Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

dixie-chicken írta:
2023.04.13., csüt. 08:01
zoli73 írta:
2023.04.12., szer. 20:12
dixie-chicken írta:
2023.04.12., szer. 17:40


ez igy nagyon jól hangzik :D :smile53: ...mi van akkor ha vannak bakancslistás lemezeid,használtpiaci áruk már 300-500US/euro környékén van,és megbizható minőségben dolgozó cég ,újrakiadja azt,és megveheted 20-25US/euro áron ?...vársz még +10-15 évet,abban reménykedvén hogy vlmilyen váratlan helyen,előkerül mondjuk 10-15US/euro áron,mert az eladó tudatlan,nincs internetje,discogs-ot sem ismeri ?...

mi van ilyenkor ? :kiss:
Mi van ilyenkor?
Semmi, én nem így vagyok összerakva, nekem nincsenek "bakancslistás" lemezeim.
Nem tagadom, a telefonomban van egy kisebb lista(20-25 lemez), amik ha szembe jönnek egy használt lemez boltba betérve, akkor lecsapok rá, de célirányosan semmit sem keresek. Van olyan lemez, ami ezen a listán már évek óta fent van, még sem töröm magam a megszerzésén. A formátum is mindegy, nálam nincs prioritása egyiknek sem. Ilyen magas árú lemezekről, bár biztos vannak, de én tudomást sem veszek. Az én értékrendemben nincs olyan zene, olyan kiadás, ami megérne ennyit.
Kiadásokról. Sohasem foglalkoztattak a különleges, limitált, audiofil, ritka, és ki tudja még milyen kiadások, olyan formátumban, olyan kiadásban hallgatom ami szembe jön. Sohasem vettem/veszek azért egy albumból több kiadást, mert egyik-másik jobb hanzású, jobb nyomás, mint a másik.
Csak olyan miatt vettem már egy adott albumból akár több példányt is, mert a korábbi ilyen-olyan okokból hallgathatatlan volt(lásd Clapton - Oceans Boulvard).
Az új kiadású lemezekkel(lp) bizalmatlan vagyok. A gyűjteményemben talán ha 40db ilyen van, és ebből 5-6db hibás nyomásúnak mondható. Ez aránytalanúl nagy szám, így lemezvásárlás esetén nagyon nagyon ritkán merül fel az új kiadás, mint alternatíva.
hibaráta a régieknél is van + ott van a nyitott kérdés hogyan kezelték az X lemezt mondjuk az eltelt 40-50-60 év alatt...volt már esetem ahol látszólag tökéletes, tiszta lemezt várásoltam,aztán rá pár napra a Limar-ban kötöttem ki,tűtisztitáson :smile30: ,mert olyan trutyi került a tűhegyre,amelyet magam már nem tudtam letakaritani,annak ellenére hogy elvileg mosott lemez volt amit megvásároltam... :angry:

nem minden arany ami fénylik,persze egy pár újrakiadó is nem ártana ha tükörbe nézne,elég sok a kókler kiadvány,és csak növekszenek,ahogyan a használtpiaci árak emelkednek...

Csak röviden, mert tényleg "off".
Igen, nyilván a régi lemezeknél is megvan a hibaráta, de azoknál inkább a nem rendeltetésszerű használatra(rossz beállítások, sérült tű, stb.) visszavezethető hibák jelentkeznek, mintsem préselési problémák.
Azok a helyek, az a kategória(~10-18€) ahonnan rendszeresen vásárolok, teljesen megbízhatóak, kb. vakon megvehetem, nincs szükség a szemrevételezésre sem. Ettől még a lemez, a felvétel hangja hagyhat kivánni valót maga után, de az arány lényegesen kedvezőbb mint az új lemezeknél.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

zoli73 írta:
2023.04.12., szer. 20:12
dixie-chicken írta:
2023.04.12., szer. 17:40
zoli73 írta:
2023.04.11., kedd 19:43


Szívesen válaszolnék hosszabban is, de mivel ez itt "off", így nem teszem.
Csak annyit mondok, hogy én nem veszek újra kiadásokat, mivel szinte minden beszerezhető eredeti kiadásban használt lemez formájában, rendszerint kiváló állapotban.
ez igy nagyon jól hangzik :D :smile53: ...mi van akkor ha vannak bakancslistás lemezeid,használtpiaci áruk már 300-500US/euro környékén van,és megbizható minőségben dolgozó cég ,újrakiadja azt,és megveheted 20-25US/euro áron ?...vársz még +10-15 évet,abban reménykedvén hogy vlmilyen váratlan helyen,előkerül mondjuk 10-15US/euro áron,mert az eladó tudatlan,nincs internetje,discogs-ot sem ismeri ?...

mi van ilyenkor ? :kiss:
Mi van ilyenkor?
Semmi, én nem így vagyok összerakva, nekem nincsenek "bakancslistás" lemezeim.
Nem tagadom, a telefonomban van egy kisebb lista(20-25 lemez), amik ha szembe jönnek egy használt lemez boltba betérve, akkor lecsapok rá, de célirányosan semmit sem keresek. Van olyan lemez, ami ezen a listán már évek óta fent van, még sem töröm magam a megszerzésén. A formátum is mindegy, nálam nincs prioritása egyiknek sem. Ilyen magas árú lemezekről, bár biztos vannak, de én tudomást sem veszek. Az én értékrendemben nincs olyan zene, olyan kiadás, ami megérne ennyit.
Kiadásokról. Sohasem foglalkoztattak a különleges, limitált, audiofil, ritka, és ki tudja még milyen kiadások, olyan formátumban, olyan kiadásban hallgatom ami szembe jön. Sohasem vettem/veszek azért egy albumból több kiadást, mert egyik-másik jobb hanzású, jobb nyomás, mint a másik.
Csak olyan miatt vettem már egy adott albumból akár több példányt is, mert a korábbi ilyen-olyan okokból hallgathatatlan volt(lásd Clapton - Oceans Boulvard).
Az új kiadású lemezekkel(lp) bizalmatlan vagyok. A gyűjteményemben talán ha 40db ilyen van, és ebből 5-6db hibás nyomásúnak mondható. Ez aránytalanúl nagy szám, így lemezvásárlás esetén nagyon nagyon ritkán merül fel az új kiadás, mint alternatíva.
hibaráta a régieknél is van + ott van a nyitott kérdés hogyan kezelték az X lemezt mondjuk az eltelt 40-50-60 év alatt...volt már esetem ahol látszólag tökéletes, tiszta lemezt várásoltam,aztán rá pár napra a Limar-ban kötöttem ki,tűtisztitáson :smile30: ,mert olyan trutyi került a tűhegyre,amelyet magam már nem tudtam letakaritani,annak ellenére hogy elvileg mosott lemez volt amit megvásároltam... :angry:

nem minden arany ami fénylik,persze egy pár újrakiadó is nem ártana ha tükörbe nézne,elég sok a kókler kiadvány,és csak növekszenek,ahogyan a használtpiaci árak emelkednek...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

dixie-chicken írta:
2023.04.12., szer. 17:40
zoli73 írta:
2023.04.11., kedd 19:43
GTomi írta:
2023.04.11., kedd 13:53


régen lehet, de ott PFloyd újra kiadott (lp)lemezei (baromi sterilek lettek, hiába spéci ilyen-olyan nyomás), PGabriel újra kiadott és nyomott (lp) lemezei dettó. De ez nyilván az én véleményem, ami nekem meg van ezekből, azok után tudok véleményt mondani.

MDavis KindOfBlue, digitalizálás után javították ki a felvétel hibáit és után megint volt lp kiadása. (Sajnos nem volt szerencsém eredeti usa hatszemes nyomáshoz :( )
Szívesen válaszolnék hosszabban is, de mivel ez itt "off", így nem teszem.
Csak annyit mondok, hogy én nem veszek újra kiadásokat, mivel szinte minden beszerezhető eredeti kiadásban használt lemez formájában, rendszerint kiváló állapotban.
ez igy nagyon jól hangzik :D :smile53: ...mi van akkor ha vannak bakancslistás lemezeid,használtpiaci áruk már 300-500US/euro környékén van,és megbizható minőségben dolgozó cég ,újrakiadja azt,és megveheted 20-25US/euro áron ?...vársz még +10-15 évet,abban reménykedvén hogy vlmilyen váratlan helyen,előkerül mondjuk 10-15US/euro áron,mert az eladó tudatlan,nincs internetje,discogs-ot sem ismeri ?...

mi van ilyenkor ? :kiss:
Mi van ilyenkor?
Semmi, én nem így vagyok összerakva, nekem nincsenek "bakancslistás" lemezeim.
Nem tagadom, a telefonomban van egy kisebb lista(20-25 lemez), amik ha szembe jönnek egy használt lemez boltba betérve, akkor lecsapok rá, de célirányosan semmit sem keresek. Van olyan lemez, ami ezen a listán már évek óta fent van, még sem töröm magam a megszerzésén. A formátum is mindegy, nálam nincs prioritása egyiknek sem. Ilyen magas árú lemezekről, bár biztos vannak, de én tudomást sem veszek. Az én értékrendemben nincs olyan zene, olyan kiadás, ami megérne ennyit.
Kiadásokról. Sohasem foglalkoztattak a különleges, limitált, audiofil, ritka, és ki tudja még milyen kiadások, olyan formátumban, olyan kiadásban hallgatom ami szembe jön. Sohasem vettem/veszek azért egy albumból több kiadást, mert egyik-másik jobb hanzású, jobb nyomás, mint a másik.
Csak olyan miatt vettem már egy adott albumból akár több példányt is, mert a korábbi ilyen-olyan okokból hallgathatatlan volt(lásd Clapton - Oceans Boulvard).
Az új kiadású lemezekkel(lp) bizalmatlan vagyok. A gyűjteményemben talán ha 40db ilyen van, és ebből 5-6db hibás nyomásúnak mondható. Ez aránytalanúl nagy szám, így lemezvásárlás esetén nagyon nagyon ritkán merül fel az új kiadás, mint alternatíva.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

hogy ne a savanyú-a-szőlő-effektus legyen, az erősen ritka
nekem más tapasztalatom van,és elég sok csalódásom volt pont az első kidványokkal kapcsolatban ;)

és,streameled az adott anyagot,CD változatban is megvan :rolleyes:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Válaszolok erre: az újrakiadásnál, hogy ne a savanyú-a-szőlő-effektus legyen, az erősen ritka.

Két példa:

Az eredeti: (ez volt már $200-ért is fenn, most épp van olcsóbban)

Kép

Az újrakiadás:

Kép

Az eredeti:

Kép

Az újrakiadás:

Kép

Szerintem, aki nem ismeri, annak is lejön, hogy az újrakiadott Glossa, az soha-soha nem adja azt az élményt, mint az eredeti Symohonia-s, hiába ugyanazok a lyukak.

A másik, az egy díszruhába öltöztetés, újrakeverés, SACD-sítés, 100 oldalas booklet, meg egy rakás kép, na, itt meg pont fordított a helyzet: a dedikált (!) első kiadás egyszer sem volt a lejátszóban, mióta az SACD megvan. Helyesebben, egyszer, egy barátomnak, aki 'nincs oda az SACD hangért', neki megmutattam...
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

zoli73 írta:
2023.04.11., kedd 19:43
GTomi írta:
2023.04.11., kedd 13:53
zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 19:56


Ma már igen, de ez nem volt mindig így. Különben meg hagyjuk már meg az embereknek a választás szabadságát!
régen lehet, de ott PFloyd újra kiadott (lp)lemezei (baromi sterilek lettek, hiába spéci ilyen-olyan nyomás), PGabriel újra kiadott és nyomott (lp) lemezei dettó. De ez nyilván az én véleményem, ami nekem meg van ezekből, azok után tudok véleményt mondani.

MDavis KindOfBlue, digitalizálás után javították ki a felvétel hibáit és után megint volt lp kiadása. (Sajnos nem volt szerencsém eredeti usa hatszemes nyomáshoz :( )
Szívesen válaszolnék hosszabban is, de mivel ez itt "off", így nem teszem.
Csak annyit mondok, hogy én nem veszek újra kiadásokat, mivel szinte minden beszerezhető eredeti kiadásban használt lemez formájában, rendszerint kiváló állapotban.
ez igy nagyon jól hangzik :D :smile53: ...mi van akkor ha vannak bakancslistás lemezeid,használtpiaci áruk már 300-500US/euro környékén van,és megbizható minőségben dolgozó cég ,újrakiadja azt,és megveheted 20-25US/euro áron ?...vársz még +10-15 évet,abban reménykedvén hogy vlmilyen váratlan helyen,előkerül mondjuk 10-15US/euro áron,mert az eladó tudatlan,nincs internetje,discogs-ot sem ismeri ?...

mi van ilyenkor ? :kiss:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

GTomi írta:
2023.04.11., kedd 13:53
zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 19:56
Balage84 írta:
2023.02.19., vas. 19:32


De azért azt tudjátok, hogy az LP gyárban a stúdióból kapott file-ból készül a mesterlemez egy mechanikus átalakítóval, majd avval fröccsöntik a sorozatgyártás során a lemezeket.
Nem egyszerűbb azt a file-t beküldeni rögtön egy normális DAC-ba?
Ma már igen, de ez nem volt mindig így. Különben meg hagyjuk már meg az embereknek a választás szabadságát!
régen lehet, de ott PFloyd újra kiadott (lp)lemezei (baromi sterilek lettek, hiába spéci ilyen-olyan nyomás), PGabriel újra kiadott és nyomott (lp) lemezei dettó. De ez nyilván az én véleményem, ami nekem meg van ezekből, azok után tudok véleményt mondani.

MDavis KindOfBlue, digitalizálás után javították ki a felvétel hibáit és után megint volt lp kiadása. (Sajnos nem volt szerencsém eredeti usa hatszemes nyomáshoz :( )
Szívesen válaszolnék hosszabban is, de mivel ez itt "off", így nem teszem.
Csak annyit mondok, hogy én nem veszek újra kiadásokat, mivel szinte minden beszerezhető eredeti kiadásban használt lemez formájában, rendszerint kiváló állapotban.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: GTomi »

zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 19:56
Balage84 írta:
2023.02.19., vas. 19:32
SoundMania írta:
2023.02.19., vas. 19:23


Hallottuk itt-ott.... Az Otari gyengeségét a TFK meg a Nagra mellett, meg hogy egy Ptp Lenco jobb volt mint a számteklejáccó a dakjával. És került vagy 2mil-be... Szerintem a Lenco olcsóbbra kijön, még Supex-el is. :) Még a saját cd játszóm is kb partiba volt a hangjával és az is olcsóbb volt. Míg a Lencónál meg drágább (és még mindig rosszabb hangú)
Így hiába vérzik 1000 helyen, többre értékelem a hangját egy jó lemezjátszónak.
De azért azt tudjátok, hogy az LP gyárban a stúdióból kapott file-ból készül a mesterlemez egy mechanikus átalakítóval, majd avval fröccsöntik a sorozatgyártás során a lemezeket.
Nem egyszerűbb azt a file-t beküldeni rögtön egy normális DAC-ba?
Ma már igen, de ez nem volt mindig így. Különben meg hagyjuk már meg az embereknek a választás szabadságát!
régen lehet, de ott PFloyd újra kiadott (lp)lemezei (baromi sterilek lettek, hiába spéci ilyen-olyan nyomás), PGabriel újra kiadott és nyomott (lp) lemezei dettó. De ez nyilván az én véleményem, ami nekem meg van ezekből, azok után tudok véleményt mondani.

MDavis KindOfBlue, digitalizálás után javították ki a felvétel hibáit és után megint volt lp kiadása. (Sajnos nem volt szerencsém eredeti usa hatszemes nyomáshoz :( )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

szfi írta:
2023.03.08., szer. 18:25
Bizony!
Az "adathordozók bírják" magukat. Van LP-ma amit még édesapám vett a 70-es évek végén, és CD-m amit már saját magam a 90-es években (A skála minőségben nagyon széles. Kevés "selejttől" eltekintve az elfogadhatótól a remekig mostanáig összegyűlt kb. 500 darab mind a kettőből. /Rokonoknál/Barátoknál maradt visszakérhetetlen kölcsönként kb. 80-100 darab. Félreértés ne essék a "streaming nagyon kényelmes, de minőségben kb. úgy szór, mint az előző kettő.) Magyarul, vénségemre nem tudok formátumot választani, mert mindegyiken van nagyon sok remek zene.
Ráadásul koncertek után vagy van CD, LP vagy marad a streaming utólagos élvezetre. Szóval sem audiofil (Pláne at high-end level.) nem tudom reprodukálni otthon a dolgokat. Marad a mezei hi-fi 1978 óta.
Az idő elrepül, a zene megmarad. (Igy vagy úgy!) :D
A hsz átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
szfi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2021.02.04., csüt. 08:20
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: szfi »

Bizony!
Az "adathordozók bírják" magukat. Van LP-ma amit még édesapám vett a 70-es évek végén, és CD-m amit már saját magam a 90-es években (A skála minőségben nagyon széles. Kevés "selejttől" eltekintve az elfogadhatótól a remekig mostanáig összegyűlt kb. 500 darab mind a kettőből. /Rokonoknál/Barátoknál maradt visszakérhetetlen kölcsönként kb. 80-100 darab. Félreértés ne essék a "streaming nagyon kényelmes, de minőségben kb. úgy szór, mint az előző kettő.) Magyarul, vénségemre nem tudok formátumot választani, mert mindegyiken van nagyon sok remek zene.
Ráadásul koncertek után vagy van CD, LP vagy marad a streaming utólagos élvezetre. Szóval sem audiofil (Pláne at high-end level.) nem tudom reprodukálni otthon a dolgokat. Marad a mezei hi-fi 1978 óta.
Az idő elrepül, a zene megmarad. (Igy vagy úgy!) :D
NorstoneSpider,Pro-JectWMI5,KecesIQRP1500A,AVA KZH-8
HiDiamond,Pangea,Realcable,Ricable,Audioquest,Transparent Audio,Nordost
ThorensTD124Jelco850 Hana Ml,Keces Ephono Project VCS2
AurenderA100
EmotivaERC-3
Trigon Dialog/Monolog
ElacFS509
Havi 100-150 óra/nem hàttér/ zene kb. 90 m3-en.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Alfaati, nem az első eset- vélhetően nem is az utolsó - amikor kiforgatod a mondandómat.
Soha nem beszéltem JOGOSULTSÁGRÓL a digitális technika használatát tekíntve az LP gyártás folyamatában. Az árvíznek sem kérdőjelezem meg a jogosultságát, hogy letaroljon mindent...
Azt mondtam, hogy NEKEM azok a nyomások tetszenek - a kifizetett tanulópénzből okulva - ahol a digitális technika nincs jelen a felvétel egyik szakaszában sem.
Tehát, AAA. " Ez nekem már így becsípődött, és így is marad..."
Innen indult a felháborodásod.
Sajnos, az évet elírtam, 90 helyet 80-85 öt lett volna helyes írni , de aki meg akarja érteni a mondandóm lényegét az megérti.
2023 02. 02. 18:34 - tól kezdődött, onnan nyomon követhető az " agymenés ".
Ez a téma keltett " felháborodást " ? Seduxen recept nélkűl kapható...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

alfaati írta:
2023.03.06., hétf. 11:44
dixie-chicken írta:
2023.03.06., hétf. 11:00
alfaati írta:
2023.03.06., hétf. 10:40


Mivel a 70-es évek re-issuejairól van szó illetve olyan 70-es évek beli zeneanyagokról - a leírás szerint - amik korábban nem jelentek meg valamiért eddíg, így persze, hogy nincs benne digitális felvételi eljárás technika. Szerintem ezt most kár volt hozzáfűzni a linkhez mivel, korábban sem a digitálisan utómunkált analóg kontra full analóg felvételekről ment az agymenés. Hanem egy olyan téma keltett felháborodást, hogy van-e jogosultsága a digitális technikának a felvételi eljárás valamelyik szakaszában. Az a beszélgetés pedig csak az 1980 utáni lemezeknél kap értelmet.
"Among the many other significant ECM recordings appearing in this ongoing re-issue series will be Keith Jarrett’s Bremen Lausanne 3-LP Box-set, Jan Garbarek’s Afric Pepperbird as well as Madar, by Garbarek and Anouar Brahem, which appears on vinyl for the first time.

előre vannak jelezve bizonyos felvételek,amelyek nem a '70 években készültek...pl Garbarek/Brahem/Ustad Shaukat Hussain "Madar" (ECM 1515/01.01.1994)...

a listát bőviteni fogják,étrelemszerűen,és belekerülhetnek késöbbi felvételek is,amelyen még nem lettek soha kiadva LP-én....lásd "Madar"

oké?
Nemtudom a Madar-ból és a más viszonylag fiatal felvételekből, hogy lesz full analóg, de mindenestre kiváncsian várom! Én felfedezni vélek itt ellentmindásokat. A digitális technikával rögzített ECM/JAPO felvételekből hogy lesz full analóg?
Szerintem ez egy PR fogás.
ez is szerepel a szövegben:

"The Series Includes Jewels of the Label’s Deep Catalogue That Have Been Long out of Print or Never Been Available on Vinyl in Elegant, High-Quality Editions Cut from the Original Masters Made in Europe Analogue Production

Wherever Possible "

;)

U.I.:okosan levédték magukat hogy ne legyen véletlenül sem hasonló eset,mint a MoFi-nál...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Stone Temple Pilots Unplugged albumot egy orosz kiadó hozta forgalomba botrányos minőségben. A lemez és a tok szép lett, de a matéria méltatlan minőségben lett nyomva. Gyakorlatilag bootleg minőségű...

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Bevallom töredelmesen, nekem ez volt az első zenei élményem.
Egy 1965-ös eredeti Decca comapct kazettán, és egy akkoriban nagyon számnak számító kis Hitachi kazettás magnón.
Ebből is látszik, öreg vagyok mint az országút ... :D
Meg már nem vagyok a régi, mert régi vagyok.
Csatolmányok
R-3807477-1345201193-7211.jpg
R-3807477-1345201193-7211.jpg (61.19 KiB) Megtekintve 2087 alkalommal

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

trane írta:
2023.01.05., csüt. 18:47
supravox írta:
2023.01.05., csüt. 18:29
Na erre gondoltam.
Bocsi a spotlámpákért:)
Screenshot_20230105_182359_Gallery.jpg
na igen, a mi korosztályunk számára ez volt minden bizonnyal az első négyévszak :smile53: - s az első élmények sokat számítanak ;)
lehetséges,de ezt a változatot mutogatták,annak ellenére hogy általában a gyűjteményekben volt még jó pár "4 évszak",vagy 40 éve is a "szakik" hogy ez jó változat... ;peace;
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Nekem ez volt az első élményem 10 éves korom körül, '84-ben egy amerikai műsoros kazetta került valahogy a tesómhoz, én meg ronggyá hallgattam a Neon Knights-ot rajta, azóta is "metálos" vagyok, bár azért manapság már másfajta zenéket is hallgatok...
Black_Sabbath_Heaven_and_Hell.jpg
Black_Sabbath_Heaven_and_Hell.jpg (35.19 KiB) Megtekintve 2228 alkalommal
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

trane írta:
2023.01.05., csüt. 18:47

na igen, a mi korosztályunk számára ez volt minden bizonnyal az első négyévszak :smile53: - s az első élmények sokat számítanak ;)
Nekem ezek az első, és azóta is örök élmények :rolleyes:
Michael_Jackson_-_Bad (1).png
Michael_Jackson_-_Bad (1).png (85.48 KiB) Megtekintve 2107 alkalommal
Depeche_Mode_-_Black_Celebration.png
Depeche_Mode_-_Black_Celebration.png (98.49 KiB) Megtekintve 2107 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

supravox írta:
2023.01.05., csüt. 18:29
Na erre gondoltam.
Bocsi a spotlámpákért:)
Screenshot_20230105_182359_Gallery.jpg
yeeeeessss :smile32:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

Na erre gondoltam.
Bocsi a spotlámpákért:)
Screenshot_20230105_182359_Gallery.jpg
Screenshot_20230105_182359_Gallery.jpg (896.4 KiB) Megtekintve 1982 alkalommal
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 163

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pjm »

Nem tudom a legszebb-e, de hogy a legjobban ezt élvezem az tuti
4seasons.jpg
4seasons.jpg (31.97 KiB) Megtekintve 1458 alkalommal

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

nekem a legszebb Led Zeppelin II-est,a Led Zeppelin adja elő ;peace; 31_1_21.gif
Csatolmányok
zepp.jpg
zepp.jpg (127.68 KiB) Megtekintve 1457 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

supravox írta:
2023.01.05., csüt. 14:48
Nekem a legszebb Négy évszak prezentációt a Liszt Ferenc kamarazenekar adja elő...
Fotó később😀
A szülői házban elfekvő (pontosabban álló, azé' barbár nem vagyok!) LP-gyűjteményemben még ott hever az alábbi 3-lemezes válogatás. De nagyot is szólt az ortofonizált Rút Kiskacsából, Yamaha A-500-as erőlködőből és egy pár eredeti, angol exportból visszamaradt Videoton Minimaxból álló rendszeremen!
lfco.jpg
lfco.jpg (107.12 KiB) Megtekintve 1248 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »

Nekem a legszebb Négy évszak prezentációt a Liszt Ferenc kamarazenekar adja elő...
Fotó később😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ezért meg fogom kapni a magamét, de egy ideje...
cover.jpg
cover.jpg (321.73 KiB) Megtekintve 1252 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”