mi pont egyidősek vagyunk! Már ha jól értettem...

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Erre találták fel a videót illetve a dvd-t, az ember csak beprogramozza, az ügyes kis masina pedig felveszi a műsort, aztán a gazdija akkor és annyiszor nézi meg kedve szerint, ahányszor és amikor csak akarja
Ez annyira nagyon igaz, kedves Kaporka, hogy itthon a lakásban 3 VHS magnó (köztük egy egykor vagyont érő csúcs készülék) valamint egy spéci merevlemezes Pionner DVD felvevő várakozik jobb sorsára.
De valahogy leszoktam a használatukról: nem tudom az okát, de egy ideje azt vettem észre, hogy soha nem nézem vissza a felvett anyagokat.
Talán mert már alig érdekel a TV, talán csak örexem

 
 
 
Kedves „mishow”!
 
Ezzel magam is pont ugyan így vagyok.
Néha nagyon megörülök, ha valami olyan film megy a TV-ben, amit szeretek, és akkor meg is nézem, miközben általában ugyan az a film megvan kazettán is, de valahogy soha nem veszek magamon erőt, hogy csak úgy betegyek egy filmet, miközben azon mérgelődöm, hogy milyen ócska a TV-k műsora.
Valószínűleg tényleg megöregedtünk, és borzasztó házsártos vénemberek lettünk.
Na jó, ez az utóbbi csak én.

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Mezzon élő közvetítésben Ahmad Jamal Trio! Zseniális!
De fáj a szívem, hogy nekünk nincs!!

Pedig ott vannak néha nagy csodák!
De hogy miért legtöbbször éccaka...

 
 
 
 
 
Kedves „moshow”!
 
Erre találták fel a videót illetve a dvd-t, az ember csak beprogramozza, az ügyes kis masina pedig felveszi a műsort, aztán a gazdija akkor és annyiszor nézi meg kedve szerint, ahányszor és amikor csak akarja.


 
 
Kedves „mishow”!
 
Elnézést, hogy az előbb átkereszteltem (már letelt az idő, és nem engedi a fórummotor a javítást), remélem nem haragszik meg, de mintegy önmagamra kirótt penitenciául ötvenszer egymásután leírom helyesen a nevét. Remélem, így rendben leszünk.
Mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow, mishow,
 
Üdvözlettel: Kaporka.Microstudio

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Erre találták fel a videót illetve a dvd-t, az ember csak beprogramozza, az ügyes kis masina pedig felveszi a műsort, aztán a gazdija akkor és annyiszor nézi meg kedve szerint, ahányszor és amikor csak akarja
Ez annyira nagyon igaz, kedves Kaporka, hogy itthon a lakásban 3 VHS magnó (köztük egy egykor vagyont érő csúcs készülék) valamint egy spéci merevlemezes Pionner DVD felvevő várakozik jobb sorsára.
De valahogy leszoktam a használatukról: nem tudom az okát, de egy ideje azt vettem észre, hogy soha nem nézem vissza a felvett anyagokat.
Talán mert már alig érdekel a TV, talán csak örexem

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Mezzon élő közvetítésben Ahmad Jamal Trio! Zseniális!
De fáj a szívem, hogy nekünk nincs!!

Pedig ott vannak néha nagy csodák!
De hogy miért legtöbbször éccaka...

 
 
 
 
 
Kedves „moshow”!
 
Erre találták fel a videót illetve a dvd-t, az ember csak beprogramozza, az ügyes kis masina pedig felveszi a műsort, aztán a gazdija akkor és annyiszor nézi meg kedve szerint, ahányszor és amikor csak akarja.


Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Jazz

Hozzászólás Szerző: csövi »


A Mezzon élő közvetítésben Ahmad Jamal Trio! Zseniális!
De fáj a szívem, hogy nekünk nincs!!

Pedig ott vannak néha nagy csodák!
De hogy miért legtöbbször éccaka...

Bizony...24óra után fantasztikus koncertek vannak.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


A Mezzon élő közvetítésben Ahmad Jamal Trio! Zseniális!
De fáj a szívem, hogy nekünk nincs!!

Pedig ott vannak néha nagy csodák!
De hogy miért legtöbbször éccaka...

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Jazz

Hozzászólás Szerző: frankie- »


A Mezzon élő közvetítésben Ahmad Jamal Trio! Zseniális!
De fáj a szívem, hogy nekünk nincs!!

Avatar
kozolov
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 18:24
Értékelés: 27

Jazz

Hozzászólás Szerző: kozolov »

A Mezzon élő közvetítésben Ahmad Jamal Trio! Zseniális!

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Jazz

Hozzászólás Szerző: switch »


Itt nézelődj: 
JLX

Köszi szépen!
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Jazz

Hozzászólás Szerző: AVX »


Vettem ma egy nagyon jó Beatles átdolgozást.
Érdemes megvenni,ha otthos árulják.
 
Jazz Up:The Beatles
Nagyon sok előadó van rajta.pl:Spyro Gyra,Grussin,Tom Scott stb

Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Jazz

Hozzászólás Szerző: Tiamat »


Itt nézelődj:
 
JLX

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Jazz

Hozzászólás Szerző: switch »


Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy nincs-e valakinek valamilyen anyaga Joe Muranyi jazz klarinétossal, és Jona Lynch jazz énekesnővel?
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Jazz

Hozzászólás Szerző: arzachel »


... a másik, amit nagyon szeretek a jazzben, az a hegedű: egyelőre Grappellit ismerem, ill. O.Peterson és Itzak Perlman lemezét, valamint Jeremy Cohent.
Neked pedig figyelmedbe ajánlom Deseő Csaba munkásságát.
Az Ő "fénykora" leginkább a '70-es évekre tevődött.
Tőle nem találtam jó minőségű képet, de javaslom a guglit erre is...
Ő is megjelent egyébként a Jazz History-ban!

Hogy én mekkorákat tudtam aludni a Marcibányi téren amikor ő következett az Interbrass koncerteken.))
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Jazz

Hozzászólás Szerző: csövi »


Coltrane gyűjteményem.

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


... a másik, amit nagyon szeretek a jazzben, az a hegedű: egyelőre Grappellit ismerem, ill. O.Peterson és Itzak Perlman lemezét, valamint Jeremy Cohent.
Neked pedig figyelmedbe ajánlom Deseő Csaba munkásságát.
Az Ő "fénykora" leginkább a '70-es évekre tevődött.
Tőle nem találtam jó minőségű képet, de javaslom a guglit erre is...
Ő is megjelent egyébként a Jazz History-ban!

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Sajnos az utóbbi kettőnél jobb képeket nem találtam.
 
Ezt a sorozatot egyébként jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki a magyar jazz történelemre, és azok legnagyobb egyéniségeire kíváncsi.
 
A "Jazz History" sorozat igazi gyöngyszemeket tartalmaz, és technikailag is igyekeztek a hangmérnökök (néha inkább restaurátorok) a legtöbbet kihozni!

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


És ha már a vibrafon szóba került, hadd idézzem ide a legnagyobb (sajnos,már nem élő) magyar vibrafonosát és dobosát. Ő Beamter "Bubi" Jenő:


Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Vagy ezt:


Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Nyelvészeti viták helyett ajánlanám ezt:


Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Viszont gyűlöli, ha a hangszerét le-"tangó"-harmonikázzák, ezt mindig mérgesen kikéri magának...

Akkor hogy kell hívni a „tangóharmonikát”, megkülönböztetésül a „szájharmonikától”?

Minő meglepő, egyszerűen harmonikának. A "szájharmonika" már megkülönböztetés...
Azt ugyanis csak szájjal lehet fújni (cirkuszi mutatványokat nem számítva), viszont a harmonikán nemcsak tangót lehet játszani. Ennyi!

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Asszem felfedeztem magamnak a tango harmonikát... 


régen nem szerettem a vibrafont , de egyik kedvenc "hangszerem" lett, ill. a másik, amit nagyon szeretek a jazzben, az a hegedű: egyelőre Grappellit ismerem, ill. O.Peterson és Itzak Perlman lemezét, valamint Jeremy Cohent.

csakhogy összehozzam a vibrafont és Gallianót:
 
http://www.youtube.com/watch?v=hw5daRi7PJk
 


Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Viszont gyűlöli, ha a hangszerét le-"tangó"-harmonikázzák, ezt mindig mérgesen kikéri magának...

 
 
Akkor hogy kell hívni a „tangóharmonikát”, megkülönböztetésül a „szájharmonikától”?

Accordion (angol), Ziehharmonika, Akkordeon (német), Acordeao (portugál), Acordeon (spanyol), Fisarmonica (olasz), Garmoshka (orosz), Handklaver (svéd), Hanuri (finn), Sun Fin Chin (kínai), Trekharmonika (holland), Trekspil (norvég)
 
 
forrás: www.harmonikaportal.hu

Hifritz,
 
Elvárható lenne hogy rendesen körüljárd a témát és a földön beszélt további nyelveken is megadd a nevét. Persze csak ott ahol ismerik!
 

 


Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Viszont gyűlöli, ha a hangszerét le-"tangó"-harmonikázzák, ezt mindig mérgesen kikéri magának...

 
 
Akkor hogy kell hívni a „tangóharmonikát”, megkülönböztetésül a „szájharmonikától”?

Accordion (angol), Ziehharmonika, Akkordeon (német), Acordeao (portugál), Acordeon (spanyol), Fisarmonica (olasz), Garmoshka (orosz), Handklaver (svéd), Hanuri (finn), Sun Fin Chin (kínai), Trekharmonika (holland), Trekspil (norvég)
 
 
forrás: www.harmonikaportal.hu

 
 
Akkor ezentúl hívjam „Trekspil”-nek vagy „Handklaver-nek” ?
 
Ízlelgetem ezeket a szavakat, és próbálom elképzelni, milyen képet vágnak majd azok, akik a következő mondatot hallják tőlem:
Az énekes koldus szörnyen trekspilezett (hanuizott) az utcán.
 
Biztos sokan fogják tudni, miről beszélek.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Jazz

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Viszont gyűlöli, ha a hangszerét le-"tangó"-harmonikázzák, ezt mindig mérgesen kikéri magának...

 
 
Akkor hogy kell hívni a tangóharmonikát, megkülönböztetésül a szájharmonikától?

Accordion (angol), Ziehharmonika, Akkordeon (német), Acordeao (portugál), Acordeon (spanyol), Fisarmonica (olasz), Garmoshka (orosz), Handklaver (svéd), Hanuri (finn), Sun Fin Chin (kínai), Trekharmonika (holland), Trekspil (norvég)
 
 
forrás: www.harmonikaportal.hu

Itt vidéken nemes egyszerűséggel "mellzongora" a neve
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”