Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 13:59
Én nem a hangminőséget ócsároltam, hanem a művésznő tolmácsolását. Szerintem csapnivaló.
Bár bevallom őszintén az agyonhájpolt Nigel Kennedy féle változat sem tartozik a kedvenceim közé.
Szerintem olasz zenét olasz zenészek játszanak. :D Ez látszik is mert a három kedvenc Négy Évszakom közül kettőt olaszok játszanak, a harmadikat igaz franciák (Musicans de Louvre) de azok meg korhű eredeti hangszereken (mielőtt még Amati és Stradivari megreformálta volna az egész vonóscuccot ... ) játszanak, és ettől egész különleges érdekes hangzása van a felvételnek.
A Négy Évszak-ból pár éve az abszolút kedvencem az Amandine Beyer-féle (2008-as): https://outhere-music.com/fr/albums/viv ... -concertos
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Snipi »

PgSpa írta:
2023.01.05., csüt. 13:36
pali923 írta:
2023.01.05., csüt. 13:10
Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 12:24
Amikor a Tél első tételből indulót csinálnak attól a hideg futkos a hátamon ...
Örülök, hogy találtam egy sorstársat. :smile29: Amikor először hallottam, (és utoljára) :D nem is értettem, mi történt.
Az elmúlt években úgy elszoktam a nem korhű hangszeres és főleg a nagyzenekari barokktól, hogy amikor a rádióban felhangzik egy ilyen felvétel, szinte karikatúrának tűnik.
Amúgy egy kérdés, mert nekem olyan kevés DG LP-m van, nem reprezentatív a minta: csak az újak szólnak annyira sz...ul, vagy a régiek is? Pl. nyáron egy ausztriai magyar kereskedőnél jártunk, és a sok jazz demózás után rákérdeztem, hogy van-e valami szimfonikus felvétel? Két lemezt vett elő (jellemző?), az előbb emlegetett Tűzmadár szvit egyik újabb reprintjét, és elsőre egy DG Beethovent, az is új nyomású volt. Annyira dinamikátlan, lapos, tér nélküli volt, mint egy hússzor másolt kazetta. Szerencsére a Tűzmadár hozta a minőséget...
Nekem van sok DG lemezem CD is LP is, régi is (60-as 70-es, 80-as) meg új nyomás is, és szerintem nem szólnak rosszul. Ráadásul ezeknél nincs az az általam sokszor hangoztatott sirám, hogy kutyaütő zenészek játszanak (lásd. Proprius, Stockfish, Pierre Verany stb.)
Én nem a hangminőséget ócsároltam, hanem a művésznő tolmácsolását. Szerintem csapnivaló.
Bár bevallom őszintén az agyonhájpolt Nigel Kennedy féle változat sem tartozik a kedvenceim közé.
Szerintem olasz zenét olasz zenészek játszanak. :D Ez látszik is mert a három kedvenc Négy Évszakom közül kettőt olaszok játszanak, a harmadikat igaz franciák (Musicans de Louvre) de azok meg korhű eredeti hangszereken (mielőtt még Amati és Stradivari megreformálta volna az egész vonóscuccot ... ) játszanak, és ettől egész különleges érdekes hangzása van a felvételnek.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 08:38
Nekem a zenei ízlésem változása az ami miatt vannak már olyan zenék amik nem hatnak meg. Amiket fiatalon tombolva, de legalább is nagyon tetszésnyilvánítással hallgattam ma már nem hatnak meg. Persze néha-néha meghallgatom őket nosztalgiából, de már közel sem okoz olyan katarzist mint anno. Persze az olyan ifjúkori kedvenceim amik maradandó zenének tekinthetőek ma is nagyon tetszenek.
Amúgy ha már CD-k. Hallott már valaki eredeti Telarc CD-t? Szerencsém van párat birtokolni. No azok aztán ki...tt jól szólnak. :D
Igen hallottam. Jónéhány Telarc lemezem van, kivétel nélkül a Telarc Jazz sorozatból, és tényleg nagyon jól szólnak. Nem jellemző rájuk az, ami sok más lemeznél, az a "túltoltság" . Elsőre talán halknak is tűnhetnek, de nem, ezeknek van valódi dinamikájuk, életszerűek, szinte analógot idéző dinamikaváltások, hangszerhangok, énekhangok jellemzik őket. Még véletlenűl sincs közöttük félresikerült felvétel, lemez.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

pali923 írta:
2023.01.05., csüt. 13:10
Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 12:24
Amikor a Tél első tételből indulót csinálnak attól a hideg futkos a hátamon ...
Örülök, hogy találtam egy sorstársat. :smile29: Amikor először hallottam, (és utoljára) :D nem is értettem, mi történt.
Az elmúlt években úgy elszoktam a nem korhű hangszeres és főleg a nagyzenekari barokktól, hogy amikor a rádióban felhangzik egy ilyen felvétel, szinte karikatúrának tűnik.
Amúgy egy kérdés, mert nekem olyan kevés DG LP-m van, nem reprezentatív a minta: csak az újak szólnak annyira sz...ul, vagy a régiek is? Pl. nyáron egy ausztriai magyar kereskedőnél jártunk, és a sok jazz demózás után rákérdeztem, hogy van-e valami szimfonikus felvétel? Két lemezt vett elő (jellemző?), az előbb emlegetett Tűzmadár szvit egyik újabb reprintjét, és elsőre egy DG Beethovent, az is új nyomású volt. Annyira dinamikátlan, lapos, tér nélküli volt, mint egy hússzor másolt kazetta. Szerencsére a Tűzmadár hozta a minőséget...

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 12:24
Amikor a Tél első tételből indulót csinálnak attól a hideg futkos a hátamon ...
Örülök, hogy találtam egy sorstársat. :smile29: Amikor először hallottam, (és utoljára) :D nem is értettem, mi történt.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Snipi »

juliush írta:
2023.01.05., csüt. 12:45
Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 10:21
József1960 írta:
2023.01.05., csüt. 10:17
Nem tudom eredeti-e,de a Tűzmadár az egyik legjobb hangú CD-m.
Van szerencsém LP-n birtokolni azt a felvételt. Tényleg elképesztően jó! Talán LP-n még jobb.
És ez egy 1978 júniusi (!!!) digitális felvétel, ami a Soundstream nevű cég 50kHz/16-bit felbontású rendszerével készült!
A korai CD-ken az akkori számítástechnikai háttér mellett az 50->44.1 kHz-es mintavételkonverzió digitális tartományban bizony gyengébb hangot eredményezhetett, mint a Soundstream natív felbontású D-A átalakítójával lemezre karcolni.
Sőt, a fáma szerint annak a néhány SACD remasternek, melyeket ezekől készítettek, a DSD felkonverziója mutatja meg igazán, mit is rögzítettek annak idején, ugyanakkor a hangmérnökök úgy döntöttek, hogy ugyanezen lemezek CD-rétegének a tartalmát a DSD analóg tartományba történő "lejátszásával" és 44.1/16-ban végrehajtott újradigitalizálásával állítják elő, mondván "az analóg transzfernél volt egy finom mélysége a sztereó térnek, tisztasága a hangmagasságnak és egyfajta könnyedsége a hangzásnak, amely nem jött át a közvetlen digitális interpoláció során."
Először nem nagyon értettem amit írtál, mert nem igen értek a digitális dolgokhoz CD-t hallgatok néha és ennyi.
De aztán felkerekedtem, és átmentem a másik szobába, és előkerestem a lemezt (ami nagy szó, mert rohadt lusta ember vagyok :) ) és elolvastam mi van a lemez hátuljára írva, és szórol szóra az amit írtál. És így már meg is értettem amit írtál. Egy a lényeg : a lemez nagyon jól szól, hogy mitől azt nem tudom, de igazából mindegy is. :D

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 10:21
József1960 írta:
2023.01.05., csüt. 10:17
Nem tudom eredeti-e,de a Tűzmadár az egyik legjobb hangú CD-m.
Van szerencsém LP-n birtokolni azt a felvételt. Tényleg elképesztően jó! Talán LP-n még jobb.
És ez egy 1978 júniusi (!!!) digitális felvétel, ami a Soundstream nevű cég 50kHz/16-bit felbontású rendszerével készült!
A korai CD-ken az akkori számítástechnikai háttér mellett az 50->44.1 kHz-es mintavételkonverzió digitális tartományban bizony gyengébb hangot eredményezhetett, mint a Soundstream natív felbontású D-A átalakítójával lemezre karcolni.
Sőt, a fáma szerint annak a néhány SACD remasternek, melyeket ezekől készítettek, a DSD felkonverziója mutatja meg igazán, mit is rögzítettek annak idején, ugyanakkor a hangmérnökök úgy döntöttek, hogy ugyanezen lemezek CD-rétegének a tartalmát a DSD analóg tartományba történő "lejátszásával" és 44.1/16-ban végrehajtott újradigitalizálásával állítják elő, mondván "az analóg transzfernél volt egy finom mélysége a sztereó térnek, tisztasága a hangmagasságnak és egyfajta könnyedsége a hangzásnak, amely nem jött át a közvetlen digitális interpoláció során."
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Nekem a Telarc CD-im közül a kedvencem a Seizi Ozawa féle Négy Évszak. Mi más? :D (Az kb. a 22. fajta Négy Évszakom beleértve a Jacques Loussier-féle és a két Max Richter-féle is.)
No de akkor most bedobom a bombát : De az Anne-Sophie Mutter-féle Négy Évszak (az is CD-n van meg) szerintem egy f..s. (Ha összeállt volna még lehetett volna belőle sz@r is - Hofi után szabadon.) Amikor a Tél első tételből indulót csinálnak attól a hideg futkos a hátamon ...

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Amúgy ha már CD-k. Hallott már valaki eredeti Telarc CD-t?


Nem Telarc DDD az érdekes, hanem a rajta lévő élő, helyszini felvételű zene leborulok.gif
Nekem amúgy csak ez a kettő Telarc CD van :smile29:
TJ.
Csatolmányok
Telarc DDD live recording.jpg
Telarc DDD live recording.jpg (3.14 MiB) Megtekintve 1288 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 919
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: József1960 »

Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 10:21
József1960 írta:
2023.01.05., csüt. 10:17
Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 08:38
Nekem a zenei ízlésem változása az ami miatt vannak már olyan zenék amik nem hatnak meg. Amiket fiatalon tombolva, de legalább is nagyon tetszésnyilvánítással hallgattam ma már nem hatnak meg. Persze néha-néha meghallgatom őket nosztalgiából, de már közel sem okoz olyan katarzist mint anno. Persze az olyan ifjúkori kedvenceim amik maradandó zenének tekinthetőek ma is nagyon tetszenek.
Amúgy ha már CD-k. Hallott már valaki eredeti Telarc CD-t? Szerencsém van párat birtokolni. No azok aztán ki...tt jól szólnak. :D
Nem tudom eredeti-e,de a Tűzmadár az egyik legjobb hangú CD-m.
Van szerencsém LP-n birtokolni azt a felvételt. Tényleg elképesztően jó! Talán LP-n még jobb.
Van az 1812-es lemez, azt fel se merem rakni, mert úgy vágja ki az ágyúlövés a barázdából a hangszedőt mint a macskát sz@rni ... (még nem láttam olyan lejátszót ami azt a lemezt normálisan le tudta volna játszani, pedig láttam már lemezjátszót ... )
Nálam az RR Fantasztikus szimfónia igényel tökéletes beállítást a lemezjátszón.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Snipi »

József1960 írta:
2023.01.05., csüt. 10:17
Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 08:38
Nekem a zenei ízlésem változása az ami miatt vannak már olyan zenék amik nem hatnak meg. Amiket fiatalon tombolva, de legalább is nagyon tetszésnyilvánítással hallgattam ma már nem hatnak meg. Persze néha-néha meghallgatom őket nosztalgiából, de már közel sem okoz olyan katarzist mint anno. Persze az olyan ifjúkori kedvenceim amik maradandó zenének tekinthetőek ma is nagyon tetszenek.
Amúgy ha már CD-k. Hallott már valaki eredeti Telarc CD-t? Szerencsém van párat birtokolni. No azok aztán ki...tt jól szólnak. :D
Nem tudom eredeti-e,de a Tűzmadár az egyik legjobb hangú CD-m.
Van szerencsém LP-n birtokolni azt a felvételt. Tényleg elképesztően jó! Talán LP-n még jobb.
Van az 1812-es lemez, azt fel se merem rakni, mert úgy vágja ki az ágyúlövés a barázdából a hangszedőt mint a macskát sz@rni ... (még nem láttam olyan lejátszót ami azt a lemezt normálisan le tudta volna játszani, pedig láttam már lemezjátszót ... )

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 919
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: József1960 »

Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 08:38
Nekem a zenei ízlésem változása az ami miatt vannak már olyan zenék amik nem hatnak meg. Amiket fiatalon tombolva, de legalább is nagyon tetszésnyilvánítással hallgattam ma már nem hatnak meg. Persze néha-néha meghallgatom őket nosztalgiából, de már közel sem okoz olyan katarzist mint anno. Persze az olyan ifjúkori kedvenceim amik maradandó zenének tekinthetőek ma is nagyon tetszenek.
Amúgy ha már CD-k. Hallott már valaki eredeti Telarc CD-t? Szerencsém van párat birtokolni. No azok aztán ki...tt jól szólnak. :D
Nem tudom eredeti-e,de a Tűzmadár az egyik legjobb hangú CD-m.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Snipi írta:
2023.01.05., csüt. 08:38
Nekem a zenei ízlésem változása az ami miatt vannak már olyan zenék amik nem hatnak meg. Amiket fiatalon tombolva, de legalább is nagyon tetszésnyilvánítással hallgattam ma már nem hatnak meg. Persze néha-néha meghallgatom őket nosztalgiából, de már közel sem okoz olyan katarzist mint anno. Persze az olyan ifjúkori kedvenceim amik maradandó zenének tekinthetőek ma is nagyon tetszenek.
Amúgy ha már CD-k. Hallott már valaki eredeti Telarc CD-t? Szerencsém van párat birtokolni. No azok aztán ki...tt jól szólnak. :D
Néhány van, pl. Jacques Loussier, Pat Metheny. Szvsz. már éppen a határon vannak, egy kicsit túl "hifisek", de nagyon jók! A régebbi lejátszóm jelezte még, néhány példány HDCD volt. Azt, hogy mennyit ad ez hozzá a hanghoz, nem tudom, mert ugye nincsen összehasonlítási alap....

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Nekem a zenei ízlésem változása az ami miatt vannak már olyan zenék amik nem hatnak meg. Amiket fiatalon tombolva, de legalább is nagyon tetszésnyilvánítással hallgattam ma már nem hatnak meg. Persze néha-néha meghallgatom őket nosztalgiából, de már közel sem okoz olyan katarzist mint anno. Persze az olyan ifjúkori kedvenceim amik maradandó zenének tekinthetőek ma is nagyon tetszenek.
Amúgy ha már CD-k. Hallott már valaki eredeti Telarc CD-t? Szerencsém van párat birtokolni. No azok aztán ki...tt jól szólnak. :D

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

zoli73 írta:
2023.01.04., szer. 19:06
...
Valóságban csak az én zenei ízlesem kanyarodott el az akkor kedvelt műfajoktól...
Valami ilyesmit gondolok én is. Én úgy gondolom, hogy az emberre az a zene hat, amely - mint rezgés sor - éppen kell a lelkének. És annál jobban hat ránk minél természetesebb, az élőt jobban megközelítő. Viszont minden lélek különböző. Ezért tetszhetnek különböző embereknek nagyon eltérő zenék. Más és más kell akkor épp a lelküknek. Járt nálam még a 90-es években Jeney Zoltán zeneszerző, mert kortárs zenei CDk érdekelték és hajlandó volt szűkszavúan beszélgetni. Megkérdeztem tőle egy fura mondatot, amit épp akkoriban olvastam egy amerikai zenei lapban: A zeneszerzők az átlag embernél jobban értik az életet. Nem magyarázta meg, csak annyit felelt, hogy: Igen.

Valószínűleg a zeneszerzők ösztönösen értik a rezgések nyelvét és le tudnak kottázni olyan rezgés sort, ami a szándékuk szerint hat a lélekre.

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Nemigen tudom hová tenni ezt a sommás kijelentést!
A Helios a Hyperion kiadó középáras sorozata, melyben korábbi felvételeit adta/adja ki újra. Számos beszámoló szerint az új Helios kiadások hangminősége elmarad az eredetiektől, ezt támasztja alá konkrét saját élménnyel PgSpa. Jómagam konkrét tapasztalat hiányában (és a Miniszter távollétében) sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom. Talán egy-két Helios kiadvánnyal rendelkezem, azok szépen szólnak, de nem volt eddig alkalmam összevetni az eredetiekkel.
Viszont a számtalan teljesáras Hyperion kiadvány, amivel rendelkezem, gyakorlatilag mind magas művészi és technikai szinvonalat képvisel, egyik kedvenc kiadóm vitán felül.
[/quote]

Nem tudom mitől nem fognád rá, hogy sommás... De van pár Purcell, Mendelssohn, Savall cd-m, de mind digitális hangzású. Ahogy javult a rendszerem, úgy ezek hangja is elviselhetőbbé válik, de LP-ről hallgatva teljesen máshogy szól a rendszer. Vagy cd-ről is máshogy szól egy jó Harmonia Mundi felvétel. Pl egy Paniagua lemez. Persze LP-ről az is sokkal jobb.
[/quote]
Nagy Savall rajongó vagyok, kb. 50 SACD és pár tucat Alia Vox előtti Audivis CD is van a polcomon, ez utóbbiak nem csak tőle. Az én rendszeremen és az én ízlésemnek nem tűnnek digitálisnak, hanem inkább a legjobb hangú lemezeim közé sorolom őket. Az biztos, hogy egy viola consort felvétel, ami nem a hagyományos hifista csinn-bumm cirkusz, hanem a felharmonikusok, fimom hangszínek egyvelege, komoly kihívások elé tud állítani egy berendezést. Van olyan korai Savall CD-m, amit egy ideig nem is bírtam hallgatni, annyira egy massza volt. Aztán ahogy fejlődött a cucc, úgy nyílt meg a felvétel.
Az említett két felvételnél biztosan az történt, hogy "modernizálták" egy kicsit a hangzást, az ifjú hangmérnökök pöcköltek egy kicsit a potmétereken. Még egy eretnek gondolatom is van: az eredeti CD címkéje csak kis felületen szitázott, csak a feliratok vannak az ezüstös felületen, az új felszíne meg olyan vastagon van befesve, mint ahogy régen az alvázvédőkkel kezelték az autók alját. Lehet, hogy ez is belejátszik a hangzásba...

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

juliush írta:
2023.01.04., szer. 19:12
SoundMania írta:
2023.01.04., szer. 18:42
Helios cd-k ilyenek. Jó rendszerben szólnak csak jól.
Nemigen tudom hová tenni ezt a sommás kijelentést!
A Helios a Hyperion kiadó középáras sorozata, melyben korábbi felvételeit adta/adja ki újra. Számos beszámoló szerint az új Helios kiadások hangminősége elmarad az eredetiektől, ezt támasztja alá konkrét saját élménnyel PgSpa. Jómagam konkrét tapasztalat hiányában (és a Miniszter távollétében) sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom. Talán egy-két Helios kiadvánnyal rendelkezem, azok szépen szólnak, de nem volt eddig alkalmam összevetni az eredetiekkel.
Viszont a számtalan teljesáras Hyperion kiadvány, amivel rendelkezem, gyakorlatilag mind magas művészi és technikai szinvonalat képvisel, egyik kedvenc kiadóm vitán felül.
Nem tudom mitől nem fognád rá, hogy sommás... De van pár Purcell, Mendelssohn, Savall cd-m, de mind digitális hangzású. Ahogy javult a rendszerem, úgy ezek hangja is elviselhetőbbé válik, de LP-ről hallgatva teljesen máshogy szól a rendszer. Vagy cd-ről is máshogy szól egy jó Harmonia Mundi felvétel. Pl egy Paniagua lemez. Persze LP-ről az is sokkal jobb.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

SoundMania írta:
2023.01.04., szer. 18:42
Helios cd-k ilyenek. Jó rendszerben szólnak csak jól.
Nemigen tudom hová tenni ezt a sommás kijelentést!
A Helios a Hyperion kiadó középáras sorozata, melyben korábbi felvételeit adta/adja ki újra. Számos beszámoló szerint az új Helios kiadások hangminősége elmarad az eredetiektől, ezt támasztja alá konkrét saját élménnyel PgSpa. Jómagam konkrét tapasztalat hiányában (és a Miniszter távollétében) sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom. Talán egy-két Helios kiadvánnyal rendelkezem, azok szépen szólnak, de nem volt eddig alkalmam összevetni az eredetiekkel.
Viszont a számtalan teljesáras Hyperion kiadvány, amivel rendelkezem, gyakorlatilag mind magas művészi és technikai szinvonalat képvisel, egyik kedvenc kiadóm vitán felül.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2023.01.04., szer. 18:13
----
Őszintén szólva én nem ilyen fajta "nem tetszésre", lemez különbségre gondoltam, hanem arra, ha régen nagyon kedvelt, sokat játszott saját lemezünk ma nem hat igazán ránk. Ilyenbe nem fut, futott bele senki?
De igen. De én ezt inkább műfajokra mondom, mint konkrét lemezekre.
Még ma is őrzök olyan lemezeket a gyűjteményemben, amit 20-30 éve "rojtosra" hallgattam, de ma már nincsenek rám hatással, évek óta nem hallgattam őket.
Eladni nem lehet, kidobni szintén nem szeretném, így rakodsgatom ide-oda.
Szerintem ez korral is jár, de embere is válogatja.
Egy példa, a 80' évek végén, 90' évek elején jobbára konnyűzenét, elekronikus zenét, az aktuális slágereket hallgattam, olyanokat, amiket a szórakozóhelyeken is jatszottak.
Abban az időben a barátommal cserélgettük a lemezeket, kazettákat, mert a zenei ízlésűnk majdnem teljesen fedte egymást.
Nos, most karácsonykor, sok év után találkoztunk ezzel a fiatal kori barátommal. Hosszasan beszélgettünk, persze a zenehallgatás, mint közös hobbi is szóba került.
Nagyon elcsodálkoztunk, hogy a készülékekről, hifiről jól el tudunk sztorizgatni, ezzel szemben a zenei ízlésünk nagyon elkanyarodott egymástól, így ebben már nem volt közös nevező. Valóságban csak az én zenei ízlesem kanyarodott el az akkor kedvelt műfajoktól, a barátom megmaradt "örök fiatalnak", és ma is az akkori, és az az óta "termett" könnyűzenét hallgatja. Szinte értetlenűl nézett rám, mikor elmondtam, hogy én bizony Jazz-t, Blues-t, Rock, és prog. Rock-ot hallgatok.
Utána gondolkodtam rajta, miért van ez? Az idő múlása(a barátom 2 évvel fiatalabb nálam, tehát már ő sem tini), külső behatások, a fent említett műfajokhoz meg kell érni, befogadóbbnak kell lenni, kiváncsiság, szélesebb latókör, igényesség? Nem tudom, talán ez igy mind együtt.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cables írta:
2023.01.04., szer. 18:13
----
Őszintén szólva én nem ilyen fajta "nem tetszésre", lemez különbségre gondoltam, hanem arra, ha régen nagyon kedvelt, sokat játszott saját lemezünk ma nem hat igazán ránk. Ilyenbe nem fut, futott bele senki?
Nálam nincs ilyen, sőt. Bármennyi új, nagyon jó zenéket ismerek meg, és rakok el kedvencek közé, a régieket mégis szívesebben hallgatom akár 1000x is.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

PgSpa írta:
2023.01.04., szer. 12:02
juliush írta:
2023.01.04., szer. 11:23
Bár én elsősorban egy koncertműsor élményének a felidézésére utaltam, a régi lemezek újra hallgatása nálam sokszor épp az újra felfedezés, sőt számos rendszerelem cseréje óta nem is hallott lemezek esetén (igen nagy gyűjtemény birtokában óhatatlanul előfordulnak ilyenek) a korábban meg sem tapasztalt hangminőségbeli szépség okozta reveláció élményét adja. Egy konkrét példa az ünnepi időszakból az alábbi Telemann lemez szerintem legalább másfél évtizedes (két költözésnyi) kihagyás után történő meghallgatása volt. A Hyperion szokásosan megbízhatóan magas felvételi szinvonala a mostani rendszerem által közvetítve és a mostani környezetben varázslatos élmény volt.
telemann.jpg
Nagy rajongója vagyok a társulatnak, én főleg a Purcell felvételeiket gyűjtögetem. Pontosan egy ilyennel kapcsolatosan futottam bele a különböző CD kiadások özötti óriási különbségekbe. A Rózsavölgyiben járva örömmel csaptam le a következő lemez újrakiadására:
R-12973761-1545645997-9806.jpg
Betettem a lejátszóba, és akorábbi hasonló felvételekhez képest bántóan élesen, rossz értelemben vett "cédésen" szólt, persze a felvett műsor kiváló volt. Gondoltam egyet, és levadásztam az eredetit az Amazonon, fillérekért, használtan. Ugyanaz a hang, amit a korábbi lemezekről ismertem meg, levegő, tér, dinamika, finom magasak...

R-9319504-1641826793-9515.jpg
Helios cd-k ilyenek. Jó rendszerben szólnak csak jól.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2023.01.04., szer. 18:13
----
Őszintén szólva én nem ilyen fajta "nem tetszésre", lemez különbségre gondoltam, hanem arra, ha régen nagyon kedvelt, sokat játszott saját lemezünk ma nem hat igazán ránk. Ilyenbe nem fut, futott bele senki?
Nem. Eddig mindig minden csak jobb lett. Valószínű elhangoltad a rendszered attól a hangzástól, amitől az a lemez akkor ott jó volt és annyira meg még nem jó a rendszered, hogy a régiek és az többi is azt a hatást érjék el jelenleg.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Őszintén szólva én nem ilyen fajta "nem tetszésre", lemez különbségre gondoltam, hanem arra, ha régen nagyon kedvelt, sokat játszott saját lemezünk ma nem hat igazán ránk. Ilyenbe nem fut, futott bele senki?

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

juliush írta:
2023.01.04., szer. 11:23
Bár én elsősorban egy koncertműsor élményének a felidézésére utaltam, a régi lemezek újra hallgatása nálam sokszor épp az újra felfedezés, sőt számos rendszerelem cseréje óta nem is hallott lemezek esetén (igen nagy gyűjtemény birtokában óhatatlanul előfordulnak ilyenek) a korábban meg sem tapasztalt hangminőségbeli szépség okozta reveláció élményét adja. Egy konkrét példa az ünnepi időszakból az alábbi Telemann lemez szerintem legalább másfél évtizedes (két költözésnyi) kihagyás után történő meghallgatása volt. A Hyperion szokásosan megbízhatóan magas felvételi szinvonala a mostani rendszerem által közvetítve és a mostani környezetben varázslatos élmény volt.
telemann.jpg
Nagy rajongója vagyok a társulatnak, én főleg a Purcell felvételeiket gyűjtögetem. Pontosan egy ilyennel kapcsolatosan futottam bele a különböző CD kiadások özötti óriási különbségekbe. A Rózsavölgyiben járva örömmel csaptam le a következő lemez újrakiadására:
R-12973761-1545645997-9806.jpg
R-12973761-1545645997-9806.jpg (139 KiB) Megtekintve 1041 alkalommal
Betettem a lejátszóba, és akorábbi hasonló felvételekhez képest bántóan élesen, rossz értelemben vett "cédésen" szólt, persze a felvett műsor kiváló volt. Gondoltam egyet, és levadásztam az eredetit az Amazonon, fillérekért, használtan. Ugyanaz a hang, amit a korábbi lemezekről ismertem meg, levegő, tér, dinamika, finom magasak...
R-9319504-1641826793-9515.jpg
R-9319504-1641826793-9515.jpg (132.37 KiB) Megtekintve 1041 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2023.01.04., szer. 12:03-kor.
Ok: elrontott idézés javítása

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2023.01.04., szer. 09:49
juliush írta:
2023.01.01., vas. 20:31
A Roonban egy lejátszási listához adva praktikusan felidézhetem az akkori élményt a komplett albumokat messze meghaladó módon.
...
Érdekes nekem zenében nem jönnek be a felidézések. Régen csodált és sokszor hallgatott LP és CD lemezeimet most játszva szinte érdektelenek. Hogy mi lehet ennek az oka nem tudom. Talán hangzásban nem állják meg a helyüket, vagy az én izlésem változott meg sok más (érdekesebb) zenét hallva azóta, vagy az ízlés külső hatás nélkül önmagában is változik... Lehet, hogy mindezek együtt. Érdekelne, hogy mások hogy vannak ezzel!
Bár én elsősorban egy koncertműsor élményének a felidézésére utaltam, a régi lemezek újra hallgatása nálam sokszor épp az újra felfedezés, sőt számos rendszerelem cseréje óta nem is hallott lemezek esetén (igen nagy gyűjtemény birtokában óhatatlanul előfordulnak ilyenek) a korábban meg sem tapasztalt hangminőségbeli szépség okozta reveláció élményét adja. Egy konkrét példa az ünnepi időszakból az alábbi Telemann lemez szerintem legalább másfél évtizedes (két költözésnyi) kihagyás után történő meghallgatása volt. A Hyperion szokásosan megbízhatóan magas felvételi szinvonala a mostani rendszerem által közvetítve és a mostani környezetben varázslatos élmény volt.
telemann.jpg
telemann.jpg (129.83 KiB) Megtekintve 1052 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”