Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=199327
---
Felhívjuk minden kedves hirdető fórumtársunk figyelmét, hogy a fórumszabályzat adásvételi alfórumáról szóló fejezete kiegészült az 5.8.15-ös ponttal, amelynek értelmében a meghirdetett áruk előélete visszakövethetőségének érdekében szabályosan feladott eladási hirdetéseket ill. hirdetési topikokat 2024.04.20-ától kezdve nem törlünk, az ezirányú kéréseket a moderátorok nem teljesítik.
Továbbá a 4. fejezet kiegészült a támogató tag fogalmával, valamint az új, 4.9-4.11-es pontok által szabályozott fizetett szolgáltatás fogalom definíciójával.
A szabályzat verziószáma egyúttal 3.1-re változott. A fórumszabályzat változásáról mindenkit külön-külön is értesítettünk.

Progresszív Rock

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2240
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


No akkor hogy klasszikus svéd prog is legyen: a Samla Mammas Manna Måltid c. lemezéről (1973) a Dundrets Fröjder c. felvétel.
Wazzzeee, ha ieneket raktok föl, akkor el fogok késni, pedig már mennem kéne dógomra! :kiraly:

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


No akkor hogy klasszikus svéd prog is legyen: a Samla Mammas Manna Måltid c. lemezéről (1973) a Dundrets Fröjder c. felvétel. Sajnos Hammond-orgia nélkül. :foto: No jó, van helyette Fender Rhodes. :kiraly:
 
http://www.youtube.com/watch?v=OMFoZ8rP ... re=related

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2240
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


A következőt sem hagynám ki:http://www.cdpince.hu/ :kiraly:

Őket nem ismertem, de köszi a tippet! :foto:

Avatar
grappa
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2006.03.16., csüt. 08:39
Értékelés: 0

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: grappa »


Akkor javaslom ezeket a magyar net-boltokat:
http://www.cdbt.hu
http://www.numero7.com

A következőt sem hagynám ki:
 
 
http://www.cdpince.hu/ :kiraly:

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Eloy lemezeket kéne beszereznem....
Szerintem a második, Floating c. lemezükkel kezdve a Time to Turn-nel bezárólag mind a nyolc stúdióalbumukat (és persze a Live-ot is) nyugodtan megveheted, mindegyik nagyon jó.
 
http://www.eloy-legacy.com/eloy.php?Are ... ub=records&

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Nem tudom,hogy volt-e már szó Thijs van Leer és Jan Akkermann klasszikus bandájáról a Focus-ról?

Volt, a legfontosabb LP-ikről tettem be képet.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2240
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


Be kell digizni az LP-t, majd mehet CD-re.Sokkal zeneibb a végeredmény mint a gyári CD.Vagy pc-ről lejátszani nagyobb felbontásban.Én most ezzel töltöm az időm.....A kis gagyi rendszeren is jobban tetszik az Lp-ről digizett zene.De ez csakis SZVSZ, mielöt letámad vki. :kiraly:

Ne szabadkozz, sokan csinálják, és sokan esküsznek is rá (bár én még nam hallottam így készült felvételt - illetve hazudok, mert a Penna-Média oldalán vannak ilyenek, elképesztően jó minőségben)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12726
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6070

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Nem tudom,hogy volt-e már szó Thijs van Leer és Jan Akkermann klasszikus bandájáról a Focus-ról?
Én levadásztam az összes lemezüket a netről...
 
Kicsikét megelőzték a korukat... :kiraly:
 
Itt a nagy slágerük.:
 
http://www.youtube.com/watch?v=bpV5InLw52U
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2240
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


Most már igazából CD formátumban gondolkodok
Akkor javaslom ezeket a magyar net-boltokat:
http://www.cdbt.hu
http://www.numero7.com

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Palkó »


 
Köszi, megnéztem, kettő megvolt LP-n: az Ocean és a Colours. Most már igazából CD formátumban gondolkodok, az LP hallgatás manapság nagyon nyűgös nekem....

 
OFFTOPIC:

Be kell digizni az LP-t, majd mehet CD-re.Sokkal zeneibb a végeredmény mint a gyári CD.Vagy pc-ről lejátszani nagyobb felbontásban.Én most ezzel töltöm az időm.....A kis gagyi rendszeren is jobban tetszik az Lp-ről digizett zene.De ez csakis SZVSZ, mielöt letámad vki. :kiraly:
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: pi61 »


Eloy lemezeket kéne beszereznem....
Egy kattentásra ezt dobta az angol íbéj:


 
Köszi, megnéztem, kettő megvolt LP-n: az Ocean és a Colours. Most már igazából CD formátumban gondolkodok, az LP hallgatás manapság nagyon nyűgös nekem....

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2240
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


Eloy lemezeket kéne beszereznem....
Egy kattentásra ezt dobta az angol íbéj:
http://music.shop.ebay.co.uk/?_from=R40 ... acat=11233
 
Ezt meg a német:
http://musik.shop.ebay.de/?_from=R40&_t ... acat=11233
 
De még a vetyera is ösmert párat:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=eloy&c=361

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2240
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


Csak most találtam rá erre a jó kis topikra, és mindjárt szép emléket idézett bennem régi kedvenceimről
Ugye-ugye? :foto:
 
Amúgy az előbb nem véletlenül viccelődtem a Creammel és a Colosseummal együtt.
Talán sokan nem tudják, de gy "közös ős" a Graham Bond Organization köti össze őket.
Egy kis Wikipédázás érdekes névsorokat fog kidobni, tessék utánolvasni! :kiraly:
 
Addig is egy korai GBO:




Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: pi61 »


Csak most találtam rá erre a jó kis topikra, és mindjárt szép emléket idézett bennem régi kedvenceimről: Az első rockkoncert életemben 1975-ben ért (P-mobil), utána rögtön az East volt a második, akik igen színvonalas progresszív rockot játszottak, akkor még énekes nélkül.
Az Eloy nekem is nagy kedvencem (volt?), mert már vagy 20 éve nem hallgattam őket, pedig pár LP-m volt tőlük, amit most talán a bátyám őrizget.
 
Még középiskolás (1975-)voltam, amikor először hallottam a lengyel SBB-ről. akik a mai napig is aktívak! Lengyelországban járva be is gyűjtöttem vagy 5 CD-jüket.
 
Eloy lemezeket kéne beszereznem....

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2240
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


.... hangzasban a 70-es elejehez foghatoval alig talalkozom. Jo pelda ezekre a hangszerek. Hammond, Mellotron, Fuvola stb... es ahogy azok megszolaltak a regi csoves, analog felveteleken, nem pedig a 48 savos keveron tulbonyolitott hangzasokba gabalyodva.Az en egyik kedvencem:



Ez is nagyon jó :foto:
 
Hát igen, Hammond nélkül nincs igazi progresszív rock, az tutti! :kiraly:

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


Vita helyett élvezzünk inkább egy kis muzsikot :kiraly: 



 
De ha arra vagytok kíváncsiak, hogy ezek a "bácsik" tudják-e még u.a. 40 év után is, akkor tessék:
 
http://www.youtube.com/watch?v=OD3ZJrMz ... re=related

Wow, ez nagyon utott! Nem lattam meg 69-bol felvetelt a Colosseumtol, majd vegig a kedvenc tetelemet Valentyne Suite-et.
Hiaba, nem gyozom hangsulyozni, a Hammond orgona a prog zene, es minden jo zene nelkulozhetetlen eleme:-)
Egyebkent, vannak ujak is biztos jok, de egyedivel hangzasban a 70-es elejehez foghatoval alig talalkozom. Jo pelda ezekre a hangszerek. Hammond, Mellotron, Fuvola stb... es ahogy azok megszolaltak a regi csoves, analog felveteleken, nem pedig a 48 savos keveron tulbonyolitott hangzasokba gabalyodva.
 
Az en egyik kedvencem:
 



"music is the best"
Frank Zappa

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2240
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


Vita helyett élvezzünk inkább egy kis muzsikot
Nagyon klassz példát hoztál mishow!

Örülök hogy tetszett!
Azért azt felejtsük el, hogy micsoda zenészekről van szó, a rockzene krémje.... vagy az egy másik együttes? :kiraly: :foto:
http://www.youtube.com/watch?v=Cqh54rSzheg

Avatar
Bíbor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2006.03.24., pén. 14:03
Értékelés: 0

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Bíbor »


Vita helyett élvezzünk inkább egy kis muzsikot  



 
De ha arra vagytok kíváncsiak, hogy ezek a "bácsik" tudják-e még u.a. 40 év után is, akkor tessék:
 
http://www.youtube.com/watch?v=OD3ZJrMz ... re=related

 
Nagyon klassz példát hoztál mishow! :kiraly: Kiváló! míg az első videón az ifjonti hév, addig a másikon nagyon érezhető az a kifinomult érzék a zene iránt, ami csak az évek folyamán alakul ki. A nyugodt, megfontolt, zenélés :foto: Itt érződik a tapasztalat a sok éve zenélés. Persze ez csak az én véleményem. Lehet másnak is véleménye, ami ettől eltérő

De gustibus non est disputandum.
(Az ízlés nem vita dolga.)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2240
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


Vita helyett élvezzünk inkább egy kis muzsikot :kiraly:
 



 
De ha arra vagytok kíváncsiak, hogy ezek a "bácsik" tudják-e még u.a. 40 év után is, akkor tessék:
 
http://www.youtube.com/watch?v=OD3ZJrMz ... re=related

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ez a régizés-újozás nem illik ehhez a zenéhez. valamit csak azért nem meghallgatni mert új... Az ember saját magát zárja ki élményekből.
Egyetértek. Bár azt is hozzátenném, hogy csak azért, mert régi, én még nem feltétlenül kedvelem.

És ez az újra is igaz.

Természetesen.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1970
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 488

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Ez a régizés-újozás nem illik ehhez a zenéhez. valamit csak azért nem meghallgatni mert új... Az ember saját magát zárja ki élményekből.
Egyetértek. Bár azt is hozzátenném, hogy csak azért, mert régi, én még nem feltétlenül kedvelem.

És ez az újra is igaz.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ez a régizés-újozás nem illik ehhez a zenéhez. valamit csak azért nem meghallgatni mert új... Az ember saját magát zárja ki élményekből.
Egyetértek. Bár azt is hozzátenném, hogy csak azért, mert régi, én még nem feltétlenül kedvelem.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1970
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 488

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Ez a régizés-újozás nem illik ehhez a zenéhez. valamit csak azért nem meghallgatni mert új... Az ember saját magát zárja ki élményekből.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
fpalotas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2008.11.15., szomb. 13:57
Értékelés: 98
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: fpalotas »


Lírai dallamok és igazi sodró lendület jó arányokkal ,amit szeretünk. Dánok 72-ből nem az újprogr . vonal. Üdv P.F.


Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


Szia Arzachel, hallottam a nevedet viselő :foto: banda szintén ua. című albumát, nagyon szuper
Szia!
 
Megvan eredetiben.
Az egyik kedvencem. :kiraly:

Bizony jo kis alapmu a prog-psychedeliaban, pedig sokaig nem jott be nekem.
Viszont nemreg rakaptam en is! Azok az orgonak, es mely hngulat ami mogotte van...
Egyebkent Steve Hillage bacsi elso bandaja talan. Utanna Ő kovette el a Khan egy lemezet, vagy a 3 lemezes Egg progrock formaciot kesobb Gong...
 
Skandinavokhoz kicsit visszakanyarodva. Ismeri e valaki ezt a draga, es nagyon jo prog csapatot? Old Man and the Sea
"music is the best"
Frank Zappa

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”