Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Progresszív Rock

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


hát mondjuk a PT esetében bennem is ugyanez az I.G. által föltett kérdés fogalmazódott meg   
s hogy "másban mi"? nem mondok újat  , nyilván, dejazé' ha visszagondolunk a dicső '60-'70-es évekre  :foto: , amikor is ez a műfaj ekként definiálva lett, s visszahallgatjuk azokat a zenekarokat, akik jelesül képviselték, ill. tkp. maguk jelölték ki azt a vonalat, amit aztán ekként minősítettek, nos akkor a PT ide-tartozása nem 1értelmű szvsz sem 
 
de amúgy meg mind1, ha tecc vkinek, hát füle rajta

Ismered a PT lemezeit? Mi az, ami nem fér bele náluk a progba? Ahogy Fapaci is írta, a 60-70-es években a zenekarok úgy játszottak prog rockot, hogy azt sem tudták, hogy azt játszanak. Szerintem valamikor a nyolvanas évek elején lehetett, amikor a prog rock mint "genre" megjelent a köztudatban, egybeeseve azzal, amikor a három nagy angol banda, a Marillion, az IQ és a Pendragon a színre lépett. Mivel a zenéjüket valahogy meg kellett különböztetni a nagy öregekétől, megkapták a neo-prog titulust: sok elemet felhasználtak a klasszikus progból, de egy csomó újat is hoztak. Ekkor a PT még sehol sem volt, az első lemezük 1991-ben jelent meg és mint psychedelic rock banda indultak (ezt a cimkét kapták a Pink Floyd első lemezei is), majd voltaképpen a 2002-es In Absentia-tól kezdve szorultak háttérbe a zenéjükben a psychedelikus elemek és vették keményebbre az irányt a prog-metál felé. De a prog műfajba és különböző ágaiba elképesztően sok, markánsan eltérő zene belefér, többek között a PT is.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: i-g »


Hát nem tudom, NEKEM a "prog" komplex kompozíciókat jelent (nem feltétlenül szimfónikus feldolgozás), koncepció albumokat, virtuóz (sokszor öncélú) hangszerkezelést, instrumentális részeket stb. Korai Genesis, Yes, ELP, magyaroktól Solaris, korai EAST. Ez a Porcupine cucc nekem eccerű alternative-nak tűnt, de lehet hogy más anyagaik nem ilyenek.
 
De tképp ez egyáltalán nem lényeges. Mindenki úgy élvez és osztályoz, ahogy tud

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


akkor ez a topic most miről is szól...?  
Ezt nem értem.
1ébként a '70-es évek 2. felére alakult ki ez a szóhasználat
No de hol? A 70-es években én még ABBA-t, meg BoneyM-et hallgattam. A 80-as években kezdtem rockot fülelni és tisztán emlékszem, a magyar rádióban még sokáig szimfónikus rocknak nevezték a Pink Floydot, ELP-t. :foto:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hát tedd be mondjuk az ELP-től a Pictures at an Exhibition-t és megtudod. De lehet hogy csak én maradtam le egy brosúrával, már a Nirvana is prog-nak számít?
Érdekes párhuzam. Nekem pl. az ELP azon albuma nem igazán progresszív, ellenben egy zseniális feldolgozás. A Nirvana meg hullaszagú zenegyilok, ha már címkézünk.

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: i-g »




Ebben mi a "prog"?

Másban mi?

Hát tedd be mondjuk az ELP-től a Pictures at an Exhibition-t és megtudod. De lehet hogy csak én maradtam le egy brosúrával, már a Nirvana is prog-nak számít?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


s hogy "másban mi"? nem mondok újat  , nyilván, dejazé' ha visszagondolunk a dicső '60-'70-es évekre  , amikor is ez a műfaj ekként definiálva lett, s visszahallgatjuk azokat a zenekarokat, akik jelesül képviselték, ill. tkp. maguk jelölték ki azt a vonalat, amit aztán ekként minősítettek, nos akkor a PT ide-tartozása nem 1értelmű szvsz sem 
Ilyen ideológia kérdésekben nem vagyok elég művelt, de tudtommal progresszív rock nevű műfaj a nyolcvanas évek végéig nem is létezett. A korábbi zenekarokat is csak utólag címkézték fel azok, akiknek ettől nagyobb a biztonságérzetük. Hogy számodra mitől progresszív egy muzsika, nem én fogom elmondani és azt sem, hogy a P.T oda tartozik-e. Számomra minden muzsika ide sorolódik, ami hagyományokkal szakítva újításként egyesít korábban együtt nem használt zenei fogásokat, módszereket. Nem is műfaj ez, inkább egy jelző, hiszen létjogosultsága több meglévő műfajon (népzene, heavy metal, jazz) belül is van. Persze ez csak egy magamnak adott magyarázat, nem tekintendő hivatalos közleménynek. :foto:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




Ebben mi a "prog"?

Másban mi?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Szia Dörmögi, te milyen hangszeren jétszol? Én basszsus gitározok, ill. 2 éve tanulom itt Debrecenben. 


Szerinted miért kérdeztem Fapacitól azt, amit kérdeztem (ld. Alembic)? A fősulira jársz vagy magánban tanulod? Ki a tanárod?

Magánba tanulom Gajdos Márknál, ő nagybőgőn tanult a fősulin, de mellé vette a bassz gitárt is, ma már leginkább azt nyűvi .

Nem ismerem őt, inkább az "öregeket", ők meg nem nagyon végeztek fősulit. Sok szerencsét!

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Szia Dörmögi, te milyen hangszeren jétszol? Én basszsus gitározok, ill. 2 éve tanulom itt Debrecenben. 


Szerinted miért kérdeztem Fapacitól azt, amit kérdeztem (ld. Alembic)? A fősulira jársz vagy magánban tanulod? Ki a tanárod?

Magánba tanulom Gajdos Márknál, ő nagybőgőn tanult a fősulin, de mellé vette a bassz gitárt is, ma már leginkább azt nyűvi .
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: i-g »




Ebben mi a "prog"?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Vasárnap lenni fog nagybadabummm!
 




Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Szia Dörmögi, te milyen hangszeren jétszol? Én basszsus gitározok, ill. 2 éve tanulom itt Debrecenben. 


Szerinted miért kérdeztem Fapacitól azt, amit kérdeztem (ld. Alembic)? A fősulira jársz vagy magánban tanulod? Ki a tanárod?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


már láttam olyan embert, akinek volt a kezében (S. Clarke).
Köszi, ez így meggyőzőnek tűnik. :foto:

Ti nem csak hallgatjátok, hanem művelitek is a zenét?
 
Csak nem Tim Bogert és Rick Laird személyesen?

Azt hiszem, mi azért valamivel fiatalabbak vagyunk.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


Érdekességként figyeltem fel arra, hogy szerintem a Uriah Heep első albuma (Very 'eavy... Very 'umble) nem igazán Hard Rock, mint ahova a bandát sorolják, hanem véleményem szerint prog rock kategória. Milyen érdekes a zenekaroknál, mint pl. a Deep Purple-nél is, hogy az első egy-két album kis útkeresés, azután meg robbantanak egy iszonyat nagyot.


A progresszív rocknak sincs éles határvonala, hogy idáig progresszív, innen már kemény- stb. rock. a Uriah Heep bőven belefér a korai lemezeivel ide is- oda is.
A későbbi lemezei meg -nekem- nem férnek bele sehova mert gyengék).

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: vtb »


Persze prog rock topicban vagyunk, így leírom, hogy nagyon tetszett a The Spirit of Pink floyd Show itt Debrecenben, nagyon szuper volt szerintem. :foto:

Nem volt rossz, de azért voltak illúzióromboló elemek. A háttérvideók ultraigénytelenek voltak, amikor rádásul megakadt és újrakezdték, egyszerre szisszentünk fel. Meg amikor tapsoltatták a közönséget. Könyörgöm, a Pink Floyd mikor mutatta volna, hogy "tapsoljatok!" ??
A hang meg a lézer viszont jó volt. A Shine on you Crazy Diamondot lenyomták, ennek örültem, de a Dark Side of the Moon nagyon nem koncertnóta. A The Trialnak örültem volna még nagyon, az meg nem volt.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


már láttam olyan embert, akinek volt a kezében (S. Clarke). :foto:
Köszi, ez így meggyőzőnek tűnik.

Off
Szia Dörmögi, te milyen hangszeren jétszol? Én basszsus gitározok, ill. 2 éve tanulom itt Debrecenben.
On
Érdekességként figyeltem fel arra, hogy szerintem a Uriah Heep első albuma (Very 'eavy... Very 'umble) nem igazán Hard Rock, mint ahova a bandát sorolják, hanem véleményem szerint prog rock kategória. Milyen érdekes a zenekaroknál, mint pl. a Deep Purple-nél is, hogy az első egy-két album kis útkeresés, azután meg robbantanak egy iszonyat nagyot.
Persze prog rock topicban vagyunk, így leírom, hogy nagyon tetszett a The Spirit of Pink floyd Show itt Debrecenben, nagyon szuper volt szerintem. B)
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


már láttam olyan embert, akinek volt a kezében (S. Clarke).
Köszi, ez így meggyőzőnek tűnik. :foto:

Ti nem csak hallgatjátok, hanem művelitek is a zenét?
 
Csak nem Tim Bogert és Rick Laird személyesen?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


már láttam olyan embert, akinek volt a kezében (S. Clarke).
Köszi, ez így meggyőzőnek tűnik.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


And now for something completely different: az Eloy Silent Cries and Mighty Echoes c. lemezén Klaus-Peter Matziol Alembic basszgitáron játszik. Volt már ilyenhez szerencséd? Mert nekem nem.
Ez a márka kimaradt az életemből (talán mert a legolcsóbb modell is 6000 USD-től indul?), személyes kapcsolatom nem volt még vele, de már láttam olyan embert, akinek volt a kezében (S. Clarke).

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


A Trio lemezről nem tudtam, kösz az infót!
Szívesen, de ne várj tőle túl sokat. Bár szerintem nem is fogsz. Három elképesztő zenész játszik saját, korlátok nélküli elképzelései szerint. Nincs editing, kompresszálás, stb, csak az, ahogy ők akkor játszottak és a stúdió kiadta.
And now for something completely different: az Eloy Silent Cries and Mighty Echoes c. lemezén Klaus-Peter Matziol Alembic basszgitáron játszik. Volt már ilyenhez szerencséd? Mert nekem nem.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Nekem a modern, ma is dolgozó zenekarok közül a lengyel Riverside tetszik nagyon. Az egész diszkográfiájukat erősen ajánlom! 
Egyetértek. Annyit még azért hozzátennék, hogy akit érdekel (pl. engem ), az első lemezük vinilen is megjelent, beszerezhető. De hogy ezen a példán okulva ne mindig csak a múltban vájkáljunk, szeretném hangsúlyosan megemlíteni az alive an' kickin' zenekarok közül az IQ-t. Régi csapat, de hozzám most értek el igazán. Már a 2005-ös Dark Matter c. lemezük is nagyon tetszett, de a tavaly megjelent Frequency számomra egyszerűen az évben mindent vitt (no jó, az új Dream Theater Black Clouds and Silver Linings azért erősen versenyben van vele).
 
IQ - Dark Matter - You never Will
 



 
IQ - Frequency - Stronger than Friction
 




LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


ha már rush és kanada, akkor...VOIVOD!!!
3 lemezük van, ami sztem a topic kereteibe beilleszthető:
nothingface 89
angel rat 91
the outer limits 93
utóbbin a jack luminous című 17 perces eposz a 70es évek nagyjainak szintjére emeli a zenekart
előtte és utána is jöttek ki kiváló lemezeik, de azok még, v már erősen a metal extrémebb ágaihoz nyúlnak, elijesztve a kíváncsi füleket

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Nekem ez a véleményem róluk  :


No igen. Nem semmi banda, nagyon kedvelem őket. A CD-k (amiket LP-n nem tudtam megvenni, pl. Roll the Bones, Test for Echo, Vapor Trails) persze nincsenek a képen, de ezek nem is tartoznak a kedvenc Rush lemezeim közé. Az új dupla koncert (Snakes and Arrows Live) viszont igen, nagyon ott vannak a szeren a vének, csak sajnos LP-n nem jött ki az anyag.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


Nekem ez a véleményem róluk :


tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 487

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Nekem a modern, ma is dolgozó zenekarok közül a lengyel Riverside tetszik nagyon. Az egész diszkográfiájukat erősen ajánlom!
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”