Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Progresszív Rock

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Mi a helyzet az Opeth-tel? Én őket nagyon nagyra tartom, de nem tudom, hogy ők ide tartoznak-e...
Ez (is) elég nehéz ügy, mint a besorolások sokszor. A régebbi lemezeik alapján ők inkább a death/black metal vonalhoz tartoztak, az ismertségüket is így szerezték. Csakhogy tavaly megjelent a Watershed c. albumuk, ami igencsak különbözik az előzőktől, és a hardcore Opeth-rajongók nagy bánatára ("felpuhultak"és "eladták magukat" dumák ) talán inkább prog-metálnak tekinthető. És ha már korábban említettem a Porcupine Tree-t: Steven Wilson, a PT frontembere volt a producere az Opeth Blackwater Park, Deliverance és Damnation c. albumainak, és ezeken vendégművészként zenélt is. Az Opeth "felpuhulása" részben neki köszönhető.

Wow, ezt nem is tudtam... Nekem pedig a Blackwater Park óta az egyik kedvenceim, a pesti koncertem is voltam. A plakáton úgy hirdették, hogy 45 perces akusztikus blokk lesz, ami valamilyen oknál fogva elmaradt. Így nem volt számomra akkora élmény, de így egy kiemelkedő zenei esemény volt.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »

És mi a véleményetek a Bozzio-Levin-Stevens trióról?Szerintem nagyon fincsi kis muzsika!

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Mi a helyzet az Opeth-tel? Én őket nagyon nagyra tartom, de nem tudom, hogy ők ide tartoznak-e...
Ez (is) elég nehéz ügy, mint a besorolások sokszor. A régebbi lemezeik alapján ők inkább a death/black metal vonalhoz tartoztak, az ismertségüket is így szerezték. Csakhogy tavaly megjelent a Watershed c. albumuk, ami igencsak különbözik az előzőktől, és a hardcore Opeth-rajongók nagy bánatára ("felpuhultak"és "eladták magukat" dumák ) talán inkább prog-metálnak tekinthető. És ha már korábban említettem a Porcupine Tree-t: Steven Wilson, a PT frontembere volt a producere az Opeth Blackwater Park, Deliverance és Damnation c. albumainak, és ezeken vendégművészként zenélt is. Az Opeth "felpuhulása" részben neki köszönhető.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Ha még valaki nem tuná: http://www.themarsvolta.com/albums

Huhh, de jó, hogy megemlítetted őket! A 21. századi zenékkel sokszor bajban vagyok, mi az, ami prog. és mi az ami nem. A hallgatásnál egyáltalán nem zavarnak a cimkék, csak sokszor az előadók a zenéhez való viszonyulását is meghatározza, hogy ők miként tekintenek magukra.
 
Az Amputechture lemezük az egyik kedvencem! Amikor megjelent rengeteg hallgattam, mostanában kevesebbet, de elő fog kerülni.
 
Mi a helyzet az Opeth-tel? Én őket nagyon nagyra tartom, de nem tudom, hogy ők ide tartoznak-e...
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Most viszont ugorjunk egy kicsit előre az időben, egészen 2009 szeptemberéig. Ekkor jelent meg ugyanis a Porcupine Tree legújabb albuma, The Incident címmel. Dupla LP-n is megjelent, amint az ábra mutatja. Bp-en november 1-én lépnek fel, én november 28-án fogom látni őket élőben.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: merida »


Ha még valaki nem tuná: http://www.themarsvolta.com/albums


Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


...Mindketto kellene, mert akkor alom a postat!...

jó a fordító, má' a címmel bemutatkozott
 
node, nem, csak mint írtam volt, az ElekTRONIKUS Don Quixote kellene (a másik megvan) a kiírt 2500 FT-os árban, postktsg.-gel 1ütt
 
a másikra 1ébként lentebb bejelentkezett dixie chicken, viszont ő személyesen

Rendben, hivj nyugodtan ezen a szamon, es megbeszeljuk a reszleteket 70/512 2889
"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


A masik, ami zsenialis , es szorakoztato is egyben!

"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


... es a legutobbi Elektronikus Don Quijote elado egy baratomnak... 2500Ft az utobbi ami 4 a boltokban...

nekem kellene, de postaktsg.-gel 1ütt ajánlok ennyit érte - szólj, ha jó, lécci

Mindketto kellene, mert akkor alom a postat!
Amug yezekrol van szo konkretan:

"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Hát erről akkor így lekéstem, na majd legközelebb.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


A magyarorszagon kiadott Igazi Zappa konyv
 
Laurens ez az kis méretú "zsebkönyv" mint a Hobo féle Stones,Doors stb?
 
Ha igen,tedd lécci félre,csütörtökön van dolgom Kecskeméten,benézek a boltba habár hó vége van,buxa zéró,LP vásárlás zéró lessz,elbaxtam vagy 150 eurót egy hete Berlinben használt "anyagokra"..hacsak nem kapjuk meg a fizút má csütin
 
Thanx
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


KI is vót az a Frenk Cappa?
 
Nem az Ámokfutókban volt dobos vagy ilyesmi? !36_7_11.gif' />

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


Nem olvastal figyelmesen! ...
Mindenesetre azert a Peter Banks banks keyboards nagyobb eliras
Peace

na, csak sikerült :foto:
 
csak teszteltelek, embör> ld. smiley-k óllszrú

Akkor atmentem a teszten
"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



...Elektronikus Don Quijote...
ez miez?

Neil Slaven könyve Zappáról.
 
Amazon

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


Hú srácok, köszi mindenkinek a segítséget, hétvégén neki esek és meghallgatom amit tudok. Köszi
El ne felejtsem, ha mar/meg Zappa! A magyarorszagon kiadott Igazi Zappa konyv, es a legutobbi Elektronikus Don Quijote elado egy baratomnak. (En nem adom el)
2500Ft az utobbi ami 4 a boltokban, az Igazi Zappa konyv, ami mar be se szerezheto szinte pedig 2000Ft. Szolj ha kellene, megoldjuk, ha mas nem postan!
Keress a Victor Audio lemezboltban.
"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


...Az elso 3 Yes nekem amugy is kedvenc, es nem azert mert rosszabb volt Wakeman, (de jobb sem):-) hanem mert pl, alapbol csak kaparos Hammond/Leslie hangot nyomott, es nem jott a billentyuarzenallal.
khm...
yes 1-2> keyboards: peter banks
yes 3> keyboards: tony kaye

wakeman a fragile-n (4.) jött csak be a képbe
ha má' a yes a kedvenced, meg különösen az első 3 lemezük... :taps: :foto:

Nem olvastal figyelmesen! En nem irtam, hogy az elso 3 lemezen Wakeman bacsi jatszik, hanem , hogy azert az a kedvencem mert ott mas jatszik. Termeszetesen Tony Kaye, es nem ugy ahogy irod, mert Peter Banks, mindig is gitaros volt!!! Meg utanna az Empire nevu zenekarban sem nyomott Hammond orgonat
Lehet felreertheto volt, hogy nem irtam Tony nevet, dehat ez termeszetes , hogy tudjuk. Őra ertettem, hogy nem nyomott "billentyuarzenalt, csak Hammond-ot.
Mindenesetre azert a Peter Banks banks keyboards nagyobb eliras
Peace
"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Hú srácok, köszi mindenkinek a segítséget, hétvégén neki esek és meghallgatom amit tudok. Köszi
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


És ahogy ígértem, megint itt van Amerika: Sokak véleménye szerint a Happy the Man volt AZ amerikai progresszív rock. Legalábbis a klasszikus 70-es években. Az egyik alapító, Kit Watkins több Camel albumon is játszott. A lemezeik közül a Crafty Hands zseniális darab, bár a Third: Better Late sem rossz éppen.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


Üdv ismét. Egy kis segítséget kérnék   Próbálok barátkozni Zappa bácsival, de valahogy állandóan elutasít. A Peaches en regalia számukon kivül nem nagyon tudok megbarátkozni vele, azt viszont nagyon szeretem. Ismerősöm mondta, hogy a King Crimson-t hogy kezdjem el, milyen albumokkal, és náluk megtört a jég, In the  court of crimson king azóta is etalon nálam, de még azért van mit pótolni tőlük is. Szóval az a kérdésem, milyen albumokon keresztül érdemes Zappa bácsival kezdeni. Köszi
Zappa bizony elég kemény dió lehet, de azért feltörhető. A korai, jazz-es korszakából én a Hot Rats-t (1969) javasolnám, aztán 1975-ből a One Size Fits All-t, vagy 1979-ből a Sheik Yerbouti-t. Koncertek közül az 1974-es Roxy & Elsewhere-t vagy az 1978-as Zappa in New York-ot. Ezek mind alaplemezek.


 
amivel még érdemes esetleg kezdeni Zappa-ügyileg:"Zoot allures"
 
http://www.amazon.com/Zoot-Allures-Fran ... 56&sr=1-18
 
..erröl a "toture never stops" még bulizós helyeken is jó amikor a társaság ki van dölve a sok -tol... ..laza nem komplikált az egész lemez :taps:
 
De Zappa-ügyileg én azt szoktam mondani:mivel nagyon gazdag,változatos a zenei anyag amivel szembesülhetünk(az igazán jó zenészek titka) nem szabad feladni
 
Frank igazán mókás csávó volt,érdemes elolvasni önéletrajzát is..külön fejezetben taglalja a "komolyzenészeket"...
 
:foto:

Nekem ami mindig is kedvenc Zappa-tol, az a Grand Wazoo es Waka Jawaka!
Ajanlom, ha szereted az instrumentalis Jazz fusios rock zenet. ezek szerintem gyongyszemei a korszaknak 1972, mint prog rock fenykora is!
Napokban hallgattam a Chunga's Revenge-et is, kiutes, hatalmasat alkot legtobb lemezen a Mester FZ.
 
"Music is the best"
"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Üdv ismét. Egy kis segítséget kérnék   Próbálok barátkozni Zappa bácsival, de valahogy állandóan elutasít. A Peaches en regalia számukon kivül nem nagyon tudok megbarátkozni vele, azt viszont nagyon szeretem. Ismerősöm mondta, hogy a King Crimson-t hogy kezdjem el, milyen albumokkal, és náluk megtört a jég, In the  court of crimson king azóta is etalon nálam, de még azért van mit pótolni tőlük is. Szóval az a kérdésem, milyen albumokon keresztül érdemes Zappa bácsival kezdeni. Köszi
Zappa bizony elég kemény dió lehet, de azért feltörhető. A korai, jazz-es korszakából én a Hot Rats-t (1969) javasolnám, aztán 1975-ből a One Size Fits All-t, vagy 1979-ből a Sheik Yerbouti-t. Koncertek közül az 1974-es Roxy & Elsewhere-t vagy az 1978-as Zappa in New York-ot. Ezek mind alaplemezek.


 
amivel még érdemes esetleg kezdeni Zappa-ügyileg:"Zoot allures"
 
http://www.amazon.com/Zoot-Allures-Fran ... 56&sr=1-18
 
..erröl a "toture never stops" még bulizós helyeken is jó amikor a társaság ki van dölve a sok -tol... ..laza nem komplikált az egész lemez :taps:
 
De Zappa-ügyileg én azt szoktam mondani:mivel nagyon gazdag,változatos a zenei anyag amivel szembesülhetünk(az igazán jó zenészek titka) nem szabad feladni
 
Frank igazán mókás csávó volt,érdemes elolvasni önéletrajzát is..külön fejezetben taglalja a "komolyzenészeket"...
 
:foto:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: vtb »


Hát ez érdekes Mint a másik topikban jeleztem a King Crimson nekem se adta oda magát elsőre (félek sokadikra is kéretni fogja magát), de most véletlenszerűen hallgatok Zappa számokat és egyből olyan mintha már évek óta ismerném, pedig a Zappa életmű teljesen fehér folt (kivéve néhány nagyon csúnya rocker-házibulit amikor hajnalban felkerültek ilyen lemezek ).
Zappa számaiban mindig találtam valami vezérdallamot amibe lehet kapaszkodni, meg van benne "érzés"

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Üdv ismét. Egy kis segítséget kérnék   Próbálok barátkozni Zappa bácsival, de valahogy állandóan elutasít. A Peaches en regalia számukon kivül nem nagyon tudok megbarátkozni vele, azt viszont nagyon szeretem. Ismerősöm mondta, hogy a King Crimson-t hogy kezdjem el, milyen albumokkal, és náluk megtört a jég, In the  court of crimson king azóta is etalon nálam, de még azért van mit pótolni tőlük is. Szóval az a kérdésem, milyen albumokon keresztül érdemes Zappa bácsival kezdeni. Köszi
Zappa bizony elég kemény dió lehet, de azért feltörhető. A korai, jazz-es korszakából én a Hot Rats-t (1969) javasolnám, aztán 1975-ből a One Size Fits All-t, vagy 1979-ből a Sheik Yerbouti-t. Koncertek közül az 1974-es Roxy & Elsewhere-t vagy az 1978-as Zappa in New York-ot. Ezek mind alaplemezek.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Üdv ismét. Egy kis segítséget kérnék Próbálok barátkozni Zappa bácsival, de valahogy állandóan elutasít. A Peaches en regalia számukon kivül nem nagyon tudok megbarátkozni vele, azt viszont nagyon szeretem. Ismerősöm mondta, hogy a King Crimson-t hogy kezdjem el, milyen albumokkal, és náluk megtört a jég, In the court of crimson king azóta is etalon nálam, de még azért van mit pótolni tőlük is. Szóval az a kérdésem, milyen albumokon keresztül érdemes Zappa bácsival kezdeni. Köszi
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Aztán azok bizonyultak a legjobbaknak, akiket nehezen fogadtam be,nem első hallásra győztek meg.
Ezzel én is így voltam. Szerintem fel kell nőni, meg kell érni ezekhez a zenékhez. Gimis koromban pl. nem szerettem Zappa zenéjét. Nem értettem. Most pedig...
Göczey Zsuzsa Lemezbörze helyett című műsorában a 3.műsor nevű(ma Bartók Rádió)csatornán szóltak szombatonként 13.07-kor hasonló muzsikák.Tök jó műsorok voltak akkoriban a Rádióban.

Bizony-bizony. Sok remek magnófelvételt készítettem akkoriban.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Yes koncert ujra kis hazankban, hoppa!!!
Elnézést, félreérthető volt, amit írtam, december 7-én Münchenben lesz Yes koncert. Eddig december 12-ig vannak meg a koncertdátumok, mo-i koncert sajnos nem szerepel köztük, viszont október 31-én Pozsonyban nyomulnak.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”