Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az élő zene varázsa!

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Az idei Debreceni Tavaszi fesztivál programja:
 
http://civishotels.hu/hu/szalloda-progr ... -debrecen/
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Debreceni Tavaszi Fesztiválon Rhoda Scott és Paco De Lucia
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


Idén májusban a Londoni szimfónikusok a MUPA - ban...
Ez nem tavaly volt? Én is ott voltam a koncertjükön, de biztosan nem idén. Vagy lehet, hogy már 2x voltak itt?

Idén volt biztosan, megvan a műsorfüzet

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Robici »


ennyire kevesen hallhatnak élőzenét, ez baj lenne...
Én ma is megyek, igaz nem a MÜPÁba, hanem csak a helyi érdekeltségű Egri Szimfonikusok hangversenyére, de mivel először hallom őket, kíváncsi vagyok.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Idén májusban a Londoni szimfónikusok a MUPA - ban...
Ez nem tavaly volt? Én is ott voltam a koncertjükön, de biztosan nem idén. Vagy lehet, hogy már 2x voltak itt?

Vendég

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Marcius 16.-án pedig RAMMSTEIN az arénában!!!
Miért vagy új néven?

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Palkó »


Marcius 16.-án pedig RAMMSTEIN az arénában!!!
Meg is van már a jegyem, csak még messze van.......
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
catica
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:27
Értékelés: 15

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: catica »

Marcius 16.-án pedig RAMMSTEIN az arénában!!!

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »



ennyire kevesen hallhatnak élőzenét, ez baj lenne...

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Idén májusban a Londoni szimfónikusok a MUPA - ban, Prokofjev klasszikus szimfónia, Straninsky és Rachmaninov szimfónikus táncok. Egyszerre lírai, romantikus, fergeteges és brutális. Amikor 100 zenész tökéletesen egyszerre játszik már az első másodperctől kezdve egészen az utolsóig, ebből 48 hegedű volt, mindezt simán a kisujjból kirázva tökéletes összhangban. Amikor a közönség tökéletes néma csendben van és szinte levegőt se vesz, mert minden idegszálával öszpontosít a műre, az embert kirázza a hideg.  
Októberben Szentpétervári szimfónikusok ugyanitt, Korsakov, Rachmaninov zongoraverseny, és Tchaikovsky hattyúk tava. A hegedűszólónál majdnem zokogott az egész terem, most is feláll a hátamon a szőr, ezt hívják művészetnek amikor a zene és az előadásmód ilyen szinten tudja az közvetíteni az érzelmeket. Csodálat és döbbenet, nagyon komoly munka és rengeteg gyakorlás áll egy ilyen produkció mögött. Az akusztikára csak jót tudnék mondani, nem olcsók a jegyek de a hallottak mindenért maximálisan kárpótolnak.

Klasszikus zenei koncerten már voltam többször is, de ilyen nagyon még nem. Mindenképpen tervezem, hogy elmegyek, hadd szokja a fülem, és akkor boldogtalanabb leszek itthon
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


Idén májusban a Londoni szimfónikusok a MUPA - ban, Prokofjev klasszikus szimfónia, Straninsky és Rachmaninov szimfónikus táncok. Egyszerre lírai, romantikus, fergeteges és brutális. Amikor 100 zenész tökéletesen egyszerre játszik már az első másodperctől kezdve egészen az utolsóig, ebből 48 hegedű volt, mindezt simán a kisujjból kirázva tökéletes összhangban. Amikor a közönség tökéletes néma csendben van és szinte levegőt se vesz, mert minden idegszálával öszpontosít a műre, az embert kirázza a hideg.
 
Októberben Szentpétervári szimfónikusok ugyanitt, Korsakov, Rachmaninov zongoraverseny, és Tchaikovsky hattyúk tava. A hegedűszólónál majdnem zokogott az egész terem, most is feláll a hátamon a szőr, ezt hívják művészetnek amikor a zene és az előadásmód ilyen szinten tudja az közvetíteni az érzelmeket. Csodálat és döbbenet, nagyon komoly munka és rengeteg gyakorlás áll egy ilyen produkció mögött. Az akusztikára csak jót tudnék mondani, nem olcsók a jegyek de a hallottak mindenért maximálisan kárpótolnak.

Avatar
Norbi1
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2008.09.22., hétf. 12:45
Értékelés: 0

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Norbi1 »


Ja, és a hangosítás... Szvsz. létezik rossz, jobb, jó, de tökéletes nem. Vagy csak Én nem hallottam még a bot fülemmel. De akkor is van egy olyan varázsa az élő zenének, ami miatt az ember nem a hibákra figyel, hanem megpróbálja minnél jobban élvezni az előadást. Legalább is Én így vagyok vele. Nem kritikusnak megyek, hanem kikapcsolódni.
Perzse azért vannak kirívó esetek. Pl. Pakson a "Paksi Zenebarát Szakkör" Jimi Hendrix nótákat adott elő cselló, és hegedű kísérettel. Nem vagyok egy érzelgős tipus, de a könnyek folytak a szememből...
És mit lehetett a legkevésbé hallani az egészből? - A csellót. Hát, itt lett volna egy -két szavam a tisztelt hangosító "szakember"-hez.

Avatar
Norbi1
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2008.09.22., hétf. 12:45
Értékelés: 0

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Norbi1 »


Idén második nalkalommal volt szerencsénk eljutni a paksi "Gastrobles Fesztivál"-ra. Jazz, blues, és rock zenekarok töménytelen mennyiségben.
Emelett finom ételek, és borok teszik teszik teljessé a több napos rendezvényt. Napi 5-6 koncert, és ezek után / kb. hajnali 2 óra környéke / a "Hullám Büfé" nevezetű vendéglátóipari egységben, ami nincs 100m2, jam.
Itt volt szerencsém élőben végignézni Tót Viktor jazzszakszofonos triójának koncertjét, aminek puszta gondolatára a mai napig borsózni kezd a bőröm...
Ezen kívül a boglári "Jazz-Bor" napokat is megszoktuk látogatni. Ez egy jóval szolidabb rendezvény, kizárólag jazz zenével, és finom borokkal.
Egyébként, meg ha elvonási tüneteim vannak az élő zenét illetően, és nincs más lehetőség, lelátogatok kis városunk rockkocsmájába egy-egy koncertre. Bár ez a műfaj sem áll távol Tőlem, ezeket azért erősen meg kell válogatni...

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Sziasztok. Úgy gondoltam, hogy nem lenne nagy baj, ha nyitnánk egy ilyen Topic-ot is. Ide lehetne írni koncert beszámolókat, koncerttermeket Magyarországon és külföldön egyaránt, ki milyen helyeken járt, milyen tapasztalatokkal, terem akusztika, hangosítás, miért volt jó, vagy rosz az adott koncert. Én ritkán jutok el koncertekre, és szívesen olvasnék ilyenekről. Illetve sok zenekari koncert élményt az elmúlt évtizedekből, ugyanis én is sok olyan zenekart hallgatok, akik már régóta feloszlottak. Ha a címben vagy valamiben változtatni kell, természetesen szabad a javaslat, ha pedig feleslegesnek tartjátok, akkor ennyi.
Köszi
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”