Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

juliush írta:
2022.12.16., pén. 18:10
Köszi az ajánlást! Nagyon szép lemez, de nehéz elfogultság nélkül véleményt alkotni az alábbi, ugyanebből a forrásból táplálkozó, ugyanakkor a Kódexben foglaltakat homlokegyenest másképp interpretáló nagy kedvencemmel eltöltött sok-sok évvel a hátam mögött.
Ha képszerűen próbálom megfogni a különbséget, Sanchez csapatának produkciója egy XIII. sz-i templomi, liturgikus élményként hat (már amennyire én azt el tudom képzelni a XXI. sz.-i kanapém mélyéről :D ), míg Savallék előadása már inkább XIV-XV. sz-i (sajnos nem tudok szabadulni némi anakronisztikus érzéstől) vándortársulat szcenírozott, szekuláris előadásaként a templom előtti téren vagy épp egy főúri udvarban.
De ez pont jó így, a különböző nézőpontoktól színesedik a világ, csak az nem jó benne, hogy várhatóan újabb súlyos pénzek cserélnek ismét gazdát a közeljövőben, hacsak le nem nyugszom és be nem érem végre a Tidallal! ;)
prev.jpg
Az észrevétel teljesen jogos. A fegyenctelepen (tosca.hu) pont erről ment egy jó vita; merthogy azt nehéz kigondolnunk, hogy amikor 'archetípus-közeli' zenéről van szó, akkor miért van az, hogy a legtöbb eddigi előadás 'kiegyenesedik', felszigorodik, megkeményedik, és az erős liturgikus élményt valami miatt mindenki ezekkel köti össze, hogy minél direktebb, puritánabb, szigorúbb, lényegretörőbb, annál mennyeibb. Holott, az igazi, ős-közeli zenei dolgok énszerintem pont hogy sokkal bonyolultabbak, több bennük a háttér-zizegés, a hullámzás, az örvénylés, a bizonytalanság, a lágyság, sőt, maga a játék.
Az tény, hogy amit Savall a szopránokkal csináltat, vagy a díszítésekkel / improvizációkkal, az totálisan szembe megy az eddigiekkel.
Nálam célba talált rendesen, pedig én is a másik fajtán szocializálódtam.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

juliush írta:
2022.12.17., szomb. 14:45
Nálam az év lemeze, nagy kedvenc szerzőm darabjai gyönyörűen érzékeny előadásban, fantasztikusan hiteles hangszerhanggal.
debussy_osborne.jpg
Steven Osborne eddig ismeretlen volt számomra, most végighallgattam ezt a felvételt, tényleg kiváló, Debussy nekem is az egyik kedvenc komponistám, és ez a zongorista nagyon otthon van Debussy világában.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Nálam az év lemeze, nagy kedvenc szerzőm darabjai gyönyörűen érzékeny előadásban, fantasztikusan hiteles hangszerhanggal.
debussy_osborne.jpg
debussy_osborne.jpg (238.43 KiB) Megtekintve 2599 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Köszi az ajánlást! Nagyon szép lemez, de nehéz elfogultság nélkül véleményt alkotni az alábbi, ugyanebből a forrásból táplálkozó, ugyanakkor a Kódexben foglaltakat homlokegyenest másképp interpretáló nagy kedvencemmel eltöltött sok-sok évvel a hátam mögött.
Ha képszerűen próbálom megfogni a különbséget, Sanchez csapatának produkciója egy XIII. sz-i templomi, liturgikus élményként hat (már amennyire én azt el tudom képzelni a XXI. sz.-i kanapém mélyéről :D ), míg Savallék előadása már inkább XIV-XV. sz-i (sajnos nem tudok szabadulni némi anakronisztikus érzéstől) vándortársulat szcenírozott, szekuláris előadásaként a templom előtti téren vagy épp egy főúri udvarban.
De ez pont jó így, a különböző nézőpontoktól színesedik a világ, csak az nem jó benne, hogy várhatóan újabb súlyos pénzek cserélnek ismét gazdát a közeljövőben, hacsak le nem nyugszom és be nem érem végre a Tidallal! ;)
prev.jpg
prev.jpg (201.59 KiB) Megtekintve 2580 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Új AliaVox lemez a lejátszóban.
SACD természetesen.

Kép

Írás róla https://komolyzeneiajanlo.blogspot.com/ ... ll-es.html; egy hifis mondat is belekeveredett...

Köszönöm ajkamicinek, az ő lemeze vendégeskedik nálam. Asszem, nem fogja visszakapni, veszek neki egy újat.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Megérkeztek a szülinapi akciós lemezek az Outhere Music-tól. Nem az lett a kedvenc, amire számítottam, mert a rendelt dupla LP egy kicsit unalmasra sikeredett. Az egyik CD azonban már két napja forog, nagyon jó koncepció, zene, előadás, hangzás:
heinrich-alberts-pumpkin-hut-ram1913-20211116104516-front.jpg
heinrich-alberts-pumpkin-hut-ram1913-20211116104516-front.jpg (89.12 KiB) Megtekintve 2477 alkalommal

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: O_S »

Ha jó Ring-et akartok látni, hallani, akkor ajánlatom ez:
https://www.arte.tv/en/videos/RC-023083 ... ibelungen/

Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gnagy »

+1
Csak ma 60% engedmény minden lemezből: https://www.pentatonemusic.com/
promókód: friday22monday

Jó csemegézést.
g
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

gnagy írta:
2022.11.27., vas. 17:39
Sziasztok!

Főleg Alpha kiadványok féláron ma éjfélig: https://outhere-music.com/en/classical- ... t-releases

Jó csemegézést.

g
Szerencse, hogy közeleg a születésnapom, így volt jogalapom egy kis rendelésre....

Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gnagy »

Sziasztok!

Főleg Alpha kiadványok féláron ma éjfélig: https://outhere-music.com/en/classical- ... t-releases

Jó csemegézést.

g
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Egy kép azokról, akik elhatárolódnak a régizenei mozgalomtól: :D
zurbaran.jpg
zurbaran.jpg (221.88 KiB) Megtekintve 2283 alkalommal

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Köszi, erről az észt együttesről még nem hallottam, de meg fogom hallgatni...
[/quote]

Az a gond, hogy az általam hozzáférhető Tidal-on csak a '89 után kiadott albumok vannak. Ez kevesebb, mint a munkásságuk fele.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

PgSpa írta:
2022.11.19., szomb. 12:31
alto írta:
2022.11.19., szomb. 11:50
PgSpa írta:
2022.10.18., kedd 17:21
A Muzsikáló reggelben már mutattak egy részletet, sokaknál ki is csapta a biztosítékot.
Nekem tetszik, egy kicsit L'Arpeggiata utánérzés, de a "Klasszikusok popritmusban"
helyett jobban népszerűsíti a klasszikus zenét/régizenét.
A Lautten Compagney 1984-ben alakult, a L'Arpeggiata pedig 2000-ben, tehát ha utánérzést keresünk, az inkább fordítva van.
De szerintem nem érdemes, minkét együttes saját jogon is kiváló, és mindkettőt lehet lehet a barokk fúziós jelzővel illetni.
Nekem a Lautten a bátrabb, eklektikusabb hangszerhasználat és hangszerelések miatt egy kicsit jobban tetszik, de szeretem mindkettőt.
Az alakulások évszámában igazad van, de ha összehasonlítod a diszkográfiákat, Pluhar előbb engedte ki a szellemet a palackból. Igazad van, végül is mindegy mindkettő zenekar kiváló, és ez a lényeg. Én most éppen az észt Hortus Musicus LP-it vadászom, akikre az Arvo Pärt interjúkötet vezette rá a figyelmemet. Durva, hogy milyen színvonalas régizenét csináltak a szovjet rendszer közepette...
Köszi, erről az észt együttesről még nem hallottam, de meg fogom hallgatni...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

alto írta:
2022.11.19., szomb. 11:50
PgSpa írta:
2022.10.18., kedd 17:21
A Muzsikáló reggelben már mutattak egy részletet, sokaknál ki is csapta a biztosítékot.
Nekem tetszik, egy kicsit L'Arpeggiata utánérzés, de a "Klasszikusok popritmusban"
helyett jobban népszerűsíti a klasszikus zenét/régizenét.
A Lautten Compagney 1984-ben alakult, a L'Arpeggiata pedig 2000-ben, tehát ha utánérzést keresünk, az inkább fordítva van.
De szerintem nem érdemes, minkét együttes saját jogon is kiváló, és mindkettőt lehet lehet a barokk fúziós jelzővel illetni.
Nekem a Lautten a bátrabb, eklektikusabb hangszerhasználat és hangszerelések miatt egy kicsit jobban tetszik, de szeretem mindkettőt.
Az alakulások évszámában igazad van, de ha összehasonlítod a diszkográfiákat, Pluhar előbb engedte ki a szellemet a palackból. Igazad van, végül is mindegy mindkettő zenekar kiváló, és ez a lényeg. Én most éppen az észt Hortus Musicus LP-it vadászom, akikre az Arvo Pärt interjúkötet vezette rá a figyelmemet. Durva, hogy milyen színvonalas régizenét csináltak a szovjet rendszer közepette...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nagyon hálás vagyok a Hunnia kiadónak, amiért megjelentetik a kiadványaikat a HRA-n is, így az általam kedvelt HRA streaming-en hallgathatom eme kivételes minőségű felvételeket.

Itt kettőt ajánlanék különösen a fórumtársak figyelmébe (azokéba különösen is, akik velem együtt részt vettek anno Borbély László lenyűgöző Bach Goldberg-variációk-előadásának élő felvételén a Hunnia stúdióban az MRC jóvoltából, és alkalmuk volt megismerni a mestert), mindkettő elérhető (ill. letölthető) a HRA Streamingen FLAC 24/192 illetve a NativeDSD-n DSD256 formátumban. Tidalon is megtalálhatóak, sőt, a fizikai hanghordozók kedvelői sem csalódnak…

Szabolcs Szilágyi, László Borbély – Music For Flute And Piano

youtu.be/5uSpuQfP9fY


László Borbély – J. S. Bach, Die Kunst der Fuge

youtu.be/W4l3s61R880
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

PgSpa írta:
2022.10.18., kedd 17:21
A Muzsikáló reggelben már mutattak egy részletet, sokaknál ki is csapta a biztosítékot.
Nekem tetszik, egy kicsit L'Arpeggiata utánérzés, de a "Klasszikusok popritmusban"
helyett jobban népszerűsíti a klasszikus zenét/régizenét.
A Lautten Compagney 1984-ben alakult, a L'Arpeggiata pedig 2000-ben, tehát ha utánérzést keresünk, az inkább fordítva van.
De szerintem nem érdemes, minkét együttes saját jogon is kiváló, és mindkettőt lehet lehet a barokk fúziós jelzővel illetni.
Nekem a Lautten a bátrabb, eklektikusabb hangszerhasználat és hangszerelések miatt egy kicsit jobban tetszik, de szeretem mindkettőt.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Felkészülés a hosszú, hideg és sötét téli estékre...
356AB01D-E878-4B40-864A-05DE92DE180B.jpeg
356AB01D-E878-4B40-864A-05DE92DE180B.jpeg (3.32 MiB) Megtekintve 2065 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Snipi írta:
2022.11.15., kedd 09:12
fererencz írta:
2022.11.11., pén. 19:50

youtu.be/QgZ_-f7pVk4
Bocs, nem túl jó a szemem. (Na jó a fülem se ... ). Jól látom, hogy ennek a bőgőnek csak három húrja van? Tök érdekes.
Tudom, hogy van olyan, sőt már volt a kezemben is három húrú bőgő, de azt népzenészek használták, és mezőségi bőgő néven emlegették.
Egy korabeli hangszeren játszik, ez valóban egy 3 húros bőgő.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Snipi »

fererencz írta:
2022.11.11., pén. 19:50

youtu.be/QgZ_-f7pVk4
Bocs, nem túl jó a szemem. (Na jó a fülem se ... ). Jól látom, hogy ennek a bőgőnek csak három húrja van? Tök érdekes.
Tudom, hogy van olyan, sőt már volt a kezemben is három húrú bőgő, de azt népzenészek használták, és mezőségi bőgő néven emlegették.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Kijött még az idén a pomo d'oro harmadik bach concerto lemeze.

https://www.pentatonemusic.com/product/ ... -part-iii/

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Nem szotkam hibázni.

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Sziasztok!

Kicsit rákattantam a Stabat Mater-re. De miután rájöttem, hogy weboldalak és emberek sokasága teszi ezt,
megnyugodtam, hogy -talán - nem kóros.
Több feldolgozást is meghallgattam /amennyit az időm enged/ talán ez tetszik a legjobban, ezért ajánlom.
Nagyon messziről szaglászom a komolyzenét ezért nem is megyek bele okfejtésekbe, aki ismeri az tudja, akinek meg
új nagyon könnyen utánajárhat az alapműnek. A Stabat Mater siralomének, amely Szűz Máriának a keresztfa mellett
átélt fájdalmáról szól. Több zeneszerző dolgozta fel az 1400 évek végétől, a választék hatalmas.
Nem mellékelek youtube videót mert, szerintem ezt csak "jó" minőségben szabad hallgatni, persze van aki onnan is tudja.


https://tidal.com/browse/track/11150328
Csatolmányok
Stabat Mater.jpg
Stabat Mater.jpg (3.21 MiB) Megtekintve 1932 alkalommal
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Egyik barátom hívta fel a figyelmemet a Schöne Müllerinnek egy nemrégiben a Bartókon leadott előadására. A felvételt Budapesten a ZAK-on készítették 1969-ben, Peter Schreier és Rudolf Dunckel az előadók. A rádió archivumán kívül sehol nem lelhető fel semmilyen hordozón. A barátom már korábban is nagyon szerette, ahogyan Schreier előadja ezeket a dalokat, és tényleg gyönyörű, nagyon finom az előadásmódja. Többször is felvette a darabot (pl. Schiffel is), de a barátom azt mondja, hogy a zongorakíséret egyik felvételen sem igazán azt a szint, ahogyan Schreier énekel. (én nem ismerem az összes verziót). Amikor azonban ezt a felvételt hallotta azonnal megvolt az 'aha' érzése. Le is szedte az archívumból (már nincs fenn), ide feltetem az 'Jó reggelt' című gyönyörű dalt:

https://drive.google.com/file/d/1bBwEe1 ... sp=sharing

Akit érdekel írjon, és elküldöm a többit is.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

ajkamici írta:
2022.10.24., hétf. 11:45
Az album , a zongorista zseniális.
Most szombaton ,Hifi-show helyett MÜPA ba mentem hogy élőben is halljam. Egyik legjobb koncertélményem volt.
Montréali szimfónikusokat egy venezuelai születésű karmester vezényelte. Órási fazon, igazi csoda. Ami megdöbbentett a Liszt "Preludes" , gyönyörűen adták elő.
https://m.mupa.hu/program/komolyzene-op ... 19-30-bbnh
Remek koncert volt, a Sosztakovics 10. is nagyon ütött! :tutiok:
A zenekar a 80-as évek második felében, 90-es évek elején "nyiladozó" hifista korszakom egyik meghatározó élménye volt, még a klasszikus Decca Sound-dal tálalva, az azóta zaklatási botrányáról elhíresült Charles Dutoit vezényletével.
Így aztán nem csoda, hogy az egyébként is remek Carmina Burana-juk Charlie bácsi keze alatt különlegesen autentikusnak hat... ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Az album , a zongorista zseniális.
Most szombaton ,Hifi-show helyett MÜPA ba mentem hogy élőben is halljam. Egyik legjobb koncertélményem volt.
Montréali szimfónikusokat egy venezuelai születésű karmester vezényelte. Órási fazon, igazi csoda. Ami megdöbbentett a Liszt "Preludes" , gyönyörűen adták elő.
https://m.mupa.hu/program/komolyzene-op ... 19-30-bbnh

alto írta:
2022.10.07., pén. 09:08
Megjelent Vikingur Ólafsson új albuma a From Afar.


youtu.be/MQqUtoB9MZ8



Tegnap este végig hallgattam, a tőle megszokott magas színvonalú, varázslatos zene.
A dupla album első CD-jén koncertzongorán játszik, a másodikon pianínón, de pontról pontra ugyanazt a műsort, izgalmas lehetőséget teremtve az előadott művek két különböző hangzásvilágban való összehasonlítására. Bach, Mozart, Schumann, Brahms és Bartók művei mellett izlandi és magyar népdalok, Thomas Adès ősbemutatója, Ólafsson saját átiratai, valamint példaképének, a 96 éves Kurtág György által komponált, egymáshoz kapcsolódó darabok is helyet kaptak a lemezen. A művek sorrendje nem véletlenszerű, hanem ahogy a korábbi kiadványain már megszokhattuk, egy nagyon is tudatos koncepció mentén követik egymást, hasonlatosan a 70-es évek progresszív rock együtteseinek koncepció albumaihoz.
Nekem egy személyes meglepetéssel is szolgált a lemez, eddig nem is tudtam hogy szeretem Kurtágot! :D
Ajánlom minden komolyzene kedvelőnek meghallgatásra.
Csatolmányok
RP_Live_4489-681_web_Fair_J_Henry-1024x682.jpg
RP_Live_4489-681_web_Fair_J_Henry-1024x682.jpg (109.19 KiB) Megtekintve 2334 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”