Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

A jelenkor befutott slágerei

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


már megint szándékosan félre lettem értelmezve; természetesen nem halt ki semmi sem, még most is van, csak már nem "megy" annyira, a szó szoros értelmében. 
elképzelem, ahogy két dnb producer beszélget:
 
-na, és írsz még dárent?
-á, a srácok már nem komálják úgy mint régen.
-mér?
-valahogy túl sokat ikszeltek már rá...vagy nem tudom, lehet hogy ledarálta már az agyukat, talán túl sok volt az eki nEKIk.
-ja, frankón nem trendi annyira, inkább ez a lötyögős basszusszőnyeg az, amire ráhúzzák magukat, mellé meg lőnek egy rakettát...vagy kettőt.
-jól beszélsz tesó, amúgy meg a törtütem mint stílus sztem már ki is halt......

Nem szándékosan.
 
Így már értem, mire gondolsz. Csak az igény csökken, megunják a népek.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: earforce »


Az már elavult, most már a dubstep a trendi. 
adok neki 2 évet max

Ez elgondolkoztatott. Utána mi lesz vele? Mint manapság a dnb-vel?
Milyen stílusirányzatok haltak ki eddig?

már megint szándékosan félre lettem értelmezve; természetesen nem halt ki semmi sem, még most is van, csak már nem "megy" annyira, a szó szoros értelmében.
 
elképzelem, ahogy két dnb producer beszélget:
 
-na, és írsz még dárent?
-á, a srácok már nem komálják úgy mint régen.
-mér?
-valahogy túl sokat ikszeltek már rá...vagy nem tudom, lehet hogy ledarálta már az agyukat, talán túl sok volt az eki nEKIk.
-ja, frankón nem trendi annyira, inkább ez a lötyögős basszusszőnyeg az, amire ráhúzzák magukat, mellé meg lőnek egy rakettát...vagy kettőt.
-jól beszélsz tesó, amúgy meg a törtütem mint stílus sztem már ki is halt......
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: pampickton »


Milyen stílusirányzatok haltak ki eddig?
Erre én is kiváncsi vagyok! Az eredeti érelemben vett szinti popot játszik még ma valamilyen zenekar? És a régi Scooter féle rave?

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az már elavult, most már a dubstep a trendi. 
adok neki 2 évet max

Ez elgondolkoztatott. Utána mi lesz vele? Mint manapság a dnb-vel?
Milyen stílusirányzatok haltak ki eddig?

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Köszi azoknak akik válaszoltak érdemben 4/4 témában. Még emésztgetem. Nem teljesen fogtam még fel.

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: pampickton »


Nem mondod? Én sem bírom jól az inglist, de Ne aggódj, légy boldog!
leesett Persze h erre gondoltam

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: pampickton »


Szomoru, hogy ha szelesebb latokorodbol - esegleg jobb izlesbol - kifolyolag megkinalod az infoval a rajongokat, vagy csak a szimpla zenehallgatot, miszerint hat azert ennel van jobb is (Tankcsapda), azonnal felveszed a veres rongy szerepet, mert hat az nem letezik hogy legyen jobbb, vagy csak mas amit itt nem is hallgatnak...

Visszatérve kicsit a délutánira...talán megértettem Lehet, hogy félreérthető voltam. Senkinek sem kívántam kritizálni a zenei ízlését. A felhozott zenekarok csak egyetlen célt szolgálták, azt hogy ki tudjam fejezni a véleményem arról, hogy számomra sok fajta/féle sláger létezik, és bizony vannak közte jobbak rosszabbak. Félreértés ne essék még Tankcsapdára is roptam sok évvel ezelőtt, lökdösődtünk sokat Prodigy-ra, RATM-ra, RHCP-re is. Ma már nem hallgatok ilyen zenéket, de azért még felismerem őket, ha szól a rádióból . Ha pedig már mai slágerek...biztos vannak itt is jobbak, és kevésbé jók. Világviszonylatban én kimondottan örülök Jamie Cullum népszerűségének, míg a hazai pályán üde színfolt, hogy az MR2 álltal szélesebb közönséghez jutnak el régen "underground"-nak hitt zenekarok és stílusok, mint Carbonfools, Barabas Lorinc Eklektric, Bijou.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: earforce »


Drum&Bass!
Az már elavult, most már a dubstep a trendi.

adok neki 2 évet max
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


A dúóra gondolsz? 
A bobi meg  feri?
 
Mindegy, ha nem, hát akkor is légy boldog!

Igen a duóra (így még nem hallottam )
Ezt a boldogság dolgot megint nem értem...fejlődnöm kell a fórumozásban
Egyébként jut belőle mostanság, köszönöm

Nem mondod? Én sem bírom jól az inglist, de Ne aggódj, légy boldog!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Drum&Bass!
Az már elavult, most már a dubstep a trendi.

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: pampickton »


A dúóra gondolsz? 
A bobi meg feri?
 
Mindegy, ha nem, hát akkor is légy boldog!

Igen a duóra (így még nem hallottam )
Ezt a boldogság dolgot megint nem értem...fejlődnöm kell a fórumozásban
Egyébként jut belőle mostanság, köszönöm

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: pampickton »


Az afró amerikai pedig nem Bob, hanem Bobby
áhá, akkor őróla van szó


Nyertél! mégpedig egy: amit pénteken el is fogyaszthatsz

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »



Szomoru, hogy ha szelesebb latokorodbol - esegleg jobb izlesbol - kifolyolag megkinalod az infoval a rajongokat, vagy csak a szimpla zenehallgatot, miszerint hat azert ennel van jobb is (Tankcsapda), azonnal felveszed a veres rongy szerepet, mert hat az nem letezik hogy legyen jobbb, vagy csak mas amit itt nem is hallgatnak...
 
Az afro fiatalembernel kire kell gondolni?

Jujj! Hatalmas elnézést szeretnék kérni! Senkit nem akartam megbántani...nem értem hogy mehetett igy félre Sajnos nem értem a válaszaod se...megtennéd h kifejtenéd mi volt a sértő az üzenetemben.
 
Az afró amerikai pedig nem Bob, hanem Bobby

A dúóra gondolsz?
 
A bobi meg feri?
 
Mindegy, ha nem, hát akkor is légy boldog!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: earforce »


Az afró amerikai pedig nem Bob, hanem Bobby
áhá, akkor őróla van szó

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: venomer »


üzenetemben
En kerek elnezest, en fogalmaztam felre, altalanossagban beszeltem, tehat nem rad ertettem! Csak igy jott ki, igy fogalmazodott meg.

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: pampickton »



Szomoru, hogy ha szelesebb latokorodbol - esegleg jobb izlesbol - kifolyolag megkinalod az infoval a rajongokat, vagy csak a szimpla zenehallgatot, miszerint hat azert ennel van jobb is (Tankcsapda), azonnal felveszed a veres rongy szerepet, mert hat az nem letezik hogy legyen jobbb, vagy csak mas amit itt nem is hallgatnak...
 
Az afro fiatalembernel kire kell gondolni?

Jujj! Hatalmas elnézést szeretnék kérni! Senkit nem akartam megbántani...nem értem hogy mehetett igy félre Sajnos nem értem a válaszaod se...megtennéd h kifejtenéd mi volt a sértő az üzenetemben.
 
Az afró amerikai pedig nem Bob, hanem Bobby

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: venomer »


na vajon?
Jah! Bob Mareley (1x valaki igy irta, azota nekem Mareley:)), o johet. Azt hittem Pako. Fekete Pako vajon tudja ki o? Es ki a jobb, Pako vagy Gyozike, nekik hogy indult a karrierjuk? Baby Gaby el meg? Nem is vagyok kepben ma mar, valaki homalyositson kerem fel, kik vannak mostanaban, mazsolazzunk!

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: earforce »


Az afro fiatalembernel kire kell gondolni?

na vajon?
 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: venomer »



Szomoru, hogy ha szelesebb latokorodbol - esegleg jobb izlesbol - kifolyolag megkinalod az infoval a rajongokat, vagy csak a szimpla zenehallgatot, miszerint hat azert ennel van jobb is (Tankcsapda), azonnal felveszed a veres rongy szerepet, mert hat az nem letezik hogy legyen jobbb, vagy csak mas amit itt nem is hallgatnak...
 
Az afro fiatalembernel kire kell gondolni?

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: pampickton »


Kicsit belekotnyeleskednék a témába A topic rövid élete alatt is igen érdekes kérdéskörök merültek már fel, ezért nem csoda, hogy sok a különböző nézőpont.
Alapkérdés: Mit is nevezhetünk slágernak a könnyűzenében? A népszerű, sokak által hallgatott zenei produkciókat, vagy a szelektálást nélkülöző tömegek fülébe, a médiumok által préselt szemetet. Azzal együtt, hogy senkit sem szeretnék megbántani, példálóznék egy kicsit: nem hiszem hogy a U2 Beautyful Day cimű számát egy lapon lehetne emliteni Tarkan Kiss-Kiss-ével, pedig a szó hétköznapi értelmében mindkettő sláger volt a maga idejében.
Megint más kérdés egy nemzet popkultúrája. Angliában egy Radiohead populáris zenekar lehet. Tőlük a Creep, a Paranoid Android, a Karma Police, stb. pedig hatalmas sláger. Magyarországon mégse ismerik elegen, és a kivánságműsorban se fogja kérni senki. Nekünk a Tankcsapda jutott.
Végül maga a sláger kifejezés szerintem megfoghatatlanul általános. Egy underground zenekar muzsikája is lehet sláger a saját rajongóik körében, ugyan úgy, ahhogy a dnb, techno, rap, metal ... vonalaknak is mind-mind megvannak a maga slágerei, opuszai. Bár ha jól sejtem, a topic cime a pop mainstream vonalának élharcosaira vonatkozik.
Kész szerencse, hogy a mindenkori mainstream az underground világából (is) jócskán táplálkozik és a füstös kocsmákból és eldugott bárokból olyan zenekarok emelkedhettek ki mint a Pink Floyd, a Doors, a Police, a U2, a Radiohead. Nem beszélve olyan zenei alkotásokról, mint az amit egy "bohókás afróamerikai fiatalember" mindössze saját testét, és hangszálait használva sarkall a mai napig egy fél busznyi embert dallamos fütyülésre, ha épp - talán leghiresebb - számának dallamai szűrődnek ki a sofőr boxából.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: venomer »

Drum&Bass! Feludules a limbikus idegrendszernek a default utemvilag utan, hosszabban is hallgathato. Sajnos ezidaig maradt undergroundnak, pedig latinnal keverve eleg popularis trackek is szulettek mar, dallamosak, josagosak. Mennyi zene van amibol siman lehetne slager...

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


miért jelentőebb a slágereknéls a 4/4 az 5/4 helyett.
Azért, mert egyrészt a slágerszerzők semmi esetre sem akarnák célközönségük agytekervényeit páratlanok beiktatásával csúnya és feltétlenül kerülendő gondolkodással megterhelni, másrészt pedig a mai slágerénekesek/zenészek elénekelni/eljátszani sem tudnák azokat.
 
Egy nem-sláger az egyik kedvenc előadómtól, nem egy nehezen emészthető muzsika, de van benne némi számolnivaló:
 




LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Off:Fapaci, jól sejtem hogy te basszusgitározol? Én is gyakorolgatok egy Washburn Taurus T14-esen. 

Már nem igazán. A Washburnöket nem ismerem.




Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Off:Fapaci, jól sejtem hogy te basszusgitározol? Én is gyakorolgatok egy Washburn Taurus T14-esen.

Már nem igazán. A Washburnöket nem ismerem.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Itt a négy negyed kifejezést keresd, a pop zenék nagy részének ez az alapja, mert talán a legtermészetesebb ritmus, amit nagyon könnyű befogadni. Minden zenetanulmányt kezdő emberke is ezzel kezd, mert annyira fakad az ember lényéből valahogyan ez a ritmusképlet.
... legalábbis az európai emberéből, mivel az itteni népzenékben a 4/4 az uralkodó ritmus.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”