Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektronikus zenék

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



@realfidelity
Nem állítottam, hogy egyszerű amit csinál, vagy hogy nincs benne munka, nem értem, miért mondod ezt.
Frusciante, Sakamoto lemezeit szeretem, Fenneszt meg nem, mert számomra hiteltelen. Lehet boncolgatni a témát, hogy kivel zenél, meg hogy kiállja-e az idő próbáját, mit ír róla a narancs, meg mittudomén... Vagy arról akarsz meggyőzni, hogy ha Sylvian-t szeretem, Fenneszt is szeretnem kéne? Komolyan nem értem, mire akarsz kilyukadni.


 
Semmire. Ahogy az NKS megmondta: "ahány ház, annyi szokás/ahány száj, annyi cumi/ahány style, annyi lopás" Virágozzék minden virág!
Jut eszembe: volt valaki tegnap este a MixArtban?

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mik a vélemények az új Seefeel albumról? Csak háttérzeneként ment le, de érdekesnek tűnt. Jó értelemben.

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »


@realfidelity
Nem állítottam, hogy egyszerű amit csinál, vagy hogy nincs benne munka, nem értem, miért mondod ezt.
Frusciante, Sakamoto lemezeit szeretem, Fenneszt meg nem, mert számomra hiteltelen. Lehet boncolgatni a témát, hogy kivel zenél, meg hogy kiállja-e az idő próbáját, mit ír róla a narancs, meg mittudomén... Vagy arról akarsz meggyőzni, hogy ha Sylvian-t szeretem, Fenneszt is szeretnem kéne? Komolyan nem értem, mire akarsz kilyukadni.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Ruytchy Sakamoto


Ryuichi
 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Ja, hogy ő is fasza gyereknek tartja magát? Az más.


 
Majdnem. Kicsit sarkítasz. Szerinte inkább arról van szó, hogy annyira azért nem szar zenész élőben, mint ahogy egy lemez meghallgatása során lejön. Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy egy David Sylvian és egy Ruytchy Sakamoto szintű zenész egy rossz gitárost választana a lemezeire. Fennesz lassan évtizedek óta velük dolgozik.
De írok egy példát, hátha abból érzékletesebben lejön, mire gondoltam:
John Frusciante jelenleg az egyik legkomolyabb élő gitáros. Ha előveszem az első szólólemezét, sok virgát nem találok rajta, még csak a szerzményei sem különlegesek. Első hallghatásra. Aztán eltelik pár év, és azóta mondjuk pér ezerszer meghallgatom. És egyszerűen nem unom meg. Ez a minőség próbája. Ha ma megint lenne Fennesz, lemennék. De a Black Seat is rengeteget hallgatom, és az sem kopik. Szóval: azért, mert valami egyszerűnek tűnik, abban méág lehet rengeteg munka. Most olvasom a Leonard Cohen monográfiát. A Tower of Songot egy legalább 60 ezer forintos casio szintin pötyögte fel, zongorázni sem tud rendesen, egy beépített dobalap kalimpál alatta. Az utóbbi 50 év egyik legzseniálisabb száma. És Cohen is "meghalna asztalnál". Sőt már hangja sincsen. Ott voltam a koncertjén, egy aranyos öregember. De bakker, mit tud az az ember!

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ja, hogy ő is fasza gyereknek tartja magát? Az más.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Na, ezt hadd szúrjam be a lustábbak kedvéért:
 
Az est sztárfellépője, az osztrák Fennesz már csak hamu a tortán: a kedvenc gitárját nyüstölő és annak hangját számos masinán áteresztő zenész sem a könnyebb végén fogja meg a dolgot. Néha-néha az általa gerjesztett hangörvényen is átsejlik valamiféle, már-már ismerős harmónia, ám a szándékoltan hideg tónus rendre megfagyasztja ezt is. Egy-egy sötét "ambient" hangfestmény nyomán szinte egy grönlandi bálnavadász-kolónia mindennapjai elevenednek meg: könnyen elképzelhetjük, milyen lehet a soha véget nem érő téli éjszakában a bálnazsír mécses fényénél cserzeni a fókabőrt.
 
Ha a fenti sorokat pozitív véleményként értékelném is, akkor sem befolyásolna egy kritika, vagy egy interjú egy zenész teljesítményének megítélésében. Egy dolog az újság, és egy másik a színpad. Ezt neked tudnod kéne Ne érts félre, semmi bajom az újságírókkal Nálam ez úgy működik, hogy meghallgatom az illetőt -lehetőleg élőben- és kialakul egy benyomásom. Nem kell ebben egyetértenünk, neked így, nekem úgy.


 
Értem én, de én az interjúra gondolok, nem a kritikára. Leginkább arra a részre, ahol a munkamódszerét magyarázza, meg arra a részre, hogy minek tartja magát, laptophuszárnak vagy gitárosnak. Ez utóbbinak egyébként. Meg arra, hogy mit gondol a mikrofonokról. És arról, hogy mennyit kotlik egy-egy lemezen. Egyébként jó volt élőben, de az összehasonlítás azért nehéz, mert - mint korábban is írtam -, két olyan előadó után következett, ahol a lendület és a ritmus hiánya visszafogottságot szült, nem kontrasztot.

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Még egy mondat a Fenesz koncertről: itt egy pozitív kritika, illetve ugyanebben a számban van vele egy interjú, amely elég határozottan cáfolja az "asztalnál meghalna" kijelentést.


 
Na, ezt hadd szúrjam be a lustábbak kedvéért:
 
Az est sztárfellépője, az osztrák Fennesz már csak hamu a tortán: a kedvenc gitárját nyüstölő és annak hangját számos masinán áteresztő zenész sem a könnyebb végén fogja meg a dolgot. Néha-néha az általa gerjesztett hangörvényen is átsejlik valamiféle, már-már ismerős harmónia, ám a szándékoltan hideg tónus rendre megfagyasztja ezt is. Egy-egy sötét "ambient" hangfestmény nyomán szinte egy grönlandi bálnavadász-kolónia mindennapjai elevenednek meg: könnyen elképzelhetjük, milyen lehet a soha véget nem érő téli éjszakában a bálnazsír mécses fényénél cserzeni a fókabőrt.
 
Ha a fenti sorokat pozitív véleményként értékelném is, akkor sem befolyásolna egy kritika, vagy egy interjú egy zenész teljesítményének megítélésében. Egy dolog az újság, és egy másik a színpad. Ezt neked tudnod kéne Ne érts félre, semmi bajom az újságírókkal Nálam ez úgy működik, hogy meghallgatom az illetőt -lehetőleg élőben- és kialakul egy benyomásom. Nem kell ebben egyetértenünk, neked így, nekem úgy.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Igen, itt. Most szombaton, este 21.00-től, hátul a kisteremben. Érdemes korán érkezni, mert limitált a befogadóhely.


ok, köszi, ha ráérek megyek!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



tehát itt lesz. mikor?


Igen, itt. Most szombaton, este 21.00-től, hátul a kisteremben. Érdemes korán érkezni, mert limitált a befogadóhely.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Programajánló: Mi a high-end? Nem kell megijedni, nem arcoskodás lesz, hogy ki tud jobb hangú cuccot összerakni. Viszont szerintem érdekes elektronikus zenék (is) fognak szólni. Aki meg szereti a goa-trancet, az pöröghet lent. Én ott leszek. Már csak a film miatt is.


tehát itt lesz. mikor?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »

Programajánló: Mi a high-end? Nem kell megijedni, nem arcoskodás lesz, hogy ki tud jobb hangú cuccot összerakni. Viszont szerintem érdekes elektronikus zenék (is) fognak szólni. Aki meg szereti a goa-trancet, az pöröghet lent. Én ott leszek. Már csak a film miatt is.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »

Még egy mondat a Fenesz koncertről: itt egy pozitív kritika, illetve ugyanebben a számban van vele egy interjú, amely elég határozottan cáfolja az "asztalnál meghalna" kijelentést.

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha már dubstep... nem túl eredeti, de jól csinálja:
Synkro:
http://www.youtube.com/watch?v=wx72rfqnR5I
http://www.youtube.com/watch?v=yek8IAsbIwM
 
Illetve ötletes ez a jazz-es beütésű Guido:
http://www.youtube.com/watch?v=_QNwESNOiMg
http://www.youtube.com/watch?v=aLg_6Igz14E
 
Sajnos a tecső nagyon elcseszerinti a mélyeket.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



mindenben egyetértek.
 
kicsit más vonal, szerintem stílusbravúr:
http://www.youtube.com/watch?v=3QicmtjN36U


Rámegyek, mert nem mond semmit.
 
No akkor én is, ajánlok valamit.

. És még ez is nagyon ott van: King Midas Sound.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Az a gond, hogy nagyon eröltetett és izzadságszagú a produkciójuk, ráadásul a Cinematic Orchestra mellett meg egyenesen úgy hat, mintha bespurizott zeneakadémisták nyomnák, amíg valakit odaültettek a samplerhez. Nyilván nem csak arról szól ez a fórum, hogy nekem mi tetszik, de tényleg, szerintem idétlen. És van még pár ilyen a ninjanal. Most hadd ne soroljam fel őket, mert akkor mindenkit megbántok:-).


mindenben egyetértek.
 
kicsit más vonal, szerintem stílusbravúr:
http://www.youtube.com/watch?v=3QicmtjN36U
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »



a Cinematic Orchestra mellett meg egyenesen úgy hat, mintha bespurizott zeneakadémisták nyomnák


 
 
Ez mondjuk találó.
 
 
Most hadd ne soroljam fel őket, mert akkor mindenkit megbántok:-).
 
Nem hiszem, hogy ízlésbeli vitákon bárki is megsértődne.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Ez így nagy túlzás! Igenis jó zenéket csinálnak, attól még, hogy neked nem tetszik. Az új album egész jó. Igaz, elég gyengén szól, de ez legkevésbé a zenészek hibája. Tehát én inkább úgy kérdezném, hogy ilyen hangminőségű albumot hogy engedhet meg magának a NT.
 



 
Egyébként, ha nem az újdonságokat, kísérletezéseket keresnéd a zenékben, még talán tetszenének is...
 
 
Roni Size meg tényleg jó. Akkoriban (illetve később) egyáltalán nem hallgattam dnb-t, de őt még én is szerettem.


Az a gond, hogy nagyon eröltetett és izzadságszagú a produkciójuk, ráadásul a Cinematic Orchestra mellett meg egyenesen úgy hat, mintha bespurizott zeneakadémisták nyomnák, amíg valakit odaültettek a samplerhez. Nyilván nem csak arról szól ez a fórum, hogy nekem mi tetszik, de tényleg, szerintem idétlen. És van még pár ilyen a ninjanal. Most hadd ne soroljam fel őket, mert akkor mindenkit megbántok:-).

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Kicsit megturiztam a CD-gyűjteményemet, és nem kiesett ez...? Beraktam és...oldschool, és abszolút élvezhető. Tele klasszikusokkal.
 

 
Egyéb Listening Pearls cuccok bejövősek?


Na igen, az ilyet típusú válogatásból volt egy pár. Milyen durva, hogy ugyanazon a cd-n ott a Thievery Corporation elektro bossa novaja, meg mondjuk egy Aquasky, a végén meg zár a Minus 8-tel? Megvan az összes, de már egy ideje nem hallgatom őket. Mondjuk le is lassultak azóta mint kiadó, ha nem dőltek be teljesen. Onnan lehetnek másoknak is ismerősek, hogy az első Yonderboi is ezen a labelen jött ki. Ebből a kapcsolatból aztán egy európai turné, meg még két lemez lett: az első Zagar, meg asszem Bootsie is itt adta ki az első lemezét. A tavalyit már a BBE/rapsteren, ami egy kicsit komolyabb label, mint a Listening Pearls (volt). És a lemez is messze jobb, mint az első lagymatag, széteső és túl hosszú darabjai, tele DJ Krush utánérzéssel.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Squarepusher - Papalon !!!
 
ezt a cédét majd begrebbelném, ha nem gond!


 
Hogy lenne gond?
 
Aquasky is abszolút nyertes. Az egész széria sztárparádé egyébként... Még a Yonderboios is...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Kicsit megturiztam a CD-gyűjteményemet, és nem kiesett ez...? Beraktam és...oldschool, és abszolút élvezhető. Tele klasszikusokkal.
 

 
Egyéb Listening Pearls cuccok bejövősek?


Squarepusher - Papalon !!!
 
ezt a cédét majd begrebbelném, ha nem gond!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Kicsit megturiztam a CD-gyűjteményemet, és nem kiesett ez...? Beraktam és...oldschool, és abszolút élvezhető. Tele klasszikusokkal.
 

 
Egyéb Listening Pearls cuccok bejövősek?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Nem volt soha ninja, Talkin Loudon jött ki a newforms, mellesleg a drum and bass történelmének egyik legjobb, ha nem a legjobb lemeze. Pont minap hallgattam, és megőrizte a frissességét, pedig '97-es. Lassan 15 éves.


 
Ott a pont! Köszönöm! Jó is ez a dáren.

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Jaga Jazzist mit keres a ninjánál? Egyetlen valamirevaló zenét nem tudott összehozni.


 
Ez így nagy túlzás! Igenis jó zenéket csinálnak, attól még, hogy neked nem tetszik. Az új album egész jó. Igaz, elég gyengén szól, de ez legkevésbé a zenészek hibája. Tehát én inkább úgy kérdezném, hogy ilyen hangminőségű albumot hogy engedhet meg magának a NT.
 



 
Egyébként, ha nem az újdonságokat, kísérletezéseket keresnéd a zenékben, még talán tetszenének is...
 
 
Roni Size meg tényleg jó. Akkoriban (illetve később) egyáltalán nem hallgattam dnb-t, de őt még én is szerettem.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Nem volt soha ninja, Talkin Loudon jött ki a newforms, mellesleg a drum and bass történelmének egyik legjobb, ha nem a legjobb lemeze. Pont minap hallgattam, és megőrizte a frissességét, pedig '97-es. Lassan 15 éves.


én is néha előveszem nosztalgiából, legutóbb januárban.
a heroes, a share the fall, a watching windows, mind mind himnuszok a mai napig
(hogy a brown paper bag-et ne is említsem )
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”