Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Az elég gáááááááz, hogy '(Bach)....nem is olyan rossz'....
De most kivételesen nem mondok róla rosszat.
Sőt. Van a 1052 jegyzékszámú concerto; az említett együttessel majdhogynem nagyon jó zene.
Ajánlom, a Bach -kedvelőknek feltétlenül.
 

 
Concerti

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megnéztem, régen volt már Bach. Pedig ez a Café Zimmermann-féle kiadás nem is olyan rossz. Talán még chordot is meggyőzi, hogy a Brandenburgi-versenyek hallgathatóan is játszhatók:
 
http://www.youtube.com/watch?v=puKhoueCYDg
 
A hangminőségről pedig mit is lehetne mondani? Részletek, finomság és dinamika, dinamika, dinamika.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 



 
Egy 2000 -es kiadású Astrée; válogatás a spanyol 'Golden Age' szerzőitől, legfőképp Cabezón műveiből.
 
Antonio Cabezón - a legendás vak zeneszerző/orgonista/billentyűs. Az évszám igen régi, valamikor az 1520 -as évek, V. Károly császár kora, amikor ott a zenei élet mai szemmel felfoghatatlan fejlődésnek indult.
Nyomtatott kiadásban művei először 1557 -ben jelentek meg, Henestrosa Libro de Cifra Nueva gyűjteményében.
Leginkább billentyűs művei ismertek - orgonára és virginálra/klavikordra  - még sok egyéb területen is alkotott.
A fia, Hernando, később rengeteg művét simán beemelte a saját gyűjteményébe; ez akkoriban egyáltalán nem volt gáz, sőt szokásban volt.
 
Zenéjében fontos a 'tiento' forma, ami kb. egy nagyon szigorú szisztéma szerint felépített improvizatív variációforma.
 
Hihetetlen jó zene; nekem első számú kedvencem. Improvizáció is meg nem is; kötött forma meg nem is; ismétlődik meg nem is... Emellett dallamos, nagyon harmonikus, furcsa csavarásokkal teli.
A lemezen Skip Sempé tökéletesen ráérzett erre az egészre; a klavikord hangja gyönyörűséges; a consort felállás a szokásos, csak telve szokatlan improvizációkkal, gyakorlatilag 'kirohanásokkal' - az egyik legjobb, amit hallottam.
 
A hangminőség kifogástalan.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: earforce »


Zseniális!

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 



 
A fandango régi portugál/spanyol páros tánc; 1700 -as évek elejétől vannak  lejegyzések.
A lemezen Soler - Albero - Gallés - Lopez - Ferrer - Boccherini feldolgozásai sorakoznak; ráadásul az utolsó szám, a belinkelt, egy két csembalós verzió.
Staier előadása pazar, a hangminőség zseniális, kis rendszerek is szeretik.
Persze van egy enyhe cirkuszos/most-megmutatom érzés, de ezzel együtt jó lemez.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Köszönöm, csak most vettem észre a posztot! hoyo.gif
 
(Linn rádiót amúgyse hallgattam, a személyes ismeretségek és értékítéletek impaktjai jelentősen befolyásolják a zenehallgatás közbeni nyugalmamat.)
 
Ja, hogy nem tette be fülelek posztját a csehszlovák klasszikus webrádióról. Tehát posztom arra egy válasz. Bocs a technikaizásért.

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Valamiért eltűnt a kép a hozzászólásomból. Amennyiben az általad beillesztett az ez, akkor igen.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Erről a lemezről van szó?
 


ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ugyan nem teljesen d'India, de hátha beérjük vele, amíg kerül valami teljesebb, ezen a lemezen ugyanis társaságot kapott, nem is akármilyet, Kapsberger és Piccinini személyében:
 

 
Az előadás ajánlásához pedig Hille Perl nevénél több nem is kell, de a szoprán is borzasztó szép és nehezeket énekel. Gundula Andersnek hívják, és én - szégyen, nem szégyen - eddig nem ismertem. Sajnos részlet sehol (csak egész album, ha valaki körbenéz  ).

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Még a Kozena lemezhez.
Az az egy Strozzi, az Udite amanti, most úgy érzem, kilóg, éspedig felfelé.
Kozena hangja itt a 'de luxe' kategória.
 
Van úgy, hogy változnak a preferenciák. És ebben a hifi is totál benne van.
Tény, hogy kicsit nagyobb hangerővel hallgatva ez az 'Udite Amanti' félelmetesen jó.
A Naim rendkívül szereti ezt a hifis szempontból kifejezetten nehéz/megmászhatatlan műfajt.
 


ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 

 
 
Aránylag vékonyan vagyok d'India lemezekből; igazából nem ismerem.
 

Valahogy én is így vagyok ezzel. De épp a Kozena-lemez (meg B. Strozzi) miatt kérdeztem, mert tényleg zseniális az a két szám. Sebaj, keresek tovább.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Aránylag vékonyan vagyok d'India lemezekből; igazából nem ismerem.


megvan: 

 
Szerintem nem annyira jó.
 
Ami viszont nagyon tetszik, az Kozena lemeze; azon van két d'India szerzemény; az egyik jobb, mint a másik.
 

 



 



 
 
Meg persze az első számú kedvenc, a Vitali -féle

Ami ELKÉPESZTŐ.Jó rendszerrel elájulás.
 
 
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mindig tanul az ember: Monteverdi hatása nem csupán zeneszerzőként, de koncertmesterként is jelentősnek bizonyult, amennyiben az általa bevezetett intézményes változásoknak köszönhetően hihetetlen felvirágzásnak indult a hangszeres zene a Velencei Köztársaságban: a zenészek nem napidíjat, hanem éves fizetést kaptak, s nem csupán a miséken, de vallásos és világi ünnepeken is megmutathatták tudásukat, miközben a hangszeres zenében a fúvósoktól a vonósok vették át a szerepet. Ennek a rövid, alig másfél évtizedes, ám termékeny korszaknak a velencei pestis vet véget - és ez a CD állít emléket:
 

 
Az anyag annyira sokszínű és szép, hogy szinte kiemelni (és megtalálni) is alig lehet a lemezről bármit.
Ha mégis ajánlani kellene valamit, akkor biztosan Marini Visszhang-szonátáját említeném, de sajnos az sincs sehol.
Megrögzött Manze-fanatikus hírnevemet öregbítve így nem is nagyon ágyazhatok be ide mást, mint ezt a változatot (nem a lemezről):
 



 
 
U.i.: Kedves chord! Nem ajánlanál egy igazán jó d'India-lemezt?

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 
 

 
Egy Stradivarius kiadás, a felvétel Milánóban készült.
 
Willaert flamand születésű, később Párizsban és Itáliában élt. Pici Magyarországi (!!) kitérővel később, 1527- től Velencében a 'Maestro di Capella' tisztségben maradt haláláig.
Fennmaradt, hogy még 1515 környékén, fiatalon, Rómában, a pápai kápolnában üldögélt, és a kórus épp az ő motettáját nyomta, de mint Josquin - aki akkor igen híres volt - szerzeményt. Aztán mikor kiderült, hogy az övé, le is vették a műsorról...
Hatása óriási, sok dolog olvasható róla.
A belinkelt szerző, Segni, róla igen kevés adat maradt fenn; Fogliano tanítvány, és másodorgonista volt Velencébe akkortájt.
Az 1540 -ben kiadott  'Musica Nova' gyűjtemény foglalja keretbe az akkori és ottani körbe tartozó szerzők műveit.
 
A lemezen ricercar -ok sorakoznak, főként csembaló-orgona párosításban. Szólam - kíséret váltakozva; gyönyörű harmóniák, szabad variációkkal, melyek adott csomópontokban mindig 'összeérnek' egy hang és egy ütem erejéig.
Hihetetlen jó zene; így sajna nagyon ritkán játsszák.
 
A hangminőség remek. Szinte három hangszer hallatszik; a csembaló, az orgona, meg az orgona mechanikájának , ill. a sípok levegőváltásainak üteme.
Feltétlen ajánlott.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 676
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 406
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »


RAMEAU Une Symphonie Imaginaire. Les Musiciens Du Lovre / Marc Minkowski. 
Én ezt ajánlom mára.
 

EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Nincs vita, hogy óriási tehetség volt, amit jól kamatoztatott.
Ez a származás- meg kurtizán-dolog inkább a kor viszonyait tükrözi; semmit sem von le nagyszerűségéből. 
 
Inkább az sejthető, hogy igen nagy minőségi volumen kellett ahhoz, hogy nőként nemhogy odaengedjék, de elismerjék és kiadják műveit.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 

Barbara Strozzi - 1600 -as évek, közvetlen Monteverdiék utáni generáció.
 
A híres/hírhedt velencei Strozzi család kicsit balkézről való tagja; híres díva volt akkortájt, s hölgy lévén, persze kurtizán hírében is állt.
Zenéje ÓRIÁSI.

Igazad van, óriási zene, különösen, hogy korának legtermékenyebb madrigálszerzőjéről van szó. De az én ízlésem szerint kicsit lekezelően írsz róla. Való igaz, találgatások vannak róla, hogy az őt később örökbe fogadó nevelőapa egyben biológiai szülő is volt. De talán azt sem érdektelen megemlíteni, hogy az örökbefogadást (és a lány taníttatását) korán felismert tehetsége indokolta. Apja jónevű költő azidőtájt, tudtommal többek között Monteverdinek írt, később lányának is, akit az általa toborzott művészeti akadémia tagjává tesz, ahol a leány nem csupán csodálatos énekhangjával tűnik ki, hanem részt vesz a korabeli szezők kompozícióinak vitájában, és csodásan megállja a helyét a férfiak között.
A lemez egyébként - minden minőségi kétely ellenére - valóban remek.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 
 

 
Barbara Strozzi - 1600 -as évek, közvetlen Monteverdiék utáni generáció.
A híres/hírhedt velencei Strozzi család kicsit balkézről való tagja; híres díva volt akkortájt, s hölgy lévén, persze kurtizán hírében is állt.
Zenéje ÓRIÁSI. A belinkelt lamentó az egyik legjobb, amit mutatni tudok.
Spanyol együttes előadása; a zenekar nagyon jó;  Mariana Flores hangja egyenesen elképesztő. Igazi sodró erejű szoprán, gyönyörű színezettel. Lendületes, dinamikus, kiabálós, hidegrázós.
Feltétlen ajánlott.
 
A hangminőség kiemelkedően jó.
Most jönnek a problémák.
Kis rendszereken gyakorlatilag hallgathatatlan; a magas-dinamika túllövi a szűk határokat. A linket hallgatva, még a laptop is szörnyű...
A nagy rendszerek egy része - kiindulva abból, amit hallottam - szintén alkalmatlan erre az egészre.
Sőt. Akár Naim -ből is van olyan lánc, ami szintén katasztrofális ezen a lemezen...
Vagyis, vita tárgya lehet a lemez hangminősége.
 
Viszont, a kivételek, akik mindig akadnak, azoknak páratlan élményben lehet részük.
Nálam is sokáig várt a sorára...
 
 
 

 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »






I. Allemande Loreyne
II. Almande Brun Smeedelyn
III. Almande de La nonette
IV. Almande de symmerman
 
A zene egy 1599 -es Flandriai gyűjteményből való; a déli szomszédok hatása óriási; akkoriban a 'multikulti' a zenében jó irányba működött.
Sok igen jó hangú hangszer mutatkozik; a reneszánsz-hegedűs játéka egyenesen pazar. (3'12 -től - húha)
 
Hifis szempontból a másik gyönyörűség a 'friction drum', kb. 'dörzsdob'; nem túl nagy, egy dugattyúféle súrlódik a dob belsejében, olyan furcsa-fojtott dummogás.
Viszont a sima mélyhangra ráül egy legalább oktávval mélyebb felharmonkus (alharmonikus:)), és egy hihetetlen mély 'hangárnyékként' jelenik meg, közben meg a hegedűn, felül, a lelógó vonószőr hallatszik...
Kicsi rendszereken ebből kb. semmi sem hallatszik, csak egy buffogás, meg egy szép hegedű.
Bármin is hallgatva, feltétlen ajánlott.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Teljesen igazad van, néha egy "filléres" CD lemez olyan elképesztően jó felvétel ill reprodukciót tud leadni, hogy el sem hiszem.
Van hogy egy drága lemez okoz pici csalódást, bár itt alapvetően azért nem lehet nagyon mellé nyúlni a minőségben.
Reméljük élvezi a pici is a zenét :rolleyes:
Üdv
 

Anna lányom első Cd-i nagyon imádja...
 
A Rossmann-os lemez meglepően jól szól.
 




Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ugyan nem reklámozzák, de elérhető a cseh d dur komolyzenei netes rádió flac formátumban is.
http://amp1.cesnet.cz/ itt kell kiválasztani a d dur rádiót flac formátumát, aztán letölteni egy pici fájlt és utána mehet a menet. Nem tudom, létezik-e egyéb netes zenei rádió flac formátumban? A Linn rádiója is csak 320kB mp3, bár elég jól szól.

Avatar
Bartfay
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 15:55
Értékelés: 90
Tartózkodási hely: Budspest
Kapcsolat:

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Bartfay »


Anna lányom első Cd-i nagyon imádja...
 
A Rossmann-os lemez meglepően jól szól.
 



Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 676
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 406
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »



Hű meg ha, csak belehallgattam, de ez tényleg erős előadás http://www.deutscheg...DUCT_NR=4295652

sikerült megfogni a lényeget is.
EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Hű meg ha, csak belehallgattam, de ez tényleg erős előadás http://www.deutscheg...DUCT_NR=4295652

A Szent Márk-székesegyházban készült felvételt hallgatva olyan érzésem van, mintha ott lennék én is.


Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 676
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 406
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »


A Szent Márk-székesegyházban készült felvételt hallgatva olyan érzésem van, mintha ott lennék én is.

EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”