Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jazz

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Jazz

Hozzászólás Szerző: Hifritz »


Viszont gyűlöli, ha a hangszerét le-"tangó"-harmonikázzák, ezt mindig mérgesen kikéri magának...

 
 
Akkor hogy kell hívni a „tangóharmonikát”, megkülönböztetésül a „szájharmonikától”?

Accordion (angol), Ziehharmonika, Akkordeon (német), Acordeao (portugál), Acordeon (spanyol), Fisarmonica (olasz), Garmoshka (orosz), Handklaver (svéd), Hanuri (finn), Sun Fin Chin (kínai), Trekharmonika (holland), Trekspil (norvég)
 
 
forrás: www.harmonikaportal.hu

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jazz

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Nagy vibrafonozó csapat a The Modern Jazz Trio, tegyél egy próbát!

ismerem őket
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Viszont gyűlöli, ha a hangszerét le-"tangó"-harmonikázzák, ezt mindig mérgesen kikéri magának...

 
 
Akkor hogy kell hívni a „tangóharmonikát”, megkülönböztetésül a „szájharmonikától”?

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Jazz

Hozzászólás Szerző: suprnova »


 
Asszem felfedeztem magamnak a tango harmonikát... 


régen nem szerettem a vibrafont , de egyik kedvenc "hangszerem" lett, ill. a másik, amit nagyon szeretek a jazzben, az a hegedű: egyelőre Grappellit ismerem, ill. O.Peterson és Itzak Perlman lemezét, valamint Jeremy Cohent.

Nagy vibrafonozó csapat a The Modern Jazz Trio, tegyél egy próbát!
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Asszem felfedeztem magamnak a tango harmonikát...
Akkor "kötelező" meghallgatnod Tabányi Mihály felvételeit!
50-60-as évek, de nagyon jól szólnak, még a mono felvételek is, és mára már elég nagy számban hozzáférhetőek!
Igazi vérbő swing muzsika, őt a saját korában még a swing hazájában is elismerték, csak akkor erről senki nem beszélt idehaza!
Egyébként ma is él, néha fel-feltűnik különféle műsorokban!
 
Viszont gyűlöli, ha a hangszerét le-"tangó"-harmonikázzák, ezt mindig mérgesen kikéri magának...

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jazz

Hozzászólás Szerző: GTomi »


 
Asszem felfedeztem magamnak a tango harmonikát... 


régen nem szerettem a vibrafont , de egyik kedvenc "hangszerem" lett, ill. a másik, amit nagyon szeretek a jazzben, az a hegedű: egyelőre Grappellit ismerem, ill. O.Peterson és Itzak Perlman lemezét, valamint Jeremy Cohent.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most fedeztem fel Richard Gallianót. Jelenleg csak a számítógépes aktiv hangszorómon hallgatom és mégis elementális hatással van rám. Régóta nem varázsolt el ennyire zene.         
Richard Galliano - Luz Negra
 
Egy kis izelítő, bár a hangminőséggel kapcsolatban ne legyen különösebb elvártásotok. Azért átjön...
 



 
 
Ha tudtok olyat előadót aki szerintetek be fog jönni GAllianoból kiindulva ne fogjátok vissza magatokat. 

Szia.
 
Nagy örömöt okoztál ezzel a harmónikás linkkel, biztos megpróbálok majd valamit szerezni tőle, mert nagyon szeretjük a feleségemmel az argentin zenét.

Örömet szerezni jó, értem?
 


Astor Piazzola a nagyobb nevű tangóharmonikás bácsi neve, hallgasd meg őt is!

Öröm és Boldogság.
 
Ez is királyság.
 
Asszem felfedeztem magamnak a tango harmonikát...
 
Nagyon köszönöm!

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Jazz

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Most fedeztem fel Richard Gallianót. Jelenleg csak a számítógépes aktiv hangszorómon hallgatom és mégis elementális hatással van rám. Régóta nem varázsolt el ennyire zene.          
Richard Galliano - Luz Negra
 
Egy kis izelítő, bár a hangminőséggel kapcsolatban ne legyen különösebb elvártásotok. Azért átjön...
 



 
 
Ha tudtok olyat előadót aki szerintetek be fog jönni GAllianoból kiindulva ne fogjátok vissza magatokat. 

Szia.
 
Nagy örömöt okoztál ezzel a harmónikás linkkel, biztos megpróbálok majd valamit szerezni tőle, mert nagyon szeretjük a feleségemmel az argentin zenét.

Örömet szerezni jó, értem?
 


Astor Piazzola a nagyobb nevű tangóharmonikás bácsi neve, hallgasd meg őt is!
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Ugye nem felejtette el senki, hogy március 28.-án és 29.-én lesz a II. Pécsi Nemzetközi Jazz Hétvége?
 
Bővebben: http://www.pecs.hu/index.php?oldal=prog ... =49442&a=1

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most fedeztem fel Richard Gallianót. Jelenleg csak a számítógépes aktiv hangszorómon hallgatom és mégis elementális hatással van rám. Régóta nem varázsolt el ennyire zene.         
Richard Galliano - Luz Negra
 
Egy kis izelítő, bár a hangminőséggel kapcsolatban ne legyen különösebb elvártásotok. Azért átjön...
 



 
 
Ha tudtok olyat előadót aki szerintetek be fog jönni GAllianoból kiindulva ne fogjátok vissza magatokat. 

Szia.
 
Nagy örömöt okoztál ezzel a harmónikás linkkel, biztos megpróbálok majd valamit szerezni tőle, mert nagyon szeretjük a feleségemmel az argentin zenét.

Örömet szerezni jó, értem?
 


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Jazz

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ma vettem egy DMP válogatást.
A címe:A taste Of DMP.
Hihetetlen jó lemez.
A legjobb DMP lemezekről van rajta 1-1 szám.
A minősége is szenzációs.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ha tudtok olyat előadót aki szerintetek be fog jönni GAllianoból kiindulva ne fogjátok vissza magatokat.
Nem pont olyan zene, de UGYANOLYAN finom muzsika.
 
Én amikor meghallottam, utána egy lendületből megvettem az összes hozzáférhető lemezét, és terjesztem mint egy jó misszionárius.
 
Ő egy gitáros csaj, fantasztikus "füstös" hanggal, szenzációs zenékkel.
A neve Madeline Peiroux. Aki ismeri, nem kell bemutatni, aki meg nem, annak itt egy kis ízelítő:
 
www.youtube.com/watch?v=YfJrwLJJp3A&feature=related

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Jazz

Hozzászólás Szerző: mishow »


Én lemaradtam Ella Fitzgeraldnál
Mostanában xereztem meg az 1968-as Erkel xinházi koncert mesterxalag másolatát. Két és fél ora tömény csoda...

Belehallgattam, és tanúsíthatom!

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most fedeztem fel Richard Gallianót. Jelenleg csak a számítógépes aktiv hangszorómon hallgatom és mégis elementális hatással van rám. Régóta nem varázsolt el ennyire zene.
 
Richard Galliano - Luz Negra
 
Egy kis izelítő, bár a hangminőséggel kapcsolatban ne legyen különösebb elvártásotok. Azért átjön...
 



 
 
Ha tudtok olyat előadót aki szerintetek be fog jönni GAllianoból kiindulva ne fogjátok vissza magatokat.

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én lemaradtam  
Louis Armstrong -nál és Ella Fitzgerald   

Az alapok a legfontosabbak.

 
 
Nem tisztán jazz, de azért jó lehet kiidulásnak.
 
Török Ádám

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Jazz

Hozzászólás Szerző: arn »


Én lemaradtam  
Louis Armstrong -nál és Ella Fitzgerald

hallgass "igazi" armstrongot a 20as evekbol. szeretem a haboru utani zeneit is, de azert eleg mas volt az, amivel hiresse valt.
 
hogy a hangminoseg se legyen gond - ok eleg korhuen jatszak
http://www.amazon.com/Tribute-Barnard-S ... 361&sr=8-1
 


Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Jazz

Hozzászólás Szerző: frankie- »

The Super groovers - To the T

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Jazz

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Én lemaradtam  
Louis Armstrong -nál és Ella Fitzgerald

Az alapok a legfontosabbak.

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én lemaradtam Ella Fitzgerald

Mostanában xereztem meg az 1968-as Erkel xinházi koncert mesterxalag másolatát.
Két és fél ora tömény csoda...

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Jazz

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


Én lemaradtam
 
Louis Armstrong -nál és Ella Fitzgerald

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ma 21 órakor Dizzy Gillespie lesz a Filmmúzeumon, a Jazz-ikonok sorozatban.

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálunk (Kiskunfélegyháza) van egy Irish Pub nevű hely, ami alig nagyobb egy átlag családi ház nappalijánál, ennek ellenére juszt is hangosítanak benne. (Nem is járok oda.)
Na hát ilyen az én városom.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Jazz

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Engem egyre inkább érdekelnének a mindenféle hangosítás nélküli élő koncertek, mivel lassan azért nem járok semmilyen zenei előadásra, mert kimondottan idegesít, amit a technikusok, jobb esetben hangmérnökök csinálnak a hanggal. Néha az az érzésem, hogy ma már csak olyanból lehet hangmérnök, aki egyáltalán nem ismeri a hangszerek természetes hangját. 
De egy szónak is száz a vége, aki tud ilyen hangosítás és elektronikus hangszerek nélküli „amplag” koncertről, az ne tartsa magában.

kisebb pubokban szokott lenni élő zene még Miskolcon is, gondolom máshol is van iylen.
Jó egy Leffe, vagy Guiness mellett jazzt hallgatni élőben.
Naim-ZU

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Engem egyre inkább érdekelnének a mindenféle hangosítás nélküli élő koncertek, mivel lassan azért nem járok semmilyen zenei előadásra, mert kimondottan idegesít, amit a technikusok, jobb esetben hangmérnökök csinálnak a hanggal. Néha az az érzésem, hogy ma már csak olyanból lehet hangmérnök, aki egyáltalán nem ismeri a hangszerek természetes hangját.
 
De egy szónak is száz a vége, aki tud ilyen hangosítás és elektronikus hangszerek nélküli „amplag” koncertről, az ne tartsa magában.

Vendég

Jazz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Habár eredetileg nem én szoktam régi topic-okba „infúziót” csöpögtetni, de úgy látom ez elég jó volt annak idején, és nem hiszem, hogy 2005. október 16. óta senki nem hallgat jazz-t. 
Akkor most el lehet mondani mi is történt ezen a területen az elmúlt két és fél évben. 

Szerintem be kell bizonyítani a hitetleneknek,hogy érdemes volt előásni ezt a topicot.
Kinevezem kaporkát a jazz topic gazdájának.

 
 
Köszönöm szépen, de én nem vagyok igazi JAZZ rajongó inkább csak amolyan „autsajder” érdeklődő, ezért meghagynám ezt a tisztességet azoknak, akik jazz-re kelnek, jazz-re fekszenek.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”