Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Nyúzószett

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


Ha meglátod milyen komoly CD gyüjteményem van,úgy sem bírod ki,hogy párat meg ne hallgassunk.
Persze, biztos kíváncsi lennék.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


Azt ne felejtsük el,hogy a vásárlók nagy része nem foglalkozik annyira komolyan a témával,mint az itteni fórumosok.Most járt nálam egy szerb házaspár,akik kerestek valami jó dobozt.

Pont ezt írtam én is első hozzászólásomban. Mindenkinek mások a preferenciái. Azért persze én is kíváncsi lennék egyszer, hogy az általam jónak tartott felvételek hogy viszonyulnának a tesztlemezeitekhez.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


De akkor sem érdekelne a teszt CD-s meghallgatás,

ne köss rá fogadást.
Ha meglátod milyen komoly CD gyüjteményem van,úgy sem bírod ki,hogy párat meg ne hallgassunk.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
Ti nagyban gondolkodtok, s az mást igényel.

Ja bocs elfelejtettem,hogy már nincs bemutatóterme miskolcon a Clarusnak.
Így más a helyzet.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Fourplay - Fourplay (első album), az első két szám lemegy és több nem is kell, elég a megismeréshez nekem.
Röhej,biztosan nem hiszed el,de most pont azt hallgatom.
Ez nem igaz.

alfaati

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: alfaati »


nem értem mért alakult ki ekkora vita. Szerintem csak lemez címeket kéne beírkálni...
 
én nálam alap és elmaradhatatlan a film zene mint teszt muzsika. Azok kozul is leginkább Hans Zimmer. Megjáratják a hangalakat rendesen!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szerintem te félreértetted, amit írtam. Az a bemutatási, tesztelési módszerre vonatkozott. Ezzel, amit írtál nincs kifogásom, én is azért vettem azt, amit vettem, mert nem volt többre pénzem és az tűnt a legjobbnak. És ha esetleg lecserélném valószínűleg hozzátok mennék először, mert valóban olyanok az árak, amikkel nem lehet versenyezni.
 
De akkor sem érdekelne a teszt CD-s meghallgatás, hanem vinnék magammal sajátokat, amiket ismerek és jónak tekintek még akkor is, ha csak rövid idő lenne a meghallgatásra.

Így OK.
Egyébként én is azt írtam,hogy nincs kifogásunk a hozott CD-vel kapcsolatban,de mikor megmutatjuk,hogy egy jobb CD-vel mennyivel jobban szól,akkor 90%-a azt mondja,hogy ezután hallgassuk azzal.
Azt ne felejtsük el,hogy a vásárlók nagy része nem foglalkozik annyira komolyan a témával,mint az itteni fórumosok.
Most járt nálam egy szerb házaspár,akik kerestek valami jó dobozt.
Megkérdeztem,hogy milyen zenéket ismernek.Felsoroltak párat.Ami nekem is megvolt,azt beraktam.Láttam,hogy nem igazán tetszett nekik.Mondtam,hogy az a gond,hogy ezek a CD-k elég régiek és elég fakó a hangja.Arra kértem őket,hogy hallgassanak bele a Stockfish CD-be.No így már más volt a helyzet.Ezután csak ezt a CD-t hallgattuk.Ők kértek erre.A végén adtam nekik egy CAV CD-t,hogy otthon fülejék meg jól és ha legközelebb jönnek,akkor majd azzal is meghallgatjuk.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Fourplay - Fourplay (első album), az első két szám lemegy és több nem is kell, elég a megismeréshez nekem.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


Már megint vitatkoznom kell.Attól hogy a vevőknek nincs elég pénze,még szeretheti a jó zenéket.
70%-ban nem azért vesznek olcsóbb masinákat,mert nincs igényük jobbra,hanem azért mert nincs több pénzük.
A legkevesebből akarják a legjobbat kihozni.Én örülök ennek,mert egyre jobban felértékelődnek az olyan cégek,akik megpróbálnak kihagyni több lépcsőt,hogy a termék eljuthasson a vevőhöz.Mi is csak attól tudunk olcsóbbak lenni,mint mások,hogy közvetlenül a gyártótól vásárolunk és közvetlenül a vevőknek adunk el.

Szerintem te félreértetted, amit írtam. Az a bemutatási, tesztelési módszerre vonatkozott. Ezzel, amit írtál nincs kifogásom, én is azért vettem azt, amit vettem, mert nem volt többre pénzem és az tűnt a legjobbnak. És ha esetleg lecserélném valószínűleg hozzátok mennék először, mert valóban olyanok az árak, amikkel nem lehet versenyezni.
 
De akkor sem érdekelne a teszt CD-s meghallgatás, hanem vinnék magammal sajátokat, amiket ismerek és jónak tekintek még akkor is, ha csak rövid idő lenne a meghallgatásra.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Semmi.


Mivel kimondtad,hogy semmi értelme az olyan teszteknek,mint ahogy mi dolgozunk szegeden,akkor engem nagyon érdekelne,hogy te hogyan adsz el bármit is a vevőidnek.
Beültetnek 5 órahosszat és komplett CD-ket hallgatnak meg.
Másnap megint visszamennek,majd egy másik rendszert is meghallgatnak megint teljes CD-ket.
Ha lehet,akkor ne engem etess ezzel a dumával.

Röviden:
Otthoni meghallgatással adtam el szinte mindent, ahol saját jól ismert lemezeiket hallgatták rajta. Ha volt rá igény, akkor vittem fel saját lemezeket is.
Előtte meghallgatták a boltban legtöbbször, hogy egyáltalán érdekli-e őket bármi.
 
 
Ti nagyban gondolkodtok, s az mást igényel.
Naim-ZU

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


 
Lehet, hogy néhányan a cipőt sem húzzák fel a lábukra vétel előtt, vagy csak lemérik a hosszát, de talán bizonyosnak mondható, hogy hosszútávú együttélés előtt célszerű mindent felpróbálni.

 
OFFTOPIC:

Ezért sem értek egyet a "házasság előtt NO SEX" elvével! Bocsánat, nem tudtam kihagyni...  
 
Amúgy mindkét "tábor" álláspontjával tudok részben azonosulni.
 
Ha az a cél, h minél többet tudjak meg egy rendszerről, akkor mindkét próbára szükség van sztem. Az általam extrajónak minősített tesztlemezre is (lehetőleg minél több akusztikus hangszerrel) DE ugyanennyire az általam leginkább kedvelt zenékre is, melyek akár gyenge felvételi minőségűek is lehetnek...
 
Én általában saját válogatásokat viszek magammal, ha egyszerűbb, gyorsabb véleményezést szeretnék megfogalmazni magamnak. + természetesen legalább egy Recoil lemezt :lol!:

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ez mit igazol? Nem az a kérdés, hogy ki hogy vásárol, hanem hogy a 70, vagy a 30 % az elégedettebb vásárlás után néhány hónappal. A villámtesztek max arra jók, hogy kiderül általuk, mit vigyek haza kipróbálni (amennyiben van erre lehetőségem és késztetésem).


No ebben már van igazság.
 
Nálunk ez úgy történik,hogy kiválasztják 6-8 dobozból ami tetszik neki és ha akarja elviheti haza a demó készüléket letét ellenében.
OK,de valahogy el kell jutni addig is,hogy mit vigyen haza.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Semmi.


Mivel kimondtad,hogy semmi értelme az olyan teszteknek,mint ahogy mi dolgozunk szegeden,akkor engem nagyon érdekelne,hogy te hogyan adsz el bármit is a vevőidnek.
Beültetnek 5 órahosszat és komplett CD-ket hallgatnak meg.
Másnap megint visszamennek,majd egy másik rendszert is meghallgatnak megint teljes CD-ket.
Ha lehet,akkor ne engem etess ezzel a dumával.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Semmi.
Engem speciel kiráz a hideg a tesztlemezektől, főleg, hogy a rajtuk lévő zenék nekem semmitmondóak. Szerintem mindenki olyan lemezzel hallgassa meg a kiszemelt dobozokat, amiket szívesen hallgat.

A K2-es lemezen lévő számok ha neked semmitmondóak,akkor ez a te problémád.
 
Szegeden nagyon sok tesztet csináltunk már.
Fura módon mindig mindenki elfogadta,hogy használjuk a K2-es CD-t.
Természetesen mi is megengedjük,hogy hozzanak magukkal saját Cd lemezt,de kb 2 perc után rájönnek,hogy sz@r minőségű másolt CD-vel nem fogja tudni megkülönböztetni a minőséget a dobozok között.
Ez megint tény.Eléggé kár róla vitatkozni.Idáig mindenki elfogadta,hogy váltsunk át a mi lemezeinkre,mert az övé csapnivaló volt.a komolyabb érdeklődőknek szoktunk adni CAV CD-t és mondjuk,hogy othon hallgassa meg,majd ugyan ezzel a CD-vel meghallgatjuk nálunk.Még ez a CD is sokkal jobb minőségű általában,mint az otthoni CD-k.

Ebben nagyon sok logikai buktató van, de én nem akarok kötekedni, csak másképp közelítem meg a kérdést, mint te.
 
Akkor legyen itt egy ajánló inkább:
Lionel Hampton & The Golden Men Of Jazz-Live At The Blue Note – Just Jazz

Naim-ZU

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mi nem egyformán gpndolkodunk bizonyos dolgokról,de az élet engem igazol. Már két szavazáson is kiderült,hogy az olcsóbb készülékeket a vásárlók kb 70%-a úgy vásárolja meg,hogy elmegy egy multi céghez,vagy elmegy képviseletekhez. Kb 30% tudja otthoni körülmények között meghallgatni.
Ez mit igazol? Nem az a kérdés, hogy ki hogy vásárol, hanem hogy a 70, vagy a 30 % az elégedettebb vásárlás után néhány hónappal. A villámtesztek max arra jók, hogy kiderül általuk, mit vigyek haza kipróbálni (amennyiben van erre lehetőségem és késztetésem).
 
Lehet, hogy néhányan a cipőt sem húzzák fel a lábukra vétel előtt, vagy csak lemérik a hosszát, de talán bizonyosnak mondható, hogy hosszútávú együttélés előtt célszerű mindent felpróbálni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Persze az emberek preferenciái nem egyformák. Aki rendszeresen, elmélyülten hallgat zenét és hosszú távra vásárol, az szerintem máshogy közelít a vásárláshoz is, mint aki valami mutatós dolgot akar venni, amit háttérzenére bekapcsol vagy néha öt percre leül elé.

Már megint vitatkoznom kell.
Attól hogy a vevőknek nincs elég pénze,még szeretheti a jó zenéket.
70%-ban nem azért vesznek olcsóbb masinákat,mert nincs igényük jobbra,hanem azért mert nincs több pénzük.
A legkevesebből akarják a legjobbat kihozni.Én örülök ennek,mert egyre jobban felértékelődnek az olyan cégek,akik megpróbálnak kihagyni több lépcsőt,hogy a termék eljuthasson a vevőhöz.Mi is csak attól tudunk olcsóbbak lenni,mint mások,hogy közvetlenül a gyártótól vásárolunk és közvetlenül a vevőknek adunk el.

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nekem LP-n van meg és nagyon

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Semmi.
Engem speciel kiráz a hideg a tesztlemezektől, főleg, hogy a rajtuk lévő zenék nekem semmitmondóak. Szerintem mindenki olyan lemezzel hallgassa meg a kiszemelt dobozokat, amiket szívesen hallgat.

A K2-es lemezen lévő számok ha neked semmitmondóak,akkor ez a te problémád.
 
Szegeden nagyon sok tesztet csináltunk már.
Fura módon mindig mindenki elfogadta,hogy használjuk a K2-es CD-t.
Természetesen mi is megengedjük,hogy hozzanak magukkal saját Cd lemezt,de kb 2 perc után rájönnek,hogy sz@r minőségű másolt CD-vel nem fogja tudni megkülönböztetni a minőséget a dobozok között.
Ez megint tény.Eléggé kár róla vitatkozni.Idáig mindenki elfogadta,hogy váltsunk át a mi lemezeinkre,mert az övé csapnivaló volt.a komolyabb érdeklődőknek szoktunk adni CAV CD-t és mondjuk,hogy othon hallgassa meg,majd ugyan ezzel a CD-vel meghallgatjuk nálunk.Még ez a CD is sokkal jobb minőségű általában,mint az otthoni CD-k.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


És ennek mi értelme?

Szerintem ebbe most ne menjünk bele.
Mi nem egyformán gpndolkodunk bizonyos dolgokról,de az élet engem igazol.
Már két szavazáson is kiderült,hogy az olcsóbb készülékeket a vásárlók kb 70%-a úgy vásárolja meg,hogy elmegy egy multi céghez,vagy elmegy képviseletekhez.
Kb 30% tudja otthoni körülmények között meghallgatni.
 
Te drága rendszereket szoktál tesztelni,mi pedig olcsó tömegtermékeket.
Van valakinek egy erősítője,emihez keres egy hangdobozt.Elviszi az erősítőjét és meghallgat 6-8 dobozt.Ehhez ilyen CD-re van szükség.Ezzel kár vitatkoznod,mert ez tény.Minden nap ezt tesszük a vevőkkel.

Ebben teljesen igazad van.
Valahol itt a lényeg.
Naim-ZU

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


Te drága rendszereket szoktál tesztelni,mi pedig olcsó tömegtermékeket.Van valakinek egy erősítője,emihez keres egy hangdobozt.Elviszi az erősítőjét és meghallgat 6-8 dobozt.Ehhez ilyen CD-re van szükség.Ezzel kár vitatkoznod,mert ez tény.Minden nap ezt tesszük a vevőkkel.

Persze az emberek preferenciái nem egyformák. Aki rendszeresen, elmélyülten hallgat zenét és hosszú távra vásárol, az szerintem máshogy közelít a vásárláshoz is, mint aki valami mutatós dolgot akar venni, amit háttérzenére bekapcsol vagy néha öt percre leül elé.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


És ennek mi értelme?

Szerintem ebbe most ne menjünk bele.
Mi nem egyformán gpndolkodunk bizonyos dolgokról,de az élet engem igazol.
Már két szavazáson is kiderült,hogy az olcsóbb készülékeket a vásárlók kb 70%-a úgy vásárolja meg,hogy elmegy egy multi céghez,vagy elmegy képviseletekhez.
Kb 30% tudja otthoni körülmények között meghallgatni.
 
Te drága rendszereket szoktál tesztelni,mi pedig olcsó tömegtermékeket.
Van valakinek egy erősítője,emihez keres egy hangdobozt.Elviszi az erősítőjét és meghallgat 6-8 dobozt.Ehhez ilyen CD-re van szükség.Ezzel kár vitatkoznod,mert ez tény.Minden nap ezt tesszük a vevőkkel.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Robici »


És ennek mi értelme?
 
Na mondjuk annak, akinek sok terméket kell meghallgatni rövid idő alatt, célszerű lehet. Vagy pont a High End Show-n, ahol mindenki egy-két percre ül be valahová. De aki saját célra akar vásárolni hosszú távra, annak nem.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


EÉn pedg az ilyen zenerészletekkel teli dolgokat nem preferálom.Zenét illetve komplett lemezeket hallgatok,nem részleteket.A zene összessége kell,hogy jó legyen nem bizonyos hangok,kiszedegetve a teljes zenei koncepcióból.

Egyetértek! Jó az ízlésed Tonee73!

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Mi nagyon sok tesztet csinálunk,ahol minden számot nem tudunk végig hallgatni. Ezen a Cd-n kb 2 percnyi rész van minden számból.természetesen az elejétől kezdődik. Ez akkor érdekes,ha sok dobozt akarsz meghallgatni kb 2 óra alatt.
És ennek mi értelme?

Semmi.
Engem speciel kiráz a hideg a tesztlemezektől, főleg, hogy a rajtuk lévő zenék nekem semmitmondóak. Szerintem mindenki olyan lemezzel hallgassa meg a kiszemelt dobozokat, amiket szívesen hallgat.
Naim-ZU

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mi nagyon sok tesztet csinálunk,ahol minden számot nem tudunk végig hallgatni. Ezen a Cd-n kb 2 percnyi rész van minden számból.természetesen az elejétől kezdődik. Ez akkor érdekes,ha sok dobozt akarsz meghallgatni kb 2 óra alatt.
És ennek mi értelme?

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”