Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Progresszív Rock

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


:kiraly:..van egy igen régi rock encklopédiám "Illustrated NME encyclopedia of rock"('78) "rock with jazz+folk influence" van megadva,itt még a YES+ELP irányvonala(akkor) "flash"/"techno rock" 
:foto:

Elp és Yes techno rock!?
 
Akkor a Black Sabbath meg szimfonikus rock.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



A Traffic pedig igenis ide tartozik, hova tartozna ha nem ide!
akkor csak azt tudom modani hogy minden prog.rock rajongó ezeket vásárolja :kiraly: ,aztán a 3-ik sör után mehet majd a headbanger a John Barleycorn-ra

Mindenesetre a GEPR-ban szerepel a Traffic, mint ahogy a Moody Blues is, aztán hogy ezekre vagy bármi más progra miért kellene hedbengelni, azt nem tudom. Bár mivel nekem is vannak Traffic lemezeim (többek között a John Barleycorn is), majd kipróbálom.

Most értem haza,felraktam épp a John Barleycorn-t úgy hogy be sem kapcsoltam a gépet ..a Freedom rider-nél tartok..majh a maga John Barleycorn(must die) számnál felteszem magamnak is a kérdést hogy mi is ez..mindenesetre még maga JBMS booklet ben sem emlitenek prog.rock-ot,olyan van hogy"..as a pivotal statement in late 60s British rock music"..vlmi folk is meg van emlitve :foto:..van egy igen régi rock encklopédiám "Illustrated NME encyclopedia of rock"('78) "rock with jazz+folk influence" van megadva,itt még a YES+ELP irányvonala(akkor) "flash"/"techno rock"
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


És senki meg sem említi a ROXY MUSIC-ot!? Hát pedig ők sem tartoztak a kommersz, ötlettelen bandák közé!!!!
na jó, vedd úgy, h megtörtént meg a talking heads is bár szvsz egyikük sem volt progresszív rock-znkr :foto:

No de a zenei minőséget tekintve a jobb progresszív bandák mellé állítható szerintem és azért némelyik nótájuk (jó pár) progresszív rocknak nagyon is elmegy. :kiraly:

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »

:foto: És senki meg sem említi a ROXY MUSIC-ot!? Hát pedig ők sem tartoztak a kommersz, ötlettelen bandák közé!!!! :kiraly:

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Most hallgattam meg a Gentle Gianttől a 'The Missing Piece' lemezt. Nem fogtam padlót, de nem rossz.
Mondjuk én nem is sorolom a legjobb lemezeik közé. Az Acquiring the Taste, a Three Friends vagy az Octopus szerintem sokkal jobbak.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: i-g »

Most hallgattam meg a Gentle Gianttől a 'The Missing Piece' lemezt. Nem fogtam padlót, de nem rossz.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



A Traffic pedig igenis ide tartozik, hova tartozna ha nem ide!
akkor csak azt tudom modani hogy minden prog.rock rajongó ezeket vásárolja :kiraly: ,aztán a 3-ik sör után mehet majd a headbanger a John Barleycorn-ra :foto:

Mindenesetre a GEPR-ban szerepel a Traffic, mint ahogy a Moody Blues is, aztán hogy ezekre vagy bármi más progra miért kellene hedbengelni, azt nem tudom. Bár mivel nekem is vannak Traffic lemezeim (többek között a John Barleycorn is), majd kipróbálom.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


A Traffic pedig igenis ide tartozik, hova tartozna ha nem ide!
 
akkor csak azt tudom modani hogy minden prog.rock rajongó ezeket vásárolja :kiraly: ,aztán a 3-ik sör után mehet majd a headbanger a John Barleycorn-ra :foto:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Most lépjünk tovább egy kicsit az időben és vessünk egy pillantást a későbbi francia zenekarokra is. Itt van rögtön a Step Ahead egyetlen lemeze 1982-ből. Francia zenészek, ír énekes. A zenéjük már erősen a neo-prog felé tendál még a Marillion első lemezének megjelenése előtt. Változatos, jól kidolgozott muzsika. Következzen most a Minimum Vital: Envol Triangles (85), Les Saisons Marines (87),
Sarabandes (90), La Source (93), Esprit d'amour (96). Nehezen besorolható, igazi francia prog, klasszikus zenei és jazz behatásokkal is, sok gitárral és billentyűvel. A korábbi lemezek főleg instrumentálisak, később az ének is megjelenik.
A következő legyen a Drama: Drama (95), Flying Over the Twenty-First Century (98). Instrumentális szimfónikus prog, viszonylag könnyen emészthető, sok gitárral és remek ritmusszekcióval. És ebben a sorozatban az utolsó: Priam: Three Distances... Irregular Signs. Komplex instrumentális muzsika kiváló zenészekkel és a gitár dominanciájával. Ritmus- és ütemváltások dögivel, páratlan hegyek, nem épp egy easy listening. Nekem nagyon bejön.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


Mit nem adnék egy Irish Coffee lp-ért, biztos jó áruk lehet. Mint egy jó kis olasz Le Orme, vagy PFM lemez. Vagy annál is drágább? Kevin Ayers-t ismeritek?Most hallgatom az Asia Minor - Crossing the line albumát. Utána jön a Focus :kiraly: :foto:

Igen az elso Soft Machine lemezeken jatszott Kevin Ayers.
Le Orme elso 2 lemeze ami meg psychedelic zene volt az nagyon draga LP-n eredetibe.
Viszont az elso 2 PFM is mar kuszik felfele hibatlanban, es eredeti elso 1972-es nyomasban:-) Micsoda zene a PFM....ahhh, az Olaszok amugy is a szivem csucskei!
"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Ja, bocs, meg van Kevin Ayers. Nemhiába, a Soft Machine-nel még ismerkednem kell :kiraly:
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Mit nem adnék egy Irish Coffee lp-ért, biztos jó áruk lehet. Mint egy jó kis olasz Le Orme, vagy PFM lemez. Vagy annál is drágább? Kevin Ayers-t ismeritek?
Most hallgatom az Asia Minor - Crossing the line albumát. Utána jön a Focus :kiraly: :foto:
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


No kérem, mivel a francia prog zenekarok olyan hatalmas sikert arattak közöttetek, folytassuk hát a sort a... franciákkal! :foto: Van még néhány a tarsolyban, ne aggódjatok! Szorítkozzunk egyelőre változatlanul a klasszikus, 70-es évekbeli együttesekre, ezekből szeretném kiemelni a jelentősebbeket.Atoll:
Musiciens Magiciens (74), L'Araignee Mal (75), Tertio (77)
Szimfónikus prog, összehasonlításképpen talán a Yes-t és a Genesis-t lehetne említeni. Az Ange-hoz hasonlóan meghatározó az ének és az énekes. A legjobb lemezüknek sokan a Tertio-t tartják.
Pulsar:
Pollen (75)
The Strands Of The Future (76)
Halloween (77)
Space prog, sokak szerint a franciák válasza a Pink Floydra. De nem másolás ez, a Pulsar megteremtette a saját hangzásvilágát, de kétségtelen, hogy a zene atmoszférája emlékeztet a Floyd-éra. Kiemelkedő lemezük a Halloween. Szokatlan módon ének angolul.
Shylock:
Giarlogues (76), Ile De Fievre (78)
Véleményem szerint az egyik legjobb francia prog lemez ebből a korszakból az Ile de Fievre (a képen az első lemezük látható, az Ile de Fievre nekem csak CD-n van meg). Instrumentális, komplex, a Crimsonra emlékeztető muzsika, helyenként melodikus, olykor disszonáns.

Franciak nagyon jok, bar szerintem ezektol meg jobb prog rock-okat is lehet talalni koztuk mint pl: Ergo Sum, Magma első lemezeik, Eden Rose, Sandrose, Rhesus, Experience, Moving Gelatine Plates. Az utobbi egy az egyben Syrius féle világot kepviseli.
Belgiumot nem kihagyva, az Irish Cofe valoban nagyon jo, es a talan legdragabb LP abbol az orszagbol a Waterloo mellett. Tenyleg Waterloo, vagy Pazop, ismeri valaki? Kedvenc progrock lemezeim ezek talan.
 
A Traffic pedig igenis ide tartozik, hova tartozna ha nem ide! :kiraly:

"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A prog rock akkor volt az "igazi", amikor az ide tartozó zenekarok nem tudták, hogy azok.
Ebben sok igazság van, de ismétlem, a legtöbb zenész nem műfajokban gondolkodik.
Pl. a Dream Theater olyan hullámot indított el, hogy kismillió zenekar nőtt a lábuk nyomán. Nekik a prog a következő volt: visítozós énekes, egy-sec-alatt-min-20-hang-lejátszása gitáros, billentyű, a 4/4-ed-es ütem néha páratlanokra való kicsrélése stb.
Ha csak simán páratlanok lennének azok a képletek... :kiraly:
 
A D.T. néha valóban öncélúnak hat, de ha az ember a felszínes stílusjegyek mögé tekint, egy nagyon komplex és fantáziadús zenét fedezhet fel. Ez persze melós cselekedet, tehát nem egy hátradőlős relaxzene. Tény, hogy rengetegen majmolják őket (vagy talán ők is valakit), de ez ugye nem az ő hibájuk.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


mishow-nak:vita pedig nem volt - beszélgetés, az igen :kiraly:

Nyugodtan nevezhetjük vitának, de ettől még nem kell betojni tőle. Vannak élvezhető és hasznos viták. Ez az volt.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


fates warning erősen ideillő lemezét ajánlom figyelmetekbe: pleasent shade of grey
Így van! Messze a legjobb lemezük, olyat alkottak vele, amit sajnos még csak megközelíteni sem tudtak.... Egy igazi alulértékelt klasszikus, nagyon jó szövegekkel
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


No kérem, mivel a francia prog zenekarok olyan hatalmas sikert arattak közöttetek, folytassuk hát a sort a... franciákkal! :kiraly: Van még néhány a tarsolyban, ne aggódjatok! Szorítkozzunk egyelőre változatlanul a klasszikus, 70-es évekbeli együttesekre, ezekből szeretném kiemelni a jelentősebbeket.Atoll:
Musiciens Magiciens (74), L'Araignee Mal (75), Tertio (77)
Szimfónikus prog, összehasonlításképpen talán a Yes-t és a Genesis-t lehetne említeni. Az Ange-hoz hasonlóan meghatározó az ének és az énekes. A legjobb lemezüknek sokan a Tertio-t tartják.
Pulsar:
Pollen (75)
The Strands Of The Future (76)
Halloween (77)
Space prog, sokak szerint a franciák válasza a Pink Floydra. De nem másolás ez, a Pulsar megteremtette a saját hangzásvilágát, de kétségtelen, hogy a zene atmoszférája emlékeztet a Floyd-éra. Kiemelkedő lemezük a Halloween. Szokatlan módon ének angolul.
Shylock:
Giarlogues (76), Ile De Fievre (78)
Véleményem szerint az egyik legjobb francia prog lemez ebből a korszakból az Ile de Fievre (a képen az első lemezük látható, az Ile de Fievre nekem csak CD-n van meg). Instrumentális, komplex, a Crimsonra emlékeztető muzsika, helyenként melodikus, olykor disszonáns.

a pulsar-ra kiváncsi lettem, keresek neten hallgatnivalót tőlük

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


No kérem, mivel a francia prog zenekarok olyan hatalmas sikert arattak közöttetek, folytassuk hát a sort a... franciákkal! :kiraly: Van még néhány a tarsolyban, ne aggódjatok! Szorítkozzunk egyelőre változatlanul a klasszikus, 70-es évekbeli együttesekre, ezekből szeretném kiemelni a jelentősebbeket.
Atoll:
Musiciens Magiciens (74), L'Araignee Mal (75), Tertio (77)
Szimfónikus prog, összehasonlításképpen talán a Yes-t és a Genesis-t lehetne említeni. Az Ange-hoz hasonlóan meghatározó az ének és az énekes. A legjobb lemezüknek sokan a Tertio-t tartják.
Pulsar:
Pollen (75)
The Strands Of The Future (76)
Halloween (77)
Space prog, sokak szerint a franciák válasza a Pink Floydra. De nem másolás ez, a Pulsar megteremtette a saját hangzásvilágát, de kétségtelen, hogy a zene atmoszférája emlékeztet a Floyd-éra. Kiemelkedő lemezük a Halloween. Szokatlan módon ének angolul.
Shylock:
Giarlogues (76), Ile De Fievre (78)
Véleményem szerint az egyik legjobb francia prog lemez ebből a korszakból az Ile de Fievre (a képen az első lemezük látható, az Ile de Fievre nekem csak CD-n van meg). Instrumentális, komplex, a Crimsonra emlékeztető muzsika, helyenként melodikus, olykor disszonáns.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »

fates warning erősen ideillő lemezét ajánlom figyelmetekbe: pleasent shade of grey

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Traffic-et"
 
:kiraly: ..nem szeretem a "besorolásokat",de sztem Traffic nem ide tartozik :foto:

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


ugyanezt a lemezt 'címtelenül' is kiadták, nekem ez van meg, mindössze annyi ráírással, hogyaszongya: 'Mike & Sally Oldfield - Pekka Pohjola' :kiraly:
 
jóóóóóó anyag :foto:

Köszönöm Trane Bajtárs -Elvtárs-Sporttárs!

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


Ez Mike Oldfield és a finn Pekka Pohloja Consequences of Indecisions c. közös lemeze. Nekem megvan LP-n.

Köszönöm Uraim! :kiraly:

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ja igen, dörmögi megkrédezhetem te honnan szoktad a lemezeket venni? Köszi
Leginkább onnan, ahol megtalálom azt, amit keresek. :kiraly: Sokszor az eBayről vagy az Amazonról, de egyéb internetes forrásokból is, ilyen pl. a jpc.de, a progrock.co.uk, a cdandlp.com, a gemm.com, a play.com, a cdbaby.com, a musearecords.com vagy a btf.it. Hirtelen ennyi jutott eszembe. De pl. az új Porcupine Tree LP-t közvetlenül az együttes weboldaláról vettem meg.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Olyan sokféle zenekart ismertek, hátha tudtok segíteni. 
A Rádióban régen leadták Mike Oldfield összes addig megjelent lemezét.
Volt közte egy elég különleges(nekem) album, ami nem is egészen csak Oldfield volt, hanem valakivel közös munka és valami olyasmi címe volt, hogy " A határozatlanság következményei". Nem találom sehol ezt a lemezt, pedig úgy emlékszem, nagyon jó volt.
Ha valaki ismeri,segítsen már legyen kedves a pontos címét illetően,hogy miként keressem.Köszi.

Ez Mike Oldfield és a finn Pekka Pohloja Consequences of Indecisions c. közös lemeze. Nekem megvan LP-n.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


De sok jó zenét írtatok össze, persze van közöttük sok, akiket nem ismerek, de meg fogok velük ismerkedni, köszi. Kaptam egy lemezt, a banda neve Irish Coffe, és Belgiumban remekeltek. Javítsatok ki, de ha jól tudom egy albumuk jelent meg. Amit én kaptam, az egy limitált kiadás nem tudom hanyadik darabja, otthon megnézem. Nagyon jó zene szerintem, érdemes megismerkedni vele.
Ja igen, dörmögi megkrédezhetem te honnan szoktad a lemezeket venni? Köszi

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”