Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Progresszív Rock

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 487

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Egy jó 10 éve én még kis nyomtattam! 2 jó vastag könyv lett belőle, amit könnyebben lehetett olvasgatni, mint a monitort bámulva.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ha műfaji besorolást akarok a prog rock műfajon belül csinálni vagy meg szeretném tudni, hogy mások szerint ez az zene prog-e (minek?), akkor én mindig a kályhához megyek vissza:  
New Gibraltar Encyclopedia of Progressive Rock
 
http://www.gepr.net/.
 
Itt minden megtalálható, ismertetőkkel, a progon belüli irányzatok meghatározásával stb. érdemes (nem csak) kezdőknek is olvasgatni.

A GEPR tényleg jó forrás. :kiraly: Valamikor én is írkáltam bele, de már régen nem. Még akkoriban jót nevettem azon, hogy egyes olvasók unszolása ellenére Fred Trafton, a GEPR szerkesztője nem volt hajlandó felvenni az "állományba" a Queensrÿche-ot, mert az szerinte nem prog. :foto: Persze azóta már a Queensrÿche is szerepel a GEPR-ben, bár szerintem sem prog.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 487

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

...EKSEPTION 
...Trace...

na ha má' billenytűs p.r. muzsika, nagy kedvenceim, a rare bird, a manfred mann's chapter iii, a soft machine és a mainhorse ki ne maradjanak a szórásból :kiraly:

Már kezdtem izgulni, mikor említed meg a Soft Machine-t :foto:
 
Bár nem sokan izgultak rá még itt

A Canterbury scene-nel én soha nem tudtam igazán megbarátkozni...
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »

...EKSEPTION 
...Trace...

na ha má' billenytűs p.r. muzsika, nagy kedvenceim, a rare bird, a manfred mann's chapter iii, a soft machine és a mainhorse ki ne maradjanak a szórásból :kiraly:

Már kezdtem izgulni, mikor említed meg a Soft Machine-t :foto:
 
Bár nem sokan izgultak rá még itt

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 487

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Én is belevau, bár 10 évvel le vagyok maradva... :kiraly:
 
SZVSZ
 
A prog először mint jelző jelent meg, majd ezután lett belőle kifejezés, stílusmeghatározás, műfaji besorolás, a korábban ezzel a jelzővel illetett zenekarok kerültek ide.
 
Mint jelzőt ma is használjuk az élet sok területén (közgazdaságtan pl.), de valami hülye tuc-tuc zenére is hallottam már (progresszív trance?).
 
A prog rock akkor volt az "igazi", amikor az ide tartozó zenekarok nem tudták, hogy azok. Miután a kritrikusok megalkották ezt a kasztot, sokan direkt kezdtek 'kasztosodni', vagyis a műfaji jellemzőket felvenni és prog. zenekarrá válni. Pl. a Dream Theater olyan hullámot indított el, hogy kismillió zenekar nőtt a lábuk nyomán. Nekik a prog a következő volt: visítozós énekes, egy-sec-alatt-min-20-hang-lejátszása gitáros, billentyű, a 4/4-ed-es ütem néha páratlanokra való kicsrélése stb.
Ennek semmi köze a az igazi haladó, újat hozó kísérletezéshez, egyszerű iparosmunka, semmi több. Ez már csak egy műfaj, a jelző a rock előtt csak ott ragadt, kiüresedett tartalommal. Nagyon kevés zenekar prog számomra az elmúlt 15 évből, egy svéd barátom elsősorban svéd zenekarokkal tudott leginkább meggyőzni, hogy ez a műfaj még életben van, és új zenekarok is tudnak maradandót alkotni. Azóta persze rájöttem, hogy ennél árnyaltabb a kép és vannak ma is előremutató zenék, csak alaposabb kutatást kell végezni és nem mindennek bedőlni, ahová odaírják a prog jelzőt.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 487

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Ha műfaji besorolást akarok a prog rock műfajon belül csinálni vagy meg szeretném tudni, hogy mások szerint ez az zene prog-e (minek?), akkor én mindig a kályhához megyek vissza:
 
New Gibraltar Encyclopedia of Progressive Rock
 
http://www.gepr.net/.
 
Itt minden megtalálható, ismertetőkkel, a progon belüli irányzatok meghatározásával stb. érdemes (nem csak) kezdőknek is olvasgatni.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ha már egyszer belekezdtem a francia anti-chanson-ba, jöjjön az egyik legnagyobb képviselője a klasszikus francia prognak: az Ange. Lemezük igen sok van, én most ízelítőül csak a klasszikus triót emelném ki közülük, amelyek szerintem a legjobb betekintést nyújtanak ennek a különleges zenekarnak a világába:
Au-delà du Délire (74)
Emile Jacotey (75)
Par les Fils de Mandrin (76)
Szimfonikus prog, sok billentyűvel és egy rendkívüli énekessel, kinek neve: Christian Decamps. Szövegek franciául.
http://www.youtube.com/watch?v=KTBZ11USqMo


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


No de kérem, mit tegyünk, ha már tele van a hócipőnk az unalmas angolszász bandákkal? Az egyik megoldás: francia prog! Hihetetlen, de nemcsak Mireille Mathieu és Jacques Brel nyomta arrafelé anno a témát, hanem a prog is képviselve volt - és nem is akárhogy. Jó példa erre az Asia Minor két brilliáns albuma a Crossing the Line (79) és a Between Flesh and Divine (81). A csapat voltaképpen török-francia felállású, a stílus pedig szimfonikus prog nagyon sok különféle beütéssel - mégpedig a legjavából.
 





LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
fpalotas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2008.11.15., szomb. 13:57
Értékelés: 98
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: fpalotas »


Ha már Akkerman ,említsük meg még a BRAINBOX-ot is. Vagy még ikább hallgassuk meg. Kitűnő , a B oldal már jelzi hogy később a Focus-ban mire számíthatunk! Üdv P.F.
 
(Jó topic , kell ez ide!)


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én 1966 szeptemberében születtem, Fapaci pedig majd elárulja, ha akarja, de nem sok köztünk a korkülönbség.
4 hónap.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


No és ha már meg lett említve a Trace kapcsán a holland Focus, szóljunk róluk is egy pár szót. A négytagú zenekar két legjelentősebb alakja Thijs van Leer billentyűs/fuvolás/énekes és Jan Akkerman gitáros. Három legfontosabb stúdióalbumuk a Moving Waves (71), a Focus 3 (72) és a Hamburger Concerto (74). A Moving Waves első szerzeménye, a Hocus Pocus Thijs van Leer jódlizásával nagy siker lett akkoriban, de ez a zenekar könnyebb/viccesebb oldala volt, a lemezeket inkább a hosszabb, átgondoltabb és összetettebb kompozíciók jellemezték. Tavaly voltam a koncertjükön, az eredeti felállásból már csak Thijs (ki más?) és Pierre van der Linden dobos maradt, és Thijs nagy meglepetésemre a Hocus Pocus jódliszólamát még mindig gond nélkül ki tudta énekelni. Legutolsó lemezük az új felállásban 2006-ban jelent meg Focus 9 címmel. Az Egyesült Királyságban jelenleg is turnéznak.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ezt az infot pedig én köszönöm!   :kiraly: 
Szívesen! :foto:

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ami viszont később következett, már egy kicsit más tészta: említett billentyűs az Ekseption után megalapította a Trace nevű zenekart Ian Mosley (később a Marillion dobosa) és Jaap van Eik gitáros részvételével. A zenéjük a szintén holland Focuséhoz volt hasonló, sok klasszikus zenei beütéssel. Három lemezük jelent meg, a Trace (74), a Birds (74) és a White Ladies (76).
Ezt az infot pedig én köszönöm! :kiraly: :foto:

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


A vitából tisztelettel kimaradnék, de mutatok valami érdekeset, amire egy másik fórumon egy nagyon kedves, és nagytudású fórumtárs hívta fel a figyelmemet.A nevük EKSEPTION, hollandok voltak, zseniálisan dolgoztak fel ismert komolyzenei darabokat, izgalmas hangszerelésben.
 
http://www.youtube.com/watch?v=Mfpbf8IY ... re=related

Köszi érte! Az Ekseption valóban egy érdekes formáció volt, különös tekintettel a remek Rick van der Linden billentyűsre, bár nálam az érdekességen túl nem nagyon jutottak. Ami viszont később következett, már egy kicsit más tészta: említett billentyűs az Ekseption után megalapította a Trace nevű zenekart Ian Mosley (később a Marillion dobosa) és Jaap van Eik gitáros részvételével. A zenéjük a szintén holland Focuséhoz volt hasonló, sok klasszikus zenei beütéssel. Három lemezük jelent meg, a Trace (74), a Birds (74) és a White Ladies (76).


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


De szerintem a THE NICE is kihagyhatatlan, bizonyos Keith Emerson nevű billentyűs klimpírozott benne, ölég jól :kiraly: :foto:
 




Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: mishow »


A vitából tisztelettel kimaradnék, de mutatok valami érdekeset, amire egy másik fórumon egy nagyon kedves, és nagytudású fórumtárs hívta fel a figyelmemet.
A nevük EKSEPTION, hollandok voltak, zseniálisan dolgoztak fel ismert komolyzenei darabokat, izgalmas hangszerelésben.
 
http://www.youtube.com/watch?v=Mfpbf8IY ... re=related

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


The Moody Blues - Days Of Future Passed

No ha már említetted, maradjunk egy kicsit a Moody Blues-nál, akiknek egyáltalán nem volt fogalmuk arról, hogy később a prog rockhoz fogják őket sorolni. :kiraly: 1967 és '72 között hét stúdiólemezt adtak ki:
Days of Future Passed (67)
In Search of the Lost Chord (68)
On the Threshold of a Dream (69)
To Our Childrens Childrens Children (69)
A Question of Balance (70)
Every Good Boy Deserves Favour (71)
Seventh Sojourn (72)
Ezek közül furcsa módon épp a 67-es Days of Future Passed tekinthető a "legprogresszívebbnek": tudomásom szerint ők voltak az első rockbanda, akik nagyzenekari kísérettel (London Festival Orchestra) vettek fel lemezt. A zene egyébként erősen a rhythm & blues-ban gyökerezik, ami talán leginkább az On the Threshold of a Dream c. lemezükön kerül előtérbe. A Yes- vagy Genesis-féle proghoz persze nem sok köze van, de azért érdekes muzsika.
 
No és egy kérdés: tudjátok-e, mi köze van a Moody Bluesnak a Barclay James Harvesthez?


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


te és fapaci mikor születtetek? komolyan kérdezem. u.i. a marillion és tsai sehol sem voltak még akkor, amikor már régen Göczey Zs. műsorai az általa is prog. rock-nak deklarált zenéket mutatták be 
Én 1966 szeptemberében születtem, Fapaci pedig majd elárulja, ha akarja, de nem sok köztünk a korkülönbség. Göczey Zsuzsa pedig annyira régen nem mutathatott be általa prog rocknak nevezett zenéket a rádióban a Marillion megjelenése előtt, mert 1980-tól lett a Rádió zenei szerkesztője. De ennek semmi jelentősége, és az igazat megvallva én nem ideológiai viták és lényegtelen PT-hovatartozási polémiák kedvéért nyitottam ezt a topikot, hanem többek között azért, hogy a prog rock stílus, műfaj vagy mindegy hogy hívjuk iránt érdeklődők érdemi információkhoz juthassanak belőle.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... a marillion és tsai sehol sem voltak még akkor, amikor már régen Göczey Zs. műsorai az általa is prog. rock-nak deklarált zenéket mutatták be
Jómagam Göczey Lemezbörzéin nőttem fel. Az élet furcsa húzása, hogy most meg kollégámként tisztelhetem. Majd megkérdezem Tőle, mikor mondta ki először műsorban a progresszív rock elnevezést, amennyiben ez tényleg ilyen fontos.

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: i-g »


Mindenki úgy élvez, ahogy tud, én ezekre (limitált ismeretkörből):
 
The Moody Blues - Days Of Future Passed
ELP - ELP, Pictures at an Exhibition, Tarkus
M. Oldfield - Tubular Bells
Genesis - Selling England by the Pound
Yes - Fragile
EAST - Játékok, Az Áldozat
Solaris - Marsbéli Krónikák

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Én azért örültem meg ennek a topicnak, mert nemrég ismerkedtem meg ezzel a stílussal (vagy akármivel, mert már nem tudom mit írjak, valaki úgy is beleköt, hogy nem stílus, hanem műfaj :foto:, és reménykedtem, hogy írja mindenki a kedvencét ide, miért a kedvence, mi tetszik neki benne, és miért ajánlaná. Elhiszem, hogy egy topicot nehéz keretek között tartani, de már most ott tartunk, hogy nem is tudjuk mi kerülne ide, mert ez vagy az nem is prog rock, különben is ki húzza meg ezeket a korlátokat, stb. Szeintem aki ide be néz, vagy be ír, annak már vagy van valami fogalma, hogy miről is akarna szólni a topic, vagy most akar vele ismerkedni. Szerintem segítsétek, segítsük őket hasznosabb információval, nem pedig megfoghatatlan dolgokkal. Ha máshogy nem megy, akkor beszéljünk csak azokról a bandákról, előadókról, akik fent vannak a www.progarchives.com-on.
:kiraly:
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: i-g »


igen, ismerem a PT lemezeit, s ismét I.G.-hez kell csatlakozzak: számomra is az 'alternatív' zenei táborba tartoznak
De csak úgy csatlakozz hozzám, hogy én viszont most hallottam először PT számot, és az eredeti kérdésem szigorúan csak erre az egyre vonatkozott

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: vtb »


Hát nem tudom, NEKEM a "prog" komplex kompozíciókat jelent (nem feltétlenül szimfónikus feldolgozás), koncepció albumokat, virtuóz (sokszor öncélú) hangszerkezelést, instrumentális részeket stb. Korai Genesis, Yes, ELP, magyaroktól Solaris, korai EAST. Ez a Porcupine cucc nekem eccerű alternative-nak tűnt, de lehet hogy más anyagaik nem ilyenek. 
De tképp ez egyáltalán nem lényeges. Mindenki úgy élvez és osztályoz, ahogy tud

Jó és akkor a Spiral Architectet már nincs is hova sorolni, ha a Solarisra (ami amúgy kiváló) rásütjük az öncélú hangszerkezelést

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... a 60-70-es években a zenekarok úgy játszottak prog rockot, hogy azt sem tudták, hogy azt játszanak. 
Ez a kis probléma ma is tetten érhető. Kevés kérdéssel lehet egy zenészt jobban zavarba hozni, mint hogy "Milyen műfajhoz sorolná új albumukat?". Nincs az a rottyant agyú muzsikus, aki ilyen keretekben gondolkodna!
 
A címkézés a tudományosan zenét hallgatók kiváltsága.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Hát nem tudom, NEKEM a "prog" komplex kompozíciókat jelent (nem feltétlenül szimfónikus feldolgozás), koncepció albumokat, virtuóz (sokszor öncélú) hangszerkezelést, instrumentális részeket stb.
A PT Fear of a Blank Planet c. lemeze ezen kritériumok közül többnek is megfelel (esetleg hallgasd végig az egész lemezt ).

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”