Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kolléganővel találkoztam a folyosón, Mezzón látta és ezt ajánlotta, de melegen, hardcore operarajongóknak. A megjegyzendő név pedig: Franco Fagioli.
 
Off: hogy a bánatba lehet az új fórummotorral videót beilleszteni, nem találom.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 



 
Régi hifizős lemez; sokan ismeritek.
Jó a zene, jó az átirat, nagy az orgona, jó a felvétel.
 
Sokat elárul a rendszerről, leginkább, hogy erősen nagy hangerőn mi az ábra, hogy jólesik-e hallgatni egyáltalán, és hogy a végfok mekkora állat-brutál-bestia módon tud viselkedni, ha szükséges.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom, mi tört rám, de egyfolytában orgonaconcertókat hallgatok. Elég paradox műfaj, az orgona szerintem nem erre a műfajra termett, Handelét (Koopmannal) például nem tűrhetem a lejátszóban néhány percnél tovább, de akadnak egészen meglepően és elképesztően jók is.
 
Vivaldié friss felfedezettemmel, a Musica ad Rhenummal, vagy Sammartinié, aki inkább oboistaként jeleskedett, és egyébként milánói (majd londoni) barokk aprószent.
 
Mi van velem, fel nem foghatom.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Leszakadva végre Bach -tól, kicsit visszafelé, egy névtelen szerző Nápoly környékéről, egy kimondottan gyönyörűséges felvételen, ami nagyon jó, csak úgy önmagában, nem pedig mindenféle nyakatekert összehasonlítások miatt.
Ahogyan szól, az egyszerűen káprázatos.
 

 




ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


A Goldberg-variációknál Gould valami egészen furcsa dolgot csinál. Kicsit totál lesz@rja a közönséget, mármint a zenehallgatót, csak a zene köré épít. Nincs finomkodó közönségnek-kedveskedő átszellemült hangulat, vagy kicsi pihenés a lassú tételben. Csak a zene. És ez nagyon jó.
Püföli a zongorát olykor, a tempó sajátos, és kibontakozik valami egészen különleges rajzolat, valami nagyobb lépték.
Koroljov a 25. variációt - ami aránylag híres, lassú, teli kromatikus sorokkal - szépen, lassan viszi, persze vén róka, éppen nem billen át romantikusba. (amit a közönség szinte fizikailag kíván...) A következő gyors variáció szerintem durva, széttörős, kissé hatásvadász. Viszont hibátlan, kerek.
Gould ezt a lassút szintén lassan adja, de ebbe is belevisz valami nyugtalanítót, kissé kizökkentőt. A következő gyors rész itt szépen simul, pedig pattogós erősen, de mégis jó; semmi kényelmetlen érzés, holott óriási a hangerő, gyors is nagyon, de gyönyörű lüktetéssel.
Nagyon furcsa, excentrikus játék, már a széken is furcsán ül, szerintem egyenes, őszinte, nincs rizsporos paróka meg finomkodás.
 
Szóval nekem Gould nem kedvencem, a zongora sem igazán meg Bach sem, meg a Sony kiadás hangja sem, mégis az a furcsa eset áll elő, hogy ezt a lemezt nagyon ajánlom.
A régi, 1955 -ös verzió az egy külön történet - valaki hátha ír róla - én az 1981 -est hallgatom.
 

 




ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Gould nem hagyott nyugodni és nekifutottam ennek http://www.amazon.com/Glenn-Gould-Colle ... lenn+gould ahol nem dünnyög ott tényleg jó, egész megkedveltem. A dünnyögés engem zavar a zene hallgatásban
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Persze, jó volt.
Személyes lábjegyzetek:
Az élő zongorahang húha.
A ráadás méltatlan volt Koroljovhoz, aki szerintem ennek ellenére egy igazi úriember. Merthogy a 'Hull a pelyhes fehér hó' témára nyomott pár variációt...gyökér dolog, amikor az emelkedett tényleg szent hangulatból így visszapüffenümk...
Gould jobb.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Akkor jó volt a koncert ! látom.
Üdv
 


 
A tegnapi koncerthez.
 






Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 
A tegnapi koncerthez.
 




ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még egyszer Hille Perl, de megígérni nem tudom, hogy lejövök róla.
Van itt ez a "hetedik brandenburgi concertónak" is nevezett szonáta, a BWV 1029, aminek számtalan változata létezik, még concerto átirata is. Perl azonban egészen másképp döntött, amikor felvette erre a lemezre:
 

 
Nevezetesen úgy, hogy ugyan szonátaként adják elő, de hármas hangszerelésben, continuóval, így érzékeltetve a concertóként benne rejlő lehetőségeket. Az eredmény pedig elképesztő.
Ugyan ez éppen nincs megosztva (belehallgatni azért lehet itt), csak egy másik Perl-féle felvétele ugyanennek a szonátának csembalóval, de azt meghallgatva talán érdemes lesz utánajárni ennek a változatnak is.
 
http://www.youtube.com/watch?v=qFXCB4H-O4I

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 
http://www.youtube.com/watch?v=0_Q-1u6sNgQ
 
 
Nem olyan elementáris, mint az előző, de nagyon jó zene.
Egy track - egy szám - egy gondolat végig.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kicsit túlteng itt a régi muzsika, de hátha nem mindenkinek kenyere, s akadnak olyanok is, akik inkább a kortárs szerzeményeket preferálják.
Az élmény friss, két napja hallottam a Kronos koncertjén. Tőlük nincs ugyan felvétel ebből (a honlapjuk szerint amint lesz, levélben értesítik, aki követi a velük kapcsolatos híreket), de nyitó darabként olyan elementáris hatást gyakorolt rám (és amennyire érzékeltem, a közönség java részére), hogy kénytelen vagyok még egy ilyen rossz minőségű amatőr felvételen is ajánlani, mert lélegzetelállító darabról van szó.
 
http://www.youtube.com/watch?v=1Re4lgVCwGg

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 
Puis que la mort tres cruelment a pris
 
 
A legjobb Huelgas lemezek között van. Különleges, finom, nem könnyű, de mégis dallamos és nagyon harmonikus.
A felvétel: bárhol hallottam, jól szólt; jó rendszereken teljesen 'szétnyílik'.
Hallgassátok meg, érdemes.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 



 
Már volt szó erről, de még egyszer, mert rászolgál.
Az egész lemez gyönyörűséges. Különleges énekhang egy különleges énektechnikával.
A hifi szerepe itt óriási. Bár a lemez kicsi rendszereken is jól szól, nagyobb, ill. nagyon jó hangú rendszerek egészen különleges dolgokat tudnak kivarázsolni ebből a CD -ből. Maga az énekhang sokszínűsége elképesztő; mint ahogyan az a dinamika is, amit nem a szokott értelembe vett 'ütős mélyek' meg a 'ritmusjátszó képesség' stb.. hord a hátán igazából, hanem a középhangok, vagy sokszor a magas szekció 'támadása', hirtelensége, meghökkentő gyorsasága.
Meg a két pengetős 25 féle húrhangja, a vonósok finomsága, stb..
 
Az Alpha hangmérnöki gárdáját én szimplán zseninek tartom, és komolyan úgy tűnik, mintha direkt az én rendszeremre hangolnák a felvételeket; és ezt mástól is hallottam, totálisan eltérő rendszerrel.
 
Kicsit nagyobb hangerőnél, ill. ami kb. az élőt közelíti az adott szobában, majdhogynem toxikus...
A lemezen ez a szám csembaló alappal van - szintén zseniális.
 
Aki esetleg megriad ettől a számtól, nincs vész, van szelídebb, pl. a címadó La Bella Noeva.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Egyik kedvenc

a filmből.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most inkább mellőzöm a szokásos dumámat, meg a körítést. Van ez az Alain Corneau film, a Minden áldott reggel, és napok óta mást se tudok hallgatni, mint ennek a zenéjét:
 

 
A legjobb franci barokk, Savall, Lislevand előadásában, egy belecsempészett saját Savall-szerzeménnyel.
 
Hosszabb részlet, kettőben:
 
http://www.youtube.com/watch?v=Fzld51vbiQc
http://www.youtube.com/watch?v=KHJY3bOR8-0

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Gyönyörű !
köszönjük az ajánlást.

Rég volt már opera.
 

 



 
 
Motezuma - azték uralkodó (1502 -től)
1733 - az opera bemutatója.
 
Gyönyörű áriák, néhol fergeteges, néhol finom, pont, ahogyan kell, a hangszerelés külön gyönyörűség.
A szólisták - a legjobb hangokból összecsődítve.
Feltétlen ajánlott.



Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



 



 
 
A Tarantella alapvetően betiltott dallam volt. Caresana idejében viszont a Nagy Inkvizíció már csak emlék; így a dallam egyenesen 'bement' a templomba, mint Caresana miséjének egyik nagyon szép része.
A Capella de Turchini - főleg aki kedveli a Nápoly környéki zenéket - megkerülhetetlen.
A lemezen hihetetlen szép szólista hangok vannak.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Rég volt már opera.
 
 
 



 
 
Motezuma - azték uralkodó (1502 -től)
1733 - az opera bemutatója.
 
Gyönyörű áriák, néhol fergeteges, néhol finom, pont, ahogyan kell, a hangszerelés külön gyönyörűség.
A szólisták - a legjobb hangokból összecsődítve.
Feltétlen ajánlott.


 
Ez tényleg nagyon szép opera, gyönyörű áriákkal, csak azok fránya recsitatívók nekem unalmasak, Vivaldi operáiban sok van, nem értem itáliait
 
Aki lemaradt a szeptemberi MET-HD moziról és Netrebko fan, mint én is, youtubon alacsonyabb kép minőségben nézheti:
 
http://www.youtube.com/watch?v=3b0mnx_-yfI

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Rég volt már opera.
 

 



 
 
Motezuma - azték uralkodó (1502 -től)
1733 - az opera bemutatója.
 
Gyönyörű áriák, néhol fergeteges, néhol finom, pont, ahogyan kell, a hangszerelés külön gyönyörűség.
A szólisták - a legjobb hangokból összecsődítve.
Feltétlen ajánlott.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Elvezethet pl. ide, ami már tényleg komoly, a hangszer persze hibádzik, meg az egész még kicsit kipottyant az 'alapteóriából', stb..de a lemezt ajánlom feltétlen:
 

 



 
 
Hihetetlen jó billentései/díszítései vannak, úgy tűnik, a sok jazz, amit játszik, itt nagyon meghálálja magát.


 
Tényleg érdekesen játssza Jarrett a komolyzenét. Nekem is van pár belőle, a Goldberg-variációk, meg ez a lemez:
 

 



 
Nem csak ő jó, hanem a gambás is, akitől ezen kívül még Eötvös Péter "Replicáját" hallottam csak, de abban is elég meggyőző volt.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Akik barátkoznának Handel csembaló szvitjeivel, merthogy ez a zene ÓRIÁSI jó, itt egy 'átirat' zongorára, kellemes átvezetés, könnyített erősen, de jó lemez:

Chachonne
 
Elvezethet pl. ide, ami már tényleg komoly, a hangszer persze hibádzik, meg az egész még kicsit kipottyant az 'alapteóriából', stb..de a lemezt ajánlom feltétlen:
 

 



 
 
Hihetetlen jó billentései/díszítései vannak, úgy tűnik, a sok jazz, amit játszik, itt nagyon meghálálja magát.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



Üdv Mindenkinek!
 
Ritkán ajánlok zenét másoknak de találtam egy csodát nemrég. Talán még nem volt itt ajánlva.
 
Hirundo Maris
 


 
A lemez pazar, minden tekintetben.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


De dúdol itt is...
Én sem rajongok Gould -ért, pontosabban legtöbb lemeze nekem kívül esik köreimen, de ez a darab ezen a lemezen ezzel a hangszerrel vele együtt szerencsés találkozás.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Végre nem dúdol meg dünnyög vagy csak a linkelt darabban? Engem nem tudott meggyőzni Gould eddig, talán majd most...

 
 
Suite in D
 
 
Jobb lett volna valami régebbi billentyűs, nem pedig rongyokat tömködni egy csembalóba... ; kicsit szögletes/gouldos játék; kis rendszerek nehezen préselnek ki itt jó hangot; ...stb.
Lehet még fanyalogni, de egészében különlegesen nagyszerű lemez; aki elkövette a hibát hogy nincs meg/nem ismeri, ideje pótolni..


Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”