Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektronikus zenék

Avatar
Vincsó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 18:54
Értékelés: 12

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vincsó »



Könnyed kis reggeli dáren.
 
Ha earformance beesik, bizti ajánl Neked valamit, én nem annyira vagyok képben a pitti-patti dáren világában.
 
A Photek neked sűrű?


 
Nem rossz a Photek, Black Sun, Jade, Nosia, Concord Dawn, Spor, stb. ilyesmik bejönek.
 
http://www.youtube.com/watch?v=eRVKb2VJYiA

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Sziasztok!
 
Ezt figyelmetekbe ajánlanám :

"Sunchase - Moulded"Az egéz album(Sunchase - Static Nitro 2010)hasonló mederben folyik, nekem tetszik.
 
OFf: Valami jó kis monitorra jöhetne tipp ilyesmi zenékhez.


 
Könnyed kis reggeli dáren.
 
Ha earformance beesik, bizti ajánl Neked valamit, én nem annyira vagyok képben a pitti-patti dáren világában.
 
A Photek neked sűrű?

Avatar
Vincsó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 18:54
Értékelés: 12

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vincsó »


Sziasztok!
 
Ezt figyelmetekbe ajánlanám :

"Sunchase - Moulded"Az egéz album(Sunchase - Static Nitro 2010)hasonló mederben folyik, nekem tetszik.
 
OFf: Valami jó kis monitorra jöhetne tipp ilyesmi zenékhez.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Hú, ez demilyen régi! Volt emellett két másik is; a compost recordsadta ki. Mindkettő dupla. Nekem csak a sárgaborítós van meg, a narancson szarabb trackek voltak. Istenem, mennyit nyomattuk ezt bulikba. Jó volt, mert mindenki ismerte. Úgy értem az alapot.


 
Beonám... Suefo cimborám is mennyit dolgozott Compostból... Rá is nézek a Manamanára, hátha megy még...
 
http://www.manamana.hu/

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Amennyire én tudom, ez egy "Elektronikuszeneiproducerképző", zenészként és laikusként is érdemes lehet elvégezni, ha van ilyen irányú affinitás valakiben. A tehetséget biztosan nem helyettesíti, inkább szerszámos ládát és szakértelmet ad(hat) zenei ötletek megvalósításához. Amúgy nem vagyok kompetens a kérdésben.
 
IMPRO GYIK


 
Nekem, megkeseredett és életúnt ötvonal-lakónak inkább negyedtollú indiánok ( , copyright fülelek) lehúzásának tűnik.
Itt, pláne minden a kapcsolatokon múlik. Ha meg nem kell kapcsolat, hanem apuci teszi alád az ipart, akkor máris kész van Fásy Zsülike karrierje.
 
Elnézést az offért és különösen Fásy Zsülikéért.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Most botlottam Tommy Hools-ba...
 



 
Egy Morricone-nótát kevert meg erről az albumról, ami kötelező darab, legalábbis nekem. A fő dolog, hogy 2 percnél kb. jön középről-hátulról egy, asszem Hammond-orgona akkord, és Nálatok mennyire érdes, harapós, szőrös, vibráló vagy inkább lágy, gömbölyded és sima. Természetesen téma lesz ez is egy legközelebbi hallgatózáson.
 
A "Doricamente" soha nem hangzott el filmben, nem értem, miért...
 
Természetesen az eredeti CD lesz a téma, nem a youtube-os verzió...
 



 
Hú, ez demilyen régi! Volt emellett két másik is; a compost recordsadta ki. Mindkettő dupla. Nekem csak a sárgaborítós van meg, a narancson szarabb trackek voltak. Istenem, mennyit nyomattuk ezt bulikba. Jó volt, mert mindenki ismerte. Úgy értem az alapot.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Most botlottam Tommy Hools-ba...
 



 
Egy Morricone-nótát kevert meg erről az albumról, ami kötelező darab, legalábbis nekem. A fő dolog, hogy 2 percnél kb. jön középről-hátulról egy, asszem Hammond-orgona akkord, és Nálatok mennyire érdes, harapós, szőrös, vibráló vagy inkább lágy, gömbölyded és sima. Természetesen téma lesz ez is egy legközelebbi hallgatózáson.
 
A "Doricamente" soha nem hangzott el filmben, nem értem, miért...
 
Természetesen az eredeti CD lesz a téma, nem a youtube-os verzió...
 


Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »



Így van.
Az ösztönös zsenik úgyis stílust teremtenek, hozzá technikát, hangszert, stb, ami később válik mainstreammé, ha egyáltalán. A "tömeg" meg mennyen a Modern Talkingba háttérzenésznek és gazdagodjon meg úgy.
 
Itt olyat is tanítanak, hogy F-dúr-D-moll, B dúr-G moll, satöbbi, összes kereszt és összes bé? Meg öt vonal és társai? Vagy csak "amilyen erősen tekerem, olyan hangos lesz-szintű a kiképzés? Illetve melyik gombot kell megnyomni a hol a effekthö?


 
Amennyire én tudom, ez egy "Elektronikuszeneiproducerképző", zenészként és laikusként is érdemes lehet elvégezni, ha van ilyen irányú affinitás valakiben. A tehetséget biztosan nem helyettesíti, inkább szerszámos ládát és szakértelmet ad(hat) zenei ötletek megvalósításához. Amúgy nem vagyok kompetens a kérdésben.
 
IMPRO GYIK

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »



...Azt, hogy mit kezd vele valaki, úgyis a teheccség/mondanivaló fogja meghatározni...


 
Így van.
Az ösztönös zsenik úgyis stílust teremtenek, hozzá technikát, hangszert, stb, ami később válik mainstreammé, ha egyáltalán. A "tömeg" meg mennyen a Modern Talkingba háttérzenésznek és gazdagodjon meg úgy.
 
Itt olyat is tanítanak, hogy F-dúr-D-moll, B dúr-G moll, satöbbi, összes kereszt és összes bé? Meg öt vonal és társai? Vagy csak "amilyen erősen tekerem, olyan hangos lesz-szintű a kiképzés? Illetve melyik gombot kell megnyomni a hol a effekthö?

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »



innen
 
korábban én is belegondoltam az ImProba, hogy mi lenne, ha... de ezek után inkább skippelem...


 
Nem kötekedni akarok, de ez egy tanuló prezentációja, nem?
Akkor viszont ez olyan, mint ha a Szeretet Himnusza elemzésekor ennyit mondana valaki:
"a hit, a remény és a szeretet" fontos...
... és kihagyná, hogy "közülük a legnagyobb a Szeretet"
 


E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Pontosan honnan van kiollózva ez a leírás?


innen
 
korábban én is belegondoltam az ImProba, hogy mi lenne, ha... de ezek után inkább skippelem...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »



sajnos ez nem vicces, megmondják, hogy mit hogy/hová/miért tegyél és csinálj.
a szádba adják, hogy miképp szerkessz (dubstep) zenét, elég szomorú


 
Ez így tényleg nem hangzik túl innovációra serkentőnek, mindenesetre azon profi zenész ismerőseim, akik most végeztek ott, igen hasznosnak találták a a "sulit".
Azt, hogy mit kezd vele valaki, úgyis a teheccség/mondanivaló fogja meghatározni...
 
Pontosan honnan van kiollózva ez a leírás?

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »




 
amúgy ez a suli, ahol ilyeneket oktatnak:
LINK


 
És ebben a suliban megtanítanak életed első professzionális zenéjét megcsinálni... Huhhhh. A többi majd jön futószalagon, mint a Modern Talkingnál... Asszem ezért nem hallgatok RadioCafét.
 
Ez a qrva nagy gáz itthon, hogy bakker, sulipapírt várnak arról, hogy TEHETSÉGES vagy. Emiatt szabadul az Építész karról a BMEről a sok téglafejű f@sz, aki remekül egymásra tesz 2 téglát, és ki is számolja, hogy mennyivel kell oldalbarúgni, hogy összedőljön, de SZÉPET és JÓT nem fog csinálni. Épít majd a Makovecz hidat a Dunára, ami összeköti a semmit a semmivel, de jajdejó, mert milyen nagy sztár.
 
Na, mindegy, iszom egy kis zöld teát, aszongyák, nyugtat...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Ettől a recepttől átmehet mennyiségibe is a zene, de pont emiatt lehetnek (ezeket az "előírásokat" részben megkerülve/kiegészítve) feltűnő, minőségi és egyéni produkciók is.
 
Telemann önmagában majdnem annyit írt, mint Bach és Haendel összesen. Mégis kit tanítanak a suliban? Bachot és Haendelt. A mainstream előbb-utóbb uncsi lesz, addigra kell, hogy kiforrjon valami a lázadásból.



 
amúgy ez a suli, ahol ilyeneket oktatnak:
LINK
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »



sajnos ez nem vicces, megmondják, hogy mit hogy/hová/miért tegyél és csinálj.
a szádba adják, hogy miképp szerkessz (dubstep) zenét, elég szomorú


 
Ettől a recepttől átmehet mennyiségibe is a zene, de pont emiatt lehetnek (ezeket az "előírásokat" részben megkerülve/kiegészítve) feltűnő, minőségi és egyéni produkciók is.
 
Telemann önmagában majdnem annyit írt, mint Bach és Haendel összesen. Mégis kit tanítanak a suliban? Bachot és Haendelt. A mainstream előbb-utóbb uncsi lesz, addigra kell, hogy kiforrjon valami a lázadásból.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Teljesen érthető,és minden részletével egyetértek.


sajnos ez nem vicces, megmondják, hogy mit hogy/hová/miért tegyél és csinálj.
a szádba adják, hogy miképp szerkessz (dubstep) zenét, elég szomorú
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »



ImPro gyorstalpaló:
 



Teljesen érthető,és minden részletével egyetértek.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »


ImPro gyorstalpaló:
 


SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Kellemes, családi hangulat lehetett.


Szerintem jó volt, egyben volt. Azt azért illik megemlíteni, hogy az elején meg a végén fotóztak, és többnyire ismerősöket. Szerintem a kontraszt volt az igazi: kint egy születésnapi buli zajlott, a legfrissebb zene a La Isla Bonita volt, de szerintem ment "seri-seri lédi" is, a "dj" két dvd játszóról nyomta. Bent meg a legfrissebb dupestep és kísérleti elektronika, plusz hajnalban Györemix! absztrakt japán hiphop lemezei. Illetve midlow is beállt egy órára, tök véletlenül futottunk vele össze, a detroiti instrumentálokat mixelt oda-vissza. Úgyhogy adtak a kontextusnak.

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Kellemes, családi hangulat lehetett.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »


Azt meg javaslom, hogy aki nem riad vissza a lemezvásárlástól, nézzen szét a boomkaten, a special offer részen, 5-10 fontokért mennek most lemezek, akad pár érdekes dolog. A Typerecords kiadványait mindenképpen ajánlom, de én pl. az összes Max Richtert is berántottam.
Képek a hifista összejövetelről és a szombat esti treatmentről itt.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



"Imitation égale limitation", mondaná erre a frencs hipháp szenegáli szája...
 
A Mixart meg egyéb becsületvesztők engem is érdekelnének, ha valaki be tudna tenni, vagy csak akár linkelni szuperhot kategóriájú odamenős programokat, nagyon megköszönném szépen.


A facebookos oldalukat viszonylag sűrűn frissítik, keress rá ott. A szuperhot erős túlzás, ez egy foglalt ház, ahol maximum érdekes dolgokkal találkozhatsz. Én azért szeretem ezeket a helyeket, mert testközeliek és nincsen hype. Ilyennek indult a Tűzraktér is, de időközben elkurvult.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Semmire. Ahogy az NKS megmondta: "ahány ház, annyi szokás/ahány száj, annyi cumi/ahány style, annyi lopás" Virágozzék minden virág!
Jut eszembe: volt valaki tegnap este a MixArtban?


 
"Imitation égale limitation", mondaná erre a frencs hipháp szenegáli szája...
 
A Mixart meg egyéb becsületvesztők engem is érdekelnének, ha valaki be tudna tenni, vagy csak akár linkelni szuperhot kategóriájú odamenős programokat, nagyon megköszönném szépen.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Mik a vélemények az új Seefeel albumról? Csak háttérzeneként ment le, de érdekesnek tűnt. Jó értelemben.


Jó lemez, ajánlom. A wave-ben van lemezen.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



@realfidelity
Nem állítottam, hogy egyszerű amit csinál, vagy hogy nincs benne munka, nem értem, miért mondod ezt.
Frusciante, Sakamoto lemezeit szeretem, Fenneszt meg nem, mert számomra hiteltelen. Lehet boncolgatni a témát, hogy kivel zenél, meg hogy kiállja-e az idő próbáját, mit ír róla a narancs, meg mittudomén... Vagy arról akarsz meggyőzni, hogy ha Sylvian-t szeretem, Fenneszt is szeretnem kéne? Komolyan nem értem, mire akarsz kilyukadni.


 
Semmire. Ahogy az NKS megmondta: "ahány ház, annyi szokás/ahány száj, annyi cumi/ahány style, annyi lopás" Virágozzék minden virág!
Jut eszembe: volt valaki tegnap este a MixArtban?

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”