Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertajánló

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: juice »



2011. október 23, vasárnap: Steven Wilson a müncheni Muffathalléban. Naná, hogy ott leszek.


Szia. No és egy ilyen Muffathalléban kik kísérik Wilsont a koncerten? Ja, és szólt úgy, mint szűk két éve a Porcupine Tree?
1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Remélem az enyémet is aláírattad


Sajnos nem, mert az utolsó példányt vettem meg, ami náluk volt, azt pedig önző módon megtartottam magamnak.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: tollact »



Egy pár gondolat a Generation Prog fesztiváltól. Pénteken az első két banda olyan "megvolt ez is" színvonalú volt, az Ocean Spout gyakorlatilag egy felnövekvő amatőr banda, az Effloresce pedig épp most hozza ki az első lemezét. Egyik sem ragadott magával, az Effloresce Nicky nevű énekesnője ugyan olykor jól hörgött, de ez inkább olyan volt, hogy még egy Nightwish vagy Within Temptation nem kell már nekem, ebből lehet folyót rekeszteni rendesen. No jó, nem volt rossz csaj, de kb. ennyi. Az Exivious egy holland banda, no ez tetszett, bár kissé egyhangúnak tűntek már egy óra után a szerzeményeik. A dobos és az öthúros fretless gitáron játszó basszeros viszont frenetikus volt, már ezért megérte. A Haken volt az utolsó, a dolgokat változatosabbá téve a dobosuk lekéste a nürnbergi gépet, ezért egy későbbivel Münchenbe repült, ahol a szervezők autóba ültették és Nürnbergbe hozták. A klub előtt hegyelt az egész banda a dobosra várva ("such an idiot"), ahol kiszúrtam a basszerost (világosszőke haja miatt elég könnyű felismerni), elég sokat beszélgettünk. A felesége magyar, kicsit magyarul is tud. Javarészt fiatal srácok, nagyon barátságosak és szimpatikusak. A szokásos fesztivál-csúszás miatt éjfélkor jutottak színpadra, fél kettőig játszottak. Van ugye a zenéjükben egy-két összetettebb szerzemény, de szépen, pontosan játszottak, ahogy elő van írva. Hát ez a koncert viszont hatalmas királyság volt. Kettőkor jutottam ágyba, de a Haken miatt bánta a fene. A koncert után a basszeros sráccal az új, Vision c. CD-jüket aláírattam, csak irkafirkára jutotta tőle, olyan fáradt volt már. Ja, a CD. Hivatalosan csak október végén jelenik meg, de a koncerten már meg lehetett venni. Megvettem.
Vasárnap? Csak röviden: Subsignal és Andromeda jók voltak.

Remélem az enyémet is aláírattad
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »

2011. október 23, vasárnap: Steven Wilson a müncheni Muffathalléban. Naná, hogy ott leszek.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Vasárnap?


Bocsánat: szombat.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Egy pár gondolat a Generation Prog fesztiváltól. Pénteken az első két banda olyan "megvolt ez is" színvonalú volt, az Ocean Spout gyakorlatilag egy felnövekvő amatőr banda, az Effloresce pedig épp most hozza ki az első lemezét. Egyik sem ragadott magával, az Effloresce Nicky nevű énekesnője ugyan olykor jól hörgött, de ez inkább olyan volt, hogy még egy Nightwish vagy Within Temptation nem kell már nekem, ebből lehet folyót rekeszteni rendesen. No jó, nem volt rossz csaj, de kb. ennyi. Az Exivious egy holland banda, no ez tetszett, bár kissé egyhangúnak tűntek már egy óra után a szerzeményeik. A dobos és az öthúros fretless gitáron játszó basszeros viszont frenetikus volt, már ezért megérte. A Haken volt az utolsó, a dolgokat változatosabbá téve a dobosuk lekéste a nürnbergi gépet, ezért egy későbbivel Münchenbe repült, ahol a szervezők autóba ültették és Nürnbergbe hozták. A klub előtt hegyelt az egész banda a dobosra várva ("such an idiot"), ahol kiszúrtam a basszerost (világosszőke haja miatt elég könnyű felismerni), elég sokat beszélgettünk. A felesége magyar, kicsit magyarul is tud. Javarészt fiatal srácok, nagyon barátságosak és szimpatikusak. A szokásos fesztivál-csúszás miatt éjfélkor jutottak színpadra, fél kettőig játszottak. Van ugye a zenéjükben egy-két összetettebb szerzemény, de szépen, pontosan játszottak, ahogy elő van írva. Hát ez a koncert viszont hatalmas királyság volt. Kettőkor jutottam ágyba, de a Haken miatt bánta a fene. A koncert után a basszeros sráccal az új, Vision c. CD-jüket aláírattam, csak irkafirkára jutotta tőle, olyan fáradt volt már. Ja, a CD. Hivatalosan csak október végén jelenik meg, de a koncerten már meg lehetett venni. Megvettem.
Vasárnap? Csak röviden: Subsignal és Andromeda jók voltak.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Pat Metheny koncert
 
http://www.hardrock.hu/?q=node/17068
 
Az 1. hozzászólás odab..z Ízlések és pofonok.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Hűha, nem lehet rossz egy ilyen prog fesztivál, zenekarokról esetleg némi info Csaba? Tudom ott a google, de ezeket jobban szeretem olvasni a te tolladból


Remélem is, hogy nem lesz rossz. Leginkább a Haken és a Subsignal miatt megyek, de ha már ott vagyok, akkor legalább megnézem-hallgatom a többieket is, akik közül egyébként csak a svéd Andromeda-t ismerem. A fesztivál alapvetően progmetál orientációjú, bár a Subsignal nem annyira keménykedő banda. A Haken 2010-es, Aquarius c. albuma nagy kedvencem, és mivel október végén jelenik meg az új lemezük Visions címmel (erről korábban már írtam a progrock topicban), igen kíváncsi vagyok az új anyagra. A Subsignalról korábban szintén írtam már, nekik szeptember végén jön ki az új albumuk. További infókat a fellépőkről itt is találhatsz.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »



Hétvégi program:


 
Hűha, nem lehet rossz egy ilyen prog fesztivál, zenekarokról esetleg némi info Csaba? Tudom ott a google, de ezeket jobban szeretem olvasni a te tolladból
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Hétvégi program:


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Taky
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2008.10.28., kedd 15:41
Értékelés: 16

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Taky »


Nyíregyháza VIDOR fesztivál 2011
Tegnap eszméletlen f@sza volt Ferenczi Gyuri és a Rackajam!
Mai menü (csak eső ne essen!): Csík zenekar Lovasival
film: Panasonic TX-29PM1P - Monitor scart - Pioneer DV-585A - ETI eXpress 75Ohm digital - Denon AVR-1306 - Qed42 SpeakerC - Epos
zene: Marantz CD63 mkII KI - ValhallA CuAg I. PowerC / Coincident CST IC - Creek 4330 mk2 SE - ValhallA CuII+ PowerC / Coincident CST 1 SpeakerC - Epos M16
állvány: Ateca Monaco számítógép: Acer TravelMate 2304LC - fotó: Fujifilm FinePix J10 - teló: Xiaomi Redmi 3S

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Tomi »



Húú fenébe, de jó lenne őket látni


 
 
Alig van jegy. A 20 ezres jegyek, mire leírom ezen sorokat, valószínűleg már elfogytak. 8-15 ezer közöttiekből van még pár.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »



Fourplay koncert. November 7.
 
http://www.ticketpro.hu/jnp/konnyuzene/ ... rplay.html


 
Húú fenébe, de jó lenne őket látni
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Boygabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 19:43
Értékelés: 14

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Boygabi »


Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Yanni koncert
 
2011. szeptember 16., péntek 20:00 óra - Syma Csarnok
 
http://passzio.wplanet.hu/modules.php?n ... &sid=23391
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Vendég

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy újabb darab kolléganőm kiadatlan emailjeiből:

Kedves Operabarátok!
 
Ősszel újra jön Cecilia Bartoli (Sacrificium - októberben), valamint Edita Gruberova (Lucrezia Borgia - novemberben).
Gruberovát már DVD-n láttam ebben a szerepben, és nyárom megnézem Münchenben az Opernfesten, de nem kizárt, hogy a Müpában is :-)
A Lucrezia Borgia Donizetti legjobb operája (szerintem). Megvan nekem a Sutherland - Alfredo Kraus változat, de talán annál is jobb a Scala változata (Dessi, Alvarez, Pertusi), amelyet viszont nem jelentettek még meg DVD-n (én legalábbis hiába kerestem), de kalózletöltéssel elérhető :-)
Bartoliról nem is mondok semmit, hiszen ő mindig tökéletes, akármit csinál. (Elnézést a nagyon szubjektív megnyilvánulásaimért, na de hogyan máshogy operáról :-)
 
Részletek (időpontok) itt:
http://mupa.hu/berletek-2011/



Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: bolygo »


After Crying
 
2011. ápri­lis 1. péntek
19:00
 
http://kulturkozpont.hu/kk/?cat=1
"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Vendég

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ezt is érdemes lesz meghallgatni: Penderecki vezényel Sosztakovicsot, meg persze saját magát. Bővebb infó itt. Én már biztos, hogy ott leszek.

Vendég

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Utólagos ugyan, de lemezbeharangozónak sem rossz: a tegnap esti Eric Truffaz Quartett lemezbemutató koncert Pécsett a Kodály Központban nagyon rendben volt.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ha valaki épp arra jár:
 
KEITH JARRETT RETURNS TO CARNEGIE HALL
 
FOR SOLO PIANO CONCERT
 
ONLY NORTH AMERICAN SOLO APPEARANCE!
 
 
 
KEITH JARRETT - SOLO PIANO
 
An Evening of Piano Improvisations
 
Sunday, January 16, 2011 - 8:00 PM
 
CARNEGIE HALL
 
Stern Auditorium/Perelman Stage

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: NZS »


Teltházzal láttam tegnap a Kispál filmet. Nagyon jó volt, csak egy-két olyan vágás volt benne, amitől a falnak mentem volna mert az éppen kezdődő jó számot fűrészelték szét...
A végén megmagyarázták, hogy le kellett felezni, de azért bosszantott, mindamellett, hogy amennyit láttam, az nagyon jól meg volt csinálva! NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”